David Krejčí (BOS) 0+0, 2 střely, čas na ledě 19:43
Zdeno Chára (BOS) 0+0, 0 střel, čas na ledě 22:05
Andrej Meszároš (BOS) 0+0, 2 střely, čas na ledě 19:40
Jakub Kindl (DET 0+0, 1 střela, čas na ledě 14:43
Tomáš Tatar (DET) 0+0, 5 střel, čas na ledě 16:28
Tomáš Jurčo (DET) 0+0, 1 střela, čas na ledě 12:27
1. Pavel Dacjuk (DET) 1+0
2. Jimmy Howard (DET) 25 zák., 0 gólů, 100,0%
3. Tuukka Rask (BOS) 23 zák., 1 gól, 95,8%
Dnešní utkání sleduje 17 565 diváků.
Vítězem dnešního utkání se stává po velkém boji Detroit, který díky brance Dacjuka z 57. minuty vítězí 1:0. Utkání to dnes bylo naprosto vyrovnané a misky vah se klidně mohly naklonit na druhou stranu. Boston se tedy v prvním utkání této série prosadit nedokázal a potvrdil, že se mu proti Detroitu nedaří.

Střely na branku: 25 – 24.

Stav série: 0:1.
60:00
59:56
Glendening přitiskl kotouč na zadní mantinel. Detroit je velmi blízko vítězství.
59:45
Kotouč končí ve středním pásmu po vyhození Millera. Boston to bude mít velmi těžké.
59:30
Na pravé straně se ke kotouči dostal Lucic, který ovšem nedokázal vystřelit.
59:19
Oddechový čas pro hosty.
59:19
Dacjuk se pokoušel trefit z vlastního pásma prázdnou branku, ale kotouč skončil vedle branky. Zakázané uvolnění.
59:03
Boston hraje bez brankáře!
59:00
Bostonu se nedaří usadit v útočném pásmu.
58:35
Na druhé straně střílel nepřesně z levého kruhu Nyquist. Detroit hraje velmi aktivně.
58:10
Z pravého kruhu se pokusil vystřelil Reilly Smith, ale kotouč byl sražen nad branku.
57:42
Boston se snaží usadit v útočném pásmu, ale Detroit velmi dobře brání.
56:59
Detroit právě vstřelil branku!
Detroit se dostává do vedení. Nádherná individuální akce PAVLA DACJUKA končí úvodní brankou utkání, když si elegantně zpracoval přihrávku ve středním pásmu, najel mezi kruhy a střelou zápěstím překonal Raska – 0:1. Asistence: Johan Franzen.
56:21
Od modré čáry střílel Chára, ale trefil pouze stínícího Krejčího.
55:26
Tatar se pokusil obtočit okolo branky a zasunout kotouč k levé tyči, ale Rask byl připraven.
55:10
Hokejisté Bostonu se dopouštějí zakázaného vhazování.
54:32
Z levého kruhu střílel Bergeron, ale kotouč se následně dostal do ochranné sítě.
54:23
Boston začíná mít s blížícím se koncem základní hrací doby více ze hry a tlačí se do zakončení.
53:24
Mezi kruhy se dostal k odraženému kotouči Florek, který pohotovou střelou branku minul.
52:52
Po pravé straně se do útočného pásma protáhl Tatar, který to poté zkusil střelou zápěstím, která byla sražena do ochranné sítě.
51:45
Poslední minuty přináší spoustu šancí na obou stranách. Dočkáme se úvodní branky, a nebo se dnes bude prodlužovat?
51:26
Z levého kruhu to zkoušel přes obránce Marchand, ale branku přestřelil.
50:08
Na druhé straně chyboval Rask, když špatně rozehrál a do odkryté branky mohl vystřelit Helm, ale ten trefil pouze bránícího hráče před sebou.
49:55
Kindl vyrobil na modré čáře obrovskou chybu a do šance se dostal Eriksson, který z velké blízkosti nedokázal Howarda prostřelit.
48:08
Boston je po přesilové hře stále velmi útočně naladěn, hosté si pomáhají zakázaným uvolněním.
47:41
Přes obránce vystřelil z pravého kruhu Thornton, ale Howard dokázal tento projektil udržet na svém těle.
47:17
47:00
Boston má v přesilové hře obrovský tlak.
46:23
K levé tyči se dorazil kotouč na hůl Erikssona, který ve velké šanci zaváhal a branku vůbec netrefil.
46:00
Z pravého kruhu vystřelil Reilly Smith, ale Howard dokázal kotouč vyrazit.
45:45
Detroit velmi dobře brání modrou čáru. Domácí se zatím nedostali do útočného pásma.
45:17
Boston si zahraje první přesilovou hru v dnešním utkání. Za nedovolené bránění je vyloučen na dvě minuty Tatar.
45:07
Tatar se dostal podél pravého mantinelu do útočného pásma, ale jeho střela byla sražena vedle branky.
44:45
Howard zastavil kotouč letící ze středního pásma a rychle rozehrál.
43:35
Třetí třetina začala velmi zostra, když se hraje útočný hokej na obě strany.
42:40
Detroit mohl jít do vedení. Před Raskem zůstal úplně volný Helm, který udělal otočku a vystřelil po ledě, ale Rask dokázal koncem betonu kotouč vyrazit.
41:54
Hokejisté Detroitu kombinovali v útočném pásmu, ale po špatné rozehrávce Tatara se kotouč dostal do středního pásma.
40:32
Do velmi slibné šance se dostal po chybě hostující obrany Caron, ale Howard zasahuje úspěšně betonem.
40:01
Vstřelenou branku nám nepřinesla ani druhá třetina, když je dnešní utkání naprosto vyrovnané. V druhé části měl mírnou herní převahu Detroit, ale i domácí měli pár slibných šancí k tomu, aby se dostali do vedení. O osudu utkání tak bude muset rozhodnout třetí třetina, která začne přibližně v 3:23.

Střely na branku: 16 – 16.
40:00
39:32
Od pravého mantinelu se pokoušel trefit branku Howarda Iginla, ale kotouč proletěl vedle pravé tyče.
38:32
Boston se pokouší dostat do útočného pásma, ale Detroit velmi dobře brání.
37:58
37:55
Střelu Kronwalla od modré čáry dokázal zablokovat Chára.
37:02
Domácí se dokázali dostat do útočného pásma, kde Bergeron podržel kotouč.
36:32
Detroitu se zatím nedaří usadit v útočném pásmu. Hokejisté Bostonu se velmi dobře brání.
36:07
Boston se zkraje oslabení osvobozuje.
35:58
Detroit si zahraje druhou přesilovou hru. Za krosček na Franzena je vyloučen na dvě minuty Krug. Dočkáme se úvodní branky tohoto střetnutí?
35:39
Franzen se dostal zpoza branky před ní a vystřelil. Rask kotouč vyrazil.
34:42
Utkání si stále drží vysoké tempo.
33:09
Z pravého kruhu se pokoušel prosadit Tatar, ale jeho rána skončila nad břevnem.
32:24
Individuálně se pokoušel prosadit Dacjuk, který se dostal mezi dva hráče a střelou zápěstím těsně minul levou tyč.
31:46
Po Helmově zablokované kličce se dostal kotouč do vzduchu, kde ho do lapačky ukryl Rask a hru přerušil.
30:47
Howard měl nyní hodně práce. Od modré čáry vystřelil Krug, jehož pokus vyrazil brankář Detroit na hůl Carona, který v dobré pozici poslal kotouč do boční sítě.
30:34
Utkání se přeneslo do druhé poloviny a stále jsme branku neviděli. V posledních minutách jsou lepším týmem hosté.
29:45
Podél pravého mantinelu se dostal do útočného pásma Abdelkader, který se snažil přihrát před branku, ale tam se ke kotouči dostal Chára.
29:12
Z vrcholu pravého kruhu skryl střelu mezi obránci Helm a Rask se musel hodně natáhnout, aby kotouč ukryl do lapačky.
28:27
Od modré čáry se rozhodl vystřelit Krug, ale branku se mu trefit nepodařilo.
27:52
Další závar před brankou Bostonu vyřešil Rask, který se dostal ke kotouči a hru přerušil.
27:19
U levé tyčky vystřelil z první po přihrávce Abdelkader Franzen, ale i on branku trefit nedokázal.
27:08
Kvalitní kombinace Detroitu v útočném pásmu přinesla střelu Dacjuka z mezikruží, jenž ale branku těsně minul.
26:18
Z levého rohu nahodil kotouč na branku Bostonu Legwand, ale Rask dokázal kotouč zastavit a hru raději přerušil.
25:42
Utkání má velký náboj, když se hra přelévá ze strany na stranu.
24:32
Mezi kruhy se mohl dostat do zakončení Marchand, ale Lashoff mu na poslední chvíli zablokoval hůl.
23:35
Na druhé straně vystřelil přes obránce Helm, ale jeho rána branku těsně minula.
23:03
Boston si vytvořil v útočném pásmu tlak, ale Detroitu se podařilo úspěšně ubránit.
22:27
Z pravého kruhu vystřelil zápěstím Nyquist, ale branku těsně přestřelil.
21:42
Hokejisté Detroitu vstoupili do druhé třetiny aktivněji, když se častěji drží u kotouče.
21:01
Boston se dopouští zakázaného uvolnění.
20:30
Od modré čáry vystřelil příklepem Kronwall, ale jeho pokus branku neohrozil.
20:01
První třetina nám přinesla velmi zajímavý hokej, kterému chyběly pouze branky. Utkání je naprosto vyrovnané, takže se máme nadále na co těšit. Druhá třetina začne přibližně v 2:32.

Střely na branku: 9 – 11.
20:00
19:21
Howard musel vyjet daleko ze své branky, aby dokázal odpálit kotouč před Iginlou, který se řítil do veliké šance.
18:31
Z pravé strany se pokoušel překvapit Raska Nyquist, ale brankář Bostonu vyrazil kotouč před sebe, kde se k němu dostali jeho spoluhráči.
18:08
17:45
Od modré čáry střílel Franzen, ale Rask dokázal se štěstím zasáhnout.
17:26
Po tvrdém hitu Jurča skončil na ledě Krejčí. Bostonu se podařilo hru přerušit.
17:10
Domácí se následně osvobozují a posílají kotouč do středního pásma.
16:45
Z levého kruhu to zkusil střelou zápěstím Nyquist, ale obrana Bostonu tento pokus k brance nepropustila.
16:20
Detroit se usadil v útočném pásmu.
16:08
Detroit si zahraje přesilovou hru! Chára tvrdě narazil na mantinel Brendana Smitha a je vyloučen na dvě minuty za vražení na hrazení.
14:42
Detroit operoval v útočném pásmu, až se o nahození kotouč na branku postaral Tatar, který ale nedonutil Raska k zákroku.
13:54
Vzrušení před brankou Detroitu! Od modré čáry vystřelil tvrdě Chára, jehož pokus dokázal Howard vyrazit před sebe, kde se k dorážce snažil dostat Bergeron, ale obrana Detroitu se dokázala ubránit.
12:51
Oba celky hrají velmi dobře v obranných řadách, když jsme ještě žádnou větší šanci neviděli.
12:00
Iginla dokázal obrat o kotouč Nyquista a vystřelil z levého kruhu na Howarda, který kotouč srazil do rohu.
11:21
Abdelkader vybojoval za brankou Raska kotouč pro Franzena, který z velkého úhlu nedokázal dostat kotouč do branky.
10:59
Legwand zachytil mezi kruhy kotouč a nahodil jej na branku, kde Rask jistým zákrokem hru přerušil.
10:26
Na modré čáře si udělal prostor Krug, který velmi tvrdě vystřelil. Jeho pokus byl sražen vedle branky.
9:50
Brendan Smith našel na modré čáře rozjetého Drewa Millera, který se nakonec dostal do postavení mimo hru, když kotouč přebíral již v útočném pásmu.
9:13
Rask si připisuje další úspěšný zákrok a opět proti střele Franzena z levého kruhu.
9:08
Na druhé straně byla střela Franzena od modré čáry sražena do ochranné sítě.
8:41
Alfredsson špatnou přihrávkou v obranném pásmu vyslal do šance Carona, který ovšem z velkého úhlu nedokázal Howarda překonat.
8:07
Helm nahodil kotouč ze středního pásma na Raska, který hru raději přerušil.
7:49
Krejčí našel od levého mantinelu na modré čáře Kruga, který si kotouč špatně zpracovat a utekl mu do středního pásma. Následně zavinil postavení mimo hru.
6:59
Z velmi dobré pozice střílel do odkryté branky Marchand, ale Howard se rychle přesunul a kotouč vyrazil.
6:34
Z vrcholu pravého kruhu tvrdě vystřelil Hamilton, ale kotouč poslal pouze nad branku.
6:19
Bostonu se v posledních střídáních v útočném pásmu vůbec nedaří. Detroit se na druhé straně dopustil postavení mimo hru.
5:23
Eriksson nedokázal zpracovat na útočné modré čáře kotouč, který se dostal až k Howardovi. Ten rychle rozehrál.
4:42
Čtvrtá lajna Detroitu se držela v útočném pásmu, ale po nepřesné střele Legwanda se ke kotouči dostali domácí.
4:16
Po nenápadné akci vystřelil zápěstím z levého kruhu Sheahan, ale Rask dokázal kotouč bez problémů vyrazit.
3:21
Zatím se hraje velmi útočně. Boston je mírně aktivnějším týmem.
2:32
Na druhé straně na brankovišti tečoval kotouč Jurčo, ale kotouč branku netrefil.
2:05
Boston vytvořil před brankou Howarda velký závar, ale hosté se dokázali úspěšně ubránit.
1:32
Ke střele přes obránce se dostal Tatar, ale Rask dokázal jeho střelu vyrazit do bezpečí.
1:05
K první střele na branku Raska se dostal na levém kruhu Alfredsson, ale branku přestřelil.
0:54
Detroit je pod tlakem. Ke kotouči se dokázal dostat Drew Miller, který kotouč raději vyhodil na zakázané uvolnění.
0:20
Aktivněji začali Medvědi, když se ihned dostali do útočného pásma. Od modré čáry střílel Hamilton, ale Howard byl připraven.
00:01
Nyní už na řadu přichází státní hymna USA.
V Bostonu se drží minuta ticha za oběti loňské tragédie.

Boston Bruins: Rask (Johnson) – Hamilton, Chára, Boychuk, Bartkowski, K. Miller, Krug – Iginla, Krejčí, Lucic – R. Smith, Bergeron, Marchand – Cunningham, Soderberg, Florek – Thornton, Campbell, Caron

Detroit Red Wings: Howard (Gustavsson) – B. Smith, Kronwall, DeKeyser, Quincey, Lashoff, Kindl – Abdelkader, Dacjuk, Franzen – Tatar, Sheahan, Nyquist – Alfredsson, Helm, Jurčo – Legwand, Glendening, D. Miller

Rozhodčí: Charron, Devorski – Amell, Gibbs.
Detroit Red Wings

Detroit si účast v letošním play-off zajišťoval až ke konci základní části. Nakonec se hokejisté Rudých Křídel mohli radovat, když si zajistili osmou příčku, což znamená, že si Detroit zahraje ve vyřazovacích bojích po třiadvacáté v řadě. Minulé play-off Detroitu patřilo k vydařenému, když nejprve ze sedmého místa vyřadil Anaheim a poté vedl proti Chicagu 3:1 na zápasy, ale Jestřábi nakonec dokázali vývoj série otočit.
Boston Bruins

Boston se po skvělé základní části připravuje na rozhodující část sezóny. Minulý rok se dostali Medvědi až do samotného finále, kde podlehli mistrovskému Chicagu. Pro Boston to byl veliký šok, když v rozhodujícím šestém zápase dostali tehdy dvě branky v poslední minutě a prohráli o jeden gól. Letos jsou cíle Medvědů opět vysoké, ale pro první kolo dostali neoblíbený Detroit, proti kterému se jim příliš nedaří.
Přeji krásnou hokejovou noc a vítám Vás u sledování textového přenosu z play-off NHL. My se zde zaměříme na sérii Boston Bruins – Detroit Red Wings, která za sebou ještě nemá ani jedno utkání. Favoritem této série je rozhodně Boston, který byl v základní části nejlepším týmem celé NHL. Detroit se ale rozhodně nevzdává, protože po celou sezónu podával dobré výkony, ačkoliv měl velkou smůlu na zranění. Utkáním Vás provede Jan Šlapáček.

Úvodní vhazování je naplánováno na 1:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.