Ode mě je to pro dnešek vše, děkuji vám za pozornost a zvu vás k právě probíhajícímu utkání Los Angeles s Anaheimem. Pokud jej nebudete sledovat, pak vám přeji dobrou noc.
Tomáš Plekanec (MTL) 0+1, 3 střely, čas na ledě 17:59
Boston udělal dost možná rozhodující krok na cestě do finále Východní konference. Montreal dnes nepodal dobrý výkon a odjíždí po zásluze poražen. Boston svou převahu vyjádřil hlavně slepenými góly na začátku druhé třetiny, při nichž vždy seděl na trestné lavici Tomáš Plekanec.
60:00
59:53
Rask krotí Subbanovo nahození od hrazení, naděje Montrealu opustily TD Garden.
59:33
Tak to bylo hodně těsné! Kotouč nakonec těsně minul pravou tyč Montrealu a hra se stěhuje zpátky před Raska.
59:23
Price znovu mizí na střídačku!
59:19
Postavení mimo hru Canadiens. Subban si ještě stěžuje u sudího Erica Furlatta na hru protihráčů vůči jeho osobě.
59:11
Eller se otočil v kruhu pro vhazování a pak těsně přestřelil branku!
59:05
A Chára s pukem za svou brankou.
59:00
Hraje se poslední minuta třetí třetiny.
58:41
Eriksson sice ztratil hokejku, avšak skvěle vzal Paciorettymu skvělou střeleckou příležitost.
58:32
Canadiens musí začít ze svého obranného pásma.
58:22
Subbanova sražená rána na branku neprošla.
58:02
Pacioretty předal Markovovi, jeho střela byla sražena mimo. Price opět opustil branku.
57:56
Price pochopitelně zpátky v brance.
57:56
Price opět zamířil na střídačku, jenomže hosty brzdí ofsajd!
57:31
Claude Julien na domácí střídačce reaguje oddechovým časem, kdy chce nechat hráče hlavně odpočinout.
57:31
Montreal právě vstřelil branku!
P.K. SUBBAN to prostě zkoušel tak dlouho, až Raska prostřelil. Gallagher Raskovi skvěle clonil a střela obránce hostí prošla pod břevno. Asistence: Max Pacioretty, Andrej Markov.
57:19
Subban ostrou ránou míjí.
57:03
Velmi nepřehledná situace na Raskově brankovišti nakonec končí kotoučem u hrazení!
56:46
Subbanova první rána neprošla a ta druhá sice Raskovi vypadla, avšak spoluhráči finského brankáře podrželi.
56:38
Montreal přeci jen ještě dostává jednu příležitost jak alespoň trochu zdramatizovat toto utkání, na dvě minuty za držení Subbana je vyloučen Matt Bartkowski (BOS).
56:22
Price opět na střídačce, Canadiens ale příliš času nezbývá!
55:57
Price v brance a Bruins v útočném pásmu.
55:51
Postavení mimo hru Canadiens.
55:40
Boston má skvěle zvládnuté střední pásmo a Canadiens musí nahazovat puky k Raskovi.
55:28
Subban je s pukem za svou brankou.
55:06
Montreal to zkouší bez brankáře necelých pět minut před koncem třetí třetiny!
54:12
Bruins právě vstřelili branku!
LOUI ERIKSSON se konečně dočkal a troufám si tvrdit, že rozhoduje toto páté semifinále. Hosté nezvládli situaci za Raskovou brankou, Soderberg předal puk Fraserovi, jehož střelu vyrazil Price pouze před sebe k Erikssonovi, jenž zachoval klid, zbavil se brankáře soupeře a zasunul puk do prázdné branky. Asistence: Matt Fraser, Carl Soderberg.
53:39
Krugova tečovaná rána od modré si to už šlapala za Pricova záda. Brankář hostí ale prokázal obrovskou duchapřítomnost a nedovolil to.
53:34
Marchand první střelou mířil hodně nepřesně a minul branku, poté si vzal puk v rohu kluziště a poslal jej bezpečně do Pricovy náruče.
53:19
Boston opravdu velmi rychle přistupuje a dohrává souboje. Montreal to nemá jednoduché.
52:35
Canadiens jsou zpátky v útočném pásmu, jenomže s pukem pouze u zadního mantinelu.
52:00
Hosté se již dostali před Raska, jenomže tam jsou prakticky neškodní.
51:22
Canadiens teď operují s pukem v obranné třetině, což jim hrubě nevyhovuje.
50:18
Gionta zavezl po pravé straně puk až před Raska, kde nakonec nedokázal vystřelit. Vše navíc zakončil střetem s domácím brankářem, přičemž k zemi poslal také Boychuka.
50:07
Chárovu střelu do horní poloviny branky s trochou efektu pro diváky zastavil Price.
50:00
Prvnímu útoku Canadiens se dnes vůbec nedaří.
49:46
Paciorettyho nabídka na teč od mantinelu prošla až k Raskovi, který ji lehce vykopl.
49:30
Zakázané uvolnění Bostonu.
48:44
Erikssonovi dnes není přáno! Tentokrát jel dva na jednoho se Soderbergem, celé řešení vzal na sebe a táhlou ránou netrefil Pricovu branku.
48:30
Weaverova rána od modré se Raskově brance vyhnula velkým obloukem.
47:40
Bergeron předvedl skvělou kličku, po níž se také dostal před Price, kde ale nedokázal dokončit své dílo!
47:23
Hamilton poslal puk na zakázané uvolnění.
46:45
Bourque byl na levém křídle příliš nedočkavý a poté, co Plekanec překročil modrou čáru, byl pochopitelně odpískán ofsajd Montrealu.
46:18
Dalekonosné nahození schoval ve své náruči Price.
45:48
Eller upadl v obranném pásmu a zadělal tak na problémy, které skončily Erikssonovou střelou nad! To mohla být smrtící rána a smrtící okamžik pro Canadiens.
45:18
Bergeronův útok byl opět mimořádně nebezpečný, tentokrát puk do dobré střelecké pozice dostal Smith, avšak trefil jen připraveného Price.
45:03
Rask pravděpodobně opět nic neviděl, přesto skvěle zasáhl proti ostré Jemelinově střele od modré po ledě.
44:58
Paciorettyho nouzovou střelu od mantinelu nakonec Rask přikryl na své hrudi.
44:46
Zakázané uvolnění Montrealu. Boston má skoro čtvrtinu třetí třetiny za sebou a zatím se mu plán daří plnit.
44:05
Vanekova okamžitá rána po vhazování na Raska neprošla.
44:03
Bourque předal puk v kruhu pro vhazování Ellerovi, jehož střelu ale do ochranné sítě srazil Krug.
43:39
Moen nezvolil to nejpřímočařejší řešení a možná to byla škoda, sám se totiž vytlačil z poměrně dobré pozice.
42:53
Ztrátu zaznamenal také Hamilton, avšak lupič Markov neměl před sebou nikoho, komu by mohl přihrát a tak odevzdal puk Bruins.
42:26
Canadiens si vůbec neporozuměli ve středním pásmu a puk si vzal druhý domácí útok. Bergeron ale přes obránce nemířil přesně.
41:56
Soderberg s protihráčem na zádech skvěle udržel puk a pak jej předložil na modrou Bartkowskému, jehož rána i díky Pricemu proletěla vedle pravé tyče Montrealu.
41:20
Plekancovu ránu od hrazení pak Rask pravým betonem posunul do ochranné sítě.
41:15
Od modré to zkoušel Jemelin, jenomže ten má dnes hodně vychýlená mířidla.
41:06
A teď je z toho dokonce zakázané uvolnění.
40:45
Na začátku třetí třetiny měli kotouč na hokejkách častěji hráči Bostonu, zatím z toho ale nebyla žádná střela.
40:01
Ve druhé třetině jsme viděli tři góly v přesilových hrách a ty měly společného jmenovatele – Tomáše Plekance. Ten při přesilovkových gólech Smithe s Iginlou byl na trestné lavici a na snižující Gallagherovu branku přihrával. Canadiens mají šanci na zvrat ještě ve třetí třetině, která začne cca v 3:06.
40:00
39:58
Boston si nakonec ještě vytvořil tlak, gól z toho ale už nebude.
39:40
Poslední okamžiky druhé třetiny se odehrávají spíše ve středním pásmu.
39:06
39:00
Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.
38:45
Bartkowski se Soderbergem nebezpečně zavezli puk k Pricovi, který dlouho nevěděl, kde jej má. Nakonec pro něj a jeho tým vše dobře dopadlo.
38:36
Bergeron se jen tak mimoděk dostal k puku mezi kruhy a hned to bylo pro Price nebezpečné. Brankář hostí nakonec našel puk mezi betony.
38:17
Bourquova tvrdá rána od mantinelu nakonec mířila vedle.
37:29
Na druhé straně ujížděl sám k Raskovi Desharnais, jenomže nezvolil optimální řešení a navíc jej dobruslil Iginla!
37:02
I Hamiltonova rána od modré byla sražena, avšak tentokrát měl Price opravdu velké štěstí, že se puk obloučkem neodrazil za jeho záda!
36:46
Bournival zavezl puk do útočného pásma a tam nahozením na Raska zařídil vhazování před domácím brankářem.
36:35
Boychukova opravdu tvrdá rána z útočné modré byla nakonec sražena daleko od Pricovy branky.
36:31
Price kryje kotouč a přerušuje hru. Montreal se potřebuje zkonsolidovat a nejlépe ještě do konce druhé třetiny přidat další branku.
36:15
Bartkowského rána od modré byla sražena do rohu kluziště.
35:25
První útok Bostonu to sehrál skvěle, jenomže Iginla pak musel Lucicovi poslat přihrávku vzduchem a osamocený Lucic před Pricem nedokázal puk sklepnout do branky!
34:39
Hosté nakonec přesilovku využívají! Plekanec nastřelil puk na branku tak šikovně, že trefil levou brusli BRENDANA GALLAGHERA, od níž se dostal puk za Raska, jemuž nebyly nic platné ani následné protesty vůči Gallagherovu postavení. Asistence: Tomáš Plekanec, Andrej Markov.
34:29
Subbanovu nabídku na teč nevyužil atakovaný Gallagher.
33:59
Subban předvedl skvělou otočku a pak našel Plekance, jenž nepropálil hradbu těl před sebou! To ale byla skvělá střelecká příležitost.
33:53
Vanekova clona před Raskem byla zbytečná, finský brankář si se střelou Desharnaise doprostřed branky poradil.
33:29
Následně musela být hra přerušena pro ofsajd hostí.
33:18
Velkou bitvu o puk vyhrál Montreal, díky čemuž tvrdě od modré vypálil Subban a Rask puk vyrazil před sebe, jenomže dorážející Pacioretty nebyl přesný!
33:01
Brad Marchand (BOS) do souboje s Ellerem až příliš zapojil ruce a nakonec je vyloučen na dvě minuty za držení.
32:44
Desharnaisova střela byla sražena do ochranné sítě, vhazování po levé Raskově ruce.
32:30
Eriksson vypíchl kotouč a chtěl jít sám na Price, avšak neměl dostatek sil a Jemelin jej nakonec zastavil.
32:04
Boston hraje mimořádně účelně a nedává Montrealu vůbec šanci ohrozit Raska.
31:39
Boychukova střela doletěla pouze k bruslím Bournivala a od nich se odrazila do rohu kluziště.
31:15
Plekanec se pokusil odčinit svá dvě předchozí potrestaná vyloučení, avšak Rask s jeho střelou z úhlu neměl sebemenších starostí.
31:06
Price se musel činit i o chvíli později, kdy sražený kotouč posunul mimo své tyče.
30:49
Následně se skvěle uvolnil Marchand a po Rilleyho přihrávce pálil z dobré pozice jen do Price.
30:38
Prust před brankou našel Moena, jenomže i ten byl příliš blízko.
30:09
Teď zase zakázané uvolnění Bostnu.
29:53
Zakázané uvolnění Canadiens, kteří by pro druhou polovinu základní hrací doby měli něco změnit, aby ještě aspoň zdramatizovali zápas.
29:20
Bourque se dostal ke střele od modré, Rask i přes několik zásahu před ním neměl problém.
28:35
Fraser po Murrayho chybě dostal puk zdarma, jenomže byl příliš blízko Pricovi, aby ještě dokázal zakončit!
28:16
Michel Therrien si na střídačce Montrealu vzal oddechový čas.
28:16
Subban s Lucicem si pak ještě vše vyříkali. Lucic v sedě na lavičce, Subban zase ve stoje na ledě.
28:16
Subbanovo zoufalé nahození přes celé kluziště nemůže znamenat nic jiného než zakázané uvolnění.
27:58
První formace Bostonu nadále zůstává v útočném pásmu.
27:36
Lucic se Subbanem se teď dlouho masírovali u mantinelu a diváci to odměnili hlasitým potleskem.
27:17
Subban jen tak lehce nahodil od modré, Rask mohl zůstat v klidu.
26:56
Markov vložil hokejku do Bergeronovi střely a srazil ji do ochranné sítě. V tomto ohledu se zatím ruskému bekovi daří.
26:24
Jemelin velice zle rozehrál a měl štěstí, že Marchand si nezpracoval puk. Jinak by i on šel sám na Price.
25:24
Soderberg jel prakticky sám na Price, avšak Subban se položil na led a dokázal mu v rozhodující okamžik klepnout do hole, takže střelec první dnešní branky nedokončil svou akci! Následná střela Boychuka od modré zůstala bezpečně schována v Pricově výstroji.
25:02
Krejčí byl kousek od útočné modré poslán na led, nepískalo se.
24:48
Zakázané uvolnění Bruins.
24:31
Krug předvedl úchvatnou cestu před branku, kde byl ale nakonec lehce vyveden z rovnováhy a své sólo nedokončil.
24:07
Zakázané uvolnění Montrealu.
23:43
Špatná rozehrávka Canadiens zůstala nepotrestána, Smith se nedohodl se svými spoluhráči z druhé formace.
23:29
Krugovi ale nakonec na modré puk uskočil do středního pásma.
23:14
Jemelin srazil ostrou Thorntonovu ránu mimo, Bruins zůstávají v útočném pásmu.
22:44
Alespoň třetí útok dnes funguje, Eller teď ale prakticky od modré pálil hodně nepřesně.
22:30
Montreal je opravdu hodně rozhozen, vůbec se mu nedaří delší dobu podržet puk.
21:47
Canadiens jsou teď ve velmi nezáviděníhodné situaci, alespoň ale zavezli puk před Raska.
21:36
Šest vteřin při svém třetím trestu si Tomáš Plekanec pobyl na trestné lavici a může zase odjet na lavičku, kde jej asi Michel Therrien příliš nepochválí. Canadiens totiž inkasují podruhé při Plekancově vyloučení, tentokrát našel Krug od mantinelu úplně volného JAROMA IGINLU a ten procpal puk mezi Pricovy betony. Asistence: Torey Krug, Zdeno Chára.
21:30
Tomáš Plekanec (MTL) si nabruslil přímo do Boychuka, zvedl hokejku příliš vysoko a potřetí v tomto utkání tak putuje na trestnou lavici.
21:19
Krejčí se pokusil přidat i třetí branku, avšak jeho schovaná střela zápěstím skončila bezpečně v Pricově lapačce.
21:04
Druhé vyloučení Tomáše Plekance přišlo Canadiens draho, REILLY SMITH se prosazuje tečí Hamiltonova nahození. Asistence: Dougie Hamilton, Carl Soderberg.
20:36
Smith byl u pravé tyče úplně sám, Price ležel břichem na ledě, avšak domácí útočník dnes nemá štěstí a po trefené tyči v první třetině nedokázal zvednout puk!
20:15
Bruins na začátek druhé třetiny zavezli puk do útočné třetiny, jenomže se z ní také zase rychle sami dostali.
20:01
Ačkoliv Montreal vyhrál první třetinu na střely 9-8, lepší v ní rozhodně nebyl. Měl sice k dispozici řadu přesilovek, avšak většinu z nich sehrál mizerně a o jediný gól dosavadního průběhu utkání se tak postaral v čase 13:20 Carl Soderberg, jenž propálil Price z prostoru mezi kruhy pro vhazování. Druhá třetina začne cca v 2:07.
20:00
19:43
Tomáš Plekanec (MTL) je nakonec vyloučen za najetí do Raska – nedovolené bránění brankáři.
19:43
Rask teď udělal velkou chybu při rozehrávce, Vanek poslal puk před branku a Plekanec nebyl daleko od toho, aby finského brankáře překonal! Hráči Bostonu se pak rozhodli vyčistit prostor před svým brankářem a strhla se z toho hromadná potyčka.
19:24
Subban po souboji s Lucicem upadl u zadního mantinelu a nakonec uschoval kotouč pod svým tělem. Rozhodčí tak hrací předmět ztratili z dohledu a museli hru přerušit.
19:09
Postavení mimo hru Montrealu.
19:00
18:49
Chára opět vyhazuje.
18:32
Puk je opět u Price. Přesilovky dnes hostím opravdu vůbec nevycházejí.
18:17
Krejčí předal v oslabení v útočném pásmu Erikssonovi a ten provětral pravé Pricovo rameno.
17:55
Canadiens se přesilovka vůbec nedaří, opět neudrželi útočné pásmo.
17:52
Markov si sjel na vzdálenější okraj kruhu pro vhazování od Raskovy branky a trefil jen Krejčího, jenž srazil puk opět do ochranné sítě.
17:34
Pacioretty z kruhu pro vhazování mířil do levého horního rohu a minul.
17:26
Rask skvělým vyjetím z branky dostal puk do středního pásma.
17:12
Jenomže Subban naslepo nahodil před branku a Boychuk poslal puk až k Pricovi.
17:00
Ellerovo nahození od mantinelu si Tuukka Rask (BOS) vyrazil před sebe a pak jej odpalem hokejkou poslal za sebe mimo led. Dvě minuty za zdržování hry pro domácího brankáře. Trest za něj odsedí Matt Fraser.
16:46
16:38
Puk je opět až u Careyho Price.
16:21
Jenomže hosté se sami dostali z útočného pásma a vše musel zachraňovat skokem na led Jemelin.
16:15
Canadiens v pásmu, Paille bez hokejky.
15:45
Dařilo se to až do těchto chvil, kdy se Subban začal točit na modré, Marchand mu sebral puk a nakonec jej zavezl do útočného pásma, kde střelou polechtal Price na klíční kosti.
15:10
A také podruhé. Canadiens se nedaří držet pásmo.
14:56
Bruins s velkou námahou vyhazují.
14:51
Markovovu ránu od modré i přes nepříliš dobrý výhled opět kryje Rask.
14:46
A Dougie Hamilton (BOS) nakonec za ono natlačení dostal dvouminutový trest – nedovolené bránění.
14:46
Paciorettty nabral rychlost a natlačil se přes Cháru před branku, jenomže mu už nezbyl prostor pro zasunutí puku za Raska! Hamilton poté natlačil Gallaghera na Raska, došlo k posunutí branky a hra musela být přerušena.
14:23
Boston je pochopitelně nabuzený a operuje v útočném pásmu. Montreal působí mírně unaveným dojmem.
13:20
Skóre dnešního utkání načíná třetí formace Bostonu, která jej otevřela i v předchozím utkání. Murray nedokázal za brankou obrat o puk Erikssona, jenž našel mezi kruhy CARLA SODERBERGA a ten zamířil přesně k pravé tyči, odkud se právě Price přesouval. Asistence: Loui Eriksson, Matt Bartkowski.
13:13
Chára zastavil puk za poslední čárou, zakázané uvolnění Montrealu.
12:54
Čtvrtý útok Montrealu ale byl i nadále nebezpečný a Rask si klidně mohl srazit puk za svá záda. Naštěstí pro Bruins se tak nestalo.
12:35
Moen uvolnil na kruhu pro vhazování Weiseho, jemuž se střela nepovedla a Rask pohodlně posunul puk vedle své branky.
12:06
Oba týmy vystřídaly. Zatím spíše duní mantinely.
11:30
Zakázané uvolnění domácích.
11:16
To Eriksson již zakončil, jenomže z kruhu pro vhazování po levé Pricově ruce mířil vysoko nad.
11:07
Gallagher se rozhodl objet branku, jenomže potom nezakončil.
10:54
Soderbergova střela od mantinelu neprošla, byla sražena ještě před Pricem.
09:58
09:53
Marchand navíc potom sevřel kotouč v rukavici a Boston je vykázán z útočného pásma.
09:50
Hamiltonovo nahození ze středního pásma Price zachytil a pak zazmatkoval při rozehrávce. Ani teď ale neměli Bruins štěstí.
09:36
Puk až za Raskovou brankou.
09:13
Krugova rána se opět odrazila od zadního mantinelu a Price uhájil svou pravou tyč před dvěma dorážejícími hráči Bruins!
09:04
Iginla se dostal mezi kruhy, odtud ale pálil vedle.
08:40
Montreal momentálně dobře brání obrannou modrou, Boston to nemá jednoduché.
08:20
Montreal dostal puk do útočného pásma.
08:09
Chárovu nabídku před branku Krejčí nevyužil.
08:03
Krug si po vhazování vybruslil na osu a potom nahodil puk. Kotouč se odrazil od zadního mantinelu a Price jej přikryl u své levé tyče.
07:58
Přesilovka hostí je u konce, Tomáš Plekanec (MTL) je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.
07:53
Boston dostal hru do středního pásma.
07:38
Montreal je zpátky před Raskem.
07:05
Eriksson nedokázal vyhodit puk z obranného pásma a tím způsobil velké potíže svému týmu! Markovovi se ale nakonec nepovedla střela a prázdná branka tak i v tomto případě zůstala nepotrestána.
06:53
Subban musel puk nastřelit na branku a povedlo se.
06:46
Montreal se po počátečních problémech usadil v útočném pásmu. Nakonec pálil Markov od modré, Rask předvedl pohledný zákrok.
06:11
Nakonec byli za potyčku vyloučeni i Brad Marchand (BOS) a Brendan Gallagher (MTL).
06:11
Přesilovku si zahraje také Montreal a to zejména díky dobré Ellerově práci. Centr třetího útoku dojel střídání až na krev, nakonec byl u mantinelu poslán k ledu a Matt Bartkowski (BOS) dostal dvě minuty za držení. Poté se ještě strhla menší potyčka, která už nevedla k žádnému vyloučení.
06:00
05:45
Puk v obranném pásmu Bruins.
05:32
Iginla pálil a trefil jen před brankou clonícího Cháru.
05:11
Chára se dostal ke dvěma střelám v útočném pásmu, ani jedna však nešla na branku.
04:36
Price hrál poměrně riskantně za svou brankou, nakonec mu vše vyšlo, nikdo z Bruins puk nezachytil a nevrátil jej do prázdné branky.
04:26
Plekanec ale skvěle zafungoval a dostal puk alespoň do středního pásma.
04:20
Boston se po prohraném buly vrátil s pukem před Price.
04:00
Jako první je v dnešním utkání vyloučen Max Pacioretty (MTL) za držení.
03:33
Chára pokazil rozehrávku, Bournival mu vzal puk a založil akci, na jejímž konci byla nepříjemná střela Murrayho od modré. Rask ji pravděpodobně neviděl, nicméně nakonec nemusel zasahovat.
03:15
Druhý útok Canadiens v útočném pásmu, u hrazení to jen jiskří.
02:43
Po úvodní navštívence od Smithe zavezl puk do útočného pásma po pravém křídle Eriksson, avšak s jeho bekhendovým pokusem si Price lehce poradil.
02:14
Jenomže pak dopředu ujeli domácí a gól měl na hokejce Smith! Jeho táhlá rána ale zazvonila na pravou Pricovu tyč a odrazila se ven.
02:05
V útočném pásmu se usadil také čtvrtý útok hostí.
01:38
Nakonec Lucic poslal puk na Iginlu, jenž se opět ocitl v ofsajdu.
01:30
První útok Bostonu má velké problémy dostat se z obranného pásma.
01:12
Hosté se opět natlačili do útočného pásma, Jemelinova ostrá rána od modré neprošla.
00:49
Iginla nakonec dostal přihrávku do útočného pásma a pokusil se jako první ohrozit Price, avšak Markov vložil hokejku do jeho střely a přizvedl ji do sítě.
00:38
Na vhazování mají spolu problémy tentokrát Bournival s Iginlou.
00:38
Boston pak získal puk, avšak bylo z toho pouze jeho postavení mimo hru.
00:27
Subbanovo nahození od modré minulo Raskovu branku, Canadiens se na začátek utkání usadili v útočném pásmu.
00:15
Začalo se hodně zostra. Je vidět, že ani jeden tým nic nevypustí.
00:01
Ještě před úvodním buly došlo k potyčce mezi Gallagherem a Marchandem. Nakonec nic vážného.
Pan Rancourt z toho tradičně udělal show. Snad nám ji nabídnou i borci na ledě.
Začíná se tradičně hymnami. První kanadská a potom americká v podání Reneho Rancourta.
Jedinou změnu oproti čtvrtému utkání série udělal Michel Therrien, jenž ve čtvrtém útoku Canadiens nahradil Dannyho Briera Brandonem Prustem.

Boston Bruins: Rask (Johnson) – Chára (C), Hamilton, Bartkowski, Boychuk, Krug, Miller – Lucic, Krejčí (A), Iginla – Marchand, Bergeron (A), Smith – Fraser, Soderberg, Eriksson – Paille, Campbell, Thornton.

Montreal Canadiens: Price (Budaj) – Gorges (A), Subban, Markov (A), Jemelin, Murray, Weaver – Pacioretty, Desharnais, Vanek – Bournival, Plekanec, Gallagher – Bourque, Eller, Gionta (C) – Moen, Prust, Weise.

Rozhodčí: Furlatt, McCauley – Sharrers, Heyer.
4. zápas

Montreal Canadiens – Boston Bruins
0:1pp (0:0, 0:0, 0:0 – 0:1)

Branky a nahrávky: 62. Fraser (Soderberg, Boychuk)

Stav série: 2:2.
3. zápas

4:2 (2:0, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 11. Plekanec (Vanek, Subban), 15. Subban (Eller, Weise), 34. Weise (Briere, Weaver), 60. Eller – 38. Bergeron (Krug, Marchand), 58. Iginla (Mezsároš, Lucic).

Stav série: 2:1 pro Montreal Canadiens.
2. zápas

Boston Bruins – Montreal Canadiens
5:3 (1:0, 0:2, 4:1)

Branky a nahrávky: 14. Paille (Soderberg, Meszároš), 51. Hamilton (Marchand, Bergeron), 55. Bergeron (Marchand), 57. Smith (Krug, Chára), 59. Lucic (Krejčí, Miller) – 22. Weaver (Plekanec, Gallagher), 39. Vanek (Subban, Pacioretty), 47. Vanek (Subban, Desharnais).

Stav série: 1:1.
1. zápas

3:4pp. (0:1, 0:1, 3:1 – 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 43. R. Smith (Marchand, Hamilton), 47. Krug (Lucic, Bergeron), 59. Boychuk (Marchand, Eriksson) – 12. Subban (Markov, Plekanec), 24. Bourque (Eller), 53. Bouillon (Gionta, Bourque), 85. Subban (Markov, Briere).

Stav série: 0:1 pro Montreal Canadiens.
Přeji krásnou hokejovou noc. Dnes nás čeká páté utkání série Boston Bruins – Montreal Canadiens, které může ledacos napovědět, protože vítěz dnešního klání bude mít velmi blízko k postupu do konferenčního finále, jelikož mu poté bude stačit už jen jedno vítězství.

Úvodní vhazování je naplánováno na 1:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.