To je pro dnešek vše, příště opět na shledanou.
Rangers doma poráží Flyers 4:2, v sérii tak vedou 3:2 a na ledě Philadelphie budou disponovat mečbolem. Rozhodovalo se ve druhé třetině, ve které si Rangers vybudovali vedení 3:0. Až poté dokázali hosté reagovat, to ale nakonec nestačilo. Naděje hostům svitla 89 vteřin před koncem zápasu, kdy na rozdíl jediného gólu snížil Giroux, kapitán Flyers. Do prázdné brány pak ale definitivně rozhodl domácí silák Boyle.
Tři hvězdy utkání:
1. Martin St. Louis (NYR) 0+1
2. Dominic Moore (NYR) 1+1
3. Henrik Lundqvist (NYR) 24 zák., 2 góly, 92,3%
Československá stopa v utkání:
Jakub Voráček (PHI) 0+0, 3 střely, čas na ledě 19:04
New York Rangers doma poráží Philadelphii Flyers 4:2, čímž si zajišťují vedení v sérii 3:2. Příští zápas se hraje na ledě Philadelphie.
60:00
59:45
Rangers právě vstřelili branku!
Je rozhodnuto. Do prázdné brány zvyšuje na 4:2 BRIAN BOYLE. Asistence: Dominik Moore, Dan Girardi.
59:16
Hodně netakticky nyní zahráli Rangers na icing.
Philadelphia právě vstřelila branku!
Že by ještě drama? Flyers odvolali brankáře, čímž se podařilo dosáhnout velkého tlaku. Hosté kombinovali v útočném pásmu, Lundqvist nakonec kapituluje po střele CLAUDE GIROUXE z levé strany. Asistence: Kimo Timonen, Wayne Simmonds.
58:00
Voráček kombinuje s Girouxem, stále ale beze střelby.
56:34
Skvělý Lundqvist vyráží ránu z bezprostřední blízkosti, kterou vyslal Akeson!
56:19
McDonagh vyhodil puk, icing se ale nepíská, Mason musel hrát.
55:21
Buly před Lundqvistem.
54:27
Až doteď, puk je ve středním pásmu. Nyní už budou Flyers riskovat na maximum...
53:54
Lecavalierova formace zavařila domácím Rangers, ti jsou nadále pod tlakem.
52:54
Domácí zamkli soupeře v obranném pásmu, Pouliotovu střelu ale Mason chytá a přerušuje hru.
51:52
Lundqvist pomáhá svému týmu dobrou rozehrávkou, Rangers tak kombinují v útočném pásmu.
50:49
Flyers si v útočném pásmu neví rady, gólman Rangers příliš práce nemá.
50:00
Flyers zbývá 600 vteřin na vyrovnání, Lundqvist ale příliš práce nemá.
49:10
St. Louis se protáhl kolem obránce soupeře a zakončil, Mason vyráží puk ramenem.
48:46
Píská se icing domácího týmu.
48:22
Hru přerušuje pozorný Lundqvist.
47:48
Hall nahodil puk do útočného pásma, tam ho ale ukořistili domácí Rangers. S Philadelphií to v posledních minutách nevypadá dobře.
46:37
Mason přerušuje hru, Stepan nyní zahrál v útočném pásmu velmi dobře.
46:06
Flyers kombinují v útočném pásmu, střela Coburna od modré k Lundqvistovi ale neprošla.
45:00
Úvodní pětiminutovka třetí třetiny je pryč, tým z Manhattanu zatím soupeře nepouští do šancí na snížení.
44:15
Icing hostů.
43:59
Couturier neudržel útočné pásmo, Flyers utíká čas pochopitelně velmi rychle.
43:16
Z levého kruhu chtěl vystřelit Pouliot, puk ale po přihrávce zpoza brány netrefil.
42:27
Útočnou akci rozehrávají hosté z Philadelphie.
41:28
Voráček prohrál souboj s Girardim za Lundqvistovou bránou, hrát tak budou Rangers.
40:39
Lundqvist má hned v úvodu třetiny práci, puk vyslaný z mezikruží vyráží.
40:01
Po 40 minutách hry vedou domácí Rangers 3:1. Ve druhé třetině navýšili skóre Richards a útočník Moore, za Flyers v přesilové hře skóre zkorigoval Lecavalier. Manhattanští ve druhé části pořádně přidali, což se na skóre také projevilo. Philadelphii však díky snížení v poslední minutě stále svítí jiskřička naděje...
Třetí třetina začne cca v 20:11.
40:00
39:27
Penselvánští hrají přesilovky sice špatně, nyní v početní výhodě ale snižují. Ranou z voleje od modré čáry prostřelil Lundqvista VINCENT LECAVALIER. Asistence: Mark Streit, Andrew MacDonald.
38:16
Stralman vyloučen za nedovolené bránění.
38:00
Do konce třetiny zbývají dvě minuty.
37:18
Rangers jsou povzbuzeni po třetí brance a kombinují v útočném pásmu.
36:20
Bek Gill dostal jako poslední bek hostů nepřesnou přihrávku a puk se mu zamotal mezi bruslemi. Situaci rychle přečetl DOMINIC MOORE, který bleskově ukradl puk a zakončil k pravé tyči. Bez asistence.
35:56
Flyers si vytvořili velký tlak před brankou Lundqvista, nikdo z hostů se ale k zakončení nedostal.
35:07
St. Louis pálil z voleje z pravého kruhu do odkryté brány, Mason ale zázračně vyráží.
35:02
Philadelphia je kompletní.
34:07
McDonagh pálil z levého kruhu, Mason vyráží.
33:01
Read vyloučen za hrubost.
32:40
Manhattanští jsou opět v plném počtu, oslabení dnes New Yorku vychází na jedničku.
32:23
Flyers sice drží útočné pásmo, přesilovka je to ale bez nápadu a bez jakékoliv šance.
31:22
Voráčkovu střelu zápěstím z mezikruží blokuje bek domácího týmu.
30:39
Hagelin odchází potřetí na trestnou lavici. Je z toho další přesilovka pro Flyers.
30:30
Domácí ubránili další oslabení a jsou komplětní.
30:00
Polovina utkání je pryč, souboj o první mečbol v sérii zatím zvládají výrazně lépe domácí.
29:31
Domácí bek Moore vyhazuje další kotouč, Rangers oslabení hrají velmi dobře.
28:49
Domácím se ale daří vyhodit až k Masonovi.
28:26
Domácí bek Klein vyloučen za nesportovní chování.
28:07
Domácí tým zvyšuje na 2:0. Mason původní ránu z pravého kruhu ještě vyrazil, poradil si i s dorážkou Hagelina. Na zakončení BRADA RICHARDSE u pravé tyče byl ale už gólman Flyers krátký. Asistence: J. T. Miller, Carl Hagelin.
27:13
Hartnell nahodil na Lundqvista z levé strany, Švéd v domácí bráně puk ale bezpečně chytá.
26:00
Flyers vyrovnali hru, stále ale platí, že oproti první třetině domácí výrazně přidali.
25:12
Raffl se pokusil tečovat střelu od modré čáry, puk ale končí mimo branku domácích.
24:38
Střely v této třetině: 3:0.
23:57
Timonenova střela od modré byla zblokovaná, hosté pokračují v ofenzivním snažení.
23:11
Rangers jsou v úvodu druhé třetiny výrazně aktivní, to probouzí i tribuny v Madison Square Garden.
22:39
Flyers jsou opět v pěti.
22:14
Nash se už radoval z gólu na 2:0, sudí ale rozpažuje. Hra byla již dříve přerušena.
21:52
Stepan nahrával v situaci dvou na jednoho na levý kruh, Richards puk ale nezpracoval.
21:16
Hostům se daří vyhodit puk k Lundqvistovi.
20:38
MacDonald vyloučen za držení.
20:01
Většinu času první třetiny byla Philadelphia aktivnější, hrála v útočném pásmu a zásobovala Lundqvista řadou nepříjemných střel. Jako jediní se ale radovali domácí, z rychlého brejku totiž z levého kruhu Masona prostřelil bek Staal.
Druhá třetina začne cca v 19:15.
20:00
19:00
Minuta do konce třetiny.
18:32
McDonagh byl u přihrávky pro Girouxe dřív, a zabraňuje tak potenciálnímu úniku soupeře.
18:00
Do konce první třetiny zbývají 2 minuty.
17:16
Ke konci třetiny jsou aktivnější domácí, Stepan se St. Louisem si vytvořili velký tlak, nyní je na ledě Brassardova lajna.
16:27
Rangers kombinují v útočném pásmu, zatím však bez lepšího zakončení.
15:28
Lecavalierovo bekhendové nahození z pravé strany vyráží domácí gólman do rohu.
14:49
Giroux pálí z voleje z pravé strany, Lundqvist ale tentokrát neměl těžkou práci.
14:03
Philadelphia je opět kompletní.
13:41
A znovu... Přesilovka se Rangers nedaří.
12:55
Flyers vyhazují puk přes všechny čáry.
12:03
Lecavalier vyloučen za držení.
11:53
Jako první jdou do vedení domácí Rangers. Ti byli dosud takřka neškodní, po rychlém útočném výpadu ale Mason pouští střelu MARCA STAALA z levého kruhu. Asistence: Martin St. Louis, Derek Stepan.
11:17
Píská se icing domácích.
11:08
Voráček nebezpečně dorážel po střele Timonena od modré, Lundqvist ale nepříjemnou situaci ustál.
10:40
A je to švédský gólman, kdo přerušuje hru. Vhazovat se tak bude po jeho levici.
10:00
Polovina třetiny je pryč, Philadelphia je i díky dvěma přesilovkám lepším týmem. Překonat Lundqvista se ale zatím nedaří.
09:36
Domácí jsou opět v pěti, nyní ale zahráli na icing.
09:20
Lecavalier zavezl puk do pásma, Coburnovu střelu od modré vyráží Lundqvist.
08:25
Voráček se dostal k prudké střele zápěstím, Lundqvist se vší námahou vyráží kotouč do rohu kluziště.
08:16
A po dobré práci beka Rangers Girardiho opět...
08:00
Girouxovi ale utíká puk, hosté ztrácí pásmo.
07:28
Hagelin vyloučen za krosček.
07:17
Giroux nabíjel Voráčkovi na pravý kruh, zakončení českého křídla z první ale pro Lundqvista neznamenalo větší nebezpečí.
06:51
Hall zahrává jen na icing, vhazuje se před Masonem.
06:16
Hru následně přerušuje gólman Flyers Mason.
05:53
Už to vypadalo, že St. Louis ztratí puk v obranném pásmu u pravého mantinelu, Hall kotouč ale nezískal, útočit tak můžou domácí.
05:22
Rangers jsou kompletní, oslabení zvládli na jedničku.
05:00
Domácí vyhazují další puk mimo obranné pásmo.
04:32
Stepan pálí z mezikruží, celá akce je ale zbytečná, odpískán byl ofsajd.
04:05
Timonen ubránil výpad soupeře, přesilovka se zatím Philadelphii ale nedaří.
03:44
Domácím se ale daří puk vyhodit.
03:17
Hagelin vyloučen za sekání.
03:17
Giroux dostával přihrávku při úniku dvou na jednoho, byl ale faulován, a proto na puk nedosáhl.
03:10
Hagelinovu střelu z levého kruhu vyráží Mason.
02:38
Rangers v útočném pásmu nic nevymysleli, hrát budou hosté.
01:57
Gil prohrál boj o puk v rohu obranného pásma, domácí si vytváří tlak.
01:29
St. Louis zblokoval střelu soupeře, Rangers tak vyráží do rychlého brejku.
00:53
Streit neudržel útočnou modrou čáru, Flyers tak musí vyklidit útočné pásmo.
00:27
Puk mají domácí Rangers, kteří rozjíždí útočnou akci.
00:01
Utkání začne za malý moment.

New York Rangers: Lundqvist (Talbot) – Girardi (A), McDonagh, Staal (A), Stralman, Klein, J. Moore – St. Louis, Stepan, Nash – Zuccarello, Brassard, Pouliot – Carcillo, Richards (A), Hagelin – Dorsett, D. Moore, Boyle.

Philadelphia Flyers: Mason (Emery) – Coburn, Timonen (A), Gill, Streit, L. Schenn, MacDonald – Voráček, Giroux (C), Hartnell (A) – Simmonds, Lecavalier, B. Schenn – Akeson, Couturier, Read – Hall, Raffl, Rinaldo..
Souboj o mečbol mezi Rangers a Flyers započne v 18:00, nenechte si ujít podrobnou onlajn reportáž.
Po čtyřech zápasech v play off vede produktivitu Flyers český křídelník Jakub Voráček (2+1). Překvapivě bez bodu zatím zůstává klíčový obránce týmu Timonen, který po čtyřech zápasech na zápis stále čeká. Produktivitu Rangers vede stále ještě čerstvá posila Martin St. Louis, který je s 5 body (2+3) nejlepší v týmu.
Rangers zatím v sérii vždy vedli. První domácí zápas ovládli v jasném poměru 4:1, druhé klání na ledě v Manhattanu ovládla Philadelphia – 4:2. Série se přestěhovala do Penselvánie, první duel zde ale opět ovládli Rangers – 4:1. Kapitán Flyers Claude Giroux slíbil, že tým druhý domácí zápas zvládne, Flyers slib splnili – vyhráli 2:1. Dnes se tak hraje o nesmírně důležitý mečbol, který bude vítěz chtít proměnit na ledě ve Philadelphii.
Dobrý večer s NHL, čeká nás boj o mečbol mezi New Yorkem Rangers a Philadelphií Flyers v rámci prvního kola Stanley Cupu. Pojďme si oba soupeře představit.