Jiří HUDLER (CGY) 0+0 1 střela, čas na ledě 6:59

Calgary Flames: 24

3. třetina:

Anaheim Ducks: 12

Calgary Flames: 8
Je dobojováno! Anaheim vítězí v prvním zápase této série nad Calgary jasně 6:1, když jedinou branku vstřelili hosté až za rozhodnutého stavu 6:0 pro domácí tým. Ducks byli dnes jasně lepší, svého soupeře dokázali přehrát a hlavně dokázali dokonale rozebrat obranu Flames, která to dnes svým dvěma gólmanům rozhodně nezjednodušila.
60:00
59:25
Hosté v útočném pásmu, zablokovaná střela Wotherspoona od modré.
59:00
Poslední minuta tohoto zápasu.
58:08
Divákům se nelíbí, že v závěru již hokejisté Anaheimu nehrají na 100% a pískají. Ovšem za tohoto stavu se již nelze divit.
57:33
Schlemko nepustil soupeře z rohu vlastní třetiny, hostům se poté podařilo dostat puk ze třetiny.
55:52
Andersen vyráží nahozený puk a domácí rozehrávají.
55:14
Domácí již zvedali ruce nad hlavu na oslavu gólu, puk se sice dostal do branky, ale to díky tomu, že Silfverberg byl natlačen na Ramö, který tak nemohl zareagovat, sudí okamžitě rozpažil, branka neplatí.
55:09
55:01
Posledních deset vteřin přesilové hry Anaheimu, vhazování po pravici Ramö.
54:10
Perry zaútočil na hattrick, tentokrát však neošálil Ramö, který jeho pokus vyráží.
53:09
David Jones dostává dvouminutový trest za sekání.
52:10
Jenže rozehrávka se nyní nedaří ani jednomu mužstvu. Karri Ramö chytá puk do své lapačky a přerušuje hru, následuje komerční přestávka.
51:44
Beleskeymu utíká puk do útočného pásma, kde ho získává obránce Flames.
50:22
Poslední desetiminutovka třetí třetiny, zřejmě i celého zápasu.
49:16
Calgary právě vstřelilo branku!
Engelland nahodil puk do útočného pásma, bránícího Beauchemina překvapil odraz od zadního mantinelu, puk se dostal před volného SAMA BENNETTA, který z levé strany pohotově zakončuje a kazí tak radost Andersena z čistého konta. Asistence: Deryk Engelland.
48:38
Po levé straně to zkouší hosté, nahozený puk ale končí na hokejkách domácích hráčů.
47:55
Hosté rozehrávají z vlastní třetiny.
47:15
Střelu Bennetta z pravé strany Andersen chytá a přerušuje hru.
46:57
Anaheim kontroluje průběh zápasu, hosté to zkouší po pravé straně.
45:57
Silfverberg se neprosadil na pravém křídle, obránci Flames ho odstavili od puku.
45:34
Oba týmy jsou již v plném počtu, domácí v útočném pásmu.
43:39
Rakell si troufl na průnik mezi dvojicí bránících hráčů, ale zakončení se nepovedlo.
43:03
Opět se vylučuje, tentokrát na obou stranách, Jackman s Bolligem se "osekávali" a oba dostávají dvouminutový trest, hraje se ve čtyřech na obou stranách.
42:32
Anaheim právě vstřelil branku!
Debakl dokonán! Další využitá přesilová hra Anaheimu, RYAN GETZLAF to udělal šikovně, mezi nohama bránícího Engellanda dokázal dostat puk do branky, znovu to vypadalo na teč bránícího hráče Flames. Asistence: Sami Vatanen a Corey Perry.
41:21
A pomoci mu k tomu může i vyloučení Bolliga, je tu další přesilová hra Anaheimu!
41:15
Druhý gólový příspěvek Perryho, který tak může zaútočit na hattrick!
40:44
Po přihrávce Getzlafa si COREY PERRY sjel z levé strany k brance, kde dokázal propasírovat puk za záda Ramö, puk se otřel o tyčku, trochu smůla pro Flames. Asistence: Ryan Getzlaf a Cam Fowler.
40:20
Anaheim v úvodu třetí třetiny dohrává přesilovou hru.
40:01
Další třetina začne přibližně v 6:08.
STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 2. třetina:

Anaheim Ducks: 11

Ve druhé třetině domácí ještě navýšili své vedení a zdá se, že první semifinálový zápas této série je rozhodnutý. Calgary nemá zatím protizbraň proti dobře hrajícímu soupeři, který tak dokonale trestá chyby v obraně.
40:00
39:00
Poslední minuta druhé třetiny.
38:50
Vylučuje se, na trestnou lavici zamíří Drew Shore za podržení gólmana soupeře, přesilová hra Anaheimu.
37:58
Russell rozehrává z vlastní třetiny, hosté to zkouší středem.
36:55
Stejně jako nyní Silfverberg.
36:35
Naopak domácí si zápas užívají, Kesler pálí z pravé strany, ale branku netrefuje.
36:19
Vatanen v klidu rozehrál od své branky, hosté již ani nenapadají.
35:38
Calgary se marně snaží, akce hostů končí většinou ve středním pásmu.
34:20
Komerční přestávka.
33:34
Andersen stále drží konto, platí to i nyní, kdy mu nahozený puk prošel mezi betony a šoural se do branky!
31:28
30:11
Je to již ohraná písnička. Obrana Calgary nestíhá, nyní se tak obránci Flames nechali zaměstnat bráněním Jackmana s Thompsonem, že nedokázali zabránit střele z mezikruží, odkud odražený kotouč trefil EMERSON ETEM tak šikovně, že se ještě odrazil od brusle bránícího hráče Flames za záda překvapeného Ramö. Asistence: Francois Beauchemin a Hampus Lindholm.
30:00
Je za námi první polovina zápasu, hosté stále nestačí tempu soupeře.
29:35
Puk ve středním pásmu, domácí nastřelují puk na branku Flames.
28:55
Icing Anaheimu, hra se tak vrací před Andersena.
28:37
Skvělý zákrok Andersena proti střele Davida Jonese.
26:50
Bennett dostal puk do středního pásma, následně pískán ofsajd Anaheimu.
26:02
Až díky dobré práci Jiřího Hudlera získávají puk hosté.
25:45
Puk za brankou Calgary, Palmieri promáchl, ale domácí zůstávají u puku.
24:50
24:07
Mikael Backlund střílí z mezikruží, střelu zápěstím lapil Andersen do své lapačky.
23:32
Vhazování ve středu hrací plochy, bude se opakovat.
22:50
Na trestnou lavici putuje domácí Nate Thompson za krošček v obranném pásmu.
22:13
Calgary střídá brankáře, místo Hillera jde do branky Ramö!
22:13
A znovu tam měl hráč Anaheimu strašně moc prostoru u branky! COREY PERRY se obtočil kolem levé tyčky, tři bránící hráči Flames se sjeli na opačné straně, kde jen bezmocně přihlíželi, jak si zkušený forvard Ducks mazácky poradil. Asistence: Simon Despres a Ryan Getzlaf.
21:58
Střelu Silfverberga Hiller vyráží do rohu.
21:25
Puk míří ze třetiny Ducks, domácí rozehrávají.
20:01
Další třetina začne přibližně v 5:13.
STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 1. třetina:

Po první třetině jsou mnohem spokojenější domácí hokejisté, kteří vedou 2:0, když dokázali potrestat dvě hrubky defenzivy soupeře. V útočné fázi to ze strany Calgary je zatím slabší, proti výborně bránícímu soupeři to budou mít střelci kanadského mužstva hodně těžké.
20:00
19:38
Zakázané uvolnění Calgary, hra se stěhuje před Hillera.
19:12
Elitní formace Ducks dělá velké problémy defenzivě Calgary.
19:00
Poslední minuta první třetiny.
18:24
Jones neuspěl v boji o puk za brankou Ducks, domácí vyhazují.
16:41
Despres rozehrává z vlastního pásma.
15:54
Hudler nyní bojuje o puk v útočném pásmu, nakonec je úspěšnější.
15:04
Probíhá poslední pětiminutovka první třetiny, Wideman pálí z pravé strany, ale branku Ducks netrefuje.
13:59
To je pro Calgary hodně nepříjemný úvod, prohrávat po čtrnácti minutách 0:2.
13:11
Ryan Getzlaf nahazuje od levého mantinelu puk před branku Hillera, kde je opět nehlídán útočící hráč Ducks, tentokrát PATRICK MAROON, který bekhendem "uklidil" puk do branky Flames. Asistence: Ryan Getzlaf a Corey Perry.
12:17
Vhazování ve středním pásmu, domácí získávají puk.
11:40
Calgary stále v útočném pásmu, Dennis Wideman pálí z pravé strany, Frederik Andersen chytá.
10:47
Vhazování po levici Andersena, hosté úspěšnější.
10:17
MATT BELESKEY se prosazuje z bezprostřední blízkosti poté, co skvělou práci odvedl Palmieri, který si počkal na odražený puk od zadního mantinelu a bleskově ho "nametl" před branku, kde již měl Beleskey trochu snazší práci, Hiller se nestihl přemísti. Asistence: Kyle Palmieri a Hamphus Lindholm.
09:46
Domácí v útočném pásmu, hosté se nemohou vymanit.
09:18
08:57
A Colborne se dostal ke střele z pravé strany, Andersen chytá a přerušuje hru.
08:49
Puk za brankou Andersena, hosté získali útočné pásmo.
08:17
Hosté v plném počtu, začíná přesilová hra Calgary.
07:18
Přesilová hra Anaheimu končí, Perry jde opět na trestnou lavici, tentokrát za hru vysokou holí.
07:00
Getzlaf pálí z levé strany, ale Hiller vyráží.
06:22
A po návratu vyloučeného Perryho začíná přesilová hra Anaheimu.
06:17
Těsně před koncem přesilové hry Flames odchází hostující Bennett na trestnou lavici.
05:50
Dělovka Widemana, od modré, míří vedle branky Ducks.
05:30
Puk míří ze třetiny Ducks, hostům se zatím přesilová hra tak úplně nedaří.
05:24
Ryan Kesler se obětavě vrhl do střely a od něho se puk odráží vysoko nad branku Anaheimu.
05:01
Vhazování po pravici Andersena, hosté udrželi pásmo.
04:22
Vylučuje se, na trestnou lavici zamíří domácí Corey Perry za krošček, přesilová hra pro Calgary.
03:56
Jackman zkoušel bekhendem překvapit Hillera v brance Calgary, ten měl beton na svém místě.
03:05
Beleskey pálí z mezikruží, skvělý zákrok Hillera!
02:52
Silfverberg s pukem na levé straně.
02:04
Jooris se dostal do brejku, ale napálil puk pouze do betonů Andersena.
01:15
Puk mají domácí, kteří ho nahazují za branku Hillera.
00:01

Anaheim Ducks: Andersen (Gibson) – Lindholm, Beauchemin, Fowler, Despres, Stoner, Vatanen – Maroon, Getlaf, Perry – Beleskey, Kesler, Silfverberg – Cogliano, Rakell, Palmieri – Etem, Thompson, Jackman

Calgary Flames: Hiller (Ramö) – Russell, Wideman, Brodie, Engelland, Schlemko, Wotherspoon – Gaudreau, Monahan, Hudler – Bennett, Backlund, Colborne – Ferland, Stajan, Jones – Bollig, Jooris, Raymond

Rozhodčí: Joannette, Kozari – Cherrey, Heyer.

Tomáš FLEISCHMANN (ANA)

Jiří HUDLER (CGY)
Vítejte u prvního utkání semifinále Západní konference, v němž se utká ANAHEIM DUCKS a CALGARY FLAMES.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:15.