New York Islanders: 16

1. třetina:

Florida Panthers: 13

New York Islanders: 11
Florida v dnešním utkání zaslouženě vyhrála. Hosté působili matným dojmem, něco tomu chybělo hlavně v útočné fázi, kde se dnes Ostrovanům vůbec nedařilo. Vše stojí a padá s výkonem Johna Tavarese, který o sobě nedal vědět tak, jako v prvním utkání. Gólově se sice kapitán hostů i dnes dokázal prosadit, ale nestačilo to na víc, než na čestný úspěch hostů. Vítězství pozorně hrající Floridy pečetil gólem do opuštěné branky Ostrovanů Kulikov.
59:51
Nyní se chvíli hrát nebude, led je doslova "zaplaven" plastovými krysami.
59:51
Florida právě vstřelila branku!
Je rozhodnuto, po vyhraném vhazování trefuje odkrytou branku Islanders DMITRIJ KULIKOV. Asistence: Alexander Barkov.
59:45
Jokinen vyhazuje z vlastního pásma a puk končí těsně vedle branky Ostrovanů, místo rozhodujícího gólu je to tedy icing a vhazování po levici Luonga.
59:25
Důležitý zákrok z pohledu domácích, Luongo vyráží střelu Leddyho.
59:12
Oddechový čas pro hosty.
59:12
Luongo má puk ve své výstroji a přerušuje hru.
59:00
Poslední minuta třetí třetiny, Hamonic neudržel útočné pásmo.
58:27
Hosté to zkouší v šesti, Greiss sprintuje na střídačku.
58:13
Hudler prodlužuje do útočného pásma a dává tak svému týmu čas na střídání.
57:54
Campbell dostal puk alespoň do středního pásma.
57:40
Vhazování po levici Luonga, puk získávají hosté.
57:33
Oddechový čas pro domácí.
57:33
Panteři se nyní osvobozují pouze za cenu zakázaného uvolnění.
57:08
MacKenzie vyhazuje puk ze třetiny a tlak Ostrovanů na chvíli končí.
56:27
Islanders právě vstřelili branku!
A pozor, je tu gól naděje pro hosty! Bryan Campbell, po včerejší velké chybě, znovu v obraně zaváhal, když neuhlídal JOHNA TAVARESE, který doklepl na levé straně puk, odražený od zadního mantinelu po střele Leddyho. Asistence: Nick Leddy a Kyle Okposo.
55:54
Ostrované se zřejmě co nevidět odhodlají k odvolání gólmana a zkusí to v šesti.
55:15
Poslední pětiminutovka třetí třetiny, domácím se podařilo dostat puk ze třetiny.
54:53
Jaromír Jágr nemusí spěchat za pukem, je signalizován icing, hra se tak vrací před Luonga.
54:27
Hosté s pukem ve vlastní třetině, místo rozehrávky ale pouze nastřelují puk do středního pásma.
54:11
Huberdeau ale neudržel puk a hosté jdou do protiútoku.
53:53
Vhazování po pravici Greisse, domácí získávají puk.
52:41
Hostům začíná čas utíkat o něco rychleji, nyní se Jokinen dostal do zakončení, ale ztroskotal na Greissovi.
51:25
Šance domácích, po přihrávce Hudlera tečuje puk MacKenzie, Greissovi propadl puk a zůstal za jeho zády, ale pomohl tam výtečně bránící Quine.
50:59
Jiří Hudler hledá Purcella u branky Islanders, ten byl ale bráněn a k puku se nedostal.
50:00
Posledních deset minut třetí třetiny, hokejisté Islanders stále marně dotírají na branku Roberta Luonga.
48:48
Další zablokovaná střela hostů, Barkov s Huberdeauem jdou dopředu.
48:17
Statistika střel na branku – 27 : 33 z pohledu domácího týmu.
46:40
Elitní formace Panterů v útočném pásmu, střele Barkova chybí přesnost.
46:13
45:08
John Tavares se dostal ke střele z pravé strany, ale trefuje jen levý beton Luonga.
44:55
Podruhé domácí vyhazují puk ze třetiny.
44:13
Petrovic pouze za cenu nedovoleného zákroku zastavuje průnik Clutterbucka a hosté si zahrají přesilovou hru.
43:40
Kulikov pálí od modré, puk se odráží od zadního mantinelu a posléze končí v lapačce Greisse.
43:09
Jaromír Jágr se probojoval do zakončení, jeho bekhend znovu nenašel cestu za záda Greisse, to samé platí i pro Barkova.
42:53
Je to o soubojích u mantinelů, Barkov bojuje v útočném pásmu o puk.
42:23
Hokej trochu postrádá tempo, hlavně tomu všemu chybí šance.
41:35
Boychuk s pukem v rohu třetiny Floridy, ale tam posléze úřaduje bránící Kulikov.
41:33
40:01
Další třetina začne přibližně v 3:37.
Přesilovou hru Panterů přerušila siréna, ukončující druhou dvacetiminutovky. Domácí to zase až tolik trápit nemusí, vedou totiž nad svým soupeřem 2:0! Ostrované dnes působí mdlým dojmem, oproti prvnímu utkání není vidět elitní formace s Johnem Tavaresem a to jako by poznamenalo hru celého týmu.
40:00
39:18
R. Smith netrefuje branku Ostrovanů a Travis Hamonic vyhazuje puk ze třetiny.
39:00
Poslední minuta druhé třetiny, hosté dostávají puk ze třetiny.
38:49
Vhazování ve středním pásmu, domácí získávají puk a mohou zaútočit.
38:38
Důležité vhazování po levici Greisse vyhrávají hosté, kteří ho vzápětí vyhazují ze třetiny.
38:33
Vyloučení v týmu Florida Panthers (Shawn Thornton – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu New York Islanders (Casey Cizikas – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost). Trest odpyká Ryan Strome.
Vyloučení v týmu New York Islanders (Travis Hamonic – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu New York Islanders (Cal Clutterbuck – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu New York Islanders (Matt Martin – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Florida Panthers (Derek MacKenzie – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Florida Panthers (Garrett Wilson – 2 min., hrubost).
38:33
Před brankou Floridy se do sebe opět hráči obou týmů pustili a tentokrát se zřejmě již bude vylučovat.
38:16
S. Thornton se dostal k brance Ostrovanů, Greiss má puk ve své lapačce a přerušuje hru.
38:11
Zakázané uvolnění Ostrovanů, hra se stěhuje před Greisse.
37:53
Ostrované nyní zahrozili v útočném pásmu, ale domácí se tentokrát blýskli při blokování střel.
37:05
Vhazování ve středovém kruhu, úspěšnější domácí.
36:19
Roberto Luongo si připisuje třiadvacátý zákrok, z pravé strany pálil Prince.
35:54
Oba týmy na ledě s elitními formacemi, v útočném pásmu domácí.
34:13
Závar před brankou Floridy, důležité je, kde je puk? Ten je pod lapačkou Roberta Luonga, bude se vhazovat.
33:29
Rychlý brejk Floridy, Grimaldi hledá před brankou Hudlera, ale k tomu se puk nedostal.
33:10
Nahozený puk k brance Islanders, hosté rozehrávají z vlastní třetiny.
31:56
Šikovná střela Jaromíra Jágra, který z mezikruží pálí bekhendem, ale pozorný Greiss vyráží.
31:41
Domácí na ledě s elitní formací, která jde nyní do útoku.
31:18
Puk míří ze třetiny Panterů, hosté to tedy musí zkoušet znovu.
30:48
Skvělý zákrok Luonga po střele Stroma!
30:04
Jsme již ve druhé polovině dnešního utkání, domácí vedou o dva góly, i po střele Petrovica od modré.
28:13
Přečíslení dva na jednoho v podání domácích, Huberdeau přihrává na Jágra, kterého ale dobře odclonil obránce.
28:02
Roberto Luongo zastavuje dělovku Boychuka a přerušuje hru, následuje komerční přestávka.
27:57
Zakázané uvolnění Panterů, vhazovat se bude po levici Luonga.
27:29
Greiss vyráží střelu Gudbransona od modré a puk opouští třetinu Islanders.
26:39
Domácí jsou opět v útočném pásmu, na ledě řada s Jiřím Hudlerem.
26:17
Důležitý gól domácích! Reilly Smith tentokrát v pozici nahrávače, kdy zpoza branky Islanders posílá puk před branku, kde ho za záda Greisse posílá NICK BJUGSTAD. Asistence: Reilly Smith a Dmitrij Kulikov.
25:53
Ostrované se drží v útočném pásmu, zatím tomu ale stále něco chybí.
25:02
Luongo přikryl puk u své levé tyčky a přerušil hru před dotírajícím Tavaresem.
24:09
Bekhendová střela Shawna Thorntona z mezikruží zablokována bránícím Travisem Hamonicem, puk končí v rohu.
23:42
Gudbranson dokázal uspět v souboji s dvěma útočícími hráči a dostal puk do rohu.
22:56
Druhá formace Floridy v útočném pásmu, střelu Kulikova Greiss vyráží a hosté se osvobozují.
22:14
Jaromír Jágr si na střídačce nechává ošetřovat palec levé ruky.
22:03
Až nyní dokázal Huberdau vyhodit puk a unavená pětice domácích odchází střídat.
21:43
Řada Barkova se znovu dostává pod tlak a pouze se brání.
21:08
Hosté útočí, Luongo nyní dvakrát zasahuje, ale Ostrované i nadále útočí.
20:35
Zakázané uvolnění Ostrovanů, vhazování po levici Greisse.
20:01
Další třetina začne přibližně v 2:34.
Florida vede po první třetině 1:0 díky gólu střelecky aktivního Smitha 1:0. Hosté toho zatím moc v této části nepředvedli, což je velký rozdíl oproti skvělému výkonu z předchozího utkání. I dnešní utkání je zatím hodně nervózní, spokojenější nakonec mohou být příznivci Floridy.
20:00
19:00
Poslední minuta první třetiny, Florida v útočném pásmu.
18:37
Další nepřesná rozehrávka hostů a znovu pískán icing.
17:18
Jaromír Jágr ale ztrácí puk za brankou Greisse a hrát tak mohou hosté.
17:05
Na ledě mají domácí svou elitní formaci, která potřebuje bodovat, to se od ní očekává.
16:45
Florida přečkala také své druhé oslabení a nyní může zaútočit.
16:20
15:29
Zakázané uvolnění Ostrovanů, vhazovat se bude po pravici Greisse.
15:13
Florida se zatím úspěšně brání, další vyhozený puk ze třetiny.
14:20
Domácí Wilson dostává dvouminutový trest za podražení, druhá dnešní přesilová hra pro NYI.
13:59
Ale jen na okamžik, domácí jsou zpět v útoku, střelu Bjugstada Greiss vyráží.
13:36
Jussi Jokinen také na druhé straně netrefuje branku soupeře, hosté dokázali dostat puk ze třetiny.
13:06
Střela Nielsena z pravé strany prosvištěla vedle vzdálenější tyče domácí branky.
12:30
Panteři v útočném pásmu, ale nedostávají se do zakončení.
11:40
Utkání nabralo ten správný spád, Greiss chytá nahozený puk a přerušuje hru.
10:50
Puk ve středním pásmu, hosté kombinují a dostávají se do třetiny Floridy.
10:08
Nyní byla elitní řada Panterů hodně pod tlakem, což nebývá tak často zvykem.
09:35
Luongo musel zasahovat po střelách Leddyho a Nielsena, hosté se drží v útočném pásmu.
08:55
Puk ve středním pásmu, domácí na ledě s elitní formací.
08:19
07:48
Hosté jsou zpět v útočném pásmu, Pulock podruhé pálí od modré, ani jednou však branku Floridy netrefil.
07:07
Domácím se podařilo vyhodit puk ze třetiny a oba týmy střídají.
06:45
Ostrované v útočném pásmu, na ledě formace Johna Tavarese.
06:19
Rocco Grimaldi fauloval Ryana Stromeho a půjde na dvě minuty na trestnou lavici za podražení.
06:08
Bude se vylučovat, na trestnou lavici zamíří někdo z domácího týmu.
04:32
Radost na tribunách, domácí jdou do vedení zásluhou pěkné akce, kdy Huberdeau naznačil střelu z levé strany, místo toho přihrál Bjugstadovi, který z levé strany přihrává na pravou na REILLY SMITHA. Nejlepší střelec Panterů zatím v play-off prostřeluje z pravé strany Greisse a domácí vedou. Asistence: Nick Bjugstad a Jonathan Huberdeau.
03:43
Martin prověřuje pozornost Luonga, i přes snahu bránícího Kulikova.
03:05
Puk ve středním pásmu, hosté nic nevymýšlejí, nastřelují ho na branku Luonga.
02:02
Nahozený puk za branku Luonga, domácí se dostávají k puku a rozehrávají.
00:48
Nakonec je z toho "pošťuchovaná" u střídačky Floridy, bude se vhazovat ve středním pásmu.
00:31
Ekblad bojuje v útočném pásmu o puk.
00:01
New York Islanders
Ostrované šli do play-off z páté příčky ve Východní konferenci. V silné Metropolitní divizi skončili "až" na čtvrtém místě, za Washingtonem, Pittsburghem a také za svými konkurenty a odvěkými rivaly NY Rangers, na které ztratili pouhý bod. Základní část sice zakončili dvěma domácími porážkami, nejprve s Buffalem, které se již chystalo na dovolenou (3:4 pp) a poté i s Philadelphií (2:5), ale vstup do play-off se jim vydařil náramně. Na ledě Panterů sice třikrát prohrávali, ale pokaždé dokázali srovnat a nakonec i strhnout vedení na svou stranu. Skvělý výkon podal kapitán týmu Tavares, kterému zdatně sekundovali Okposo s Nielsenem.
Florida Panthers
Panterům vyšla základní části NHL nad očekávání dobře. V konečném pořadí Východní konference skončili druzí, za suverénním Washingtonem. Atlantickou divizi vyhráli s šestibodovým náskokem před Tampou Bay. Vstup do play-off se jim však nevydařil a po prohře 4:5 prohrávají v sérii 0:1. Hlavní slabinou Floridy byla defenziva, která nechávala soupeři až příliš prostoru nebo vlastními "školáckými" chybami vybízela útočníky soupeře ke skórování. Za očekáváním zůstala elitní řada Panterů, naopak zazářila řada Jussiho Jokinena, která zařídila tři ze čtyř domácích gólů.
Vítejte u on-line přenosu 2. utkání série play-off hokejové NHL, v němž FLORIDA PANTHERS přivítá na svém ledě NEW YORK ISLANDERS.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.