Godla (Manzato) – Wilson (A), Leskinen, Seppälä, Fairchild, Mäkinen, Gröndahl, Lappalainen, Nousiainen – Texier, Rissanen (A), Ruuttu – Klemetti, Luostarinen, Nuutinen – Könönen, Sebok, Jokinen (C) – Knuutinen, Vainiola, Piipponen.

To je pro tuto chvíli z naší strany už vše. Přejeme hezký zbytek silvestrovského dne a u dalších online přenosů z hokeje se budeme těšit zase na shledanou.

Brankář: Daniel Manzato (KalPa)
Obránci: Dante Fabbro (Kanada), Kim Nousiainen (KalPa)
Útočníci: Linus Klasen (Davos), Zach Boychuk (Kanada), Leonhard Pföderl (Norimberk)
Střely na branku: 40 – 24
Je dobojováno a letošní ročník Spenglerova poháru je u konce. Jak už bylo zmíněno, raduje se finská KalPa Kuopio, která byla proti Kanadě úspěšnější v nájezdech. Kanada tak končí na druhé, tedy stříbrné pozici.
V samostatných nájezdech zvítězil tým KalPa Kuopio.
Nekompromisně si před Fucalem počínal JAAKKO RISSANEN, jenž ho bez větších problémů prostřelil, a protože Kanaďané své trestné střílení neproměnili, Rissanen se tak stal hrdinou finského celku, který tak vítězí ve Spenglerově poháru ve své první účasti na tomto turnaji.
Andrew Ebbett neproměňuje svůj nájezd a je to jasné, vítězem Spenglerova poháru se stává letošní nováček z Finska, a sice KalPa Kuopio!
Nyní už dlouhou sérii bez proměněného nájezdu zakončil přesně Jaakko Rissanen.
Další parádní zákrok Godly, jenž lapil střelu Emmertona.
Potřetí jel Texier a nyní úplně minul kanadskou klec.
Zac Dalpe si také vylámal zuby na brankáři Gudlovi, který jeho pokus chytá.
Alexander Ruuttu trefuje připravenou lapačku Fucaleho a znovu není rozhodnuto.
Boychuka nyní vychytal velmi dobře Godla a jdeme do šesté série.
Ville-Vesa Vainiola trefil bekhendem lapačku Fucaleho a stále není rozhodnuto.
Chris DiDomenico se také nedokázal prosadit a pokračujeme dále.
Alexandre Texier si chtěl přehodit puk na druhou stranu, ale tam mu hůl vložil brankář Kanady, takže nezakončil.
Luostarinen to zkoušel pod víko kanadské branky, leč neúspěšně.
Cory Emmerton byl také úspěšný, když z levé strany prostřelil Godlu kolem jeho ruky.
Texier se s tím vůbec nepáral a nekompromisně po přibrždění překonává nad beton Fucaleho.
Maxim Lapierre neprovedl nájezd dobře. Zamíchal kotoučem, ale nakonec puk před Godlou minul.
Ville-Vesa Vainiola je také úspěšným střelcem nájezdu, když prostřelil Fucaleho mezi jeho betony.
Zach Boychuk si sjel do těsné Godlovy blízkosti a poté blafákem poslal puk k bližší tyči.
Samostatné nájezdy začínají.
Ani prodloužení nerozhodlo o vítězi tradičního poháru na Spengler Cupu a uvidíme tak dovednostní soutěže, a sice samostatné nájezdy.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:57'
KalPa se po vhazování dostala ke kotouči a nedovolila Kanaďanům zakončit. Poté poslala puk do středního pásma a je tu konec nastavené hrací doby.
64:48'
Kanada si bere oddechový čas. Poté se bude vhazovat v pásmu KalPy Kuopio.
64:45'
Po nepřesné střele KalPy se do akce před brankou finského celku dostali znovu Kanaďané, kteří ale znovu na Godlu nevyzráli. Ten zapisuje další důležitý zákrok.
64:05'
Zach Boychuk střílel na branku KalPy, proti střele někdejšího hráče NHL zasáhl v pravý čas Denis Godla.
64:00'
Hraje se poslední minuta prodloužení.
63:20'
Dante Fabbro nezachytil nahozený kotouč v útočné třetině a ten na svou stranu získal zase finský celek. KalPa tak míří znovu velmi rychle dopředu.
63:04'
A hned na to šli do akce zase hráči v červených dresech, zakončení Zaca Dalpeho z bekhendu jistí Denis Godla. A hra je zase pozastavena.
62:27'
Otto Leskinen tečoval puk před odkrytou kanadskou klecí, ale nakonec to měl na dlouhou hůl a puk poslal jen k zadnímu mantinelu.
61:45'
A znovu agilní Andrew Ebbett, jenž vystřelil z prostoru mezi kruhy, k dorážce se pak dostal jeho spoluhráč, který orazítkoval tyč branky KalPy Kuopio!
61:32'
V obranném pásmu Kanady získali právě hráči s javorovými listy na dresu kotouč a dostali se do rychlého brejku. Zasahovat musel Denis Godla a také pozastavil hru. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
61:22'
Mikael Seppälä si šikovně sjel do prostoru mezi kruhy, tělem se pokusil oklamat brankáře Kanady, ale jeho následnou střelu Fucale kryje. Hra je přerušena.
60:50'
Andrew Ebbett si sjel do těsné blízkosti Godly, ale jeho stahovačka mu nevyšla. Rázem se tak opět dostává KalPa do útočné akce.
60:18'
KalPa se dostala do útočného pásma, kde po chvíli střílel Otto Leskinen, jeho projektil však neskončil mezi třemi tyčemi a na druhou stranu jdou Kanaďané.
60:01'
Finále Spengler Cupu nenašlo vítěze po základní hrací době a na řadu tedy přichází prodloužení ve třech hráčích na obou stranách, které bude trvat pět minut.
60:00'
59:19'
Godla zasahuje a přerušuje hru. Vhazovat se bude před jeho brankou.
59:11'
Teď tomu ale nebyla daleko Kanada, když před brankou operoval D'Agostini. Vhazuje se ve středním pásmu, puk totiž skončil mimo hřiště.
59:00'
Poslední minuta. V posledních sekundách se ani jeden tým nemůže dostat do zakončení.
58:22'
Kanada drží puk, je ale ve vlastním obranném pásmu.
58:02'
Rychlá kombinace KalPy a potlesk na otevřené scéně. Z levé strany zakončoval Nuutinen, brankář Fucale teď podržel svůj tým.
57:40'
Kanada je v pásmu. Z pravé strany pohotově zakončoval Cracknell, brankář Godla na místě.
56:54'
Noreau nahazoval před branku od modré čáry odrazem o zadní mantinel. Godla, aby si nevytvořil problémy před svým brankovištěm, do trajektorie vložil hůl.
56:46'
Moore zavezl puk do útočného pásma, nahodil na Godlu a vybojoval vhazování pro svůj tým.
55:52'
KalPa se snaží najít klíč ke vchodu do útočného pásma, Kanaďané ale přejímají puky včas a své pásmo čistí rychle.
55:13'
Kanadští útočníci bojovali v útočném pásmu o puk a po odrazu od hole bránícího Wilsona se bude vhazovat před Godlou.
54:21'
KalPa se zatím nedostala k nebezpečnému zakončení. Kanada opět vyhazuje a toto oslabení přežije.
53:29'
KalPa v útočném pásmu ztratila puk a několik drahocenných sekund ušetřil kanadský forvard Lapierre.
52:49'
Krásná akce Texiera. S pukem na holi si prokličkoval z vlastního pásma až do útočné zóny a z levého kruhu prověřil pozornost brankáře Fucaleho.
52:32'
Emmerton fauloval v útočném pásmu Luostarinena a oslabuje svůj tým. KalPa hraje přesilovku a může se přiblížit celkovému vítězství.
52:19'
Prudké nahození Wierciocha od modré čáry likviduje Godla v lapačce. Máme tady poslední komerční přestávku zápasu.
51:58'
Osm minut do konce třetí třetiny a vhazování před Godlou.
6 300 diváků bouří a těší se na závěr vyrovnaného finále. I toto utkání je vyprodáno.
51:24'
KalPa právě vstřelila branku!
Je vyrovnáno! Fucale opět neudržel střelu z pravé strany, když na něj nahodil puk Lappalainen a z branoviště do odkryté klece Kanady dorazil EETU LUOSTARINEN. Asistence: Lasse Lappalainen, Mikko Nuutinen. Stav utkání 1:1.
50:56'
Fucale pouze vyrazil před sebe lehké nahození z pravé strany a málem z toho vznikl před jeho brankou závar a možnost pro hráče finského týmu dorážet.
50:38'
Boychuk sám před Godlou. Měl ale na zakončení málo místa a času.
50:20'
Finové teď kombinovali v útočném pásmu, dostali se ale do úzkých a Kanada tak vyváží.
49:31'
Kanaďané jsou kompletní, drží puk za svou brankou a rozjíždějí další akci.
49:08'
Teď dělal rozruch v útočném pásmu Kanady Texier, následně kombinaci přerušuje nepodařená přihrávka Finů a vyhození Kanady z jejich pásma.
48:49'
Až nyní, ale zatím hráči finského týmu točí puk po mantinelech.
48:06'
Minuta přesilovky pryč, KalPě se nedaří vytvořit si přesilovkový zámek nebo nějaký závar.
47:37'
Kanada vyhazuje a KalPa musí již podruhé začínat ze svého pásma.
47:11'
Situace ale pokračovala a vyústila ve velký závar před brankou Kanady. Gól z toho nebyl, ale KalPa vybojoval aspoň přesilovku. Za nedovolené bránění míří na hanbu Noreau.
47:02'
Puk do útočného pásma KalPy zavezl Sebök, následně byl odzbrojen.
46:46'
Chyba v rozehrávce KalPy. Z pravé strany postupoval na Godlu Moore, jeho střelu brankář finského týmu zlikvidoval.
46:28'
Kanaďané drželi kotouč v útočném pásmu, po rychlé kombinaci se ke střele od modré odhodlal Wiercioch, trefil ale jen Godlovu lapačku.
46:06'
Akce Kanady tři na dva. Z mezikruží střílel D'Agostini, jeho střela zblokována do ochranné sítě.
45:16'
Kanada právě vstřelila branku!
Je tady úvodní branka utkání a raduje se Kanada! Bleskový útok, kdy se sám na Godlu řítil Mitchell, ještě slovenský brankář holí vyřešil, na následnou dorážku DANIELA WINNIKA byl krátký. Asistsence: Torrey Mitchell, Adam Cracknell. Stav utkání 1:0.
44:43'
Po čase v útočném pásmu KalPa. Rozruch před brankou dělal clonící Piipponen, který celou útočnou akci začal.
44:16'
Dalpe, ač tísněn, dokázal z levého kruhu vystřelit. Brankář Godla zastavuje hru.
43:58'
Emmerton nahrnul puk zpoza branky až do brankoviště Godly, bez dalšího efektu.
43:26'
Ebbett hledal zpoza branky před branku si sjíždějícího DiDomenica, přihrávka však byla příliš pomalá. Spoluhráč Ebbettovi mezitím projel.
42:39'
Cracknell střílel z pravého kruhu, Godla nic neviděl. Střela však mířila nad.
42:20'
Kanada je nastěhovaná v útočném pásmu, ale k přímému ohrožení Godly se nemůže propracovat.
41:44'
Klemetti zavezl puk do útočného pásma, po jeho přenechávce střílel Sebök. Brankář Fucale přerušuje hru.
41:00'
Wiercioch s Bieksou zavezl puk do útočného pásma a následně střílel Ebbett. Jeho rána byla moc vysoká.
40:43'
Po zákroku Fucaleho na druhé straně vhazování v útočném pásmu KalPy.
40:37'
DiDomenico po vyhraném buly nabil na modrou Wierciochovi, ale jeho střelu Godla v klidu vytěsnil vyrážečkou.
40:15'
Sám mezi kruhy se zjevil Texier. Jeho pokus vykopl Fucale pravým betonem.
40:01'
Dohráváme ještě 115 sekund hry čtyř proti čtyřem.
40:01'
Končí přestávkový program, na led se vracejí hráči obou týmů. V hledišti panuje fantastická atmosféra, diváci se těží na rozuzlení dnešního těsného utkání.
Střely na branku ve druhé třetině: 12:5
Střely na branku po druhé třetině: 25:13
Třetí třetina finále 92. ročníku Spenglerova poháru začne cca v 13:47.
Ani druhá třetina nenapověděla o tom, kdo bude mít blíže k zisku trofeje pro vítěze Spengler Cupu. Stále sledujeme pohledný hokej, oba týmy měly několik zajímavých situací pro to otevřít skóre. Na začátku třetiny mohl první gól vstřelit kanadský útočník Ebbett, na druhé straně Fucale skočil jako po kořisti po puku, který si sám srazil jen pod sebe do brankoviště. Šanci měl po rychlém přechodu do útočného pásma po kombinaci s kolegy Ebbett, ale přestřelil, nebo Jokinen, který v oslabení nabruslil s pukem až před Fucaleho, ale nezakončil. Viděli jsme i několik nevyužitých přesilovek.
40:00'
39:54'
Podobně jako první třetina končí i ta druhá vyloučením. V rohu hřiště se do sebe zaklesli Dominic Moore a Otto Leskinen. Oba byli potrestáni menším trestem. Bude se hrát se čtyřmi bruslaři na obou stranách.
39:30'
KalPa je kompletní, ale Kanaďané se dál snaží něco vymyslet v útočném pásmu.
38:51'
Velká šance KalPy v oslabení! Noreau zaváhal na útočné modré, přebruslil jej Jokinena a s pukem na holi si to namířil přímo do Fucaleho brankoviště. Nakonec nezakončil, ale nechybělo mnoho!
37:53'
A když se jim to nedaří, je na místě pozorný Godla. Jako nyní, když sebral jako malinu střelu Dalpeho z pravého kruhu.
37:30'
Kanada tak pokračuje v tlaku v útočném pásmu. Zatím se do šance nedostala. Hráči KalPy včas přistupují i svědomitě blokují střely.
37:02'
Celá situace musela skončit gólem, faulem nebo aspoň šancí Kanady. Tlak byl příliš velký a podrážením za brankou KalPy se provnili Ryan Wilson. Přesilovka Kanady.
36:36'
Kanada stále v útočném pásmu, využívá blízkosti střídačky a možnosti vyměnit hráče během hry. Tuto výhodu čím dál obtížněji bránící KalPa nemá.
35:58'
Kanada je nastěhovaná v útočném pásmu a hledá gólovou kombinaci. DiDomenico si za brankou pomohl hraničním zákrokem, následně od modré z osy hřiště pálil Noreau, jeho střela vytečována mimo.
35:09'
Rychlý protiútok Kanady vedl Knelsem, následně nahrával na střelu z první křížně skrz útočné pásmo Mitchellovi, vypadalo to však, že mu to nahrál na opačnou stranu, než kanadský forvard drží hůl.
34:31'
Piipponen měl trochu času a kotouč na pravé straně útočného pásma, ale žádného spoluhráče ke kombinaci. Zkusil vystřelit, puk prosvištěl kolem pravé tyče Fucaleho branky.
34:10'
Blízko nebezpečnému zakončení byl před Godlou Lapierre.
33:32'
Rychlá akce Kanady, kdy puk při přechodu do útočného pásma putoval z hole na hůl. Následně z blízkosti branky z pravé strany zakončoval Emmerton. Kotouč zvedl příliš a nastřelil jej do ochranné sítě.
33:08'
Krásné individuální projetí jako kolem kuželů předvedl Klemetti, následně objel Fucaleho branku a nabil na kruhu stojícímu Nuutinenovi, jehož střela byla zablokována.
32:47'
Kanada teď tvrdě bojovala o puk kolem mantinelů v útočném pásmu. Více než zblokovaná střela Quinceyho z toho nebylo. Vhazování po komerční přestávce před brankou Godly.
32:01'
Náznak akce dva na jednoho v podání KalPy končí nepřesnou přihrávkou Jokinena na Ruuttua.
31:35'
Teď se o vyjetí z rohu s pukem na holi před Fucaleho pokusil Piipponen, brankář pozorný.
31:16'
Ani jednomu týmu se teď nedaří přechod do útočného pásma a pokud už ano, většinou se hra rychle přesouvá do neutrální zóny.
30:28'
Po dalším zákroku Godly vhazování před jeho brankou.
30:17'
KalPa je kompletní, puk mají na holi Kanaďané a hráči finského týmu se je snaží vysoko forčekovat.
29:36'
Na modré operující Fabbro se snažil lehce přiťuknout do nebezpečného předbrankového prostoru. Nedostal však puk přes jediného hráče KalPy, který vyhazuje.
28:43'
Kanada je v této přesilovce velmi aktivní. Zadovku z hrany brankoviště na Boychuka, který by zakončoval za rozhozeného Godlu, vytečoval za branku bránící hráč finského týmu.
28:04'
Střela z levé strany útočného pásma Kanady, před brankou se snažil tečovat Ebbett. Brankář Godla předvedl parádní zákrok lapačkou.
27:54'
Přesilovka pro Kanadu, za držení hole je vykázán Könönen.
27:41'
Kanada se dostala z pásma, hru tam ale vrátil Piipponen. Kuopio se však dopustilo faulu, protože kanadský tým teď má výhodu.
27:09'
Jokinen se snažil nahrnout zpoza branky puk do brankoviště kanadského týmu, byl zpacifikován. Kuopio se však drží na puku v pásmu.
26:53'
Kanaďané teď zazmatkovali ve vlastním pásmu a Texier dvakrát sebral puk pro své kolegy na modré čáře. Následně Fucale zasahuje a Ruuttu se snažil ještě na kanadského brankáře dotírat. Vhazování v útočném pásmu Kuopia.
26:30'
Godla přerušuje hru, když puk lapil do své rukavice. Je zde první power break druhé části hry.
26:14'
Rychlé přenesení hry od vlastní branky do středního pásma předvedl Wilson, tam si ale neporozuměli jeho kolegové.
25:44'
Tečovaná střela Wilsona od modré končí v rohu hřiště.
25:34'
Po zakázaném uvolnění Kanady se vhazuje u Fucaleho.
25:22'
Winnik z bezprostřední blízkosti pravé tyče Godly napálil puk na branku KalPy. Kanaďané již zvedali ruce nad hlavu, ale gól to není. Kuopio následně vyváží hru.
24:40'
Obrovská šance KalPy! Od modré střílel svižnou Gröndahl. Fucale jeho střelu pouze ztlumil do brankoviště, ale následně naštěstí pro svůj tým přilehl. V brankovišti totiž operoval Könönen, který byl ale zpacifikován bránícím kanadským hráčem.
24:28'
Kanaďané získali puk těsně za modrou, předvedli rychlou předávku a následně svižnou střelu Moorea z pravého kruhu.
24:06'
Ruuttu obtěžoval na modré čáře Quinceyho, ale za kanadského beka ve středním pásmu zaskočili jeho spoluhráči. Finský rychlík se tak do úniku na Fucaleho nedostal.
23:54'
Po odrazu puku do ochranné sítě za Godlou se bude vhazovat u branky finského týmu.
23:43'
Klemetti vyvezl puk na holi a zpoza červené nahodil a spolu se svými kolegy odjel střídat.
23:09'
Godla si nerozuměl se svými kolegy, došlo ke srážce obránců a málem do odkryté branky zakončoval D'Agostini. Brankář finského týmu byl včas na místě.
22:58'
Oba týmy jsou již ve standardním počtu hráčů na ledě. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
22:39'
Přímo do brankoviště s pukem na holi si to namířil obránce Leskinen. Brankář Fucale odolal.
22:12'
KalPa je kompletní, k zakončení z pravé strany se ale dostal úplně nekrytý Ebbett. Godla jeho pokus s problémy vytěsnil za branku.
21:44'
Ke střele z prostoru mezi levým kruhem a brankovištěm Fucaleho se dostal Texier, brankář Kuopia byl úspěšnější.
20:49'
Kanaďanů na ledě hrálo šest, ale ne, že by došlo k chybě u střídaček, hráči se snažili v šesti kombinovat. To je proti pravidlům, hráčská lavice dostala menší trest a trest odpykává Micflikier. Minutu a 11 sekund se bude hrát čtyři na čtyři.
20:40'
Ani druhý pokus nebyl úspěšný a Fucale zastavuje puk za svou brankou.
20:19'
Kanada se sice rozestavěla v pásmu, ale po odrazu od Bieksovy brusle musí znovu vjíždět do pásma.
20:01'
Hráči se vracejí na led ke druhé třetině. Kanada bude mít 120 sekund početní výhody, spolu se sirénou ukončující první část hry byl totiž vyloučen Ryan Wilson.
Střely na branku v první třetině: 13:8
Prostřední hrací doba začne cca v 12:57.
Sledovali jsme dynamickou první třetinu finále 92. ročníku Spenglerova poháru. Branku zatím diváci ve Vaillant Areně neviděli, ale oba týmy se prezentují ofenzivním hokejem, nehraje se takticky. Kanada i Kuopio, když mají tu šanci, přecházejí do útoku, vidíme tedy časté obrátky hry. Větší šance počítala Kanada – již v první minutě se do situace sám na Godlu prokličkoval Boychuk, slovenský brankář se zaskvěl i proti svižné střele Winnika z levého kruhu. Sám na Godlu a opět neúspěšně unikal i Ebbett. V první třetině jsme viděli i tři vyloučení, ale zatím jen dvě přesilovky. Do druhé části hry s jedním mužem navíc totiž nastoupí hráči Kanady.
20:00'
20:00'
Se závěrem první třetiny byl ještě vyloučen hráč Kuopia Ryan Wilson. Kanada tedy do druhé části hry nastoupí v početní převaze.
19:18'
Za skandovaného potlesku hlediště končí třetina. Bojuje se o puk v útočném pásmu KalPy.
18:52'
Kanada opět operuje v útočném pásmu. Winnik nabíjel z rohu hřiště na kruh Mitchellovi, ten byl pokryt.
18:27'
Ofsajd Kanady, vhazování ve středním pásmu.
18:11'
Finové rychle otočili hru a po přechodu do útočného pásma střílel z vrcholu pravého kruhu Lappalainen.
17:32'
Knuutinenovu nepřesnou střelu z osy hřiště vracel na branku Piiponen. Střela to byla také nepřesná, ale nebyla daleka úspěchu. V hledišti to zahučelo.
17:16'
KalPa je kompletní, ale Kanada se dál snaží o útočné manévry.
16:45'
DiDomenico pohotově dorážel střelu Boychuka z mezikruží, kterou Godla vyrazil do strany. Byl však ve velkém úhlu a trefil jen boční síť.
16:30'
Kanaďané se při přechodu do pásma dopustili ofsajdu a hra bude zahájena v neutrální zóně.
16:17'
Kanaďané se dostali do pásma, ale ihned jim zábavu překazil obránce Gröndahl, který vyhazuje.
15:37'
Šikovná teč D'Agostiniho, kterému na právě takového lehké usměrnění puku nabil mezi kruhy Ebbett. Kotouč ale míří vedle.
15:07'
Henri Knuutinen na brankovišti svého týmu nedovoleně bránil zde působícího hráče Kanady. První přesilovka pro javorové listy.
15:04'
Després dostal puk na levé křídlo a jeho svižnou ránu zblokoval Godla. Zároveň za jeho zády došlo k faulu.
14:48'
Zakázané uvolnění KalPy znamená, že se po několika minutách bude vhazovat opět před Godlou.
14:17'
Po dvou takových přišťouchnutích od kanadských hráčů se dostal do samostatného úniku na Godlu Ebbett. Tomu přiťuknul puk ze středního pásma D'Agostini. Slovenský gólman bezchybný.
14:04'
Po dalším zákroku Fucaleho druhá komerční přestávka první třetiny.
13:57'
Kanada je kompletní, ale puk drží na holi hráči Kuopia a snaží se něco vymyslet.
13:23'
Úplně nekrytý Emmerton dostal puk na útočnou modrou, najel do třetiny a přenechal za sebou Cracknellovi a jeho střela šla vedle.
12:54'
Kanada se teď třikrát za sebou osvobodila a Kuopio musí pokaždé začínat až od Godly.
12:20'
Texierova střela z pravého kruhu těsně prolétla kolem branky Kanady. Puk se odrazem o hrazení dostává až za branku Godly.
11:49'
Od modré z osy hřiště pálil po dvou přihrávkách svých kolegů Leskinen. Fucale pouze vyrazil, pokračuje se v obranném pásmu Kuopia.
11:39'
Máme zde první vyloučení utkání. Útočným faulem se provinil Ebbett a nabízí KalPě první přesilovku zápasu.
11:28'
Na chvíli se hrálo v neutrální zóně, následně zavezl puk do pásma dnes zatím velmi viditelný Winnik a jeho svižnou střelu z levého kruhu zlikvidoval Godla lapačkou. Potlesk na otevřené scéně!
11:03'
Mitchell byl na úrovni brankové čáry sám, neměl komu nahrát, tak odrazil puk aspoň o Godlovy betony. Následně se KalPa neúspěšně snaží vyhodit.
10:36'
Winnik s Mitchellem bojovali za brankou KalPy o puk, prvně jmenovaný následně vybruslil a zpoza branky nabíjel mezi kruhy stojícímu Cracknellovi, jeho střela byla zblokována a následně sebrána Godlou.
10:19'
Hra se teď přelévala ze strany na stranu, nakonec po levé straně unikal Moore a zkusil pozornost Godly. Ten přikryl a vhazovat se bude v pásmu KalPy.
09:44'
Kanadský přechod do útoku nebyl ve shodě s pravidly, po ofsajdu se tak bude vhazovat ve středním pásmu.
09:35'
Lehké nahození na svou branku raději přikrývá Fucale a dává svým kolegům vystřídat. Vhazovat se bude před jeho svatyní.
09:04'
Sám na Fucaleho se snažil ujet Texier, byl však pod tlakem Fabbra a nakonec ani nezakončil.
08:25'
KalPa byla v útočném pásmu, ale Sebök pod tlakem musel vycouvat až do neutrální zóny.
07:57'
KalPa pobyla v útočném pásmu, ale následně puk vyvezl obránce Després až do útočného pásma svého týmu, nechal kotouč za sebou na Winnika a jeho tečovaná střela proskákala těsně vedle branky.
07:21'
Kanada v útočném pásmu. Dalpe operoval kolem branky, puk ale přikryl Godla. Následně vylétly rukavice na obou stranách hodně vysoko. Rozhodčí vše řeší přísným pohledem, ale ne vyloučeními.
07:02'
Hráči Kuopia vyhráli buly v útočném pásmu, ke střelecké situaci se neprokombinovali. Vhazovat se bude poté, co puk skončil na kanadské střídačce, ve středním pásmu.
06:51'
Fucale odráží puk do ochranné sítě. Vhazovat se bude před jeho brankou, ale až po komerční přestávce.
06:35'
Chybu Bieksy v obranném pásmu nedokázali hráči KalPy využít. Obránce kanadského týmu se hned ke kotouči po tvrdém zákroku vrátil.
06:10'
Fairchildovu střelu od modré Fucale viděl a neměl problém ji vyrazit do rohu.
05:25'
Útok Kanady pokračoval. Hráči v červeném vytvořili ještě několik nepřesných a ne příliš nebezpečných střel.
04:47'
Útočné snažení finského týmu ale dlouho netrvalo, do útoku se dostali Kanaďané. Winnik zavezl puk do pásma a nabil na modrou Curranovi, jehož střela nebyla přesná.
04:22'
Tvrdým zákrokem u hrazení se prezentoval ve vlastním pásmu Curran, na puku je ale KalPa.
03:51'
Gröndahl svým pohybem zmátl Lapierrea, který následně narazil do zadního mantinelu. Akce KalPy následně končí ve středním pásmu.
03:33'
Finové asi poprvé v útočném pásmu. První zákrok si připisuje Fucale, jenž zlikvidoval střelu Nuutinena zpoza obránce.
03:09'
Quinceyho střela z levé strany se od brankové konstrukce odrazila do ochranné sítě.
02:51'
Kanaďané jsou nastěhovaní v útočném pásmu a točí Finy hlavně kolem mantinelů. Aréna k tomu skanduje "KalPa!".
02:05'
Další rychlou kombinaci kanadského týmu zakončil nepřesným bekhendem Winnik.
01:39'
Další útok Kanady zakončil ostrou střelou těsně vedle pravé tyče Dalpe.
00:54'
První střelu na Godlu vyslal Emmerton, následně se do obrovské šance až před slovenského brankáře prokličkoval Boychuk. Skóre se nemění.
00:12'
Utkání je zahájeno. Kanada je v útočném pásmu a hraje jim k tomu dechovka, jejíž hráči jsou oblečeni v dresech národního týmu. Atmosféra bude elektrizující.
00:01'
Hráči jsou již na ledové ploše. Kanada hraje v červeném, Kuopio ve žlutém. Za malý moment některý z hlavních rozhodčí, buď Kanaďan Brad Watson, nebo Švýcar Marc Wiegand, vhodí úvodní buly finále 92. ročníku Spenglerova poháru.
Aréna je pár minut před začátkem zápasu už prakticky narvatá až po dřevěný strop. Diváci se baví předzápasovým programem. Za chvíli na led vyjedou hráči obou týmů – tým KalPy Kuopio, který je ve finále poprvé, a reprezentace Kanady, jež bude bojovat o čtvrtý triumf v řadě a celkově šestnácté vítězství. Kanada by dnešní výhrou vyrovnala ročníky 1995 – 1998, kdy také na turnaji vyhrála čtyřikrát za sebou.

Team Canada: Fucale (Coreau) – Quincey, Fabbro, Wiercioch, Bieksa, Després, Noreau (A), Curran – DiDomenico, Ebbett (C), D'Agostini – Micflikier, Emmerton, Boychuk – Lapierre, D. Moore (A), Dalpe – Winnik, T. Mitchell, Cracknell – Knelsen.

KalPa Kuopio: Godla (Manzato) – R. Wilson (A), Leskinen, Seppälä, Fairchild, Mäkinen, Gröndahl, Lappalainen, Nousiainen – Texier, Rissanen (A), Ruuttu – Klemetti, Luostarinen, Nuutinen – Könönen, Sebök, T. Jokinen (C) – Knuutinen, Vainiola, Piipponen.

Rozhodčí: Watson, Wiegand – Progin, Wüst.
KalPa Kuopio

Soupeřem Kanady ve finále budou hokejisté finského klubu KalPa Kuopio. Kuopio je podobně jako Kanada vítězem jedné ze dvou skupin na turnaji, má tedy za sebou zatím pouze tři zápasy. To je předpoklad, abychom sledovali zápas dvou týmů plných sil. Kuopio se v základní skupině střetlo na úvod s třineckými Oceláři, které porazilo 3:1. Výborný výkon s třineckými hokejisty předvedl brankář Godla, který se už ale do branky na turnaji nevrátil. Proti Magnitogorsku nastoupil Manzato a ten odchytal i následně semifinále s pořadatelským Davosem. Manzato za 123 minut v brance inkasoval jediný gól, naopak jeho kolegové dokázali porazit jak Magnitogorsk gólem kapitána Jokinena v prodloužení, tak v semifinále již zmíněný Davos, když rozhodující gól vstřelili necelých deset minut před koncem.

Sestava Kuopia ze semifinále: Manzato – R. Wilson, Leskinen, Seppälä, Fairchild, Mäkinen, Gröndahl, Lappalainen, Nousiainen – A. Texier, Rissanen, A. Ruuttu – Klemetti, Luostarinen, Kantola – T. Jokinen, Sebök, Nuutinen – Könönen, Vainiola, Knuutinen.

Utkání Kuopia na Spengler Cupu 2018
27. prosince 2018: KalPa Kuopio – HC Oceláři Třinec 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
28. prosince 2018: Metallurg Magnitogorsk – KalPa Kuopio 0:1 po prodloužení
30. prosince 2018: KalPa Kuopio – HC Davos 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Team Canada

Kanadská reprezentace složená z hráčů ze švýcarské soutěže, dalších evropských lig nebo týmů z nižších zámořských soutěží trpělivě celý turnaj pracovala na tom kvalifikovat se do finále a bojovat o čtvrtý triumf za sebou. Kanaďané využili losu turnaje, který jim přisoudil hrát první zápas již v rámci úvodního dne. Vzhledem k tomu, že v prvním utkání vyhráli s pořadatelským Davosem, znamenalo to, že si vysloužili den volna a druhý zápas hráli až třetí hrací den. Kanadští hokejisté vyhráli i druhý zápas v rámci skupiny Cattini, tím pádem skupinu vyhráli a kvalifikovali se přímo do semifinále a díky tomu jim připadl další volný den. V semifinále, které bylo reprízou druhého utkání ze skupiny, vyřadili hokejisty norimberského klubu Thomas Sabo Ice Tigers. Kanada tedy zaslouženě postoupila do finále s bilancí tří utkání a tří výher.

Sestava Kanady ze semifinále: Fucale – Quincey, Fabbro, Wiercioch, Bieksa, Després, M. Noreau, Curran – DiDomenico, Ebbett, D’Agostini – Micflikier, Emmerton, Boychuk – Knelsen, D. Moore, Lapierre – Winnik, Mitchell, Cracknell – Gagnon.

Utkání Kanady na Spengler Cupu 2018
26. prosince 2018: HC Davos – Team Canada 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
28. prosince 2018: Team Canada – Thomas Sabo Ice Tigers 6:2 (1:0, 4:1, 1:1)
30. prosince 2018: Team Canada – Thomas Sabo Ice Tigers 4:2 (3:0, 1:1, 0:1)
Vítáme vás u textového online přenosu z finále 92. ročníku Spenglerova poháru, které se uskuteční deset minut po silvestrovském poledni v davoské Vaillant Areně a reprezentace Kanady v něm bude chtít obhájit vítězství z let 2015 – 2017 a připsat si tak čtvrtý triumf v řadě.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:10.