Tipsport Extraliga - Základní část - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Liberec : Třinec - 23. září 2018   16:00

Liberec
12:25' Bulíř (L. Krenželok, Stříteský) • 33:43' M. Kvapil (Derner, Lenc) • 44:12' Ševc (M. Kvapil) • 49:31' Redenbach (Valský, Ševc)
4:1
(1:1, 1:0, 2:0)
Třinec
18:04' Adamský  (Roberts Bukarts, Krajíček)
Liberec
Hribik, Horák – Jindra, Zíka.
Home Credit Arena, Liberec
5 629 diváků
Třinec

SESTŘIH: Liberec - Třinec 4:1. Bílí Tygři se rozstříleli. Doma si smlsli na Ocelářích

To už je ode mme pro dnešek vše. Z Liberce se s vámi loučím, přeji příjemný nedělní večer, a někdy příště se budu těšit opět na počtenou!
Je dobojováno, vítězem dnešního utkání se nakonec poměrně jednoznačně stává tým Bílí Tygři Liberec! Rozhodující bylo, že Severočeši přežili fázi ve druhé třetině, ve které se nacházeli pod prakticky soustavným náporem Ocelářů. Zatímco šelmy tak stoupají tabulkou, taktéž ambiciózní Slezané zůstávají na nepříliš lichotivých příčkách. Ve třetí části se prosazovali pouze domácí hokejisté, konkrétně Martin Ševc a Tyler Redenbach, kteří využili přesilové hry. V těch se dnes šelmám velice dařilo.
59:38'
Utkání už se pouze dohrává. O vítězi je už nějaký čas rozhodnuto. Uvidíme ještě jedno vhazování ve střední zóně, jelikož se Tygři dopustili ofsajdu. To je také zřejmě poslední událost dnešního utkání.
58:58'
Ovace publika si teď může vychutnat také Roman Will. Poradil si totiž s pokusem Tomáše Marcinka z ostrého úhlu. Kotouč drží v lapačce a hra je přerušena.
58:20'
Tomáš Havlín drží za vlastní klecí kotouč na hokejce a nika se s ním pochopitelně nežene. Práci mu usnadňují také samotní Oceláři, kteří nikterak nenapadají.
57:46'
Lukáš Krajíček pěkně zavezl puk do útočného pásma, kde se jeho spoluhráči mohou pokusit usadit. tygří defenziva ale nadále působí velice konsolidovaným dojmem.
57:24'
Jakub Valský vyslal do akce Jana Ordoše. Ten si najel až do útočné třetiny a snažil se vystřelit zpoza clonícího Mariana Adámka. Ten ale kotouč zastavil.
56:36'
Dominik Lakatoš ukázkově napadá hostující rozehrávku. Třinec se nakonec přeci jen dostal k nahození do útočného pásma a za volným pukem chvátá Ondřej Kovařčík.
56:11'
Oceláři tentokráte krušné dvě minutky zvládli a mají ještě teoretickou šanci. Liberec se při dalším přechodu přes modrou čáru dopustil postavení mimo hru.
55:29'
Michal Bulíř si vyměňoval přihrávky s Martinem Ševcem, načež první jmenovaný zamířil mimo. K ráně se poté dostal také bývalý liberecký kapitán, rovněž však minul.
55:06'
Matěj Stříteský vypálil od modré čáry. Hrubec jeho dělovku vyrazil přímo do klubka hráčů před brankou. Po dorážce se natahoval Jakub Valský, ovšem v nouzi nezamířil přesně!
54:45'
Radan Lenc poslal kotouč mezi kruhy, kde se nacházel Michal Bulíř. Ten vystřelil těsně nad ledem a Šimon Hrubec jeho pokus krotil se značnými obtížemi.
54:07'
Bulířovi pokus o křižnou přihrávku, po které by měl další gól na holi Marek Kvapil, nevyšel. Třinečtí tedy propasírovali černou gumu alespoň do střední třetiny.
53:58'
Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Lukáš Krajíček – 2 min., nedovolené bránění).
53:36'
Liberec už se snaží řešit situace co možná nejjednodušeji. Teď z toho pramenilo další zakázané uvolnění, vhazovat se tedy bude po levé ruce Romana Willa.
53:08'
Roberts Bukarts zatím v dresu Třince nemá potřebné střelecké štěstíčko. Nyní pěkně tečoval nahození v prostoru mezi kruhy, ale puk skončil mimo prostor tří tyčí.
52:45'
Michal Teplý se pokoušel spolupráci zopakovat. V tuto chvíli ale nepronikl přes přesilu. Třinec se tak dostal ke kotouči, což Matěj Stříteský vyřešil vyhozením na icing.
52:37'
A šance také na druhé straně! Mladičký Michal Teplý se skvěle uvolnil a našel na pravém kruhu neobsazeného Dominika Lakatoše. Ten se opřel do střely bez přípravy a Šimon Hrubec s vypětím všech styl pohlídal dolní patra své brány. Následuje komerční přestávka.
51:33'
Erik Hrňa mohl vystřelit ocelářům naději, po velice pohledné kombinaci ovšem z mezikruží orazítkoval pouze mantinel za svatyní Romana Willa! To je škoda pro hosty.
51:22'
Michal Bulíř si u pravého mantinelu všiml Libora Hudáčka, jenž si nikým nehlídán najížděl před Hrubce. Nedokázal ale přihrávku propasírovat přes obránce.
50'
Severočeši využívají další přesilovku! Redenbach před prázdnou brankou umístil kotouč do třinecké sítě, 4:1
50:37'
Šelmy zklidňují hru. Ladislav Šmíd za vlastní klecí nikam nespěchá a čeká, až se mu zalíbí nějaká varianta na rozehrávku. Kotouč už putuje kupředu.
50:10'
V ochozech Home Credit Areny pochopitelně panuje velmi dobrá nálada a atmosféra. Fanoušci si přejí další gól v hostující síti, čímž by Tygři završili populárního bůra.
49:31'
Liberec právě vstřelil branku!
Tygři využívají další přesilovku a zdá se, že je rozhodnuto. Vedla k tomu pohledná přímočará akce. Jakub Valský nastartoval motory a prohnal se po levém křídle. Poté ještě nabídl snadné zakončení TYLEROVI REDENBACHOVI, jenž před prázdnou klecí umístil kotouč do sítě. Asistence: Jakub Valský, Martin Ševc.
48:39'
Také hosté vstupují do oslabení zdárně. Doudera totiž posílá kotouč až k protější brance, Liberečtí se pro něj tedy musejí vracet.
48:36'
Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Jan Hladonik – 2 min., hákování).
48:20'
Roman Will malinko zaváhal při výletu za svoji klec a Matěj Stříteský musel hasit náznak nebezpečí. K ničemu závažnému však nedošlo, domácí mohou zůstat v klidu.
47:46'
Roberts Bukarts se pokoušel o korekci, ke smůle Slezanů ovšem z pravého kruhu nezamířil přesně. Šelmy poté opět posílají kotouč do bezpečnějších vod.
47:11'
Tygři hrají oslabení zatím výborně. Lukáš Derner nahodil kotouč přes celé kluziště na Hrubce, jehož nerozhodil ani hanlivý pokřik libereckého kotle a nepřipustil senzaci.
46:38'
Roman Vlach v mezikruží promáchl. Poté se dostal do brejku Petr Jelínek, nicméně ztratil plnou kontrolu nad kotoučem a také tedy nedokázal jakkoliv zakončit.
46:27'
Roman Will musel hned v úvodu oslabení zasahovat. Štiplavou střelou z levého kruhu se prezentoval Tomáš Marcinko. Strážce liberecké klece zasáhl betonem.
46:18'
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Martin Ševc – 2 min., podrážení).
46:18'
Následuje komerční přestávka. Tygři přežili slabší pasáž ve druhé periodě a od té doby se už zdá, že si kráčejí ze třemi body. Teď se však budou muset bránit po vyloučení Martina Ševce.
45'
Tygři navyšují! Parádní ranou bez přípravy prostřelil Hrubce Martin Ševc
45:38'
Tyler Redenbach měl na hokejce čtvrtý zásah! Ve výborné pozici mezi kruhy mu ovšem kotouč ujel z čepele a nedokázal tak patřičně vystřelit. Škoda pro Liberec.
45:29'
Nyní už se ovšem domácím kombinace z vlastní obranné třetiny nevydařila a píská se tedy zakázané uvolnění. Vhazovat se bude po pravé ruce Romana Willa.
44:55'
Slezané se pokusili o odpověď, před Romanem Willem se ale nacházeli jen velmi krátce. Domácí už opět kontrolují hru a přenášejí ji k bráně Šimona Hrubce.
44:12'
Tygři zvyšují na 3:1! Vedla k tomu poměrně jednoduchá přesilovková akce. Marek Kvapil na modré čáře nabídl kotouč MARTINU ŠEVCOVI. Ten se do něj opřel bez přípravy a parádní ranou si dal stylový dárek k dnešním 37. narozeninám. Asistence: Marek Kvapil.
43:42'
Oceláři zvládají úvod oslabení velmi dobře. Vyhodili, a ještě aktivním přístupem znepříjemňují šelmám cestu do ofenzivní třetiny.
43:18'
Na start domácí přesilové hry si musíme chvilku počkat. Rozhodčí totiž není spokojen s postupem účastníků vhazování, celá procedura se tak bude již potřetí opakovat.
43:18'
Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Martin Gernát – 2 min., nesportovní chování).
43:08'
Dominik Lakatoš si klestil cestu před Michala Kovařčíka, a díky aktivní práci tělem se před něj zvládl natlačit. Nesetkal se ale s podporou od spoluhráčů, čímž nebezpečí skončilo.
42:40'
Úvod třetí části je dosti rozkouskován. Kotouč opět opustil hrací plochu, jeden z diváků si tak domů odnese cenný suvenýr. Vhazování proběhne v neutrální zóně.
42:33'
Milan Doudera se snažil přenést hru přes půlicí čáru. Nedostal se ale dostatečně daleko, byl tedy nucen nahodit z vlastní obranné poloviny a správně se píská icing.
41:58'
A další zásah Hrubce, tentokráte proti pokusu Jakuba Valského z prostoru za kruhy. Hra bude pokračovat vhazováním po levé ruce hostujícího gólmana.
41:33'
Akce Ciencialy skončila u mantinelu na důsledném Martinu Ševcovi. Severočeši se tak dostali zpět na kotouč a dokonce přinutili Šimona Hrubce přerušit hru.
40:43'
Tygři dostali soupeře pod tlak. Petr Jelínek se před brankou natahoval po dorážce, zakončit se mu však nepodařilo a Třinečtí tedy mohou obrátit hru.
40:16'
První přerušení po startu třetiny na sebe nenechalo dlouho čekat. Po rozehrávce Ocelářů totiž skončil kotouč na jejich střídačce, následuje buly ve středním pásmu.
40:01'
Dnešní utkání sleduje 5 629 diváků.
Další třetina začne přibližně v 17:53.
Druhá třetina by se dala rozdělit na dvě poloviny. V té první dominoval Třinec, jenž si nicméně z jasné převahy na kotouči nevytvořil žádné větší množství šancí. To Severočeši byli produktivnější. Postupně vyrovnávali hru, zásluhou první sezónní trefy Marka Kvapila se dostali do vedení, a nadále způsobovali Ocelářům nemalé potíže. Jak se bude vyvíjet třetí perioda?

Střely na branku ve 2. třetině:
Liberec 12:6 Třinec.
40:00'
39:31'
Zdá se, že se druhá třetina už dohraje v neutrální zóně. Téměř všichni hráči totiž bojují o kotouč natlačeni na hrazení a časomíra tak plynule spěje ke čtyřicáté minutě.
38:59'
Marek Kvapil nezištně nabil Ladislavu Šmídovi. Ten vystřelil z levého kruhu zápěstím a Šimon Hrubec si do statistik připisuje další zásah, hra je přerušena.
38:18'
Michal Bulíř předvedl podobný kousek, akorát z druhé strany. Zprava po pěkném průniku nabízel přihrávku do brankoviště a hosté si mohli oddychnout, že nikdo netečoval.
37:38'
Dominik Lakatoš to udělal pěkně. Po levém křídle se dostal až do střelecké pozice. Měl to na bekhend, avšak přesto musel Šimon Hrubec rychle střihnout betony.
37:20'
Od modré čáry zkoušel štěstí Tomáš Havlín, jehož tvrdá rána až k brance nedoputovala. Oceláři se tak mohou pokusit o obrácení hry, akci vede Vladimír Svačina.
36:36'
Třinečtí se snažili odpovědět, nicméně Roman Vlach přihrával velice nepřesně. Následně na druhé straně Tyler Redenbach krásně nabil Jakubu Valskému, proti jehož dělovce se parádně přesunul Hrubec!
35:48'
Marek Kvapil předvedl pohlednou individuální akci. Nabruslil si až do útočného pásma a ze zákrytu vypálil. Šimon Hrubec vyrazil před sebe, k dorážce už se však domácí nedostali.
35:08'
Šelmy v těchto chvílích oplývají aktivitou. Formace Kvapila je opět velice nápaditá a brankář Třince musel řešit právě Kvapilovu snahu o dorážku. Poradil si.
34'
Severočeši jdou zpět do vedení! Do rány se opřel Marek Kvapil a připisuje si tak svůj první gól, 2:1
34:29'
Přání libereckých fanoušků, kteří si přejí další gól, se snažil vyslyšet Libor Hudáček. Vystřelil zajímavě zpoza clony obránce, Šimon Hrubec si připisuje zákrok.
33:43'
Severočeši se dostávají zpátky do vedení! Lukáš Derner na modré čáře naznačil střelu a posunul kotouč na levý kruh. Tam se do rány bez přípravy opřel MAREK KVAPIL, a ačkoliv si Hrubec na puk sáhl, nedokázal domácímu střelci zabránit v dosažení letošního prvního gólu. Asistence: Lukáš Derner, Radan Lenc.
32:34'
A skutečně k němu došlo, konkrétně v podání Ladislava Šmída. Ten ihned po vyhraném vhazování nahodil od modré čáry a pozorný Šimon Hrubec se nachytat nenechal.
32:30'
Liberec má k dispozici ještě pět sekund z přesilové hry. Čas tedy zbývá tak akorát na jedno zakončení.
32:30'
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Petr Jelínek – 2 min., podrážení).
Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Martin Gernát – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).
32:15'
Za povzbuzování domácích diváků nastřelil od modré čáry kotouč na branku Matěj Stříteský. O teč se snažil Petr Jelínek, nicméně dráhu černé gumy nenamířil mezi tři tyče.
31:57'
Jakub Valský to nyní udělal pěkně. Z pravé strany si najel až na osu hřiště a poměrně nepříjemně vystřelil. Šimon Hrubec zasáhl pomocí své vyrážečky a hra je přerušena.
31:14'
Po slibném vstupu do přesilovky už domácí zažívají méně povedený úsek a hned třikrát v kuse byli připraveni o pobyt v ofenzivní zóně. Dobrá práce třineckého čtyřlístku!
30:42'
Bílí Tygři uspěli na vhazování a okamžitě tak mají šanci rozestavět svůj přesilovkový vzorec. Vše od modré čáry řídí kanonýr Marek Kvapil.
30:35'
Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Ondřej Kovařčík – 2 min., příliš mnoho hráčů).
29:59'
Severočeši předvedli poměrně jednoduchou akci. Přihrávka Michala Bulíře už ovšem byla tak trošku navíc. Šimon Hrubec by si ve druhé části zatím mohl v brance klidně číst knížku.
29:27'
Michal Teplý nyní trošku zariskoval u mantinelu a Vladimír Dravecký získal kotouč pro své barvy. Slezané se tak opět ženou směrem do útočného pásma.
28:39'
Liberečtí se po dlouhé době dostali do zajímavější situace. Škoda pro ně, že Hudáček nepřihrával křížem přesněji a Petr Jelínek se tak nedostal k zakončení.
27:50'
Už dobou minutu v kuse jsou Oceláři usazeni před Romanem Willem. Až o chvíli později jim kotouč utekl z hokejek a domácí se tak dostali k vyhození na Šimona Hrubce.
26'
Viedenský je odveden do kabin! Po nenápadném souboji zůstal ležet na ledové ploše
26:59'
Martin Adamský si dojel pro nahozený kotouč do rohu kluziště a rozvíjí další nápor Slezanů. Ti prozatím trošku váhají se střelbou a Tygři musejí bruslit bez puku.
26:27'
Tygři dostali puk do středního pásma, kde operoval Lukáš Krajíček a rychle vrátil hru zpět před jejich klec. Tentokrát dobře zapracoval Lukáš Derner, jenž odvrátil hrozbu.
25:54'
Slezané už opět okupují útočné pásmo. Vysílení Tygři, kteří se nyní vůbec nemohou dostat do tempa, alespoň vyhodili na zakázané uvolnění. Úleva to však je pouze dočasná.
25:21'
Marek Viedenský zůstal po nenápadném souboji v blízkosti hrazení ležet na ledové ploše. Vypadá to, že zákrok odskákalo koleno. Viedenský je odveden do kabin.
25:10'
Jakub Valský se už chystal pálit po přihrávce, kterou mu adresoval zpoza klece Michal Bulíř. Včas k němu ovšem přistoupil Dravecký, který akci překazil.
24:45'
Třinečtí pokračují ve velice povedeném vstupu do druhé třetiny. Lukáš Krajíček vystřelil z pravého kruhu po ledě a těsně minul. Tygři pak soupeře alespoň vystavili do ofsajdu.
24:38'
Roman Will raději přikryl kotouč před dojíždějícím Davidem Ciencialou. Hra je tedy přerušena, pokračovat budeme vhazováním po levé ruce domácího gólmana.
23:48'
Lukáš Krenželok se v souboji u hrazení prodral až za modrou čáru. Poté se pokoušel přihrát Hudáčkovi, to se však díky dobré práci Martina Gernáta nepodařilo.
22:58'
Liberečtí jsou pod silným tlakem. David Musil tvrdě vypálil z pravého kruhu a Roman Will jeho střelu zvládl vyrazit. Domácí hokejisté už působí unaveným dojmem.
22:15'
Toto už bylo nebezpečné! Marek Viedenský povedeně tečoval nahození od modré čáry a ochozy Home Credit Areny je zahučely, když touš proskákal těsně kolem Willovy tyčky.
21:21'
Vladimír Svačina z pravé strany nastřeloval puk před branku a domácí měli štětí, že jej nikdo nezasáhl. Svačina poté pálil sám, ale střelu nedostal přes blokující Tygry.
20:46'
Oceláři kontrovali nezištnou tečí Robertse Bukartse z velmi ostrého úhlu. Will vyrazil kotouč betonem a jeho tým posléze obrací hru zpátky před soupeřovu klec.
20:16'
Liberečtí započali druhou část aktivně. Okamžitě nahodili kotouč za branku, kde o něj bojovali Petr Jelínek s Liborem Hudáčkem. Hosté ale menší nápor přečkali.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 17:02.
Dvacet minut dnešního střetnutí je minulostí. Podle očekávání zatím sledujeme herně naprosto vyrovnaný zápas. Tygry poslal do vedení sám před Hrubcem Michal Bulíř, nicméně Třinečtí našli odpověď ještě před koncem první části, když přesilovku proměnil Martin Adamský.

Střely na branku v 1. třetině:
Liberec 8:10 Třinec.
20:00'
19'
Hosté využívají přesilovku! Adamský se ranou bez přípravy nemýlil, 1:1
19:24'
Jakub Valský trošku krkolomně vyhodil kotouč z vlastního obranného pásma, ve středu pole ho ovšem ukořistil soupeř. První třetina se chýlí ke konci a zdá se, že už ji oba týmy chtějí v klidu dohrát do remízového konce.
18:39'
Aktivní druhá formace Liberce se usadila v Hrubcově blízkosti. Díky důsledné obraně hostů ale k žádnému zakončení nedošlo, Třinec je teď psychicky nahoře.
18:04'
Třinec právě vstřelil branku!
Máme vyrovnáno, Oceláři těží z přesilové hry! Roberts Bukarts dlouho míchal s pukem na čepeli v rohu ofenzivní zóny. Velmi dobře si počkal na MARTINA ADAMSKÉHO, kterému poté adresoval přihrávku do mezikruží a střelec Třince se ve výborné pozici ranou bez přípravy nemýlil. Asistence: Roberts Bukarts, Lukáš Krajíček.
17:30'
Před Romanem Willem to nyní trošku hořelo, ale kotouče se chopil kapitán Petr Jelínek a napálil jej až na opačný konec kluziště, což fanoušci oceňují potleskem.
17:14'
Oceláři už soupeře dokázali sevřít v poměrně malém čtverci těsně před Willem a Roberts Bukarts se objevil ve slušné šanci. Ke své smůle však brankáře z pravého kruhu neprostřelil.
16:43'
Hned v úvodu oslabení se Severočeši zdárně osvobozují, zasloužil se o to za bránou důrazný Taylor Doherty. Třinec se musí pro puk vracet.
16:39'
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Jan Ordoš – 2 min., vysoká hůl).
15:46'
Tomáš Havlín s Michalem Bulířem pěkně osvobodili svůj tým a obrátili hru. Menší nápor zakončil ranou z ostrého úhlu Radan Lenc. Gólman Třince se stihl přesunout.
15:11'
Lukáš Krenželok dovedl puk až za modrou čáru a zpoza kruhů poměrně dobře vypálil. Zakončení nicméně skončilo na plexiskle za brankou Šimona Hrubce.
14:35'
Tyler Redenbach prohrál šermovanou s Marianem Adámkem a hosté tak mohou setrvat v útočném pásmu. Teď se tam ovšem příliš dlouho neohřáli a do brejku chvátají šelmy.
14:18'
David Cienciala se z levé strany dostal až na dostřel domácí klece a prudkou střelou způsobil Romanu Willovi menší potíže. Brankář Liberce však dobře zasáhl a hra je přerušena.
13'
Bílí Tygři jdou do vedení! Najetý Bulíř se prosmýkl až k Hrubcovi a vystřelil vedení, 1:0
13:30'
Další snaha Třince skončila srážkou Viedenského s Draveckým. Přesto se ještě hosté dokázali udržet ve třetině, Tygři teď mají převážně defenzivní starosti.
12:43'
Oceláři se ihned po obdržené brance dostali do pásma a aktivně kombinovali. Prováhali však všechny šance ke střele, především David Musil už mohl klidně pálit.
12:25'
Tygři se dostávají do vedení. Lukáš Krenželok odvedl kus kvalitní práce a posunul kotouč mezi bruslemi obránce na najetého MICHALA BULÍŘE. Ten se ladně prosmýkl až před Šimona Hrubce a nasměroval mu černou gumu mezi betony! Asistence: Lukáš Krenželok, Matěj Stříteský.
11:45'
Liberečtí nyní mají problémy s přechodem přes polovinu hřiště. Vyústilo to v další icing, na který poslal kotouč Matěj Stříteský. To by mohla být voda na třinecký mlýn.
11:38'
Dlouho se hrálo bez přerušení, hokej má v těchto chvílích opravdu zajímavý spád. Pasáž ukončilo zakázané uvolnění Liberce, po kterém se hráči stěhují před domácí svatyni.
10:31'
Hosté hrají v plném počtu a hned zahrozili. Spoustu prostoru dostal k dispozici Erik Hrňa, jenž svůj průnik po pravém křídle zakončil střelou do betonů Romana Willa.
10:11'
Matěj Stříteský vypálil bez přípravy od modré čáry. Pozorný Šimon Hrubec nastavil jeho ráně betony a Třinečtí už budou zanedlouho opět kompletní.
09:16'
Martin Ševc sice nerozehrál úplně ideálně, ale Petr Jelínek se pěknou individuální akcí dostal do pásma. Tam se Severočeši na chvilku usadili, leč nezakončili.
08:52'
Teď už se hostující tým úspěšně osvobozuje. Liberec se poté vrátil do pásma zásluhou Tylera Redenbacha, po jehož akci skončil kotouč v ochranné síti.
08:41'
Tygři započali početní výhodu slušně. Jakub Valský u tyčky nahrnul kotouč do brankoviště. Tam se po něm natahoval Jan Ordoš, k zakončení se však nedostal.
08:28'
Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Milan Doudera – 2 min., podrážení).
08:19'
Michal Bulíř měl nabito na modré čáře, ale střelu pozdržel a nakonec trefil jen Ciencialu. Tygři mají ponechanou výhodu, zahrají si svoji první přesilovku dne.
07:24'
Třinečtí buly před svou klecí zvládli a Martin Gernát rozehrál jejich akci. Tu zakončil z levého kruhu střelou zápěstím Marek Viedenský, leč branka mu byla malá.
07:04'
Opět se hraje, nicméně moc dlouho tomu tak nebylo. Slezané totiž rychle vyhodili na zakázané uvolnění, konkrétně Filip Haman. Vhazuje se po levé ruce Hrubce.
6'
Obrovské šance na obou stranách! Jak Ocelář Hladonik, tak i Bílý Tygr Ordoš bez úspěchu
06:59'
Komerční přestávka se z technických důvodu protahuje. Hráči obou mužstev pauzy využívají k pozvolnému kroužení okolo svých branek. Uvidíme, za jak dlouho se bude znovu hrát.
06:39'
Michal Teplý našetří krokem a aktivně napadá rozehrávku Slezanů. Ti si dokázali poradit, leč dostali se do menších potíží a jejich následné střídání bylo na hraně pravidel.
06:19'
Nyní jsme viděli poněkud přísněji posouzené zakázané uvolnění, Jaroslav Vlach totiž sváděl se soupeřem vyrovnaný sprinterský souboj. Přesto se písklo a hra se tak stěhuje před branku šelem.
05:46'
Hra se nyní malinko zklidnila, o ož se zasloužili hlavně Oceláři. Ti se pomalu vydávají kupředu, ale zdá se, že je v tuto chvíli domácí defenziva dobře připravena.
05:10'
Obrovská šance na obou stranách. Nejprve se Jan Hladonik důrazně natlačil před Romana Willa a těsně minul jeho klec. Hned poté vyslal Tomáš Havlín do úniku Jana Ordoše, jehož zakončení našel Hrubec v lapačce!
04:28'
Martin Ševc dostal nabito na modrou čáru a zkusil štěstí. Ránu zblokovala hned dvojice pozorných Ocelářů a hra je přerušena z důvodu postavení Marka Kvapila v brankovišti.
03:56'
Neskutečné! Libor Hudáček se parádně protáhl až před Hrubce a povedeně objel jeho svatyni. Poté poslal černou gumu před prázdnou klec, do které ovšem Ladislav Šmíd nedokázal z bezprostřední blízkosti zakončit.
02:46'
Oceláři zamkli Tygry v jejich obranné zóně, formace bratří Kovařčíků zažila povedené střídání. Nakonec vypálil Filip Haman z levého kruhu těsně vedle vzdálenější tyčky.
01:59'
Tygři se na chvilku ocitli pod menším tlakem aktivního soupeře, ale k ničemu závažnějšímu nedošlo. Lukáš Derner rozehrává přes střední pásmo.
01:15'
Michal Bulíř předal v protiútoku kotouč Marku Kvapilovi. Ten se snažil z levého křídla protáhnout až mezi kruhy, nicméně David Cienciala mu puk dobře vypíchl.
00:44'
Jan Hladonik měl trošku problémy s přechodem modré čáry a pouze tak poslal kotouč do útočného pásma. Jeho spoluhráči se posléze dostali až za branku, ta však vypadla z optimální polohy.
00:11'
Na úvodním vhazování uspěli domácí hokejisté a okamžitě nahazují kotouč za branku. Tam jej vydolovali Třinečtí a Roberts Bukarts napadá další rozehrávku šelem.
00:01'
Hráči obou mužstev již vstupují na hrací plochu. Na pořadu dne je nyní státní hymna a ceremoniál, v rámci kterého je oceněna úspěšná akademie Bílých Tygrů. Poté už se můžeme těšit na úvodní buly.
Liberečtí dnes obléknou své tradiční bílé dresy, Oceláři se představí v taktéž zažité červené barvě. Oba celky se momentálně rozbruslují a do ochozů Home Credit Areny se pomalu začínají trousit fanoušci.
V domácí kleci se po páteční absenci opět představí Roman Will. To Oceláři nemají jedničku striktně danou, dnes bude jejich svatyni hájit Šimon Hrubec.

Bílí Tygři Liberec: Will (Schwarz) – Stříteský, Derner, Doherty, Šmíd (A), Havlín, Ševc – L. Hudáček, P. Jelínek (C), L. Krenželok – Lenc, Bulíř (A), M. Kvapil – Valský, Redenbach, Ordoš – Teplý, Lakatoš, J. Vlach – M. Zachar.

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Hamerlík) – M. Doudera, Krajíček (C), Adámek, D. Musil, Haman, Gernát – Chmielewski, Marcinko, Roberts Bukarts – Svačina, Cienciala, Adamský (A) – Hrňa, Viedenský, Dravecký (A) – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Hladonik – R. Vlach.

Rozhodčí: Hribik, Horák – Jindra, Zíka.
HC OCELÁŘI TŘINEC

Slezané odstartovali sezónu o něco dříve, kvalifikovali se totiž do základní skupiny hokejové Ligy mistrů, kde obhajují účast v semifinále. V těžké konkurenci Djurgardenu a Tampere zaznamenali na úvod dva velké domácí debakly, nicméně na hřištích soupeřů už předvedli mnohem lepší výkony a do extraligy tak vstupovali s chutí. Začátek soutěže se jim však nevydařil.

Nejprve na ledě Zlína zaspali první dvě třetiny, a v závěru pouze korigovali na konečných 2:3. Stejným poměrem padli Oceláři také doma s Olomoucí, přičemž měl zápas zcela odlišný vývoj. Po velmi dobré první třetině, kterou vyhráli 2:0, totiž nevyzpytatelného soupeře podcenili a umožnili mu obrat ve skóre. Chuť si nicméně Třinec spravil v pátek, když dokázal přetlačit nováčka z Karlových Varů. Utkání příliš hokejové krásy nenabídlo, to však svěřence kouče Varadi mrzet nemuselo.

V Home Credit Areně budou hosté bojovat o plný bodový zisk z víkendového tripu. Zároveň se bude pozornost upínat na Robertse Bukartse, jenž, jakožto nejzvučnější letní posila, stále čeká na první přesný zásah v červenobílém dresu. Zavěsí do tygří klece?

Poslední zápas Ocelářů:

Karlovy Vary – Třinec 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
---------------------------------------------------------------
Branky a nahrávky: 29. Chmielewski (Roberts Bukarts, Krajíček), 42. O. Kovařčík (Krajíček).
BÍLÍ TYGŘI LIBEREC

Severočeši přes léto tradičně prošli poměrně výraznou obměnou kádru, což už je nezbytná daň za úspěšnost v posledních letech. Tým byl doplněn několika zajímavými jmény, ze kterých vynikají například útočníci Libor Hudáček a Radan Lenc. Ti ovšem v prvních dvou kolech střelecky mlčeli, stejně jako celý Liberec. Úvodní ligový víkend tak nabídl porážky s Plzní a Pardubicemi s celkovým skóre 0:6.

Zejména po domácím střetnutí s Dynamem panovala mezi Tygry velká nespokojenost. V pátek si však napravili reputaci, v souboji dvou týmů, které vyhlížely první bodový zisk, zvítězili na ledě Chomutova 3:1, a to především díky skvělým přesilovkám. Dvakrát se prosadil Michal Bulíř, jednou Jakub Valský. Zezadu vše jistil Marek Schwarz, jenž víc než dobře zaskočil za obvyklou jedničku Romana Willa. Ten měl důležitější starosti, odpoledne před zápasem se mu totiž narodila dcerka!

Libereckým se především podařilo zjednodušit hru, při prohraných zápasech totiž přehrávali situace a významně tak soupeřům usnadňovali práci. Nyní vyhlížejí také premiérový úspěch před vlastními fanoušky, přičemž jim sebevědomí může dodávat také pozitivní bilance, která je v soubojích s Oceláři zdobí.

Poslední zápas Bílých Tygrů:

Chomutov – Liberec 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 33. Klhůfek (Štich, V. Růžička) – 9. Bulíř (Lenc), 23. Valský (L. Hudáček, Stříteský), 40. Bulíř (M. Kvapil, Ševc).
Zdravím všechny fanoušky českého hokeje! V rámci 4. kola Tipsport extraligy na sebe narazí dvě mužstva, která mají vysoké ambice, nicméně v pátek shodně zaznamenala teprve první vítězství. Bílí Tygři Liberec přivítají tým HC Oceláři Třinec. Jedná se o papírově naprosto nečitelné utkání, rozhodně tedy sledujte náš přenos a užijte si aktuální informace!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.