Tipsport Extraliga - Základní část - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Třinec : Pardubice - 13. října 2018   18:00

Třinec
09:34' Polanský (Gernát, Svačina) • 16:33' Roberts Bukarts (Martynek, Krajíček) • 22:59' M. Kovařčík (Krajíček, O. Kovařčík) • 29:50' Gernát (Marcinko, Roberts Bukarts) • 45:10' Adamský (Polanský) • 48:18' Galvinš (Svačina, Polanský)
Pardubice
Kacetl (30. Klouček) – Wishart, Miromanov, Holland, D. Kolář, Voženílek, Štindl, Bučko – Treille (A), Marosz (A), Vondráček – Mandát, Bubela, Skokan – Perret, Poulíček, P. Sýkora (C) – Dušek, Pochobradský, M. Kratochvíl.

SESTŘIH: Třinec - Pardubice 6:1. Oceláři rozstříleli neškodné Dynamo

Z mé strany to je pro dnešek vše, přejí hezký zbytek večera. Na shledanou!
Domácí v závěrečné periodě přidali další dvě branky, když Martin Adamský a Guntis Galvinš využili dlouhou početní výhodu po faulu Davida Skokana. Dynamo se na další trefu již nezmohlo, z třineckého ledu tak odjíždí s prázdnou.
Utkání je u konce, z jednoznačného vítězství 6:1 se radují domácí Oceláři Třinec. Hráči s drakem na prsou v každé třetině vsítili dvě branky, Dynamu povolili jen jednu přesnou trefu a zaslouženě si připisují tři body do tabulky.

Nejlepší hráči zápasu

Martin Gernát (1+1) – Petr Štindl (0+1).
59:05'
Domácí se pokusili o ještě jednu akci, tečujícího Ciencialu ale Klouček vychytal.
58:47'
Gernát se chtěl vydat do útočného pásma, jeho postup ale skončil již ve střední třetině.
58:10'
Polanský chtěl ve středním pásmu najít rozjetého Martynka, kotouč ale sebrali hosté.
57:38'
Utkání se již pouze dohrává. Slezané se pokusili o další průnik do útočné třetiny, ten ale byl hosty zastaven. Dynamo ale následně poslalo puk na třineckou střídačku.
57:08'
Oceláři dlouho drželi kotouč ve vlastním pásmu, pak se po ose Hrňa – Cienciala – Ondřej Kovařčík dostali do útočné třetiny. Tam ale snažení domácích skončilo, když poslední jmenovaný nepřesně přihrával.
56:24'
Matouš Kratochvíl se prezentoval sólovou akcí skrz celé kluziště, na jejím konci ale byla nepříliš prudká střela, které Hrubcovi žádné problémy nenadělala.
56:02'
Oceláři jsou kompletní. Dynamo se v závěru přesilové hry nedostalo do útočné třetiny.
55:10'
Dynamo pálilo ze všech pozic, ani jeden z pokusů ale netrefil Hrubcovu branku. Oceláři se následně osvobodili.
54:51'
Wishart od modré posílal do předbrankového prostoru nabídku na teč, té se však nikdo neujal. Hosté pokračují v útočném pásmu.
54:23'
Hrubec musel v úvodu oslabení likvidovat střelu Treilleho i následnou dorážku Duška.
54:01'
Oceláři jedno oslabení ustáli, hned ale budou hrát další. Marian Adámek se po návratu z trestné lavice provinil dalším faulem, po komerční přestávce tak Dynamo znovu bude hrát v početní výhodě.
53:27'
Petr Sýkora se na modré dlouho napřahoval, pak ale při stele zlomil hůl a pouze posunul puk Werekovi. Ten jej odpálil za hostující branku.
52:40'
Martynek s Hrňou zachytili hostující nahození do útočného pásma, druhý jmenovaná pak odpálil kotouč ke Kloučkovi.
52:16'
Miromanov od modré netrefil branku, Bubelovi se pak nepovedla kombinace s Duškem. Oceláři se osvobodili vyhozením puku na hostující střídačku.
51:49'
Marianu Adámkovi se nepovedla střela od modré, do rychlé protiakce tak mohl jít Mandát. Třinecký obránce nedovoleným způsobem zastavit průnik pardubického útočníka.
51:16'
Hosté však poté pokračovali ve své útočné snaze, jejich akci ale zastavil ofsajd, který byl posouzen jako úmyslný.
50:49'
Bukarts protečoval kotouč do útočného pásma, Martynek se k němu však nedostal. Do akce tak mohli jít hosté, Bubelovu střelu ale zablokoval bránící Adamský.
50:23'
Oceláři zkusili další rychlou akci, kdy Dravecký protečovával kotouč pro Wereka. Dynamo ale znovu uzmulo puk do své moci, tentokráte ale hosté rozehráli na icing.
49'
Galvinš svojí tvrdou ranou navýšil vedení Ocelářů na 6:1
49:52'
Doudera se ve vlastním pásmu zbavil dvojice protihráčů a poté poslal dlouhý pas na Hrňu. Ten po projetí do útočného pásma chtěl předat puk Ondřeji Kovařčíkovi, hosté ale tento úmysl vystihli.
49:09'
Dnešní utkání sleduje 3 763 diváků.
49:09'
V závěru přesilovky ještě dobrou příležitost spálil Dravecký. Hosté jsou po dlouhé době kompletní, jejich útok ale zastavil Hrubec. Komerční přestávka.
48:18'
Třinec právě vstřelil branku!
Oceláři přidávají druhou branku v této dlouhé početní výhodě! Slezané vyhráli souboj o puk u mantinelu, Jiří Polanský s Vladimírem Svačinou jej poté posunuli GUNTISI GALVINŠOVI, který poslal svou tvrdou ránu do horních pater Kloučkovy branky! Asistence: Vladimír Svačina, Jiří Polanský.
47:48'
Doudera s Adámkem si dvakrát vyměnili puk, pak ale špatně rozehráli na Svačinu. Hosté se osvobodili.
47:16'
Oceláři jsou zpátky v útočné třetině. Adámek z pravé strany hledal najíždějícího Ondřeje Kovařčíka, tomu ale v rozhodující fázi kotouč přeskočil hůl.
46'
Adamský z těžké pozice prostřelil Kloučka, 5:1
46:55'
Hosté se ve vlastním oslabení dostali do přečíslení dvou proti jednomu, Jan Mandát trefil tyč Hrubcovy branky!
46:22'
Třinečtí drží puk v útočném pásmu. Kloučka ohrožovali Werek, Marcinko i Bukarts, ani jeden ale neuspěl.
45:49'
Oceláři pokračují v početní výhodě. Dynamo nejprve dokázalo dvakrát dostat puk do třinecké třetiny, po návratu Ocelářů do své útočné zóny musel Klouček likvidovat střelu Krajíčka.
45:10'
Oceláři střílí svou druhou přesilovkovou branku v dnešním utkání a celkově přidávají pátý přesný zásah! Jiří Polanský v souboji o kotouč v rohu kluziště získal puk, zatáhl jej za hostující branku a zpětným pasem ke skórování vyzval MARTINA ADAMSKÉHO! Ten z bezprostřední blízkosti poslal puk pod horní tyč Kloučkovy branky! Asistence: Jiří Polanský.
44'
"Povedená" premiéra za Dynamo! Skokan si vysloužil trest do konce utkání
44:57'
Klouček vyrazil prudkou střelu Gernáta pouze k volnému Hrňovi, ten ale následně nepřesně hledal Polanského.
44:31'
Ethan Werek zle dotíral na brankáře Kloučka, pardubický gólman ale udržel kotouč před brankovou čárou.
44:15'
Dynamo je ve čtyřech, Oceláři budou i nadále hrát dlouhou přesilovku.
44:00'
Svačinovi se nepovedla střela z bezprostřední blízkosti, hosté se osvobodili.
43:38'
David Skokan ve středním pásmu sekl Mariana Adámka do choulostivých partií, hostující útočník dostal trest na 5 minut a do konce utkání. Oceláři budou mít k dipozici osmadvacet vteřin dlouhou přesilovku pěti proti třem. Pětiminutový Skokanův trest odsedí Michal Pochobradský.
43:26'
Lapačka hostujícího brankáře je opět v akci, tentokráte zastavila prudkou střelu Doudery.
43:21'
Werek nejprve v předbrankovém prostoru nepřesně tečoval Adamského střelu, o chvíli později pak kanadský útočník z pravého kruhu pro vhazování trefil Kloučkovu lapačku.
42:45'
Hrňova přihrávka na Bukartse byla hostujícími hráči sražena, kotouč skončil v Kloučkově lapačce. Po odpískání se strhla menší potyčka u hostující branky, rozhodčí ale celou situaci rychle uklidnili.
42:18'
Úvodní kombinace domácích skončila střelou Hrni, se kterou Klouček neměl sebemenší problémy. Dynamo se osvobodilo.
42:06'
Jiří Polanský svým typickým způsobem držel kotouč za hostující brankou a donutil pardubického Daniila Miromanova k faulu. Oceláři si zahrají přesilovou hru.
41:19'
Werek a Dravecký si trochu nerozuměli u modré čáry a dávali si přednost. Druhý jmenovaný nakonec vzal kotouč do své moci a nahodil jej na Kloučka. Hostující brankář odrazil puk do rohu kluziště.
40:35'
Chmielewski chvíli držel kotouč v útočném pásmu, po jeho nabídce se do střely od modré opřel Galvinš. Pokus lotyšského beka byl tečován, Klouček však našel puk mezi svými betony.
40:25'
Krajíčkovo nahození ze středního pásma bylo tečováno na hostující branku, Klouček raději ukryl puk před dojíždějícím Martynkem.
40:18'
Úvodní buly závěrečné třetiny dopadlo lépe pro hosty z Pardubic. Wishart poté okamžitě nahodil kotouč na Hrubce, který se nijak nerozpakoval a posunul puk Gernátovi. Jeho pokus o rychlou rozehrávku ale byl sražen mimo hrací plochu.
40:01'
Druhá třetina je u konce, Oceláři v ní navýšili své vedení a před závěrečnou periodou drží náskok tří branek. Hráči s drakem na prsou se trefami Michala Kovařčíka a Martina Gernáta dostali do čtyřbrankového vedení, čtyři minuty před druhou sirénou ale skóre korigoval Miloš Bubela. Dynamu se v prostřední dvacetiminutovce nepovedlo využít další přesilovou hru, po čtvrté brance pak dnešní duel skončil pro brankáře Ondřeje Kacetla.

Třetí třetina začne přibližně v 19:52.
40:00'
39:46'
Na jedné straně neuspěl Werek s Draveckým, hostující protiútok vedený Bubelou pak zastavila přihrávka rukou.
39:19'
Hostující brankář musel znovu zasahovat, a to proti Musilově střele od hrazení.
38:48'
Kloučka nejprve z mezikruží ohrožoval Doudera, o chvíli později pak z téměř totožného místa i Cienciala. První jmenovaný ale přestřelil, Cienciala pak napálil Kloučkovu masku.
38:10'
Hosté se dostali do protiútoku, Hrubec ale nakonec zasahovat nemusel. Na druhé straně se Ciencialovi s bratry Kovařčíkovými nepovedlo vybojovat kotouč proti trojici protihráčů.
37:20'
Galvinš nejrychleji dojel nastřelený kotouč do útočného pásma, Oceláři se tak dostali ke kombinační hře. Marcinko s Martynkem ale nedokázali přesně připravit střeleckou pozici pro Bukartse.
36'
Bubela z ideální pozice prostřelil Hrubce a snížil stav utkání, 4:1
36:26'
Chmielewski se neprosadil proti bránícímu Hollandovi, na druhé straně pak postup Perreta zastavil ofsajd.
35:49'
Dynamo právě vstřelilo branku!
Hosté vyhráli buly ve středním pásmu a po rychlé kombinaci poprvé v zápase rozvlnili síť za Hrubcovými zády! Vysoko letící kotouč spadl před Davida Skokana, který jej posunul nehlídanému MILOŠI BUBELOVI, hostující forvard z mezikruží poslal kotouč pod Hrubcovu ruku! Asistence: David Skokan, Petr Štindl.
35:40'
Sacha Treille si nabruslil do útočného pásma, kousek za modrou se hostující útočník pokusil překvapit Hrubce střelou pod vyrážečku. Třinecký brankář však byl připraven.
35:01'
Dynamo se chtělo dostat do útočné třetiny, domácí ale dobře bránili svou modrou čáru. Nevedlo se však ani Ocelářům, Cienciala prohrál souboj o puk se dvěma protihráči.
34:16'
Dravecký chtěl po Kovařčíkově akci udržet kotouč v útočném pásmu, to se ale slovenskému útočníkovi nepovedlo a sudí pískli ofsajd. Komerční přestávka.
33:58'
Dynamo v závěru přesilovky drželo kotouč v útočném pásmu, Hrubce ale k zákroku hosté nedonutili. Ondřej Kovařčík je na ledě, Slezané jsou kompletní.
33:10'
Pokus Bubely o návrat do útočné třetiny končí ofsajdem.
32'
Treille sejmul Chmielewskiho, ten zůstal ležet na ledě
32:55'
Dynamu se v početní výhodě nedaří. Galvinš sebral kotouč rozehrávajícímu Bubelovi, jeho následné vyhození pak na modré přeskočilo Wishartovi hůl.
32:13'
Marcinko nejprve vyhrál buly a Doudera pak odpálil puk za Kloučkovu branku. O chvíli později pak Adamský zastavil hostující rozehrávku a znovu poslal kotouč za branku Dynama.
31:56'
Ondřej Kovařčík ve středním pásmu podrazil jednoho z protihráčů, Dynamo bude hrát v početní výhodě.
31:44'
Vylučovat se nebude, hra bude pokračovat vhazováním v třineckém pásmu.
31:44'
Chmielewski se již zvedl a odjel na střídačku, rozhodčí teď řeší, jak celou situaci posoudit.
31:44'
Ve středním pásmu zůstal po souboji s Treillem ležet Aron Chmielewski, rozhodčí raději přerušil hru. U třineckého útočníka již je klubový lékař.
31:11'
Chmielewski zavezl kotouč do útočné třetiny, po následné kombinaci ale Adámkovi utekl kotouč do středního pásma. Douderova snaha o rychlý návrat do útočného pásma končí zakázaným uvolněním.
30'
Gernát přidal čtvrtou přesnou trefu Ocelářů a vyhnal Kacetla z brány, 4:0
30:42'
Dynamo se však velmi rychle vrátilo do útočné třetiny, rozehrávka hostí ale byla sražena mezi diváky. Buly před Hrubcem.
30:29'
Po vhazování v útočném pásmu se ke střele od modré dostal Miromanov, jeho pokus ale těsně minul třineckou branku. Oceláři následně dostali kotouč do středního pásma.
30:11'
Ocelářům je pískán úmyslný ofsajd, hra se přesune před Hrubce.
29:50'
Pro Ondřeje Kacetla to byla poslední akce dnešního utkání, jeho místo po zbytek duelu zaujme Milan Klouček.
29:50'
Oceláři rychle prostřídali, vrátili se do útočné třetiny a počtvrté udeřili! Roberts Bukarts na útočné modré přenechal kotouč Tomáši Marcinkovi, jehož střela ale branku Dynama minula. Puk se však od zadního mantinelu odrazil přímo k volnému MARTINOVI GERNÁTOVI, který uklidil puk za bezmocného Kacetla! Asistence: Tomáš Marcinko, Roberts Bukarts.
29:32'
Polanský v útočném pásmu připravil střeleckou pozici pro Douderu, ten ale netrefil branku. Třinecký bek následně nezachytil hostující vyhození na modré čáře.
28:46'
Treille s Vondráčkem ale v rohu třinecké třetiny neuspěli v souboji s Adámkem a Adamským. Do akce tak mohou jít domácí.
27:58'
Pochobradský se ze středního pásma rozjel do třinecké třetiny, hostujícímu útočníkovi ale vůbec nesedla střela. Puk se nicméně odrazil na hokejky Dynama.
27:23'
Chmielewski neudržel kotouč v útočném pásmu, hostující Štindl jej tak mohl poslat do neutrální zóny. Tam se ale k puku nejrychleji dostal Galvinš, jeho pokus o návrat do pardubického pásma ale zastavil ofsajd.
26:23'
Werek s Draveckým marně bojovali o kotouč za hostující brankou, Dynamo pak ale odehrálo puk jen na třineckou střídačku, vhazovat se tak bude u Kacetla.
26:06'
Chmielewski po levé straně zavezl kotouč do útočné třetiny, polský útočník se od hrazení natlačil do předbrankového prostoru, ani on, ani následně Werek ale puk za Kacetla nedostali. Komerční přestávka.
25:30'
Doudera se po vyhraném buly snažil poslat kotouč před brankou stojícímu Polanskému, přihrávka ale nebyla přesná. Na druhé straně pak Marosz nedokázal předložit puk číhajícímu Vondráčkovi.
24:53'
Hrubec dostal kotouč do středního pásma, Dynamo při pokusu o návrat do útočné třetiny zahrálo puk na zakázané uvolnění.
24:23'
Poulíček vyhrál buly na Sýkoru, ten ale nedokázal trefit branku. Po následné kombinaci hostí od modré střílel Štindl, ani on ale nemířil přesně.
24:02'
Oddechový čas pro domácí.
24:02'
Dynamo se nadechlo k náporu, hosté drželi puk v útočném pásmu, ten poté několikrát obletěl třineckou klec. Hrubec ale nemusel zasahovat. Oceláři se brání jen za cenu zakázaného uvolnění.
23'
Michal Kovařčík dostal ideální přihrávku a navýšil vedení Ocelářů už na 3:0!
23:28'
Oceláři drží otěže zápasu pevně ve svých rukou, akce prvního útoku, kdy Martynek ke střele vyzval Bukartse, ale úspěch nepřinesla.
22:59'
Další akce domácích již končí gólem, Oceláři jdou do tříbrankového trháku! Lukáš Krajíček krásným pasem skrz útočné pásmo našel hůl MICHALA KOVAŘČÍKA, který v předbrankovém prostoru usměrnil kotouč do Kacetlovy branky! Asistence: Lukáš Krajíček, Ondřej Kovačík.
22:28'
Adamský ze středního pásma zavezl puk do útočné třetiny, po jeho přihrávce mohl z otočky pálit Svačina. Střela třineckého forvarda ale branku netrefila.
22:10'
Dynamo dostalo hru na třineckou stranu kluziště, k ohrožení brankáře Hrubce se ale hosté nedostali.
21:37'
Werek v útočném pásmu sebral kotouč rozehrávajícímu Hollandovi, následná Galvinšova střela od modré ale netrefila branku. O akci se pak ještě pokoušel Chmielewski, hosté se dokázali ubránit.
20:57'
Hosté se dostali do útočného pásma a dlouho drželi kotouč na svých holích. Aktivní byl především Treille, který nejprve obehrál Gernáta a poté poslal puk na modrou. Odtud pálil Wishart, Hrubec však střelu viděl a v pohodě ji ukryl v lapačce.
20:16'
Hosté začali druhou třetinu v početní výhodě, Dynamo se ale do žádné šance nedostalo. Oceláři již jsou kompletní.
20:01'
Úvodní dvacetiminutovka je u konce, z ledu jdou spokojenější domácí Oceláři. Hráči s drakem na prsou se dostali do dvoubrankového vedení, když nejprve v desáté minutě přesilovku využil Jiří Polanský. Na tuto trefu o sedm minut později navázal Roberts Bukarts, který přesnou střelou z voleje využil Martynkovu pobídku. Dynamo se také dostalo do několika příležitostí, Oceláře ale zatím drží stoprocentní Hrubec.

Druhá třetina začne přibližně v 18:55.
20:00'
19:25'
Werek uzmul kotouč hostujícímu Bubelovi a znovu jej poslal na pardubickou stranu kluziště.
18:58'
O chvíli později Marcinko zastavil akci hostí na modré čáře a Doudera znovu poslal puk za Kacetlovu klec. Werek je na ledě, Oceláři hrají ve čtyřech.
18:40'
Dynamo se nepřesným pasem samo vyhnalo z útočného pásma.
18:25'
Adamský vyhrál buly proti Maroszovi, Musil poté odpálil puk za Kacetlovu branku.
18:17'
Výhoda hostí bude dvojnásobná! Rostislav Martynek ve středním pásmu podrazil jednoho z protihráčů, Dynamo má k dispozici třicet osm vteřin dlouhou přesilovku pěti proti třem.
17'
Bukarts poslal z první kotouč do horního rohu Kacetlovy brány, 2:0
17:54'
Dynamu se v početní výhodě zatím příliš nedaří, Oceláři se znovu dokázali osvobodit.
17:21'
Marcinko s Krajíčkem v rohu vlastního pásma vybojovali kotouč pro Adamského, který se ale nikam nehnal, zajel do středního pásma a poté vrátil puk Gernátovi. Ten jej následně vyexpedoval do soupeřovy třetiny.
16:56'
Dynamo dostává příležitost ke korekci stavu, hákováním se v útočném pásmu provinil Ethan Werek.
16:33'
Oceláři získali kotouč po vhazování v útočném pásmu a podruhé udeřili! Lukáš Krajíček zachytil kotouč na modré čáře, zavezl jej do hloubi útočného pásma, kde jej přenechal Rostislavu Martynkovi. Ten si jej chvíli podržel a poté naservíroval nadýchaný pas do mezikruží, kde stál ROBERTS BUKARTS! Lotyšský útočník se s tím nepáral a z první poslal kotouč do horního růžku Kacetlovy branky! Asistence: Rostislav Martynek, Lukáš Krajíček.
16:23'
Akce Bukartse s Marcinkem po levé straně kluziště skončila Kacetlovým zákrokem, po kterém se u hostující branky strhla menší potyčka. Tu ale sudí rychle rozehnali, pokračovat se tak bude v plném počtu na obou stranách.
15'
Šance domácích! Werek zkusil forhendovou kličku, ztroskotal na Kacetlovi
15:55'
Adamský jako první dojel vyhozený kotouč do útočného pásma, po kombinaci s Polanským pak připravil střeleckou pozici pro Galvinše. Lotyšský obránce ale na modré pouze promáchl.
15:16'
Pardubičtí dostali hru do útočného pásma, jejich střely ale létaly poize kolem Hrubcovy branky. Zprava nepřesně mířil Voženílek, zleva pak Štindl.
14:37'
Dravecký na útočné modré sklepl dlouhý pas Krajíčka přímo do jízdy Ethanu Werekovi, který se rázem sám řítil na brankáře Kacetla! Kanadský útočník zkusil kličku na forhendovou stranu, hostující brankář dokázal zasáhnout!
14:08'
Dynamo velmi rychle přesunulo hru na druhou stranu kluziště, nahození hostujícího Bubely ale skončilo jen v Hrubcově lapačce. Komerční přestávka.
13:40'
Bukarts nahodil kotouč do útočné třetiny, z rohu kluziště pak s Marcinkem připravil střeleckou pozici pro Martynka. Ten sice promáchl, puk se ale doplazil k Musilovi, jehož nebezpečná rána od modré skončila těsně vedle pravé Kacetlovy tyče.
13:11'
Hosté se pokusili o rychlý přechod do útočné třetiny, třinecká obranná linie ale dobře zafungovala a nepustila Dynamo před svého brankáře.
12:27'
Gernátovi na útočné modré utekl kotouč, hosté toho mohli využít, když do brejku vyslali Marosze. Toho ale clonil vracející se Adámek, třinecká obránce nakonec hostujícímu útočníkovi zakončit nedovolil.
11:58'
Krajíček si z pozice beka nabruslil až do útočné třetiny, z velmi ostrého úhlu pak ale poslal puk jen do připravené Kacetlovy lapačky.
11:32'
Cienciala dlouho držel kotouč v útočném pásmu, jeho následná střela od modré ale byla zblokována do střední třetiny.
10'
Polanský uklidil puk za bezmocného Kacetla, 1:0
10:53'
Werekovi se nepovedlo získat kotouč, který se kuriózně odrazil od Kacetlovy branky, což hostům umožnilo rychlou protiakci. Tu vedl Petr Sýkora, jehož střela ale Hrubce nepřekvapila.
10:14'
Dynamo se po inkasované brance vrhlo do útočné třetiny, jejich aktivitu ale zastavil Marcinko, který odehrál puk vysokou holí. Buly před Hrubcem.
9'
Rozhodčí si zpětně vyžádal přezkoumání situace, Martynek orazítkoval pouze tyč
09:34'
Oceláři využívají početní výhodu a otevírají skóre dnešního zápasu! Slezané od buly drželi kotouč na svých holích, puk se od Vladimíra Svačiny dostal na modrou, odkud tvrdě vypálil Martin Gernát. Rána slovenského beka sice byla sražena jedním z bránících hráčů, puk ale doskákal k JIŘÍMU POLANSKÉMU, který jej uklidil za bezmocného Kacetla! Asistence: Martin Gernát, Vladimír Svačina.
09:09'
Oceláři přidali na tempu a vybojovali si přesilovou hru. Na trestnou lavici usedl Tomáš Vondráček, který se provinil podražením.
08:51'
Další průnik do soupeřovy třetiny se už Ocelářům povedl, Kacetla při střele Rostislava Martynka zachránila horní tyč!
08:10'
Dynamo je v posledních minutách aktivnější, Oceláři se nemohou dostat do blízkosti Kacetlovy branky. Neúspěšně to zkoušeli bratři Kovařčíkové i Dravecký.
07:17'
Jordann Perret vjel s kotoučem do útočného pásma, z rohu kluziště pak posílal zpětný pas do předbrankového prostoru, kam si sjížděl Petr Sýkora. Hostující kanonýr nebyl nikým atakován, svou střelu ale poslal nad Hrubcovu branku!
06:48'
Werek za hostující brankou atakoval rozehrávajícího Miromanova, hostující obránce ale celou situaci zvládl a rozehrál puk na Mandáta. Útočník Dynama pak na nic nečekal a nahodil kotouč na brankáře Hrubce. Třinecký gólman drží puk v lapačce.
06:18'
Ofsajd je pískán také na druhé straně, když Vondráček neudržel stabilitu na modré čáře a doslova spadl do útočné třetiny. Komerční přestávka.
05:36'
Gernát chtěl ze středního pásma zatáhnout puk do útočné třetiny, třinecký obránce ale před modrou udělal kličku, čímž své spoluhráče vystavil do ofsajdového postavení.
05:07'
Hosté chvíli otáleli s rozehrávkou, dlouhý pas Koláře do středního pásma však byl zablokován domácími hráči. Nevedlo se však ani Ocelářům, Krajíček nepřesně hledal rozjetého Michala Kovařčíka.
04:29'
Adámek se dvakrát pokusil nahodit od modré čáry, dvakrát ale trefil bránícího Mandáta. Dynamo získalo kotouč do své moci.
03:53'
Werekova formace se přeci jen dostala do střelecké šance, Chmielewski ale z ostrého úhlu poslal puk jen do Kacetlovy lapačky.
03:29'
Marcinko s Martynkem drželi kotouč v rohu útočné třetiny, na číhajícího Bukartse ale rozehrát nedokázali. Lotyšský forvard pak o chvíli později ze středního pásma adresoval puk Werekovi, kanadský útočník ale na puk nedosáhl.
02:34'
Doudera ztratil puk za vlastní brankou, hostující Kratochvíl se ale prosadit nedokázal. Na druhé straně pak nepřesně svého bratra hledal Ondřej Kovařčík.
01:52'
Dynamo se po rychlém přechodu středního pásma dostalo do slibné šance, Poulíček ale z předbrankového prostoru nedokázal prostřelit třineckého brankáře. Oceláři následně odehráli puk na icing.
01:25'
Dravecký se chtěl středem kluziště probojovat až před brankáře Kacetla, hostující defenzíva ale třineckého forvarda zastavila.
00:55'
Slovenský útočník Ocelářů následně rozjel akci svého celku, po Bukartsově přihrávce ale Gernát nedokázal vystřelit z první.
00:29'
Úvodní buly pro Pardubice. Hosté se okamžitě vydali do útočného pásma, Wishartovu střelu od modré ale před Hrubcem zastavil Marcinko.
00:01'
Hráči obou celků jsou na ledové ploše, utkání začne za pár okamžiků! Oceláři do zápasu nastoupí v bílých dresech, Dynamo obléklo červenou variantu.

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Hamerlík) – Gernát, Krajíček (C), Galvinš, D. Musil, M. Doudera, Adámek – Roberts Bukarts, Marcinko, Martynek – Dravecký (A), Werek, Chmielewski – Adamský (A), Polanský, Svačina – Cienciala, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Hrňa.

HC Dynamo Pardubice: Kacetl (Klouček) – Wishart, Miromanov, Holland, D. Kolář, Voženílek, Štindl, Bučko – Treille (A), Marosz (A), Vondráček – Mandát, Bubela, Skokan – Perret, Poulíček, P. Sýkora (C) – Dušek, Pochobradský, M. Kratochvíl.

Rozhodčí: Hribik, Sýkora – Ganger, Hanzlík.
Poslední vzájemný zápas

Naposledy se oba sobotní soupeři utkali v sedmém zápase čtvrtfinále play off. Třinečtí Oceláři dokázali na sto procent využít výhodu domácího ledu, vyhráli čtvrtý domácí zápas série a mohli se radovat z postupu do druhého kola vyřazovacích bodů. Hattrickem se blýskl Ondřej Kovařčík, druhý třinecký forvard David Cienciala byl téměř u všech třineckých branek jako asistent.

25. března 2018: Oceláři Třinec – Dynamo Pardubice 8:1 (0:0, 5:0, 3:1)
Branky a nahrávky:
21. Marcinko (Rákos, M. Doudera), 26. O. Kovařčík (Cienciala, Linhart), 29. Adamský (Krajíček, Cienciala), 36. Svačina (Cienciala), 38. Roman Vlach (Cienciala, O. Kovařčík), 44. Polanský (Cienciala, Krajíček), 54. O. Kovařčík (Cienciala), 56. O. Kovařčík (M. Kovařčík, Cienciala) – 59. S. Treille (Rolinek, Trončinský).
Dynamo Pardubice

Pardubičtí v minulém ročníku dokráčeli do čtvrtfinále play off, kde po sedmizápasové bitvě podlehli právě Ocelářům. Po sezoně tým opustilo devět hráčů, na východ Čech naopak zamířilo šest hokejistů. Tým Dynama posílili Jan Mandát, Tomáš Vondráček, Miloš Bubela, Daniil Miromanov, Vojtěch Budík a Matouš KRatochvíl.

V přípravě Dynamo sehrálo jedenáct duelů s negativní bilancí dvou výher a devíti porážek. V Tipsport extralize Pardubičtí za sebou mají deset duelů, z nichž pět vyhráli, v pěti případech pak z ledu odcházeli poražení. V tabulce to Východočechům zatím stačí na deváté místo, družina hlavního kouče Miloše Holaně získala třináct bodů.

Poslední zápas Dynama

10. října 2018: PSG Berani Zlín – Dynamo Pardubice 6:1 (3:0, 2:1, 1:1)
10. Šlahař (Honejsek, Gazda), 13. Nosek (Žižka, Poletín), 20. Šlahař (Fořt, Herman), 27. Honejsek (Herman), 36. Honejsek (Nosek), 54. Herman (Honejsek, Šlahař) – 32. Vondráček (M. Kratochvil, P. Sýkora).

Sestava Dynama v posledním zápase: Kacetl – Miromanov, Wishart, Holland, Budík, Čáslava, Voženílek – Vondráček, Bubela, Rolinek – Treille, Marosz, Kusý – P. Sýkora, Poulíček, Perret – Mandát, Dušek, T. Svoboda – M. Kratochvil.
Oceláři Třinec

Úřadující vicemistr po bídném vstupu do sezony pomalu začíná nacházet svou starou formu. Hráči s drakem na prsou, kteří z prvních sedmi utkání hráli šest venku, mají na svém kontě deset bodů, sedm z nich přitom získali v posledních třech duelech. Oceláři nejprve zvítězili na ledě do té doby neporaženého Litvínova, doma pak zdolali Vítkovice. V posledním klání, které Slezané odehráli v pátek, pak po nájezdech podlehli pražské Spartě, byť Třinečtí vedli již o dvě branky.

Ve velmi dobrém světle se prezentovala poslední akvizice Ocelářů Ethan Werek, kanadský útočník skórovat hned ve svém prvním zápase, navíc proměnil nájezd. Prohře ale zabránit nedokázal. První branku v novém působišti vsítil také Roberts Bukarts, který proti Spartě zaznamenal také další dvě asistence při gólech Tomáše Marcinka. Po zranění se do hry vrátil Jiří Polanský.

Poslední zápas Ocelářů

12. října 2018: HC Oceláři Třinec – HC Sparta Praha 4:5 sn. (1:0, 3:4, 0:0 – 0:0.
14. Roberts Bukarts (Martynek), 29. Marcinko (Roberts Bukarts, Krajíček), 32. Marcinko (Roberts Bukarts, Hrňa), 39. Werek (Svačina, D. Musil) – 24. Forman (Kumstát), 36. Vrána (Beran, Smejkal), 38. Buchtele (Vrána), 40. T. Dvořák (Sill), rozhodující sam. náj. A. Kudrna.

Sestava Ocelářů v posledním zápase: Hrubec – Krajíček, Gernát, D. Musil, Galviņš, Matyáš, M. Doudera – Martynek, Marcinko, Roberts Bukarts – Chmielewski, Werek, Dravecký – Svačina, Polanský, Adamský – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Cienciala – Hrňa.
Dobrý den z Třince! Hokejová Tipsport extraliga má v sobotu na programu předehrávku desátého kola, ve WERK ARENĚ se utkají Oceláři Třinec a Dynamo Pardubice. Utkání startuje v 18 hodin, k jeho sledování jste srdečně zváni!