Tipsport Extraliga - Základní část - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Liberec : Sparta - 15. září 2019   16:00

Ukončeno
Liberec
01:07' Filippi (Marosz) • 10:29' Filippi (Šmíd) • 33:11' Lenc  • 36:03' Šír  • 41:50' Bulíř (Birner, Šmíd) • 44:04' Birner  • 52:52' Birner (Bulíř) • 63:01' Birner (L. Hudáček)
8:7
(2:6, 2:1, 3:0 - 1:0)
Sparta
01:30' Klíma  (T. Pavelka, Ďaloga) • 03:11' Košťálek   • 03:43' Forman  (Pech, Kudrna) • 06:22' Řepík  (V. Růžička, Košťálek) • 11:41' Ďaloga  (Řepík) • 19:46' Říčka  (Pech, Forman) • 35:02' Pech  (Kudrna, Forman)
Liberec
Sestavy:
Peters (4. Schwarz) – Šmíd (A), T. Hanousek, Derner, Knot, Havlín, Graborenko, Kolmann – Birner (A), Bulíř, L. Hudáček – Marosz, Filippi, Lenc – L. Krenželok, P. Jelínek (C), M. Zachar – J. Vlach, A. Musil, Šír.
Rozhodčí
Pešina, Sýkora – Lhotský, Svoboda.
Home Credit Arena, Liberec
7 092 diváků
Sparta
Sestavy:
Machovský (45. J. Sedláček) – Polášek (A), Košťálek, Blain, Kalina, T. Pavelka, Ďaloga – Dvořáček, Smejkal, Dočekal – Forman, Pech (A), Kudrna – Říčka, Sukeľ, Klíma – Řepík (C), V. Růžička, Rousek.

Video se připravuje ...

Liberec - Sparta: Birner dokonal hattrick a rozhodl v prodloužení, 8:7

Přenos se aktualizuje automaticky

To už je ode mne pro dnešek vše, věřím, že jste si tento neskutečný mač užili. Přeji hezký večer.
V Home Credit Areně se napsal neskutečný hokejový příběh. Tygři prohrávali se Spartou po strašidelné první části 2:6, později 3:7, přesto slaví zisk dvou bodů!

Zápasu nechybělo vůbec nic – góly, emoce, skvělá atmosféra... Do hry se dokonce podívali všichni čtyři gólmani. Severočeši ukázali obrovský charakter a dovedli souboj do prodloužení, které, stylově hattrickem, rozhodl Michal Birner! V Liberci bude konec víkendu tentokrát hodně veselý. Nebylo by překvapení, kdyby se zítra nahromadily omluvenky v práci.
Střely na branku:
Liberec 39:26 Sparta.
63:01'
Konec zápasu.
63:01'
Liberec právě vstřelil branku!
Neskutečný obrat dokonán jest, Tygři vítězí 8:7 po prodloužení! Libor Hudáček využil zaváhání Sparty na útočné modré čáře. Poté se s kotoučem hnal po pravém křídle do brejku a předložil loženku MICHALU BIRNEROVI, jenž skóroval do odkryté svatyně a završil hattrick! Asistence: Libor Hudáček.
62:25'
Hosté se po delší době dostali k puku a mazlí se s ním ve svém obranném pásmu.
61:48'
Michal Řepík projel s kusem černé gumy na čepeli za útočnou modrou čáru a prověřil Schwarze pokusem na lapačku. Bude se vhazovat.
61:27'
Ladislav Šmíd znovu nabil Hudáčkovi, jehož rána ze stejného místa se stala kořistí Jakuba Sedláčka. Ten svůj tým aktuálně drží.
61:05'
Domácí přesilovka byla trošku statická. Libor Hudáček pak zkusil štěstí z levého kruhu, jeho střela se však odrazila až mimo mantinely, takže se čeká na buly ve středu pole.
60:30'
Tygři kombinovali. Michal Birner pak dával puk do brankoviště, kde na něj nikdo nedosáhl. Stejný útočník o chvíli později pálil z voleje do Sedláčka.
60:01'
Začalo prodloužení.
Neskutečné! Tygři stáhli ztrátu 3:7 a dotáhli zápas do prodloužení, ve kterém navíc budou mít k dispozici přesilovku. Ve třetí části postupně skórovali Michal Bulíř, Tomáš Filippi a Michal Birner!
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:59'
V poslední vteřině mohl rozhodnout Libor Hudáček, skákavý touš po střele Filippiho ale netrefil. Jdeme do prodloužení!
59:40'
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Matúš Sukeľ – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
59:35'
Michal Bulíř se obtočil okolo branky a posílal před ní puk. Nikdo jej netrefil, ale chystá se přesilovka modrobílých!
58:37'
Za Graborenka se tlačil Lukáš Rousek, už to vypadalo na velkou šanci, běloruský obr se ale roztáhl jak dlouhý tak široký a kotouč dokázal vypíchnout.
58:20'
Tvrdý projektil Romana Graborenka byl tečován a prolétl poměrně blízko sparťanské brány! Bude se znovu vhazovat v útočném pásmu šelem.
58:13'
Jan Šír napadal rozehrávku Sedláčka. Jaroslav Vlach to posléze zkusil od mantinelu, maskovaný muž už byl každopádně zpátky na svém místě.
57:28'
Hudáček zprava krásně nabídl puk na teč Michalu Bulířovi, který ho zblízka usměrnil poměrně vysoko nad Sedláčkovu svatyni!
56:27'
Hra má obrovský spád, aktuálně spíše ve prospěch týmu z hlavního města. Zmrazit mohl Spartu Rostislav Marosz, když zachytil liknavou rozehrávku, potáhl puk na pravý kruh a prověřil Sedláčka.
55:50'
Za Schwarzovou bránou se pořádně dlouho bojovalo o kotouč u mantinelu. Získali jej hosté, kteří tak mohou něco zajímavého vymyslet.
54:55'
Sparta se konečně také hlásí o slovo. V útočném pásmu se jí ale nedaří udržet a na modré čáře propustila kotouč do střední zóny.
54:24'
Po ráně Lukáše Pecha z levého kruhu už fanoušci Sparty zvedali ruce k oslavě, síť se ovšem vlnila pouze z boku! Thriller pokračuje za stavu 7:7!
53'
Liberec - Sparta: Birner se chopil šance a dává gól, je vyrovnáno, 7:7
53:34'
Tygři znovu operovali za hostující klecí. Tomáš Filippi jim ale útočné pásmo nevybojoval a hru mohou obrátit Pražané.
52:52'
Liberec právě vstřelil branku!
Kdo by to za stavu 3:7 řekl? Je vyrovnáno! Sparta chybovala za vlastní brankou. Michal Bulíř pak viděl mezi kruhy zcela volného MICHALA BIRNERA, jehož přízemní střela z voleje projela pod Sedláčkem až do sítě! Asistence: Michal Bulíř.
52:12'
Hned po buly napřáhl na modré čáře Ladislav Šmíd, jehož mohutná rána Sedláčka neohrozila, mířila totiž příliš vysoko.
Střely na branku – 29:24.
51:55'
Nescházelo mnoho a bylo vyrovnáno! Marek Zachar hlídkoval před Sedláčkem. Jaroslav Vlach jej velmi dobře oslovil zpoza klece, rychlá Zacharova střela poté zahučela do gólmanovy výstroje!
51:36'
Krenželokova přihrávka křížem postrádala přesnost. Hosté se díky tomu mohli osvobodit.
50:57'
Roman Graborenko si zadělal na problémy, Růžičku ale poté dokázal odstavit tělem. Sparta se v pásmu ani v tomto případě neuchytila.
50:20'
Lukáš Krenželok s Adam Musil drželi pryž v útočné třetině. Z rohu se jim vybruslit nepodařilo, domácí se ale stále drží ve slušných pozicích.
49:18'
Matúš Sukeľ vystřelil okamžitě po úspěšném vhazování po pravé Schwarzově ruce, touš ale přes změť těl neprocestoval.
Dnešní utkání sleduje 7 092 diváků!
48:56'
Marek Zachar se znovu snažil uplatnit rychlost, Tomáš Pavelka jej ale velmi dobře vybruslil a nenechal šikovného forvarda projít do šance.
48:30'
Petr Kolmann zachytil volný puk na červené lajně a vrátil jej do ofenzivní třetiny Liberce. Tam se ale modrobílí neudrželi.
47:44'
Tygři se nahrnuli do útočného pásma, rozhodčí ale viděl, že se Radan Lenc nacházel v postavení mimo hru.
Střely na branku – 28:23.
47:31'
Adam Musil dokázal udržet kotouč proti dvěma protihráčům. Poté se jej snažil o hrazení nahodit do pásma, nicméně zamířil až mezi diváky, kteří museli rychle uhýbat. Na pořadu dne je menší zklidnění, následuje totiž komerční pauza.
46:47'
Libor Hudáček to zkusil zpoza pravého kruhu, klec ale minul. Jakub Sedláček zatím čeká na svůj první zákrok.
46:33'
Svěřenci Uweho Kruppa prožívají podobně nervózní třetí část, jako v prvním kole. Dalšímu tlaku soupeře odolávají jen za cenu zakázaného uvolnění.
45'
Liberec - Sparta: Michal Birner střílí, Liberec stahuje na rozdíl jediného gólu, 6:7
45:57'
Marek Zachar si to namířil do ofenzivní zóny. Napoprvé trefil beka před sebou, jeho další střela pak skončila mimo prostor sparťanské pokladnice.
45:34'
Kotouč se odrazil mezi kruhy, kde se proti pokusu Pecha vrhl doslova po hlavě Jaroslav Vlach.
45:04'
Michal Řepík mohl Pražanům znovu dodat klid, jenže ve velké šanci jej z pravého kruhu luxusním semaforem vychytal Marek Schwarz!
44:30'
Na stadionu panuje parádní atmosféra, fanoušci ženou svůj tým za vyrovnáním. Liberec aktuálně pobývá v útočném pásmu.
44:04'
Střídání v týmu HC Sparta Praha: ze hřiště odchází Matěj Machovský, přichází Jakub Sedláček.
44:04'
Sparta toho má prozatím dost a bere si oddechový čas!
44:04'
Liberec právě vstřelil branku!
To jsou věci! Libor Hudáček krásně přes šíři celého pásma nabil na pravý kruh Tomáši Filippimu. Tomu rána sjela, před bránou si však puk našel MICHAL BIRNER a obrovskou zarputilostí jej dopravil až za záda Machovského! Bez asistence.
43:07'
Po další sympatické akci Jana Šíra se touš odrazil na hůl Jaroslava Vlacha, jemuž střela z mezikruží úplně nesedla a Matěj Machovský ji dokázal vykopnout!
42'
Liberec - Sparta: Domácí stahují vedení Sparty, Bulíř skóruje, 5:7
42:33'
Petr Kolmann nastavil tělo do cesty Formanovi, který se přes zkušeného obránce marně snažil protlačit, Domácí míří do ofenzivy.
41:50'
Liberec právě vstřelil branku!
Zápletka by mohla být na světě, domácí snižují na 5:7! Michal Birner prostrčil kotouč do jízdy MICHALU BULÍŘOVI, který se do něj opřel bez přípravy a parádní dělovkou vyhnal pavouky z horního rohu Machovského klece. Pro Bulíře je to premiérová trefa v aktuálním ročníku! Asistence: Michal Birner, Ladislav Šmíd.
41:29'
Přesilová hra pro Tygry! Za podrážení míří na lavici hanby Matúš Sukeľ (SPA).
41:26'
Nahození Petra Kolmanna z velké dálky přivedli sparťané až do ochranné sítě.
41:00'
Rostislav Marosz se snažil vyhnout ofsajdovému postavení, přesto se podle názoru sudích v těsném nacházel.
40:36'
Liberečtí vstoupili do třetí dvacetiminutovky sympaticky. Libor Hudáček to zkusil zpoza kruhů, Matěj Machovský měl co dělat, aby mu střela nepropadla.
40:12'
První přerušení ve třetině na sebe nenechalo dlouho čekat. Kotouč byl z domácích holí protečován na trestnou lavici, vhazovat se bude před Markem Schwarzem.
40:01'
Začala třetí třetina.
Další třetina začne přibližně v 18:00.
Prostřední dvacetiminutovku vyhráli Liberečtí 2:1, v součtu ale stále vysoko prohrávají. Radan Lenc svým důrazem dotlačil kotouč za čáru a snížil. Tygři se však možná nechali malinko unést a další zaváhání v jejich defenzivě trestal Lukáš Pech. Mnoho vzruchu nabídla 35. minuta. Jan Šír nejprve krásně vstřelil svůj první ligový gól, hned vzápětí navíc Libor Hudáček exekuoval trestné střílení. Machovského však nepřekvapil.

Střely na branku po 2. třetině:
Liberec 21:22 Sparta.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:46'
Za vyhozeným toušem z domácích hokejek se paradoxně hnal Roman Graborenko. Sudího svým sprintem nepřesvědčil a píská se zakázané uvolnění. Závěr třetiny se tak zřejmě odehraje v libereckém obranném teritoriu.
39:17'
Musilovi projel puk pod čepelí. Jan Košťálek si jej tedy převzal do své moci, udělal si oblouk ve vlastní třetině a rozehrává.
38:30'
Radan Lenc nepřesností ve středním pásmu nalezl pouze Říčku. Ten si to namířil do pásma, musel ale přibrzdit, neměl totiž dostatečnou podporu od spoluhráčů.
37'
Liberec - Sparta: Bílí Tygři zápas nevzdávají, Šír skóruje, 4:7
37:51'
Ukvapená rozehrávka Tomáše Hanouska projela mimo dosah vše hokejek. Zastavila se až na zadním mantinelu, píská se icing Libereckých.
Střely na branku – 21:22.
37'
Liberec - Sparta: Bílí Tygři zápas nevzdávají, Šír skóruje, 4:7
37:33'
Po akci Marka Zachara zkoušel štěstí Jaroslav Vlach, jehož střelu zápěstím přizvedl Miroslav Forman do horních pater ochranné sítě. Pokračovat budeme po komerční přestávce.
37:05'
Znovu to vypadá, že by se domácí mohli do zápasu ještě více vrátit. Pražané pod tlakem zahráli na další zakázané uvolnění.
36:10'
A mohlo to být jen o dva góly! Tomáš Pavelka totiž hákoval unikajícího Marka Zachara a rozhodčí nařídil trestné střílení.

Na povel si ho vzal Libor Hudáček, zkoušel to pod lapačku, tou ale Matěj Machovský velmi dobře zasáhl a podržel svůj celek!
36:03'
Liberec právě vstřelil branku!
Na tahu byli opět Tygři! Mladičký JAN ŠÍR se hned při svém druhém startu v extralize prezentoval krásným průnikem a ranou z levého kruhu. Bez asistence.
35:26'
Jiří Smejkal pohlednou přihrávkou napříč pásmem našel čepel Dvořáčkovy hole, teč zneškodnil pohotový Schwarz betonem!
35:02'
Sparta právě vstřelila branku!
Ze snížení se ovšem Severočeši neradovali vůbec dlouho, ba naopak. Znovu totiž propadli a nabídli hostům situaci dva na jednoho. Andrej Kudrna v ní nabil na pravý kruh LUKÁŠI PECHOVI, proti jehož zakončení bez přípravy se Marek Schwarz přesouval, co mu síly stačily. Přesto mu touš proklouzl za beton. Asistence: Andrej Kudrna, Miroslav Forman.
33:54'
Tygři jsou rázem jako polití živou vodou a ženou se vpřed. Probudili se také fanoušci a snaží se svým miláčkům pomoci.
33:11'
Liberec právě vstřelil branku!
Tygři v závěru přesilovky skórují a snižují na 3:6! Povedená rána Tomáše Hanouska od modré čáry se ztratila kdesi v mezikruží. Rostislav Marosz puk po velkém zmatku protlačil mezírkou u tyčky na čáru, za kterou jej doklepl důrazný RADAN LENC. Bez asistence.
32:16'
Pražané zkušeně pošetřili spoustu času, načež Jan Košťálek vyhodil kotouč o mantinel až k Marku Schwarzovi.
31:44'
Pokus Michala Bulíře z levé strany vycestoval po mantinelu až mimo útočnou třetinu Bílých Tygrů. Ti si hned vzápětí vydobyli buly před Machovským.
31:27'
Liberec nezačal přesilovku vůbec zle. Libor Hudáček už podruhé ve velmi dobré šanci ještě přihrával. Úspěšná varianta to nebyla, vystřelil až Tomáš Filippi z pravého kruhu. Matěj Machovský kryje.
31:05'
Liberec se může znovu trošku přiblížit, Jeremie Blain (SPA) inkasuje menší trest za podražení Michala Bulíře.
30:54'
Sparťané si ve druhé části zatím vůbec nekomplikují život. Když se dostanou pod tlak, vyhazují na icing, podobně, jako teď Tomáš Pavelka.
30:23'
Marek Ďaloga měl spoustu času uvnitř pravého kruhu, v solidní příležitosti nastřelil obětavě blokujícího Ladislava Šmída.
29:46'
Po zakázaném uvolnění hostů se vhazovalo u Machovského pokladnice. Martin Dočekal každopádně protečoval puk do středního pásma a nenechal Liberec uhnízdit se v útoku.
29:27'
Jaroslav Vlach táhl po pravém křídle akci dva na dva. Zkusil to vzít ze zákrytu Jeremieho Blaina na sebe, kanadský bek nicméně zblokoval střelu vysoko do ochranné sítě.
29:05'
Adam Musil ušetřil pro domácí cenný čas. Sparta už ve zbytku početní výhody zřejmě nic významného nestihne.
28:36'
Adam Musil propálil Růžičku na modré čáře a znovu dodává svým barvám chvíli klidu. Pražané s návratem do pásma nikterak neotálejí.
28:10'
Po minutě pod tlakem se Tygři dostali ke kotouči a poslali jej až za bránu Matěje Machovského.
27:48'
Michal Řepík dostal nalito na svoji oblíbenou pozici za levým kruhem, jeho rána bez přípravy prosvištěla okolo tyčky na zadní mantinel.
27:18'
Další horké chvíle pro Liberec jsou na cestě. Petr Kolmann (LIB) si totiž musí odsedět dvě minuty za podrážení.
26:02'
Teď byla Sparta ještě blíže zvýšení skóre, Robert Říčka vlétl do útočného pásma a dělovkou z pravého kruhu zazvonil na břevno brány Marka Schwarze!
25:31'
Andrej Kudrna přihrál v akci dvou na jednoho Lukáši Pechovi. Ten střílel bez přípravy, Schwarzovi touš propadl a šoural se za čáru. Na poslední chvílí jej senzačním zákrokem vyškrábl Ladislav Šmíd!
25:10'
Jan Košťálek odehrál kotouč pouze na zakázané uvolnění, hráči obou celků se tedy sjíždějí na buly po levé ruce Matěje Machovského.
24:45'
Formanovu přihrávku z rohu do ohně zastavil Roman Graborenko. Rozehrávka Liberce byla poněkud kostrbatá, nakonec se ale domácí přece jenom dostali z pásma.
24:00'
Ladislav Šmíd se napřáhl na modré čáře a vyslal na hostující klec pořádnou ránu. Matěj Machovský ji zachytil, důležité bylo, že mu nevypadla před sebe.
23:41'
Liberečtí se drželi na puku, jenže nezakončili. Bulíř po chvíli hledal křížem Tomáše Hanouska, jemuž šel kotouč za brusle.
23:00'
Roman Graborenko zbytečně hazardoval před Klímou. Ten mu vzal puk a zleva jej nastřeloval před bránu. Tam na něj spoluhráč nedosáhl.
22:27'
Miroslav Forman sáhl po puku, který se povaloval těsně za modrou lajnou. Píská se postavení mimo hru, oba týmy tak mohou poslat na led čerstvé síly.
22:08'
Po zakázaném uvolnění hostů se bude vhazovat v jejich obranné zóně.
21:40'
Tomáš Filippi si chtěl prostrčit puk mezi nohama Marka Ďalogy. Ten jej dobře vystál a nenechal jej prosmýknout se do palebné pozice.
20'
Liberec - Sparta: Říčka připisuje Spartě šestý gól ke konci třetiny zápasu, 2:6
20:58'
Rostislav Marosz zavezl kotouč do útočné třetiny a předal ho Filippimu, jehož projektil zpoza pravého kruhu Matěj Machovský kontroloval.
20:14'
Ladislav Šmíd s Liborem Hudáčkem kombinovali v útočné zóně, druhý jmenovaný nicméně nepřesnou přihrávkou připravil svůj celek o pásmo.
20:08'
Jsme zpátky. Sparťané vyhráli úvodní buly a okamžitě se chtěli vydat kupředu. Trošku se ale unáhlili a vyrobili pouze zakázané uvolnění.
20:01'
Začala druhá třetina.
Další třetina začne přibližně v 17:03.
To, co bylo k vidění během úvodní dvacetiminutovky dnešního utkání, nemohl nikdo očekávat. Padlo rovnou osm gólů, přičemž hned šest z nich obstarala Sparta. Ta defenzivně nepřesvědčivě hrajícího soupeře trestá za každou chybu a ukazuje svoji obrovskou sílu. Obě trefy domácích zařídil Tomáš Filippi, za svěřence Uweho Kruppa postupně stříleli Kevin Klíma, Jan Košťálek, Miroslav Forman, Michal Řepík, Marek Ďaloga a Robert Říčka. Příděl si rovnoměrně rozdělili oba domácí gólmani, Peterse po třetím kousku střídal Schwarz.

Střely na branku po 1. třetině:
Liberec 10:18 Sparta.
20'
Liberec - Sparta: Říčka připisuje Spartě šestý gól ke konci třetiny zápasu, 2:6
20:00'
První třetina skončila.
19:46'
Sparta právě vstřelila branku!
Fanoušci Pražanů si přejí desítku! Šelmy si znovu vypily kalich zmaru až do dna. Miroslav Forman při své ráně od modré čáry zlomil hokejku, puk se ale přesto došoural až na Schwarze. Ten ho vyrazil pouze před sebe. Ladislav Šmíd při pokusu o vyhození netrefil černou gumu vůbec ideálně a Lukáš Pech ji stáhl do rukavice. Hned se snažil vystřelit, což se mu úplně nepovedlo, jenže kotouč dojel na hůl ROBERTA ŘÍČKY, jenž z ideální pozice mezi kruhy nedal gólmanovi žádnou šanci! Asistence: Lukáš Pech, Miroslav Forman.
18:56'
Rána Blaina z voleje se od Jaroslava Vlacha odrazila k mantinelu. Sparta se stále drží na puku a nepolevuje ve svém tlaku...
18:16'
Michal Řepík to zkusil netradičně od modré čáry. Marek Schwarz jeho dělovku odrazil betonem, načež Roman Graborenko poslal kotouč do bezpečí.
17:47'
Liberečtí hokejisté se poměrně rychle osvobozují. Řepíkova formace se každopádně s chutí žene zpátky do ofenzivní zóny.
17:40'
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Radan Lenc – 2 min., sekání).
17:20'
Kevin Klíma přihrál zpoza klece Říčkovi. Jeho ránu vyrazil Schwarz ramenem, baseballovou dorážku stejného hráče skryl v lapačce.
16:43'
Ronald Knot udržel na uzdě Andreje Kudrnu, který se kolem něj snažil prosmýknout. Posléze se na druhou stranu vydal Michal Birner a z kruhu vyprášil Machovského betony.
15:43'
Mladý Jan Šír srdnatě bojoval před brankou. Sparta se ubránila, nadále se však musí mít na pozoru, čtvrtá lajna Liberce se totiž zdá být v dobrém rozmaru.
15:16'
Matúš Sukeľ vytečoval touš mimo sparťanské obranné pásmo. Přesilovka domácího celku se už chýlí ke svému konci.
14:29'
Hanouskovo nahození od modré lajny brankáři Sparty vypadlo. Radan Lenc se snažil o dorážku, puk měl ale zamotaný pod bruslemi.
14:14'
Liberečtí se znovu museli vracet. Celkem rychle se ovšem vrátili do pásma a Tomáš Filippi si snažil zpracovat puk před Machovským. Ten kotouč zachytil a hra je přerušena.
13:46'
Střela Šmída byla tečována vysoko nad hostující branku, načež se Sparta osvobozuje. Kotouč se nachází na polovině hřiště.
13:34'
A bude se znovu vylučovat! Krenželoka při přechodu modré čáry podrazil Vladimír Růžička (SPA), odměnou mu budiž dvouminutový trest.
Střely na branku – 8:14.
12'
Liberec - Sparta: Ze situace tři na jednoho u kladenské branky Sparta získává další gól, 2:5
12:58'
Hosté si to znovu namířili do nefungující liberecké defenzivy. Andrej Kudrna dostal spoustu prostoru, najel si na levý kruh a svižnou střelou zaměstnal Marka Schwarze. Následuje komerční pauza.
12:20'
Liberečtí by se rádi vzpamatovali. Chvíli podrželi kotouč, načež se s ním Michal Bulíř pustil do ofenzivní třetiny a prověřil Matěje Machovského.
11'
Liberec - Sparta: Tomáš Filippi připisuje domácím druhý gól zápasu, 2:4
11:41'
Sparta právě vstřelila branku!
Počínání Liberce v defenzivní fázi má velké mezery. Pražané se naprosto snadno utrhli do dalšího přečíslení. Paradoxně jej táhl obránce MAREK ĎALOGA, jenž to vzal zleva na sebe. Schwarze naporpvé nepřekonal, ale puk se k němu vrátil, načež už měl před sebou otevřenou pokladnici! Asistence: Michal Řepík.
11:06'
Marek Zachar prodloužil kotouč do útočného pásma, tam se jej chopili hosté a vyvážejí jej na druhou stranu ledové plochy.
10:29'
Liberec právě vstřelil branku!
Severočeši využívají přesilovku a je sníženo! Ladislav Šmíd nabil od modré lajny do pravého kruhu TOMÁŠI FILIPPIMU, jenž nespekuloval a tvrdou ranou bez přípravy vrací svůj celek do hry o body! Asistence: Ladislav Šmíd.
09:58'
Libor Hudáček už sám mohl mířit do poloprázdné branky, ještě však vyzýval Filippiho, jenž z ostrého úhlu nedostrkal kotouč za tyčku.
09:43'
Michal Bulíř se pěkně vytočil zpoza klece. Po jeho střele fauloval Jan Košťálek (SPA), který dostává dvě minuty za hákování. Přesilovka domácích tak bude pokračovat.
09:29'
Na zmar v kombinaci se už nemohl dívat mladý Tomáš Hanousek, jehož svižné nahození od modré lajny za Machovského nepropadlo.
08:57'
Liberečtí fanoušci i přes strašidelný stav ženou své miláčky vpřed, jenže těm se teď nedaří prakticky nic a Machovský je víceméně bez práce.
08:29'
Liberec se vrátil do útoku, křižná přihrávka Filippiho byla ale zastavena rudým blokem. Následuje další vyhození Sparty.
7'
Liberec - Sparta: Řepík využívá přesilovku a připisuje Spartě další gól, 1:4
07:45'
Sparťané se hned po vyhraném vhazování ve svém obranném pásmu osvobozují. Tygři musejí začít až od Marka Schwarze.
Střely na branku – 2:9.
7'
Liberec - Sparta: Řepík využívá přesilovku a připisuje Spartě další gól, 1:4
07:43'
Tomáš Hanousek si to neohroženě namířil přes střední pásmo. Jiří Smejkal (SPA) jej poněkud zbytečně zahákoval, což znamená, že si početní výhodu zkusí také Liberečtí.
06:22'
Sparta právě vstřelila branku!
Takový zápas liberecký fanoušek dlouho nepamatuje, hostující celek totiž v sedmé minutě vede už 4:1, zavání to debaklem. Tygři už byli ve čtyřech, leč neubránili se. Ránu Jana Košťálka Schwarz vyrazil, Vladimír Růžička nasměroval puk přes brankoviště a MICHAL ŘEPÍK jej zametl za čáru! Asistence: Vladimír Růžička, Jan Košťálek.
05:46'
Sparta otálí se střelbou. Zatím si ve dvojnásobné výhodě pouze přihrává, a to ne zrovna nejpřesněji...
05:16'
Ronald Knot k radosti publika vyhazuje černou gumu až na druhou stranu ledové plochy.
4'
Liberec - Sparta: Liberec nezvládá bránit, Forman střílí další branku pro Spartu, 1:3
4'
Liberec - Sparta: Rousek přihrává Košťálkovi, který trefuje libereckou branku, 1:2
04:55'
Hosté to chtěli sehrát do prázdné branky, Matúš Sukeľ čekal před Schwarzem na střílenou přihrávku, ta mu ale projela mezi bruslemi. Kotouč se pak dostal do ochranné sítě.
04:30'
Emoce planou, šelmy jdou skoro na dvě minuty do tří! Po ráně Poláška skolil soupeře Roman Graborenko (LIB). K menšímu trestu za krosček dostává ještě desítku za nesportovní chování.
04:17'
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Lukáš Derner – 2 min., držení).
03:43'
Střídání v týmu Bílí Tygři Liberec: ze hřiště odchází Justin Peters, přichází Marek Schwarz.
03:43'
Sparta právě vstřelila branku!
Tohle by nečekal ani největší hokejový dobrodruh. Kotouč se odrazil přímo před bránu, Lukáš Pech posunul touš k tyčce na MIROSLAVA FORMANA, a ten snadno zavěsil! Asistence: Lukáš Pech, Andrej Kudrna.
03:11'
Sparta právě vstřelila branku!
Skóre se rázem přelévá na stranu Pražanů. Domácí se nejprve lacino zbavili útočného pásma. Poté nedokázali rozehrát zpoza vlastní klece, Radan Lenc pod tlakem tečoval touš pouze na modrou čáru, odkud mohutným nápřahem uspěl JAN KOŠŤÁLEK! Bez asistence.
2'
Liberec - Sparta: Rychlá odpověd Sparty, Klíma srovnává, 1:1
2'
Liberec - Sparta: Filippi dává úvodní gól utkání, 1:0
02:15'
Jeremie Blain byl vyhnán nepřesnou přihrávkou až do střední zóny. Rychle vrátil touš za bránu, kvůli signalizovanému ofsajdu ale jeho spoluhráči museli vyklidit pásmo.
01:30'
Sparta právě vstřelila branku!
To je začátek, hned máme vyrovnáno! Tomáš Havlín propadl a KEVIN KLÍMA se kolem něj prohnal po pravém křídle. Poté si to namířil přímo před Justina Peterse, kterého z bezprostřední blízkosti neomylně prostřelil. Hrajeme znovu od nuly! Asistence: Tomáš Pavelka, Marek Ďaloga.
01:07'
Liberec právě vstřelil branku!
Netrvalo to vůbec dlouho a pod Ještědem to poprvé burácí! Rostislav Marosz zpoza branky přihrál na levý kruh TOMÁŠI FILIPPIMU. Ten byl pod tlakem obránce, jeho přízemní střela ale zaskočila Machovského a je to 1:0! Asistence: Rostislav Marosz.
00:16'
Jdeme na to! Sparta zvládla přetahovanou ve středním pásmu. David Dvořáček posléze vypustil štiplavou střelu z pravého kruhu, Justin Peters vytasil vyrážečku.
00:01'
Utkání právě začalo.
Před začátkem utkání je ještě na programu minuta ticha na památku zesnulého Jaroslava Nedvěda staršího. Poté bude následovat státní hymna.
Hráči obou celků již vjíždějí na ledovou plochu plnící se Home Credit Areny. Liberec oblékl tradiční bílé dresy, hosté se představí v rudé barvě.
Obsazení brankoviště zůstává na obou stranách neměnné. Klec Severočechů bude chránit Justin Peters, jenž v Hradci předvedl velmi dobrý výkon. Na Matěje Machovského se naopak po přestřelce s Plzní snesla menší kritika, Uwe Krupp mu každopádně nechává důvěru také pro dnešek.
Liberečtí do dnešního mače půjdou v na chlup stejné sestavě, v jaké se předvedli na hradeckém ledě. Nová posila do defenzivy, Oldrich Kotvan, ještě není připravena.

Sparťané si z duelu s Plzní odnesli několik šrámů, také jejich složení nicméně zůstává vesměs obdobné. Největší změnou je pochopitelně absence hvězdného Marka Kvapila, bez kterého se bude muset Uwe Krupp obejít asi dva měsíce.
Úvodní sestavy:

Bílí Tygři Liberec: Peters (Schwarz) – Šmíd (A), T. Hanousek, Derner, Knot, Havlín, Graborenko, Kolmann – Birner (A), Bulíř, L. Hudáček – Marosz, Filippi, Lenc – L. Krenželok, P. Jelínek (C), M. Zachar – J. Vlach, A. Musil, Šír.

HC Sparta Praha: Machovský (J. Sedláček) – Polášek (A), Košťálek, Blain, Kalina, T. Pavelka, Ďaloga – Dvořáček, Smejkal, Dočekal – Forman, Pech (A), Kudrna – Říčka, Sukeľ, Klíma – Řepík (C), V. Růžička, Rousek.

Rozhodčí: Pešina, Sýkora – Lhotský, Svoboda.
HC SPARTA PRAHA

Sparta před sezónou po dietních letech pořádně posílila. Jména jako Polášek, Ďaloga, Růžička, Řepík, nebo ex-liberecký Kvapil, budí respekt. Právě poslední jmenovaný ovšem do zápasu v Home Credit Areně nezasáhne, v prvního ligového kola si totiž odnesl utržený prsní sval. Doba absence se odhaduje na dva měsíce.

Pražané nastoupili pro změnu už ve čtvrtek, první kolo totiž předehrávali doma s Plzní. V souboji dvou silných mužstev to na ledě jiskřilo. Domácí vedli během poslední dvacetiminutovky už 6:3, jenže ke třem bodům jim ani to nestačilo. Plzeň předvedla velkou stíhací jízdu a poslala zápas do prodloužení.

To rozhodl ve sparťanský prospěch Lukáš Košťálek. Právě on byl jednou z hlavních tváří úspěšného vstupu do ročníku, zaznamenal totiž tři kanadské body. Stejný počin se povedl také Jiřímu Smejkalovi. "Celkově byly v zápase na obou stranách opravdu výborné momenty, ale také strašné chyby. Byl z toho výsledek 6:6, v prodloužení či nájezdech už hraje svou roli i štěstí. My jsme využili chybičky soupeře a máme dva body. Byl to skvělý zápas pro diváky, ale z pohledu trenéra musím říct, že zítra máme co rozebírat," bilancoval na pozápasové tiskové konferenci trenér Uwe Krupp.
BÍLÍ TYGŘI LIBEREC

Tygři na ledě Mountfieldu vybojovali plný počet bodů, což se jim povedlo vůbec poprvé! Pod Bílou věží to pro ně od návratu Hradce do nejvyšší soutěže bylo dlouho zakleté, úvod zápasu navíc napovídal spíše tomu, že Východočeši tradici prodlouží. Vedli totiž 1:0 a měli převahu.

Po vyrovnání z hole Michala Birnera se ale šelmy svému soupeři vyrovnaly a v drápech držely náskok 3:1. Přestože domácí ve třetí části dorovnali skóre, Severočeši zasadili další nekompromisní údery a zvítězili poměrem 6:3! Dvakrát se prosadili Libor Hudáček a Petr Jelínek. Přesvědčivý výkon mezi tyčemi podal zkušený Justin Peters, svůj tým podpořil 29 zákroky.

Právě Hudáček tak navázal na skvělou formu z Champions Hockey League. Za pět soutěžních duelů již má na kontě úctyhodných sedm tref! "Teď mi to tam padá. Musím ale poděkovat hlavně mým spoluhráčům z lajny, i ty góly v CHL byly hlavně jejich zásluhou. Já už měl většinou lehkou práci," tvrdí skromně.
Zdravím všechny fanoušky českého hokeje! Tipsport extraliga nám ve druhém kole nabídne šlágr mezi týmy Bílí Tygři Liberec a HC Sparta Praha. Zápas by měla sledovat velice zaplněná, možná i vyprodaná Home Credit Arena. Kdo naváže na vítězství v úvodním kole?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.


Tabulka 2022/2023
Z V VP PP P Skóre B
1. Pardubice 52 29 8 5 10 159:110 108
2. Vítkovice 52 28 4 10 10 159:122 102
3. Sparta 52 28 6 3 15 155:122 99
4. Mountfield 52 23 7 5 17 141:124 88
5. Liberec 52 19 10 10 13 156:129 87
6. Třinec 52 21 5 7 19 149:121 80
7. Brno 52 19 6 3 24 134:150 72
8. Olomouc 52 19 6 2 25 121:141 71
9. K. Vary 52 19 4 3 26 129:163 68
10. M. Boleslav 52 15 7 8 22 116:128 67
11. Litvínov 52 15 7 8 22 137:144 67
12. Plzeň 52 15 6 8 23 127:146 65
13. Č. Budějovice 52 15 5 6 26 132:158 61
14. Kladno 52 15 3 6 28 122:179 57
  • Generali Play-off
  • Předkolo Generali Play-off
  • Baráž
Články odjinud