Tipsport Extraliga - Základní část - 48. kolo -  ONLINE PŘENOS -  K. Vary : Zlín - 26. února 2021   17:30

K. Vary
16:27' Černoch (Kohout) • 22:19' Zábranský  • 32:36' Vondráček (Redlich) • 57:04' Zábranský (Redlich) • 60:40' Černoch (Flek)
5:4
(1:2, 2:0, 1:2 - 1:0)
Zlín
01:02' Honejsek  (Šlahař, Nosek) • 11:30' Fořt  (Kubiš, Gazda) • 48:54' Sebera  (Nosek) • 56:13' Vopelka  (Kubiš, Ferenc)
K. Vary
Svoboda, Kika – Zíka, Šimánek
KV Arena, Karlovy Vary
Zlín

Karlovy Vary - Zlín: Černochova teč v prodloužení dala bod navíc domácím, 5:4

A je tu konec! V utkání měli větší převahu domácí, kteří Berany přestříleli 54:23. Ze začátku nejprve však ztráceli a dovolili Zlínu odskočit na dvoubrankové vedení. Ve druhé části Západočeši opět předvedli obrat a do třetí třetiny se šlo za stavu 3:2. Třetí třetina jim z pohledu koncovky vůbec nevyšla. Hosté své příležitosti naplno využili a stav obrátili znovu ve svůj prospěch. Tři minuty před sirénou zachránil karlovarské body svým druhým gólem v zápase Libor Zábranský. V prodloužení druhý bod pro svůj tým vystřelil druhou trefou v utkání Jiří Černoch, což je pro Karlovarské alespoň malá útěcha.
Ode mě je to pro dnešek a u dalších online přenosů se s vámi loučí na počtenou Vlastimil Mourek.
60:40'
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
A je rozhodnuto! V prodloužení střelou zpoza kruhů rozhodl svým druhým gólem JIŘÍ ČERNOCH. Asistence: Jakub Flek.
60:04'
Karlovarští vyhrávají buly a jedou útočit.
60:01'
Třetí část u konce! Energetici měli sice více ze hry a měli na hosty velký nátlak, trápila je ale koncovka. To hosty netrápilo a dokázali stav nejprve srovnat, poté i obrátit. Tři minuty před koncem ještě srovnal Libor Zábranský.
60:00'
59:33'
Zlínští vyhazují.
59:02'
Znovu se opakovala situace jako u druhého karlovarského gólu, tentokrát dokázal Huf odražený kotouč chytit.
58'
Zábranský ukončil přesnou ranou tlak Energie, 4:4
58:37'
Tomáš Fořt si odsedí dvě minuty na trestné lavici za držení.
57'
Vopelka střelou z dálky z otočky nachytal nepřipraveného Novotného, 3:4
57:04'
Je znovu srovnáno! Nátlak se konečně proměnil v gól! Ze skrumáže se kotouč odrazil na LIBORA ZÁBRANSKÉHO., který si připisuje druhou branku v zápase. Asistence: Tomáš Redlich.
56:13'
Zlín právě vstřelil branku!
V ponechané výhodě překvapil Novotného kotoučem od mantinelu LUKÁŠ VOPELKA a posouvá tím Zlín do vedení. Pavel Kubiš a Jakub Ferenc.
55:05'
54:20'
Další zkažená přihrávka a Karlovarští jsou znovu vyhnáni až ke svému brankáři.
51:05'
Čtyři trestné minuty za vysokou hůl inkasuje Matěj Sebera (ZLN).
50:29'
Karlovarští se znovu dostávají do útoku a chtějí si znovu vytvořit vedení.
49'
Pohotový Sebera dorazil kotouč do odkryté branky, 3:3
49:58'
Zakázané uvolnění domácích.
48:54'
Branka je nakonec uznaná! Po nátlaku od domácích si Berani utvořili přečíslení a po Noskově střele se kotouč odrazil k MATĚJI SEBEROVI, který srovnal stav. Asistence: David Nosek.
48:54'
Na zlínskou branku si domácí vyžádali Coach challenge!
48:09'
Huf musí čelit dalšímu nátlaku ze strany domácích hokejistů.
Komerční přestávka.
47:34'
Na druhé straně to v předbrankovém prostoru zkusil Flek, jeho střela letěla vedle.
47:10'
Vopelka střílel z mezikruží, Novotný vyrazil kotouč betonem.
44:32'
Další potyčka za kterou budou následovat tresty. Lukáš Pulpán (KVA) si odsedí dvě minuty za krosček, za hrubost znovu Pavel Kubiš (ZLN).
43:58'
Karlovarští za brankou vyčkávají na prostor k rozehrávce.
42:53'
Berani se konečně dostávají z karlovarského sevření a přesouvají hru k Novotnému.
42:16'
Ještě probíhá úprava ledu.
42:13'
Po Zábranského střele musel Huf čelit několika dorážkám, jeho spoluhráči uhasili situaci výhozem na zakázané uvolnění.
41:51'
Další icing ze zlínských hokejek.
41:40'
Kohout svou střelou rozvlnil brankovou síť.
41:19'
Zakázané uvolnění hostů.
40:17'
Po úvodním vhazování se Karlovarští dostávají do útoku.
40:01'
Ve druhé části se hra obrátila. Karlovarští měli mnohem více ze hry a Berani tahali za kratší konec a skoro se k ničemu nedostali. Obrat nastartoval ze začátku třetiny svou vyrovnávací brankou Libor Zábranský, po deseti minutách ho dokonal Tomáš Vondráček. Další třetina začne přibližně v 19:16.
40:00'
39:26'
Pavel Kubiš (ZLN) napadl Jiřího Černocha (KVA) a u mantinelu se mezi nimi strhla bitka. Zlínský forvard si odpyká dvě minuty za hrubost, domácí útočník za držení.
38:19'
Šlahař z mezikruží trefil Novotného betony.
37:34'
Kotouč se odrazil do ochranné sítě a následuje komerční přestávka.
36:47'
Karlovarští zásobují branku hostí střelami ze všech stran.
35:50'
35:28'
Weinhold dělovkou od modré přestřelil Hufovu branku.
35:07'
Další icing hostů.
35:02'
Hra je nestálá, přelévá se ze strany na stranu.
34:04'
Hosté se provinili zakázaným uvolněním.
32:36'
Obrat dokonán! Tomáš Redlich přihrál do mezikruží TOMÁŠI VONDRÁČKOVI, který z mezikruží prostřelil hostujícího brankáře Hufa. Asistence: Tomáš Redlich.
31:52'
31:20'
Flek zpoza kruhů trefil připraveného Hufa.
30:52'
Domácím se nedaří dostat do útočné třetiny.
29:52'
Jakub Ferenc (ZLN) se provinil držením a odpyká si za to dvě minuty.
29:38'
Flek z levé strany vyslal nebezpečnou střelu, která šla těsně vedle.
29:22'
Zakázané uvolnění Zlína.
28:45'
Domácí zasypávají branku Beranů střelami, ani jedna však není úspěšná.
28:13'
Pulpán dělovou ze středového kruhu trefil připraveného Hufa.
27:31'
Plutnarovu střelu z kruhů chytil hostující brankář svou lapačkou.
26:54'
Vondráček od pravého mantinelu trefil Hufovu vyrážečku.
26:41'
Ofsajd hostů.
25:52'
Oba celky mají problémy s přechodem do útoku a hraje se kolem středového kruhu.
24:45'
Sedláček to na druhé v přečíslení dva na jednoho vzal na sebe a zkusil vystřelit, Novotného však nezaskočil.
24:10'
Šenkeřík od modré přestřelil Hufovu bránu.
23'
Gazda si srazil střelu do brány Zábranského střelu, 2:2
23:17'
Domácí se dopouštějí icingu.
22:19'
A je srovnáno! Střelu LIBORA ZÁBRANKÉHO vyrazil Huf do nohy svého spoluhráče Daniela Gazdu, od kterého se kotouč smolně odrazil do brakové sítě. Bez asistence.
22:00'
Karlovarští kombinují v útočném pásmu a hledají prostore ke střele.
20:59'
Beránek to zkusil k tyči, proti jeho střele vytasil Huf své rameno.
20:13'
Domácí vyhráli buly a hosté se dopustili zakázaného uvolnění.
20:01'
První část u konce! V té se Zlínu podařilo vytvořit pohodlný dvoubrankový náskok. Nejprve se za začátku prosadil Antonín Honejsek, po něm se po chybě v karlovarské obraně trefil ve 12. minutě Tomáš Fořt. Poté už se hosté zaměřili spíše na defenzivu. Většinu domácích střel a šancích dokázali i díky svému brankáři zmařit. Jednu akci se jim ale pokrýt nepodařilo a na průběžných 1:2 snižoval Jiří Černoch. Příští třetina začne přibližně v 18:24.
20:00'
19:19'
Flek si sjel do pravého kruhu a zkusil vystřelit, trefil pouze připraveného zlínského brankáře.
18:39'
Šlahař vyslal puk do předbrankového prostoru, tam ale nikdo z jeho spoluhráčů nebyl a puk si kryje Novotný.
17'
Černoch bekhendem usměrnil do branky přihrávku Kohouta, 1:2
17:56'
A právě při snaze o přechod do útočné třetiny se dopustili ofsajdu.
17:43'
Karlovarským se teď úplně nedařilo rozehrát, už se ale rychle přesouvají do útoku.
16:27'
Martin Kohout před branku přihrál JIŘÍMU ČERNOCHOVI, který svou hokejku nastavil tak, aby Huf nemohl na kotouč dosáhnout. Asistence: Martin Kohout.
15:23'
Energetikům se nedaří přejít do útočné třetiny, hosté své pásmo brání.
14:38'
14:04'
Karafiátovu střelu z pravého kruhu vyrazil Novotný betonem.
13:08'
Redlich zpoza brány našel připraveného Skuhravého, proti jeho střele se však Huf rychle přesunul a podržel svůj tým.
12'
Osamocený Fořt se štěstím prostřelil Novotného mezi betony, 0:2
12:44'
Flek z mezikruží rozvlnil ochrannou síť.
12:13'
11:30'
Chyba v karlovarské obraně! Pavel Kubiš našel úplně nehlídaného TOMÁŠE FOŘTA, který se z mezikruží trefil přesně mezi Novotného betony. Asistence: Pavel Kubiš a Daniel Gazda.
10:27'
Redlich hledal před bránou Kulicha, přihrávku ovšem zblokoval Huf.
10:06'
Je odpískána přihrávka rukou a bude se vhazovat ve středním pásmu.
09:37'
Hraje se spíše kolem středového kruhu.
08:18'
Hra se přelévá ze strany na stranu, nikomu se nedaří udržet v útočné třetině.
07:15'
Zlíňané drží hru v útočném pásmu.
06:01'
Huf musel čelit několika nebezpečným střelám z domácích hokejek, všem ale odolal a jeho spoluhráči mohou znovu vyhodit.
05:35'
05:09'
Puplán od modré provětral Hufovu lapačku.
04:22'
Prvního trestu v dnešním utkání se dopustil Matyáš Hamrlík (ZLN), který si odpyká dvě minuty za nedovolené bránění.
03:39'
Tentokrát se při rozehrávce nepohodli Zlíňané a kotouč se klouže na zakázané uvolnění.
03:14'
Flek to zkusil z pravé strany bekhendem, Hufa ale nezaskočil.
2'
Honejsek z druhé vlny zúročil tlak hostů ve vedoucí gól, 0:1
02:35'
01:02'
Jakub Šlahař přihrávkou zpoza brány nabil v mezikruží připravenému ANTONÍNU HONEJSKOVI, který svou střelou vymetl pravý horní roh Novotného svatyně. Asistence: Jakub Šlahař a David Nosek.
00:40'
Domácí mají problém dostat se z obranného pásma.
00:23'
Na ledě zůstává ležet Petr Šenkeřík, už se ale za pomoci spoluhráčů zvedá a odjíždí na střídačku. Z ledu se ještě musí odklidit krev karlovarského obránce.
00:08'
Úvodní buly vyhrávají hosté a hra se přesouvá před Novotného.
00:01'

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Habal) – Weinhold, Šenkeřík, D. Mikyska, Plutnar, Zábranský, Pulpán (A), Kowalczyk – O. Beránek, T. Mikúš, Flek – Redlich, Vildumetz, Kulich – Koblasa, Černoch, Kohout – Sapoušek, Skuhravý (C), Vondráček (A).

PSG Berani Zlín: Huf (Kořének) – Řezníček, Žižka (C), M. Novotný, Ferenc, Gazda, Nosek (A), Hamrlík – Kubiš (A), Fořt, Vopelka – Sebera, Honejsek, Šlahař – Chludil, P. Sedláček, J. Ondráček – Václavek, Karafiát, Dobiáš.

Rozhodčí: Svoboda, Kika – Zíka, Šimánek.
PSG Berani Zlín
Beranům letošní sezona vůbec nevyšla. V tabulce předstihli jediný tým a to České Budějovice. Zlín v letošním ročníku nasbíral celkově 39 bodů. Celek z východu Čech má už nyní jisté, že si letos nezahraje ani předkolo play-off. V posledních pěti zápasech dokázal zvítězit jen jednou, a to proti Mladé Boleslavi. Naposledy se utkali Berani s lídrem soutěže Třincem, se kterým nakonec prohráli o jedinou branku v poměru 2:3.
HC Energie Karlovy Vary
Karlovarští nezažívají zrovna vydařené období. Po třech výhrách se blýskalo na lepší časy a zdálo se, že je nepříjemná série proher u konce. Poté už ale přišly nevydařené utkání s Vítkovicemi a Brnem a energetici se propadli v tabulce až na deváté místo. Západočeši bojují nyní o pozici v tabulce do předkola, která by určila, zda budou sérii začínat doma, nebo na ledě soupeře.
„Všechny zápasy, které jsme v letošní sezoně se Zlínem odehráli byly těžké. Hrají výborně do defenzivy a prezentují se fyzickou hrou. Myslím si, že i když ztratili šanci na play-off, tak to bude nepříjemný a silný soupeř. Výsledky Zlína z poslední doby byly velice kvalitní. Musíme se na ten zápas výborně připravit a navázat na dobré pasáže z venkovních utkání. Věřím, že zase přidáme nějaké body do tabulky,“ hodnotí situaci Tomáš Mariška.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.