Tipsport Extraliga - Základní část - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Liberec : Vítkovice - 5. prosince 2021   15:00

Liberec
24:03' Klapka (M. Ivan, Ordoš) • 35:24' M. Ivan (Kolmann, Filippi) • 47:36' Gríger (Birner, Filippi) • 64:22' Klepiš (M. Rosandić)
4:3
(0:2, 2:0, 1:1 - 1:0)
Vítkovice
11:32' M. Kalus  (L. Kovář, R. Bondra) • 19:08' L. Krenželok  (Gewiese) • 57:30' Roberts Bukarts  (Gewiese, Lindberg)
Liberec
J. Pavelka (21. Kváča) – M. Rosandić, Štibingr, M. Ivan, Kolmann, Derner, J. Šedivý, Aubrecht – Ordoš, Filippi (A), Gríger – Birner (A), Klepiš, M. Zachar – J. Vlach, P. Jelínek (C), Klapka – J. Šír, A. Najman, Faško-Rudáš.
Jeřábek, Šindel – Ondráček, Špůr
Home Credit Arena, Liberec
Vítkovice

SESTŘIH: Liberec - Vítkovice 4:3p. Vydřené dva body trefil Tygrům Klepiš

Zápas je u konce, Tygři dokonali obrat a získávají cenné dva body. První třetina se domácím vůbec nepovedla, ve zbylém průběhu utkání už ale měli navrch a vítězství si zasloužili. Liberečtí si tak po dvou prohraných duelech připisují výhru, Vítkovičtí sice prohráli, jejich šňůra zápasů, ve kterých získali alespoň bod, se ale protáhla už na osm.

To je ode mě vše, přeji pěkný zbytek víkendu.
64:22'
Liberec právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto, bonusový bod zůstavá pod Ještědem! Rosandič přihrál do prostoru mezi kruhy JAKUBU KLEPIŠOVI, který ukázal svou zkušenost, udělal hezkou bekhendovou kličku a krásnou střelou rozhodl o vítězi dnešního utkání. Asistenci: Mislav Rosandić.
63:40'
Velká šance Vítkovic! Marek Kalus dostal kotouč na levý kruh, kde byl úplně sám, Petra Kváču ale nepropálil!
62:56'
Na druhé straně nebezpečně pálil Rastislav Dej, Kváča měl zakrytý výhled, nakonec ovšem kotouč vyrazil.
62:20'
Mislav Rosandič pálil z vrcholku levého kruhu, jeho střela byla ale zblokována.
61:38'
Následně byla branka vysunuta ze svého postavení, hra je tak přerušena.
61:38'
Petr Kolmann se dostal do skvělé střelecké pozice, z levého kruhu ale minul prostor mezi třemi tyčemi!
61:01'
Dobrá zpráva je, že na ledě je opět Dávid Gríger. Jeho zranění tak evidentně nebylo tak vážné, jak se zdálo.
60:28'
Po chybě Dominika Lakatoše se do přečíslení 2 na 1 dostala dvojice Michal Birner – Jakub Klepiš. Nakonec střílel druhý jmenovaný, branku ale netrefil.
60:01'
Začalo prodloužení.
V třetí třetině padl jeden gól na každé straně, je tedy jasné, že nás čeká rozhodnutí. Více ze hry měli v právě uplynulé dvacetiminutovce rozhodně Tygři, kteří ale využili jen jednu ze svých šancí. Hosté naopak využili prakticky jedinou svou příležitost. Uvidíme, jak to nakonec dopadne.
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:55'
Těsně před koncem třetí třetiny ještě nebezpečně pálil Patrik Koch, Petr Kváča ale svůj tým jistým zákrokem podržel.
59:23'
Adam Klapka se opět ocitl v nadějné pozici před vítkovickou brankou, teď ale ani nedokázal zakončit.
58'
Bukartsova jemná teč poslala zápas do prodloužení, 3:3
58:50'
Tomáš Filippi vjel do útočné třetiny a rovnou vypálil, Stezka chytá. Vhazovat se bude po jeho pravici.
58:15'
Liberečtí jsou evidentně zaskočení, teď jen vyhazují na zakázené uvolnění.
57:30'
Vítkovice právě vstřelily branku!
Tak tohle je pro Tygry hodně velká rána, hosté z ojedinělé šance vyrovnávají. Lindberg vybojoval kotouč v rohu, předal ho na modrou čáru Gewiesemu, jehož střelu nechytatelně tečoval ROBERTS BUKARTS. Asistence: Petr Gewiese, Tobias Lindberg.
56:26'
A další obrovská šance Liberce! Jaroslav Vlach parádní nahrávkou z otočky našel úplně volného Adama Klapku, jenže ten z bezprostřední blízkosti na Aleše Stezku ani nadvakrát nevyzrál.
55:53'
Hosté vyhazují na zakázané uvolnění.
55:20'
Jakub Klepiš zavezl kotouč do pásma a rovnou vystřelil, Aleš Stezka bez větších problémů ukryl kotouč ve své náruči.
54:40'
Málem to bylo už o dvě branky! Michal Ivan se do puku opřel na vrcholku kruhů, jeho dělovka ale pouze orazítkovala tyč vítkovické branky!
54:01'
Adam Klapka po hezké akci vjel do útočné třetiny, jeho následná přihrávka ale nebyla přesná.
53:23'
Vypadá to ale, že zmiňovaný zákrok Tygry namotivoval. Teď jsou na ledě více vidět.
53:00'
Po dalším přerušením hry následuje komerční přestávka. Situace je teď hodně vyhecovaná, jak liberečtí fanoušci, tak hráči stále protestují ohledně zákroku na Dávida Grígera.
52:40'
Hosté jsou v plném počtu.
52:14'
Tak tohle vypadá hodně nepříjemně. Po tvrdém zákroku jednoho z hostů na ledě leží Dávid Gríger, který má v obličeji krev. Liberečtí se hodně vztekají, vylučovat se ale nebude. Doufejme, že slovenský útočník bude v pořádku, tohle by pro Tygry byla obrovská ztráta.
51:20'
Michal Birner se po přihrávce Petra Jelínka ocitl v parádní střelecké pozici, jeho dělovku ale Stezka vyrazil.
50:45'
Hosté jsou opět ve čtyřech.
50:40'
Pět sekund před koncem přesilovky se bude opět vylučovat. Za podrážení byl vyloučen Roman Polák (VIT).
50:19'
Po dělovce Jaroslava Vlacha se před brankou vytvořila nepřehledná skrumáž, nakonec ale kotouč získali Vítkovičtí.
50:00'
Vítkovičtí vyhazují, na led jde druhá liberecká přesilovková formace.
49:18'
Nahození Tomáše Filippi ještě před brankou tečoval Dávid Gríger, který ale netrefil prostor mezi třemi tyčemi.
48'
Důrazný Gríger v přesilovce otočil skóre, 3:2
48:45'
Z tlaku ale Vítkovice nic nevytěžily a naopak jdou opět do čtyř. Za hákování byl vyloučen Petr Chlán (VIT).
48:11'
Hosté se ale nevzdávají, teď jsou nastěhováni v útočném pásmu.
47:36'
Tygři rychle využívají přesilovku a otáčejí vývoj zápasu! Filippi nejdříve krásnou křižnou přihrávkou našel Birnera, jehož střelu sice Stezka ještě vyrazil, proti následné dorážce DÁVIDA GRÍGERA už ale neměl sebemenší šanci. Asistence: Michal Birner, Tomáš Filippi.
47:19'
Liberečtí sice z tlaku žádnou větší šanci nevytěžili, zahrají si ale přesilovku. Za držení usedl na trestnou lavici Lukáš Krenželok (VIT).
47:00'
Tygři teď zamkli Vítkovice v jejich obranném pásmu, mají ponechanou výhodu.
45:40'
Marku Zacharovi se nepodařilo vyvézt kotouč z obranného pásma, naštěstí pro něj se o to následně postaral Jakub Klepiš.
44:39'
Adam Klapka objel branku a rovnou zkusil zakončit, Stezka jeho pokus vyrazil. Následně se ještě o dorážku pokoušel Vlach, ke kotouči se ale nedostal.
43:45'
Petr Kváča teď pouze vyrazil nahození Jana Hrušky, který se ještě dral za následnou dorážkou, liberečtí obránci však situaci nakonec úspěšně vyřešili.
43:01'
Tygři si nerozuměli při rozehrávce, píská se zakázané uvolnění.
42:18'
Domácí v plném počtu. Ridera sice přesilovku započala slibně, nakonec se jí ale moc nevydařila.
41:59'
Jakub Klepiš z rohu poslal kotouč na Stezku, který při zákroku upadl, nakonec ale kotouč se štěstím vyrazil.
41:20'
Dominik Lakatoš hezkou střílenou přihrávkou hledal Lukáše Krenželoka před brankou, tomu ale kotouč projel mezi nohama.
40:36'
Tygři se v úvodu oslabení osvobozují.
40:18'
Hned na začátku třetí třetiny uvidíme vítkovickou přesilovku. Za držení hole na trestnou lavici míří Jaroslav Vlach (LIB).
40:01'
Další třetina začne přibližně v 16:47.
Máme za sebou druhou třetinu, ve které Liberečtí dokázali vstřelit dva góly, skóre je tak vyrovnané. Tygři předvedli o poznání lepší výkon než v úvodním dějství, hodně je nabudila první branka z hole Adama Klapky. I Vítkovičtí si ovšem vypracovali několik slibných příležitostí, všechny je ale pochytal zatím bezchybný Petr Kváča. Před třetí dvacetiminutovkou je tak vše otevřené.
40:00'
39:56'
Kotouč je ve středním pásmu, před druhou sirénou už gól nepadne.
39:16'
Martin Faško-Rudáš vyvezl kotouč z pásma a nahodil ho za vítkovickou branku, kde byli ale jako první hosté, kteří tak znovu mohou dopředu.
39:00'
Vítkovičtí mají i nadále převahu, žádnou větší šanci však z momentálního tlaku nevytěžili.
37:53'
Hosty při přechodu modré čáry zastavil ofsajd.
37:17'
Střelu Petra Gewieseho nebezpečně tečoval Roberts Bukarts, kotouč ale těsně minul branku a domácí následně vyhazují na zakázané uvolnění. Ridera má po druhém inkasovaném gólu více ze hry.
36'
Ivanova rána z kruhu propadla za Stezku, 2:2
36:26'
Oba týmy jsou v plném počtu.
36:00'
Teď mají ale při hře 4 na 4 převahu hosté. Nebezpečně pálil od modré čáry Roman Polák, Petr Kváča jeho pokus vyrazil.
35:24'
Tygři se prosazují při hře 4 na 4 a máme vyrovnáno! Po buly se dostal kotouč ke Kolmannovi, který ho ještě posunul na MICHALA IVANA. Ten udělal dva kroky dopředu a z levé strany krásně poslal kotouč přímo do šibenice vítkovické branky! Asistence: Petr Kolmann, Tomáš Filippi.
34:26'
Uvidíme hru ve čtyřech. Po rozmíšce v obranném pásmu Bílých Tygrů byl vyloučen liberecký Jakub Šedivý za držení a vítkovický Tobias Lindberg za hrubost.
33:42'
Na druhé straně se do tlaku dostali i hosté, ani oni si ale žádnou větší šanci nevypracovali.
32:50'
Třetí liberecká formace dnes zatím hraje velmi dobře. Teď opět zamkla svého soupeře v jeho obranném pásmu. Tlak vyvrcholil střelou Petra Kolmanna, kterou ale zblokoval jeden z bránicích hráčů.
32:26'
Stezkovi vypadlo nahození Petra Jelínka, nakonec ale dokázal kotouč schovat pod svou lapačkou před dojíždějícím Vlachem. Následuje komerční přestávka.
31:30'
Na druhé straně z podobné pozice pálil Dávid Gríger, ani on však netrefil prostor mezi třemi tyčemi.
30:49'
Marosz hezky našel Rastislava Deje, který dostal hodně prostoru na vrcholku kruhu, nakonec ale minul branku.
29:49'
Po chybě Michala Birnera v útočném pásmu se hosté dostali do přečíslení 2 na 1. To individuálně vyřešil Marek Kalus, jehož střelu nakonec Kváča s nemalými problémy zkrotil.
29:01'
Hosté si opět neporozuměli při rozehrávce, píská se další zakázané uvolnění.
28:33'
Jakub Šedivý hezkou přihrávkou přes dvě pásma našel Petra Jelínka, ten ale přihrávku nezpracoval ideálně a kotouč mu utekl až za vítkovickou branku.
27:34'
Teď byla k vidění pasáž plná nepřesností na obou stranách, která končí zakázaným uvolněním Vítkovic.
26:54'
A vzápětí další velká šance Liberce! Jaroslav Vlach našel zpoza branky Petra Jelínka, ani on ale z bezprostřední blízkosti na Stezku nevyzrál. Třetí formace Tygrů teď předvedla velmi povedené střídání.
26:22'
Málem už bylo vyrovnáno! Adam Klapka se po chybě ve vítkovické rozehrávce dostal do parádní střelecké pozice, z mezikruží ovšem Stezku nepropálil!
25'
Klapka se obtočil kolem Stezky a vstřelil první extraligovou branku, 1:2
25:55'
Teď však opět zahrozili hosté. Roberts Bukarts si vybruslil zpoza branky až před Kváču a nebezpečně vystřelil, liberecký gólman ale kotouč ukryl ve své náruči. Následuje komerční přestávka.
25:02'
Domácí vstřelený gól nabudil, teď jsou na ledě více vidět.
24:03'
Domácí nakonec přece jen využívají přesilovku a snižují! Ordoš od levého mantinelu předložil kotouč Ivanovi, jenž vypálil z levého kruhu. Jeho střelu sice Aleš Stezka vyrazil, na následnou dorážku ADAMA KLAPKY už ale nedosáhl. Asistence: Michal Ivan, Jan Ordoš.
23:47'
Tygři se konečně alespoň na chvíli usadili v útočném pásmu, rána Jaroslava Vlacha však byla ztečována do ochranné sítě.
23:10'
A další vyhození, liberecké trápení pokračuje. Fanoušci začínájí hlasitě dávat najevo svou nespokojenost.
22:47'
Vítkovice už potřetí vyhodily, tato početní výhoda se domácím zatím vůbec nedaří.
22:10'
Hned po buly vypálil Michal Birner, branku ale minul a hosté následně vyhazují.
22:05'
Tygři si zahrají první dnešní přesilovku. Za byl vyloučen Lukáš Kovář (VIT).
21:01'
A další úspěšný zákrok Kváči, tentokrát proti pokusu Dominika Lakatoše.
20'
Gewieseho nahození tečoval do sítě Krenželok, 0:2
20:39'
Petr Kváča si připsal první úspěšný zákrok proti střele Petra Gewieseho.
20:01'
Tygři střídají gólmany. Jaroslava Pavelku do zbylých dvou třetin nahradí Petr Kváča.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 15:54.
První třetina je u konce, Vítkovičtí do kabin odcházejí s dvoubrankovým náskokem. Nutno říci, že se jedná o vedení zasloužené, kromě úvodní pětiminutovky měli hosté jednoznačně více ze hry. Tygři se zatím nepředvádějí vůbec dobrý výkon, což dávají najevo i nespokojení fanoušci. Uvidíme, v jakém rozpoložení nastoupí do druhé periody.
20'
20:00'
19:08'
Slezané rychle využívají přesilovku a jdou už do dvoubrankového vedení! Střelu Gewieseho od modré čáry před brankou nechytatelně tečoval LUKÁŠ KRENŽELOK. Asistence: Petr Gewiese.
18:52'
Před koncem třetiny si ještě Ridera zahraje přesilovku. Za sekání byl vyloučen liberecký Petr Jelínek.
17:59'
Po další nejisté rozehrávce Pavelky opět zahrozili hosté. Tentokrát Pavelku o kotouč obral Marek Kalus, který ještě před brankou hledal Bondru. Jeho přihrávka byla nakonec zblokována a liberecký gólman ukryl puk pod svou lapačkou.
16:29'
Tygři se po delší době dostali do větší šance. Dávid Gríger se zmocnil kotouče na obranné čáře a z pravé strany se řítil sám na Stezku. Nakonec ho ovšem dobrým obranným zákrokem o kotouč obral zkušený Roman Polák.
15:10'
Další riskantní rozehrávka Jaroslava Pavelky! Tentokrát si vyjel do rohu kluziště, odkud kotouč zadavkou poslal do prostoru mezi kruhy. Tam sice situaci vyřešil Petr Kolmann, ochozy to ale pořádně zahučelo.
14:37'
Střela Robertse Bukartse sice Pavelkovi vypadla, nakonec ale kotouč stihl ukrýt pod svou lapačkou před dojíždějícím Dejem.
13:50'
Tygři se konečně vymanili z tlaku, jenže je při přechodu útočné modré čáry zastavil ofsajd.
13:17'
Vítkovičtí jsou po vstřeleném gólu jednoznačně lepší, teď jsou opět nastěhováni v útočném pásmu.
12'
Pohotový Kalus procedil puk mezi betony Pavelky, 0:1
12:30'
Po další nepřesné rozehrávce Jaroslava Pavelky zpoza branky byly Vítkovice zase hodně blízko gólu! Tentokrát se kotouče zmocnil Petr Chlán, jeho střelu do odkryté branky však skvělým obranným zákrokem zblokoval Petr Kolmann!
11:32'
Hosté jdou krátce po konci přesilovky do vedení! Střelu Lukáše Kováře od modré čáry vyrazil Jaroslav Pavelka jen na hůl MARKA KALUSE, který už se z bezprostřední blízkosti nemýlil. Asistence: Lukáš Kovář, Radovan Bondra.
11:07'
10:58'
Dominik Lakatoš opět velmi nebezpečně vypálil, ani tentokrát však na Pavelku nevyzrál.
10:00'
Další příležitost Ridery! Dominik Lakatoš střílenou přihrávkou našel Lukáše Krenželoka, jehož teč z předbrankového prostoru jen těsně minula branku!
09:25'
Domácí se v úvodu oslabení osvobozují.
09:07'
Uvidíme první dnešní přesilovku, zahrají si ji hosté. Liberečtí byli potrestáni za příliš mnoho hráčů na ledě, trest odpyká Martin Faško-Rudáš.
08:37'
Velká šance hostů! Jaroslav Pavelka rozehrával zpoza branky, jeho úmysl ale přečetl Rostislav Marosz, který se zmocnil kotouče u pravého mantinelu a rovnou vypálil, trefil však jen tyč poloodkryté branky!
08:11'
Rychlík Marek Zachar se rozjel ve středním pásmu, dostal se až před branku, kde ještě hledal Adama Najmana, jeho přihrávka ale byla nepřesná. Následně ještě první jmenovaný vracel kotouč před Stezku, nepřehlednou situaci ale nakonec hostující gólman vyřešil.
07:26'
Druhá vítkovická formace teď zamkla Bílé Tygry v jejich obranném pásmu, jenže z tlaku žádnou šanci nevytěžila.
06:42'
Marek Kalus se vřítil do útočného pásma a rovnou vypálil, Jaroslav Pavelka bez větších problémů ukryl kotouč ve své náruči. Následuje komerční přestávka.
06:03'
Jan Ordoš chtěl zpoza branky nahrát najíždějícímu Lukáši Dernerovi, přihrávka mu však nesedla a dopředu tak mohou hosté.
05:28'
Domácí při přechodu útočné modré čáry zastavil ofsajd.
04:46'
Po střele Dávida Grígera se bude vhazovat po pravici Aleše Stezky.
03:46'
V úvodu utkání je zatím k vidění hodně nepřesností na obou stranách, ani jeden z týmů se zatím nedostal do soustavnějšího tlaku.
02:57'
Poprvé zahrozili i hosté. Lukáš Krenželok zkusil překvapit Jaroslava Pavelku z úhlu, liberecký gólman ale kotouč vyrazil. Následně ještě od modré čáry střílel Guntis Galvinš, ani on ale na Pavelku nevyzrál.
02:01'
Nahození Mislava Rosandiče před brankou tečoval Martin Faško-Rudáš, Aleš Stezka si připsal úspěšný zákrok.
01:03'
Marek Zachar se zmocnil kotouč za vlastní brankou a dojel s ním až do útočného pásma, jeho následná přihrávka ale nenašla svého adresáta.
00:22'
Úvodní buly vyhráli hosté, o kotouč ale rychle přišli a dopředu tak mohli jít Tygři. Jan Ordoš zavezl kotouč do útočného pásma a vypálil, jeho střela však byla zblokována.
00:01'
Oba týmy už jsou na ledě, za chvíli začínáme! Tygři nastoupí v modrých dresech, Vítkovice oblékly bílé trikoty.

Bílí Tygři Liberec: J. Pavelka (Kváča) – M. Rosandić, Štibingr, M. Ivan, Kolmann, Derner, J. Šedivý, Aubrecht – Ordoš, Filippi (A), Gríger – Birner (A), Klepiš, M. Zachar – J. Vlach, P. Jelínek (C), Klapka – J. Šír, A. Najman, Faško-Rudáš.

HC Vítkovice Ridera: Stezka (Dolejš) – Galvinš, R. Polák (C), Gewiese, Jakub Stehlík, P. Koch, L. Kovář, Plášil – L. Krenželok (A), J. Hruška (A), Lakatoš – R. Bondra, Lindberg, M. Kalus – Dej, Marosz, Roberts Bukarts – Lednický, Chlán, Fridrich.

Rozhodčí: Jeřábek, Šindel – Ondráček, Špůr.
Poslední vzájemné utkání
Oba týmy se už v letošní sezoně jednou utkaly, a to v 15. kole na ledě Vítkovic. K vidění byl velmi vyrovnaný hokej s minimem šancí, hráči si nedarovali ani centimetr ledu. V základní hrací době nakonec branka nepadla, rozhodnout tak muselo prodloužení. To skončilo už za 21 sekund, po kterých bonusový bod pro Rideru vystřelil Petr Fridrich. Jak to dopadne tentokrát? Úvodní buly padne v 15:00!
HC Vítkovice Ridera

To Vítkovíce na tom teď jsou o poznání lépe. V každém z posledních sedmi zápasů dokázaly bodovat a tabulkou tak stoupají vzhůru. V minulém kole sice Ridera podlehla v prodloužení Hradci Králové, i tak ale momentálně okupuje šestou příčku. Na vzestupu Slezanů se velkou měrou podílel i navrátilec Dominik Lakatoš, který v osmi utkáních skóroval hned sedmkrát. Právě pro něj bude dnešní duel mít specifický nádech, je totiž odchovancem Bílých Tygrů. Prosadí se proti svému bývalému týmu?
Bílí Tygři Liberec

Tygrům se i vinou početné marodky defenzivních řad v poslední době moc nedaří. Aktuálně mají na svém kontě nepříznivou šňůru dvou porážek. Naposledy na domácím ledě podlehli 2:4 přímému konkurentovi v tabulce – Kometě Brno – a ani trefy Jaroslava Vlacha a Michala Ivana na bodový zisk nestačily. Jediným pozitivem byly návraty útočníků Michala Birnera a Martina Faška-Rudáše. Momentálně se Liberečtí nacházejí až na třinácté pozici, je tedy jasné, že každý bod pro ně teď má cenu zlata.
Přeji pěkné nedělní odpoledne! Vítám vás u zápasu 30. kola Tipsport extraligy, ve kterém se proti sobě postaví Bílí Tygři Liberec a HC Vítkovice Ridera. Pojďme si nyní oba týmy krátce představit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.