Tipsport Extraliga - Základní část - 59. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Pardubice : Třinec - 6. března 2022   17:00

Pardubice
38:26' Cienciala (Košťálek, Říčka) • 47:51' Košťálek (O. Rohlík, Anděl)
2:3
(0:1, 1:0, 1:1 - 0:0)

1:3 (SN)

Třinec
15:00' Miloš Roman  (Kundrátek, Svačina) • 45:08' M. Doudera  (Marinčin, Miloš Roman) • 65:00' A. Nestrašil
Pardubice
Hradil, Ondráček – Brejcha, Lederer
Enteria arena, Pardubice
Třinec

SESTŘIH: Pardubice - Třinec 2:3sn. Další prohra Dynama. Podlehlo i Ocelářům

Je hotovo, Dynamo neprolomilo sérii porážek a po nevydařených nájezdech bere jen bod. I ten ale může být ve výsledku velmi cenný. Příjemný zbytek večera přeje Petr Dejnožka.
65:00'
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Oceláři Třinec.
Autorem vítězné branky je ANDREJ NESTRAŠIL.
Andrej Nestrašil s velkým štěstím a rozhoduje o výhře Třince!
Heclovi při nájezdu utekl kotouč.
Martin Bakoš Dominika Frodla neprostřelil.
I Robert Říčka to provedl skvěle a ještě oživil naději Dynama!
Na druhé straně byl Aron Chmielewski úspěšný!
Ani Juraj Mikuš Kacetla nevycukal. Ten zůstal na brankové čáře a jeho zakončení lapil.
Vladimír Svačina provedl podobný nájezd, ale mnohem efektivněji a po ledě překonal Frodla
David Cienciala dlouho čekal na pohyb gólmana, nakonec z toho byla nenápadná střela, která ale gólem nekončí.
Samostatné nájezdy začínají.
65:00'
Prodloužení skončilo.
63:44'
Juraj Mikuš vyslal pěknou střelu, kterou ale Ondřej Kacetl vyrazil nad svoji branku.
63:00'
Třinec je více na kotouči a hra tři na tři mu sedí. Tentokrát ale z postupného útoku nic zajímavého nevykouzlil.
61:54'
Hrubá chyba v pardubické obraně, po které šel Tomáš Kundrátek sám na gólmana! Volil přímou střelu, kterou ale pardubický gólman vyrazil. Třinecký obránce ho následně setrvačností srazil, za což si vysloužil atak domácích zadáků! Vylučovat se ale nebude.
60:32'
Třineckým nevyšlo hned první střídání v prodloužení a nabídli zajímavou šanci Robertovi Říčkovi! Ten ale z pravého kruhu vstříc Kacetlovi neuspěl.
60:01'
Je jasno, že se body budou dělit! Ani jeden tým nedokázal ve třetím dějství strhnout skóre na svoji stranu, a tak nás za malou chvilku čeká boj na ledě ve třech proti třem.
60:00'
59:47'
Třináct vteřin před koncem se vhazuje před pardubickou brankou.
59:19'
Utkání se již spíše dohrává a vypadá to, že duel bude směřovat do prodloužení.
57:59'
Dynamo v pěti.
57:10'
Přesilová hra se Ocelářům vůbec nevede. Domácí vyhazují jeden puk za druhým.
56:03'
Z obranného pásma vyhazuje vysokým obloukem puk do bezpečí brankář Dominik Frodl.
55:46'
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Jan Košťálek – 2 min., podrážení).
55:19'
Ondřej Kacetl si nechce přidělávat starosti, a tak raději ukryl puk do své lapačky. Dynamo tak získalo alespoň územní posun.
54:06'
Další drobná potyčka u střídačky Pardubic, hra je přerušena, emoce nám uklidní reklamní brejk.
53:15'
Série velkých šancí Pardubic! V té největší byl Matej Paulovič, který ale z dobré pozice minul prostor mezi třemi tyčemi!
51:48'
Domácí defenzíva tentokrát neuhlídala Ondřeje Kovařčíka, který se z ničeho nic zjevil před Frodlem! Zakončení mu ale nesedlo a puk skončil až na zadním plexisklu.
51:15'
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Michal Hrádek – 5 min., bitka).
Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (David Musil – 5 min., bitka).
51:15'
Emoce rostou! David Musil a Michal Hrádek si mezi sebou rozdali bitku, které musela fanoušky potěšit! Pardubický obránce je na ledě, takže vítězem tohoto pěstního souboje byl třinecký zadák.
50:00'
Přesně v polovině první třetiny vyslal Ondřej Moravčík pěknou a skrytou střelu přes obránce, pardubický gólman znovu maximálně pozorný.
49:21'
Rána Davida Musila ihned po vhazování zaplula do lapačky připraveného Dominika Frodla. Pardubice mohou alespoň poslat na led čerstvou pětici.
49:19'
Dynamo mohlo uhánět do rychlého přečíslení, jenže došlo k nedohodě, a tak je z toho pouze zakázané uvolnění.
47:51'
Dynamo právě vstřelilo branku!
V enteria areně je opět vyrovnáno! Pardubickým sice úvodní pokus o rychlou akci nevyšel, následně se ale do kotouče v jízdě opřel JAN KOŠŤÁLEK a ostrou ranou propálil Ondřeje Kacetla – 2:2! Asistence: Ondřej Rohlík a Lukáš Anděl.
46'
Doudera od modré prostřelil Frodla
46:06'
Postup Dynama zastavil ofsajd. Koffer již má na hlavě helmu a vypadá to, že se bude moci za chvilku zapojit zpět do snahy svého týmu za vyrovnáním skóre.
45:36'
Nikoliv, trestat nebude, což se nelíbí pardubickým fanouškům, kteří několikrát zkoukli opakovaný záběr na kostce nad ledem. Pokračujeme v pěti na obou stranách.
45:36'
Nepříjemný moment pro pardubický tým, Filip Koffer dostal tvrdý náraz do hlavy po přejezdu modré čáry. Nyní je za pomocí lékařů odváděn na střídačku. Naštěstí je v pořádku. Rozhodčí se nyní radí o tom, zda se bude na straně Ocelářů vylučovat.
45:08'
Třinec právě vstřelil branku!
Oceláři se dostávají podruhé v utkání do vedení! Souvislá kombinace třineckých hokejistů přinesla pokus od modré čáry v podání MILANA DOUDERY, který nádherně zapadl do horní růžku Frodlovy branky – 1:2! Asistence: Martin Marinčin a Miloš Roman.
44:25'
Několik sporných zákroků před třineckou brankou zůstala bez odezvy rozhodčích, fanoušci se zlobí.
42:56'
Nahození Kundrátka před Frodlem poskočilo, i tak si ho ale pardubická jednička dokázala pohlídat.
42:37'
Icing Třince vrací hru před Ondřeje Kacetla.
41:38'
To už neplatí. Robert Kousal nabral rychlost na pravé straně a samostatnou akci dotáhl až k nebezpečnému zakončení. Kacetl vyrážečkou odrazil puk do rohu.
41:13'
Vstup do třetího dějství je poněkud opatrnější, ani jeden z týmů se ještě nedostal k ohrožení branky svého soupeře.
40:01'
Začátek třetí dvacetiminutovky je plánován na 18:49.
Prostřední dějství vyznělo opět herně lépe pro pardubické Dynamo, tentokrát to domácí dokázali vyjádřit i na skóre. Po střele Davida Ciencialy domácí vyrovnali a nás tak čeká nesmírně zajímavá třetí třetina!
40:00'
39'
V závěru druhé třetiny vyrovnal Cienciala
39:01'
A domácí ještě nemají dost, znovu jsou nastěhováni před třineckou brankou a snaží se ještě před přestávkou zvrátit utkání na svoji stranu.
38:26'
Domácí hokejisté vyrovnávají! DAVID CIENCIALA se opřel do dorážky z levého kruhu a milimetrovou ranou vymetl horní roh třinecké branky – 1:1! Asistence: Jan Košťálek a Robert Říčka.
38:16'
Krátce poté, co se vyloučený pardubický hráč vrátil z trestné lavice, prudkou ranou Robert Říčka jen o kousek minul!
36:29'
Aron Chmielewski si šikovně vyjel do středu útočného pásma a vypálil. Frodl sklapl své betony včas a udržel Dynamo ve hře.
35:57'
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Adam Musil – 2 min., nedovolené bránění).
35:41'
Snad osm hráčů nyní bojovalo o puk mezi kruhy v třineckém obranném pásmu, úspěšnější nakonec byli hosté, kteří dostali kotouč ven z pásma.
34:55'
Další nahození od modré čáry odrazil brankář Frodl kotouč až do ochranné sítě.
34:18'
Působení Ocelářů v útočném pásmu využil ke střele Doudera, kterou ještě Roman před brankou tečoval. Sice mimo dosah brankáře Frodla, ale také mimo tři tyče pardubické klece.
32:40'
Třinecká akce končí pro ofsajd.
31:49'
Pardubická aktivita nebere konce, z ostrého úhlu tentokrát Ondřeje Kacetla nepřekonal Robert Kousal.
30:30'
Kapitán Petr Vrána ještě atakoval brankáře Frodla poté, co pardubický gólman ukryl střelu Třince pod svoji lapačku. Honem rychle byl od branky odstaven, žádná roztržka ale nenásledovala.
29:30'
Ondřej Kovařčík se tlačil do zakončení, proti dvojici bránících hráčů Pardubic ale neuspěl.
28:40'
Nahození Zahradníčka od modré čáry bylo sraženo mimo branku, následně se domácí provinili přihrávkou rukou.
27:42'
Aktivita Dynama neupadá, právě naopak. Domácí zase točili svého soupeře v jeho obranné třetině, tentokrát ale Kacetl zasahovat nemusel.
26:58'
Sérii vzrušujících momentů přerušuje reklamní přestávka.
26:25'
Další dvě obrovské příležitosti Pardubic! Nejprve ostrou střelu Marka Hecla vyrazil Kacetl, vzápětí po Musilově střele dorážel na brankovišti dojíždějící obránce Jan Kolář, jenže za gólmana Kacetla zastoupil jeden z obránců, který odrazil puk z brankoviště a poté samovolným pádem smetl pardubickou klec!
24:42'
Po nahození Michala Hrádka měl Ondřej Kacetl výrazné problémy s krocením kotouče, nakonec ale komplikace nepřipustil. Na druhé straně napálil Chmielewski jen boční síťku.
23:44'
Domácí se teď chvilku nemohli vymanit ze své obranné třetiny, vše nakonec vyřešili nepřesnou rozehrávkou, která znamená zakázané uvolnění. Hra se tak přesune před Dominika Frodla.
22:23'
Začátek druhé třetiny, stejně jako u prvního dějství, patří Pardubicím. Ty jsou nyní výrazně aktivnější a hlasitě si říkají o vyrovnávací branku, Oceláři se zatím pouze brání.
21'
Cienciala trefil z bezprostřední blízkosti jen beton Kacetla
21:32'
Lukáš Anděl zachytil třinecký výjezd z obranné třetiny a měl další příležitost. Jeho pokus Kacetl koncem lapačky vyškrábl mimo tři tyče.
21:20'
Vyhození vzduchem z třineckého pásma skončilo na střídačce, kde si úspěšný zákrok lapačkou připsal náhradní gólman Marek Mazanec.
21:11'
Třinečtí jsou v úvodu druhého dějství v útlumu, nyní vyhazují na další zakázané uvolnění.
21:00'
Tak to byla tisíciprocentní šanci na vyrovnání! Jan Košťálek byl už sám před Kacetlem, ještě ale vylepšil pozici pro Davida Ciencialu, před kterým zívala prázdná třinecká branka! Z ničeho nic se však na brankové čáře vytasil beton Ondřeje Kacelta, který zabránil vyrovnání!
20:37'
Úvod druhého dějství přináší icing Ocelářů.
20:01'
Druhá třetina začne zhruba v 17:55.
Úvodní dějství je za námi, do šatny míří spokojenější hosté. Dynamo bylo až do čtrnácté minuty výrazně aktivnější a hlavně nebezpečnější, jenže následně inkasovalo v oslabení třech proti pěti a poté se jeho útočná hra rozpadla. Uvidíme, zda se domácí dokážou dát o přestávce do kupy a budou znovu výrazně zlobit.
20:00'
19:36'
Třinec se v klidu ubránil, Kacetl ani nemusel zasahovat.
19:01'
Paulovičův pokus sražen, vzápětí puk znovu míří až k Frodlovi.
18:38'
Minuta z přesilové hry je pryč, domácí tým se ještě nedokázal kloudně dostat přes útočnou modrou čáru.
18:06'
A situace se vzápětí opakuje...
17:50'
Na úvod přichází třinecké vyhození, Dynamo musí začít znovu od vlastní branky.
17:36'
Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Petr Vrána – 2 min., podrážení).
16:46'
Pokus Jana Jamoměřského skončil v chumlu hráčů před brankou, tam si puk vyhlédl Frodl a ukryl ho pod svojí lapačkou.
16:14'
Útočná akce domácího celku končí opět na technickém prohřešku – pískán je ofsajd.
15'
Hosté skórovali v přesilovce 5 na 3. Po Kundrátkově střele do tyčky dorážel Roman
15:58'
Zbytek hry ve čtyřech již Dynamo zvládlo s bravurou a je v plném počtu. Může se tak soustředit na pokračování svého předchozího tlaku.
15:00'
Jenže vzápětí se již hosté dostávají do vedení, využívají totiž dvojnásobnou přesilovou hru! Rána Tomáše Kundrátka od modré čáry se zastavila na tyči pardubické branky, nejdříve byl ale u kotouče MILOŠ ROMAN, který pohotovou dorážkou otevírá účet dnešního utkání – 0:1! Asistence: Tomáš Kundrátek a Vladimír Svačina.
14:50'
Zatím se Pardubice brání velmi dobře, Nestrašilova rána končí mimo.
14:00'
Velká nepříjemnost pro Dynamo, nyní ho čekají dvě minuty ve třech proti pěti!
13:58'
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Ondřej Vála – 2 min., vysoká hůl).
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (David Cienciala – 2 min.).
13:29'
Nyní jsou domácí vyhnáni z útočného pásma kvůli postavení hráče v brankovišti. Musí to tak zkoušet znovu.
13:00'
Třináct minut z první třetiny je za námi a Pardubice zatím působí aktivnějším dojmem. Jsou výrazně nebezpečnější, jenže ani jejich převaha zatím nenese gólové ovoce.
11:54'
Pohotová střela z dílny Ondřeje Rohlíka zaplula do výstroje připraveného Ondřeje Kacetla.
11:05'
Vrána s Bakošem teď pro změnu pořádně zavařili pardubické defenzívě, první jmenovaný už už naháněl kotouč před Frodlem, nakonec ho ale zkrotit nedokázal.
10:26'
Dynamo je v posledních minutách jednoznačně aktivnější, hosté vyhazují přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
09:40'
Třinečtí se v útočném pásmu neudrželi příliš dlouho, naopak na druhé straně přišla odpověď. Střelu Patrika Poulíčka vyrazil Ondřej Kacetl do rohu útočného pásma.
08:45'
Další útočná akce pardubického Dynama končí pro postavení mimo hru, následuje komerční brejk.
07:45'
Hosté jsou v pěti.
07:35'
Domácím první přesilovka vychází dobře, další Paulovičovu ránu musel Kacetl likvidovat betonem.
07:00'
Matej Paulovič mohl dostat Pardubice do vedení! Na levém kruhu měl po křižném pasu dostatek času, mířil do protipohybu třineckého brankáře, ale napálil jeho rameno!
06:33'
Puk je mimo ledovou plochu, vhazovat se bude po pravici Ondřeje Kacetla.
06:15'
Robert Říčka se dostal s kotoučem do utlačované pozice a přihrávkou na poslední chvíli vyhnal své spoluhráče z útočného pásma.
05:45'
Aktivita pardubických hokejistů nese svoje ovoce, domácí budou hrát první přesilovku v utkání. Na trestnou lavici míří třinecký David Kofroň za hákování.
05:20'
Pokračujeme další šancí Dynama, Zdráhalova rána od modré donutila Kacetla k dalšímu rozkleku.
04:55'
Zdá se, že v Pardubicích se nyní nějakou chvilku hrát nebude. Po souboji u mantinelu se od sebe oddělily dvě plexiskla a nyní se pracuje na jejich opravě.
04:49'
Nyní předvedli zadáci výraznou nedůslednost, kdy počítali s postavením mimo hru domácího týmu a puk tak nechali volně potácet se útočným pásmem. Domácí to ale zvládli, neprovinili se a nakonec z toho byla šance pro Jana Koláře. Do jeho rány zápěstím se ale postavil jeden z bránících hráčů, který odrazil kotouč nad branku Třince.
04:20'
Adam Musil prolétl podél mantinelu až do střelecké pozice a štiplavou ranou prověřil připravenost Ondřeje Kacetla. Hostující brankář nakonec zkrotil kotouč na své hrudi.
03:22'
Vránova střela po přejezdu modré čáry byla zablokována, Oceláři následně střídali a vyklidili tak útočné pásmo.
02:49'
Domácí si ale vzápětí nerozuměli v rozehrávce, píská se icing Dynama.
02:40'
Kolářovo nahození dojeli jen zadáci Ocelářů, hosté otáčí hru směrem dopředu.
01:32'
Domácí přispěchali s razantní odpovědí a také se poprvé v utkání usadili v útočné třetině. Nahození Kousala ale mělo k úspěchu daleko.
00:51'
Vzápětí již přišel první zákrok pardubického Dominika Frodla, který sebral puk bez potíží do své lapačky. Vhazuje se v obranné třetině Dynama.
00:22'
Úvodní útočná akce přišla na straně třineckých hokejistů, kteří se dostali s kotoučem za pardubickou branku, ale k ohrožení Dominika Frodla nakonec nedošlo.
00:01'
Oba týmy již nastoupily na ledovou plochu a my se tak můžeme za malou chvilku těšit na úvodní vhazování.

HC Dynamo Pardubice: Frodl (Klouček) – J. Mikuš (A), J. Zdráhal, O. Vála, Košťálek, J. Kolář (A), Hrádek, Petgrave – Paulovič, Poulíček (C), A. Musil – R. Kousal, Říčka, Koffer – Cienciala, O. Rohlík, Anděl – Hecl, T. Urban, Matýs.

HC Oceláři Třinec: Kacetl (Marek Mazanec) – M. Adámek, D. Musil, M. Doudera, Marinčin, Kundrátek, Zahradníček, Jaroměřský – Svačina, P. Vrána (C), A. Nestrašil – Martin Růžička (A), M. Kovařčík, O. Kovařčík – Hrehorčák, Miloš Roman, Chmielewski – Kofroň, Dravecký (A), Bakoš.

Rozhodčí: Hradil, Ondráček – Brejcha, Lederer.
Třinec v zápasech proti Karlovým Varům a Zlínu dokázal vstřelit 11 branek, avšak poté přišla série dvou porážek. V prvním utkání si výhru 3:0 připsali hráči Olomouce, v druhém se po těsném vítězství 2:0 radoval Liberec.

Třinec vůbec poprvé v této sezóně nedokázal během dvou zápasů vstřelit jediný gól. „Víme, že se v útoku musíme zlepšit, vytvořit si více šancí, ale ono to přijde. Máme v našem týmu spoustu šikovných hráčů," říká Bakoš, poslední třinecká posila před play off.
Dynamo nezažívá nejlepší období sezóny a po páteční porážce 2:3 na ledě Olomouce to je již sedmé utkání bez bodu. „Myslím si, že je to tím, že jsme prostě přestali pracovat. Teď je hrozně těžké se z té deky dostat. Půjde to jenom prací, o kterou jsme se dneska snažili,“ říká Jan Kolář

Na led Olomouce přijelo Dynamo s hlavním cílem prolomit sérii porážek, to se díky brance Koláře tři minuty před koncem zdálo jako dosažitelné, avšak olomoucká branka pět vteřin před koncem znamenala sedmou porážku v řadě. „Je to k vzteku. Myslím si ale, že jsme to štěstí urazili tak měsíc zpátky, kdy jsme začali hrát špatně," myslí si pardububický odchovanec.
Nepříznivou sérii porážek budou chtít pardubičtí hokejisté prolomit na domácí půdě za podpory plné enteria areny proti Třinci. Oceláři mají již zajištěné druhé místo po základní části, zato Pardubice ještě bojují o přímý postup do čtvrtfinále play off.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.