Tipsport Extraliga - Základní část - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Třinec : Kladno - 5. listopadu 2021   17:00

SESTŘIH: Třinec - Kladno 2:0. Oceláři se na tři body nadřeli, rozhodl Růžička

My se na dlouho neloučíme. S dalším textovým online přenosem ze zápasu Tipsport extraligy se přihlásíme už v neděli 7. listopadu 2021, kdy se v třinecké WERK ARENĚ od 15 hodin hraje v rámci 23. kola základní části moravskoslezské derby HC Oceláři Třinec – HC Vítkovice Ridera. Do té doby se mějte pěkně!

Nejlepší hráči utkání: Patrik Hrehorčák – Landon Bow
Třinečtí Oceláři nakonec dokázali houževnatého soupeře z Kladna porazit v poměru 2:0. Hosté byli ve třetí třetině dostatečně aktivní, snažili se o vyrovnaní a vyrobili si několik dobrých střeleckých pozic a šancí. Velkou příležitost vyrovnat měli hosté devět minut před koncem, když byl vyloučen Musil. V oslabení ale využil ztráty puku na modré čáře Patrik Hrehorčák a svůj samostatný únik zakončil přesnou střelou pod Bowovu lapačku. V závěru se už skóre nezměnilo, tři body tak putují na konto domácích hokejistů.
59:52'
Domácí dostali puk do střední třetiny a vypadá to, že skóre tohoto zápasu se už nezmění.
59:35'
Hosté jsou kompletní, ale hra se teď odehrává za Bowovou brankou.
59:14'
Domácí už nemají moc času na využití této přesilové hry, ale využili jí k tomu pošetřit čas co nejvíce od vlastní branky.
58:43'
Třinečtí rozestavěli přesilovkový vzorec a hraje se před Bowem.
58:19'
Po ofsajdu domácích se vhazuje ve středním pásmu.
57:45'
Hosté se i v oslabení snažili vybojovat puk v útočné třetině a odvolat brankáře. To se nepovedlo, Nestrašil vybojoval pro domácí kotouč.
57:27'
Vyhlášená komerční přestávka. Po ní budou hráči hrát v poměru pěti hráčů na domácí straně a čtyř hráčů Kladna. V útočném rohu se faulem provinil Tomáš Plekanec (KLA).
57:15'
Plekanec rozdává puky z levé strany a režíruje boj Kladna v útočném pásmu. Baránkova zblokovaná střela končí mimo.
56:34'
Hosté po buly v útočném pásmu pokračují s šesti hráči v poli a bez brankáře Bowa.
Dnešní utkání sleduje 4 314 diváků.
56:34'
Oddechový čas pro hosty.
56:34'
Musil dal z obranné zóny nepřesnou přihrávku Ondřej Kovařčíkovi a jelikož byl v kritickém okamžiku blíž puku Baránek, je z toho icing.
55:40'
Zahradníček zastavil puk na modré čáře, ale Vránova nepřesná přihrávka na Daňa mezi kruhu nedovolila třineckému křídelníkovi tvrdou a přesnou střelu.
55:02'
Tři hostující hráči propadli ve třinecké obranné třetině, ale Chmielewski nenašel následně v útočné třetině přesnou přihrávkou Szturce.
54:14'
Hosté se ale nevzdávají. Mají puk na holích a z vlastní třetiny osnují další útočnou akci.
53:57'
Zakázané uvolnění Kladna stěhuje hru před branku Rytíře.
53:10'
Hosté ještě pokračovali v přesilovce. Plekanec s Jágrem ještě prověřili třineckou obranu, ale vypadá to, že se domácí ubrání.
52:45'
Třinec právě vstřelil branku!
Oceláři si ve vlastním oslabení pojišťují vedení. Obránce Dotchin dostal těžký puk na dlouhou hůl na modrou čáru a kotouč zamířil do střední třetiny a za ním PATRIK HREHORČÁK. Třinecký útočník svůj čtyřicetimetrový sprint na brankáře Bowa zakončil přesnou střelou pod Bowovou lapačku. Bez asistence. Stav utkání 2:0.
52:26'
Dotchin nabil na levý kruh Plekancovi a ten tentokrát nevymýšlel žádnou jinou operaci a vypálil. Mazanec si jeho puk našel v lapačce.
51:44'
Hosté vyhráli buly a usadili se v útočném pásmu. Plekanec se z levé strany snaží hrát křížně puky na Jágra, Ocelářům se ale daří tyto potenciály pasy blokovat.
51:18'
Hlavní rozhodčí Kubičík vylučuje Davida Musila (TRI) za podrážení v obranné třetině domácích, ale zároveň s touto situací se pískal ofsajd hostů. Rozhodčí se dlouze radili, ale nakonec situaci vyhodnotili tak, že faul předcházel postavení mimo hru hostů.
50:45'
Třinečtí se teď pokusili nivelizovat útočnou aktivitu hostů pobytem v útočné třetině. Draveckého vybojovaný puk následně poslal Vrána z osy kluziště na levý kruh Chmielewskému a jeho pokus na sílu Bow vyrazil před sebe.
50:13'
Mezi čtyři hráče si nabruslil s pukem na holi Dvořáček a z osy kluziště vystřelil. Domácí obrana puk srazila do ochranné sítě.
50:04'
Hosté se dostali z bitvy za třineckou brankou s pukem na holi, nahození od modré zády vytečoval před branku Marinčin a následně se domácí aspoň na chvíli osvobodili.
49:24'
Kladno opět nebezpečné před Mazancem! Po Ticháčkově nahození od modré se tam o dorážku snažil Beran, byl ale pokryt třineckou obranou.
48:34'
Kladenští po zavážce puku do třetiny Strnadem v útoku moc dlouho nepobyli, Oceláři, konkrétně Roman s Ondřejem Kovařčíkem, se snažili hru rychle otočit, ale také nepochodili.
47:29'
Marinčin sklepl v obranné třetině puk pouze pro Jágra, ten jej poslal na modrou Suchánkovi. Nahození kladenského beka od modré se snažil za Mazance usměrnit Plekanec, třinecký brankář byl na místě.
47:13'
Dravecký zpoza branky poslal puk na modrou Musilovi a jeho nahození od modré odrazil hostující bránící hráč do ochranné sítě. Je vyhlášena předposlední komerční pauza tohoto zápasu.
46:34'
Po buly v útočném pásmu přiťuknul puk Chmielewski na Draveckého, třinecký útočník byl zcela nekryt před Bowem, ale střelou po zemi minul pravou tyč.
46:31'
Zakázané uvolnění Kladna přestěhuje hru opět před Bowa.
45:56'
Po kladenském neúspěšném zavezení hry do třinecké třetiny domácí rychle otočili. Daňo předal ve středním pásmu puk Růžičkovi a ten vyzkoušel Bowovu pozornost střelou z jízdy z pravé strany.
44:47'
Jágr zavážel puk do útočné třetiny, domácí bránící hráči mu ale do toho šáhli a tak vystavil spoluhráče do ofsajdu, který byl zapískán, když se do třetiny vrátil s kotoučem Plekanec.
43:53'
Ciampini zachytil nedůsledné vyhození Adámka, třinecký obránce následně svou minelu napravil hrou tělem v rohu kluziště.
43:34'
Zakázané uvolnění Kladna teď po čase zařídí vhazování před kladenskou brankou.
43:13'
Zahradníček dnes asi potřetí šikovnou schovanou střelou vyplašil Bowa. Tentokrát hodně práce udělal před brankou clonící Roman.
42:48'
První odražení kladenské útočné aktivity z třinecké strany. Nestrašilovu střelu z osy přes obránce schoval Bow do lapačky.
42:35'
Nestrašil šáhl do Woodova nahození od modré a to skončilo za třineckou brankou. Hosté se ale drží dál v pásmu.
42:07'
Oceláři ale vyhráli buly a poslali puk ze své třetiny a konečně po dlouhých desítkách sekund v obraně vystřídali.
41:54'
Oceláři pod obrovským tlakem. Do další vyložené šance se Kladno nedostalo, ale hosté mleli unavenou první pětku v její třetině. Doudera zblokoval střelu a zdálo se, že šikovně vyhodí, je z toho ale icing. Třinecká první formace ani po dvou minutách nemůže vystřídat.
41:02'
To se ale změnilo. Jágr dostal puk na levou tyč a zdálo se, že zasune za Mazance. Ten se nenechal přetlačit a následná dorážka Plekance z mezikruží po zemi zamířila mimo.
40:37'
První kladenská formace dostala puk do útočné třetiny a drží se tam. Nicméně nedokáže se přes třinecký zformovaný blok dostat do nebezpečné pozice nebo ke střele.
40:01'
I po třetí úvodní buly obstarali Vrána s Plekancem. Poprvé uspěl třinecký centr první formace.
40:01'
Úvod třetí třetiny se nezadržitelně blíží. Jako vždy jsou prvními aktéry zápasu na ledě rozhodčí.
Třetí třetina bude zahájena úvodním vhazování cca v 18:46.

Trestné minuty 2:4
Prostřední hrací doba konečně nabídla branku, ale jedinou. Pojďme popořádku. Zajímavé okamžiky byly k vidění až od poloviny šesté minuty, když byli vyloučení domácí za příliš mnoho hráčů na ledě. Hosté se v přesilovce dobře prezentovali, ale i domácí v oslabení nebyli daleko úvodní branky utkání. Velkou šancí pohrdl v desáté minutě Chmielewski, který u levé tyče netrefil odkrytou část kladenské branky. Gól dali Oceláři až o dvě minuty později, když v jejich první početní výhodě naservíroval po zmatku vytvořeném Douderovou střelu puk před odkrytou klec Martinu Růžičkovi Nestrašil. Velké šance pak spálili Jaroměřský a na druhé straně Plekanec. Třinečtí v závěru třetiny měli ještě druhou přesilovku a ve velké šanci u levé Bowovy tyče tentokrát zklamal Růžička. Po čtyřiceti minutách tak domácí vedou o jediný gól.
40:00'
39:50'
Třinečtí kombinovali v útočném pásmu, ale Adámkovo nahození od modré na teč k brance Bowa nedoputovalo. Ve druhé dvacetiminutovce se už nic nestane.
39:32'
Strkanice před kladenskou brankou mezi Daněm a Suchánkem. Hra bude pokračovat poté, co kladenská brána bude usazena na své místo. Vhazování se chystá v útočné třetině Ocelářů.
39:17'
Puk rychle putoval z hole Nestrašila na Daňovu a křížně Růžičkovi. Ten se snažil rychle zakončit, ale odkrytou část Bowovy branky netrefil.
38:59'
Oceláři drží puk v útočné třetině, šikovně se kolem branky pohyboval Daňo. Kotouč následně šel na levý kruh na Růžičku, ten to ale neměl na střelu z první. Ke střele se dostal až následně na ose operující Doudera, jeho bombu chytá Bow.
38:12'
Velká vlna nevole na třineckém stadionu poté, co Jágr ve středním pásmu zastavil postupujícího Romana. Třineckému publiku se zdálo, že nedovoleně. Oceláři ale museli dávat pozor, protože na druhou stranu postupoval Kubík.
37:49'
Marinčinova střela z první od modré po přihrávce Chmielewského ztečovaná za branku. Hosté následně vyhazují.
37:32'
Oceláři rychle dostali puk zpět před Bowa a šikovného Daňa, který se tlačil před branku, musel podrazit Jiří Ticháček (KLA). Druhá přesilovka Ocelářů.
37:10'
Daňo držel puk v útočné třetině a následně střílel na teč od modré Musil. Hosté se ubránili a Jágr vyváží puk.
36:10'
Teď drží častěji puk na holích hosté. Do nebezpečné zóny se ale moc nedostávají. Mazanec dokonce po nahození puku od modré měl čas a prostor rozehrát.
35:14'
Třetí kladenská formace teď držela Oceláře v útočném pásmu, ale spíše honila kotouče po mantinelech. Třinecká obrana se nakonec dostala s pukem do bezpečné oblasti kluziště.
34:29'
Růžička s Douderou nezvládli předání puku kolem modré čáry a ten o kousek zamířil do středního pásma. Je z toho ofsajd.
33:52'
Opět aktivita u kladenské branky. Tentokrát se zdálo, že do odkryté klece bude dorážet Vrána, třinecký kapitán se ale k dorážce nesrovnal. Hosté nakonec vyhodili na icing.
33:30'
Na druhé straně také velká šance! Na pravém kruhu dostal puk před prázdnou branku Plekanec, ale puk mu podjel pod holí a než se kladenský centr srovnal, tak třinecká branka nebyla průchozí.
33:08'
Obrovská šance Ocelářů! Třinečtí jeli tři na dva, Nestrašil zatáhl puk do pásma a následně křížně našel zcela volného Jaroměřského na levém křídle. Ten počkal a vypadalo to, že dostane puk za Bowa kolem jeho levé nohy, ale nepodařilo se.
32:44'
Po zásahu kladenské střídačky se bude vhazovat ve středním pásmu.
32:29'
Další Draveckého střela. Po Szturcově úspěšném buly třinecký forvard pálil z první. Bow odrazil puk do ochranné sítě.
32:23'
Dravecký se dostal ke střele po odrazu puku od zadního mantinelu. Přihrávku zadních desek ale v gól neproměnil, Bow se nenechal prostřelit. Hra bude pokračovat po další komerční přestávce.
32:08'
Po Douderově nahození před Bowem operovali Ondřej Kovařčík s Romanem, puk byl ale vytečován mimo.
31:36'
Obránce Zajíc zpoza branky centroval na osu kluziště, puk se následně dostal ke střele z první na Baránka a s jeho pokusem od modré měl Mazanec problém.
31:28'
Zakázané uvolnění Ocelářů. Vhazovat se bude po pravé ruce Mazancově.
31:11'
Ocelářům se podařilo vytvořit přesilovkový vzorec před Bowovou brankou. Po Douderově nahození, které Bow vyrazil, se dostal puk k Nestrašilovi. Ten se neukvapil se střelou, ale dal puk doleva na zcela volného MARTINA RŮŽIČKU a ten nepříliš často takovou šancí pohrdne. Asistence: Andrej Nestrašil. Stav utkání 1:0.
30:15'
Přihrávku Daňa na Vránu před branku hostující obrana přečetla a Třinec bude začínat zpoza vlastní branky.
30:03'
Obránce Jakub Michálek byl za brankou Mazance atakován Jakubem Strnadem (KLA) a vybojoval tak pro Oceláře první přesilovku utkání. Hostující útočník je vyloučen za držení.
29:34'
Další aktivita Třince v útočné třetině! Chmielewski tentokrát z pravé strany hledal u druhé tyče Šedivý, puk byl nadzvednut. Kotouč skončil za brankou, Oceláři dále pokračovali v útočné aktivitě před Bowem. Následně puk končí mimo. Hra bude pokračovat po komerční přestávce.
29:04'
Obrovská šance Ocelářů! Situaci tři na dva řešil Chmielewski přihrávkou na Růžičku na pravé straně, ten mu puk vrátil, ale polský forvard ve třineckých barvách následně u levé tyče nepropasíroval puk za Bowova záda.
28:18'
Následně Oceláři pobyli chvíli v útočné třetině. Ke střele ani šanci se ale neprokombinovali.
27:48'
Kristo ještě jednou v hlavní roli! Z podobné pozice prudkou střelou trefil tyč. Následně Dravecký hybridním icingem vyzval k převzetí puku v útočné třetině Kofroně.
27:14'
Hosté kombinují v útočné třetině. Nebezpečně z pravého kruhu střílel Kristo.
26:30'
Velké šance na obou stranách! Na kladenské straně pálil z osy kluziště z mezikruží Dotchin, na druhé straně pak akci dva na dva zakončil střelou Hrehorčák. Obou případech puk mířil nad branku.
26:06'
Hosté se rozestavěli v pásmu. Plekanec křížně z levé strany hledal napravo Jágra, tomu ale puk na holi nepřistál.
25:33'
Otevřít skóre teď dostanou hosté. Domácí střídačka se provinila špatným střídáním a David Kofroň (TRI) odpyká menší kolektivní trest.
25:24'
Nestrašil našel skrz útočnou třetinu na levém křídle Šedivého, jehož střelu z levé strany vykopl Bow před sebe. K nebezpečné dorážce se ale nikdo na domácí straně nedostal.
24:43'
Domácí ztratili puk ve střední třetině a hosté postupovali tři na dva. Kubíkova střela z úhlu ale Mazancovi vrásky na čele nenadělala.
24:06'
Další icing domácích. Sledujeme pasáž bez šancí, přesnosti i atraktivity.
23:27'
Plekanec vyhrál buly pro Jágra, toho ale do střední třetiny vytlačil Marinčin. Kladenský majitel držel puk i ve střední třetině, odkud odpálil puk za branku Bowa Chmielewski s Draveckým a celá pětka šla střídat.
23:14'
Marné dobývání útočné třetiny ze strany Ocelářů. Dvakrát se Třinečtí snažili o založení dlouhodobější útočné aktivity, bez úspěchu. Potřetí z toho byl po ose Marinčin – Dravecký icing. Vhazuje se před Mazancem.
22:06'
Zahradníček zahnal v obranné třetině Kofroně, hosté díky tomu lehce získali pásmo. Dotchinovo nahození od modré se následně snažil tečovat neúspěšně Ciampini.
21:45'
Nadějnou akci na třinecké straně zhatil ofsajd. Ondřej Kovařčík přenechal puk Hrehorčákovi na modré čáře a bylo to tedy postavení mimo hru.
21:00'
Oceláři v útočné třetině, ale nebezpečná střela z toho nebyla. Před chvílí se individuálně do nebezpečné pozice snažil dostat Růžička.
20:45'
Na druhé straně podobná situace poté, co zachytil puk Plekanec a hledal Strnada. Strnad se následně u kladenské střídačky pošťouchal s Daněm.
20:29'
Růžička zachytil na pravém mantinelu puk a snažil se jej okamžitě poslat na Daňa, přihrávka nepřesná.
20:01'
Hlavní rozhodčí Robin Šír vhodil puk mezi hole Tomáše Plekance a Petra Vrány. Kotouč opět končí na kladenské straně.
20:01'
Aktéři dnešního zápasu se vracejí na ledovou plochu. Utkání za chvíli bude pokračovat druhou třetinou.
Druhá třetina bude zahájena cca v 17:52.

Trestné minuty 0:0
Úvodní dvacetiminutovka nabídla vyrovnaný průběh, žádnou branku ani vyloučení a jen několik šancí, které mohly s jistou mírou optimismu skončit gólem. Na kladenské straně zmiňme třeba Pituleho nájezdy z levé strany před branku a bekhendové zakončení, na druhé straně nebezpečně pálil Jaroměřský a následně neúspěšně dorážel Dravecký, v závěru třetiny měl ještě šanci z podobného místa Nestrašil. Uvidíme tedy, zda první gól zápasu bude mít na programu druhá třetina.
20:00'
19:51'
Třinečtí se snažili o aktivitu v útočném pásmu. Po Hrehorčákově střele zblízka se snažil o obkroužení branky Roman. Následně se puk dostal do kladenského brankoviště a moc nechybělo, aby si jej bránící Wood sám srazil do vlastní branky.
19:11'
Zakázané uvolnění hostů stěhuje hru do obranného pásma Kladna.
18:47'
Ciampianiho střelu zblokoval Šedivý a následně postupoval s Ondřejem Kovařčíkem dva na dva. Také bez úspěchu.
18:21'
Velká šance na druhé straně! Nestrašil na slotu z pravé strany dostal puk zpoza branky od Jaroměřského. Bow střelu třineckého útočníka likviduje!
18:06'
Kubík získal puk ve středním pásmu a ač bráněn obráncem i dvěma třineckým útočníky dokázal z levého kruhu nebezpečně vypálit.
17:06'
Dravecký po vysunutí od Szturce skrz celou třetinu z úhlu hledal Chmielewského. Tomu puk přeskočil hůl, moc ale nechybělo, aby byl v dobré střelecké situaci.
16:39'
Domácí aktivní v útočné třetině. Další šikovně schovanou střelu mezi obránci od Zahradníčka Bow vytěsnil ramenem.
15:58'
Ciampiani získal v útočné třetině puk a snažil se centrovat před branku, kam najížděl Kristo. Bez úspěchu, Kristo na puk nemohl dosáhnout. Hru vyváží Michálek.
15:01'
Růžička střelou od modré přerazil hůl Beranovi a ten jej tak následně bez vybavení atakoval rukama. Hosté se díky tomu dostali z obranné třetiny, do útoku se už neprokombinovali.
14:23'
Nakonec se vhazuje ve střední zóně. Rozhodčí situaci vyhodnotili tak, že bránící dvojka Ocelářů překročila spojnici bodů pro vhazování v útočné třetině, a tak je hra vykázána do střední třetiny.
14:23'
Tvrdý boj v útočné třetině Ocelářů. Suchánek tam drsně srazil k ledu Draveckého, Chmielewski následně podobně zareagoval vůči Plekancovi. Hostům se atak vůči klíčovému hráči samozřejmě nelíbil, a tak vznikla z toho drobná rozmíška. Vypadá to, že rozhodčí situaci vyřešili domluvou a bude se po komerční přestávce pokračovat vhazování v útočné třetině Třince.
13:01'
Po pasáži, kdy se Oceláři museli bránit útočné aktivitě hostů, se dostali domácí dopředu. Kofroň vysunul Romana, jeho zblokovaná střela skončila za Bowovou brankou, následně ještě z bezprostřední blízkosti pálil Dravecký.
12:17'
Teď sledujeme pasáž bez úspěšného přechodu do útočné třetiny na obou stranách.
11:21'
První třinecká formace se snažila o forčeking v útočné třetině, Kladno se následně pokusilo o protihru. Rozestavělo hráče v útočné zóně, ale Beranovu střelu z pravého kruhu bránící hráč srazil do ochranné sítě.
10:16'
Suchánkovo nahození od modré po zemi viděl Mazanec na poslední chvíli, ale dokázal betonem puk odrazit tak prudce, že před brankou čekající Jágr nestačil zareagovat.
10:01'
Mazanec přerušil hru ve svém brankovišti, následně vznikla před jeho brankou mela dvou hráčů z obou stran. Rozhodčí následně domlouvá třineckému Marinčinovi a Pitulemu z Kladna.
09:51'
Třetí ocelářská formace teď byla velmi aktivní v útočném pásmu, Rytíři se snažili o to otočit hru na druhou stranu, ale dorazili jen do střední třetiny.
08:58'
Musilovo nahození od modré zkoušel před Bowem tečovat Šedivý, kladenský brankář ale kotouč odrazil nad branku.
08:26'
Oceláři se po krátké mezihře Kladna snažili rychle dostat do zakončení na druhé straně. Vránovi se nepodařila kličkovaná a Růžička následně nedostal puk na zcela volného Daňa.
07:42'
Daňo se prokličkoval do útočného pásma, vystřelil sice nepřesně, Oceláři ale mají útočné pásmo.
07:12'
Jaroměřského střelu, která vznikla z forčekingu Ocelářů v útočném pásmu, vyrazil Bow pouze před sebe, odkud dorážel Dravecký. Kladenský brankář předvedl rychlý přesun a sebral domácím gólovou radost.
06:47'
Po Zahradníčkově nebezpečném nahození od modré, které se snažil před kladenskou brankou tečovat Szturc, hostující brankář přerušuje hru. Chvíli vypadalo, že netuší, kde má puk.
06:34'
Vhazování se bude za chvíli opakovat ve středním pásmu. Přihrávkou rukou se provinil Zahradníček. Hra bude pokračovat po komerční přestávce.
06:28'
Icing Kladna po mezihře Ocelářů před Bowovou brankou.
06:06'
Pitule se po nedůslednosti v třinecké obraně dostal až před Mazance. Byl bráněn Romanem a mohl zakončovat jen bekhendem, tak si třinecký brankář na jeho zakončení počkal.
05:54'
Bow přerušuje hru poté, co Musilovo nahození od modré se snažil tečovat Kofroň. Vhazovat se bude po pravé ruce kladenského brankáře.
05:32'
Třinečtí se snaží najít protizbraň na aktivitu Rytířů, kterou jsme sledovali před chvílí. Od této pasáže úvodu zápasu jsou aktivnější Oceláři.
04:44'
Hosté teď byli dlouho u Ocelářů aktivní, ale k přímému ohrožení branky to nakonec nevedlo. Musil s Daněm a Růžičkou rychle vyvezli puk k Bowovi, ale nakonec ani tam se nic nebezpečného neurodilo.
03:48'
Jágr s Plekancem zavezli puk do útočné třetiny a počkali, až se celá pětka zformuje a snaží se vymyslet útočnou akci nebo nebezpečnou střelu.
03:15'
Kladno ze situace kromě zblokované střely od modré nic nevymyslelo a Oceláři asi založí kloudnou útočnou akci.
02:44'
Čtvrtá kladenská formace zavezla puk do útočného pásma. Bojuje se o něj za Mazancovou brankou a hosté úspěšně střídají do útočné třetiny.
02:21'
Puk po odrazu skončil v ochranné síti za Bowem. Vhazuje se v útočném pásmu domácích.
01:53'
Oceláři se snažili o aktivitu směrem dopředu, ale po nedorozumění ztratil Zahradníček puk. Hosté mohli pokračovat tři na dva, ale Ticháčkova nepřesnost při přebrání puku potenciální šanci zhatila.
01:20'
Oceláři v útočném pásmu. Adámkovo nahození se snažil před brankou tečovat Ondřej Kovařčík, ale Wood byl rychlejší a vytečoval puk za branku. Třinečtí mají útočné pásmo.
00:33'
Po delším přerušení se hra rozeběhla. Kladno se dostalo do útočného pásma, Kubík využil nepřesné přihrávky Marinčinovy, ale následně se před něj nedostal do zakončení.
00:15'
Oceláři se po vyhraném buly usadili v útočném pásmu. Daňo posunul puk za branku na Růžičku, tomu se zamotal puk pod nohama, ale poslal jej do přebrankového prostoru, odkud minul Vrána. Přerušeno pro posunutou branku Kladna, kterou bude třeba lépe ukotvit.
00:04'
První přerušení v tomto utkání je z důvodu zakázaného uvolnění Kladna.
00:01'
Hlavní rozhodčí Zbyněk Kubičík zahájil utkání úvodním buly mezi hole kapitánů obou týmů. Tomáš Plekanec vyhrál nad Petrem Vránou.
00:01'
Do začátku utkání zbývají dvě minuty. Na kluzišti jsou připraveni rozhodčí dnešního zápasu a čeká se na hlavní aktéry, tedy Oceláři a Rytíři.

HC Oceláři Třinec: Marek Mazanec (Kacetl) – Marinčin, M. Doudera, M. Adámek, D. Musil, Zahradníček, Jaroměřský, J. Michálek – Martin Růžička (A), P. Vrána (C), Daňo – O. Kovařčík, A. Nestrašil, O. Šedivý – Kofroň, Miloš Roman, Hrehorčák – Dravecký (A), R. Szturc, Chmielewski.

Rytíři Kladno: Bow (Stahl) – Dotchin (A), J. Suchánek (A), Ticháček, K. Wood, Baránek, Zajíc – Jágr, Plekanec (C), J. Strnad – Dvořáček, A. Kubík, M. Beran – Kristo, Filip, Ciampini – Routa, Pitule, Melka.

Rozhodčí: Šír, Kubičík – Lučan, Kis.
Třinecký trenér Václav Varaďa se musí pro dnešní utkání obejít bez obránce Kundrátka, který odstoupil z úterního zápasu proti Hradci Králové. V útoku stále schází zranění Hrňa, Michal Kovařčík, Marcinko a Kurovský. Domácím se naopak do sestavy oproti poslednímu utkání vrátil zadák Marinčin a útočník Daňo. V sestavě hostujícího trenérského týmu Čermák – Burger – Paul – Kregl chybí obránci Donaghey či Kehar a útočníci Hajný s Račukem, ale největší absencí je Nicolas Hlava. Kladno se musí obejít bez svého nejlepšího střelce a druhého nejproduktivnějšího hráče.
Z kabiny Ocelářů

Oceláři se vyhřívají na čele tabulky, kde mají na druhý královéhradecký Mountfield čtyřbodový náskok. Zároveň se ale potýkají s výraznou marodkou. Ze zdravotních důvodů jsou mimo obránce Marinčin a útočníci Daňo, Marcinko, Hrňa, Michal Kovařčík a Kurovský. V posledním utkání Třince na čele s Mountfieldem HK se už objevil dlouhodobý marod Chmielewski, ale zase nedohrál obránce Kundrátek. Slezanům v úterý tedy trochu došel dech a poprvé po sedmi zápasech nevyhráli za tři body a poprvé po sedmnácti zápasech vyšli bodové úplně na prázdno – hradečtí pod Bílou věž exportovali z Třince komplet bodů. „Bylo to vypjaté utkání, ve kterém se dlouho čekalo na chyby. Bylo to o málo gólech, proto i lehce vynervované. Oba týmy dělaly, co mohly, aby takticky plnily, co musí. Rozhodovaly maličkosti,“ viděl zápas s Hradcem ze své pozice brankář Mazanec.

Forma v posledních 5 zápasech: V – V – V – V – P
Forma v posledních 10 zápasech: 8-0-1-1, skóre 28:14, 25 bodů
Pozice v tabulce: 1.
Bilance: 20 zápasů, 13-2-3-2, skóre 65:38, 46 bodů
Bilance doma: 10 zápasů, 5-2-2-1, skóre 33:18, 21 bodů
Nejproduktivnější hráč: Martin Růžička 22 (11+11)
Nejlepší střelec: Martin Růžička 11

Poslední zápas Třince:

2. listopadu 2021: HC Oceláři Třinec – Mountfield HK 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 40. F. Pavlík (Blain, Lev), 52. Jank (Jergl).
Z kladenské kabiny

Glosy z týmu kladenských Rytířů pocházejí v této sezóně spíš z chomutovské kabiny. Kladno totiž našlo právě v tomto podkrušnohorském městě azyl. S atypickou sezónou se tým postavený kolem místních patriotů Jágra a Plekance srdnatě pere. Bodový zisk je zatím skromný, Kladno by se nevyhnulo baráži, ale je na pozici, kdy by zpět do první ligy nezahučelo přímo. Z posledních pěti zápasů Rytíři vytěžili čtyři body, poslední výhra se datuje na 24. říjen, kdy z Chomutova s prázdnou odjel českobudějovický Motor. „Nehodnotí se mi to vůbec dobře. Neodehráli jsme špatný zápas, vytvořili jsme si spoustu šancí, hlavně ve druhé třetině. Bohužel máme problémy s jejich proměňováním a dozadu děláme zbytečné chyby. To nás stálo zápas,“ mrzel poslední zápas na ledě Litvínova, kde domácí utkání rozhodli až ve třetí třetině, kladenského trenéra Jiřího Burgera.

Forma v posledních 5 zápasech: P – V – P – P – P
Forma v posledních 10 zápasech: 1-1-3-5, skóre 26:41, 8 bodů
Pozice v tabulce: 14.
Bilance: 19 zápasů, 2-3-3-11, skóre 50:73, 15 bodů
Bilance venku: 9 zápasů, 0-1-2-6, skóre 25:37, 4 body
Nejproduktivnější hráč: Tomáš Plekanec 18 (4+14)
Nejlepší střelec: Nicolas Hlava 7

Poslední zápas Kladna:

31. října 2021: HC Verva Litvínov – Rytíři Kladno 4:3 (3:1, 0:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 7. Estephan (Balinskis, Irving), 8. V. Hübl (Balinskis, P. Straka), 20. Jarůšek (Estephan), 43. Gerhát (Zeman, P. Demel) – 19. Ticháček (Plekanec, Jágr), 27. Kubík (Dotchin), 39. Beran (Melka, Filip).
Poslední vzájemný zápas

Oba soupeři se v této sezóně utkali už jednou. V druhé polovině září svedli vyrovnanou bitvu na ledě chomutovské ROCKNET Areny, která nakonec skončila dvoubodovým vítězstvím Rytířů. Oceláři měli utkání dobře rozehrané, po dvou třetinách vedli o dva góly. Deset minut před třetí sirénou snížil na jednobrankový rozdíl Jágr. Domácí v závěrečných minutách vytvořili na Mazancovu branku velký tlak, pomohli si v přesilovkách a zápas div ne otočili. Za vyrovnaného stavu se šlo do prodloužení – o vítězi pak rozhodly nájezdy. „Bohužel, konec třetí třetiny byl špatný, spousta zbytečných faulů, které nemusely být a to nás stálo vítězství,“ glosoval tehdy zápas asistent třineckého trenéra Zadina.

24. září 2021: Rytíři Kladno – HC Oceláři Třinec 4:3 po sam. náj. (1:1, 0:2, 2:0/0:0)
Branky a nahrávky: 15. Beran (Plekanec, Račuk), 51. Jágr (Plekanec, Kristo), 59. Račuk (Kristo, Dotchin), roz. sam. náj. Strnad – 4. Marcinko (Martin Růžička, Hrňa), 24. M. Daňo (Dravecký, Hrňa), 25. M. Kovařčík (O. Kovařčík).
Vážení hokejoví přátelé, vítám vás u textového online přenosu ze zápasu HC Oceláři Třinec – Rytíři Kladno, které se odehraje v rámci 22. kola Tipsport extraligy v pátek 5. listopadu 2021 od 17 hodin na ledě třinecké WERK ARENY.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.