Tipsport Extraliga - Základní část - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Brno : Liberec - 22. listopadu 2022   18:00

0:5
(0:1, 0:3, 0:1)
Liberec
10:22' Melancon  (Balinskis, Bulíř) • 24:52' Ordoš  (Filippi, Birner) • 28:24' Šír  (Derner, Jelínek) • 34:24' Ordoš   • 49:03' Ordoš  (Birner)
Brno
Furch (29. Čiliak) – Ščotka, Ďaloga, Kundrátek, Hrbas, Gulaši, Kučeřík – Flek, Holík, Horký – Zaťovič (C), Strömberg, Koblížek – Kratochvíl, Sallinen, Vincour – Šalé, Zbořil, Kollár – Dufek.
Mrkva, Ondráček – Rampír, Gebauer
Winning Group Arena
6378 diváků
Liberec

Kometa Brno - Liberec: Ordoš díky Birnerovi zkompletoval hattrick, 0:5, 0:5

Tolik z Brna, přeji hezký zbytek večera.
Střely na bránu: 34:24.
Duel hodně ovlivnila první třetina, kdy Kometa nevyužila dlouhou přesilovku. byť měla velké šance. Pak udeřili hosté trefou Melancona a od té doby byli Tygři týmem, který diktoval tempo. Navíc přidával góly. Jan Ordoš zažil výborný večer, v Brně zaznamenal hattrick a pomohl svému týmu ke třem bodům. K nim samozřejmě přispěl i Jakub Neužil, který pochytal 34 střel.
Hráči zápasu: Marek Ďaloga – Jan Ordoš
V závěru ještě Neužil pochytal další dvě velké šance domácích a nulu si dnes tedy naprosto zasloužil.
59:37'
Ještě jedno přerušení, puk vypadl ze hřiště.
58:26'
Už se blíží závěr zápasu, Liberec si kráčí po tři body z této dohrávky.
57:37'
Tak ani teď se Kometa gólově neprosadila. Flek se zjevil v mezikruží, ale nepřekonává Neužila.
56:44'
Zbořil zkusil své štěstí z dálky, pak ještě Šalé z voleje. Kotouč zamířil vysoko nad.
55:22'
Liberec v klidu dohrává tento zápas a Neužil míří k prvnímu čistému kontu.
54:50'
Naprosto vyšťavená první formace Komety nakonec obstála a neinkasovala pošesté. Navíc se posunula Čiliakova brána a hra je přerušena.
53:15'
Tygři se usadili v pásmu a chtějí evidentně ještě jednou zakousnout Kometu. Ta se teď pod tlakem brání.
52:11'
Je tu poslední komerční přestávka zápasu.
52:07'
Icing Liberce přerušuje hru.
51:45'
Puk končí na střídačce Komety, duel se dohrává za neustálého fandění kotle Komety.
50'
Ordoš díky Birnerovi zkompletoval hattrick, 0:5
50:59'
Fanoušci si přejí alespoň jeden gól do sítě Neužila, zkusil to po rychlé akci Vincour, střela byla zblokovaná.
50:30'
Střely na bránu 31:24, výsledek však hovoří jasně.
49:50'
Dnešní duel sleduje 6378 fanoušků.
49:03'
Liberec právě vstřelil branku! Prakticky neustále se hrála tato třetina před Neužilem, až přišla rychlá brejková akce hostů, která končí gólem. Pár čepic vidíme na ledě, JAN ORDOŠ ujel ve dvojici s Birnerem a může tak radovat ze své třetí dnešní branky v zápase. Asistence: Michal Birner.
48:15'
Zatím to tak vypadá, obrovskou šanci měl Kučeřík, ale dostal se do těsné blízkosti Neužila a ten ho svým zákrokem moc nepotěšil.
47:19'
Ofsajd domácího týmu, zápas se všeobecně pouze dohrává. Teď už je to jen o tom, zda hostující brankář vyčape první nulu v extraligové kariéře.
46:47'
Gulaši už byl s pukem za modrou čárou, píská se ofsajd. Tentokrát může Neužil být v klidu.
46:36'
Šalého kombinace nebyla vůbec špatná, mladíček našel Kollára, ten ještě přenechal kotouč do druhé vlny Zbořilovi. Kotouč přistál do lapačky Neužila, kterého mužeme znát z dresu Prostějova, Sokolova, letos Jihlavy a samozřejmě Sparty. Dnes dostal šanci místo zkušeného Kváči a ukazuje se, že to byla správná volba.
45:20'
Dělovka Vincoura prošla až k Neužilovi, ten sklízí potlesk a uznání svých spoluhráčů.
44:36'
Ďaloga zavezl kotouč do útočné třetiny a Sallinen měl plno času na to, aby propálil Neužila, jenže ten znovu chytá puk do výstroje.
43:30'
Po delší době zase zahrozili Tygři, Melancon ale střelou Čiliaka neohrozil. Hosté však zůstávají v pásmu.
42:21'
Nahození Ščotky, dorážka Vincoura a pak také Kratochvíla gólem nekončí. Kometa byla blízko brance, ale znovu výtečný brankář Liberce.
41:09'
Všechny formace Komety doznaly změn, teď to byl Sallinen, který hledal Strömberga před bránou. Finská spolupráce nedopadla úspěšně.
40:15'
Uvidíme, zda se ještě Kometa pokusí něco s výsledkem udělat. Začalo poslední dějství a puku Ďaloga.
40:01'
Střely na bránu: 22:20.
Pokračujeme v cca 19:46.
Druhá třetina patřila Liberci, který vede už vysoko 4:0. I když je Kometa střelecky aktivnější, na Neužila nedokázala vyzrát. Hodně klíčovým momentem zápasu je v první třetině nevyužitá pětiminutová přesilovka. Liberec vzápětí udeřil a od té doby diktuje tempo hry. Navíc je dnes střelecky vysoce produktivní. Do třetí části si tak nese luxusní náskok.
40:00'
39:52'
Zblokovaná střela Koblížka končí v ochranné síti. Už se blíží konec druhé části.
38:46'
Sallinen hledal na levém kruhu Horkého, ten se ke střele nedostal. Posléze mohl snížit Strömberg, který byl sám před bránou, ale Neužil opět na svém brankovišti čaroval.
37:59'
Blíží se konec třetiny, která jasně patří hostům. Vstřelili v ní hned tři góly a s Kometou to na bodový zisk už příliš nevypadá.
37:04'
Čiliak chytá nahození od Birnera. Pokračuje se před brněnskou bránou.
36:55'
Brněnská střídačka pozměnila složení svých formací, Koblížek hraje aktuálně v první lajně.
36:03'
Zakázané uvolnění hostujícího týmu. Hra se stěhuje před Neužila.
35'
Další rána pro domácí přišla z trestného střílení Ordoše, 0:4
35:57'
Liberec je velké pohodě, naopak Kometě se nedaří vůbec nic.
34:24'
Liberec právě vstřelil branku! JAN ORDOŠ se dnes podruhé v zápase raduje. Své trestné střílení provedl naprosto přesně a poslal kotouč mezi Čiliakovy betony.
34:24'
Píská se trestné střílení. Liberec bude mít možnost zvýšit náskok. Hrbas fauloval, respektive sekal.
33:05'
Neužil má znovu situaci pod kontrolou. Po pasu Koblížka na něj nevyzrál znovu ani Zaťovič.
32:58'
Jelínek je zpátky ve hře, Kometa tak neuvyžila velkou šanci dostat se zpátky do hry.
32:25'
Hosté skoro dvě minuty bránili své území a úspěšně. Dnes to Kometě nejde ani v přesilovce. Sice měla v závěru své přesilovky několik střeleckých pokusů, Neužil ale chytá s přehledem.
31:45'
Kometa má tlak, ale málo střílí. Až to zkusil z dálky Zbořil, přes blok soupeře neuspěl.
30:47'
A tu mají možnost hrát Brňané právě teď.
30:47'
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec:
Petr Jelínek – 2 min., držení.
30:12'
Pokud se chce Kometa dostat zpět do zápasu, musí výrazně přidat. Pomoc by mohla najít v přesilovce.
29'
Šír vyhnal Furcha z brankoviště, 0:3
29:51'
Podobně jako v Litvínově nastupuje do brněnské brány znovu Marek Čiliak. Dominik Furch už sedí na střídačce.
28:24'
Střídání v týmu HC Kometa Brno:
ze hřiště odchází Dominik Furch, přichází Marek Čiliak.
28:24'
Liberec právě vstřelil branku! A tohle už s Kometou nevypadá dobře. Sice oslabení přežila na výbornou, vzápětí ale po buly inkasuje. Tygři vyhráli buly a po něm ihned napřáhl JAN ŠÍR. Furchovi propadl kotouč mezi betony a hosté už vedou o tři góly. Asistence: Lukáš Derner, Petr Jelínek.
28:19'
Petr Holík je na ledě, Brno v pěti.
27:41'
Kometa zatím oslabení zvládá perfektně. Kotouč se pohybuje spíše u Neužila. Jedinou šanci měl nyní Derner, ale jeho pokus byl sražen do ochranné sítě.
27:15'
Prvni minuta z Holíkova trestu je fuč, pokračuje se však před brněnským strážcem.
26:53'
Tomáš Filippi se projel po levé straně a pokoušel se překvapit Furcha. Ten má puk ukrytý ve výstroji. Posléze Flek vyhazuje přes všechny čáry.
26:21'
Úvod oslabení Kometa zvládá, nejprve vyhodila, poté se Liberec dopustil ofsajdu.
26:19'
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno:
Petr Holík – 2 min., sekání.
26:06'
Šalé v ofsajdové pasti. Následovala akce Liberce a ten si poprvé v zápase zahraje přesilovku.
24:52'
Liberec právě vstřelil branku! Nedáš – dostaneš. Kometa se dostávala do tempa, měla i tlak. Krátce před druhou obdrženou brankou mohla srovnat Zaťovičem, který se řítil sám na Neužila. Ten ale jeho pokus vyčapal a následně šli do rychlého kontru hosté. JAN ORDOŠ si našel na pravém kruhu ideální palebnou pozici a poslal kotouč do sítě. Asistence:Tomáš Filippi, Michal Birner.
23:16'
Neužil chytá výtečně a znovu si na něm domácí lámou zuby. Nejprve to byl Zbořil, který střílel, puk poskakoval po brankovišti, kde ho vydoloval Šalé a chtěl ho společně s Kollárem dotlačit do sítě, nepodařilo se. Tygři vyhazují pod tlakem přes všechny čáry.
21:39'
Lukáš Derner se řítil do protiakce, ale Furch dokázal svůj tým podržet. Uzavřel své betony a kotouč nepropustil. Předtím zkusil Flek z dálky ohrozit Neužila, ale gólman Liberce je dnes zatím velmi pozorný.
20:58'
Strömberg vystaven do ofsajdu, Kometa po buly ale ihned střílela Zaťovičem.
20:40'
Horkého akce nebyla dokončena, elitní brněnský snajpr nedokázal vystřelit a pouští za sebe na led druhou formaci.
20:15'
Buly pro Liberec, začala druhá část hry.
20:01'
Aktéři dnešní dohrávky se vrací zpátky na led, Kometa dohání jednogólové manko z úvodní třetiny.
Pokračujeme v cca 18:50.
Střely na bránu: 13:5.
Máme za sebou první třetinu, která končí vedením hostů. Kometa přitom nezačala špatně, k dispozici měla hned pětiminutovou početní výhodu po zákroku Vlacha. Nabídnutou šanci však nevyužila a přišel trest po nenápadné akci Melancona, který střelou švihem překonal Furcha. Největší šanci na vyrovnání měl Ďaloga, stav se už do konce třetiny nezměnil.
20:00'
19:37'
Ještě v závěru přišla tvrdá pumelice Kundrátka, ale obětavý zákrok jednoho z libereckých hráčů zabránil připadným komplikacím.
18:48'
Největší šance Komety v zápase. Opět u toho byl Marek Ďaloga, který se prohnal po levé straně, trefuje však jen Neužilovy betony. O dorážku se pak snažil Flek, také neuspěl.
17:58'
Blíží se závěr první třetiny, a u puku Tygři, kteří jsou od úvodního gólu lepším týmem.
17:23'
Marek Ďaloga ukázal svá rychlá chodila a protlačil se až před Neužila. Ten jeho střelu bekhendem lapil do lapačky.
17:07'
Už se zdálo, že Šalé vyrazí do brejku s Kollárem, leč píská se liberecký ofsajd.
16:33'
Teď už to mohlo vypadat daleko hůr, Liberec šel do brejku dva na jednoho, Flynn to vzal celé na sebe a vystřelil, ovšem těsně minul pravou tyč.
15:51'
Michal Bulíř se snažil proháčkovat až před Furcha, což se mu v podstatě povedlo, střelu ale brněnský brankář v poklidu kryl.
14:08'
Zakázané uvolnění Komety, které se nepodařila rozehrávka. Po buly to zkusil Michal Ivan, Gulaši u něj byl včas a zblokoval střelu.
13:48'
Střely na bránu prozatím 10:2, Kometa má sice více ze hry, ale soupeř dobře brání střední pásmo a napadá rozehrávku Brna.
13:19'
Puk je v hledišti, následuje komerční přestávka. Liberec stále vede těsným rozdílem, po střele Melancona.
12:25'
Icing Komety, Martin Zaťovič je po ošetření zpátky v zápase.
11'
Po dlouhém oslabení se následně prosadil Melancon, 0:1
11:17'
Mohlo být srovnáno. První lajna Komety vyslala několik střel a především dorážka Holíka volala po gólu, Neužil ale dokázal znovu zakročit. Zdá se, že rozchytal do slušné formy.
10:37'
Neužil kryje ránu Hrbase od modré čáře.
10:32'
Obávaná brněnská přesilovka se neujala, naopak ojedinělá liberecká akce končí gólem a Tygři vedou. Ve zbytku zápasu se musí obejít bez Jaroslava Vlacha, jenž byl penalizován za svůj zákrok.
10:22'
Liberec právě vstřelil branku! A to už jsou hosté kompletní a dostávají se do vedení. JOSEPH THOMAS MELANCON napřáhl od modré čáry a jeho takový spíše plachťák doputoval do Furchovy sítě. Puk mířil do levé šibenice a zdá se, že toho brněnský gólman mnoho neviděl. Asistence: Uvis Balinskis, Michal Bulíř.
09:37'
Další střelecký pokus vyslal obránce Ščotka, vyrážečka Neužila opět ve střehu.
08:37'
Kundrátek pálil z voleje, ale zlomil hůl. Kotouč však nabral dráhu směr Neužilova brána. Tam před případně dorážejícím Flekem přišel zásah libereckých obránců.
07:20'
Brňané musí začít od Furcha, zatímco Zaťovič putoval do kabiny. Uvidíme, zda se ještě vrátí. Letos už brněnský kapitán musel podobný problém řešit, také to bylo po zákroku na hlavu.
06:50'
Liberec přečkal první dvě minuty, teď se mu povedlo vyhodit.
06:05'
Velká šance Luboše Horkého, jehož bomba těsně minula zařízení. Neužil se jen ohlédl. Přesilovka Komety pokračuje.
5'
Vlach tvrdě fauloval Zaťoviče a šel předčasně do sprch
05:37'
Brněnské komando si ihned vynutilo tlak, pálil Horký a pak také Zbořil. Neužil dokázal vytáhnout perfektní zákroky
04:52'
Jaroslav Vlach rovnou putuje pod sprchy. Odehrál sotvě pět minut a za svůj zákrok vyfasoval trest ve hře. Kometa čeká pětiminutová přesilovka.
04:52'
Jaroslav Vlach – 5 min., faul loktem.
04:52'
A právě brněnský kapitán byl sražen v útočném pásmu. Byl to velmi nepřijemný moment a Vlachův zákrok bude jistě potrestán.
04:28'
Kometa zakládá další protiakci, u kotouče je Zaťovič.
03:25'
Z mezikruží to zkusil nyní Bulíř, kterému však střela vůbec nesedla. Na druhé straně dostal ideální přihrávku na levý kruh Flek a to byla první možnost Komety v zápase. Neužil si připisje první složitější zákrok.
02:50'
Hra je zatím hodně neurovnaná, Kometa se nemůže dostat do tempa, Liberec teď pro změnu chybuje v rozehrávce.
01:38'
Kometa se osvobodila a poprvé zahrozila Koblížkem, ale jeho pokus byl nepřesný.
01:00'
Celou minutu hosté tlačili, od modré nakonec vystřelil Ivan a kotouč se po několika odrazech dostal mimo Furchovu bránu.
00:37'
První nápor zastavil Horký, který ovšem vyhazuje přes všechny čáry. Hosté budou i nadále nastěhovaní před Furchem.
00:05'
Začínáme, úvodní vhazování pro hosty, kteří jdou do útoku.
00:01'
Oba týmy jsou na ledě, Kometu vítá slušně zaplněná Winning Group Arena. S Plzní zde bylo přes 7000, dnes to vypadá na trochu méně, ale i tak by měla být výborná atmosféra.
Možná překvapivě dnes dostává šanci v liberecké bráně Jakub Neužil, jeho zkušenější kolega zůstává na střídačce.
Duel se pomalu chystá ke svému začátku, Kometě stále chybí absentující Rhett Holland, ale nemělo by to být nic vážného. Jinak se vrátil Andrej Kollár.

HC Kometa Brno: Furch (Čiliak) – Ščotka, Ďaloga, Kundrátek, Hrbas, Gulaši, Kučeřík – Flek, Holík, Horký – Zaťovič (C), Strömberg, Koblížek – Kratochvíl, Sallinen, Vincour – Šalé, Zbořil, Kollár – Dufek.
Trenér: Martin Pešout

Bílí Tygři Liberec: Neužil (Kváča) – Balinskis, Nedomlel, Ivan, Melancon, Derner, J. Dvořák, Kolmann – A. Najman, Bulíř (C), Faško-Rudáš – Birner (A), Filippi, Ordoš – Vlach, Šír, Flynn – Dlouhý, Jelínek (A), Rychlovský.
Trenér: Patrik Augusta

Rozhodčí: Mrkva, Ondráček – Rampír, Gebauer.
V domácím prostředí bude Kometa znovu usilovat o zisk tří bodů a návrat na vítěznou vlnu. První vzájemné utkání s Libercem dovedla na půdě soupeře k vítěznému konci, když uspěla pod Ještědem v samostatných nájezdech a odvezla si dva body za vítězství 3:2.

V tabulce se Brňané nacházejí na 5. místě, od úterního soupeře ji dělí desetibodový náskok, který bude chtít zcela jistě navýšit a posunout se zpět mezi elitní čtveřici celků, která zaručuje přímý postup do čtvrtfinále play-off. Dopomoci by ji k tomu mělo domácí prostředí, pod Špilberkem Brňané už téměř dva měsíce nepoznali přemožitele.
Loňský účastník čtvrtfinále určitě nepočítal s tím, že po 19 odehraných zápasech bude pouze tři body od posledního místa. Liberci se zatím nedaří výrazněji chytit a předvést potřebnou vítěznou sérii. Naopak jej doprovází kuriózní remízová série, když hned 11 utkání dospělo do prodloužení či samostatných nájezdů, v dalších 5 duelech musely šelmy gratulovat k vítězství soupeři a pouze ve 3 případech se liberečtí hokejisté radovali z plnohodnotného tříbodového bodového zisku.
Tak ještě jednou sportu zdar a hokeji zvlášť přeji z brněnské Winning Group Areny, kde dnes vypukne dohrávané utkání mezi Kometou a Libercem. Oba týmy mají program přímo našlapaný a hrají prakticky každý druhý den. Kometa se vrátila z Litvínova s prohrou 1:5, Liberec dopadl v neděli téměř stejně na ledě Olomouce. Každý tedy má rozhodně co napravovat. Kometa hraje o návrat mezi elitní trojku, Liberec by se naopak rád odpoutal z desátého místa vydrápal se tabulkou vzhůru.
Utkání 17. kola Tipsport extraligy mezi Kometou a Libercem, které bylo původně naplánováno na úterý 1. listopadu 2022, se přesunulo Důvodem byly technické potíže ve strojovně chlazení Winning Group Areny. Náhradní termín zápasu je určen na 22. listopadu.