Děkuji, že jste toto utkání sledovali spolu se mnou a já už se na Vás těším u dalších online přenosů. Pro tuto chvíli se s Vámi loučím. Na shledanou!
Traktor Čeljabinsk nakonec poráží soupeře z Ufy 3:1 a potvrdil tak roli mírného favorita zápasu. Domácí zápas skvěle odstartovali a díky dvěma trefám během pěti vteřin vedli ve čtvrté minutě už 2:0. Ufa sice ve 13. minutě Mirnovem snížila, ale to bylo z její strany pro dnešek vše. Na další gól se pak čekalo až do začátku třetí třetiny, kdy skóre utkání uzavřel domácí Jakucenja. Traktor tak jen potvrdil svou pozici jednoho z nejlepších týmů Východní konference. Naopak Ufa bude muset ještě hodně bojovat, aby vůbec postoupila do play-off.

Střely na branku ve 3. třetině - 11:14, celkem - 28:29
60:00
59:30
Domácí s pukem na holi, tohle už jejich soupeř nemůže stihnout.
59:01
Minuta do konce třetí třetiny. Hosté v zoufalém náporu.
58:14
Jakucenja mohl definitivně rozhodnout. Před brankou se dostal k volnému puku a měl před sebou poloodkrytou branku. Jeho bekhend však dokázal Tarkki s vypětím všech sil betonem vytěsnit.
57:38
Po zákroku Fokina se bude vhazovat v obranném pásmu Traktoru.
56:29
Domácí sbírají cenné vteřinky v rohu za brankou Tarkkiho.
55:44
Jeden z hostujících obránců pálil od modré tvrdě, ale také nepřesně.
54:44
A Bulis je na ledě. Domácí jsou zase blíže třem bodům.
54:04
Ufa ale musí začínat od své branky, kam domácí kotouč odpálili.
53:53
Svitov jen lehce nahodil kotouč na Fokina, čímž získal vhazování v útočném pásmu pro svůj tým.
53:37
A znovu.
53:21
Domácí se osvobozují.
53:08
A ke snížení nebylo daleko. Zinovjev si před brankovištěm našel volný kotouč, ale nedokázal překonat Fokina, který Traktor podržel.
52:44
Jan Bulis oslabuje svůj tým a dává Ufě ještě šanci vrátit se do hry.
52:19
Hráči Salavatu Julajev se snaží, ale do větších příležitostí se nedostávají.
51:20
Fokin přerušil hru po nahození Baranky. Následuje komerční pauza.
50:17
Pihlström pálil z levé strany, Fokin byl na místě.
47:20
Hráči Čeljabinsku nyní soupeře téměř k ničemu nepouští a kontrolují svůj náskok.
44:39
Ufa to bude mít hodně težké, hráči Traktoru působí po třetím vstřeleném gólu velice energickým dojmem.
43:41
Oba týmy v plném počtu.
42:16
Čeljabinsk právě vstřelil branku!
Domácí odskakují na rozdíl dvou branek! Jan Bulis adresoval přihrávku MAXIMU JAKUCENJOVI, který ranou z první prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Jan Bulis.
41:40
Síly na ledě se vyrovnaly. Vyloučen byl Pihlström.
41:09
Domácí budou hrát oslabení. Na trestnou lavici odešel Vasilčenko.
40:19
Ufa zahájila třetí třetinu útočně.
40:01
Ve druhé třetině gól nepadl. Sledujeme urputnou a vyrovnanou bitvu a ve třetí části to jistě bude ještě hodně zajímavé. Třetí třetina začne přibližně ve 13:44.

Střely na branku ve 2. třetině - 7:9, celkem - 17:15.
40:00
39:01
Poslední minuta druhé třetiny.
38:53
Chlystov se ze strany natlačil až před branku, ovšem Fokina nepřekonal.
38:20
Zdá se, že se domácí snaží dohrát třetinu především bez inkasované branky.
36:14
Po střele Koněva přerušil Fokin hru.
35:11
Glinkin si to odvážně namířil skrze hostující obranu. Ta ho zastavila až těsně před Tarkkim.
33:56
Hosté dlouhou pasáž v oslabení přežili. Teď už by ale měli hrát disciplinovaněji.
32:20
Hosté už ve čtyřech a hned zahrozil Svitov, který nebezpečně pálil, ovšem mimo branku.
31:55
Dalším vyloučeným hráčem je Koněv. Domácí budou hrát kratičkou dvojnásobnou přesilovku a pak budou pokračovat ve hře 5 na 4.
30:03
Stěpanov oslabuje hosty dvouminutovým trestem.
29:49
29:15
Domácí se v oslabení dobře brání a nepouští Ufu do šancí.
27:48
Vyloučeným hráčem je Rjabykin.
27:42
Zubarev si sjížděl před branku a nezakončil dobře jen díky faulu domácí obrany. Bude se vyučovat.
26:09
Máme tu komerční přestávku.
25:21
Domácí se osvobozují za cenu zakázaného uvolnění.
24:43
Hosté uzamkli Traktor před jeho brankou, ale zatím bez vážnější příležitosti.
23:40
Kuzněcov hledal před brankou Popova, přihrávka neprošla.
23:17
21:37
Hostující přesilovka právě začala.
21:16
Na trestnou lavici odešel Jan Bulis. Síly se na chvíli srovnávají a za moment budou hrát přesilovku hosté.
21:06
Ufa se opět osvobodila.
20:33
Hosté v oslabení vyhazují.
20:01
Hokejisté Čeljabinsku měli doslova raketový vstup do utkání. Ve 4. minutě totiž během pouhých pěti vteřin skórovali hned dvakrát, když se prosadili Šinin a Kuzněcov, a to ještě o minutu později nebyl další Kuzněcovův zásah uznán. Ufa se pak přeci jen vzpamatovala a ve 13. minutě zásluhou Mirnova snížila. Druhou třetinu, která by měla odstartovat ve 12:53, začne Traktor v početní výhodě 4 na 3.

Střely na branku v 1. třetině - 10:6.
20:00
19:54
Oboustranné vyloučení. Za domácí Čistov, za Ufu Proškin. Ten navíc dostává i desetiminutový osobní trest.
19:54
Tarkki přerušil hru po Rjabykinově střele od modré. Ještě jedno buly.
19:36
Hostující Gluchov vyfasoval dvě minuty za sekání.
19:01
Minuta do konce třetiny. U puku domácí.
18:49
Z dálky to zkusil Bulis, Tarkki neměl problém.
18:43
17:52
Po odražené střele Antipova se již hosté osvobodili.
17:35
Hostům se zatím nedaří vyhodit. Měli k tomu několik možností.
16:42
Mirnov v útočném pásmu naprosto zbytečně podrazil rozehrávajícího obránce a oslabuje Ufu.
16:19
Gluchov se dostal s pukem do útočného pásma, ale někdo ze spoluhráčů mu přejel modrou předčasně. Ofsajd.
15:56
Zakázané uvolnění domácích.
15:50
Nyní se hraje převážně ve středním pásmu bez střel na branku.
14:44
Střelu Nestěrova Tarkki vyrazil do bezpečí.
14:29
Hosté se po tragickém začátku vzpamatovali a zdá se, že by mohli v Čeljabinsku hrát vyrovnaný zápas.
13:29
Po střele Jakucenji Tarkki přerušil hru. Komerční přestávka.
12:04
Ufa právě vstřelila branku!
Hráči Salavatu Julajev snižují. Hosté se dostali do přečíslení 3 na 2, Svitov našel mezi kruhy IGORA MIRNOVA, který vypálil zápěstím přesně. Asistence: Alexander Svitov.
10:35
Až po skončení přesilovky si hosté vypracovali největší přiležitost. Před brankoviště se natlačil Saprykin a dostal se hned k několika dorážkám. Fokinův rozklek ale nepovolil.
09:55
Ufa v pásmu, ale Fokin na těžší zákrok zatím čeká.
08:31
Dalším vyloučeným hráčem je domácí Razin. Ufa má šanci snížit.
06:59
Traktor sehrál početní výhodu velice slušně, ale Tarkki zatím další gól neinkasoval.
04:58
Atjušov vyloučen a domácí budou hrát přesilovku.
04:02
Hosté jsou na ručník! Jeden z obránců nahodil kotouč před brankoviště a tam ho dotlačil za záda Tarkkiho opět Kuzněcov. Naštěstí pro Ufu branka neplatí pro postavení Kuzněcova v brankovišti.
3:22
Neskutečné! JEVGENIJ KUZNĚCOV se dostal hned po buly ve středovém kruhu k puku, prokráčel až před branku a zvýšil na 2:0. Asistence: Jan Bulis, Dmitrij Rjabikin.
3:17
A je tu první gól zápasu. ALEXANDER ŠININ dostal kotouč na pravý kruh, odkud prostřelil Tarkkiho. Asistence: Anton Glinkin.
2:19
Sledujeme poměrně opatrný začátek. Takové klasické oťukávání.
0:53
Bulis hledal najíždějícího Kozněcova, ten na kotouč nedosáhl.
0:20
Svitov se zkoušel prokličkovat do střelecké pozice, ale domácí ho připravili o kotouč.
00:01
Zní hymna ruské federace.

Traktor Čeljabinsk: Fokin (Garnett) - Vasilčenko, Bělov, Quint, Rjabykin, Katičev, Razin, Šinin, Nestěrov - Panov, Kontiola, Jakucenja - Kuzněcov, Čistov, Bulis - Popov, A. Kosticyn, Antipov - Glinkin, Ničuškin, Karpov.

Salavat Julajev Ufa: Tarkki (Vasilevskij) - Zubarev, Kolcov, Proškin, Koněv, Baranka, Gurkin, Atjušov, Isangulov - Mirnov, Saprykin, Svitov - Pihlström, Zinovjev, Slepyšev - Paršin, Chlystov, Filatov - Musatov, Stěpanov, Gluchov.

Rozhodčí: Gašilov, Gusev - Palei, Lazarev.
Pohled do statistik:
Suverénně nejproduktivnějším hráčem Čeljabinsku je ruský supertalent Jevgenij Kuzněcov – 38b (17+21). O deset bodů méně pak nasbíral finský forvard Petri Kontiola (9+19). Dobrou sezónu zažívá i Čech Jan Bulis – 24b (13+11). Nejproduktivnějším bekem Traktoru je Deron Quint – 12b (4+8). Stejně bodů nasbíral i Vjačeslav Bělov (3+9). Jasnou brankářskou jedničkou je Michael Garnett, který v letošní sezóně odchytal již 31 utkání s průměrem 2,23 inkasovaných branek na zápas a úspěšností 92,3%.

Kanadské bodování Ufy vede Igor Mirnov – 30b (17+13). 21 b (6+15) pak zaznamenal Denis Chlystov. Nejproduktivnějším obráncem týmu je zkušený Vitalij Proškin – 19b (5+14). V brance jednoznačně vládne Fin Liro Tarkki. Ten má na kontě 32 zápasů s průměrem 2,43 obdržené branky na zápas a procentuální úspěšnost 91%. Jako náhrada bývá na střídačce připraven většinou Vadim Tarasov.
Traktor si v letošní sezóně vede velice dobře, ale klidně na tom mohl být i o něco lépe. Na začátku ledna totiž prodělal slabší období, když si v pěti zápasech připsal pouhé tři body za porážky v prodloužení či po nájezdech. Ve čtvrtek však hokejisté z Čeljabinsku zabrali a doma udolali silnou Kazaň 3:2.

Ufa vždy patřila k nejlepším celkům Kontinentální hokejové ligy, ovšem letos neprožívá úplně podařenou sezónu. Hráči Salavatu Julajev nedokáží udělat delší sérii vítězných zápasů. V tabulce Východní konference jsou tak až na sedmém místě s pětibodovým náskokem na devátou Jugru. V posledních pěti zápasech Ufa pravidelně střídá vítězství s porážkami. Ve čtvrtek si ale připsala cenný skalp, když si z Magnitogorsku přivezla vítězství 4:1.
Zdravím všechny příznivce dobrého hokeje a především ruské KHL. Přesně v pravé poledne našeho času přivítá Traktor Čeljabinsk tým Salavatu Julajev Ufa. Jde o souboj v rámci Východní konference a lépe jsou na tom hokejisté Traktoru, kterým v konferenční tabulce patří čtvrtá příčka. Ufa nasbírala o 13 bodů méně a je sedmá. Postup do vyřazovacích bojů tak ještě nemá zdaleka jistý.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.