Islanders - Montreal | ONLINE | 22.3.2013 00:05 | NHL 2012/2013 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

Montreal předvedl parádní třetí třetinu, kterou výhral 0:3 a zásluhou toho získává z ledu Islanders všechny body. Hosté měli počas celého zápasu převahu a jejich vítězství je zcela zasloužené.

Tři hvězdy zápasu:
1. Brendan Gallagher (MON) 2+0
2. P.K. Subban (MON) 1+1
3. Brian Gionta (MON) 1+0

Já se s Vámi prozatím loučím, ale už za necelou hodinu se přihlásím u zápasu Los Angeles Kings - Dallas Stars.
60:00
Konec zápasu.
59:33
Domácí mají puk za svou brankou, maj čas na poslední útok.
59:02
Hosté už jsou ve čtyřech, pokračuje klasická přesilovka Islanders.
58:46
Moen (MON) zahákoval Okposu a domácí si tak zahrají kratičkou přesilovku pěti proti třem.
58:02
Ve velmi dobré pozici se ocitl John Tavares, který mířil dobře nad rameno Price. Price však dokázal na poslední chvíli puk právě svým ramenem vyrazit.
57:02
Subban (MON) je vyloučen na dvě minuty za hrubost a Islanders tak mohou alespoň zkorigovat stav.
56:33
Došlo k úpravě střelce páté branky Montrealu. Branka je nakonec připsána Brendanovi Gallagherovi, který dorážel střelu Maxe Paciorettyho. Pro Gallaghera se tak dnes jednalo už o druhý přesný zásah.
53:52
Zakázané uvolnění Islanders.
53:07
Puk zvláštně poskakoval kolem pravé tyčky brány, kterou hájí Poulin, ale hostující brankář si situaci dokázal pohlídat.
51:49
Canadiens navíc stále pokračují v útočném snažení a mám pocit, že si tento zápas už nenechají utéct.
50:47
Montreal právě vstřelil branku!

Po dalších 37 vteřinách přidávají Canadiends další branku. Opět je šťastným střelcem BRENDAN GALLAGHER. Už to vypadalo, že se do listiny střelců zapíše Max Pacioretty, ale jeho pokus se odrazil od tyčky a až poté Gallagher dostal puk definitivně za brankovou čáru. Asistence: Max Pacioretty, David Desharnais
50:10
Montreal právě vstřelil branku!

Naopak na druhé straně se prosazuje BRENDAN GALLAGHER, který velmi elegantně tečoval střelu Maxe Paciorettyho. Asistence: Max Pacioretty, P.K. Subban
49:58
Za námi je skoro polovina třetí třetiny a smazat náskok soupeře se tentokrát snažil John Tavares, jeho střelu si však pozorný Price pohlídal.
48:06
Píská se přihrávka rukou, vhazovat se bude ve středním pásmu a to hned po skončení komerční přestávky.
47:20
Poulin opět v pozoru! Domácí brankář včas secvakl betony a vyrazil kotouč. Z následného rychlého protiútoku zahrozili i domácí, ale ani Price se nenechal překvapit střelou z dálky.
46:36
Ryder se dostal k dorážce první střely od modré čáry, ale ani první pokus a ani Ryderova dorážka brankou neskončila.
45:37
Aucoin (NYI) byl evidentně zasažen soupeřem do obličeje a poté se podle rozhodčích skácel k zemi až příliš a tak je vyloučen na dvě minuty za přifilmovaný pád.
43:26
Poulin nepředvedl dvakrát přesvědčivou rozehrávku a málem toho hosté využili. Střelu z velkého úhlu si však Poulin pohlídal.
42:33
Domácí jsou zaskočeni inkasovanou branku a v úvodu třetí třetiny jsou tak pod tlakem.
40:48
Montreal právě vstřelil branku!

Tak tomu se říká famózní vstup do třetiny. David Desharnais zachytil rozehrávku Islanders a přesnou přihrávkou před branku našel volného BRIANA GIONTU, který kotouč šikovně namířil na branku a posílá Canadiens do vedení. Asistence: David Desharnais
40:01
Začala třetí třetina.
Druhá třetina skončila stejným výsledkem jako ta první. Pocit vedení v zápase si vyzkoušeli i domácí hráči, které poslal do vedení 2:1 Višňovský. O čtyři minuty později však po přihrávce Plekance propálil vše v přesilové hře Subban a toto skóre se do konce druhé části nezměnilo.

Před třetí třetinou je tak vše otevřeno a nás čeká jistě velmi dramatické vyvrcholení tohoto zápasu.
40:00
Druhá třetina skončila.
39:45
Islanders hrají v plném počtu.
38:49
Price vyjel pro vyhozený kotouč až do rohu kluziště, ale neposedný puk mu přeskočil hokejku a od mantinelu se málem odrazil přímo k napadajícímu hráči Islanders. Price však stihl zacouvat zpět do branky a naštěstí pro něj odraz od mantinelu překvapil i soupeře.
38:35
Subban mířil nepřesně a poté se domácí okamžitě osvobozují.
38:27
Canadiens se konečně usadili v útočné třetině a roztáčí přesilovkový kolotoč.
37:45
Carkner (NYI) poslal velmi nevybíravým způsobem k zemi Gallaghera a odchází za to na dvě minuty na trestnou lavici. Před koncem druhé třetiny se tak otevírá zajímavá příležitost pro Montreal.
37:38
Ani jeden z týmů nedokázal v této pasáži hry nějak lépe přejít do útočného pásma a tak většina puků končí nahozením na zadní mantinel.
36:11
Tomáš Plekanec dnes kromě dvou asistencí vyhrává i dost často na vhazování a tím také pomáhá Canadiens.
35:50
Poulin se vrhl po kotouči jako šelma a přerušuje hru.
35:02
Gallagher si vyjel s pukem před branku a v dobré pozici se pokusil o střelu, kotouč však netrefil úplně ideálně a prostor mezi třemi tyčemi netrefil.
33:24
Islanders neodehráli přesilovou hru vůbec špatně, ale na vstřelení branky to tentokrát nestačilo. Dumont naskočil na led a Montreal hraje v plném počtu.
33:06
Travis Moen (MON) upadl za brankou a nabídl tak puk Tavaresovi, který ho bekhendem okamžitě vyslal na Price. Price jeho střelu vyrazil na hokejku Brada Boyese, ale ani ten brankáře Canadiens překonat nedokázal.
31:24
Předchozí situace má ještě dohru v podobě vyloučení Dumonta (MTL), který dostává dvě minuty za hrubost.
31:24
Po Bouillonově střele se v domácím brankovišti utvořila slušná mela a došlo tak na menší roztržku. Rozhodčí však vše rychle uklidnili a tak se po reklamní přestávce bude pokračovat ve hře.
31:55
Domácí Streit přestřelil branku v zajímavé pozici.
30:53
Montreal právě vstřelil branku!

Vedení Islanders netrvalo moc dlouho. P.K. SUBBAN si sjel na modrou čáru a tvrdou střelou propálil vše co bylo před ním a srovnává tak na 2:2. Asistence: Tomáš Plekanec
30:07
Přihrávka do předbrankového prostoru nenašla adresáta a tak mohl Bailey vyhodit puk přes celé kluziště.
29:26
Grabner (NYI) zahákoval White a za svůj přestupek je odměněn dvěma minutami na trestné lavici.
27:17
MacDonald měl na hokejce třetí gól Islanders, ale ležícího Price překonat nedokázal! Stačilo zřejmě trefit branku, ale to se MacDonaldovi z velkého úhlu nepovedlo.
26:58
Islanders právě vstřelili branku!

Canadiens svou převahu nekorunovali brankou a tak přichází trest na druhé straně. Velmi blízko gólu byl už Moulson, který však do odkryté brany puk nedostal. Kotouč se však odrazil k volnému ĽUBOMÍRU VIŠŇOVSKÉMU a tomu se už podařilo puk dopravit za záda bezmocného Price. Asistence: Matt Moulson, John Tavares
25:56
Opět je před Poulinem zmatek po vyhraném vhazování. Tentokrát dokonce domácí brankář skákal proti střele rybičku jako Petr Čech ve fotbalové bráně Chelsea a je třeba dodta, že měl Poulin opravdu velkou kliku, že puk nakonec nedoklouzal do branky, ale letěl jen mimo.
25:47
Plekanec vyhrál buly přímo na hokejku Rydera, který okamžitě vypálil. Narazil však na připraveného Poulina, který jeho pokus kryje.
25:41
Po nepřesné rozehrávce Islanders se píská zakázaného uvolnění a hra se stěhuje před Poulina.
24:42
Souboj u domácí branky končí pádem Poulina a posunutou brankou.
22:57
Přesilovou hru Ilanders nevyužili, ale nezahráli to v početní výhodě vůbec špatně.
22:10
Moulsonův pokus vyráží Price a drží tak Canadiens na nerozhodném stavu.
21:54
První minuta přesilév hry je skoro za námi a Islanders ji zatím hrají velmi dobře. Price je v ohni střel.
20:57
Velmi nepovedené střídání Montrealu, puk prolétl ve chvíli střídání právě kolem střídaček a zasáhl šestého hráče do brusle a tím se píská příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Ryder (MON).
20:17
Hned v úvodu druhé třetiny Poulin schovává kotouč a přerušuje hru.
20:01
Začala druhá třetina.
V první periodě jsme měli možnost sledovat vyrovnanou bitvu, o čemž vypovídá kromě ukazatele skóre i počet střel na branku (10:10). Montreal měl optickou převahu, ale domácí kontrovali z rychlých brejků a tak museli být i hosté celou dobu na pozoru.

Před druhou třetinou je tak vše maximálně otevřené a my se můžeme těšit na jistě zajímavé pokračování tohoto duelu.
20:00
První třetina skončila.
19:47
Subban vypálil ihned po vyhraném buly a tentokrát musel Poulin použít k zákroku beton, kterým kotouč vyrazil do rohu kluziště.
19:43
Gionta najel s pukem do útočné třetiny a tvrdou dělovkou vyzkoušel pozornost Poulina.
19:14
Price raději schoval nahozený kotouč v lapačce a přerušil hru.
19:00
Ohlášena poslední minuta první třetiny.
18:20
Canadiens v postavení mimo hry.
17:05
Tomáš Plekanec vypálil od modré čáry a ještě k tomu ze slušného úhlu a tak přestože jeho střela měla dobrou razanci, tak měl Poulin usnadněnou práci. Na střelu měl hodně času a ještě na ni dobře viděl.
15:36
MacDonald to zkusil bekhendem, ale jeho střele chyběla potřebná razance a tak měl Price situaci usnadněnou.
15:09
Velmi krkolomně to museli zahrát hosté na útočné modré čáře, ale ofsajdu se nakonec vyhnout podařilo.
13:49
Islanders málem opět odpověděli z rychlého protiútoku, který tentokrát nedopadl tak dobře, jako v případě Tavaresova gólu na 1:1.
13:17
Poulin nepředvedl dvakrát jistý zákrok lapačkou a tak se málem dostali hosté k dorážce.
12:06
Islanders právě vstřelili branku!

Typická situace nedáš - dostaneš. Islanders ustáli situaci tři na jednoho a v zápětí z protiútoku sami vyrazili do brejkové příležitosti dva na jednoho. JOHN TAVARES oklamal obránce, podržel kotouč a dostal se s ním až před Price, kterého s naprostým přehledem překonal. Asistence: Matt Moulson
11:57
Z ničeho nic se hosté vydali za vyhozeným kotoučem a byla z toho situace tři na jednoho, kterou však hráči Canadiens překombinovali a nepřesnou přihrávkou o velkou šanci přišli.
10:54
Tinordi mohl na druhé straně vyrovnat, ale jeho střela byla nepřesná.
09:36
Montreal právě vstřelil branku!

Jak je to jednoduché, když se povede vyhrát buly a rychle rozehrát přesilovkový kolotoč. Po několika přihrávkách si MICHAEL RYDER sjel s pukem blíže k bráně a rychlou střelou překonal bezmocného Poulina. Ten měl situaci o to složitější, že před ním výtečně clonili Ryderovi spoluhráči: Asistence: Andrei Markov, Tomáš Plekanec
09:22
Puk poskakoval po brankovišti, ale nikdo z hostů ho nedokázal dostat za na půl překonananého Poulina.
08:54
Streit (NYI) je prvním vyloučeným hráčem dnešního zápasu, dvě minuty vyfasoval za krošček.
07:58
Islanders jakoby svým výkonem soupeře uspávali a poté vždy jedním útokem vyskočí a pohrozí. Opět se hrálo převážně ve středním pásmu nebo v útočném pásmu Canadiens, ale stačil jeden protiútok a domácí se dostali k nebezpečné střele.
06:18
Tavares najel do útočné třetiny a střílenou přihrávkou hledal své spoluhráče před brankou. Puk sice do nebezpečného prostoru dostal, ale nikdo ho netečoval a tak měl Price usnadněnou práci.
04:52
První obrovská šance zpasu, ve které se z čista jasna ocitl McDonald který těsně před Pricem tečoval nahozený puk a Price měl při zákroku i podstatnou dávku štěstí.
02:42
Po nahozeném kotouči na Poulina se před brankářem Islanders strhla první menší potyčka, kterou však rozhodčí dokázali uklidnit.
02:19
Desharnais vyhrál vhazování v útočném pásmu a Tomáš Plekanec toho využil k okamžité střele. Tu však zneškodnil připravený Poulin.
01:58
Aucoin (NYI) číhal před brankou na přihrávku a dostal ji, ve výborné šanci však domácí hráč minul branku.
00:21
Po úvodním buly nahodili domácí kotouč až za branku Montrealu, ale tam vládne Price, který pomohl obráncům dostat puk z obranné třetiny.
00:01
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

New York Islanders: Poulin (Nabokov) - MacDonald, Hamonic, Streit, Carkner, Hickey, Višňovský - Moulson, Tavares, Boyes - Bailey, Nielsen, Okposo - Cizikas, Aucoin, McDonald - Martin, Reassoner, Grabner

Montreal Canadiens: Price (Budaj) - Yemelin, Markov, Subban, Gorges, Boullion, Tinordi - Gallagher, Desharnis, Pacioretty - Gionta, Plekanec, Ryder - Armstrong, Eller, Galchenyuk - Dumont, White, Moen

Rozhodčí: Martell, O'Rourke - Morin, Racicot.
Sám jsem zvědav jako dopadne třetí vzájemné měření sil těchto dvou týmů, zda se konečně podaří Montrealu soupeře porazit nebo se budou opět radovat hráči Islanders, kteří v boji o play-off potřebují každý bod.
V obou vzájemných zápasech sice vyhráli Islanders, ale celkově mohou být zatím spokojenější hráči Canadiens. Ti nasbírali dohromady 43 bodů a díky toho vedou Severovýchodní divizi před Bostonem a automaticky je to řadí na jednu z prvních třech pozic Východní konference, konkrétně na druhou.

Naopak Islanders čeká těžký boj o příčky zaručující play-off. Momentálně patří hráčům z New Yorku desátá příčka ve Východní konferenci a na svého městského rivala Rangers ztrácí tři body. Právě Rangers jsou na osmé postupové příčce.
Pro oba týmy se dnes jedná už o třetí vzájemný zápas v letošní zkrácené sezóně a zatím se v obou předchozích duelech radovali hráči Islanders.

22. 02. 2013 MON - NYI 3:4p (2:0, 1:2, 0:1 - 0:1)
06. 03. 2013 NYI - MON 6:3 (0:1, 3:1, 3:1)
Bohatý páteční program na onlajnech otevírají jako už tradičně zápasy z NHL, my se budeme v tomto přenosu věnovat zápasu New York Islanders a Montreal Canadiens.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:05.


Články odjinud