Dnešní utkání přineslo hodně přesilových her, kterých využil lépe hosté. Stejně tak, jako Litvínov ztratil poslední domácí utkání proti Vítkovicím, tak dnes předvedl pravý opak a hru přelil na svojí stranu. Domácí se ve třetí třetině snažili sice o srovnání, ale vyloženou šanci si vytvořit nedokázali, a půjdou tak domů zklamaní. Ode mě je to dnes vše a z karlovarské KV Areny se tak s Vámi loučím. Hezký večer.
Zásahy brankařů po třetí třetině: Franěk 8, Závorka 9. Hráčem utkání se stal za Litvínov Richard Jareš a za domácí kapitán Martin Zaťovič.
60:00
59:46
Domácí si zahrají posledních čtrnáct vteřin třetiny v přesile. Na trestnou míří Jareš (LIT) za faul kolenem.
59:25
Závorka opět míří na střídačku.
58:59
Hosté si berou oddechový čas. Kouč Litvínova chce zřejmě zklidnit hru.
58:58
Domácí hrají v plném počtu.
58:41
Energii se podařilo vyvolat před bránou Fraňka zmatek a Vachovec dokonce dorážel na třikrát, ale pouze do Fraňkovo betonu.
58:22
Litvínov se provinil úmyslným ofsajdem. Bude se vhazovat v útočném pásmu Energie.
57:43
Zblokovaná střela Grmana skončila v ochranné síti.
57:38
Domácí si berou oddechový čas. Závorka zůstává na střídačce. Energie sehraje power-play 5 na 4.
57:38
Po akci založené Zaťovičem se kotouč dostal až na modrou, odkud poslal střelu Nosek. Franěk střelu vyrazil nad.
57:05
Další vyloučení! Hra se srovná na 4 na 4. Lukáš Pech (KVA) je trestán za nedovolené bránění.
56:58
Vyloučen je hráč Litvínova Hübl (LIT). Dvě minuty si odpyká za hákování. Energie bude hrát přesilovku.
56:05
Jakub Černý leží na ledě po tvrdé střele Látala. Na led přichází lékař hostí.
55:41
Hosté hrají v plném počtu.
55:35
Nosek s Drtinou vyrobili na modré kiks, které je stál ztrátu útočného pásma.
55:15
Skladaný dorážel po střele Gulašiho. Franěk byl ale pohotový a kotouč ukryl včas pod svojí lapačku.
54:53
Domácí se v přechodu do útočného pásma zatím trápí.
54:04
Nosek našel Pecha, kterému ale střela nesedla a branku minul.
53:41
Další vyloučení si vykoledoval opět Jareš (LIT), který se provinil hákováním. Energie má šanci srovnat.
52:50
Vachovec vybojoval puk v rohu vedle Fraňkovo brány, ovšem kýženou šanci to nepřineslo.
51:54
51:18
Teď si obránci domácích málem srazili puk do vlastní brány!
50:55
Ani jednomu týmu se nedaří dlouho podržet puk.
50:28
Kubinčák (LIT) střílí vysoko nad!
50:15
Golovo sražená střela končí v síti nad Závorkovo bránou.
49:54
A máme tu další vyloučení. Hra se na chvíli srovná, protože Petr Pohl (KVA) odchází za nafilmování pádu před brankovištěm.
49:26
Litvínov zatím brání velice dobře.
48:45
Grmanovo střelu od modré Franěk nedokázal podržet v lapačce.
48:36
Jareše posílá rozhodčí na trestnou lavici za hákování.
48:36
Litvínov půjde opět do oslabení. Energie si zahraje pět vteřin přesilovku 5 na 3.
47:49
David Nosek vysílá tvrdou střelu směrem k Fraňkovo bráně! Kolem puku se oháněl Gulaši se Zaťovičem, ale branku to nepřineslo.
47:16
Litvínovu se dvakrát za sebou podařilo vyhodit puk z obranného pásma.
46:47
Před brankou Fraňka je mela!
46:40
Hráč Litvínova Brejčák si odsedí dvouminutový trest za držení.
46:18
Litvínov půjde do oslabení.
45:49
Domácí jsou v plném počtu!
45:44
Stříteský nastřelil levou tyč Závorkovo brány!
45:10
Litvínov se snaží střílet co to jde. Poslední střelu tečoval Doležal od své brány do sítě nad bránou.
44:52
Domácí dobře brání, přesto nedokázali Jarešovi zabránit ve střele, která šla ovšem mimo.
44:20
Martin Ručinský vyslal tvrdou střelu směrem k bráně. Střelu Závorka chytil do lapačky.
43:49
Na trestnou lavici odchází duo Grman a Gulaši (KVA). Pykat budou za hákování. Domácí jdou do třech.
43:25
Bude se vylučovat na straně domácích.
42:57
42:40
Litvínov pokračuje v nátlaku.
41:30
Tlak Litvínova přinesl dvě střely, které ovšem Závorka bez problémů vyráží.
41:03
Domácí vyhazují kotouč z obranného pásma.
40:57
Doležal (KVA) si odpyká trest za podražení. Domácí jdou do čtyřech.
40:25
Energetici vstoupili do třetí třetiny aktivně. Ihned po získané buly se přesunuli do útočného pásma a zkoušejí si vytvářet šance. Zatím neúspěšně.
40:01
Potvrdila se výměna brankářů na straně domácích. Do třetí třetiny tedy zasáhne nově Tomáš Závorka.
O přestávce se rozcvičuje Tomáš Závorka (KVA), který pravděpodobně nahradí doposud chytajícího Lukáše Mensatora.
Je za námi druhé dějství, ve kterém byli lepší hosté, které poslali puk za Mensatorova záda hned třikrát. Energetici se nechali rozhodit častou hrou v oslabení a šarvátkami, vypadli tak z tempa, které měli v první třetině. Třetí třetina začne přibližně v 19:50.
Zásahy brankařů : Franěk 7 Mensator 10
40:00
39:18
Lukeš pálil od modré, ale Mensator byl pozorný.
37:52
Za zdžovaní hry odchází na dvě minuty Grundling (KVA).
37:18
36:24
Zaťovič dostal přihrávku od Bicka ,ale nedokázal srovnat poskakující kotouč.
35:57
Látal střílel od modré ,ale střelu Franěk vrazil vyrážečkou.
35:18
Na trestnou lavici odchází za sekání Baláž (LIT) . Karlovy Vary budou hrát 3. přesilovou hru v tomto utkání.
34:23
Po střele Ručinského Mensator vyrazil puk pouze před sebe.
33:24
Karlovarští se snaží za brankou hostí získat puk, ale hosté zavezli puk do středního pásma.
32:33
Litvínov právě vstřelil branku!

Po nahození Hübla se ujal puku RICHARD JAREŠ a posílá svůj tým do vedení! Asistence: Viktor Hübl.
32:O9
Od modré střílel Kousalík a Černý J. zkoušel dorážet, ale mimo.
30:57
30:32
Grman neudržel puk na modré a hraje se ve středním pásmu.
29:27
Stříteský vyhazuje kotouč do obranného pásma domácích. Karlovým Varům se nedaří založit útok.
28:57
Na trestnou lavici za nedovolené bránění usedá na dvě minuty Pšurný (LIT)
28:27
Samostatný únik Majdana skončil od Gulašiho tvrdým naražením na mantinel.
28:10
Pech unikl Litvínovské obraně a zkoušel zakončit. Franěk byl připraven.
27:25

Litvínov využil přesilovou hru a vyrovnává zápas. JAKUB ČERNÝ z velké blízkosti prostřelil osamoceného Mensatora. Asistence: Rostislav Martynek, Juraj Majdan.
25:48
Na trestnou lavici usedá Vachovec 2+2 , Zucker, který odsedí trest za Vachovce (KVA), Trávníček 2+2 a za něj odpyká trest Kubinčák (LIT)
25:48
Košťál pálil od modré a před brankou hostů se kvůli dorážejícímu Vachovci strhla bitka mezi Vachovcem a Trávníčkem.
24:40
Energetikům se v přesilové hře nedaří udržet kotouč v útočném pásmu.
24:01
Litvínov vyhazuje puk z obranného pásma.
23:26
Za zdržování hry si jde na dvě minut sednout Jareš (LIT)
22:36

Po důrazu před bránou se VLADISLAV BALÁŽ ujmul puku a prostřelil bezmocného Mensatora. Asistence: Pšurný, Kousalík
21:56
Gulaši pálil od modré,ale trefil pouze Fraňkovo betony.
Drtina pálil od modré. A po střetu se těžce zvedá z ledu.
20:02
Zaťovič unikl do útočného pásma a střelou z mezikruží nepřekonal Fraňka.
20:01
Po první třetině mají ze hry více domácí. Litvínov dobře brání u modré, ovšem ve svém obranném pásmu má problém s důrazem. Domácí využili dvakrát přesilové hry, kterou jim Litvínov nabídl a vstřelil dvě branky tohoto utkání.
Zásahy brankařů: Franěk 9, Mensator 7
20:00
19:51
Před koncem třetiny jde Stříteský (LIT) za podražení na trestnou lavici.
19:36
Martynek pálil do brány osamoceného Mensatora. Mensator ránu vykryl vysoko nad.
18:50
Lukeš pálil od modré.
18:19
Před brankou Litvínova nastal krátký zmatek. Puku se ujali litvínovští a založili útok.
18:06
Zaťovič se pokoušel zakončit, Franěk byl ale pohotovější a puk přikryl pod svojí lapačku.
16:57
Litvínov se po dlouhé době podíval do útočného pásma domácích a hned si vytvořil šanci. Střelu na bránu poslal Ručinský.
16:25
Zucker mohl navýšit skóre! Odkrytou bránu nabídl Franěk. Mířil ovšem jen do boční sítě.
15:33
Karlovy Vary právě vstřelily branku!

Z podobného úhlu jako při minulé přesilové hře skóruje DAVID NOSEK a navyšuje vedení domácích. Asistence: Lukáš Pech, Martin Zaťovič.
14:58
Litvínovu se podařilo vyhodit puk.
14:12
Vyloučen Jareš (LIT) za držení. Energie bude hrát druhou přesilovku!
14:12

Franěk nedokázal udržet puk pod svojí lapačkou. Puk vyškrábl VOJTĚCH POLÁK a z malého úhlu trefil branku! Bez asistence.
13:08
Trávníček ztrácí při oslabení hůl. Litvínov vyhazuje.
12:16
Za nedovolené bránění jde na trestnou lavici Pšurný (LIT)
12:08
Martynek střílel do odkryté brány, přesto mířil do Mensatorova pravého betonu.
11:38
Gula zkoušel vystřelit zápěstím od modré. Mensator s přehledem střelu vykryl.
11:34
Domácím se nepodařilo zachytit rozehrávku. Zakázané uvolnění.
11:01
Jareš zkusil vyvézt puk. Byl ale pomalejší než zbytek formace a byl ofsajd.
09:55
Litvínov má problém s přechodem do útočného pásma.
09:19
Bicek hledal před bránou Litvínova Lukáše Pecha. Pech měl ovšem ke kotouči daleko.
08:34
Litvínov střídá a uklidňuje hru.
07:49
Skuhravý tečoval nahozený puk kousek od tyče Fraňkovo brány.
07:25
Litvínov je pod lehkým tlakem domácích.
06:49
Koštál vybojoval puk před bránou Fraňka a zkoušel zakončit. Střela šla mimo.
05:25
Kloz našel před bránou Fraňka Skladaného, nedokázal ale zpracovat a ze šance sešlo.
04:38
Litvínovští kombinovali před bránou Mensatora, šanci si však nevytvořili.
03:47
Domácí mají problém s rozehrávkou ve svém obranném pásmu.
02:40
Koštál zavezl kotouč do útočného pásma. Našel Zuckera a vytvořil si šanci. Před bránou nastal krátký zmatek.
02:00
Martynek vstřelil na bránu. Mensator se střelou neměl ale žádný problém.
01:00
Domácí ihned v úvodu ztratili při rozehrávce kotouč ve svém obranném pásmu.
00:01
Vítejte u krušnohorského derby. Hráči už nastupují na led. Za chvíli začínáme.
Letošní vzájemné zápasy:

06. kolo HC Energie Karlovy Vary - HC Verva Litvínov 4:2
19. kolo HC Verva Litvínov - HC Energie Karlovy Vary 5:2
Poslední kolo:

HC Slavia Praha - HC Energie Karlovy Vary 4:1
HC Verva Litvínov - HC Vítkovice Steel 2:3
V pátek od 18:00 zhlédne KV Arena souboj celků, kteří už dlouho čekají na vítězství. Energie prohrála čtyřikrát v řadě, Litvínov ještě o jeden zápas více, ale Severočeši mohou těžit z předchozích bodových zisků. Naopak Energii od extraligového dna už dělí jen skóre.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.