To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek víkendu a u dalších online přenosů na počtenou!

Hity: 28:44
Zblokované střely: 12:10

Nejvíce střel: Klesla, Vrbata, Doan, Stone 3 – Landeskog, Barrie, Johnson 3
Nejvíce času na ledě: Oliver Ekman-Larsson 23:11 – Matt Hunwick 24:27

Branky a nahrávky: 2. Boedker (Hanzal, Ekman-Larsson), 24. Hanzal (Doan, Vrbata), 28. Gordon (Moss), 35. Doan (Vrbata, Ekman-Larsson). Rozhodčí: Vanmassenhoven, Kozari – McElman, Nowak. Diváci: 16648.

Hvězdy utkání:

1. Mike SMITH (PHX) – 24 úspěšných zákroků, čisté konto
2. Oliver EKMAN-LARSSON (PHX) – 0+2, 7 hitů
3. Martin HANZAL (PHX) – 1+1, 2 střely
Dnešní utkání vyznělo jasně ve prospěch domácího týmu, Phoenix se dostal do vedení již ve druhé minutě, kdy se nenápadnou střelou od pravého mantinelu prosadil dánský útočník Mikkel Boedker. Ve druhé třetině poté přišla pravá spoušť v podání Kojotů, ve 24. minutě navýšil skóre Martin Hanzal, který využil špatného střídání hostů. Za další čtyři minuty na něj navázal Boyd Gordon střelou z minusového úhlu. Skóre uzavřel ve 35. minutě po nádherné přiklepnutí Radima Vrbaty domácí kapitán Shane Doan. Kojoti si už skóre ve třetí třetině pohlídali a připisují si další velmi důležité body do tabulky Západní konference, kde se posunuli na deváté místo, Avalanche zůstávají poslední.

59:44
Puk míří opět podél hrazení až za branku Semjona Varlamova.
59:12
Mitchelll vypálil z mezikruží, branku netrefil, posléze se domácí osvobozují.
58:40
Mitchell je na ledě, hosté jsou v plném počtu a do konce zápasu budou v početní výhodě.
58:00
Opět se vylučuje, opět za hru vysokou holí, tentokrát ale je potrestán Mikkel Boedker.
57:30
Hosté vyhazují.
56:40
Domácí si zahrají přesilovku, za hru vysokou holí je vyloučen John Mitchell.
54:30
Varlamov je nyní hodně zaměstnán, střely na něj létají ze všech stran.
52:45
Ekman-Larsson rozdal nyní ve středním pásmu několik bodyčeků, za které je právem oceněn ovacemi domácího publika.
51:05
Smith si poradil s bekhendovým zakončením Landeskoga.
49:30
Domácí hráči v třetí části hry lehce polevili, stále jsou ale lepším týmem.
47:50
Další nebezpečí před domácí brankou, hosté trochu přidali.
47:15
Smith si teď musel pohlídat nebezpečný pokus P.A. Parenteaua, domácí brankář vyrazil betonem.
46:50
Domácí uklidňují hru a snaží se rozjet nový postupný útok.
45:59
Yandle je na ledě, domácí jsou v plném počtu.
45:45
Kojoti vytlačili hosty z útočného pásma.
44:37
Smith dokázal vyřešit všechny problémy, které se před jeho brankou naskytli.
43:59
Na trestnou lavici tentokrát míří Keith Yandle za nedovolené bránění.
42:34
Landeskog skáče na led, Laviny hrají v plném počtu.
41:50
Domácí nejsou v přesilové hře zatím nikterak nebezpeční.
41:13
Puk už byl ve středním pásmu, odpískán ofsajd.
40:34
Bude se vylučovat, za nedovolené bránění brankáře vyloučen hostující kapitán Gabriel Landeskog.

Statistiky hráčů po druhé třetině:

Nejvíce střel: Klesla, Vrbata, Doan, Stone 3 – Tyson Barrie a Gabriel Landeskog 2
Nejvíce času na ledě: Oliver Ekman-Larsson 14:32 – Matt Hunwick 15:20
Ve druhé dvaceitminutovce domácí výrazně navýšili skóre na 4:0, na Mikkela Boedkera z první třetiny navázali postupně Martin Hanzal, Boyd Gordon a Shane Doan. Kojoti si tak kráčejí pro další velmi důležité body, které by je vytáhlo už na deváté místo Západní konference!
40:00
39:00
Domácí hrají v druhé třetině v útočném pásu opravdu skvěle, Radim Vrbata si dělá v podstatě, co chce.
37:57
Doan je na ledě, domácí jsou kompletní.
37:30
Smith pokryl Johnsonův pokus od modré čáry, poté se před jeho brankou strhla menší strkanice, po které se ale nebudu ani vylučovat.
36:45
Domácí se zatím dobře brání.
35:57
Přesilovka pro hosty, Shane Doan je potrestán menším trestem za nedovolené bránění.
34:37
Phoenix právě vstřelil branku!
Nádherná akce první lajny, Ekman-Larsson našel přesně napříč třetinou Vrbatu, jenž předložil puk úplně volnému SHANU DOANOVI, kterému stačilo trefit prázdnou branku! Asistence: Radim Vrbata a Oliver Ekman-Larsson.
34:00
Vrbatova dělovka se nepříjemně odrážela od zadního hrazení před branku, Varlamov si tento odraz ale pohlídal.
33:14
Smith likviduje střelu O'Reillyho, poté si poradil i se střelou od modré čáry.
32:25
Johnson byl u puku dříve jak Klinkhammer, hosté mají ale obrovské problémy s rozehrávkou ve vlastní třetině.
31:45
Hostující trenér Joe Sacco si bere oddechový čas, aby dal odpočinout svým hráčům, kteří nemohou po icingu střídat.
31:45
První lajna Coyotes kombinuje v útočném pásmu, Laviny se osvobozují za cenu zakázaného uvolnění.
30:53
Laviny se příliš dlouho v útočném pásmu nezdrželi, dopředu už opět míří domácí.
30:00
Máme tu polovinu zápasu, hosté trochu přidali na obrátkách.
28:45
Varlamov sráží tvrdou ránu Michaela Stona od modré čáry.
28:31
Domácí hráči v ofsajdu.
27:04
Třetí lajna domácích nyní skvěle zapracovala v útočné třetině, vybojovala puk, Moss lehce vystřelil, puk se od zadního hrazení odrazil k BOYDU GORDONOVI, jenž z mínusového úhlu překvapil Varlamova! Asistence: David Moss.
26:55
Hosté se chvíli drželi v útočném pásmu, dopředu už ale míří opět Kojoti.
26:12
Ofsajd Avalanche.
25:40
Puk se nyní divně odrazil od mantinelu a málem zapadl za Varlamovova záda, ruský brankář v barvách Lavin měl nyní velké štěstí.
24:27
K zajímavé dorážce se po střele Barrieho dostával Palushaj, byl ale včas a dobře odklizen domácími obránci.
23:43
Hosté v ofsajdu.
23:06
Obrovská chyba hráčů Avalanache při střídání! Smith rychle rozehrál na útočnou modrou čáru, kde se hnala hned dvojice hráčů sama na Varlamova, Doan si dvakrát vyměnil kotouč s MARTINEM HANZALEM, který poté zavěsil do prázdné branky! Asistence: Shane Doan a Radim Vrbata.
22:45
Smith byl u puku dříve než Duchene, hosté se zatím ale dobře brání.
22:18
Kojoti si zahrají další přesilovku, Mark Olver je vyloučen za držení.
21:15
Klinkhammer se málem dostal k dorážce, hostující obránci ale byli důraznější.
20:40
Domácí začínají druhou třetinu v přesilové hře, která ale za malou chvíli návratem Van der Gulika skončí.

Nejvíce času na ledě: Oliver Ekman-Larsson 7:49 – Matt Hunwick 8:04
Po prvních dvaceti minutách ukazuje skóre stav 1:0 pro domácí, o což se postaral již ve druhé minutě nevýraznou střelou Mikkel Boedker. I dle hry je ale Phoenix na tom lépe a svého soupeře přehrává, na střely vedou Kojoti 7:5.
20:00
18:44
David Van Der Gulik (COL) je vyloučen za nedovolené bránění.
15:59
Uvidíme první přesilovku, za nedovolené bránění je vyloučen Derek Morris (PHO).
01:46
Domácí se ujímají brzkého vedení, MIKKEL BOEDKER nabruslil do útočné třetiny, vypálil od pravého mantinelu a kotouč nečekaně skončil až za Varlamovými zády! Asistence: Martin Hanzal a Oliver Ekman-Larsson.
00:01

Phoenix Coyotes: Smith (Johnson) – Stone, Ekman-Larsson, Schlemko, Yandle, Morris, Klesla – Doan, Hanzal, Vrbata – Boedker, Vermette, Conner – Moss, Gordon, Klinkhammer – Chipchura, Brown, Bissonnette

Colorado Avalanche: Varlamov (Giguere) – Johnson, Hunwick, O'Brien, Hejda, Barrie, Zanon – McLeod, O'Reilly, Landeskog – Parenteau, Duchene, McGinn – Palushaj, Olver, Van der Gulik – Bordeleau, Malone, Mitchell

Rozhodčí: Vanmassenhoven, Kozari – McElman, Nowak.
Phoenix po loňské jarní pohádce, která skončila až ve finále konference, kde Kojoti nestačili na pozdější vítěze z LA, letos trochu strádá. Colorado je na tom ještě o dost hůř, s pouhými 29 nasbíranými body jsou Avs na posledním místě celé NHL!

V posledních zápasech se nicméně Coyotes zvedají, v posledních 5 utkáních vždy dokázali bodovat, celkem sebrali 8 bodů. V současné době tak mají na svém kontě 38 bodů, což jim stačí na jedenáctém místě. Na osmé St. Louis ztrácí Kojoti 4 body. Ve středu na konci přestupového období ale tým Davea Tippetta přišel o útočníky Torres, Sullivana a Lombardiho, kteří zamířili do jiných týmů.

Colorado už zcela odepsalo sezónu, Laviny už v podstatě ani nemají šanci postoupit do vyřazovacích bojů. Pouhých 29 bodů řadí Avalanche na poslední místo nejen v Západní konferenci, ale v celé NHL. Colorado hrálo včera na domácím ledě, kde podlehlo Detroitu 2:3 po prodloužení. Dnes tak museli strávit celkem náročný let do Arizony, kde je dnes bude čekat velmi těžký zápas proti zarputilým Kojotům.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky dobrého ledního hokeje, NHL pokračuje svým strhujícím tempem, na dnes si nejslavnější hokejová soutěž světa přichystala celkem 10 zápasů, v jednom z nich se utká Phoenix Coyotes a Colorado Avalanche.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:05.