Martin Erat (WSH) 0+0, 0 střel, čas na ledě 08:27
Michal Neuvirth (WSH) 00 minut, 0 zákroků, 0 gólů, 00,0%
Tři hvězdy utkání:
1. Alex Chiasson (DAL) 1+0
2. Kari Lehtonen (DAL) 26 zák., 1 gól, 96,2%
3. Eric Cole (DAL) 1+0
Zápas končí. Těmi šťastnějšími jsou domácí, kteří vstřelili o branku více než jejich soupeř a připisují si tak do tabulky první cenné body.

To hosté jsou dnes po právu smutní. V dnešním utkání vedli, svého soupeře přestříleli, třikrát jim v překonání Lehtonena zabránila branková konstrukce a branka Bäckstroma nebyla uznána.

Zápas bych ale hodnotil velmi pozitivně. Oba celky hráli s obrovským nasazením a zápasu nic nechybělo.
60:00
59:59
Nádherný zákrok Lehtonena v poslední vteřině zápasu!
59:50
Dallas dnes vyhraje!
59:35
Green trefil pouze hráče před sebou a domácí vyhazují.
59:25
Oddechový čas pro hosty.
59:25
Seguin vyhazuje kotouč do hlediště z obrané třetiny. Odchází tedy na trestnou lavici za zdržování hry.
59:10
Hosté v útočném pásmu, ale nemají jistotu na kotouči.
58:82
Hosté v šesti!
58:26
Fiddler byl po ataku rozhozen a nezakončil.
57:48
Tentokrát se k podobné střele ze stejného místa odhodlal Bäckstrom, ale zakončil pouze do boční sítě.
57:28
Carlson tvrdou střelou prověřil Lehtonena, ten zůstal klidným.
57:00
Capitals sice tlačí svého soupeře, ale zapomínají poctivě bránit. To vede k mnoha přečíslením Dallasu.
56:31
Wardovi utíká kotouč z hole, nabízí jej tak svému soupeři, který zakládá rychlý protiútok.
55:50
Přechod do útočného pásma maří čárový rozhodčí – píská postavení mimo hru.
55:34
Horcoff nepříjemně tečoval těsně před Holtbym! Ten měl s jeho tečí velké problémy, ale nakonec kotouč zkrotil a přerušil hru.
55:15
Eakin šetří čas za Holtbyho brankou.
54:49
Ovečkinova tvrdá střela z první končí mimo branku. Domácí vyhazují na zakázané uvolnění.
54:26
Brouwerova přízemní střela končí na betonu Lehtonena.
53:30
Ta už vystřídala a hraje se v obranném pásmu Caps. Fanoušci ženou své svěřence dopředu.
52:41
Vypadá to, že jedině první formace Washingtonu dokáže v útočné něco vymyslet. Momentálně Ovečkin a spol. zatápí soupeři.
51:50
Hra Washingtonu je bez výraznějšího nápadu na přečíslení, případně střelu. Takhle cesta za vítěstvím určitě nevede. To domácí můžou být na koni.
51:01
Grabovskij byl evidentně poslán k zemi nedovoleným zákrokem, ale žádný z rozhodčích si toho nejspíše nevšiml.
50:08
Třetí útočná formace Capitals kombinuje v útočném pásmu, ale bez střel se branky nedávají.
49:21
Alzner bekhendem těsně míjí Lehtonenovu klec a dává tak šanci protiútoku domácích.
48:45
Přechod do útočné třetiny Caps brzdí ofsajd.
48:27
48:10
Hosté vyhazují.
47:27
Tak tyč i na druhé straně, některý z hráčů tečoval kotouč těsně před Holtbym, ten změnil směr pouze do tyče.
46:59
Laich jel sám na Lehtonena, ale již po třetí v zápase za domácím brankářem zvoní tyč.
46:50
Domácí v útočném pásmu.
46:27
Na trestnou lavici za sekání odchází Carrick.
46:20
Fehr uháněl do útoku, byl ale sám proti dvěma obráncům.
45:27
Whitney z bezprostřední blízkosti netrefuje odkrytou Holtbyho branku.
45:01
Bäckstrom mohl jet sám, přihrávku ale nezpracoval.
44:16
S tolika nepřesnostmi jsme se dnes ještě nesetkali. Oba týmy pouze bruslí za pukem, ale nedokáží si kvalitně přihrát.
43:44
Wilson s Eratem se dostali do přečíslení, ale ani jeden z nich nezakončil.
42:30
Domácí stále operují v útočné třetině, momentálně jsou jasně aktivnější.
41:49
Dallas aktivně forčekuje, hosté nemůžou založit útok.
41:00
Třetí třetina začala, ale zatím se odehrává v poklidném tempu, bez větších šancí.
40:01
Ve druhé třetině měli hosté smůlu. Nejen, že jim rozhodčí neuznal branku, ale také nastřelili dvě tyčky.

To domácí mohou být šťastnější, brankou Chiassona ze 33. minuty dokonali obrat zápasu a do třetí třetiny budou vstupovat za příznivějšího skóre.

Doufejme, že ve třetí třetině nás čeká hokej alespoň s podobným nábojem jako ve třetinách předešlých. Třetí třetina začne přibližně ve 3:57.
40:00
39:00
Běží poslední minuta druhé třetiny.
38:16
Před koncem druhé třetiny jsou aktivnější domácí. Rádi by přidali branku do kabin, který by řádně Washingtonu zkomplikovala život.
37:21
Goligoski se dostal ke střele těsně před Holtbym, nakonec i k dorážce, ale ten pro svůj tým stále drží naději.
36:45
Bäckstrom nesmyslně přihrál před vlastní branku na domácího Whitneyho, který trefil dobře povyjetého Holtbyho.
36:30
Erskine razítkuje tyč!
36:12
Green přihrával Brouwerovi, který si s kotoučem vybruslil do středu hřiště. Jeho střela našla pouze lapačku Lehtonena.
35:35
Stars tlačí svého soupeře.
35:16
Peverley dobře předložil přes celou třetinu Rousselovi, ten naštěstí pro Washington odkrytou branku netrefil.
34:38
Chiasson střílel z první z kruhu, ale trefil pouze Holtbyho hruď.
34:14
Další pokus Erskina od modré končí u Lehtonena, ten přerušuje hru.
33:40
Domácí drží kotouč na své polovině a čekají na odezvu soupeře.
32:31
Domácí vedoucí branka evidentně nakopla a pokračují v tlaku.
32:07
Dallas právě vstřelil branku!
Je tu branka na druhé straně! Do přečíslení tři na dva se dostali domácí a odskakují na rozdíl jedné branky. ALEX CHIASSON si vyměnil kotouč s Eakinem a do prázdné branky bezchybně trefuje. Asistence: Cody Eakin, Jamie Benn.
31:30
Capitals i ve hře 5 na 5 pokračují v tlaku z přesilové hry.
30:50
30:42
Ovečkin z první trefuje tyč!
30:00
Washingtonu se nedaří přechod do útočné třetiny.
29:45
Greenovi utíká kotouč do středního pásma.
29:20
Domácí se osvobozují.
29:16
Je tu zámek Washingtonu. Grabovskij dorážel před Lehtonenem, ten pro jistotu kryje.
28:50
Na trestnou lavici odchází Horcoff, pomohl si, když zahákoval Beagla.
28:01
Niklas Bäckstrom právě vstřelil branku, ale po dohodě rozhodčích je neuznána. Střelec branky si před Lehtonenem počínal nedovoleně.
27:30
Obě mužstva momentálně převádí velmi tvrdou hru, diváci šílí.
26:46
Poprvé v zápase je hra plná nepřesností.
26:11
Ke střele se nakonec dostal Garbutt, ale mířil nepřesně. Hra je nakonec přerušena, vhazovat se bude po Holtbyho pravici.
25:47
Horcoff aktivně forčekuje v útočné třetině, získal tak kotouč pro své spoluhráče.
25:19
Green v útočné třetině nahrával nepřesně a vyhnal tak svůj tým do středního pásma.
24:47
Whitney se poněkud nečekaně zjevil sám před Holtbym, ale ani tohle brankou nekončí.
24:16
Erat s Wilsonem drží kotouč v útočné třetině a navazují tak na tlak předchozích formací.
23:50
Washington drtí svého soupeře v útočné třetině!
23:20
Ward hledal Chimeru před brankou, ten nečekal, že přihrávka projde až na jeho hůl a nedokázal zakončit.
22:49
Po nástupu do druhé třetiny jsou zatím aktivnější hosté.
22:11
Třetí formace Dallasu teď kombinuje v útočné třetině. Zatím bez střeleckého efektu.
21:32
Po Ovečkinově důrazu Lehtonen raději přerušuje hru. Vhazovat se bude po jeho levici.
20:49
Erskine vypálil na beton Lehtonena, velkou šanci měl při dorážce do prázdné branky Laich, ten ale k údivu všech branku netrefil.
20:25
Grabovskij se prokličkoval až k Lehtonenovi, vystřelil nepřesně.
20:01
První perioda je již minulostí. Utkání nabízí snad vše, co ke kvalitnímu zápasu patří. K vidění byly dvě branky, vyloučení, ale také tvrdá hra. Diváci si tedy nemají na co stěžovat a mohou si užívat zápasu.

K otevření skóre došlo při přesilovkové střele kapitána Ovečkina, který poslal svůj tým do vedení. To netrvalo příliš dlouho, když se dokázal o 4 minuty později prosadit první útok domácích a srovnat stav utkání.

Nechme se překvapit, jak nám o výsledku utkání napoví druhá třetina. Ta začne přibližně ve 2:59.
20:00
19:19
Ovečkin se snažil tečovat Alznerovo nahození, Lehtonen vyrazil do rohu. Do útoku mohou domácí.
18:42
Seguin vybídl Benna ke střele, ten bohužel pro domácí zlomil hůl a musí střídat.
18:19
Dallas se sám vyhání z útočného pásma.
17:51
Peverley zatáhl kotouč do útočného pásma, na svoji přihrávku ale adresáta nenašel.
17:20
Vhazování ve středním pásmu.
16:52
Grabovskij ujížděl v situaci jeden na jednoho. Svou akci ale zbrzdil a jeho střela byla zablokována Robidasem.
16:12
Gončára ke střele vybídl Goligoski, jeho střela končí v Holtbyho lapačce.
15:50
Až teď se Dallas dostává ke kotouči a rozjíždí svůj útok.
15:17
Domácím se nedaří dostat se z obranné třetiny. Washingtonští přebírají otěže zápasu.
14:36
Rousselův pokus o únik je zastaven rozhodčím – odpískán ofsajd.
14:21
Grabovskému utekl kotouč ve slibné pozici před brankou. Hra končí ve středním pásmu, kde se také bude vhazovat.
13:55
Dallas pouze odevzdává Washingtonu, aby mohl vystřídat všechny svoje hráče.
13:06
Přečíslení na obou stranách! Nejprve dva na jednoho v podání Washingtonu, kde Erskine přihrávala nepřesně. Poté jeden z domácích útočníků uháněl sám na Holtbyho, ale nepovedlo se mu přesně vystřelit.
12:50
12:43
Chimera takticky drží kotouč za brankou Lehtonena.
12:29
Hraje se v útočné třetině Washingtonu.
11:49
Hosté již podruhé vyhazují. Dallasu se přesilovka příliš nedaří.
10:50
Na trestnou lavici odchází Erskine za držení.
10:21
Ovečkin zatáhl kotouč do útočné třetiny, tam jej ztratil. Díky své bojovnosti jej získal zpět a mohl dorážet před Lehtonenem. Ten si svou tyčku dobře pohlídal.
09:52
Capitals uklidňují tlak Stars pobytem v útočné třetině.
09:00
Po vyrovnávací brance jsou domácí více při chuti, teď dělali hráčům Washingtonu velké problémy.
08:01
Je vyrovnáno! Tyler Seguin adresoval přesnou zadovku zpoza brány na osamoceného ERICA COLEA, který přesnou střelou překonává Holtbyho. Asistence: Tyler Seguin, Jamie Benn
07:56
Hosté teď chybovali na útočné modré, do útoku mohou domácí.
06:46
Kotouč se po Brouwerově asistenci dostal ke Greenovi, který dělovkou prověřil Lehtonenovu lapačku.
05:39
Hra se momentálně odehrává poblíž středovému kruhu. Ani jedno z mužstev se nemůže dostat do útočné třetiny a dostat svého soupeře pod zámek.
05:16
Peverley se dostal kolem pravého mantinelu až před Holtbyho, ten si jeho střelu dobře pohlídal.
04:26
Washington právě vstřelil branku!
Hosté uzavřeli svého soupeře v útočné třetině a rozjeli svůj přesilovkový kolotoč. Po několika přihrávkách se ke kotouči dostal ALEXANDER OVEČKIN, který střelou z první překonává Lehtonena a připisuje si na své konto už čtvrtou branku letošní sezóny. Asistence: Mike Green, Marcus Johansson.
03:25
Na trestnou lavici odchází Robidas za hákování. Přichází obávaná přesilová hra Washingtonu.
03:00
Tři minuty utkání za námi a zatím není pochyb o tom, že obě mužstva do utkání vstoupili s obrovskou aktivitou. Brankáři obou týmů mají dost práce.
02:51
Jamie Benn zkoušel Holtbyho pozornost na druhé straně. Ten si svoji tyčku pohlídal a kotouč pokryl.
02:36
Carlson napřáhl na vrcholu kruhu, trefuje pouze připraveného Lehtonena.
02:18
Na ledě čtvrté útoky obou týmů.
02:00
Tentokrát přečíslení dva na jednoho na druhé straně. Fehr ujížděl s Wardem, ale branku netrefil.
01:16
Seguin s Colem se dostali do přečíslení, první jmenovaný střílel na vzdálenější Holtbyho tyč, ale vedle.
01:01
Ovečkin předložil Greenovi na modrou, ten trefuje pouze vyrážečku připraveného Lehtonena.
00:40
Hosté začali aktivně. Alzner nebezpečně vypálil od modré, jeho střelu dorážel ještě Johansson, ale mimo Lehtonenovu branku.
00:01

Dallas Stars: Lehtonen (Ellis) – Gončar, Goligoski, Robidas, Dillon, Benn Jordie, Daley – Cole, Seguin, Benn Jamie – Chiasson, Eakin, Whitney – Nikuškin, Fiddler, Horcoff – Garbutt, Peverley, Roussel

Washington Capitals: Holtby (Neuvirth) – Green, Alzner, Carlson, Erskine, Carrick, Oleksy – Ovečkin, Bäckstrom, Johansson – Brouwer, Grabovskij, Laich – Ward, Fehr, Chimera – Wilson, Beagle, Erat

Rozhodčí: LaRue, Leggo – Cvik, Murchinson.
Dallas Stars

Borci z Dallasu mají za sebou úvodní zápas na domácím ledě s Pantery z Floridy, kde prohráli o dvě branky 2:4.
Dnes, tedy ke druhému zápasu pomalu se rozjíždějící ligy nastoupí znovu na domácím ledě, tentokrát proti hokejistům z hlavního města USA.
Nechme se překvapit, zda se jim podaří v dnešním utkání zvítězit nebo na své první body v sezóně budou muset čekat do dalšího zápasu.

Washington Capitals

Hosté dnes nastupují už ke třetímu zápasu ligy, což by je teoreticky mělo řadit mezi zkušenější tým v letošní sezóně 2013/2014. To ale vůbec nic neznamená, Capitals se o dnešní vítězství budou muset řádně poprat.
Washington zahájil letošní sezónu na ledě Chicaga, kde obhájcům titulu podlehli 4:6, to v dalším kole už byli o něco úspěšnější, když na domácím ledě po samostatných nájezdech zdolali tým Calgary.
Vítejte u dalšího kola kanadsko-americké NHL. Na programu je dnes utkání mezi domácími Dallas Stars a hosty Washington Capitals. Oba celky mají každopádně nejvyšší vyhlídky se základním cílem, který zní – playoff. Nechme se tedy překvapit, jak si poradí s dnešním utkání a kdo z nich si připíše více cenných bodů do tabulky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.