Tomáš Plekanec (MTL) 0+0, 0 střel, čas na ledě 17:56
Peter Budaj (MTL) 60 minut, 28 zákroků, 4 góly, 87,5%
David Krejčí (BOS) 0+1, 1 střela, čas na ledě 16:45
Zdeno Chára (BOS) 1+0, 2 střely, čas na ledě 22:59
Andrej Meszároš (BOS) 0+0, 2 střely, čas na ledě 17:28
1. Tuukka Rask (BOS) 35 zák., 1 gól, 97,2%
2. Zdeno Chára (BOS) 1+0
3. Thomas Vanek (MTL) 0+1
Dnešní utkání sledovalo 21 273 diváků.
Dnešní utkání končí jednoznačným vítězstvím Bostonu 4:1, když dnes hokejisté Bostonu nepodali vůbec dobrý výkon a nakonec zaslouženě prohráli. Boston si tak připisuje do tabulky další dva body, zatímco Montreal z dnešního utkání odchází s prázdnou.

Střely na branku: 36 – 32.
60:00
59:30
Boston kontroluje závěr utkání. Domácím se nedaří dostat ke kotouči.
58:01
Z levé strany střílel Moen, ale Rask si dokázal tento pokus pohlídat.
57:45
Utkání se už dohrává v pomalém tempu.
56:07
Útočná akce Montrealu končí kvůli postavení mimo hru. Následuje komerční přestávka.
55:13
Z levé strany střílel Plekanec, ale branku těsně minul.
54:18
53:48
Tato přesilová hra se Bostonu vůbec nedaří, když se nedokáže udržet v útočném pásmu.
53:20
Prust vyjel s kotoučem do středního pásma, kde ušetřil čas.
52:56
Bostonu se nedaří dostat do útočného pásma.
52:30
Montreal se dokázal hned na úvod oslabení osvobodit.
52:18
Boston bude hrát přesilovou hru. Za vražení na hrazení je vyloučen na 2 minuty Eller.
51:20
Z pravého kruhu střílel bekhendem Smith, ale Budaj jeho střelu bez problémů vyrazil.
50:00
Utkání se pomalu blíží ke svému konci. Boston vede o tři branky a je blízko k zisku tří bodů. Montreal však v posledních minutách přidal na aktivitě a snaží se utkání zdramatizovat.
48:42
Z levého kruhu vystřelil velmi nadějně Galchenyuk, ale Rask dokázal jeho střelu nakonec vyrazit betonem.
47:39
Z mezikruží vystřelil Kelly, jenž poslal kotouč do levé tyče.
46:05
Následuje komerční přestávka.
46:05
Subbanova přihrávka před branku byla sražena do ochranné sítě.
45:47
Montreal vstřelená branka mírně nabudila a snaží se přidat další branku.
45:13
Mezi kruhy se dostal ke střele Gionta, ale Rask si uměl s jeho pokusem poradit.
43:46
Od modré čáry vystřelil Krug, ale Budaj jeho střelu vyrazil.
42:46
Montreal právě vstřelil branku!
Velký závar v brankovišti Raska končí brankou Montrealu. Posledním, kdo se kotouče dotkl před brankovou čárou byl DAVID DESHARNAIS, jenž tak snižuje na rozdíl tří branek. Asistence: Max Pacioretty, Thomas Vanek.
41:54
Boston se dopouští zakázaného uvolnění.
41:32
Rask upadl po vyjetí z branky v dobré šance se objevil Gallagher, kterému se ale nepovedlo poslat kotouč mezi tři tyče.
40:23
Bruins právě vstřelili branku!
Obrana Montrealu zaspala a Boston přidává další branku. ZDENO CHÁRA se dostal ke střele z mezikruží a následně k dorážce vlastní střely, kdy z levého kruhu poslal kotouč do branky. Asistence: Patrice Bergeron, Brad Marchand.
40:01
Druhá třetina jednoznačně patřila Bostonu, který dokázal vstřelit tři branky. Montreal tedy v této třetině nenavázal na první část, kde byl chvílemi lepším týmem. Před třetí třetinou tedy Montreal prohrává s Bostonem 0:3 a má posledních dvacet minu na to, aby s utkáním ještě něco udělal. Třetí třetina začne přibližně v 2:34.

Střely na branku: 27 – 19.
40:00
39:29
Hosté kombinují v útočném pásmu, ale pouze okolo mantinelu.
38:32
Montreal ze svého tlaku snížení nezískal a hokejisté Bostonu udeřili z přečíslení. Iginla našel na vrcholu levého kruhu MILANA LUCICE, který střelou z první poslal kotouč mezi betony Budaje. Asistence: Jarome Iginla, David Krejčí.
38:00
Montreal si teď dokázal vytvořit silný tlak, ale pokus Vaneka z levé strany v brance neskončil.
37:13
Po přihrávce Gallaghera střílel od modré čáry Murray, ale Rask jeho pokus vyrazil betonem.
36:50
Marchand bojoval za brankou Budaje, ale nakonec se do zakončení dostat nedokázal.
35:36
Boston hraje ve druhé třetině velmi aktivně a zodpovědně. Montreal má velké problémy a nedaří se mu.
34:32
34:18
Vanek střílel z otočky, ale branku Raska trefit nedokázal.
33:42
Přes obránce střílel v útočném pásmu Montrealu White, ale Boychuk jeho pokus srazil do ochranné sítě.
32:45
Briere se pokusil dostat před branku, ale hostující obrana jej o kotouč obrala.
31:58
Od modré čáry vystřelil příklepem Boychuk a poslal kotouč do břevna Budajovy branky!
31:22
Pacioretty tečoval před Raskem a nasměroval kotouč do ochranné sítě.
30:48
Z levého kruhu střílel z první Krejčí, ale Budaj úspěšně zasáhl.
30:20
Od modré čáry nahodil kotouč na branku Krug, ale Budaj dokázal kotouč vyrazit.
29:52
Do pěstního souboje se dostal Prust s Milllerem. Vítězem bitky se nakonec stal hostující hráč. Oba dva si nyní posedí na trestné lavici 5 minut.
29:25
Boston navyšuje své vedení na rozdíl dvou branek. Marchand našel z levého kruhu PATRICE BERGERONA, který střelou z mezikruží poslal kotouč za rozhozeného Budaje. Asistence: Brad Marchand, Matt Bartkowski.
28:57
Marchand se dostal ke střele přes obránce, která byla sražena do rohu kluziště.
28:15
Soderberg hledal z pravého kruhu před brankou Erikssona, jenž se ke kotouči nakonec nedostal.
27:40
Po levé straně se dostal ke střele z kruhu Lucic, Budaj jeho pokus dokázal zastavit vyrážečkou.
27:10
Komerční přestávka.
26:41
26:22
Montreal se dopouští postavení mimo hru.
26:03
Plekanec se dostal do úniku, který zakončil střelou vedle branky.
25:32
Od modré čáry vystřelil velmi dobře Paciorettyho, jehož pokus vyrazil Rask s velkým štěstím.
25:00
Montreal se drží v útočném pásmu.
24:41
Iginla je vyloučen na 2 minuty za držení. Montrealu bude hrát přesilovou hru a má šanci na vyrovnání.
24:36
Na pravý kruh se odrazil kotouč na hůl Gionty, který z velmi výhodné pozice nedokázal poslat kotouč do branky.
23:47
Obrana Montrealu hraje na úvodu druhé třetině velmi rozpačitě. Hosté jsou velmi aktivní a domácí mají problémy.
22:36
Boston je po vstřelené brance velmi aktivní a kombinuje v útočném pásmu.
22:02
Ve velké šanci se ocitl Eriksson, který z pravé strany nedokázal trefit branku.
21:33
Boston se dostává do vedení. Před brankovištěm se dostal ke kotouči CARL SODERBERG a střelu k pravé tyčce poslal kotouč do branky. Bez asistence.
21:28
Od pravého mantinelu poslal kotouč na branku Soderberg, ale Budaj byl pozorný.
21:00
Z pravého kruhu střílel zápěstím Iginla, ale Budaj dokázal kotouč vyrazit.
20:40
Druhá třetina začala velmi opatrně.
20:01
První třetina změnu stavu nepřinesla. Zatím sledujeme naprosto vyrovnané utkání, v něm byly šance na obou stranách. Střelci se však dnes zatím trápí, když Rask s Budajem chytají spolehlivě. Utkání je to dnes velmi bojovné, ale to se dalo mezi těmito celky očekávat. Druhá třetina začne přibližně v 1:35.

Střely na branku: 13 – 6.
20:00
19:46
Bartkowski nahodil kotouč na branku od modré čáry, ale Budaj dokázal zasáhnout levým betonem.
19:02
Tentokrát byla ukončena útočná akce Bostonu kvůli postavení mimo hru. Těch už dnes bylo hodně.
18:45
Kelly se dokázal dostat mezi kruhy ke kotouči, ale jeho střela byla slabá a Budaj dokázal bez problémů zasáhnout.
18:23
Nepřesná rozehrávka Jelemina skončila zakázaným uvolněním.
17:25
Montreal se držel v útočném pásmu, ale převážně okolo mantinelů, takže Rask nemusel zasahovat.
16:30
Chára nahodil kotouč do útočného pásma a celá pětice hokejistů hostí odjela vystřídat.
15:52
Hra je v posledních chvílích často přerušována. Týmy hrají velmi bojovně.
15:42
Další nepřesnost ve hře. Do postavení mimo hru se dostal Plekanec.
15:30
Plekanec nabral rychlost ve středním pásmu a střílel z pravého kruhu těsně vedle branky.
15:07
Postavení mimo hru nyní zastavilo domácí celek.
14:45
Na řadu přichází další komerční přestávka.
14:45
Slibně rozvíjející se přečíslení tři na dva ze strany Bostonu skončilo postavením mimo hru.
14:27
14:00
Pacioretty střílel z velkého úhlu, ale branku vstřelit nedokázal.
13:29
Montrealu se nedaří dostat do útočného pásma. Hosté se velmi dobře brání.
13:02
V oslabení se dostal ke střele z levého kruhu Kelly, ale jeho pokus šel vedle pravé tyče.
12:52
Útočnou akci domácího celku zastavilo postavení mimo hru.
12:39
Od modré čáry pálil Markov, ale Rask na střelu viděl a bez problémů ji zastavil.
12:27
12:27
Montreal bude hrát druhou přesilovou hru v utkání. Za nedovolené bránění je vyloučen na 2 minuty Boychuk.
11:11
Lucic hledal z levého kruhu před branku najíždějícího Iginlu, ale ten obdržel přihrávku na brusle a nedokázal vystřelit.
10:20
Rask po Jemelinově střele nevěděl, kde má kotouč, ale ke kotouči se dokázali dostat jeho spoluhráči a uklidnili hru.
9:49
Další útok Montrealu končí postavením mimo hru.
9:26
Hra se v posledním střídání mírně uklidnila. Domácí neúspěšně kombinovali v útočném pásmu.
8:40
Po ubráněném oslabení se dostal do samostatného úniku Pacioretty, který střelou po ledě Raska neprostřelil.
8:15
8:06
Od modré čáry vystřelil tvrdě Chára, jehož pokus byl sražen vedle branky.
7:32
Kotouč se dostal za branku Raska. Hosté musí zakládat útok od vlastní branky.
7:17
Boston má v přesilové hře velmi slušný tlak. Od modré čáry vystřelil Meszároš a kotouč skončil v lapačce připraveného Budaje.
7:06
Mezi kruhy se dostal ke kotouči Lucic a byla z toho velká šance. Nakonec však dokázal Budaj zasáhnout a kotouč vyrazit.
6:55
Tentokrát to z pravého kruhu zkusil Krejčí, ale jeho střela branku těsně minula.
6:30
Z pravého kruhu střílel Krug, ale Budaj dokázal úspěšně zasáhnout.
6:15
6:15
Přesilovou hru si pro změnu zahrají hokejisté Bostonu. Za držení je vyloučen na 2 minuty Prust.
6:00
Boston se dopouští zakázaného uvolnění. Ovšem v oslabení se dokázal bez problémů ubránit.
5:43
5:35
Jemelin nedokázal z levého kruhu trefit branku.
5:12
Až nyní se domácí dokázali usadit v útočném pásmu.
4:42
Kelly opět dokázal vyhodit kotouč až k brance Budaje. Montreal bude muset znovu zakládat útok.
4:30
Montrealu se zatím nedaří usadit v útočném pásmu.
4:12
Hokejisté Bostonu se osvobozují. Kotouč je ve středním pásmu.
3:50
Od modré čáry vystřelil příklepem Subban, kterému se nepovedlo trefit branku.
3:43
Montreal bude hrát přesilovou hru. Za nedovolené bránění je vyloučen na 2 minuty Meszároš.
3:33
Chárova střela od modré čáry skončila ve výstroji Budaje.
3:25
Lucic dohrál za brankou Budaje Jemelina, který se velmi těžko zvedal z ledu.
2:47
Střela Boychuka od modré čáry byla sražena vedle branky.
2:06
Boston se pomalu začíná dostávat do utkání a tlačí se do útočného pásma.
1:34
Kelly se dostal do útočného pásma Bostonu, ale byl vytlačen za branku a ke střele se nedostal.
1:05
Montreal vstoupil do utkání velmi aktivně. Markov nahodil kotouč na branku od modré čáry a Rask měl velké starosti, aby střelu vyrazil.
0:35
Z pravého kruhu to pro změnu zkusil Pacioretty, ale branku těsně minul.
0:18
Rask si připisuje první úspěšný zákrok v utkání proti střele Vaneka z levého kruhu.
00:01

Montreal Canadiens: Budaj (Tokarski) – Jemelin, Markov, Bouillon, Subban, Tinordi, Murray – Gallagher, Desharnais, Pacioretty – Gionta, Plekanec, Vanek – Briere, Eller, Galchenyuk – Moen, White, Prust

Boston Bruins: Rask (Johnson) – Meszároš, Chára, Boychuk, Bartkowski, Miller, Krug – Iginla, Krejčí, Lucic – Smith, Bergeron, Marchand – Soderberg, Kelly, Eriksson – Thornton, Campbell, Caron

Rozhodčí: Hebert, Joannette – Barton, Cormier.
Pokud máte nějaké dotazy ohledně tohoto utkání, ptejte se na Twitteru. Stačí označit svůj příspěvek @Slapi1 a já se Vám pokusím co nejrychleji odpovědět.
Montreal Canadiens

Montreal se ve Východní konferenci nachází na čtvrtém místě a má namířeno do vyřazovacích bojů. Poslední dvě utkání Canadiens však prohráli, takže dnes by se rádi dostali proti Bostonu do hry.

Boston Bruins

Boston se ve Východní konferenci nachází na příčce druhé a vyřazovací boje má téměř jisté. Medvědi mají momentálně sérii pěti výher v řadě, takže do dnešního utkání jdou jako favorit.
Přeji krásnou hokejovou noc. Dnešní noc nám nabídne čtyři zápasy, jedním z nich bude zápas Montreal Canadiens – Boston Bruins, který bude velmi zajímavý, když se proti sobě postaví celky z Východní konference, jenž se nachází se na předních příčkách.

Úvodní vhazování je naplánováno na 0:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:30.