Ode mne je to vše, loučím se s vámi a těším se někdy příště na počtenou.
Je dobojováno. Hosté sice ve třetí třetině neudrželi svůj dvougólový náskok, nakonec se ale z výhry radují, když domácí Sibir přetlačili v samostatných nájezdech. Důležitými články v této disciplíně byl střelec Stewart a brankář Jakub Kovář.
65:00
V samostatných nájezdech zvítězil tým Avtomobilist Jekatěrinburg.
Vítěznou branku zaznamenal ANTHONY STEWART.
Nedává, hosté vítězí.
Enlund musí dát.
Stewart prostřelil domácí brankáře – 0:1!
Domácí Lemtjugov nedává, Kovář puk zastavil na svém betonu.
Hostující Toluzakov taktéž trefuje jen betony Koskinena.
Domácí Kugryšev chtěl střílet mezi betony, na Kováře si ale nepřišel.
Malychin netrefil domácí bránu.
První pojedou hosté – konkrétně Malychin.
Samostatné nájezdy začínají.
Střely na bránu v prodloužení: 3 – 1 (celkově: 40 – 27).
Ani prodloužení o vítězi nerozhodlo, po krátké úpravě ledu přijdou na řadu samostatné nájezdy.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:20
Jako kdyby oba týmy vyčkávaly na samostatné nájezdy a nechtěly rozhodnout dříve. Hra se odehrává především ve středním pásmu.
63:36
Nahození od modré čáry domácím Ignatovičem nemohlo Kováře zaskočit.
62:45
Malychin zlobil před domácím brankářem, ten však puk dostal pod svoji kontrolu a celou situaci uklidňuje.
62:04
Koskiranta se mohl z levého křídla dostat do samostatného úniku, cestu mu však zkřížil poslední hostující obránce a Koskiranta ve snaze ho obskočit, přišel o puk.
61:36
Domácím se následně nevydařila rozehrávka, buly se vrátí před domácího brankáře.
61:00
První minuta prodloužení velmi opatrná z obou stran, jedinou šanci měl domácí Koskiranta, který netrefil skákající puk před Kovářem.
60:01
Střely na bránu ve třetí třetině: 15 – 7 (celkově: 37 – 26).
Je tomu tak, domácím se ve třetí třetině podařilo dotáhnout dvoubrankovou ztrátu a o vítězi tak bude muset rozhodovat nastavený čas.
60:00
59:45
Třetina se již jen dohrává, prodloužení nás tak nejspíš nemine.
59:30
58:39
Hostující obránce byl při kombinacích v útočném pásmu již s pukem za modrou čárou – ofsajd.
58:21
Ignatuškin dokázal ve vlastním oslabení vyvést puk z obranného pásma a ještě nahozením ohrozit Kováře. Ten se ale zaskočit nenechal.
58:00
Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny. Rozhodčí pouštějí některé sporné zákroky, hra má pořádný spád.
57:41
Domácí se však zatím příkladně brání a rychle vyhazují puky pryč z pásma
57:06
Hosté jsou v plném počtu, začíná jejich početní výhoda.
56:05
Na ledě to již začíná hodně jiskřit, emoce planou nejenom na hřišti ale i v tribunách. Kovář raději přeruší hru poté co mu puk poskakoval kolem brankoviště.
55:30
Další vyloučení. Domácí Koskiranta vidí trest 2+2 minuty, také za vysokou hůl.
55:10
Hosté se ihned po vyhraném buly osvobozují.
55:06
Znovu se bude vylučovat. Hostující Lepisto bude pykat za hru vysokou holí.
54:57
Lewandowski pálí z pravého křídla, Koskinen však puk před svojí brankovou čárou udrží.
53:25
Sibir právě vstřelil branku!
Pěkná akce domácího mančaftu a ve třetí třetině máme vyrovnáno! Koskiranta zavezl po levém křídle puk do útočného pásma, předložil ho přesně před bránu, kam si sjížděl NIKOLAJ LEMTJUGOV a byť byl tísněn dvěma obránci hostí, dokázal ho přesně dopravit za Kovářova záda. Asistence: Jarno Koskiranta, Maxim Ignatovič.
51:24
Jegin svojí rozehrávkou trefil pukem do obličeje domácího Monju, ten otřesen odjíždí střídat.
50:56
Domácích je najednou plný led. Kopejkin nahazoval od levého mantinelu, o dorážku se snažil Koskiranta, všechny pokusy ale pokryl Kovář.
50:34
Kopejkin to zkusil obdobně jako Enlund, nabruslil si ovšem na levý kruh pro vhazování a jeho střela již tak úspěšná nebyla.
50:00
Kontaktní branka vlila domácím novou krev do žil, do konce navíc zbývá luxusních deset minut. Stát se tak může cokoliv.
49:19
Šťastná branka JONASE ENLUNDA vrací domácí zpátky do hry. Útočník Sibiru pronikl do útočného pásma po levém křídle, u mantinelu napřáhl a propálil brankáře Kováře. Ten chtěl puk jednoduše chytit do lapačky, ovšem ho nedokázal v letu zasáhnout a musí ho tak smutně lovit ze své sítě. Asistence: Jori Lehtera, Dimitrij Kugryšev.
48:36
Butuzov se snažil dorážet před hostující bránou, Kovář si však inkriminovaný prostor dokázal pohlídat.
48:18
Přesilovka nevyužita, domácí málo stříleli. Oba týmy již hrají v pěti bruslařích.
47:00
Domácí sympaticky kombinují v útočném pásmu, jejich střelecké šance ale zatím nebyly příliš přesné.
46:25
Bělov ihned po buly pálí od modré, trefil ale jen padajícího obránce hostí.
46:18
Přesilová hra pro Sibir. Za hákování si na dvě minuty jde odpočinout hostující Rybnitskij. Šance pro domácí dostat se na dostřel.
45:19
Antonov na útočném výletě. S pukem se hostující obránce dostal až za bránu domácích, nakonec však zpětnou přihrávkou nenašel nikoho ze svých spoluhráčů.
44:35
Hned z pravého křídla se před hostujícího brankáře tlačil jeden z domácích hráčů, hosté tak raději ihned vyhazují puk na zakázané uvolnění.
44:22
43:15
Domácím se znovu podařilo dostat puk do středního pásma.
43:06
Lazarev střílel z pravého křídla do skrumáže těl před domácím brankářem, Koskinen nakonec touš nachází ve své výstroji.
42:56
Hosté se nemohou usadit v útočném pásmu, brání tentokrát dobře i domácí.
42:22
A tak si domácí chtěli pomoci faulem. Domácí Šumakov je vyloučen za podražení.
41:36
Dobře zformovaná obrana hostí nenabízí domácím příliš prostoru pro útok.
41:00
První minutu třetí části strávili domácí s pukem na holích, ke střele se ale nedostali.
40:01
Střely na bránu ve druhé třetině: 14 – 8 (celkově: 22 – 19).
I druhá třetina skončila jednobrankovým rozdílem pro hosty, kteří tak po čtyřiceti minutách vedou o dvě trefy. Pokud budou pokračovat ve své předváděné hře i ve třetí třetině a pokud se domácí nevzchopí, můžeme tak očekávat překvapivý export tří bodů ze Sibiře do Jekatěrinburgu.
40:00
39:21
Stewart hledal zpoza brány některého ze svých spoluhráčů, našel však jen hůl domácí obrany, která puk posílá hned ze svého pásma pryč.
38:27
Stále se hra odehrává ve stejném stylu. Puk mají na holích hosté a snaží se s ním něco vymyslet.
37:30
Hosté se snaží proniknout do útočného pásma, domácí však střední pásmo neprodyšně uzavřeli. Přesto by Sibir potřeboval myslet spíše na ofenzivu než na bránění.
36:29
Rána hostujícího Strelcova z levého křídla byla zblokovaná obráncem mimo.
35:50
Malychin je zpět na ledě, oba týmy hrají ve stejném počtu hráčů na ledě.
35:32
Dvě vyloučení. Za hákování je vyloučen domácí Enlund, za simulaci pak hostující Antonov .
34:51
Velká šance domácího Lehtery, ten však z první nedokázal zamést puk za záda Kováře. Přesto mezera v bráně tam byla.
34:21
Lekomcev se na pravém křídle dostal ke střele příklepem, jeho pokus s obtížemi zastavil Kovář před brankovou čárou.
33:50
Znovu se bude vylučovat, za hákování si dvě minuty odsedí hostující Malychin.
33:02
Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
Hostující Avtomobilist využívá přesilovou hru a odskakuje svému soupeři na rozdíl dvou branek. Z levého kruhu pro vhazování se prosadil ANTHONY STEWART, který střelou švihem zaskočil domácí brankáře. Koskinen na puk nejspíše vůbec neviděl, stálo před ním mnoho hráčů. Asistence: Igor Jemelejev.
31:54
I třetí puk míří rychle ven z obranného pásma Sibiru.
31:30
Domácí se zatím dobře brání a dvakrát po sobě se osvobozují.
31:19
Domácí Bělov inkasuje dvě minuty za podražení.
30:24
Hostující Černov dostával přihrávku před bránu, pod tlakem domácích obránců ovšem nedokázal zakončit přesně.
29:57
Domácí Sannikov pálí z pravého křídla příklepem, trefuje ale jen náruč dobře postaveného Kováře.
29:24
Nebezpečné kombinace první domácí pětky, Kovář se měl co ohánět, i když domácí nakonec ani nezakončili přesně na bránu.
28:51
Oba týmy hrají v pěti.
28:24
Lewandowski vyzkoušel z pravého křídla pozornost domácího brankáře, Koskinen raději přeruší hru.
27:56
Hra 4 na 4 zatím spíše vyhovuje hostím, i když šancí jsme viděli nemnoho.
26:51
Po drobné strkanici ve středním pásmu se bude vylučovat. Domácí Lemtjugov a hostující Rybnitskij inkasují každý dvě minuty za hrubost.
26:00
Hraje se znovu převážně ve středním pásmu, žádný z týmů se momentálně nedostává více do šancí.
24:36
Toluzakov pálí z pravého křídla, Koskinen jeho pokus vyráží do ochranné sítě.
23:46
Vyrovnaný stav duelu ovšem dloho nevydržel.Na druhé straně se do rychlého protiútoku vrhli hosté, Jemelejev vybruslil od pravého mantinelu až před domácí bránu, kde se z velké mlýnice podařilo zamést puk do domácí brány ARTJOMU ČERNOVI. Asistence: Vladislav Jegin, Fjodor Malychin.
23:01
Domácí se dočkávají kýženého vyrovnání. VLADIMÍR BUTUZOV získal za bránou puk, vybruslil si na levý kruh pro vhazování, odkud střelou švihem propálil skrumáž hráčů před Kovářem i Kováře samotného. Bez asistence.
22:06
Po nahození Trjamkina od modré čáry přeruší Koskinen raději hru. Buly po jeho pravici.
21:56
Na druhé straně se ovšem do šance tlačil Jemelejev, Koskinen si puk pohlídal.
21:20
Domácí do druhé části vstoupili aktivněji a chtějí co nejdříve vyrovnat skóre utkání.
20:50
Enlund se hnal za vyhozeným pukem, přes hostujícího obránce se však k němu nedostal.
20:01
Hráči jsou zpět na ledě, vše je připraveno ke druhé třetině.
Střely na bránu: 8 – 11.
První třetina je u konce. Lépe do ni vstoupili hostující hokejisté, kteří se dostali do rychlého vedení. Vůbec první polovinu třetiny byli aktivnější právě hosté z Jekatěrinburgu, od jedenácté minuty se ale hra vyrovnala a v podobném duchu se celá třetina dohrála.
20:00
19:27
Lazarev pronikl po pravém křídle do útočného pásma, jeho pokus švihem však kryje pozorný Koskinen.
19:02
Nahození Kopejkina od levého mantinelu končí v náruči Kováře, který raději přeruší hru.
18:03
Další útočnou akci domácích dohrával Lekomcev, který pálil od pravého mantinelu. Kovář neměl ani s tímto pukem sebemenší problém.
17:45
Další rána Enlunda z pravého křídla, tentokrát ale mířil domácí útočník nepřesně.
17:30
Domácí s přibývajícím časem začínají nabírat na své aktivitě.
17:06
Z následující akce se Enlund vytočil až před brankáře hostí, sám před Kovářem mu však puk poslal jen do betonů, které Kovář udržel na ledě.
16:54
Lemtjugov pálil ihned po buly v útočném pásmu, jeho rána však trefila jen výstroj pozorného Kováře.
16:03
Lazarev dostal v mezikruží skvělou nabídku, z první ale poslal puk jen těsně mimo. Následně se k volnému puku dostal jeho spoluhráč Malychin, který puk nasměroval jen do náruče připraveného Koskinena,
15:33
Simakov hledal z pravého křídla před bránou volného spoluhráče, nikoho takového ale nenalezl.
14:12
Další průnik hostujícího celku brzdí ofsajd.
13:56
Koskiranta se tlačil k dorážce před Kováře, v poslední chvíli ho však jeden z hostujících beků odtlačil od puku.
13:25
Hostující Stewart zkoušel z pravého křídla pozornost domácího brankáře, ten však udržel přilepené tělo na své levé tyčce.
12:00
Zakázané uvolnění domácího celku.
11:45
Domácí Monja zkoušel projít středem hřiště, tři obránce soupeře ale neobešel.
11:20
Hraje se převážně ve středním pásmu, žádný z týmů se nemůže dostat do zakončení.
10:01
Domácí Bělov byl v mezikruží zcela sám, obklopen třemi protihráči se ani nedostal k zakončení.
09:33
09:02
Ignatovič při střele od modré zlomil hůl, hosté se tak mohou znovu osvobodit.
08:45
A další vyhození hostujícího Avtomobilistu.
08:21
Hosté se nakonec poměrně jednoduše osvobozují, domácí musí začínat od začátku.
07:58
Rána Lehtery z pravého křídla byla nepřesná.
07:33
Bude se poprvé vylučovat, přesilovku si zahrají domácí. Lepisto je vyloučen na dvě minuty za hákování.
06:59
Pokus Šumakova z pravého křídla, Kovářova vyrážečka byla na místě.
06:36
Domácím se nevydařila rozehrávka – icing vrátí hru zpět před Koskinena.
05:55
Butuzov pronikl po levém křídle do útočného pásma, jeho střela z velmi ostrého úhlu však hostujícího Kováře nezaskočila.
05:03
Lemtjugov byl v útočném pásmu natolik aktivní, až se mu podařilo posunout hostující bránu. Domácí se tak nedostali ani ke střele.
04:22
Hosté se snaží usadit v pásmu, domácí se soustředí jen na obranu.
03:36
Kugryšev v situaci jeden na jednoho střílel přes posledního obránce hostí, netrefil však bránu.
02:55
Z levého křídla se do zajímavé šance tlačil hostující Toluzakov, jeho pokus švihem ale lehce minul vzdálenější tyč domácí brány.
02:00
Domácí jsou rychle inkasovanou brankou zaskočeni a snaží se rychle dorovnat krok. Hosté ale dobře brání.
00:56
Hosté se z kraje zápasu dostávají do překvapivého vedení. Simakov objel domácí bránu a křižnou přihrávkou přes brankoviště Koskinena našel přesně hůl dobře postaveného JEVGENIJE FOJODOROVA, který dokázal dopravit puk za záda domácího brankáře. Asistence: Alexej Simakov, Filipp Toluzakov.
00:50
Malychin se na pravém křídle dostal ke střele z otočky, Koskinen byl však pozorný.
00:10
Lehtera ihned po buly prchal za pukem do útočného pásma, brankář Kovář však u něj byl dříve.
00:01
Hymna je u konce, úvodnímu buly tak již nic nebrání.
Před úvodním buly nás bude čekat ještě ruská státní hymna.
Hráči obou týmů pomalu přijíždí na ledovou plochu. Zatímco hosté obléknou bílé dresy, domácí Sibir nastoupí v klasických modrých barvách.

HK Sibir Novosibirsk: Koskinen – Bělov, Ignatovič, Alexejev, Kutuzov, Lekomcev, Ožiganov, Karavajev – Mojna, Lehtera, Enlund – Kopejkin, Lemtjugov, Koskiranta – Kugryšev, Gubin, Sannikov – Šumakov, Romanov, Ignatuškin, Butuzov.

Avtomobilist Jekatěrinburg: Kovář – Viklund, Lepisto, Jegin, Antonov, Gusev, Trjamkin, Rybnitskij, Teterin – Lazarev, Černov, Malychin – Lewandowski, Stewart, Jemelejev – Fjodorov, Simakov, Toluzakov – Strelcov, Deveaux, Arkalov.

Rozhodčí: Beljajev, Komarov – Petrov, Fatějev.
V utkání budeme také sledovat výkony jednoho českého a jednoho slovenského hráče. Zatímco v kádru domácích najdeme Slováka obránce Kristiána Kudroče, v dresu hostí nastupuje český brankář Jakub Kovář.
Oba celky soutěží ve Východní konferenci KHL, favoritem dnešního zápasu budou domácí hokejisté. Sibir z letošních sedmnácti duelů vybojoval již 30 bodů, což mu v tabulce Východní konference přisuzuje pátou příčku. Hosté jsou na tom o poznání hůře, odehráli sice o zápas více, na kontě mají ale jen 17 bodů, což je řadí dvanáctou příčku ve stejné tabulce, tři pozice od jejího samotného dna.
Pěkný den u sledování online přenosu z utkání Kontinentální hokejové ligy. V námi sledovaném duelu budeme svědky měření sil mezi domácím HK Sibir Novosibirsk a hosty z Avtomobilistu Jekatěrinburg. Úvodní buly je naplánováno na 14:00 středoevropského času.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.