Přenos se aktualizuje automaticky

Z dnešního utkání je to tedy vše. Já se s vámi loučím a přeji vám příjemný čtvrtek.
Československá stopa v utkání:

Jakub Kindl (DET) – 1+0, 2 střely, čas na ledě 14:02
Tomáš Tatar (DET) – 0+1, 4 střely, čas na ledě 15:26
Tomáš Jurčo (DET) – 1+0, 1 střela, čas na ledě 13:06
Hvězdy utkání:

1. Kris Letang (PIT) – 0+1
2. James Neal (PIT) – 2+0
3. Riley Sheahan (DET) – 1+0
Statistiky utkání:

Střely na bránu: 24:37
Vhazování: 35:20
Zblokované střely: 17:15
Hity: 30:24
Trestné minuty: 4:8
Využití: 2:0

Dnešní utkání sledoval 18 620 diváků.
Dva body nakonec tedy zůstávají v Pittsburghu, který dokázal porazit Detroit v samostatných nájezdech. Nutno však dodat, že hostující tým byl v dnešním utkání mírně lepším týmem a bod je za jejich předvedený výkon možná málo. Red Wings však stačilo v dnešním zápase získat právě jediný bodík, aby si svěřenci Mikea Babcocka zajistili vyřazovací boje i pro letošní sezónu.
Konec zápasu.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Pittsburgh Penguins.
O vítězství domácích v nájezdech se nakonec postaral jediný úspěšný střelec JUSSI JOKINEN.
Vyrovnat tak musel na druhé straně Tatar, který si sice položil Fleuryho, ale stále čekal a čekal se svým zakončením až se dostal do velkého úhlu, ze kterého stejně trefil domácího brankáře.
Nájezdový specialista Jussi Jokinen měl při nájezdu na své straně i hodně štěstí. Kotouč mu totiž přeskočil hůl, a domácí útočník si jej musel více přitáhnout k sobě, čehož využil Gustavsson, který mu chtěl puk vypíchnout z hole, ale hostující brankář dal svou hůl k puku velice nešťastně, protože se následně odrazil obloučkem přes něj a snesl se do hostující klece. – 1:0.
Ani nájezdový mág Datsyuk neuspěl, když svou střelou trefil Fleuryho.
Crosby jel svůj nájezd hodně pomalu a Gustavsson mu na to neskočil, když zůstal ve své bráně, jako zkameněný a domácí kapitán následně trefil beton hostujícího brankáře.
Na druhé straně se rozjel k nájezdu Alfedsson, který zvolil kličku do bekhendu, ale Fleury jeho zakončení zastavil svou rukou na samotné brankové čáře!
Domácí snajpr se pokusil vystřelit už z mezikruží, ale jeho střela ani nemířila mezi tři tyče hostující klece.
Jako první pojede domácí James Neal.
Samostatné nájezdy začínají.
V prodloužení jsme mohli vidět několik obrovských šancí na obou stranách, ale ani jeden z týmů své šance nedokázal využít, a tak budou muset o vítězi utkání rozhodnout samostatné nájezdy.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:48
Red Wings se ještě pokusili o poslední útok, kde však byli hostující hráči zastaveni několika fauly, ale hlavní rozhodčí už takové zákroky v posledních vteřinách neřeší.
64:25
Penguins se při své další útočné snaze provinili offsidem, a tak se bude vhazovat ve středním pásmu.
63:57
Tatar se dostal do zakončení z pravé strany a Fleury jeho střelu vyrazil před sebe, kde se ke kotouči znovu dostal slovenský šikula, který byl hodně blízko rozhodující brance.
63:44
Red Wings se následně nevydařil jejich přechod do útočné třetiny,a tak je tu postavení mimo hru hostujících.
63:26
Martin vypálil od modré čáry, ale Gustavsson jeho střeli dokázal vyrazit mimo svou bránu.
62:52
Quincey dostal na levé straně hodně prostoru, ale hostující útočník ještě hledal před bránou najíždějícího Franzena, kterého jeho pas minul.
62:23
Teď se však musel předvést i na druhé straně Gustavsson, před kterým už byl zcela sám Stempniak, kterého dokázal hostující brankář vychytat hned dvakrát!
61:52
Pens ztratili puk před svou vlastní bránou, kde se k němu dostal Sheahen, ale tomu kotouč přeskočil hokejku, a tak jeho zakončení bylo nemastné neslané.
61:40
Maatta upadnul před útočnou modrou a při následném přechodu skončil dříve v útočném pásmu než puk, a tak je pískán offside.
60:32
Tak to byl zákrok večera! Red Wings dokázali získat kotouč ve své útočné třetině a Kronwall jej následně předložil Datsyukovi, který měl před sebou už odkrytou minimálně půlku brány, ale Fleury jeho střelu dokázal parádním zákrokem vyrazit!
60:01
Začalo prodloužení.
Ve třetí třetině se podařilo domácím dostat do vedení, když Jokinen dorážel vypadnutý puk za záda Gustavssona. Red Wings však zvládnuli vyrovnat v předposlední minutě, protože Jurčo tečoval nahození Kronwalla za záda Fleuryho, a tak o vítězi bude muset rozhodovat prodloužení či případné samostatné nájezdy.
60:00
Třetí třetina skončila.
59:45
Detroit se ještě v poslední minutě pokusil strhnout výsledek na svou stranu, ale domácí tým nakonec přežil jejich závěrečný tlak.
58:47
Detroit právě vstřelil branku!
Red Wings však přece jenom srovnávají, když na modré čáře přihrál Kronwall RILEYMU SHEAHENOVI, jehož střelu ještě tečoval před Fleurym slovenský útočník Tomáš Jurčo a kotouč se následně odrazil od břevna do domácí klece. Branka je však připsána střelci od modré, jelikož se rozhodčí domnívají, že puk tečoval domácí obránce. Asistence: Niklas Kronwall.
58:28
Neal nahrál za svou bránu na Tatara, který ihned poslal puk na bránu Pens, kde však hostující hokejisté nedokázali dostat kotouč do brány domácích.
58:16
Nyquist přitrčil kotouč na pravou stranu Franzenovi, jehož první střela byla ještě zblokována, ale hostující útočník se dostal k odraženému puku a druhá střela už prošla až na Fleuryho, jenž puk schoval ve své lapačce.
57:46
Přesilovka Pens je již minulostí, a tak se mohou do útoku opět hnát hosté z Detroitu.
57:14
Helm zavezl puk až do své útočné třetiny, kde získává cenné vteřiny z oslabení Red Wings.
56:52
Detroitu se teď podařilo hned dvakrát vyhodit kotouč až za bránu Fleuryho.
56:25
Crosby upadnul s pukem v útočné třetině, a tak se ke kotouči dostávají hosté, kteří jej posílají do středního pásma.
56:00
Martin vystřelil ze středu útočného pásma, ale jeho střelu zblokoval Kronwall, který následně posílá puk přes celé kluziště.
55:46
Pittsburgh bude hrát v závěru třetí třetiny přesilovou hru, protože Brian Lashoff (DET) podržel domácího Gibbonse, který by se jinak už hnal sám na Gustavssona, a dostává tak dvě minuty.
55:09
Stempniak získal kotouč ve svém obranném pásmu, odkud jej po mantinelu poslal do střední třetiny.
54:42
Domácí hokejisté pouze poslali kotouč za bránu Detroitu, kde se za ním nežene žádný hráč v černém dresu.
54:24
Zbytek třetí třetiny bude pokračovat až po možná poslední komerční přestávce v utkání.
54:24
Detroit však rychle získal puk na své hokejky a hosté rychle vletěli do útočného pásma, kde nakonec z levé strany střílel Alfredsson, ale Fleury má puk ve své náruči.
54:11
Pens zavezli kotouč až do svého útočného pásma, kde domácí celek sbírá cenné vteřiny ze zbytku utkání.
53:46
Ihned po vhazování vystřelil od modré Quincey a Fleury si musí připsat další úspěšný zákrok.
53:42
Franzen se pokusil překvapit Fleuryho z velkého úhlu, ale domácí brankář byl u své tyče,přilepený a vyrazil puk před sebe, aby jej následně mohl zalehnout.
53:05
Kronwall vyslal od modré další střelu směrem na bránu Pens, ale jeho pus byl tentokráte zblokován do rohu obranného pásma domácích.
52:17
Lashoff vystřelil od modré čáry a Fleury vyrazil puk před sebe, kde se ihned k dorážkám tlačili hostující útočníci, ale domácí obrana dostala puk za svou bránu.
51:52
Red Wings dostali kotouč do svého útočného pásma, kde hostující tým rozjíždí svou kombinaci.
51:36
Kotouč získal na pravé straně útočného pásma Kunitz, který následně vystřelil na Gustavssona, jenž dokázal zakročit svou lapačkou.
50:43
Stempniak se dostal ke kotouči u modré čáry a ihned se pokusil jej vystřelit na Gustavssona, ale domácí útočník trefil před sebou stojícího Alfredssona.
50:20
Následuje komerční přestávka.
50:20
Na druhé straně se do zakončení z pravého kruhu dostal Tatar a Fleury musel předvést hodně těžký zákrok, aby jeho pokus zastavil.
49:18
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Teď si však vybral Gustavsson svou slabší chvilku v utkání, když Letang vletěl do útočného pásma po pravé straně, kde nakonec i vystřelil na hostujícího brankáře, kterému však vypadnul puk z výstroje a jediný, kdo si ležícího puku za zády hostujícího brankáře všimnul, byl JUSSI JOKINEN, který jej doklepnul do brány Wings, a poslal tak Pens poprvé v utkání do vedení. Asistence: Chris Letang, Matt Niskanen.
48:58
Tak tohle byl hodně důležitý zákrok Gustavssona! Crosby posunul puk z pravé strany mezi kruhy Niskanenovi, který ještě nahrál pod sebe do středu levého kruhu Nealovi, jenž ihned vystřelil, ale hostující brankář si dobře vyjel a jeho střelu zastavil.
48:16
Ani další střela, tentokráte z hole dvougólového Neala, neprošla přes Smitha, od kterého se puk odrazil do ochranné sítě.
47:54
Stempniak si sebral kotouč až ve svém obranném pásmu a následně se s ním dostal až do útočného pásma, kde však jeho střelu zblokoval hostující obránce.
47:23
Pittsburghu se však nevydařila jeho následná rozehrávka a puk skončil až na zakázaném uvolnění.
47:16
Jurčo se pokusil nahodit kotouč do útočného pásma Detroitu, ale kotouč zastavili domácí už na modré čáře.
46:47
Letang vystřelil od modré čáry, ale ani střela domácího obránce neprošla až na bránu Gustavssona.
46:33
Následuje komerční přestávka.
46:33
Který se následně na druhé straně dostal k další střele od modré čáry, ale tentokráte jeho pokus dokázal Fleury zachytit svou lapačkou.
46:15
Pens však dokázali získat následně puk ve středním pásmu a Sutter se s ním pokusil proniknout po pravé straně, ale zde byl zastaven Kindlem.
45:51
Kunitz pouze poslal kotouč po mantinelu do středního pásma, a tak se mohou pokusit o další útok hosté z Detroitu.
45:15
Legwand pouze nahodil kotouč za bránu Fleuryho, kde se k němu, jako první, dostávají hráči v černých dresech.
44:49
Datsyuk vyslal další střelu směrem na domácí bránu, ale i jeho pokus byl znovu zastaven ještě před Fleurym.
44:35
Pens však následně poslali kotouč na zakázané uvolnění, a tak se bude vhazovat v jejich obranném pásmu.
44:08
Tentokráte nahrál Sheahanovi Tatar a hostující útočník už vyslal střelu na Fleuryho, ale puk byl zastaven ještě před brankářem domácím obranou.
43:38
Nyquist nahrál na pravé křídlo do jízdy Sheahanovi, jenž však při svém zakončení zapomněl za sebou puk, a tak jej mají v moci domácí.
43:22
Detroit však následně poslal puk na zakázané uvolnění, a tak se hra vrátí před bránu Gustavssona.
43:10
Pittsburghu se podařilo dostat kotouč až do svého útočného pásma, ale zde byl u něj opět první hráč v bílém dresu.
42:42
Kterým se však jejich následná rozehrávka vůbec nevydařila, protože kotouč skončil na jejich střídačce.
42:25
Pens pouze nahodili kotouč do svého útočného pásma, kde si jej za bránou přebírají hostující hráči.
41:41
Neal znovu v akci a znovu z totožné pozice, jako v předchozím případě, ale i tentokráte si s jeho střelou dokázal poradit Gustavsson.
41:13
Neal se pokusil zkompletovat svůj hattrick, když vystřelil z levé strany útočného pásma, ale jeho střela skončila za bránou Detroitu.
40:49
Na druhé straně nahrál Datsyuk do skvělé pozice mezi kruhy Millerovi, jenže toho dokázal vychytat domácí brankář Fleury.
40:25
Bennett nahrál křižnou přihrávkou na Kunitze, jenž však se svou střelou netrefil bránu Wings.
40:09
Detroit nahodil kotouč na Fleuryho, který jej raději ukryl ve své lapačce, a bude tak následovat vhazování po jeho levé ruce.
40:01
Začala třetí třetina.
Třetí třetina začne přibližně v 03:55.
Statistiky po druhé třetině

Střely na bránu: 10:22
Vhazování: 21:10
Zblokované střely: 12:8
Hity: 19:17
Ve druhé třetině už začali padat branky ve větším množství, když domácí hokejisté v polovině utkání srovnali v přesilové hře, ve které se poprvé trefil Neal. Detroit si však své vedení vzal za dalších pět minut zpět, díky střele Kindla od modré čáry. Pittsburgh hrál v závěru třetiny další přesilovou hru a opět to byl Neal, který svou střelou znovu srovnal stav střetnutí. Do třetí třetiny se tedy bude vstupovat za nerozhodného stavu a uvidíme, kdo si ze zápasu nakonec odveze dva body.
40:00
Druhá třetina skončila.
39:45
Miller se pokusil pouze nahodit puk do útočného pásma, odkud jej však rukavicí vyhodil Martin.
39:15
Detroit se rozjel do útoku, ale hostům se nevydařil jejich přechod do útočné třetiny, a tak je odpískán offside Red Wings.
38:35
Domácí hokejisté dokázali svého soupeře držet dlouho v jeho obranném pásmu a Pens si vyměnili několik nebezpečných přihrávek kolem Gustavssona, ale Pittsburgh nakonec nevyslal žádnou střelu na bránu Red Wings.
37:57
Crosby posílal puk naslepo před bránu Detroitu, kde stál Kunitz, ale domácí útočník tento pas vůbec nečekal a kotouč projel až na modrou.
37:45
Hra se přesune znovu před bránu Detroitu, protože hostující hokejisté poslali kotouč až na zakázané uvolnění.
36:42
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Penguins bleskově využívájí přesilovou hru! Domácí si rozdali několik přihrávek až nakonec kotouč skončil na levé straně u JAMESE NEALA, jehož následnou střelu ještě trochu tečoval blokující obránce a puk se následně odrazil přesně do míst, kde už Gustavsson nebyl. Asistence: Matt Niskanen, Paul Martin.
36:26
Pittsburgh bude hrát třetí přesilovou hru v utkání. Na trestnou lavici totiž putuje David Legwand (DET), který dostává dvě minuty za hru vysokou holí.
36:20
Zbytek druhé třetiny se bude dohrávat až po komerční přestávce.
36:20
Crosby se nedomluvil s Kunitzem při přechodu přes útočnou modrou, a tak je domácím hokejistům odpískán offside.
35:52
Ani střela Datsyuka ze středu útočného pásma neprošla až na bránu Fleuryho, a domácí tým se následně konečně dokázal osvobodit ze svého obranného pásma.
35:34
Od modré čáry pálil Smith, ale do jeho dělovky se položil domácí Sutter.
35:05
Red Wings jsou po druhé vstřelené brance hodně aktivní a hostující celek je znovu usazen ve svém útočném pásmu.
34:22
Detroit právě vstřelil branku!
Tlak hostujících nakonec přináší své ovoce v podobě druhé branky! Tatar nahrál od pravého mantinelu na modrou JAKUBU KINDLOVI, jenž svou pumelicí trefil přesně pravý růžek domácí klece. Fleury se snaží ještě reklamovat, že jeden z hráčů Detroitu ležel v jeho obranném pásmu, ale ten zde byl natlačen Orpikem. Asistence: Tomáš Tatar, Gustav Nyquist.
34:16
Tlak Detroitu však pokračuje a hosté na Fleuryho posílají jednu střelu za druhou.
33:56
Tatar se pokusil zakončit zpoza domácí klece, ale Fleury byl u své tyče připravený.
33:34
Detroit nakonec dokázal získat kotouč pod svou kontrolu, a tak se mohou pokusit hosté o svou další útočnou akci.
33:05
První útočná trojice domácích se opět usadila ve svém útočném pásmu, ale Pittsburgh zatím nahání kotouč za bránou Red Wings.
32:37
Kunitz dostal na modré přihrávku od Bennetta a domácí útočník následně vystřelil ze středu pravého kruhu, ale Gustavsson má puk někde ve své výstroji.
31:52
Kindl vystřelil od modré čáry a Fleury jeho střelu vyrazil před sebe, kde si pro puk sjel Jurčo, který už byl málem sám před Fleurym, ale do jeho zakončení se ještě položil Letang.
31:22
Jokinen se pokusil nahodit kotouč do útočného pásma, kde jej však ukořistil Kronwall, jenž posílá puk do středního pásma.
30:51
Letang dostal nabito na modrou čáru od Scuderiho, ale střela domácího obránce letěla hodně mimo bránu Wings.
30:47
Následuje komerční přestávka.
30:47
Detroit nakonec vyslal dlouhý pas až na útočnou modrou, kde byl rozjetý Miller, ale hostující útočník byl zřejmě v útočném pásmu dříve než puk, a tak je odpískáno postavení mimo hru.
30:33
Penguins zatím drží kotouč na svých hokejkách, a tak si ještě na další útočnou akci musíme počkat.
29:56
Niskanen poslal naslepo kotouč z rohu obranného pásma, kde s k němu na hranici pravého kruhu dostal Tatar, který ihned vystřelil na domácí klec a Fleury musel zasáhnout svou lapačkou.
29:38
Detroit se ihned pokusil vzít si své vedení zpět, když se do zakončení dostal Franzen, ale Fleury má puk ve své výstroji.
29:03
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Penguins využívají přesilovou hru! Crosby dostal kotouč ve středním pásmu, kde s ním následně najel do útoku, a tam na sebe natáhnul skoro všechny hráče hostů, a tak poslal puk na levou stranu do jízdy JAMESI NEALOVI, jenž si už tváří v tvář poradil s Gustavssonem, kterého vymíchal se svou kličkou a zakončil do prázdné brány. Asistence: Sidney Crosby, Paul Martin.
28:52
Detroit však vyhrál následné vhazování a hostující hokejisté ihned posílají kotouč přes celé kluziště.
28:39
Je tu další vyloučení v utkání, když je na dvě minuty za nedovolené branění poslán na trestnou Luke Glendening (DET), a Pens tak budou hrát svou druhou přesilovou hru v utkání.
28:02
Smith dostal pěknou přihrávku na střed útočného pásma, odkud následně ohrozil Fleuryho, který sice jeho střelu vyrazil, ale domácí brankář byl hodně nespokojený na svého obránce, že mu zavazel ve výhledu.
27:28
Detroit však celou situaci zvládnul a hosté se dostali do svého útočného pásma, kde však Red Wings spíše pouze kombinovalo.
26:52
Pens nahodili kotouč do svého útočného pásma, kde jej sice získali hosté, ale hokejisté Pittsburghu se pokoušejí získat puk díky svému napadání.
26:23
Hra bude pokračovat až po komerční přestávce.
26:23
Pittsburgh se následně pokusil o rychlý protiútok, ale domácím se nevydařil přechod přes útočnou modrou, a tak je odpískán offside.
26:11
Franzen poslal kotouč za sebe, kde si na střed útočného pásma najížděl Datsyuk, jehož následně zakončení však zblokovali domácí za svou klec.
25:21
Kronwall dostal přihrávku na modrou, odkud se pokusil ohrozit Fleuryho, který si však i přes několik blokujících hráčů našel puk a dokázal jej vyrazit mimo svou bránu.
24:52
Martin držel dlouho kotouč v útočném pásmu Pens až jej nakonec nahodil směrem na bránu Detroitu, kterou však netrefil jen o několik centimetrů.
23:57
Další nepříjemnou střelu směrem na Fleuryho vyslal z levé strany Helm, ale i jeho pokus dokázal domácí brankář vyrazit mimo tři tyče.
23:39
Na druhé straně se už opět musel zapotit Fleury, kterého hned dvakrát ohrozil hostující DeKeyser, ale domácí brankář nakonec zvládnul ukořistit puk do své lapačky.
23:08
Kunitz nahrál zpoza hostující klece na střed levého kruhu, kde stál Crosby, jenž ihned vystřelil, ale Gustavsson jeho pokus bez problémů vyrazil.
22:57
Pittsburghu se nevydařil jeho přechod přes útočnou modrou, a tak je domácím hokejistům odpískáno postavení mimo hru.
22:39
Jurčo nahodil puk do útočného pásma Detroitu, aby následně hostující hráči mohli odejít vystřídat.
22:20
Red Wings získali kotouč, ale hosté jej poté poslali na zakázané uvolnění, a tak se hra vrátí před bránu Gustavssona.
21:58
Detroit je již kompletní, ale hostující hokejisté se stále musejí bránit náporu domácí hráčů.
21:27
Nyní se Detroitu vydařilo hned dvakrát za sebou dostat kotouč až za bránu Fleuryho, a ukrojit tak část ze svého oslabení.
20:54
Pittsburgh se stále drží ve svém útočném pásmu, když tentokráte střílel od modré čáry Martin a Gustavsson jeho střelu vyrazil za svou klec.
20:21
Kunitz se dostal do zakončení z pravé strany útočného pásma, ale jeho střela byla sražena za bránu Red Wings.
20:01
Začala druhá třetina.
Druhá třetina začne přibližně v 03:00.
Statistiky po první třetině

Střely na bránu: 4:13
Vhazování: 9:5
Zblokované střely: 6:5
Hity: 10:7
V první třetině jsme mohli vidět hodně zajímavý hokej, když si hned v prvních minutách vytvořili oba celky několik zajímavých příležitostí, které však ještě brankovou radostí neskončili. Na gól se čekalo až do 11. minuty, kdy dorazil kotouč za zády Fleuryho slovenský mladík Jurčo. Detroit tak po první části vede nad svým soupeřem o jedinou branku, a ve zbývajících dvou třetinách tak ještě uvidíme velice zajímavou bitvu.
20:00
První třetina skončila.
19:48
Detroitu se však podařilo vyhrát následně vhazování a hosté ihned poslali puk co nejdále od své brány.
19:40
Domácí celek si v závěru první třetiny vybojoval svou první přesilovou hru v utkání, když je na dvě minuty za držení vyloučen Kyle Quincey (DET).
19:17
Jurčo pouze nahodil kotouč na Fleuryho, který jej vyrazil do rohu obranného pásma Pittsburghu.
18:48
Pens následně dostali puk do své útočné třetiny, kde však získali puk hosté, kteří jej následně poslali na zakázané uvolnění.
18:18
Nyquist dostal kotouč do jízdy na levé straně, kde se s ním dostal až do středu levého kruhu, odkud vystřelil na Fleuryho, jenž jeho pokus vyrazil za svou bránu.
17:54
Tatar se hnal za nahozeným pukem do útočného pásma, ale tam na něj byli hned dva hráči v černém, a tak je kotouč v moci domácích.
17:15
Detroit sice drží puk ve svém útočném pásmu, ale hostující hokejisté se zatím nemohou dostat do zakončení, které by nějak ohrozilo Fleuryho.
16:31
Domácí hokejisté pouze posílají puk na zakázané uvolnění, a tak se hra vrací před bránu Fleuryho.
16:21
Jurčo udělal na pravé straně pěknou otočku a následně nahrál před bránu na Alfredssona, kterému však v ten nejdůležitější okamžik puk přeskočil hokejku.
15:27
První formace domácích se dostala do útoku, ale Detroit dokázal hodně rychle získat puk pod sovu kontrolu.
14:54
Neal vletěl do útočného pásma z pravé strany, kde se dostal až před Gustavssona, odkud se ještě pokusil najít některého ze svých spoluhráčů, ale jeho pas projel až na druhou stranu útočné třetiny.
14:19
Maatta vystřelil od modré čáry a Gustavsson dokázal zasáhnout svou lapačkou, ale kotouč mu z ní vypadnul a naštěstí pro hostujícího brankáře se následně odklouzal mimo bránu Detroitu.
13:45
Jokinen je mimo trestnou lavici, a hra tak bude pokračovat za klasického rozestavení hráčů na ledě.
13:27
Pittsburgh zažehnal další útočnou akci Detroitu a kotouč je opět na cestě za bránu Gustavssona.
12:47
Domácím se následně povedlo dostat puk do středního pásma, a tak mohou odejít Pens vystřídat.
12:42
Od modré čáry pálil Kronwall a puk byl ještě někde před bránou Pens tečován, ale kotouč trefil přesně Fleuryho, a tak domácí přežili i tento útok.
12:24
Odkud následně domácí celek poslal kotouč přes celé kluziště.
12:07
Nyquist nahrál na levou stranu Datsyukovi, jehož střelu však dokázal Fleury vyrazit před sebe.
11:45
Máme tu další přesilovou hru Detroitu, když je na trestnou lavici poslán Jussi Jokinen (PIT), který podržel hokejku Helma.
11:38
Zápas však bude pokračovat až po reklamní pauze, který právě v Consol Energy Center probíhá.
11:38
Kotouč je mimo kluziště, a tak se bude vhazovat ve středním pásmu před útočnou modrou domácích hokejistů.
10:47
Detroit právě vstřelil branku!
Red Wings tak tak zachránili útočné pásmo a do velmi dobré pozice následně přistrčil kotouč Helm Alfredssonovi, jenž však trefil plexisklo za bránou Pens, odkud se kotouč odrazil před Fleuryho, kde byl TOMÁŠ JURČO, a ten už poslal puk do brány domácích. Asistence: Daniel Alfredsson, Darren Helm.
10:27
Naopak do svého útočného pásma se natlačili Red Wings, když Alfredsson zavezl puk za bránu Fleuryho.
10:00
Domácí se pokusili o další útočnou akci, ale ani tentokráte to Pittsburghu nevyšlo a kotouč je opět ve středním pásmu.
09:33
Následuje komerční přestávka.
09:33
Domácí obránce nahodil puk od modré na Gustavssona, jenž jeho pokus ukryl ve své lapačce, a zastavil tak hru.
09:15
Pens se však velice rychle nacpali do útoku, kde domácí hokejisti připravil o puk Smith, který jej o mantinel posílá pryč.
08:53
Celá vzniklá situace nakonec končí zakázaným uvolněním Pittsburghu, když Orpik poslal kotouč za bránu Detroitu až ze svého obranného pásma.
08:29
Ani jeden z týmů se teď nemůže dostat do svého útočného pásma, když puk zatím cestuje z jednoho obranného pásma do druhého.
08:04
Pittsburgh se však nedokázal dostat do žádného zakončení, a tak je puk v moci hostujících hráčů.
07:41
Pens však velice rychle ukořistili puk zpět a domácí se opět ženou do útočného pásma.
07:17
První formace Pens dokázala hodně zatápět obraně Detroitu, ale hostující hokejisté nakonec celou situaci zvládnuli a kotouč je v jejich moci.
06:01
Následně se hnal sám na Gustavssona domácí Sutter, ale útočník Pens se svou kličkou do forhendu trefil brankovou konstrukci!
05:47
Franzen nahrál do jízdy Kronwalllovi, jenž si ještě vybruslil skoro až před Fleuryho, kde hledal Datsyuka, ale tento pas prošel ruskému útočníkovi mezi bruslemi.
05:21
Hostující hokejisté však vyhodili kotouč na zakázané uvolnění, a tak se hra přesune před bránu Gustavssona.
05:11
Pens pouze nahodili kotouč za bránu Wings, kde však hostující hokejisté získávají puk pod svou kontrolu.
04:01
Tak teď mohou opravdu domácí hokejisté děkovat svému brankáři, který v přesilové hře Detroitu dokázal zneškodnit mnoho střel hostujících hráčů.
03:27
Pittsburgh se dokázal vysvobodit z hostující tlaku a domácí posílají kotouč přes všechny čáry.
02:55
Nyní už Red Wings dokázali vystřelit na Fleuryho, který musel likvidovat zakončení Franzena a Datsyuka, ale ani jeden nedokázal překonat domácího brankáře.
02:32
Pens se však podařilo vyhodit puk přes všechny čáry,a tak musejí hostující hokejisté začínat od svého brankáře.
02:11
Brian Gibbons (PIT) dostává dvě minuty za vysokou hůl, když trefil svou holí hostujícího obránce Kindla v obranném pásmu Wings.
01:39
Tatar nahrál na pravé křídlo Nyquistovi, který vyslal na Fleuryho další střelu, a tak má domácí brankář v krátkém rozmezí již svůj druhý úspěšný zákrok.
01:17
Red Wings si vytvořili ihned na začátku utkání obrovskou příležitost, když Miller dostal mnoho prostoru na levé straně a následně nahrál před Fleuryho, kde byl Legwand, ale hostující útočník svou pohotovou střelou nepřekonal domácího brankáře.
00:43
Domácí byli následně vyhnání do středního pásma, odkud se Pens pokusili o další útok, ale Pittsburghu se nevydařil přechod přes útočnou modrou.
00:27
Sutter dostal kotouč na pravou stranu útočného pásma, kde se následně pokusil vystřelit, ale jeho zakončení skončilo na prvním bránícím hráči Detroitu.
00:01
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Pittsburgh Penguins: Fleury (Zatkoff) – Letang, Scuderi, Orpik, Martin, Maatta, Niskanen – Kunitz, Crosby, Bennett – Gibbons, Jokinen, Neal – Glass, Sutter, Stempniak – Pyatt, Adams, Payerl.

Detroit Red Wings: Gustavsson (Howard) – Kronwall, Smith – Quincey, DeKeyser, Kindl, Lashoff – Abdelkader, Datsyuk, Franzen – Nyquist, Sheahan, Tatar – Helm, Legwand, Alfredsson – Miller, Glendening, Jurčo.

Rozhodčí: St. Laurent, Furlatt – Amell, Brisebois.
Pokud máte nějaké dotazy ohledně tohoto utkání, ptejte se na Twitteru. Stačí označit svůj příspěvek @Slapi1 a já se Vám pokusím co nejrychleji odpovědět.
Vážení sportovní diváci, vítejte u dalšího pokračování nejprestižnější hokejové soutěže světa. Boje o poslední místa do vyřazovacích bojů nadále pokračují a dnešní souboj, ke kterému jste zavítali, nebude výjimkou. Pittsburgh Penguins bude hostit Detroit Red Wings.

Utkání začíná v 2:00 SEČ. Podrobným komentářem z dění vás provede Jan Šlapáček.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.


Články odjinud