Já vám děkuji za pozornost a loučím se. Přeji vám příjemný zbytek večera a zase někdy na počtenou.
Je za námi zápas, který byl až nečekaně bohatý na góly. Riga začala skvěle, jelikož v deváté minutě byl stav zápasu už 3:0 pro domácí. Minutu na to ale snížil Myšarin a povzbudil CSKA k vyrovnání. Hosté se ve druhé třetině zlepšili a dokázali zásluhou Myšarina a pak kapitána Alexeje Morozova srovnat na 3:3. Poslední třetina byla na šance vyrovnaná, ale rozhodla chyba hostů, kdy se do úniku dva na jednoho dostali Indrašis a Bukarts, který rozhodl o výhře Dinama.
60:00
59:52
Rána, ale Tellqvist puk vyráží.
59:35
CSKA už kombinuje v pásmu Dinama.
59:16
Ovšem sami se vyhnali ven a musí zakládat útok nový.
58:58
Hosté kombinují v útočném pásmu.
58:36
Staňa je opět venku z brány.
58:15
Riga dostala puk z pásma až k bráně CSKA.
58:04
Oddechový čas pro hosty... Bude se vhazovat u brány Tellqvista a hosté jsou v šesti.
57:27
To se jim však vůbec nedaří, Riga puk opět dostala až k bráně Stani a ze strany CSKA je to už trochu křeč.
57:00
Tři minuty do konce a Moskvané zakládají další útok.
56:06
CSKA bylo chvíli v pásmu Rigy, ale tam se jim nedaří vydržet. Dinamo opět vyhazuje puk ven.
55:13
Vyhrané buly v útočném pásmu Rigy a Staňa musel dvakrát zasahovat. Jednou proti střele od modré a pak i následné dorážce.
54:36
CSKA zavezlo puk do útočného pásma, ale tam se ho zmocnili hráči Rigy, poslali ho na polovinu hostů a šli střídat.
53:38
Hosté opět musí zakládat útok až od své brány. Riga se v posledních chvílí dobře brání.
52:47
Útočník CSKA se prokličkoval až k Tellqvistovi, ale ten jen poklekl a nechal se trefit. Obránci pak puk odklidili do bezpečí.
52:21
Buly po pravici Tellqvista.
51:49
Fanoušci se trochu škodolibě začali radovat, když na led spadl jeden z čárových rozhodčích.
50:51
Marcel Hossa si připsal až nyní první střelu na bránu Stani.
50:26
Prochorkin střílel od modré a Staňa musel zasahovat. Puk srazil až do ochranné sítě.
49:57
Hosté se vystavili do ofsajdu, takže se bude vhazovat.
49:50
Vhazování před bránou Stani.
48:48
CSKA si vytvořilo tlak před bránou a Tellqvist byl v brankovišti atakován jedním z hráčů. Rozhodčího píšťalka ale mlčí a to se vůbec nelíbí domácím fanouškům.
47:59
Staňa musel zasahovat, když se ke střele dostal Wilson.
46:49
Riga právě vstřelila branku!
Dinamo se vrací po krásné kombinaci do vedení. Domácí jeli sami na jednoho obránce. Indrašis předložil puk z boku na ROBERTSE BUKARTSE a ten touto krásnou pobídkou nepohrdl. Asistence: Indrašis, Sotněks
46:05
Hosté kombinovalo v pásmu Rigy, ale s přihrávkami to Moskvané možná až přehnali. K přímému ohrožení branky Tellqvista nedošlo.
44:45
Filppula ostře střílel z vrcholu kruhu, ovšem Tellqvist jeho rána zachytil do náruče.
43:59
Hra se od domácí branky rychle přesunula ke Staňovi, ale ten nakonec ani zasahovat nemusel, jelikož střela Rigy byla zblokována.
42:29
Ozolinš dostal přihrávku a hned se do ní od modré opřel. Trefil jen připraveného Staňu.
42:24
Staňa musel být v pozoru. Obránci CSKA zaváhali a jen tak tak, že se do vyložené šance nedostal jeden z domácích útočníků.
41:31
... ale rychle o něj také přišli.
41:19
Domácí vybojovali puk v útočném pásmu.
40:31
CSKA v pásmu Dinama. Už se k puku dostal Ozolinš, ale nepovedlo se mu puk dostat pryč.
40:06
Buly pro Rigu a ta se hned vydává do útoku.
40:01
Stejně jak první třetina patřila Dinamu, tak nyní dominovalo CSKA. Nejprve na začátku třetiny snížil Myšarin a poté v přesilovce srovnal chytrou akcí Morozov. Povede se CSKA ve třetí části otočit zápas úplně?
40:00
39:47
V samotném závěru si ještě vytvořili domácí tlak, ale hosté už konec třetiny uhájili.
39:19
Meija se probojoval do blízkosti Stani a bekhendem to zkusil mezi betony brankáře hostů. Ten ale pohotově zasahuje.
37:49
Velmi svižně hraný zápas, bez minima přerušení pokračuje i nadále. Hra se rychle přesouvá z jedné strany na druhou.
36:07
CSKA právě vstřelilo branku!
Je vyrovnáno! CSKA využívá přesilovku, když se prosazuje kapitán Moskvanů ALEXEJ MOROZOV. Ten se dostal za bránu, pak ovšem rychle vyjel k tyčce, puk bekhendem otřel o záda Tellqvista a od něj se kotouč odrazil do sítě. Asistence: Myšarin, Grigorenko
35:46
Domácím se podařilo vyhodit přes všechny čáry.
34:59
Hosté si zahrají přesilovku. Na trestnou odešel Pujačs za hákování.
34:48
Nezdařený útok Dinama a hned následovala akce CSKA.
33:43
Riga si pokoušela vybojovat tlak v útočném pásmu. Spíše ale honila puk u mantinelu a nakonec o něj taky přišla.
33:01
Tellqvist si připsal další zásah po střele od mantinelu.
32:04
Z levého křídla střílel Škvorcovs, Staňa byl připraven, ale nakonec ani zasahovat nemusel.
31:30
Riga vyhrála buly na útočné modré, nastřelila puk do pásma, ale tam o něj přišla.
30:49
Pervyšin otestoval pozornost Tellqvista střelou téměř z poloviny kluziště.
29:48
Hossa to zkusil na Staňu pohotovou střelou z otočky. Ovšem těsně bránu minul.
28:37
Derzinš se probojoval přes obránce, najel před Staňu a pokoušel se mu protlačit puk mezi betony.
28:23
Rána jednoho z obránců CSKA, který se pokoušel překvapit domácího brankáře střelou až od půlky.
27:44
Niživijs napřáhl od modré a jeho dělovka letěla těsně nad. Staňa se jen ohlédl.
26:51
Prochorkin prošel třetinou a pokusil se překvapit Tellqvista střelou z úhlu.
25:12
Saprykin pálí z vrcholu kruhu a Tellqvist jeho ránu vyráží.
23:52
Staňa zasahuje proti ráně od modré. Puk hned vytřepal z výstroje a hraje se dále.
22:17
Hra se od prví třetiny změnila. Riga má mnohem větší potíže.
20:14
Vyhrané buly pro hosty od Žarkova, přišla střela GREGORIJE MYŠARINA a jeho rána od modré proletěla přes všechny hráče až za záda Tellqvista. Asistence: Žarkov
20:11
Buly pro Rigu, ta ovšem chybnou rozehrávkou zahrála na icing.
20:01
Máme za sebou úvodní třetinu zápasu, která přinesla hned čtyři góly. Domácí Dinamo vedlo již 3:0 a Moskvané vypadali odepsaně. Naštěstí pro ně, se dokázal prosadit Myšarin a snížil alespoň na dvoubrankový rozdíl. Zápas je stále otevřený. Uvidíme, co přinese druhá třetina.
20:00
19:18
Domácí jeli sami na jednoho obránce, ale příliš hru zpomalili a nakonec došlo jen na střelu z úhlu, protože volný hráč Rigy na středu hřiště byl obsazen.
18:50
Střela z mezikruží, kterou skvělým zákrokem kryje švédský brankář Rigy Mikael Tellqvist.
18:07
Dinamo je již v plném počtu, ale stále pod tlakem.
17:42
Morozov nahrával před bránu, kde našel volného Saprykina. Ten pálil z prvním, ale našel jen betony Tellqvista.
16:47
Riga se osvobozuje.
16:28
Filppula to zkusil hodně z boku, kde se snažil najít skulinku u tyče Tellqvista.
16:13
Máme tady první vyloučení zápasu. CSKA si zahraje přesilovku. Na trestnou odešel domácí Lavinš.
13:40
Riga má více ze hry, ale vyloženou šanci, či větší tlak se jí vytvořit nepovedlo.
12:06
Po čtyřech gólech se hra trochu uklidnila. Hraje se nahoru, dolů.
09:31
Máme tady opravdové brankové hody. CSKA se podařilo snížit. GREGORIJ MYŠARIN se dostal k volnému puku, který chybně rozehrál obránce Rigy. Napřáhl a prostřelil vše co mu stálo v cestě. Bez asistence.
08:09
CSKA vypadá na ručník. Indrašic a ROBERT BUKARTS jeli sami na jednoho obránce. Prvně jmenovaný předložil puk na svého kolegu a Bukarts bez problému zakončil do odkryté brány. Asistence: Indrašic
08:03
Tlak Rigy pokračuje.
07:46
PAUL SZCZECHURA se blýskl krásnou akcí a posílá svým druhým gólem Rigu do dvoubrankového vedení. Szczechura obešel Pervyšina a bekhendem zakončil do sítě Stani. Asistence: Ozolinš, Meija
06:54
Riga si vytvořila tlak a nakonec tvrdě pálil jeden z obránců. V dobré pozici však trefil jen ležícího obránce CSKA.
06:25
Riga kombinuje v útočném pásmu.
05:42
Bude se vhazovat u brány Tellqvista, který si připisuje další zásah.
03:16
Nyní bylo chvíli aktivnější CSKA, ale opět přebírá iniciativu Dinamo.
02:17
CSKA se také trochu osmělilo a Tellqvist si připisuje první zákrok.
01:13
Parádní vstup Rigy do zápasu. Niživijs posunul puk na Meiju, ten najel až k bráně, přihrávkou přes ležícího obránce našel PAULA SZCZECHURU a ten sám před brankou zasunul puk pod betony brankáře do sítě. Asistence: Meija, Niživijs
00:41
K vidění byly již dva neúspěšné útoky Rigy. Ani jednou se domácí tým neudržel v útočném pásmu.
00:05
Úvodní buly pro domácí tým.
00:01
Oba týmy jsou již na ledové ploše. Ještě si poslechneme ruskou a lotyšskou hymnou a jde se hrát!
Bohužel, československá účast v zápase se nám poněkud snížila, ta česká dokonce vymizela. V sestavě Rigy chybí jak Vojtěch Polák, tak i Jakub Sedláček a nenastoupí ani Slovák Marcel Haščák. Těšit se tedy můžeme na Marcela Hossu a brankáře Rastislava Staňu.

Dinamo Riga: Tellqvist (Cimermanis) – Rekis, Ozolinš, Pujačs, Robinson, Lavinš, Sotněks, Augstkalns – Hossa, Pavlos, Wilson – Szczechura, Niživijs, Meija – Bukarts, Indrašis, Dzerinš – Kuzmenkovs, Sarkanis, Škvorcovs

CSKA Moskva: Staňa (Proskurjakov) – Pervyšin, Myšarin, Naumenkov, Eminger, Gončarov, Markov, Orgurcov – Žarkov, Grigorenko, Prochorkin – Filppula, Zubov, Širokov – Saprykin, Něprjajev, Mozorov – Ljubimov, Zajnullin, Fjodorov.

Rozhodčí: Gašilov, Komarov – Otmachov, Šeljanin.
Československá stopa
V týmu Dinama Rigy najdeme dva české hráče. Obranné povinnosti si bude plnit Vojtěch Polák a doufejme, že minimálně na střídačce se objeví brankář Jakub Sedláček. Slovensko budou zastupovat Marcelové Hossa a Haščák. V dresu CSKA najdeme pouze jednoho hráče, ovšem jedná se o brankářskou jedničku Rastislava Staňu.
Vzájemné zápasy
Oba soupeři na sebe již letos jednou narazili. 14. záři se na svém ledě z výhry 2:1 po nájezdech radovalo CSKA Moskva.

V minulé sezoně se týmy střely dvakrát a pokaždé slavil ten domácí. CSKA zvítězilo 2:1 a Riga 3:2 po nájezdech. Stejně vyrovnaný zápas očekáváme i dnes.
Sportu zdar a hokeji zvlášť. Vítám vás u textového onlajn přenosu ze zápasu Kontinentální hokejové ligy. Dnes na sebe narazí domácí Dinamo Riga a moskevské CSKA. Pojďme si oba týmy představit blíže.

Dinamo Riga
Domácí tým si v dosavadním průběhu soutěže vede velmi dobře. Klub z hlavního lotyšského města posbíral v osmnácti utkáních třiatřicet bodů za což mu náleží třetí místo v Západní konferenci. To vše hlavně díky skvělé obraně. Riga je totiž týmem, který inkasoval ze všech týmu na západě nejméně branek. Pouze 35 puků prošlo do sítě střežené brankáři Tellqvistem, Sedláčkem a Jucersem. Navíc obránce Mat Robinson má na svém kontě nejvíce gólů ze všech obránců KHL.

CSKA Moskva
Ovšem soupeř Dinama na tom není o nic hůře. CSKA se nachází jen o příčku níž než Riga. Tým z hlavního města Ruské federace je tedy na čtvrtém místě, když v devatenácti zápasech zaznamenal dvaatřicet bodů. Především nyní jsou Moskvané ve formě. Drží šňůru čtyř výher v řadě. Navíc CSKA venku zahrát umí. Na kluzištích soupeřů získali stejný počet bodů jako doma, tedy šestnáct.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.