Přenos se aktualizuje automaticky

Bavič Hrubec znovu nezklamal a po vyhraném zápase rozkryl třineckým divákům něco ze svého krasobruslařského umění. Oceláři mohou slavit, protože dnešním suverénním vítězstvím se zase přiblížili co nejlepší pozici pro boje v play-off. Naopak Rytíři nadále ztrácejí kontakt s první dvanáctkou. V dalším kole se Třinec v pátek představí na ledě pražské Slavie, Kladno bude hostit Karlovy Vary. Přeji vám příjemný večer a těším se zase někdy na počtenou! Sledujte extraligu a naše online přenosy!
Statistiky zápasu:

Střely: 49 – 28,
vhazování: 40/68 – 28/68,
úspěšnost na vhazování: 59% – 41%,
hity: 8 – 13.
Nejlepší hráči zápasu:

Marek Trončinský (TRI) – 1+1,
Miloslav Hořava (KLA) – 0+0.
Ve třetí třetině si Třinec svůj náskok kontroloval, dokonce jej ještě navyšoval. Trončinského nahození tečoval ve 47. minutě Peterek a bylo to o čtyři branky. Další gól přidal po nádherné kombinaci Ocelářů Hrňa a tenisového kanára dovršil tři minuty před koncem Orsava. Slezané byli v zápase jednoznačně lepším týmem, potvrdili dobrou formu a Kladno rozstříleli 6:0.
60:00
Konec zápasu.
59:50
Už se nic nestane. Třinec si své vysoké vítězství pohlídá.
59:32
D. Růžička rozjíždí nejspíš poslední útok hostí.
59:07
Dnešní utkání sleduje 3262 diváků.
58:29
Uličkou mezi kladenskými beky poslal Polanský skvostnou přihrávku na Adamského. Ten byl před Cháberou sám, ale kotouč mu utekl.
57:58
Eberle zavezl puk do útočného pásma, ale nic kloudného nevymyslel a byl zastaven Linhartem, který kus černé gumy posunul do středního pásma.
57:31
Chábera se dnes opravdu nenudí. Noskův pokus od modré lajny zastavoval vyrážečkou.
56:30
Třinec právě vstřelil branku!
Je až zarážející, s jakou lehkostí dávají domácí hráči Rytířům góly! Polák teď, nikým neobtěžován, projel po levém křídle, přihrál na osu hřiště JAKUBU ORSAVOVI, jenž pošesté překonal bezmocného Cháberu! Kladenský gólman kotouč lapačkou nezastavil, a tak je to už 6:0! Asistence: Vojtěch Polák.
56:02
Roth zkoušel štěstí nahozením od modré čáry a donutil Cháberu k dalšímu zákroku. Polanskému se tentokrát tečovat nepodařilo.
55:36
Cháberovi skákal puk nad lapačkou jako horký brambor, nakonec dopadla situace pro Středočechy dobře.
54:58
Polanského nepustil do útočné třetiny tvrďák Majeský. Potrestána ovšem byla kladenská střídačka za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Jan Rudovský (KLA).
54:31
Oba týmy hrají v plném počtu.
53:42
Rozehrávka Rytířů skončila chybou Havlíčka, ale tentýž hráč dokázal své zaváhání odčinit a znovu vybojoval puk pro Rudovského.
53:18
Hra čtyř proti čtyřem vyznívá zatím mnohem lépe pro domácí mužstvo. Oceláři kombinují v útočném pásmu a nepouští Kladno na kotouč. Rákos zakončil jednu z kombinací střelou vedle.
52:49
Hru ve čtyřech začal průnikem a střelou domácí Bonk. Chábera zasáhl lapačkou a svůj zákrok se pokusil co nejlépe prodat.
52:31
Třinecká přesilovka rychle skončila. Jiří Polanský (TRI) totiž za brankou Chábery zahákoval Douderu a musí na dvě minuty za katr.
52:20
Polanského záškodnickou přihrávku do brankoviště zablokoval padající Doudera.
52:05
Nepříjemnosti pro hostující Rytíře nadále pokračují. Na obrat skóre mohou zapomenout, nyní se budou snažit dohrát utkání bez dalšího inkasovaného gólu. Teď se musí bránit přesile, protože vyloučen je Ivan Majeský (KLA) za hrubost.
51:37
Orsava měl na holi šestou branku utkání! Protáhl se po pravé straně až před Cháberu, diváci už zvedali ruce nad hlavu, ale puk rozvlnil jen boční síť!
50:43
Další útočnou snahu Martina Růžičky zastavil obětavě Lukáč.
50:01
Třinec právě vstřelil branku!
Sotva skončila kladenská přesilová hra, Oceláři už se nahrnuli dopředu! Rychlou kombinaci si vzali na starost Peterek s Martinem Růžičkou, druhý jmenovaný nastřelil cíleně na teč směrem na ERIKA HRŇU, a ten usměrnil kotouč do horního rohu Cháberovy brány – 5:0! Asistence: Martin Růžička, Jan Peterek.
49:24
Rytířům se přesilovka vůbec nepovedla a prakticky ani jednou nevystřelili na Hrubce. Trončinský vyhazuje, domácí v plném počtu.
48:32
Tenkrátovi na modré čáře puk při zpracování uskočil a měl co dělat, aby se udržel v útočném pásmu. Nakonec však stejně vyjel, protože byl nepříjemně atakován Martinem Růžičkou.
47:45
Třinečtí začali oslabení úspěšně, vyhozením. Nyní však do útočné třetiny prošel Patera a vymýšlí, jak rozehrát gólovou akci.
47:24
Rozjetého M. Hořavu zastavil Jiří Polanský (TRI) jen za cenu faulu. Odsedí si dvouminutový trest za hákování.
46:54
V souboji s Lukáčem byl Nosek úspěšný a dostal puk do středního pásma.
46:20
Po skončení komerční pauzy se bude vhazovat ve středním pásmu.
46:11
Třinec právě vstřelil branku!
Zničehonic je tady další branka! Rytířům se nepovedlo po mantinelu vyhodit do středního pásma, a tak se kotouče ujal Trončinský, nahodil jej před bránu a našel hůl clonícího JANA PETERKA, který šikovnou tečí zvyšuje už na 4:0! Asistence: Marek Trončinský.
45:51
Chybu v rozehrávce Třince vystihl Majeský a předal Lukáčovi. Ten vystřeli z nadějné pozice jen do noh Rákose. Puk se odrazil k Eberlemu, jeho tvrdou ránu už si vzal na starost Hrubec a vyrazil.
45:17
Hrubec si připsal vcelku jednoduchý zákrok proti střele Tenkráta. Tenkrát alespoň vybojoval vhazování v útoku.
44:48
Oba týmy si teď několikrát vyměnily kotouč. Hra je nyní plná nepřesností.
44:15
Adamský napálil kotouč z prvního doteku do clonícího Procházky, který kulhá na střídačku.
43:49
Střelu D. Růžičky Hrubec bleskově vyklepal, na druhé straně ale přerušil hru Chábera.
42:49
Technický pokus Peterka přesný nebyl a puk zamířil do rohu kluziště.
42:36
Asi své největší příležitosti teď měli kladenští Rytíři! Nejdříve Kuchler zakončoval z nepřehledné situace před Hrubcem těsně vedle a později proletěla tvrdá rána P. Hořavy kousek nad!
41:56
Dlouhou a nepřesnou rozehrávku P. Hořavy zachytil Nosek a vrací puk zpět.
41:16
Orsava postupoval do útoku proti Procházkovi a místo střely zvolil nahrávku na Poláka. Polák chtěl pálit bez přípravy, ale střela mu ideálně nesedla.
40:26
V další akci zvonila za Cháberou tyčka! Polanský se obtočil právě kolem Zagrapana a naservíroval gólovou přihrávku mezi kruhy Adamskému! Třinecký kanonýr trefil levou spojnici za gólmanem Kladna!
40:09
Třetí třetinu otevřel pokusem od modré čáry rozjetý Zagrapan. Vhazuje se po Hrubcově pravici.
40:01
Začala třetí třetina.
Statistiky druhé třetiny:

Střely: 15 – 12,
vhazování: 15/25 – 10/25,
úspěšnost na vhazování: 60% – 40%,
hity: 2 – 6.
Ve druhé třetině Třinec trochu polevil, to ovšem platí spíše o její druhé polovině. Začátek byl totiž pro domácí velmi povedený, v oslabení se jim dařilo dobře bránit, navíc Trončinský střelou po zemi překonal Cháberu potřetí. Kladno bylo po tomto gólu hodně dole a další gól mohlo inkasovat od Rákose. Jeho nepříjemnou střelu kladenský gólman propustil a puk proskákal těsně vedle. Oceláři vedou o tři branky a pro Rytíře bude velmi těžké tuto ztrátu dotáhnout. S velkými problémy se dostávají do útočného pásma a žádné větší příležitosti z jejich strany zatím nepřicházejí.
Další třetina začne přibližně v 18:46.
40:00
Druhá třetina skončila.
39:47
O něco více zaměstnal Cháberu svou ranou Linhart. Ale ani ta nebyla z kategorie nejnebezpečnějších. Zdá se, že se třetina dohraje v útočném pásmu domácích.
39:28
Martin Růžička nyní v roli asistenta přihrával zpoza brány právě Polanskému. Jenomže tomu střela z dobré pozice vůbec nesedla.
39:02
Polanského přihrávka na Martina Růžičku končí na holi P. Hořavy.
38:31
Kladno je v útočné třetině, ale nemůže najít prostor pro přihrávku, nemůže dostat kotouč pod kontrolu.
37:37
Hosté jsou v plném počtu. Toto oslabení přestáli v pohodě a bez úhony.
37:19
Zíb na konci přesilové hry chyboval přímo před Hrubcem, kdy mu sjel při rozehrávce kotouč z hole. Rychleji než Havlíček však zareagoval domácí Rákos a puk sebral.
36:40
Ocelářům se nedaří přechod do útočné třetiny. Gutwald s přispěním Eberleho teče vyhazuje.
35:53
Kombinaci po ose Trončinský – Martin Růžička – Nosek si vyhlédl M. Hořava a osvobodil své mužstvo.
35:24
Pavel Patera (KLA) trefil Rotha svou holí do obličeje a je na dvě minuty vyloučen za hákování. Džentlmensky se však svému protivníkovi omluvil.
35:15
Procházkovi se rozehra nepovedla, a tak si oba velezkušení centři své role zopakují.
34:57
Před dotírajícím Hrňou pokryl kotouč Chábera, na buly po jeho levici se staví matadoři Peterek a Tenkrát.
34:28
Třinečtí se dostali do útočného pásma díky Trončinského spolupráci s Rákosem. Z té těžil Květoň, který se časem probojoval až ke střele z levého kruhu. Byla zablokována Majeským.
33:40
Gutwaldovo vyhození přes všechny čáry rozhodčí neodpískali, a Bonk tak musel zablokovat Lukáčovu střelu od modré čáry. Povedlo se mu to.
33:04
Rychlý průnik zakončil hostující Jankovič střelou do připravené Hrubcovy lapačky.
32:52
Chábera vytěsnil střelu Galvase do rohu kluziště.
32:33
Úprava upevnění branky se trochu protáhla, nyní už jsou však všichni připraveni na vhazování před Cháberou.
32:33
Polanský hledal Martina Růžičku, ale jeho přihrávka měl být o decimetry přesnější. Takto se jen odrazila od bruslí M. Hořavy. Hra je navíc přerušena pro posunutou Cháberovu branku. Komerční přestávka.
31:53
Domácí už jsou v plném počtu, ale kladenskou příležitost měl na holi Havlíček. Gólman Slezanů si pomohl vyrážečkou.
31:20
Havlíčkův pas na Zagrapana postrádal přesnost. Trončinský vyhazuje.
30:32
Kladno se pokouší usadit před Hrubcem. Ten vykryl ránu Doudery a v trochu krkolomné pozici si poradil i s dorážkou Kuchlera.
29:41
Daniel Krejčí (TRI) je vyloučen za hákování. Rytíři si zahrají přesilovou hru.
29:14
Kuchler měl dvě dobré šance, ale Hrubec dokázal na brankové čáře vždy úspěšně zasáhnout.
28:52
Tvrdý projektil Zíba tečoval Orsava, ale gólman Středočechů pohotově zareagoval.
28:39
Ránu Rotha z první drží Chábera, možná ani neví kde, ale hra je přerušena.
28:31
Jankovič odzbrojil Martina Růžičku, ale nedokázal vyhodit.
27:50
Úvodní dvě rány přesilovky obstaral aktivní Martin Růžička. Nejprve trefil Cháberu do masky, podruhé mu vyprášil betony.
27:16
Po faulu na Peterka se vylučuje. Odjíždí Libor Procházka (KLA), jenž svého soupeře zahákoval.
27:10
Květoň přihrál do útočného pásma Rákosovi, a ten ještě vymýšlel nahrávku na Trončinského. Proti puku ukázkově vystoupil Jankovič a odehrál do bezpečí.
26:05
O poznání méně práce měl na druhé straně Hrubec s nahozením M. Hořavy. Po komerční přestávce se bude vhazovat po jeho pravici.
25:55
Trončinský přihrál Rákosovi, a ten zkoušel kladenského brankáře prostřelit z ostrého úhlu! Chábera nedokázal udržet kotouč pod paží, propustil jej a on proklouzal těsně kolem pravé tyče pryč!
25:24
Úspěšnější byl Bonk a okamžitě po vhazování ujel do brejku Orsava. Propracoval se až ke střele, kterou ovšem Chábera vyrazil ke svým spoluhráčům.
25:13
Oceláři umí i chybovat. Nosek nedokázal protečovat nahození Noska, a tak se píská zakázané uvolnění. Na buly před Hrubcem se chystají Bonk se Zagrapanem.
24:27
Dvakrát dostal do prostoru mezikruží nabito ostrostřelec Adamský. Poprvé Cháberovu svatyni těsně minul, podruhé zabránil projektilu v cestě P. Hořava.
23:58
Jankovič nahazuje do útočného pásma. Galvase napadá Rudovský.
23:17
Orsava vyjel z trestné lavice a za brankou Chábery byl tvrdě atakován D. Růžičkou. Kladenský bek pak provedl vše v mezích pravidel.
22:30
Třinec právě vstřelil branku!
Další smolný gól pro hosty znamená třinecké vedení už o tři branky! MAREK TRONČINSKÝ si to ze středního pásma namířil rovnou na Cháberu, vystřelil přes Majeského a jeho přízemní střela prošla až do sítě! Oceláři skórovali v oslabení a tím ještě více oslabili kladenské sebevědomí – 3:0! Asistence: Martin Adamský, Jiří Polanský.
22:12
Nyní se Kladnu přechod před Hrubce povedl. Zagrapan přihrál povedenou žabičkou od mantinelu Havlíčkovi, a ten nepříjemně tečoval. Gólman Slezanů byl pozorný.
21:29
Rytíři se zatím nemohou usadit vepředu. Kuchlerovu ránu Hrubec vytěsnil a do útoku vyrazil Květoň. Toho dojeli obránci hostí.
21:00
Kladno začalo druhou část utkání docela aktivně a hned se mu naskýtá možnost přesilové hry. Na trestné lavici jen Jakub Orsava (TRI) za hákování.
20:43
Douderův, na první pohled lehký, pokus vypadl Hrubcovi z lapačky, naštěstí pro něj byli nablízku domácí obránci.
20:27
Dragoun našel přihrávkou přes celé střední pásmo Zagrapana, ten se probil přes Gavlase, ale před Hrubcem už na puk nedosáhl.
20:01
Začala druhá třetina.
Statistiky první třetiny:

Střely: 20 – 10,
vhazování: 18/27 – 9/27,
úspěšnost na vhazování: 67% – 33%,
hity: 3 – 4.
První třetina zápasu mezi Třincem a Kladnem je za námi, domácí jsou lepším týmem a zaslouženě mají k dispozici dvoubrankový náskok. Skóre otevřel v 10. minutě Adamský, který zakončoval skvělou souhru třineckého přesilovkového komanda do prázdné brány. Rytíři mohli vyrovnat, ale Tenkrát nedokázal z obtížného úhlu trefit odkrytou Hrubcovu klec. A tak hráli znovu domácí. Bonk ve 13. minutě projel za Cháberovou brankou, zkusil štěstí a propasíroval kotouč do sítě. Tady neměl kladenský gólman asi čisté svědomí, ovšem jinak Rytíře držel mnoha úspěšnými zákroky. Šance na zvýšení náskoku měli Slezané ještě na konci třetiny, během přesilovky. Ale Středočeši se s vypětím všech sil ubránili a ještě se udrželi ve hře o body. V dalších částech utkání však budou muset přidat.
Další třetina začne přibližně v 17:52.
20:00
První třetina skončila.
19:47
S Rothovou střelou už neměl Chábera žádné větší problémy.
19:10
Hosté musí čelit velkému tlaku. Těsně vedle levé tyče pálil Adamský.
18:54
Rothova střela se od Chábery odrazila přímo k volnému Martinu Růžičkovi! Kotouč pak prošel pod kladenským gólmanem, ale zamířil těsně mimo!
18:31
Oceláři zatím jednou vystřelili. Noskovu ránu vyrazil Chábera před sebe a Kuchler Rytíře osvobodil.
17:42
Druhá přesilovka pro domácí. Vyloučen Vítězslav Bílek (KLA) na dvě minuty za vysokou hůl. První přesilovku Třinec zúročil, co teď?
17:33
Bílkovu střelu z velké dálky srazil Roth svými chrániči na zadní plexisklo. Galvas rozehrává.
16:52
Hra byla dvakrát během krátké doby přerušena, a to vinou třineckých ofsajdů.
16:35
Hrubec vyrazil i střelu Lukáče, a tak mohl do protiútoku uhánět Hrňa. Ale na něj vyzrál zase Chábera, jenž zastavil jeho ránu pravým betonem.
15:43
Po delší době se ozvali s útočnou snahou i Rytíři. S Kuchlerovými pokusy si Hrubec nadvakrát poradil.
14:54
Problémy Kladna pokračují! Jankovič neubránil Orsavu, ten však naštěstí pro hosty neumístil střílenou přihrávku Noska do odkryté klece! Proti výpadu Bonka zakročil Chábera svou holí.
14:16
Adamský nabil Polanskému, a ten neváhal z ostrého úhlu vyzkoušet Cháberovu pozornost. Tvrdý pokus gólman hostí vyrazil.
13:52
Rytíři jsou zataženi v obraně, protože Třinci dvougólové vedení nestačí a stále na ně doráží. Polanský teď střílel v pádu, kladenský brankář zasáhl.
13:10
Další pokus Martina Růžičky vypětím všech sil Chábera vytěsnil, ale nevypadlo to zrovna nejjistěji.
12:39
Oceláři mohli odskočit už do tříbrankového trháku! Květoň vyřešil přečíslení tří proti dvěma střelou, kterou si ovšem Chábera tentokrát dobře pohlídal! Květoň řešil situaci dobře, neboť přihrávky na obsazeného Martina Růžičku nebo Rákose se jevily jako obtížné.
12:02
Třinec právě vstřelil branku!
Po nenápadné akci Třineckých je tady druhá branka utkání! RADEK BONK pronikl do útočného pásma, obkroužil branku, vyjel si do dobré střelecké pozice a propasíroval puk někde mezi betony nešťastného Chábery! Pro Kladno velmi smolný gól – 2:0! Asistence: Jakub Orsava, Martin Růžička.
11:30
Adamský mohl postupovat do přečíslení dvou na jednoho, ale zlomil hůl, kterou následně i ztratil a komickou situaci musel ukončit střídáním.
11:10
V provozní teplotě se však musí udržovat i Hrubec. V jeho výstroji teď skončil puk po střele Rudovského.
10:50
Třinec svírá Kladno v jeho obranném pásmu. Trončinský si za Cháberovou brankou efektivně obhodil jednoho z obránců pomocí konstrukce a ke dvěma střelám se později dostal Rákos. Chábera se znovu musel mít na pozoru.
09:49
Kladno mohlo vzápětí vyrovnat! Proti M. Hořavovi zakročil rozklekem Hrubec a Tenkrát pak v kleče nedokázal trefit odkrytou branku!
09:21
Třinec právě vstřelil branku!
Parádní akce Ocelářů zakončená gólem! Roth si na modré čáře vyměnil kotouč s Martinem Růžičkou, ten přihrál k pravé tyči Polanskému, který ještě před prázdnou bránu přistrčil parťákovi MARTINU ADAMSKÉMU! To je potom radost, dávat takové branky – 1:0! Asistence: Jiří Polanský, Martin Růžička.
08:48
Pykat bude Petr Hořava (KLA), který nestačil na rychlou kličku Rákose a musel ho podrazit.
08:34
Bude se vylučovat. Třinec má výhodu a drží se v útoku.
08:10
Nahozený kotouč Třineckých skryl Chábera do lapačky. Následuje první komerční přestávka.
07:12
Přímo z trestné lavice se Orsava zapojil do hry a po úniku po pravé straně hledal před bránou všudybyla Martina Růžičku. Chábera byl znovu úspěšný díky svým rychlým nohám.
06:55
Martin Růžička dojel Linhartem vyhozený kotouč těsně před Cháberou, ale nedokázal už přesně zakončit.
06:23
Nádhernou kombinaci nakrátko předvedli útočníci Rytířů. Dragoun přistrčil Bílkovi, a ten hledal přihrávkou mezi nohama Rudovského. Zasáhla však domácí defenziva.
05:55
Martinu Růžičkovi se naskytla možnost pro střelu, ale trefil jen Cháberovo rameno. Následný kladenský útok byl zastaven pro ofsajd.
05:27
M. Hořava sice jemně tečoval střelu Kuchlera, ale Hrubec byl pozorný a Bonk vyhazuje.
05:02
Hra se přesunula do třineckého útočného pásma, tam se ale Jakub Orsava (TRI) dopustil prvního faulu. Dragouna totiž podrazil.
04:41
Hrubec ukryl nahození do lapačky, na buly se staví Bonk a Dragoun.
04:28
Foltýn přihrával v útočném pásmu rukou, a tak se bude vhazovat v neutrální třetině.
04:15
Další Cháberův zákrok tentokrát proti ráně Orsavy. Puk skončil v lapačce brankáře Rytířů.
03:56
Adamský se protáhl po levém křídle, ale zamířil jen do boční sítě.
02:45
Oceláři se drží vepředu, Chábera musel zasahovat i proti střelám Trončinského a Květoně.
02:21
Matuš obral o puk jednoho ze středočeských obránců a namířil si to rovnou před Cháberu. Bekhendovou kličku nedotáhl a kladenský gólman zasáhl betonem.
02:05
Eberle se tlačil i s kotoučem na holi do brankoviště, ale byl zastaven obráncem Rothem. Následně se hra přenesla na opačnou stranu a Rytíři byli donuceni zahrát na zakázané uvolnění.
01:41
Také druhou střelu měl na svědomí Havlíček, Hrubec si však poradil i s tímto pokusem ze střední třetiny.
01:18
První střelecký pokus si připsal Havlíček, ale minul Hrubcovu branku.
00:57
Hosté stále na puku. M. Hořava zváží puk do útočné třetiny, je atakován Linhartem.
00:18
Kladenští se i přes nepříjemné napadání Třince dostali přes střední pásmo a přihrávku Majeského na útočníky zneškodnil Roth.
00:01
Utkání právě začalo.
V brance Ocelářů dnes od první minuty uvidíme Šimona Hrubce. Do zápasu zasáhne také dříve zmiňovaný útočník Jan Peterek, jenž ve třetí formaci nahradí Adama Rufera. Dvojici útočníků v poslední třinecké formaci pro dnešek doplní Marek Růžička.

V barvách Rytířů nastoupí i dnes kmenový hráč Třince, který je ve středních Čechách na hostování, a to Slovák Marek Zagrapan. Chybět budou obránci Marek Černošek a také navrátilec ze Soči Tomáš Kaberle. Proti Plzni Kladnu chyběl zkušený Libor Procházka, ten si však dnes zahraje. Nenastoupí totiž zadák Václav Kolářík. Rytíři se budou muset obejít i bez lotyšského útočníka Laurise Bajarunse, Jana Daleckého a Patrika Machače. Tuto trojici z posledního střetnutí proti Plzni dnes nahradí Jiří Kuchler, Miloslav Hořava a Vojtěch Šilhavý.
Úvodní sestavy:

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Hamerlík) – Galvas, Roth, Linhart, Trončinský, Zíb, Nosek, Foltýn, Krejčí – Adamský, Polanský (A), Martin Růžička – Polák, Bonk (C), Orsava – Rákos, Peterek (A), Květoň – Hrňa, Matuš, Marek Růžička. Trenér: Jiří Kalous.

Rytíři Kladno: Chábera (Cikánek) – Gutwald, Majeský, Doudera, Procházka (A), P. Hořava, Jankovič, D. Růžička – Bílek, Dragoun, Zagrapan – M. Hořava, Patera (C), Tenkrát – Kuchler (A), Havlíček, Rudovský – Eberle, Lukáč, Šilhavý. Trenér: Jiří Čelanský.

Rozhodčí: Lacina, Turčan – Tošenovjan, Hlavatý.
Vzájemné zápasy:

Přestože se oba týmy pohybují v úplně jiných patrech tabulky, jejich vzájemné souboje byly zatím ve všech třech případech velice vyrovnané a vždy se radovalo hostující družstvo. První z nich se odehrál ve středních Čechách. Do vedení šli ve 2. minutě Oceláři brankou Zagrapana, ale domácí brzy vyrovnali Havlíčkem. Další branku přidal Bonk a po skončení první části vedli Třinečtí. Ve druhé třetině vyrovnal na 2:2 Patera, ale na jeho trefu okamžitě reagoval Polanský. Rytíři však ještě do druhé sirény stihli vývoj skóre otočit ve svůj prospěch brankami Tenkráta a Rudovského. Oceláři vyrovnali až v 56. minutě a byl to znovu hrdina zápasu Zagraopan. A tři body urvali v 59. minutě gólem Adamského. Krásnou ofenzivní podívanou zvládli lépe hosté. Kladno – Třinec 4:5.

Do Třince přijelo Kladno s defenzivními úkoly, v první třetině zalezlo a poctivě bránilo. Trápící se útočníci Ocelářů se nemohli prosadit. Ve 28. minutě se přece jenom prosadil Adamský a poslal domácí do trháku. Ale už o čtyři minuty později vyrovnal z brejku Machač a na konci třetiny vystřelil Kladnu vedení Treille. Ve třetím dějství pojistil náskok Rytířů Tenkrát a zdálo se být rozhodnuto. V 58. minutě vykřesal jiskru naděje Polanský a tentýž hráč trefil v poslední minutě tyč Cháberovy branky. Rytíři těsný náskok uhájili. Třinec – Kladno 2:3.

Druhé utkání na zimním stadionu v Kladně rozehráli lépe domácí. V 11. minutě skóroval Dragoun a Rytíři tento náskok drželi zuby nehty až do konce druhé části. Tehdy se trefil třinecký Orsava a po 327 minutách gólového půstu na kluzištích soupeřů se Oceláři mohli radovat. Ve třetí třetině gól nepadl, nerozhodlo ani prodloužení, a tak se šlo na nájezdy. V těch hráli dlouho prim výborní brankáři, až v páté sérii vytasil bekhendovou kličku třinecký Polák a zajistil svému týmu bod navíc. Kladno – Třinec 1:2 sn.
Zajímavosti:

Nejproduktivnější hráč Ocelářů změnil po delší době své jméno. Stal se jím totiž Martin Růžička (18+24). Růžička nasbíral v poslední třech zápasech neuvěřitelných devět bodů za čtyři branky a pět gólových asistencí. V kanadském bodování Třince tak o bod přeskočil Jiřího Polanského (17+24). Růžička i Polanský se nacházejí ve spodní polovině první desítky nejproduktivnějších hráčů soutěže a téměř totožně si vedou i mezi nahrávači. Kanonýrem Slezanů je pro letošní sezonu Martin Adamský (21+13), jemuž pro změnu mezi nejlepšími střelci extraligy patří 5. příčka. Obránce Vladimír Roth (11+15) je zase druhý mezi bodově nejaktivnějšími beky, lepší je jen sparťan Pilař.

Ze zdravotních důvodů chyběl Ocelářům v Karlových Varech útočník Jan Peterek, který už ovšem nastoupil do přípravy proti Fehérváru. Rébusem zůstává rovněž i post gólmana, protože brankáři Peter Hamerlík a Šimon Hrubec se před pauzou střídali a v zápase proti Maďarům si oba zachytali po třiceti minutách.

Kladenskému bodování vládne nestor českého hokeje Pavel Patera (5+21), ale jeho bodový zisk nestačí ani na nejlepší třicítku extraligy. Mezi nahrávači pak Patera zaujímá 16. pozici. Druhý největší přísun bodů zajistil pro Kladno další zkušený, zámořím a reprezentačními starty otřískaný, hokejista, a sice obránce Tomáš Kaberle (3+19). Kaberle je čtvrtý nejproduktivnější obránce celé soutěže. Michal Dragoun (8+11) je dalším v pořadí a více se čekalo určitě od Petra Tenkráta (11+6), který přišel před sezonou ze Sparty Praha.

Na marodce Rytířů zůstane do konce sezony Francouz Sacha Treille, což je pro Středočechy velmi citelná ztráta. Kladno vyslalo do Soči na olympijský turnaj jednoho zástupce, a to Tomáše Kaberleho. Kaberle by měl být pro utkání s Oceláři připraven. Do konce ročníku je na hostování u Rytířů kmenový útočník Třince Marek Zagrapan.

Martin Růžička je vůbec nejvytěžovanějším hráčem celé soutěže, když už stihl odehrát téměř 1102 minut. O mnoho nezaostává ani kladenský Tomáš Kaberle. Reprezentační obránce má odehráno už 1036 minut.
Rytíři Kladno:

Rytíři Kladno patří zatím bohužel k nepříjemným překvapením letošního ročníku Tipsport extraliga. V loňské sezoně se Kladenští dostali do čtvrtfinále play-off a sváděli tam vyrovnané boje, nyní však hrají o záchranu. V pořadí týmů jim patří až 13. příčka, mají jen třiačtyřicet bodů a kvůli značnému odstupu na 10. místo už mají definitivní jistotu, že se ve vyřazovacích bojích neobjeví. Před posledními Piráty má Kladno náskok bezpečných devatenácti bodů, ale na dvanácté Karlovy Vary ztrácí bodů sedmnáct. Po odehrání zápasů play-out si baráž zahrají dva nejhorší týmy a pokud se Rytíři bojů s mužstvy druhé nejvyšší soutěže nechtějí zúčastnit, musí začít sbírat body.

Rytíři potřebovali přestávku jako sůl, neboť v posledních čtyřech zápasech před ní nezískali ani bod, ba co víc, vstřelili v nich pouhé dvě branky. Poté, co vyhořeli v Hradci Králové, hráli na domácím ledě proti Bílým Tygrům z Liberce. Ještě deset minut před koncem strážili Rytíři vedení 2:1, ale pak třikrát inkasovali a po výsledku 2:4 se radovali Severočeši. V Praze neměli Rytíři nejmenší šanci a sparťané si na nich pořádně smlsli. Holešovičtí napočítali vítězství 6:0, a Rytíři si tak odvezli tenisového kanára. Po zápase se Spartou Praha hostilo Kladno druhý nejlepší celek soutěže a úřadujícího mistra. S Plzní svedlo vyrovnaný boj až do posledních sekund, ale jediná branka z 12. minuty nakonec Škodě stačila k vítězství 0:1.

Ani Kladno o třítýdenní přestávce nelenilo a stihlo odehrát hned dvě přípravná utkání. Nejprve si nechali Rytíři naservírovat vskutku delikátní sousto, když přivítali nováčka KHL z dalekého Vladivostoku. První třetina skončila nerozhodně a dávala domácím naději na solidní výsledek, ale v dalším průběhu ukázalo ruské mužstvo svou nespornou kvalitu a vyhrálo jasně 1:6. Mnohem těsnějším rozdílem skončil druhý přípravný zápas v Liberci. Bílí Tygři udolali Středočechy podruhé během krátkého období, tentokrát poměrem 2:1.
HC Oceláři Třinec:

Třinečtí Oceláři zvítězili před pozastavením soutěže hned v pěti po sobě jdoucích zápasech za tři body, a proto si vybudovali dobrou pozici pro poslední kola. Třinec se totiž v tabulce nachází na 3. místě, a to se ziskem třiaosmdesáti bodů. Na druhou Plzeň ztrácejí Oceláři jen tři body, naopak zespodu se na Třinecké tlačí dvojice Kometa Brno a Hradec Králové, když oba tyto týmy dělí od svěřenců trenéra Kalouse jediný bod. Na desátou Slavii Praha mají Oceláři náskok osmnácti bodů, a tak už mají úplnou jistotu, že si zahrají při nejhorším alespoň předkolo play-off.

Pojďme zavzpomínat na poslední utkání Třince před olympijskou přestávkou. Po vybojovaném vítězství v Chomutově se hráči s drakem prsou utkali ve šlágru 45. kola s pražskou Spartou. Suverén letošního ročníku prohrával v Třinci už o tři branky, přesto se dokázal zvednout a zápas zdramatizovat. O třineckém vítězství 5:4 rozhodla až branka v poslední minutě. Následně přivítali Třinečtí Litvínov a s houževnatým protivníkem měli dlouho co dělat. Po dvou třetinách byl stav nerozhodný, ovšem ve třetím dějství se Oceláři zmátořili a Vervu rozstříleli 6:2. V Karlových Varech se očekával těžký boj, jelikož domácím energetikům jde na 11. příčce o každý bodík, ale Oceláři utkání na západě Čech s přehledem zvládli, jeho vývoj kontrolovali a nakonec došli k výsledku 2:6 a připsali si tři body.

Šest dní před dnešním zápasem proti kladenským Rytířům se v Třinci rozhodli otestovat formu přípravným zápasem proti týmu z EBEL ligy. Do Třince přijel maďarský Fehérvár a zajímavé měření sil mužstev z jiných soutěží nakonec skončilo vítězstvím domácí družiny. Třinec porazil maďarské čerty 4:1.
Po dlouhé olympijské přestávce je hokejová Tipsport extraliga znovu zpět. Dnes se odehraje její 48. epizoda, takže do skončení její základní části zbývá dohrát už jen pouhých pět kol. To znamená, že se ve velkém začíná lámat postupový chleba a o pozice, které zajišťují účast v play-off nebo alespoň v jeho předkole, to bude ještě pořádný boj. V našem online přenosu se budeme věnovat souboji mezi dvěma tabulkově velice odlišnými celky. Od 17:00 se na třineckém stadionu střetnou týmy HC Oceláři Třinec a Rytíři Kladno. Zatímco Slezané se rvou o umístění v první šestce, Rytíři se nepodívají ani do předkola play-off a chtějí se alespoň co nejlépe připravit na těžké souboje o udržení. Sledujte tento zajímavý zápas prostřednictvím našeho přenosu, jste srdečně zváni.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.


Články odjinud