Přenos se aktualizuje automaticky

Ode mě je to pro dnešek vše, děkuji vám za pozornost a přeji vám hezký zbytek dne.
Utkání sledovalo 4897 diváků.
Střely na branku ve třetí třetině (celkem):

Rusko – 3 (38)
Japonsko – 10 (22)
Nesmírně atraktivní a napínavé utkání je u svého konce. Šajba aréna se raduje, protože domácí sborná přetlačila Japonsko těsně 2:1, když o ruském vítězství rozhodla v 52. minutě při vlastním oslabení Alexandra Vafinová. Na japonské straně je znát smutek, ale i hokejistky ze země vycházejícího slunce sklízejí za svůj výkon zasloužený potlesk tribun, jimž se po svém tradičním zvyku klanějí. Body je stála druhá zbytečná chyba při přesilové hře, jíž sborná už potrestala. Ještě se sluší dodat, že Japonkám nebyla v )vodní dvacetiminutovce uznána regulérní branka.
60:00
Konec zápasu.
59:56
Kanae Aokiová se mohla stát japonskou hrdinkou, z mezikruží se ale netrefila dobře!
59:35
Rusky posunuly puk do středního pásma.
59:24
Uvidíme, jakou taktiku naordinují trenéři svým svěřenkyním. Na vyrovnání už jim zbývá zoufale málo času. Nanu Fudžimotová zůstává na střídačce a Japonsko hraje power-play!
59:24
Po dalším přerušení hry si bere Japonsko oddechový čas.
59:10
Kotouč stále ve středním pásmu.
58:35
Galina Skibová vypálila v prostoru mezi kruhy, jenže neseštelovala si dobře svá mířidla, když o kousek minula pravou tyčku Nanu Fudžimotové.
58:10
Jedna z Rusek byla v hodně nadějné pozici před bránou poslána na led, podle rozhodčích v rámci pravidel. Kupředu jedou Japonky.
57:43
Země vycházejícího slunce odrazila další ruský útok a postupuje vpřed, ale čas na vyrovnání se jí už rychle krátí. Uvidíme, jak vše nakonec dopadne.
57:10
Na hráčkách, které stojí na japonské střídačce, je pochopitelně znát velké zklamání. Není divu, Rusko v době, kdy vstřelilo vedoucí branku, čelilo mohutnému tlaku.
57:02
Nedaří se jim však přejít přes dobře hlídaný prostor ve středním pásmu.
56:55
Japonky rozehrávají od své branky.
56:40
Tentokrát Japonskou svou modrou čáru dokázalo uhájit, domácím reprezentantkám bylo odpískaná postavení mimo hru.
56:00
Sborná byla vyhnána i s pukem až do svého území, odkud musí začít znovu.
55:35
Už hodně dlouho nemusely rozhodčí zadout do své píšťalky, hra má rychlý spád. Rusky na ledě stále hrají první housle.
54:58
To až teď. Olga Sosinová převzala puk mezi kruhy a ihned vystřelila. Její projektil měl dobrou razanci i směr, brankářka Fudžimotová ale dobře zasáhla.
54:30
Hraje se dlouho bez přerušení, puk se stěhuje sem a tam, ale šance se nerodí.
53:59
Sborná dobývá japonskou bránu, opět se drží na dostřel brankářky Fudžimotové. Po vstřelené brance při vlasním oslabením jsou to ony, kdo má navrch.
53:10
A mohlo být podruhé vyrovnáno! Kotouč poskakoval před odkrytou ruskou bránou, ale japonské hráčky byly touto příležitostí tak zaskočeny, že žádná z nich nedokázala uklidit puk za záda bezmocné Anny Prugovové!
52:35
A Rusko je naopak na koni, dnešní zápas na zvraty opravdu není chudý, což je pro nestranného diváka jen dobře.
51:36
Rusko právě vstřelilo branku!
Hokejový osud dovede být někdy neskutečně krutý, sborná byla pod obrovským tlakem, ale jde do vedení! Po další velké chybě na modré čáře se ujala kotouče ALEXANDRA VAFINOVÁ, v samostatném úniku si najela až před bránu a zblízka skórovala přesně k pravé tyčce bezmocné gólmanky Fudžimotové! Bez asistence.
51:00
Po tvrdé ráně od modré čáry, jež se odrazila rychle od zadního mantinelu, brankářka Prugovová vůbec nevěděla, kde je puk. Ten se dostal k Čiho Osawaové, jež dorážela do odkryté brány, ale ruská brankářka se rychle přesunula a zamezila u tyčky jisté pohromě!
50:40
Puk po hodně slibné střele proletěl těsně vedle levé tyčky gólmanky Prugovové! Teď mělo Rusko velké štěstí!
50:22
Olga Sosinová (RUS) se provinila proti hokejovým regulím hákováním.
49:55
Gólmanka Prugovová musela utěsnit prostor u své pravé tyčky, u níž se v nepřehledné skrumáži tlačily aktivní Japonky k puku.
49:18
A slibná šance i na druhé straně. Před brankou zkoušela tečovat Kanae Aokiová, jež byla u předešlé nešťastné chvilky, když ztratila na útočné modré čáře rovnováhu a pustila Paškevičovou do úniku. Puk o kousek minul tyčku.
49:05
Obrovská šance Ruska, jejíž nevyužití by mohlo domácí barvy hodně mrzet! Po upadnutí protihráčky na modré čáře se hnala úplně sama na bránu Jekatěrina Paškevičová, jenže se svým blafákem neuspěla, když gólmanka Fudžimotová zasáhla betony!
48:50
Japonsko se zatím při hře v početní převaze trápí, nedaří se mu rozjet přesilovkovou kombinaci.
48:20
A znovu. Tentokrát puk za bránu dojela Anna Šukinová a odpálila jej z rohu pásma.
48:00
Sborná se probila ke kotouči a vyhodila přes celé hřiště.
47:34
Inna Ďubanoková (RUS) – 2 minuty – nedovolené bránění.
47:15
Rusko se probilo do útočného pásma, jenže o kotouč musí stále bojovat. V Šajba aréně sice i nadále panuje skvělá atmosféra, ale i na fanoušcích je překvapivé japonské vyrovnání znát.
46:56
Jestliže v předešlé třetině měla hra plynulý spád a rozhodčí jen minimálně přerušovaly, nyní musí zasahovat mnohem častěji. Tentokrát kvůli opuštění puku hrací plochy.
46:39
Na Rusku je vidět, jako moc s jeho psychikou obdržená branka zamávala. Názorně to nyní předvedla Galina Skibová, jež při útoku svého týmu přihrála na modrou čáru rovnou na hole protihráček.
46:20
Ihned po vhazování v útočném pásmu práskla do puku v levém kruhu Juka Hiranová, jenže brankářka Prugovová se tentokrát zaskočit nenechala a zasáhla u bližší tyče úspěšně.
46:19
Technické prohřešky obou táborů. Na zakázané uvolnění nejdříve vyhodily Japonky, vzápětí i Rusky.
45:37
Nezáživnou pasáž hry prořízla svou akcí Moeko Fudžimotová, jež málem slavila úspěch se svým důrazem v předbrankovém prostoru. Nezacílila však přesně.
45:09
Hra výrazně pozbyla na své atraktivitě, nic zajímavějšího se v těchto chvílích na ledě Šajba arény neděje.
44:55
Asiatky rozehrávají od své brány. Sluší se podotknout, že gól si zasloužily, protože jeden regulérní jim byl v úvodní dvacetiminutovce upřen.
44:17
Kotouč se potuluje hlavně okolo středového kruhu, nikomu se nedaří založit úspěšný útok.
44:00
Rusky se drží v útočném pásmu, ale Japonky se skvěle pohybují. Domácí publikum si žádá gól, ale k tomu nyní mají ruské barvy poměrně daleko.
43:35
Pozorujeme vyrovnaný hokej. Chvíli útočí Rusko, jindy pro změnu zkoušejí štěstí Japonky. Obě obrany na ledě dominují.
43:05
Domácí výběr už je kompletní, ale Japonsko i nadále má puk pod kontrolou a hýří útočnou chutí.
42:48
Rusky dvakrát v krátkém časovém sledu odrazily útok soupeřek a vyhodily až k brankářce Fudžimotové.
42:15
Japonská kombinace stále pokračuje, ale chybí jí častější střelba nebo nějaký překvapivý tah.
41:50
Japonky, které jejich první vstřelený gól na turnaji neuvěřitelně nastartoval, pokračují v útočné aktivitě.
41:34
Sborná musela přihlížet kombinaci soupeřek, ale nakonec získala kotouč a osvobodila se odpálením puku přes celou délku hřiště.
41:02
A může se ujmout vedení, Alexandra Vafinová (RUS) se provinila podražením.
40:40
Země vycházejícího slunce je rázem na koni a neustále se drží na dostřel ruské brány.
40:38
Japonsko právě vstřelilo branku!
Šajba aréna je v šoku, Japonsko srovnává krok! A znovu to byla obrovská chyba brankářky, tentokrát Anny Prugovové, kterou překonala utěšenou střelou od modré čáry AJAKA TOKOVÁ, jejíž oblouček zapadl do sítě, přičemž skvělou práci odvedly její clonící spoluhráčky! Asistence: Hanae Kubová.
40:10
Domácí výběr se hned dostal do útočného pásma, ale přesnou střelu nevyprodukoval.
40:01
Začala třetí třetina.
Všichni už jsou zpět na ledě, nic nechybí začátku třetí třetiny.
Japonky mohou zatím jen litovat neuznaného gólu z první třetiny, který byl naprosto regulérní. Je otázkou, jakým směrem by se utkání ubíralo za nerozhodného stavu 1:1.
Střely na branku ve druhé třetině (celkem):

Rusko – 21 (35)
Japonsko – 4 (12)
Dvě třetiny jsou v Šajba aréně již minulostí. Prostřední část přinesla velkou převahu domácí sborné, jež si vytvořila nepřeberné množství gólových šancí. Japonsko ale drží nad vodou skvěle chytající Nanu Fudžimotová, která předvedla několik fantastických zákroků. Naopak její dvacetiletá ruská kolegyně si moc práce neužila a po většinu času sledovala jen nezúčastněně dění před sebou. Třetí dějství začne přibližně v 17:37.
40:00
Druhá třetina skončila.
39:52
Gólmanka Fudžimotová opravdu čaruje ve svém brankovišti! Ze strany vyprášila její betony Galina Skibová, vzápětí neuspěla ani Ija Gavrilovová, jež si sjela těsně před brankoviště! Nastřelila jen hruď japonské gólmanky!
39:15
Japonky se osvobodily, ale Rusko je zpět se svým tlakem.
38:35
Velká šance Jekatěriny Lebeděvové, jež střílela z předbrankového prostoru, jenže rána jí moc nesedla a brankářka Fudžimotová měla výrazně usnadněnou práci!
38:05
Mika Horiová (JPN) – 2 minuty – hákování.
37:35
Jekatěrina Paškevičová se hned dvakrát ocitla v dobré šanci. Nejdříve při přečíslení 2 na 1 vzala zodpovědnost na sebe a z pravé strany těsně minula vzdálenější tyč, podruhé pálila z podobného místa jen do výstroje protihráčky!
36:45
Alexandra Vafinová předvedla velmi hezký průnik, jenže její rána z otočky mezi kruhy proletěla jen těsně vedle pravé tyčky Nanu Fudžimotové.
36:20
Obrázek hry se nemění, sborná stále svírá Japonky v hloubi jejich obranného pásma, i když se soupeřkám někdy pokusí dostat hru alespoň ke středovému kruhu.
35:55
Japonsko se podívalo po delší době do útočného pásma, kde mrzne gólmanka Prugovová. Jako kdyby ale zapomněly na zadní vrátka, Rusky vtrhly do jejich otevřené obrany a zblízka pálila Olga Sosinová, jež neuspěla proti betonům skvělé Fudžimotové se svým bekhendovým blafákem!
35:05
Ija Gavrilovová s Galinou Skibovou teď způsobily pořádný průvan v předbrankovém prostoru, kde se probily několikrát k puku a zakončily, jenže betony brankářky Fudžimotové byly na místě!
34:35
A znovu Nanu Fudžimotová v akci, na střele od modré čáry si doslova pochutnala.
34:17
Hokejistky z největší země na světě mají i nadále jasnou územní převahu a zákroky gólmance Fudžimotové, která až na nešťastnou obdrženou branku drží Japonky nad vodou.
33:57
Jekatěrina Smolencevová měla i trochu štěstí, že se k ní kotouč odrazil od brusle protihráčky. Mezi kruhy se rychle opřela do puku, který skončil uprostřed brankoviště na betonech dobře postavené brankářky Fudžimotové.
33:38
Střelecká převaha Ruska nabrala opravdu gigantických rozměrů. Sborná střílí ze všech možných pozic, za což může určitě i laciná branka gólmanky Fudžimotové z úvodní dvacetiminutovky. Z kruhu střílela Ija Gavrilovová, u přední tyče místo nenašla.
33:10
Znovu Galina Skibová pronikala do šance, ale byla zastavena mezi kruhy a nestačila zakončit.
32:45
Obrovskou šanci na navýšení hubeného náskoku domácí družiny měla Galina Skibová, která po nepřehledném závaru před brankou mohla zblízka dorážet, jenže nepřehodila kotouč gólmanky Fudžimotové'
32:04
Rui Ukitaová se objevila ve velmi dobré palebné pozici před brankou, jenže brankářka Prugovová vytáhla ze svého arzenálu další povedený zákrok!
31:38
Rozhodčí přerušily dlouhý boj o puk ve středním pásmu.
31:07
V této části zápasu přihlížíme především oboustranně vyrovnané a hodně bojovné partii.
30:55
Do útoku se hnaly i hokejistky z ostrovů, ale dříve, než stihly něco nebezpečného vymyslet, tak byly o puk připraveny důraznou defenzivou sborné.
30:19
Rusko na ledě dominuje, ale trápí se v koncovce. Japonky navíc obětavě brání.
29:58
Galina Skibová si najela do pravého kruhu s pukem a z otočky vystřelila. Její polovysoký projektil doplachtil jen do náruče gólmanky Fudžimotové u bližší tyče.
29:26
Rusky se snaží přejít přes střed pole, který jejich soupeřky velmi dobře zahušťují.
29:05
Sena Suzukiová vyslala ránu od modré čáry, ale nejednalo se rozhodně o nic, co byx mělo blonďatou gólmanku Prugovovou zneklidňovat.
28:17
Kotouč se rychle stěhuje po ledové ploše sem a tam, ale na ledě teď dominují hlavně obě pozorné obrany, šancí je k vidění jen minimálně.
27:59
Angelina Gončarenková potáhla puk po pravém křídle a nahazovala kus černé gumy před branku, ale zde se ke kusu černé gumy neprobila žádná z jejích spoluhráček.
27:30
hra má stále velmi rychlý spád, rozhodčí musejí do hry zasahovat jen minimálně.
26:55
Ija Gavrilovová si je dobře vědoma toho, jak padl první gól jejího týmu. Snažila se překonat gólmanku Fudžimotovou ranou z podobného místa útočného pásma jako její spoluhráčka Burinová, ale z kruhu našla jen náruč maskované opory Japonska.
26:35
Rusky vybojovaly kotouč do své moci a zkoušejí něco vymyslet v blízkosti gólmanky Fudžimotové. Zatím bez úspěchu.
26:15
Japonky si dojely do svého pásma pro nahozený puk a postupným útokem se ženou do středního pásma.
25:59
Moeko Fudžimotová nic složitého nevymýšlela a opřela se do kotouče v pravém kruhu, odkud nasměrovala kotouč do náruče pohledné brankářky Prugovové.
25:33
Sborná stále diktuje tempo hry, země vycházejícího slunce se soustředí především na hlídání své modré čáry.
25:10
Anna Šochinová převzala kotouč v útočném pásmu a vystřelila z levé strany zápěstím. Brankářka Fudžimotová ránu dobře viděla a puk ukryla u první tyčky v náruči.
24:39
Rusko teď pořádně rozvířilo aktivním pohybem a přesnou kombinací vody v japonském pásmu. Asiatky uhájily nebezpečný předbrankový prostor.
24:13
Japonsko přesunulo děj hry na opačnou stranu ledové plochy, jenže s ruskou defenzivou si zatím neví moc rady.
23:44
Dnes je k vidění celá řada akcí, která začínají vyjetím zpoza brány. To samé teď předvedla i Galina Skibová, ale ani ona nepropasírovala kus černé gumy přes Fudžimotové betony k přední tyči.
23:10
Přihlížíme útočnému snažení domácí reprezentace, jež sevřela soupeřky pod tlak.
22:50
Sborná drží kotouč častěji ve své moci, ale Japonsko předvádí to, co předvádělo už na nedávném kempu v západočeské Třemošné – velmi dobře bruslí.
22:24
Jelena Děrgačjovová si vyjela zpoza brány a u přední tyčky vyprášila betony gólmanky Fudžimotové. K dorážce se tlačila důrazná Alexandra Vafinová, ale neúspěšně.
21:55
Ruská kapitánka Jekatěrina Smolencevová zavezla kotouč do útočného pásma a z jeho rohu hledala spoluhráčky před brankou, ale neúspěšně.
21:24
Gólmanka Prugovová vyrazila betonem dalekonosné nahození, země vycházejícího slunce je v plném počtu. Ubránila se bez větších problémů.
20:54
Domácí hráčky se vlastní nepřesností vyhnaly z útočného pásma.
20:35
Sborná je stále nastěhována v útočném pásmu, kde si přihrává, ale naprosto jí chybí střelba.
20:20
Rusko už drží útočné pásmo.
20:08
Japonky odpálily kotouč daleko od své brány.
20:01
Začala druhá třetina.
Rusky budou ještě pokračovat v přesilovce.
Hokejistky se vracejí zpět na ledovou plochu, do začátku 2. třetiny sbírají okamžiky.
Je udivující, že po nepřehledné situaci u ruské brány se rozhodčí neporadily s videem. Podle všeho to vypadalo, že Anna Prugovová kotouč skutečně zalehla za brankovou čarou.
Střely na branku v první třetině:

Rusko – 14
Japonsko – 8
Úvodní dvacetiminutovka je u konce. Šajba aréna se mohla radovat, když si gólmanka Fudžimotová vybrala slabší chvilku a pustila za svá záda tuctovou střelu z hole Taťjany Burinové. I země zapadajícího slunce si vytvořila velmi slušné šance, ale vyrovnání se nedočkala. Prostřední část začne přibližně v 16:54.
20:00
První třetina skončila.
19:36
Japonky se v pohodě brání, Rusko se nemůže dostat na delší dobu do útočného pásma.
19:22
Rusko mělo ponechanou výhodu a nebezpečně zahrozilo. Tvrdou ránu od modré čáry si ale brankářka Fudžimotová pohlídala. Na dvě minuty ale usedá na lavici hanby Tomoe Jamaneová (JPN) za hru tělem.
18:40
Rusky tlačí své soupeřky u jejich brány.
18:00
Jurie Adačiová tvrdě vypálila z kruhu do betonů brankářky Prugovové a vzápětí její spoluhráčka zkusila ještě došťouchat puk za brankovou čáru podél přední tyčky. Anna Prugovová zalehla kotouč, ale podle všeho to vypadalo, že ten už byl za čarou! Rozhodčí ale branku neuznaly!
17:15
Rozhodčí už hodně dlouho nemusely přerušovat hru, hra má opravdu plynulý spád.
16:35
Hraje se dlouho bez přerušení. Šajba aréna si žádá, jak už ostatně stojí v jejím názvu, šajbu, tedy gól, ale nyní mají puk ve své moci Japonky.
16:00
Čiho Osawaová měla na holi vyrovnání, když si sjela až k brance volným prostorem a zblízka vypálila, jenže vylámala si zuby na betonech gólmanky Prguvové!
15:45
Neuvěřitelné! Galina Skibová z mírného úhlu na pravé straně vyprášila jen betony gólmanky Fudžimotové, ale kotouč se odrazil před branku k volné Taťjaně Burinivé, jež trefila jen tyčku a puk se odrazil pod záda japonské brankářky!
15:15
Na první pokus se tentokrát hráčkám z ostrovů nepovedlo vyhodit, ale na druhý už kotouč skončil až u gólmanky Prugovové.
14:55
Japonsku se podařilo získat puk a rychle vyhodit.
14:35
Tomoe Jamaneová (JPN) – 2 minuty – hákování.
14:00
Děj hry se nyní odvíjí hlavně v blízkosti středového kruhu.
13:28
Jelena Děrgačjovová se ocitla v obrovské šanci, když si při přečíslení 2 na 1 vyměnila se svou spoluhráčkou Annou Šochinovou puk a z bezprostřední blízkosti mohla zakončit, jenže kotouč netrefila vůbec před odkrytou bránou dobře!
13:00
Šajba aréna je na nohou a žene domácí svými hlasivkami vpřed. Japonská obrana si ale teď s nahozeným pukem poradila.
12:33
Rusky se znovu hodně důrazně tlačily před brankoviště Nanu Fudžimotové, jenže té tentokrát pomohla pevná obrana, jež dobře pokryla ruské střelkyně a několik střel zblokovala.
12:05
Domácí výběr nemá dost a i nadále se tlačí kupředu. Japonsko je zatlačeno hluboko do defenzivy a zbytečnou obdrženou brankou je očividně zaskočeno.
11:39
Rusko právě vstřelilo branku!
To je studená sprcha pro Japonsko, Rusky se ujímají vedení po tuctové střele! V prostoru pravého kruhu zkusila štěstí TAŤJANA BURINOVÁ a svou ranou k přední tyčce totálně zaskočila gólmanku Fudžimovotou, jež si vybrala slabší chvilku v nejhorší možný okamžik a pustila puk za svá záda! Bez asistence.
11:00
Sborná zatím potvrzuje roli papírového favorita a je o něco aktivnější, ale Japonsko se velmi dobře brání. Asiatky vynikají hlavně hodně aktivním pohybem.
10:35
Jekatěrina Paškevičová byla teď před japonskou brankou hodně aktivní a gólmanka Fudžimotová měla na své straně i štěstí, protože ruská útočnice po vybruslení zpoza brány nestihla přesněji zakončit a z dorážky mířila mimo!
10:15
Jelena Děrgačjovová využila toho, že měla v levém kruhu chvíli času a okamžitě zkusila štěstí zápěstí střelou. Gólmanka Fudžimotová utěsnila prostor u bližší tyče a přerušila hru.
09:55
Japonky se pořád brání.
09:25
Země vycházejícího slunce má v těchto chvílích navrch. Ruské publikum to vycítilo a ochozy Šajba arény se rozléhá sborový pokřik "Russia!".
08:55
Japonsko se zabydlelo v útočném pásmu, ale kotouč honí hlavně u mantinelů, odkud nehrozí brankářce Prugovové bezprostřední nebezpečí.
08:28
Rusko tahá za delší konec pomyslného provazu a hnáno nabitou arénou neustále dotírá na japonskou bránu. Asiatky si zatím počíná v zadních řadách spolehlivě.
08:00
Zatím sledujeme parádní hokej, hraje se nahoru – dolů a zaplněné Šajba aréně se taková podívaná musí opravdu líbit. Jekatěrina Paškevičová vypálila z mezikruží, ale jen do betonů Nany Fudžimotové.
07:33
Čiho Osawaová využila toho, že ji její strážkyně chvíli nechaly mezi kruhy úplně volnou a rychle zakončila. Trefila se ale jen doprostřed brankoviště, kde byla připravená se svou náručí Anna Prugovová.
07:09
Jenže její spoluhráčky si neporozuměly s rozehrávkou a vyhodily pod tlakem kotouč jen přes všechny čáry na odpískané zakázané uvolnění.
07:00
Z toho ale nebylo rovněž nic nebezpečného, brankářka Prugovová může zůstat ve svém brankovišti klidná.
06:35
Japonky odrazily ruský útok a vyměňují si kotouč u své brány, od níž se pokusí založit další útok.
06:00
Sborná pořádně přitlačila v ofenzivní fázi na pilu, ale zatím jí to nebylo nic platné.
05:25
Gólmanka Fudžimotová si musí dávat neustálý pozor na ruské střelkyně, které na ní ustavičně dotírají. Galina Skibová dostala nabito z rohu pásma a z mírného úhlu na levé straně trefila hruď japonské hráčky s maskou!
04:55
Rusky rychle přenesly hru na opačný kout ledového kolbiště a v ochozech Šajba arény to jen zklamaně zahučelo. Ostrou ránu vyslala z levého kruhu v nápřahu Jekatěrina Smolencevová, ale trefila jen u přední tyčku brankářku Fudžimotovou.
04:00
Hokejistky ze země vycházejícího slunce se nenechávají strhnout bouřlivou atmosférou a tlačí své soupeřky u jejich brány.
03:35
Tomoe Jamaneová tvrdě vystřelila z bezprostřední blízkosti, ale na betony připravené gólmanky Prugovové si nepřišla! Japonsko pokračuje v útočném snažení.
03:15
A byly z toho dvě nebezpečné střely, jejichž autorkou byla Ija Gavrilovová. Nejdříve pálila z kruhu těsně vedle, podruhé dorážela ve velké příležitosti rovněž nepřesně!
02:47
Sborná se s kotoučem tlačí kupředu.
02:15
A brankářka Prugovová musela předvést další úspěšný zákrok, když si i tentokrát poradila s ranou z mírného úhlu na levé straně.
01:50
Japonsko získalo kotouč a žene se s ním vpřed.
01:30
Zakončení na obou stranách. Z levého kruhu vypálily Rusky, ale brankářka Fudžimotová si situaci pohlídala a vyrazila puk od přední tyče. Na druhé straně pálila z mezikruží Hanae Kubová, ale jen do betonů gólmanky Prugovové.
00:55
Rusko stále diktuje tempo hry. Kotouč si nyní vyměňují jeho hráčky v útočném pásmu, ale japonská obrana si zatím dává velmi dobrý pozor.
00:20
Rusky zatím drží kotouč, ale Japonky velmi aktivně napadají jejich rozehrávku a nepouštějí je ke své brankářce Fudžimotové.
00:01
Utkání právě začalo.
Vše je připraveno na úvodní vhazování. Z ochozů se nese pokřik "Russia!".
Reprezentantky obou zemí už se řadí na modrých čarách. Zápas každou chvíli začne.
Japonsko vyjede do boje v naprosto stejné sestavě, která se představila proti Švédsku. Rusko udělalo jedinou změnu, v brankovišti Julii Leskinovou nahradila teprve dvacetiletá Anna Prugovová. Svou roli v této rošádě nepochybně sehrálo i to, že gólmanka Leskinová pustila od Německa poměrně lacinou branku. Bude nesmírně zajímavé sledovat, jak ustojí tlak domácího publika její mladá kolegyně.
Úvodní sestavy:

Rusko: Prugovová (Leskinová) – Tkačjovová, Ďubanoková, Gončarenková, Kapustinová, Chomičová, Šibanovová, Šukinová – Gavrilovová, Burinová, Skibová – Smolencevová "C", Sosinová, Lebeděvová – Vafinová, Smolinová, Děrgačjovová – Šochinová, Paškevičová.

Japonsko: N. Fudžimotová (Konišiová) – Koikeová, Horiová, Toková, Suzukiová, Aokiová, Takeučiová, Kondová – Jonejamaová, Osawaová "C", M. Fudžimotová – Hiranová, Sakagamiová, Kubová – Adačiová, Ukitaová, Šišiučiová – Jamaneová, Nakamuraová.

Rozhodčí: Nicole Hertrichová (GER) – Denise Caugheyová (CAN), Alicia Hanrahanová (USA).
Minulý soutěžní zápas (MS 2009, Finsko):

Rusko – Japonsko 3:1
Japonsko zahájilo ZOH proti Švédsku, s nímž svedlo nesmírně vyrovnanou bitvu, o čemž svědčí i konečný poměr střel na bránu 23:19 ve prospěch seveřanek. Rozhodnutí padlo už ve 13. minutě, když při přesilovce ránu Emmy Eliassonové tečovala kapitánka Jenni Asserholtová mimo dosah brankářky Fudžimotové. S oběma soupeři se velmi dobře znají i české reprezentantky, které proti Třem korunkám vyválčily na mistrovství světa v kanadské Ottawě své historicky první vítězství v elitní skupině a s hokejistkami ze země vycházejícího slunce se dvakrát potkaly na nedávném soustředění v Třemošné (0:3, 1:2).
Rusko ve svém premiérovém vystoupení na turnaji dokázalo zdolat Německo, ale jeho vítězství se nerodilo vůbec lehce. Ve 27. minutě totiž šokovala Šajba arénu Franziska Buschová, proti jejíž střele si brankářka Leskinová vybrala slabší chvilku. Ve třetím dějství se ale sborná vybičovala k velkolepému obratu, který zahájila ve 46. minutě Ija Gavrilovová. Zanedlouho při přesilovce vypálila Olga Sosinová a o protihráčku poslala domácí výběr se štěstím do těsného vedení. To brzy navýšily Jekatěrina Smolencevová a svou druhou trefou Olga Sosinová, která uzavřela výsledek na 4:1.
Příjemné úterní odpoledne, na ledě Šajba arény pokračuje na zimních olympijských hrách v ruském Soči turnaj v ženském ledním hokeji už svým čtvrtým herním dnem. Čeká nás zajímavý zápas Rusko – Japonsko, v němž bude sborná těžit z výhody domácího prostředí. Utkání začíná v 16:00.


Články odjinud