Mistrovství světa v ragby - Anglie - Austrálie -  ONLINE PŘENOS -  19. října 2019   09:15

Anglie - Austrálie

Dámy a pánové, z mé strany je to dnes již vše. Za 45 minut začíná ale další očekávaný duel, čímž je Nový Zéland proti Irsku. Tento zápas vám na Onlajnech přinese kolega Jan Vojkůvka.

Bylo mi ohromnou ctí vás letošním MS částečně provázet. Přeji vám příjemný víkend a někdy přiště se budu opět u tohoto sportu těšit napočtenou!
Nad budoucností australského ragby se v tuto chvíli snáší otazník. Trenéru Cheikovi po tomto MS končí smlouva a o jejím prodloužení se bude rozhodně na půdě australského svazu hodně debatovat. Otázkou samozřejmě je, kolik hráčů svoji kariéru po neúspěchu ukončí, hodně často se zmiňuje například hvězda týmu David Pocock. Naopak u Anglie nic takového nehrozí, Eddie Jones ukázal, že na Austrálii, kterou kdysi trénoval, zkrátka umí a prodloužil vzájemnou bilanci na sedm výher v řadě během posledních čtyř let.
První čtvrtfinále letošního MS je za námi. Anglie jednoduše v druhé půli nepustila Austrálii ke své hře a zbourala všechny prognózy expertů. Kdo by si myslel, že zápas těchto týmů skončí o 24 bodů! Anglie položila základ postupu již v první půli, kterou ovládla 17:9. Druhý poločas však zahájili lépe Australané a snížili na rozdíl jednoho bodu ve 44. minutě. Jenže o dvě minuty později dokázali Angličané jít zpět na osmibodový náskok a Wallabies už kontrovat nedokázali. Ve druhé části půle navíc z přemíry snahy tvořili velké množství technických chyb, které z trestných kopů trestal Owen Farrell. V úplném závěru si již Angličané zápas užívali a celkové skóre se zastavilo na 40:16.
80+2'
Jenže předhoz Austrálie první čtvrtfinále letošního MS zápas ukončuje!
80+1'
Austrálie se chce rozloučit se šampionátem pětkou a stále, i v nastaveném čase, pokračuje v plném útoku.
80'
Australané už jenom čekají na konec. Pro Davida Pococka, který už předem hlásil, že jeho kariéra po MS zřejmě skončí, je to hořké loučení.
79'
75 sekund před vypršením základní hrací doby je tak nařízen mlýn v místě předhozu, což je nějakých 50 metrů před brankovištěm Anglie.
78'
Marika Koroibete sice dotáhl v rychlém kontru Australany k pětce, ale pětka neplatí, neboť přihrávka na něj šla do předhozu!
77'
OWEN FARRELL dnes kopal na háčko osmkrát, osmkrát prokopl – 40:16!
75'
ANTHONY WATSON dokonal totální zmar Austrálie! Dlouhá a riskantní přihrávka od Hodgeho nemohla prakticky vyjít, Watson míč vypíchl a poklidnou pětkou posunul Anglii do semifinále definitivně – 38:16!
75'
Angličané výborně kopli přes celé hřiště a navíc zabránili rychlé rozehře autu Austrálie. Teď se hraje u australského brankoviště.
74'
Australané to zkusili krátkým výkopem, aby získali míč. Jenže šiška nepřeletěla povinných deset metrů a na střídačce Anglie se už začíná pomalu slavit.
72'
Po tomto přestupku následuje trestný kop a OWEN FARRELL prakticky stvrdil posun Anglie do semifinále – 33:16!
71'
Angličané to tlačili maulem, který Australané strhli na zem. Anglie je v posledních minutách naprosto jistá a nepouští Wallabies prakticky k ničemu.
70'
Mlýn se na australské straně znovu propadl. Je vidět, že protinožci si psychicky nevěří a objevuje se na jejich straně i frustrace.
70'
Vhazování se ale Austrálii vůbec nepovedlo, Wallabies se dopustili předhozu a Anglie volí cestu mlýnem.
69'
Před Hodgeem, který vyskakoval na balon, se objevil George a odpálil míč na vhazování. Chvíli se ale hrát nebude, Mako Vunipola má tržnou ránu v obličeji a musí střídat.
68'
Jenže balon ztratila a musí se bránit. Nyní už jsou Australané v osmé fázi útoku a Koroibete pro sebe urval pár metrů.
67'
Anglie je v dalším útočném tažení. Vede o 14 bodů a troufám si říci, že si pomaličku jde pro postup do semifinále.
66'
OWEN FARRELL trestný kop spolehlivě proměnil – 30:16!
64'
Je to jasné! Pětka nebyla Youngsovi uznána, Angličané ale byli ve výhodě. Farrell jí využije přímým kopem na branku z těžké pozice.
64'
Nyní půjde do akce video! Jeden z anglických hráčů během výhody položil pětku u praporku, ale jedná se o tom, zda míč neopustil hráčovu ruku dříve!
62'
Přihrávka od Roddy ale šla přímo do ruk pro Watsona, který vytlačil soupeře až k jeho vlastnímu brankovišti. Austrálie skutečně páchá velké množství chyb a Anglie vypadá soustředěně a nechce asi připustit nějaké drama.
62'
První řady se opět propadly, sudí už ale nechává oba týmy hrát dále. Anglie zkusila takticky hrát kopem, Koroibete ale ze vzduchu sebral balon a šel vpřed.
61'
Čas je zastaven a následuje mlýn, do kterého budou vhazovat Angličané. Jdeme navíc do poslední dvacetiminutovky, zde už není na co čekat.
61'
Aby toho nebylo málo, Genia nevytáhl správně míč z rucku a dopustil se dalšího předhozu. Tohle může Australany ještě dlouho mrzet...
60'
Osmá fáze australského útoku, ale Naisarani udělal ohromnou chybu, respektive předhoz a Anglie okamžitě vykopává až na polovinu hřiště!
60'
Naisarani se rozběhl a v plném sprintu z mlýna dostal Australany na hranu brankoviště!
59'
Mlýn se již tradičně znovu propadl a rozhodčí už úplně neví, co má s tím ještě dělat. Během dalších sekund proběhne opakování.
56'
Toomua zkusil dlouhou přihrávku až na druhou stranu, zatímco Australané byli ve výhodě. Přihrávka nebyla úspěšná, zelenožlutí takticky zvolili rozehrávku mlýnem.
55'
Pátá fáze australského útoku, Wallabies jsou již na pěti metrech od brankoviště. Teď už jsou Australné dost blízko.
55'
Trestný kop hosté zahráli jednoznačně do autu a jsou již na sedmi metrech od brankoviště.
54'
Austrálie má přehuštěný prostor na levé straně, ale je ve výhodě, takže jí případná technická chyba nevadí.
53'
Lealiifano opouští hru, místo něj jde do hry Matt Toomua. Ten se hned zapojí do vhazování, které obstarají Australané.
51'
OWEN FARRELL si i přes pískot ze strany fanoušků a diváků poradil, proto vedou Angličané už 27:16!
50'
Na Farrella se snáší pískot, neboť mu vypadl balon z kopátka. Celý kop se tak musí opakovat.
50'
Australané se ale v první linii propadli a tentokrát dostává Anglie další penaltový kop. Ten už bude mířit na branku.
48'
Pokud chtějí Australané ale pomýšlet na lepší výsledek, musí jednoduše přestat dělat technické chyby, jako předvedli teď. Anglie zvolila rozehrávku mlýnem.
47'
OWEN FARRELL navíc proměnil další konverzi a Angličané se vrátili do pohodlnější pozice – 24:16!
46'
KYLE SINCKLER uklidňuje Anglii! Bylo to o krásné kombinaci a práci Maye na levé straně, který na sebe navázal několik hráčů a posunul balon právě na Sincklera, ten slaví svoji první pětku na mezinárodním poli – 22:16!
45'
Genia překopl skrumáž na zemi a poslal balon do autu. Anglie sice vhazuje, z nejhoršího jsou ale Wallabies venku.
44'
CHRISTIAN LEALIIFANO navíc nezklamal, prokopl konverzi a snižuje už jenom na rozdíl jednoho bodu – 17:16!
42'
Austrálie ale opět útočí a slaví pětku! MARIKA KOROIBETE využil dlouhé přihrávky na křídelní prostor, kde ji přijmul Petaia a vniknul do obrany. Pak už to měl po přihrávce Koroibete skutečně jednoduché a svůj sprint zakončil položením míče v brankovišti – 17:14!
41'
Farrell posouval balon na Tuilagiho, který jej ale nezachytil a Austrálie postupuje vpřed. Petaia zkusil pokopem, ale neslavil s tím vůbec úspěch.
41'
Hogde se utkal ve vzduchu s Mayem, který dokázal získat pro Anglii míč.
41'
Začíná druhý poločas!
První poločas čtvrtfinálového zápasu je uložen pevně v dějinách. Angličané mohou mít důvod ke spokojenosti, neboť vedou 17:9 po výkonu v prvním poločase, kde měli navrch. O takovém náskoku rozhodl přelom poločasu, kdy dvakrát dostal míč do pětkové zóny Jonny May. Austrálie má do druhého poločasu co zlepšovat, jak už ale bylo zmíněno, druhé poločasy má lepší oproti Anglii. Zpět se vrátíme cca za 15 minut!
40+2'
Kurtley Beale ale raději zakopl balon do zámezí a ukončuje tím první půli!
40+1'
Ještě ale není konec, trestný kop byl nařízen před poločasem, proto pokračujeme dále.
40+1'
CHRISTIAN LEALIIFANO zařídil tři body pro Austrálii – 17:9!
40'
Australané dostávají k dispozici trestný kop a posílají ho na branku, poločas totiž končí a nechtějí riskovat případnou ztrátu.
39'
Další neúspěšný pokus a Austrálie dostává míč, neboť Sinckler neudržel pozici.
39'
Rozhodčí se snaží domluvit s prvořadníky v mlýnu, aby mohla hra pokračovat. Pomalu se blížíme do konce první půle, mlýn proběhne po chvilce znovu.
38'
První řady mlýnu se opět propadly a ukazuje se, že mlýny dnes moc oběma týmům nejdou.
36'
Kerevi dostal Australany do dvaadvacítky, jenže zachyboval a Farrell měl na chvilku míč, který mu následně vypadl. Následuje mlýn, do něj vhazuje Austrálie.
35'
Hned pět hráčů Austrálie se sesypalo na Billyho Vunipolu a Michael Hooper byl tím, kdo získal míč pro svůj tým.
34'
Beale ale raději zvolil odkop z nebezpečné zóny a Anglie má další vhazování k dispozici.
33'
Farrell překopl míč do dvaadvacítky, kde ho získala Austrálie a od svého brankoviště hrou rukama postupuje neustále vpřed.
33'
Curry si připsal dva pozitivní body. Nejprve naprosto nekompromisně složil na zem Hodgeho, následně v maulu vyrval balon soupeři z ruky. Bude následovat mlýn, právo vhazování do něj má právě Anglie.
32'
Watson využil vyvinutého tlaku na australský útok, který ztratil hrací předmět a posunuje Anglii o desítky metrů dále pokopem.
31'
Anglie je v prvním poločase sice jasně lepší, nutno ale podotknout, že se utkávají týmy, které mají úplně rozdílné poločasy. U Anglie platí pravidlo špatných druhých poločasů, u Austrálie je to přesně naopak.
30'
OWEN FARRELL trestný kop poslal na branku a dává Angličanům větší klid do posledních deseti minut poločasu – 17:6!
29'
Angličané však přetlačili soupeře a dostali se do útoku. Lealiifano navíc chyboval, neodvalil se z rucku včas a za jeho další chybu je tu trestný kop.
27'
No jo, jenže právě tým z Britských ostrovů způsobil předhoz. To samé na druhé straně Austrálie, sudí se rozhoduje pro mlýn, do kterého bude vhazovat Austrálie.
27'
Pokus přesunout hru výkopem se Australanům nepovedl a ti se musí bránit na pěti metrech od možné pětky.
26'
CHRISTIAN LEALIIFANO stál přímo na ose hřiště a tři body tím pádem zařídil pro svůj tým naprosto jednoduše – 14:6!
25'
Výhoda je za námi, protože se protinožci dopustili předhozu. Mohou ale hrát dále, rozhodli se pro trestný kop na háčko.
25'
Rodda to protlačil středem a Austrálie je už na pěti metrech, navíc má výhodu!
24'
Daly sice dobře obral o balon Latua, ale neuvolnil ho včas na zemi. Wallabies naložili s míčem kopem do zámezí a přesunují se blíže brankovišti Anglie.
24'
Beale v těžké pozici ve vzduchu sebral pokop Anglie a Australané mají míč, mohou tak útočit.
23'
OWEN FARRELL tentokrát velice těsně konverzi proměnil, ale na to se historie neptá, dva body to jsou tak jako tak.
20'
Anglické publikum je u vytržení, protože JONNY MAY trestá hrubou chybu Austrálie pětkou! Nahrávka od Pococka byla zachycena těsně před Lealiifanem od Farrella a následoval bleskový přesun vpřed. Anglický kapitán krásně pokopl šišku do běhu právě pro Maye, který zajistil devítibodové vedení pro svůj tým – 12:3!
20'
Petaia to vzal opět na sebe, naběhl do otevřené obrany soupeře a udělal hrubým odhadem deset až patnáct metrů.
19'
OWEN FARRELL jako správný kapitán prokopl konverzi a Angličané vedou o čtyři body.
18'
...a neustála jej! JONNY MAY si připisuje druhou pětku na turnaji průnikem podél lajny na levém křídle. Využil totiž přečíslení 3 na 2 na své straně, Watson jej přesnou nahrávkou našel a obrana Austrálie byla bezmocná – 5:3.
17'
Rychlá hra rukama a Watson toho využívá na protlačení přes pravou stranu. Austrálie je pod velkým tlakem...
16'
Papíroví domácí jsou již na pěti metrech brankoviště, Billymu Vunipolovi ale vypadl míč a mají jej protinožci. Ohromná chyba Anglie a její rival ji vytlačuje kopem až na půlku!
15'
Červenobílí to hráli rukama a vrhají své síly do otevřené obrany Austrálie.
14'
Mlýn se rozvázal a Youngs nemohl najít míč. Rozhodčí Garces opět přerušuje hru a nařizuje další mlýn pro Anglii.
13'
Latu se protlačil od vlastního brankoviště dopředu, jenže žlutozelení opět zachybovali. Tentokrát to byl předhoz a Anglie nechce tři body za penaltu, ale volí rovnou mlýn, zhruba 10 metrů od brankoviště!
12'
CHRISTIAN LEALIIFANO spolehlivě trestný kop proměnil a Austrálie jde do vedení 3:0!
10'
Anglie musela přestat hrát kvůli předhozu a Wallabies okamžitě šli dopředu! Neskutečně velkou porci metrů udělal Kurtley Beale, byl však složen. Stalo se tak ale za krk a je tu první trestný kop na branku cca 25 metrů od háčka!
9'
Genia zkoušel přehodit vyběhnuté obránce Anglie dlouhým pasem na Kereviho, přihrávka ale byla až moc dlouhá a skončila v zámezí.
8'
Aut získala Anglie a opět přesunula šišku výkopem na polovinu Austrálie.
7'
Latu těžko podržel balon, Mako Vunipola na něj hodně tlačil, nakonec to Latu zachránil a Austrálie postoupila pokopem vpřed. Hra se tím posunula o 20 metrů, vhazovat ale bude Anglie.
7'
Anglie zvolila taktický kop do autu, Austrálie bude vhazovat zhruba pět metrů za středovou čárou.
7'
Mlýn byl opět zborcen, tentokrát to byla chyba Austrálie!
6'
Stále se nedostáváme z mlýna pryč, ani napotřetí se nepodařilo správně rozehrát. Sudí musí mlýn o pár metrů na střed posunout, neboť trávník je již hodně poničený.
5'
A znovu! Mlýn se tentokrát zavázal dříve než byl pokyn a byl to přestupek Anglie. Tím pádem bude do mlýnu vhazovat Austrálie!
4'
Mlýn se ale zbortil prakticky předtím, než do sebe hráči šli. Proto si bere hlavní slovo sudí Jerome Garces a domlouvá prvořadníkům v roji.
3'
Po dvou a půl minutách se ale Lealiifano dopustil předhozu, a to je vysvobození pro Anglii. Angličané volí mlýn, do kterého budou logicky vhazovat.
2'
Patnáctá fáze a už se začínají objevovat mezery v obraně. Farrell složil Kereviho, hra ale pokračuje dále bez technické chyby.
2'
Výbornou práci předvedl mladíček Petaia, který dostal hosty do dvaadvacítky. Austrálie je už v desáté fázi útoku.
1'
Hooper protlačil obranný val a začíná tím první dlouhý útok Australanů.
1'
Výkop má Austrálie a byl z toho výkop až na 22 metrů od háčka Anglie. Anglie bude určitě opět spoléhat na svůj silný roj, uvidíme, jak moc se to dnes bude dařit.
1'
Dámy a pánové, čtvrtfinále mezi Anglií a Austrálií začíná!
Oba týmy jsou již na hřišti, nyní následují tradičně hymny obou zemí. Ještě předtím však následuje minuta ticha za zesnulé během tajfunu Hagabis.
Ještě jednou vám přeji příjemné vstávání a dobré ráno s ragby! Za patnáct minut začne očekávané čtvrtfinále a bude se hrát v Oitě pod zataženou střechou, i přesto, že je ve městě okolo příjemných 20°C.
V případě, že by čtvrtfinále skončilo remízou po osmdesáti minutách, bude tentokrát následovat prodloužení. To se hraje v první části deset minut a dohrává se až do konce. Pokud je i po první části stav nerozhodný, následuje dalších deset minut, kde již platí náhlá smrt. Kdyby bylo skóre i nadále nerozhodné, pokračuje se v penaltovém rozstřelu, jaký je známý třeba z fotbalu.
VZÁJEMNÉ ZÁPASY

Od krachu Anglie před čtyřmi roky uběhlo hodně času. Pro Austrálii není vůbec příjemná statistika před tímto utkáním. Michael Cheika má proti Eddiemu Jonesovi během čtyř let bilanci 0-6! Týmy dohromady spolu odehrály 50 zápasů, v poměru 25:24 jsou na tom lépe Australané. Jenom jediný zápas skončil remízou.
SESTAVY

Anglie
Mako Vunipola, George, Sinckler, Itoje, Lawes, Curry, Underhill, Billy Vunipola, Youngs, Farrell (C), May, Tuilagi, Slade, Watson, Daly
Náhradníci: Cowan-Dickie, Marler, Cole, Kruis, Ludlam, Heinz, Ford, Joseph

Austrálie
Sio, Latu, Alaalatoa, Rodda, Arnold, Pocock, Hooper (C), Naisarani, Genia, Lealiifano, Koroibete, Kerevi, Petaia, Hodge, Beale
Náhradníci: Uelese, Slipper, Tupou, Coleman, Salakaia-Loto, White, Toomua, O´Connor
AUSTRÁLIE

Pokud se čekání na titul u Anglie bere jako dlouhé, co mají v tom případě říkat Australané, kteří už dvacet let neslavili po MS s pohárem nad hlavou. Narozdíl od svého sobotního rivala ale mají posledními roky lepší výsledky na Světovém poháru. V roce 2003 a 2015 skončili Wallabies těsně pod vrcholem, v roce 2011 z toho bylo třetí místo. Před 12 lety bylo maximem čtvrtfinále. Přesto není pozice hlavního trenéra Michaela Cheiky vůbec pevná. O jeho odvolání se spekuluje již delší dobu a nepomáhá mu ani časté střídání sestav v Japonsku.

Austrálie neměla průchod skupinou tak hladký, jako Anglie. Proti Fidži si rozhodující náskok vybojovala až v posledních 15 minutách a utekla na 18 bodů. Šlágr skupiny proti Walesu ovládli právě velšští hráči, kteří první půli opanovali 23:8 a i přes mocné dotahování Austrálie se museli protinožci spokojit s první prohrou. Postup si ale hnedka záhy zajistili proti Uruguayi a druhé místo ve skupině stvrdili porážkou Gruzie.
ANGLIE

Pro Anglii se po krachu na domácím MS před čtyřmi lety jedná o první ohromný test, kam tým dostal nový trenér Eddie Jones. Jones se navíc postaví proti reprezentaci, kterou kdysi trénoval, příhodně zažil jako trenér Austrálie prohru ve finále MS 2003 proti Anglii v prodloužení. Právě tehdy se Anglie naposledy radovala z poháru Webba Ellise. Povede se jí prolomit šestnáctileté čekání?

Angličané procházeli skupinou B zcela bez problémů, první dvě výhry se dají označit jako povinné, Tonga s USA neměly sebemenší šanci na uhrání přijatelného výsledku. První velký test pro evropský ostrov přišel až proti Argentině. Realita ale předčila všechna očekávání, Anglie zcela svého jihoamerického soupeře vymazala ze hřiště a připsala si drtivou výhru 39:10. Poslední utkání mělo být sehráno s Francií, kvůli tajfunu se ale rozhodlo o tolik diskutovaném zrušení. Díky tomuto zamířily červené růže do čtvrtfinále z prvního místa.
Dobré ráno přeji všem příznivcům toho nejlepšího ragby! Mistrovství světa vstupuje do sekce, na kterou se těšila drtivá většina publika, což jsou vyřazovací části. Začínáme tradičně u čtvrtfinále a proti sobě půjdou dvě těžké váhy, které na vytoužený úspěch čekají již hodně dlouho. Anglie vs. Austrálie, začátek tohoto zápasu play-off je naplánován na 9:15. Zápasem vás provede Tomáš Kalas, příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 09:15.