Formule 1 - Kvalifikace VC Abu Dabí -  ONLINE PŘENOS -  2. listopadu 2013   14:00

Ukončeno

Kvalifikace VC Abu Dabí

Přenos se aktualizuje automaticky

Vítězem kvalifikace a držitelem pole position se po dramatickém boji stal Mark Webber, který na druhé místo odsunul svého týmového partnera Sebastiana Vettela. Problémy s vozem měl v závěru kvalifikace Lewis Hamilton, který by měl ale do zítřejšího závodu vyrazit z druhé řady po boku Nica Rosberga. Ode mě je to pro dnešek vše, děkuji Vám za pozornost a při nedělní Velké ceně Abú Zabí se na Vás budu opět těšit. Na počtenou.
Konečné pořadí kvalifikace na Velkou cenu Abú Zabí: 1. Webber, 2. Vettel, 3. Rosberg, 4. Hamilton, 5. Räikkönen, 6. Hülkenberg, 7. Grosjean, 8. Massa, 9. Pérez, 10. Ricciardo, 11. Alonso, 12. Di Resta, 13. Button, 14. Vergne, 15. Maldonado, 16. Bottas, 17. Gutiérrez, 18. Sutil, 19. Van der Garde, 20. Bianchi, 21. Pic, 22. Chilton.
Konec kvalifikace.
0:00
MARK WEBBER pole position nakonec uhájil a do zítřejšího závodu tak vyrazí z prvního místa. V první řadě jej doplní jeho stájový kolega Sebastian Vettel. Druhou linii zaplní Nico Rosberg a Lewis Hamilton.
0:00
Na prozatímní první místo se posunul Mark Webber, jiné starosti ovšem řeší Lewis Hamilton, který má nějaké problémy s autem, které musel odstavit vedle trati. Slavný Niki Lauda se jen drží za hlavu!
0:00
Čas určený pro třetí část kvalifikace právě vypršel a boje na trati vrcholí!
0:38
Do boje o zisk pole position ještě může promluvit Mark Webber, který je v prvním sektoru rychlejší než Sebastian Vettel.
2:19
Nakonec se u svých mechaniků zdržel pouze minutku a znovu vyjel na okruh.
3:34
Ovšem Sebastian Vettel zajel do garáže a zřejmě tak bude spoléhat na to, že mu zajetý čas bude stačit k pole position.
5:17
Netrvalo dlouho a roli lídra převzal Sebastian Vettel, který má po odstoupení Fernanda Alonso ještě větší šanci na zisk pole position.
6:11
První čas zajel Nico Hülkenberg, jehož z čela vzápětí sesadili Vettel, Rosberg a Hamilton.
8:46
Na trati jsou oba vozy Red Bullu, tedy Sebastian Vettel a Mark Webber, který má před sebou poslední tři závody, než spojí další část své kariéry v jiném motoristickém odvětví.
10:00
Třetí část kvalifikace právě odstartovala.
0:00
Do posledního dílu "kvaldy" překvapivě neprošli Fernando Alonso a Jenson Button, v závěrečných deseti minutách se neobjeví ani Di Resta, Vergne, Maldonado a Bottas.
0:00
Čas určený pro druhou část kvalifikace právě vypršel.
0:43
Kromě Rosberga a Vettela teď všichni krouží na trati a v posledních vteřinách ještě bojují o postup do závěrečné fáze kvalifikace.
2:35
Ke svým mechanikům před malou chvíli odbočili Rosberg, Hamilton, Vettel a Räikkönen.
3:28
Momentálně by se svými časy dál neprošli Di Resta, Alonso, Ricciardo, Maldonado, Bottas a Button.
6:05
Jenson Button mezitím klesl až na šestnáctou pozici a nevypadá to, že by se v následujících vteřinách chystal na trať vylepšit svůj čas.
7:55
V boxech se momentálně nachází Jenson Button, který by v této chvíli do třetí části nepostoupil. S ním jsou v garáži i Räikkönen, Hülkenberg, Grosjean, Vergne, Di Resta a Ricciardo.
8:53
Jenomže ani finskému jezdci ve službách Lotusu nevydržela role lídra příliš dlouho, první příčku si vybojoval Nico Rosberg.
9:37
Na trať ovšem vlétl i Kimi Räikkönen, který hned zajel nejlepší čas a posunul se tak do čela.
10:26
Čas 1:41.845 stačí Jensonu Buttonovi na prozatímní čtvrté místo. Na druhou pozici se mezitím probil Mark Webber.
11:01
První část ve druhém dílu kvalifikace zajel Paul di Resta, jehož následně překonal Nico Hülkenberg.
13:44
Di Restu záhy následovali i Kimi Räikkönen a Nico Hülkenberg. Pozadu nezůstal ani Jenson Button, který se rovněž bude rvát o postup do poslední fáze.
14:41
Jako první se na okruh vydal opět Paul di Resta, který teď na trati krouží jako sám voják v poli.
15:00
Druhá část kvalifikace právě odstartovala.
0:00
Z první části nepostupují Gutiérrez, Sutil, Van der Garde, Bianchi, Pic a Chilton. Nejrychlejší čas zajel Hamilton.
0:00
Čas určený pro první část kvalifikace právě vypršel.
0.01
Ovšem teď se Alonso vytáhl a vyšvihl se na druhou příčku za Kimiho Räikkönena.
1:11
Ovšem ani Fernando Alonso nikterak nezáří, aktuálně má patří až patnáctá pozice.
2:21
V této chvíli by nepostoupili Van der Garde, Gutiérrez, Massa, Pic, Chilton a Bianchi.
3:15
Felipe Massa se na chvíli objevil v garáži, ale následně se opět vrací na trať, protože se momentálně nachází v nepostupové šestce.
4:37
Netrvalo dlouho a Sebastian Vettel se posunul do čela, z něhož ho ovšem vzápětí sesadil jeho stájový kolega Mark Webber.
5:25
Štafetu nejrychlejšího kola má v držení Lewis Hamilton, ovšem v prvním sektoru byl Vettel o něco rychlejší.
7:32
Do boje o zisk pole position už vyrazil i Sebastian Vettel, který na Yas Marině ovládl druhý a třetí trénink a dá se tak čekat, že i tentokrát bude startovat do zítřejšího závodu z první řady.
8:23
Felipe Massa právě zaznamenal až šestnáctý čas, což by mu jen tak tak stačilo na postup do druhé fáze kvalifikace.
10:15
Sebastian Vettel a Mark Webber jsou jedinými piloty, kteří ještě nevyjeli na trať. Ke svým mechanikům postupně odbočili Vergne, Ricciardo, Gutiérrez, Grosjean, Pic a Chilton.
12:01
Do boxů zamířil Jules Bianchi. Na průběžném prvním místě je Rosberg, následován Hamiltonem a Pérezem. Kimi Räikkönen právě teď zajel až čtvrtý čas.
13:50
Na nepostupujících pozicích jsou zatím Pic, Chilton a Bianchi. Žádný čas dosud nezajeli Alonso, Vettel a Webber. Fernando Alonso je ovšem momentálně na trati a aktuálně ztrácí na prvního Rosberga tři tisíciny sekundy.
15:10
Na dráze postupně přibývají další jezdci, jako například Nico Rosberg, Lewis Hamilton či Giedo van der Garde.
16:45
Na trati bojuje o postupující čas i Jean-Eric Vergne, zatímco Sebastian Vettel stále zůstává naprosto v klidu v garáži a nevypadá to, že by se v následujících vteřinách chystal na okruh.
17:47
Na okruhu rovněž krouží Max Chilton na Marusii, u něhož se obecně očekává, že opět nepostoupí z první části kvalifikace. Ovšem na konečné výsledky si budeme muset ještě několik minut počkat.
18:58
Tak nakonec i Jenson Button vyrazil z boxů na trať a bude tak soupeřit se svými soky o nejlepší čas.
19:30
Mezi prvními jezdci, kteří vyrazili na trať, je Paul di Resta na Force Indii. Naopak v garáži stále zůstává Jenson Button.
20:00
První část kvalifikace právě odstartovala.
Tréninky


První páteční trénink překvapivě ovládl Romain Grosjean s Lotusem, jenž za sebou nechal Lewise Hamiltona na Mercedesu a až třetí skončil staronový mistr světa Sebastian Vettel s Red Bullem.


Během druhého tréninku měl Romain Grosjean nějaké problémy s technikou a nemohl tak naplno předvést svůj um. Nejrychlejší byl tentokrát Vettel, následovaný stájovým kolegou Webberem a Hamiltonem.


V posledním tréninku opět kraloval Vettel, druhý dojel Webber a třetí Hamilton. Do problémů se dostal Jules Bianchi, který se ocitl v hodinách a seznámil svůj vůz s bariérami.

Příjemné sobotní odpoledne při sledování textového online přenosu z kvalifikace na 17. závod letošní sezóny mistrovství světa vozů formule 1, Velkou cenu Abú Zabí.
Vítáme vás u on-line přenosu. Závod začíná v 14:00.
Články odjinud