Formule 1 - Kvalifikace VC Brazílie -  ONLINE PŘENOS -  14. listopadu 2015   17:00

Kvalifikace VC Brazílie

Ode mě je to pro dnešek vše, děkuji vám za pozornost a nezapomeňte zítra od 17 hodin sledovat online přenos ze samotného závodu. Mějte se fajn a hezký zbytek soboty.
Je za námi kvalifikace, která pro Fernanda Alonsa skončila poměrně záhy, protože Španěl už v první části odstavil svůj vůz vedle trati a zbytek dění sledoval už jen jako divák. Pole position nakonec vybojoval Nico Rosberg, jenž byl o 78 tisícin rychlejší než druhý Lewis Hamilton. Na dalších pozicích pak dojde ke změnám, protože Valtteri Bottas klesne na startu o tři místa, protože ve druhém tréninku předjížděl pod červenými vlajkami. Daniel Ricciardo přijde o deset míst za výměnu motoru.
Konečné pořadí kvalifikace na Velkou cenu Brazílie: 1. Rosberg, 2. Hamilton, 3. Vettel, 4. Bottas, 5. Räikkönen, 6. Hülkenberg, 7. Kvjat, 8. Massa, 9. Ricciardo, 10. Verstappen, 11. Nasr, 12. Sainz, 13. Pérez, 14. Ericsson, 15. Grosjean, 16. Maldonado, 17. Button, 18. Rossi, 19. Stevens, 20. Alonso.
Konec kvalifikace.
0:00
Nico Rosberg v posledním kole udržel první místo a čekal, jak odpoví Lewis Hamilton. Brit byl o 78 tisícin pomalejší a pole position tak patří Rosbergovi!
0:00
Čas vymezený pro třetí část kvalifikace právě vypršel a jezdci dokončují svá poslední měřená kola.
1:51
Piloti mají před sebou poslední měřená kola, kvalifikace na VC Brazílie vrcholí!
2:30
Krátká přestávka končí a jezdci se začínají vracet zpět do jámy lvové.
3:18
Všichni závodníci jsou momentálně v garáži a na trati panuje absolutní klid.
4:20
Pro odpočinek svolili také Vettel, Bottas, Räikkönen, Hülkenberg a Kvjat. V současné chvíli je tak na trati klid před závěrečnou bouří.
5:34
Do pit lane odbočil také Lewis Hamitlon. Oba piloti Mercedesu tak odpočívají v boxech a nabírají síly na závěrečné boje.
6:10
Nico Rosberg se rozhodl zajet do boxů, ale zcela jistě se ještě v posledním segmentu kvalifikace na trati objeví.
7:07
Lewis Hamilton byl o 88 tisícin sekundy pomalejší a zařadil se tak za svého týmového kolegu.
7:43
Nico Rosberg zaknihoval čas 1:11.461 a zaujal provizorní první místo. Odpověď Lewise Hamiltona přijde záhy.
8:44
O pole position už bojuje také Nico Rosberg, který právě zahájil svůj první měřený čas v poslední fázi kvalifikace.
9:14
Trojnásobného světového šampiona brzy následoval Valtteri Bottas.
9:54
Jezdcům se na trať opět příliš nechce, ale tentokrát jsme na prvního odvážlivce nečekali tak dlouho jako v úvodním segmentu. Na trať vyjel Lewis Hamilton.
11:38
Felipe Nasr sice v kvalifikaci už skončil, ale aspoň pozdravil brazilské fanoušky, kteří jeho čin odměnili potleskem.
12:00
Třetí část kvalifikace právě začala.
0:00
Mezi desítku nejrychlejších neproklouzli Nasr, Sainz, Pérez, Ericsson a Grosjean.
0:00
Čas vymezený pro druhou část kvalifikace právě vypršel.
1:38
Romain Grosjean dostal smyk, vyjel mimo trať a měl štěstí, že se svou formulí nenarazil do bariéry. Francouz dosud nezajel měřený čas, a tak jej ve třetím dílu kvalifikace neuvidíme.
2:45
Sebastian Vettel zajel vynikající čas, když byl jen o dvě desetiny pomalejší než Lewis Hamilton a čtyřnásobný mistr světa je aktuálně druhý.
3:12
Felipemu Massovi byla v boxech dlouhá chvílie, a tak se znovu vydal na trať. To se naopak nedá říct o pilotech Mercedesu, kteří se pravděpodobně už na dráze neobjeví.
4:07
Sebastian Vettel právě teď zahájil své první měřené kolo a přibližně za minutu a čtvrt budeme znát jeho výsledek po prvním okruhu.
5:05
Ve druhé části kvalifikace dosud nezajel měřený čas Sebastian Vettel, který se teď snaží vše napravit a zanedlouho se objeví také na výsledkové tabuli.
6:16
Daniil Kvjat projel cílem, ale jeho čas nestačí na lepší než páté místo. Kromě Hamiltona s Rosbergem jsou v garáži také Hülkenberg, Bottas, Nasr, Massa a Verstappen.
7:56
Oba jezdci Mercedesu znovu obsadili první dvě příčky a na chvíli se odklidili do boxů. Mezi Rosberga a Bottase se mezitím vměstnal Nico Hülkenberg.
9:05
Felipe Massa málem nezvládl svůj vůz a dostal hodiny. Nakonec celou situaci ustál a bez zdržení pokračuje v jízdě.
10:25
Navzdory špatným výsledkům neztrácí Fernando Alonso s Jensonem Buttonem smysl pro humor a pro pobavení fanoušků vylezli na stupně vítězů, odkud všem divákům zamávali.
11:15
Dnes již trojnásobný mistr světa byl rychlejší o šest desetin sekundy a vyšvihl se na první místo.
11:37
Nico Rosberg zajel čas 1:12.213. Uvidíme, jak odpoví jeho největší rival Lewis Hamilton.
12:57
Nico Rosberg zahájil svůj první měřený čas ve druhé části kvalifikace. Mezitím Fernando Alonso už opustil své místo na židli, odkud sledoval veškeré dění na trati, a poslušně se vrátil do pit lane.
14:28
Zatímco v první části kvalifikace jezdcům trvalo, než se vydali na trať, v prostřední fázi vyrazili bojovat o co nejlepší čas mnohem dříve. Na dráze jsou oba piloti Mercedesu.
15:00
Druhý segment kvalifikace právě začal.
0:00
Sportovní komisaři budou vyšetřovat menší incident mezi Felipem Massou a Felipem Nasrem.
0:00
Do druhé fáze "kvaldy" neprošli Maldonado, Button, Rossi, Stevens a Alonso.
0:00
Čas vymezený pro první část kvalifikace právě vypršel.
0:52
Felipe Massa se vyhýbal Felipemu Nasrovi a v důsledku toho vyjel mimo trať. Rychle se ale zorientoval a pokračuje v kvalifikaci.
1:30
V současné chvíli by kvalifikace skončila pro Ericssona, Buttona, Rossiho, Stevense a Alonsa.
2:05
Romain Grosjean právě teď proťal cílovou pásku a posunul se na čtvrtou příčku. Pastor Maldonado je patnáctý.
2:29
Měřený čas dosud nezajeli Romain Grosjean a Pastor Maldonado.
3:40
Za současné konstelace by do druhé fáze kvalifikace neprošli mimo jiné Alexander Rossi a Will Stevens.
4:55
Fernando Alonso se usadil na židli vedle své odstavené formule a zbytek kvalifikace tak bude sledovat už jen jako divák.
6:05
Téměř všichni jezdci zajeli do boxů, na dráze zůstali jen Felipe Nasr a Marcus Ericsson.
8:15
Fernando Alonso odstavil svůj vůz vedle trati a kvalifikace pro něj předčasně končí!
9:12
Ještě rychlejší než Nico Rosberg byl Lewis Hamilton a vše je tak v očekávaných kolejích.
10:27
Účast v kvalifikaci potvrdil také Nico Rosberg, jenž neponechal nic náhodě, byl o více než vteřinu rychlejší než Valtteri Bottas a jemu tak momentálně patří vedoucí pozice.
11:35
Hned za Hülkenberga se zařadil Sergio Pérez, jehož ale vzápětí překonal Daniil Kvjat. Do čela se mezitím propracoval Felipe Massa.
12:18
Nico Hülkenberg jako první zajel první měřený čas, hodnota 1:13.824 jej logicky zařadila na první místo.
13:47
Na dráze je také Felipe Massa, miláček domácího publika.
14:49
Jako první vyrazil z pit lane Nico Hülkenberg, jehož účast na trati diváci na tribunách jistě s povděkem kvitují.
16:16
Jezdci stále zůstávají v garáži a na dráze se pořád nic neděje. Doufejme, že pilotům bude dlouhá chvíle a vyrazí do jámy lvové.
17:30
Kvalifikace začala, ale jezdcům se na trať moc nechce. Na trať zatím nikdo nevyjel a diváci tak přichází o dávku adrenalinu.
18:00
První část kvalifikace právě odstartovala.
TRÉNINKY

V prvním tréninku se o vzrušení postaral Kimi Räikkönen, který nezvládl svůj vůz a vyjel mimo trať. Nejrychlejší čas zaznamenal Lewis Hamiton, následován Nicem Rosbergem a Sebastianem Vettelem.

Druhý trénink musel být na chvíli přerušen, protože Alonsovi shořel motor. Piloti Mercedesu si pořadí oproti úvodnímu tréninku prohodili, tentokrát zvítězil Nico Rosberg před Lewisem Hamiltonem a Sebastianem Vettelem.

Třetí trénink dopadl úplně stejně jako první. Do čela se vrátil Lewis Hamilton, který se musel nejprve vypořádat se stávkující převodovkou a poté dostal hodiny. Druhý dojel Nico Rosberg a třetí Sebastian Vettel.

Příjemné sobotní odpoledne při sledování textového online přenosu z kvalifikace na 18. závod letošní sezony mistrovství světa vozů formule 1, Velkou cenu Brazílie.
Vítáme vás u on-line přenosu. Závod začíná v 17:00.