Kvalifikace VC Číny | ONLINE | 8.4.2017 09:00 | Formule 1 2017 | ŽIVĚ | iSport.cz

Formule 1 - Kvalifikace VC Číny -  ONLINE PŘENOS -  8. dubna 2017   09:00

Ukončeno

Kvalifikace VC Číny

Přenos se aktualizuje automaticky

To je ode mě pro dnešek vše, děkuji vám za pozornost a nezapomeňte zítra od 8 hodin sledovat online přenos ze samotného závodu. Během něj se má totiž počasí znovu zhoršit, takže určitě bude o zábavu postaráno. Mějte se fajn a hezkou sobotu.
Kvalifikaci lehce poznamenala nehoda Antonia Giovinazziho, který rozbil svůj sauber na konci první části kvalifikace. Druhý segment tak začal s desetiminutovým zpožděním. Počasí jezdům přálo, nepršelo a smogová situace, která potrápila nejen piloty, ale i fanoušky během druhého tréninku, byla na dobré úrovni.
Máme za sebou kvalifikaci na Velkou cenu Číny, kterou celkem bez problémů ovládl Lewis Hamilton. Za ním se strhly boje o další místa. V první řadě s ním bude stát Sebastian Vettel, druhou řadu zaplní Valtteri Bottas a Kimi Räikkönen. Podle očekávání tak spolu opět bojovaly stáje Mercedes a Ferrari.
Konečné pořadí kvalifikace na Velkou cenu Číny: 1. Hamilton, 2. Vettel, 3. Bottas, 4. Räikkönen, 5. Ricciardo, 6. Massa, 7. Hülkenberg, 8. Pérez, 9. Kvjat, 10. Stroll, 11. Sainz, 12. Magussen, 13. Alonso, 14. Ericsson, 15. Giovinazzi, 16. Vandoorne, 17. Grosjean, 18. Palmer, 19. Verstappen, 20. Ocon.
Konec kvalifikace.
0:00
Tak je to jasné! Lewise Hamiltona nikdo neporazil a trojnásobný mistr světa tak získává pole position. Druhý dojel nakonec Sebastian Vettel, třetí Valtteri Bottas a čtvrtý Kimi Räikkönen.
0:00
Lewis Hamilton ještě zrychlil a udržel si první místo! Ještě čekáme na Bottase, Vettela a Räikkönena.
0:00
Čas vymezený pro třetí část kvalifikace právě vypršel a piloti dokončují svá poslední měřená kola!
1:00
Jezdci najíždějí do svých posledních měřených pokusů, kvalifikace na Velkou cenu Číny vrcholí!
2:16
Sergio Pérez a Lance Stroll už také opustili prostor v boxech a budou tedy spoléhat jen na jeden pokus. Pro mladého Kanaďana je velký úspěch už samotná účast mezi nejrychlejší desítkou.
3:18
Krátké tiché intermezzo na trati končí, jezdci vyjíždějí k závěrečným pokusům v kvalifikaci na Velkou cenu Činy.
4:04
Nico Hülkenberg už zřejmě do zbytku kvalifikace nezasáhne, protože opustil svůj monopost a skutečně to vypadá, že ho už na dráze neuvidíme.
5:31
Piloti pomalu odbočují do boxů, aby nabrali síly na závěrečnou pasáž této kvalifikace, během níž se bude definitivně lámat chleba. Na trati tak panuje absolutní klid.
6:21
Kvalifikace se pomalu blíží ke svému konci a Sergio Pérez s Lancem Strollem stále nevyjeli z pit lane. Oba jmenování možná budou mít jen jeden kvalifikační pokus.
7:17
Za Lewise Hamiltona se zařadil Valtteri Bottas, který ale o svoji druhou pozici hodně rychle přišel. Ještě rychlejší byl totiž Sebastian Vettel.
8:02
Nico Hülkenberg se sice ma okamžik stál lídrem, ale hned vzápětí jej podle očekávání překonal Lewis Hamilton, který mu nadělil 1,678 sekundy.
8:40
Lewis Hamilton má rozjeté hodně rychlé kolo, o které ale mohl záhy přijít, protože dostal lehčí smyk. Svůj vůz ale dokázal zkrotit a pokračuje v jízdě.
10:05
Boxy mezi posledními opouští Felipe Massa a již zmíněný Sebastian Vettel. Kdo ještě zůstává v garáži, jsou Sergio Pérez a Lance Stroll.
11:29
Mezi prvními vyjel na dráhu Lewis Hamilton, který od roku 2007 získal na okruhu v Šanghaji pětkrát pole position. Spolu se Sebastianem Vettelem znovu patří k největším favoritům.
12:00
Třetí část kvalifikace právě odstartovala.
0:00
Mezi desítku nejrychlejších neprošli Sainz, Magnussen, Alonso, Ericsson a Giovinazzi.
0:00
Čas vymezený pro druhou část kvalifikace právě vypršel a jezdci dokončují svá poslední měřená kola.
1:35
Jedinými jezdci, kteří zůstali u mechaniků, jsou Hamilton, Bottas a Ricciardo.
2:10
Kimi Räikkönen překvapivě opustil garáž a ještě vyjel na trať. Kdo se tam naopak nechystá, je Daniel Ricciardo, který má sundanou helmu a pneumatiky.
3:16
Ticho na trati se rozhodl jako první ukončit Nico Hülkenberg, jehož následují další jezdci. Především ti, kteří budou bojovat o postup do závěrečného kvalifikačního segmentu.
4:32
Aktuálním lídrem je Sebastian Vettel, na kterého druhý Lewis Hamilton ztrácí 15 tisícin. Třetí Bottas má manko 161 tisícin sekundy. Lewis Hamilton právě opustil svůj monopost a ve druhé fázi kvalifikace se možná už neobjeví.
5:38
Kevin Magnussen se rozhodl pro krátký odpočinek u mechaniků, tento krok napodobili rovněž Fernando Alonso, Marcus Ericsson a Felipe Massa. Momentálně je na dráze klid před závěrečnou bouří.
7:20
Tak jsem to zakřikl. Většina pilotů záhy zamířila do boxů a na dráze se nachází tento kvartet: Massa, Alonso, Magnussen a Ericsson.
8:13
Na okruhu momentálně krouží všichni jezdci, mezi nepostupujícími se aktuálně řadí mimo jiné Kevin Magnussen.
9:08
Kimi Räikkönen právě zajel do garáži, ale dá se očekávat, že se na trati ještě objeví. Svého stájového parťáka následoval Sebastian Vettel.
10:52
Lance Stroll na Räikkönena nestačil, ale Sebastian Vettel jej už přeskočil. Hned za Vettelem projel cílem Lewis Hamilton, ovšem ten se zařadil na druhé místo se ztrátou 15 tisícin.
11:10
Kimi Räikkönen zajel první měřený čas, ale za ním krouží Lance Stroll, Sebastian Vettel a Lewis Hamilton.
12:15
Kdo naopak zůstává v garáži, jsou Massa, Alonso, Ericsson a Magnussen. Giovinazzi, který sice postoupil, je ze hry venku kvůli nehodě v závěru první části.
13:21
I druhý jezdec stáje Ferrari Sebastian Vettel už bojuje na dráze. Ani Lewis Hamilton na nic nečekal a svojí přítomností výrazně zvýšil konkurenci na trati.
14:37
Lance Stroll, který v úvodním segmentu porazil Felipeho Massu, rozhodně nelenil a okamžitě se vydal na dráhu. Spolu s ním krouží na tratí také Kimi Räikkönen.
15:00
Druhá část kvalifikace právě odstartovala.
Ředitelství závodu navíc vydalo zprávu, že Romain Grosjean a Jolyon Palmer budou vyšetřováni sportovními komisaři za to, že nerespektovali dvojité žluté vlajky.
Podle aktuálních informací přímo ze Šanghaje bude začátek druhé části kvalifikace odložen o dalších pět minut.
0:00
Do druhé fáze kvalifikace sice Antonio Giovinazzi postoupil, ale vlivem nehody v závěru úvodního segmentu se prostředního dějství nezúčastní. Start druhé části se posune o pět minut, protože traťoví maršálové odklízí z trati vůz italského jezdce.
0:00
Do druhé části kvalifikace nepostupují Vandoorne, Grosjean, Palmer, Verstappen, Ocon.
0:00
Antonio Giovinazzi tak moc bojoval o udržení postupového místa, až na cílové rovince rozmlátil svůj sauber. Po vyjetí ze zatáčky dostal smyk a opřel formuli o zeď.
0:00
Čas vymezený pro první část kvalifikace právě vypršel a jedzci dokončují svá poslední měřená kola!
1:18
Vypadá to, že Max Verstappen má nějaké problémy se svým vozem, protože zajel až sedmnáctý čas. Takový výkon se rozhodně od dravého mládence neočekával. Naopak se počítalo s tím, že by mohl nahánět borce od Ferrari a Mercedesu.
2:06
Lance Stroll se do toho pořádně opřel a cílem projel na průběžném pátém místě! To je skok jako blázen! Svou situaci se pokouší zachránit i Max Verstappen.
3:00
U mechaniků zůstávají také oba jezdci Mercedesu a Ferrari. Zdá se, že toto kvarteto se už v prvním kvalifikačním dějství na dráze neobjeví.
4:07
Max Verstappen si rovněž uvědomil vážnost situace a i on opustil garáž. Kdo tam naopak zůstal, jsou Esteban Ocon, Jolyon Palmer a Romain Grosjean.
5:21
Jakmile Lance Stroll zjistil, že spadnul na místo, které nezaručuje účast ve druhém kvalifikačním segmentu, ihned vyrazil zpět na trať.
5:56
Stoffel Vandoorne se vyhoupl na 15. místo, což by mu za současné konstelace stačilo k postupu do druhé části kvalifikace. Odsunul tím Lance Strolla mezi nepostupující.
7:08
Max Verstappen měl rozjeté rychlé kolo, ale místo toho, aby jej dokončil, odbočil do boxové uličky. Mladý Holanďan se v tuto chvíli nachází v nepostupové zóně.
8:04
V případě Fernanda Alonsa to už neplatí, dvojnásobný mistr světa se zařadil na pátou pozici. McLaren v ůvodu sezony opět moc nezáří, ale šampionát je teprve na svém začátku.
9:10
Měřený čas dosud nezaznamenali Ricciardo, Sainz, Kvjat, Alonso a Vandoorne.
10:44
Mezitím se nám průběžné pořadí na čele znovu obměnilo. Nejrychlejším závodníkem je aktuálně Sebastian Vettel před Lewisem Hamiltonem, Kimim Räikkönenem a Valtterim Bottasem.
11:55
Na začátku cílové rovinky dostal hodiny Romain Grosjean, ale ke střetu se zdí zřejmě nedošlo. Grosjean se po chvilce zorientoval a pokračuje v kvalifikaci.
12:01
Novým lídrem byl na okamžik Kevin Magnussen, ale ještě lepší než on byl Nico Hülkenberg. Měřený čas zatím nezajeli piloti Mercedesu a Ferrari.
13:57
Lance Stroll byl rychlejší o tři desetiny než Antonio Giovinazzi. Všichni tři jmenovaní jedou na super-měkkých pneumatikách. Giovinazzi a Ericsson ale momentálně zajeli do boxů.
14:35
První měřený čas zajel Antonio Giovinazzi, který se tak logicky usadil na první místě. Za něj se zařadil Marcus Ericsson. Za malý moment protne pomyslnou cílovou pásku Lance Stroll.
15:05
Boxy opustili rovněž Kevin Magnussen a Nico Hülkenberg. Pilot Renaltu měl problémy při prvním tréninku, kdy se vlivem špatných podmínek ocitl ve štěrkové zóně.
16:51
Dalším pilotem, který vyjel z pit lane, je nováček Lance Stroll. Lewis Hamilton, Sebastian Vettel, Kimi Räikkönen, Felipe Massa a další zatím čekají na svou šanci.
17:28
Na trať jako první vyjeli Antonio Giovinazzi a Marcus Ericsson. Prvně jmenovaný znovu nastupuje v týmu Sauber místo Pascala Wehrleina.
18:00
První část kvalifikace právě odstartovala.
TRÉNINKY


Úvod závodního víkendu poblíž Šanghaje ovlivnilo počasí. Jezdci v prvním tréninku kroužili na trati jen několik desítek minut, než byl trénink zastaven. Špatné podmínky nejvíce pocítil Nico Hülkenberg, který skončil ve štěrku. Časy pilotů tak nebyly reprezentativní. Nejlepší z nich byl Max Verstappen, na něhož druhý Felipe Massa ztratil 1,5 sekundy. Třetí skončil Lance Stroll s dvouvteřinovým odstupem.


Druhý trénink byl nakonec úplně zrušen. Důvodem paradoxně nebyl déšť jako v prvním případě, nýbrž špatná smogová situace v centru města, kvůli níž by nemohl v případě potřeby zasáhnout záchranářský vrtulník.


Předpověď počasí na sobotu se skutečně naplnila a jezdci se tak mohli bez problémů zúčastnit třetího tréninku, který opanovalo Ferrari. Nejrychlejší byl Sebastian Vettel časem 1:33.336, jeho stájový kolega Kimi Räikkönen ztratil 53 tisícin a třetí Valtteri Bottas byl pomalejší o 371 tisícin sekundy.

Příjemné sobotní ráno při sledování textového online přenosu z kvalifikace na druhý závod letošní sezony mistrovství světa vozů formule 1, Velkou cenu Číny.
Vítáme vás u on-line přenosu. Závod začíná v 09:00.
Články odjinud