Silniční motocykly - Velká cena Německa - Moto3 -  ONLINE PŘENOS -  7. července 2019   11:00

Ohlasy v cíli:

Arón Canet (3. místo): Byl to super závod. V posledních kolech jsem zjistil, že pneumatiky fungují správně a tak jsem mohl postupovat dopředu. Jsem rád, že jsem dojel na pódium. Bohužel se ukázalo, že Honda má momentálně před KTM náskok.

Marcos Ramírez (2. místo): Moc jsem chtěl zvítězit. Po včerejšku mám problém s nohou. Byl jsem i v nemocnici. Druhé místo je pro šampionát dobré. Před letní přestávkou to mám dobře rozjeté.

Lorenzo Dalla Porta (1. místo): Konečně jsme vyhráli! Před letní přestávkou je to fantastické. Je skvělé být na čele šampionátu. V pátek a sobotu jsem se trápil, ale od dnešního rána jsem se cítil na motocyklu velmi dobře. Od začátku závodu jsem se držel v čelní skupině a věřil si. Motocykl výborně fungoval. Tým pracuje skvěle, jsme jako jedna rodina.
Velká cena Německa na Sachsenringu nabídla ve třídě Moto3 tradičně dramatickou podívanou! O pořadí na čele se tak bojovalo až do konce. Z double se mohou radovat u týmu Leopard. Zvítězil Lorenzo Dalla Porta, který se navíc posunul do čela průběžného pořadí šampionátu. Druhý dojel jeho týmový kolega Marcos Ramírez a na třetím místě se umístil dosavadní lídr MS Arón Canet, který se přitom dlouho pohyboval až kolem patnáctého místa. Na desátém místě se umístil Jakub Kornfeil, byť to během závodu vypadalo, že by mohl bojovat i o lepší pozice. Třináctý se umístil Filip Salač, což je zatím jeho nejlepší výsledek v Moto trojkách.
Konec závodu.
Cíl'
Ještě se podívejme na pořadí od čtvrtého místa: Fenati, Fernández, McPhee, Ogura, Suzuki, Sasaki, Kornfeil...
Cíl'
Lorenzo Dalla Porta vítězí! Marcos Ramírez je druhý a Arón Canet, který byl dlouho naprosto nenápadný, nakonec třetí! Jakub Kornfeil dojíždí desátý, Filip Salač pak třináctý.
27'
Filip Salač je už třináctý. Výborně!
27'
Spadli Dennis Foggia a Darryn Binder, kteří tedy neuvidí cíl.
27'
Poslední kolo! Do první zatáčky to jako první naklopil Arón Canet!
26'
Canet s Fenatim vyvezli Dalla Portu. Ten je nyní až čtvrtý.
26'
Dvě kola před koncem se posouvají do čela oba Leopardi. Je tam Ramírez před Dalla Portou. Jakub Kornfeil desátý.
25'
Ramírez jde do čela! Za ním Canet.
25'
Dalla Porta, Canet, Ramírez, Fenati, McpHee, Suzuki... Jakub Kornfeil se propadl až na dvanáctou pozici.
25'
A už je dokonce druhý, dostal ale varování za nedodržování limitu trati!
24'
Arón Canet je už čtvrtý! Španěl zřejmě všechno šetřil až na závěr.
23'
Jakub Kornfeil klesl na deváté místo. Původně sedmičlennou vedoucí skupinu totiž dojeli další jezdci, kteří se svezli s Canetem.
23'
Velký souboj nadále pokračuje! Arón Canet najednou chytil výtečné tempo a dojel přední skupinu!
22'
Filip Salač je šestnáctý. Rychlost na to, aby se ještě posunul, rozhodně má.
22'
Dalla Porta, Fenati, Mcphee, Fernández, Ramírez, Kornfeil, Sasaki...
22'
Jakub Kornfeil je nyní šestý. Předstihli ho Raúl Fernández a Marcos Ramírez.
21'
Před McPheeho se nacpal Lorenzo Dalla Porta. Ten tedy nyní vede.
21'
Na první místo se prokousal John McPhee, druhý Lorenzo Dalla Porta a třetí Fenati. Jakub Kornfeil zůstal čtvrtý.
21'
Filip Salač je sedmnáctý. Body nejsou daleko.
20'
Blíží se koncovka závodu. Uvidíme, s jakou taktikou do ní jezdci půjdou.
20'
Nadále se trápí Arón Canet, který je až čtrnáctý.
19'
Čelní skupinu tvoří sedm jezdců. Jsou v ní Fenati, Dalla Porta, McPhee, Kornfeil, Ramírez, Fernández a Sasaki.
18'
Teď už je Kornfeil zase čtvrtý, ale nevadí. Před ním jezdí Fenati, McPhee a Dalla Porta. Ramírez pátý.
17'
Velký souboj několika jezdců v zatáčce, ze kterého těžil Jakub Kornfeil, který vyjel na druhém místě! Vede Romano Fenati!
16'
Marcos Ramírez ukazuje, že je v Německu hodně rychlý a poměrně rychle se vrátil zpět do čela závodu.
16'
Filip Salač je momentálně osmnáctý.
16'
Ze špičky odpadli Kaito Toba a Albert Arenas! Oba jezdci se ještě snaží pokračovat, ale s velkou ztrátou.
16'
Marcos Ramírez byl v nájezdu do první zatáčky příliš dlouhý a propadl se až na třetí místo. Je těsně před Jakubem Kornfeilem.
15'
Ramírez, Dalla Porta, McPhee, Kornfeil, Fenati, Arenas...
14'
Ramírez si nadále drží zhruba půlsekundový náskok na Dalla Portu.
14'
Jakub Kornfeil v nájezdu na cílovou rovinku předjel Johna McPheeho. Ten mu to ale vrátil na začátku nového kola.
13'
Marcos Ramírez na prvním úseku trati trochu poodjel. Uvidíme, zda ho vedoucí skupina zase dokáže dostihnout.
13'
Teď už dokonce čtvrtý. Je vidět, že Jakub je plnohodnotným členem skupiny, která bojuje o pódium.
12'
Jakub Kornfeil propad zastavila zřejmě si hlídá situaci. Aktuálně je šestý.
12'
Leopardi mají výborné motocykly na slip stream. V nájezdu do dalšího kola tak v pohodě udržel vedení Ramírez a za něho se vyvezl týmový kolega Dalla Porta.
11'
Zpět ve vedení je zase Marcos Ramírez.
11'
Filip Salač je dvacátý, ale je součástí skupiny, která bojuje o body.
10'
Vedení se ujal Lorenzo Dalla Porta, za ním následují McPhee, Ramírez, Fenati, Sasaki, Arenas a Kornfeil.
10'
Jakub Kornfeil se teď začíná propadat. Nyní jede na sedmém místě. Doufejme, že Kuba neodpadne z vedoucí skupiny.
9'
Až na patnáctém místě krouží lídr pořadí MS Arón Canet.
9'
A McPhee se právě dostal před Jakuba Kornfeila. Český jezdec je nyní čtvrtý.
9'
Velmi dobře jede John McPhee. Ten se posunul už na čtvrtou pozici.
8'
Lorenzo Dalla Porta zaútočil na Kornfeila a posouvá se na druhé místo.
8'
Hodně se to sjelo. Teď už čítá vedoucí skupina třináct jezdců.
7'
Do boxů zajíždí Gabriel Rodrigo, který definitivně odstupuje.
7'
Škoda, že Filip Salač doplatil na pád jiných jezdců v úvodu. Jezdí totiž kola na úrovni absolutní špičky závodu, ale dopředu se posouvá pomalu. Teď je devatenáctý.
6'
Ramírez, Kornfeil, Dalla Porta, Sasaki, Fenati, Toba...
6'
Marcos Ramírez se vrací do čela, ale je příjemné mít Jakuba Kornfeila zase v boji na špici.
5'
A nyní už máme Jakuba Kornfeila v čele! Výborně!
5'
Jakub Kornfeil bojuje a už se dostal na čtvrté místo! Vede Remírez před Dalla Portou a Fenatim.
4'
Ve vedoucí skupině je nyní devět jezdců. Desátý Arbolino ztrácí přes sekundu.
4'
Do čela závodu se posunul Marcos Ramírez, který předjel Fenatiho.
3'
První šestice se na chvíli utrhla, ale nyní se už další tři jezdci dotáhli na momentálně šestého Jakuba Kornfeila. Přitáhli se Arenas, McPhee a Öncü.
2'
Fenati, Ramírez, Toba, Dalla Porta, Kornfeil, Sasaki...
2'
Jakub Kornfeil se posouvá na páté místo. Začal velmi slušně.
1'
Zmíněný pád zřejmě přibrzdil i Filipa Salače, který se propadl až na 24. místo. Přitom měl výborný start a byl po něm v první desítce.
1'
A na úvod tu máme pád dvou jezdců! Odpadli Gabriel Rodrigo a Alonso Lopez.
1'
Romano Fenati měl skvělý start a je první! Druhý Ramírez, třetí Toba a čtvrtý Sasaki.
Závod právě odstartoval.
Závodníci již vyjíždějí do zahřívacího kola.
Jisté místo v Moto3 i pro příští sezónu má Tony Arbolino. Dnes dopoledne bylo oznámeno, že bude v týmu VNE Snipers pokračovat i v roce 2020.
Na Sachsenringu ráno pršelo. Předpověď pro závody ale vypadá dobře, ty by měly být suché.
Závod třídy Moto3 je vypsán na 27 kol. To je v přepočtu na vzdálenost 99,1 km.