OH - Jezdectví - Drezura - Finále -  ONLINE PŘENOS -  27. července 2021   10:00

Ukončeno

Drezura - Finále

10:00 O medaile (Finále)
GER 1. . Německo
USA 2. . USA
GBR 3. . Velká Británie
 
Přenos se aktualizuje automaticky

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších olympijských přenosů se budu těšit na počtenou.
Konečné pořadí

1. Německo (Dorothee Schneiderová, Isabell Werthová, Jessica von Bredowová-Werndlová) 8178 bodu
2. USA (Adrienne Lyleová, Steffen Peters, Sabine Schutová-Keryová) 7747
3. Velká Británie (Carl Hester, Charlotte Fryová, Charlotte Dujardinová) 7723
4. Dánsko (Nanna Skodborg Merraldová, Carina Cassoe Kruthová, Cathrine Dufourová) 7540
5. Nizozemsko (Marlies van Baalenová, Hans Peter Minderhoud, Edward Gal) 7479,5
6. Švédsko (Antonia Ramelová, Juliette Ramelová, Therese Nilshagenová) 7210
7. Španělsko (Severo Jurado López, José Antonio García, Beatriz Ferrerová-Salatová) 7198,5
8. Portugalsko (Maria Caetanová, Joao Miguel Torrao, Rodrigo Torres) 6965,5
Německo potvrdilo roli favorita a finále drezury opanovalo s velkým přehledem. Trojice Dorothee Schneiderová, Isabell Werthová a Jessica von Bredowová-Werndlová předvedla výborné drezury, druhým Američankám nadělily přes 400 bodů.

Kdo vyhraje bylo jasné, o stříbro se ale strhl velmi zajímavý souboj. Po druhé sérii měli lehce navrch Britové, avšak ve třetí sérii Američanka Sabine Schuterová-Keryová předvedla celkově třetí nejlepší individuální výkon, zatímco obhájkyně individuálního zlata z drezury Charlotte Dujardinová zajela na své průměry podprůměrný výkon, kvůli kterému se nakonec Ostrované museli spokojit s bronzem.
Konec soutěže.
3-8'
V týmové drezuře vítězí Němky! Jessica von Bredowová-Wendlová nejela na jistotu. Prostě do drezury dala vše a výsledek se dostal, předvedla totiž nejlepší individuální výkon celého programu. Němky si soutěž podmanily s velkým přehledem, zvítězily o více jak 400 bodů. Společně s von Bredowovou-Werndlovou se ze zlata mohou těšit její dvaapadesátileté krajanky Isabell Werthová a Dorothee Schneiderová, i ony mají na vítězství velký podíl.
3-7'
Obhájkyně zlaté medaile Charlotte Dujardinová nepředvedla to, co umí. Se skóre 2617 bodu se zařadila na druhou pozici, Velké Británii pohoršila za Američanky.
3-6'
Reprezentace USA má jistotu bronzu a může pomýšlet i na stříbro! Sabine Schutová-Keryová předvedla parádní drezuru, v níž by našel chyby skutečně jen odborník, výsledkem je 2684,5 bodu. Těžko říct, zda se USA posune jako tým. Britka Dujardinová potřebuje alespoň 2631 bodu, což určitě je v jejich silách.
3-5'
Dánsko bude nejhůř čtvrté. Cathrine Dufourová s koněm Bohemian udržely nervy na uzdě a ponechaly národní tým před Nizozemskem. Dánky budou s velkou pravděpodobností čtvrté, ztráta na medailové příčky je hodně velká.
3-4'
Edward Gal potvrdil, že je nejsilnějším článkem nizozemské výpravy. S výkonem 2628,5 bodu předvedl třetí nejlepší drezuru dne a svůj tým s výrazným náskokem posunul na první pozici. Na medaile ale může zapomenout, ztráty na USA byla po druhé sérii příliš velká.
3-3'
Solidní výkon Nilshagenové znamená, že Švédky si v celkovém pořadí polepší minimálně o jedno místo. Beatriz Ferrerová-Salatová totiž předvedla výrazně více chyb než konkurentka, Španělko padá na průběžné druhé místo s odstupem 11,5 bodu.
3-2'
Therese Nilshagenová nepřipustila překvapení a švédské trio udržela před tím portugalským s velkým náskokem. Závoveň svedla těsný souboj s krajankou Ramelovou, porazila ji o devět bodů.
3-1'
Pro třetí sérii se začíná od nejhoršího týmu až po ten nejlepší. Otevřel ji tedy Portugalec Rodrigo Torres a z kompletní trojice předvedl nejlepší výkon hodnoty 2458,5 bodu.
Pořadí po druhé sérii

1. Německo 5392,5 bodu
2. Velká Británie 5106
3. USA 5062,5
4. Dánsko 4983
5. Nizozemsko 4851
6. Španělsko 4734,5
7. Švédsko 4710
8. Portugalsko 4507
2-8'
Isabell Werthová výrazně přiblížila Německo olympijskému zlatu. Předvedla parádní drezuru, jež si od rozhodčích vysloužila 2740,5 bodu. Jednoznačně nejlepší počin dosavadního průběhu a téměř tři sta bodový náskok pro Němky.
2-7'
Potvrzuje se, že souboj o medaile bude mezi USA, Velkou Británií a Německem. Druhou sérii mají za sebou Britové a Charlotte Fryová získala 2528,5 bodu. Náskok před USA čítá bodů 53,5.
2-6'
Dánsko se vklínilo na druhou pozici. Carina Cassoe Kruthová zapsala 2537 bodů. Na její poměry solidní výsledek, který ovšem nestáhl ztrátu na USA na méně než čtyřiaosmdesát bodů.
2-5'
Lyleová z Ameriky v první sérii předvedla velmi solidní drezuru. A její kolega Stefen Peters ještě dokonce o něco lepší. Reprezentace USA střídá na čele Nizozemce s velkým rozdílem.
2-4'
Hans Peter Minderhoud vylepšil výkon své krajanky van Baalenové z první série o 160 bodů. Dánsko přebírá průběžné vedení, na medaili to dnes ale nebude.
2-3'
To Juliette Ramelová předvedla na své poměry velmi povedenou drezuru. Švédskou reprezentaci přiblížila té španělské, po dvou drezurách na ni ztrácí čtyřiadvacet bodů.
2-2'
Portugalsku se dnes zatím vůbec nedaří. Ani jeho druhý člen nedokázal okouzlit porotu. Na Garcíu nestačil ani zdaleka, obdržel jen 2247 bodů.
2-1'
Druhou sérii odstartoval Španěl José Antonio García. S úplnou špičkou se měřit nemohl a jeho tým určitě zůstane ve spodních patrech pořadí. Získal totiž 2426,5 bodu.
Pořadí po první sérii

1. Německo 2652 bodů
2. Velká Británie 2577,5
3. USA 2504
4. Dánsko 2441,5
5. Nizozemsko 2345,5
6. Španělsko 2308
7. Portugalsko 2260
8. Švédsko 2219
1-8'
Hester převedl výborný výkon, avšak Dothee Schneiderová ještě lepší! S výkonem 2652 bodu tak po první série vede reprezentace Německa.
1-7'
Zkušený čtyřiapadesátiletý Brit Carl Hester prodal své zkušenosti do výborné jízdy, s níž je po právu spokojený. 2577,5 bodu a průběžné vedení pro Velkou Británii!
1-6'
Dánská reprezentantka Nanna Skodborg Merradvá neohrozila americkou konkurentku ani zdaleka. Převedla sice doposud druhý nejlepší výkon, nicméně na čelo ztrácí dvaašedesát bodů.
1-5'
Adrienne Lyleová vytřela zrak konkurenci, když předvedla pěknou jízdu bez jediné viditelnější chyby. Spojené státy posunula do výrazného vedení, náskok na Nizozemsko čítá více jak 160 bodů.
1-4'
Novým vedoucím týmem je Nizozemsko. A to zásluhou Marlies van Baalenové, jež se svým koněm Go Legend vyjela velmi slušných 2342,5 bodu.
1-3'
Doposud nejhorší výkon předvedla další žena, a sice Švédka Antonia Ramelová. Sama si je moc dobře vědoma, že pro reprezentaci měla vybojovat více, než jen 2219 bodů.
1-2'
Jako druhá přišla ke slovu portugalská reprezentantka Maria Caetanová. Na pohled do nebyla špatná jízda, ale ani nijak složitá. Řadí se za Španěla s odstupem osmatřiceti bodů.
1-1'
Finále otevřel španělský reprezentant Severo Jurado López. S koněm Fendi T vybojoval rovných 2308 bodů. Uvidíme, na co to tomuto Španělovi bude stačit.
Finále drezury začalo.
Startovní listina

1. Španělsko (Severo Jurado López, José Antonio García, Beatriz Ferrerová-Salatová)
2. Portugalsko (Maria Caetanová, Joao Miguel Torrao, Rodrigo Torres)
3. Švédsko (Antonia Ramelová, Juliette Ramelová, Therese Nilshagenová)
4. Nizozemsko (Marlies van Baalenová, Hans Peter Minderhoud, Edward Gal)
5. USA (Adrienne Lyleová, Steffen Peters, Sabine Schutová-Keryová)
6. Dánsko (Nanna Skodborg Merraldová, Carina Cassoe Kruthová, Cathrine Dufourová)
7. Velká Británie (Carl Hester, Charlotte Fryová, Charlotte Dujardinová)
8. Německo (Dorothee Schneiderová, Isabell Werthová, Jessica von Bredowová-Werndlová)
Týmové zlato z Ria obhajují reprezentanti Německa, kteří se ve finále představí v trojím zastoupení Dorothee Schneiderová, Isabell Werthová a Jessica von Bredowová-Werndlová. Stříbrné medaile bude obhajovat Velká Británie, bronz pak výběr USA.
Drezura je používána jako základ pro všechny ostatní disciplíny. Testuje schopnost koně a soutěžícího projevovat jak atletickou zdatnost, tak velkou eleganci, tím, že jezdec nebo jezdkyně v pravý moment dokáže zvířecího kamaráda přimět ke cvalu, také záleží jak s ním dokáže rychle pohybovat ze strany na stranu a rychle měnit směr pomocí povelů. To vše do rytmu muziky, která bude hrát v průběhu celého vystoupení.

Jezdectví je zajímavé také v tom, že proti sobě soupeří muži i ženy dohromady. Výsledky z individuálu se zároveň započítávají do týmového pořadí.
Všem sportovním fanynkám a fanouškům přeju krásné sobotní dopoledne. Vítám vás při sledování finálového dne drezury týmů a jednotlivců.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 10:00.
Články odjinud