OH - Pozemní hokej (muži) - Neznámý - Neznámý -  ONLINE PŘENOS -  1. srpna 2021   14:00

Indie – Velká Británie

To je ode mě z tohoto utkání všechno. Děkuji vám za pozornost a přeji hezký zbytek neděle.
Britové svůj tlak vystupňovali ve čtvrté čtvrtině zápasu, ani jednu ze svých možností ale využít nedokázali. Indové se na útočnou polovinu dostali jen několikrát, v 57. minutě ale využil jeden z jejich ojedinělých rychlých protiútoků Hardik Singh a Indové už závěr zápasu úspěšně odbránili. Britský tým, který měl většinu zápasu územní převahu, tak na turnaji skončil na skvělé indické obraně. Indové se naopak poprvé od roku 1980 dostali do bojů o medaile.

Semifinálové dvojice:
Austrálie – Německo
Indie – Belgie
Konec čtvrté čtvrtiny.
60'
Trestný roh z toho nakonec nebyl a Indové pak odpálili míček až na britskou polovinu hřiště. Velká Británie v olympijském turnaji končí.
60'
Až v poslední minutě se Britové k míčku dostali a hned ho rozehráli do útočné čtvrtiny. Wallaceova střela zprava byla sražena indickým obráncem a rozhodčí teď zkoumají, zda to bylo nohou.
59'
Britové by se chtěli dostat do tlaku, vůbec se jim ale nedaří dostat se k míčku a místo toho musí běhat za kombinujícími Indy.
58'
Britský brankář Payne byl stažen ze hřiště, jeho spoluhráči ale okamžitě pokazili rozehrávku a Sharma na konci rychlé indické kombinace jen velmi těsně minul odkrytou britskou svatyni.
57'
Indie právě vstřelila branku!
Indové se výrazně přiblížili postupu! HARDIK SINGH potáhl míček do otevřené britské obrany a dostal se i ke střele. Tu první brankář Payne ještě vyrazil, míček se ale vrátil k Hardikovi Singhovi a jeho druhá střela skončila u levé tyčky britské branky. 3:1 pro Indii!
56'
Indové zblokovali dvě střely, míček se ale pokaždé odrazil na hokejky Britů, kteří pokračují ve svém náporu.
55'
Britové se vrátili do útočné čtvrtiny, jejich kombinace ale teď skončila nepřesnou přihrávkou na levé křídlo. Čas na vyrovnání se Britům začíná rychle krátit...
54'
Po trestném rohu střílel autor zatím jediné britské branky Ward, brankář Parattu Raveendran ale úspěšně zasáhl a Ward pak další střelou minul indickou branku.
53'
Manpreet Singh dostal za podražení Griffithse při zpracovávání míčku žlutou kartu, nejdříve ale zasáhl míček. Britové navíc získali i trestný roh.
52'
Teď se ji ale může ulevit, protože Indové míček získali a hned ho zavezli na polovinu Velké Británie, kde ho podrželi na pravé straně.
51'
Britský tlak v této části hry vůbec nepolevuje, právě naopak. Indická obrana začíná být zjevně přetížená.
50'
Ansell střílel po trestném rohu, brankář Indie Parattu Raveendran ale výborně zasáhl levou nohou. Odražený míček pak získali zpět pod svou kontrolu Britové.
50'
Další trestný roh ve prospěch Velké Británie.
49'
I tak ale britští hokejisté nadále tlačí Indii do obrany. Hráči v modrém se ve čtvrté čtvrtině ještě nedostali pořádně na britskou polovinu hřiště.
48'
Rozehrávka trestného rohu se Britům tentokrát vůbec nepovedla a Roperovu střelu z ostrého úhlu nakonec zastavil indický brankář Parattu Raveendran.
47'
Wallace přihrával míček do střeleckého kruhu, odkud míček úmyslně kopl do zámezí brankář Indie Parattu Raveendran. Další trestný roh pro Velkou Británii.
46'
Britové hned zatlačili Indy do obrany a přihrávkami ze strany na stranu se snaží najít mezeru v obranném postavení indického týmu.
Začátek čtvrté čtvrtiny.
Indie hrála ve třetí čtvrtině dlouho výborně a nepustila Brity k ničemu, ostrovní tým ale zvýšil s blížícím se závěrem třetí čtvrtiny svou aktivitu a vybojoval několik trestných rohů za sebou. Jeden z nich nakonec i s přispěním obránce Surendera Kumara využil na branku Samuel Ian Ward a před čtvrtou čtvrtinu tak Britové ztrací už jen jednu branku.
Konec třetí čtvrtiny.
45'
Velká Británie právě vstřelila branku!
Britové se dočkali a sérii trestných rohů proměňují na důležitý gól! SAMUEL IAN WARD vystřelil poté, co mu spoluhráč přistavil míček a obránce Surender Kumar, jenž se snažil tuto střelu zastavit, ji srazil tak, že brankář Parattu Raveendran už nemohl zasáhnout. 2:1 pro Indii!
45'
Po trestném rohu střílel Roper, jeho ránu ale zblokoval hokejkou jeden z indických hráčů. Hned poté ale přišlo další porušení pravidel ze strany Indie a následovat bude další trestný roh.
45'
Velká Británie získala na závěr třetí čtvrtiny trestný roh poté, co byl při svém individuálním průniku podražen Griffiths.
44'
Britové měli teď svou zatím největší příležitost! Wallace se dostal do střeleckého kruhu zleva a přihrál před branku Griffithsovi, jenž ale zblízka namířil do brankáře Indie.
43'
Indové okamžitě rozehráli na opačnou stranu, dlouhou přihrávku za britskou obranu si ale nedokázal zpracoval Mandeep Singh a míček skončil v zámezí.
42'
Britové se dostali na útočnou polovinu a Wallace opět zkoušel pozornost indického brankáře střílenou přihrávkou z pravého křídla. Míček skončil opět u Indů.
41'
Indové velmi šikovně kouskují hru, když už ztratí míček. Jedno z těchto přerušení hry teď zabránilo Britům v rychlé rozehrávce.
40'
Britové zastavili možný indický útok už ve středu pole, jejich vlastní pokus o rychlý protiútok ale skončil nepřesnou přihrávku do útoku.
39'
Wallace nahazoval míček z pravého křídla na teč spoluhráči, míček ale vykopl do bezpečí indický brankář Parattu Raveendran.
38'
Teď se britský tým přece jen dostal do útočné čtvrtiny, jejich kombinaci ale Indové opět vytlačili až do středu hrací plochy.
37'
Britové je v této čtvrtině nejsou schopni dostat do takového tlaku, jaký měli v některých pasážích prvních dvou čtvrtin zápasu. Indové zvládají tento zápas takticky skvěle.
36'
Gurjant Singh je ale zjevně při chuti a jeho střelu na konci dalšího indického útoku vyrazil britský brankář Payne.
35'
Gurjant Singh se pokusil o průnik z levé strany, míček si ale posunul až do rohu útočné čtvrtiny a tam mu ho hned trojice britských hokejistů vzala.
34'
Ansell vypíchl míček indickým obráncům a rozběhl se směrem do střeleckého kruhu. Tam ho ztratil a pak v pádu podrazil indického kapitána Manpreeta Singha.
33'
Britská kombinace na útočné polovině skončila neúspechěm a navíc ji ukončil po ztrátě míčku faulem Waller.
32'
Ward vystřelil z hranice střeleckého kruhu a i když se snažil jeho spoluhráč ze vzduchu míč tečovat, tak se mu to nepovedlo. Hrací předmět skončil těsně mimo indickou branku.
31'
Indové hned po rozehrávce ztratili míček, tentokrát ho ale rychle získali zpět a mohou zaútočit do otevřené obrany Velké Británie.
Začátek třetí čtvrtiny.
Hned na úvod druhé čtvrtiny přišla další velká chyba britské obrany, kterou potrestal druhou indickou brankou Gurjant Singh. Britům chvilku trvalo, než se z tohoto úderu oklepali, pak se ale hra vrátila ke svému typickému obrázku – Britové měli tlak na indickou obranu, ta se ale fungovala skvěle a nepustila soupeře téměř k ničemu. Po polovině zápasu tak mají do semifinále nakročeno indičtí hokejisté.
Konec druhé čtvrtiny.
30'
Creed dostal přihrávku na levé křídlo, indického obránce si ale neobhodil a Indové na závěr druhé čtvrtiny odpálili na britskou polovinu.
29'
Britové se dostali už do střeleckého kruhu, Wardova střela přes modrou hradbu k brance ale nedošla. Indům se pak míček nepovedlo odpálit a opět se odrazil k Britům.
28'
Bude to znít jako neustálé opakování, ale Britové znovu tlačí Indy do obrany. Ti se zatím přímo ukázkově přesouvají za kombinujícími protihráči.
28'
Držení míčku: 44 % : 56 %
27'
Britové se nechali zatlačit do vlastní obranné čtvrtiny a pod tlakem presujících Indů alespoň odpálili míček co nejdále od své branky.
26'
Indové přenechali iniciativu Britům, ti ale jakoby netušili, jak prorazit indický obranný val a pořád si míček přihrávají jen ze strany na stranu na útočné polovině.
25'
Sérii soubojů ve středu hrací plochy vyhráli Indové, rozehrávka se ale Harmanpreetovi Singhovi vůbec nepovedla a míček poslal do prostoru, kde nebyl ani jeden z jeho spoluhráčů.
24'
A udělali to dobře, protože se poměrně rychle dostali do útočné čtvrtiny. Teď jsou týmem, který honí soupeře s míčkem, Britové.
23'
Roper si nezpracoval přihrávku na pravou stranu a až teď mohou rozehrávat svůj útok Indové.
22'
Britové se stále nedostali ke střele, i když mají míček nadále pod kontrolou. Obraz hry se moc nemění.
21'
Indové zatím hrají v obraně výborně. Britové opět obléhají jejich obranné postavení, pořád se jim ale nedaří najít prostor na průnik.
20'
Na opačné straně nahazoval míček do střeleckého kruhu Shamsher Singh, ani teď se ho ale nepovedlo nikomu zasáhnout a nakonec se tedy dokutálel mimo britskou branku.
19'
Wallace se s míčkem rozběhl na útočnou polovinu a krásnou přihrávkou do střeleckého kruhu hledal za indickou obranou Griffithse. Ten si tuto přihrávku zpracovat nedokázal.
18'
Indický tým se nakonec nedostal k žádné střele. Britové zatím s rozehrávkou příliš nespěchají.
17'
Indové zatlačili Brity k jejich střeleckému kruhu a snaží se svou kombinací najít mezeru v obranném postavení svého soupeře.
16'
Britové udělali další velkou chybu v obraně a opět přišel trest! Sanfordovu křížnou přihrávku vystihl jeden z Indů, jenž hned posunul míček do střeleckého kruhu na GURJANTA SINGHA. Ten se s ním otočil kolem britského obránce a svou střelou namířil mezi nohy britského brankáře Paynea. 2:0 pro Indii!
Začátek druhé čtvrtiny.
Britové byli v první čtvrtině aktivnějším týmem, ze své územní převahy ale nevytěžili téměř nic. Indové hrozili z rychlých protiútoků, gólu se ale dočkali po velké chybě britské obrany, kterou proměnil na vedoucí branku v 7. minutě Dilpreet Singh.
Konec první čtvrtiny.
15'
Závěr první čtvrtiny se odehrává na polovině Indie, kde si hráči v modrých dresech přihrávají míček před vlastním střeleckým kruhem.
14'
Mandeep Singh dostal výbornou přihrávku na pravé křídlo a z ostrého úhlu vystřelil. Payneovu branku minul.
13'
Indové se snaží o rozehrávku, sami se ale nechali zatlačit až téměř k vlastnímu střeleckému kruhu, od kterého je napadající Britové nepouštějí.
12'
Nenápadné britské nahození tečoval ve střeleckém kruhu Ward a indický brankář Parattu Raveendran vykopl míček do vzduchu. Z něj ho ještě sklepával Ansell, i jeho pokus ale skvělým zákrokem zlikvidoval indický gólman.
11'
Ne, britské kombinace zatím k ničemu nevedou, naopak po každé ztrátě míčku musí britský tým sprintovat dozadu, aby stíhal bránit rychlé protiútoku Indie.
11'
Držení míčku: 35 % : 65 %
10'
Střílenou přihrávku Dilpreeta Singha za Hardika Singha zablokoval Sloan. Britové se pak opět dostali na polovinu Indie.
9'
Až po více než minutě se Britové dostali na polovinu Indie, jejich kombinace ale skončila ztrátou míčku a následným indickým protiútokem.
8'
Brity inkasovaný gól zjevně zaskočil a nedaří se jim dostat z vlastní poloviny přes presující protihráče.
7'
Obránce Velké Británie Creed pokazil rozehrávku a těsně před střeleckým kruhem mu vzal míček Simranjeet Singh. Ten ho posunul za britské obránce na úplně volného DILPREETA SINGHA, jenž namířil mezi nohy brankáře Paynea. 1:0 pro Indii!
6'
Indům se povedlo přerušit britskou kombinaci, Britové se ale okamžitě stáhli dozadu a indický tým tak musí útočit „do plných“.
5'
Indové chtěli rychle rozehrát svůj útok, rozehrávku ale úplně pokazili a místo ohrožení britské branky se museli rychle zatáhnout do obrany.
4'
Kapitán Indie Manpreet Singh pak zblokoval další britskou střelu a po dlouhé diskusi rozhodčích byl napokon míček ponechán indickému týmu.
3'
Britové zatlačili Indy do obrany a ze svého tlaku vytěžili svůj první trestný roh v utkání. Ke střele se po něm dostal Ward, ten ale trefil jednoho z bránících hráčů Indie.
2'
Následný presink Britů byl úspěšný a míček se dostal na hokejky hráčů v červených dresech. Utkání začína velmi opatrně a i Britové zacouvali na vlastní polovinu.
1'
Aimes ztratil míček při rozehrávce, Britové se ale stihli vrátit dozadu a nakonec donutili Indy zacouvat na jejich polovinu hřiště.
Začátek první čtvrtiny.
Indové budou hrát v modrých dresech, Britové v červených.
Oba týmy už vybíhají na hrací plochu, poslední čtvrtfinále olympijského turnaje se tak o malou chvilku začne.
Vítěz tohoto čtvrtfinále se v semifinále utká s Belgii, která vyřadila Španělsko (3:1).
Základní sestavy:

Indie: Parattu Raveendran – Dilpreet Singh, Rupinder Pal Singh, Surender Kumar, Manpreet Singh (C), Hardik Singh, Mandeep Singh, Harmanpreet Singh, Sumit, Sharma, Rohidas

Náhradníci: Gurjant Singh, Simranjeet Singh, Shamsher Singh, Varun Kumar, Prasad

Velká Británie: Payne – Ames, Ward, Roper, Dixon (C), Creed, Ansell, Waller, Gall, Sorsby, Wallace

Náhradníci: Draper, Shipperley, Griffiths, Sloan, Sanford

Rozhodčí: Grochal (POL), Taylor (NZL)
Velká Británie

Britové vstoupili do olympijského turnaje dvěma výhrami nad Jihoafrickou republikou (3:1) a Kanadou (3:1), v dalších třech zápasech své základní skupiny už ale vyhrát nedokázali. Nejdřív dostali debakl 1:5 od Německa a pak uhráli dvě remízy 2:2 s Nizozemskem a Belgii. Do čtvrtfinále olympijského turnaje tak nakonec postoupili ze třetího místa své skupiny.
Indie

Indové sice v základní skupině neoslňovali, i tak ale dokázali obsadit druhou příčku za Austrálii. Právě jí jako jedinému soupeři podlehli, když schytali debakl 1:7. Ostatní zápasy Indové vyhráli. Postupně zdolali Nový Zéland (3:2), Španělsko (3:0), Argentinu (3:1) a domácí Japonsko (5:3). Právě 7 inkasovaných gólů od Austrálie ale způsobilo, že Indie byla týmem, který postoupil do čtvrtfinále s nejvyšším počtem inkasovaných branek.
Vítejte u on-line přenosu ze zápasu Indie – Velká Británie. Čtvrtfinále olympijského turnaje v pozemním hokeji mužů začíná ve 14:00.