OH - Pozemní hokej (ženy) - Velká Británie - Nizozemsko -  ONLINE PŘENOS -  29. července 2021   12:00

Velká Británie - Nizozemsko

Viděli jsme utkání, ve kterém rozhoduje jediná branka v první čtvrtině. Celkově byl k vidění vyrovnaný zápas a Nizozemky doslova dnes vydřely výhru. Velká Británie měla velkou snahu o vyrovnání, ale defenzíva Nizozemek byla nad jejich síly.
60'
Konec zápasu
59'
Těm už opravdu moc času nezbývá a nyní téměř povedená střela, která však nezamířila mezi tři tyče.
58'
Nizozemky nyní zkoušely šetřit čas a byly nyní pasivní. Rozhodčí nakonec přerušila jejich hru a Britky mohou útočit.
57'
Nakonec vše v pořádku a Nizozemky budou rozehrávat. Do konce zápasu zbývá pár minut a Britkám dochází pomalu a jistě čas.
57'
Phenincxová zahrávala dlouhý míček hodně ve vzduchu a nyní se řeší, zda bylo její zahrání mimo pravidla hry. Čekáme na verdikt videorozhodčí.
55'
První střela byla zablokovaná, ta druhá byla sražená mimo tři tyče.
54'
Opět bylo trochu více rušno před Hinchovou. Ta nyní s vypětím všech sil dokázala udržet míček před brankovou čarou. Další trestný roh pro Nizozemsko.
53'
Hráčky v oranžových dresech mohly nyní navýšit vedení z trestného rohu, čehož však nevyužily. Nicméně i nadále se pohybují před brankou Velké Británie.
52'
Naopak pro Velkou Británii půjde o druhou prohru na OH ku dvěma výhrám. Ovšem stačí jim jedna branka, aby dokázaly zabojovat o body v dnešním duelu.
51'
V případě vítězství Nizozemska i v tomto zápase, půjde pro ně o čtvrté vítězství v řadě za sebou a na OH budou zatím neporaženým celkem.
50'
van Geffenové uklouzl míček v rozhodující fázi, kdy chtěla střílet. Nyní mají Nizozemky kratší chvíli, kdy se pohybují v blízkosti branky soupeřek.
48'
Velké Británii se nyní daří vytvářet tlak a opět jim chybělo jen povedené zakončení.
47'
Robertsonová se nyní marně snažila dostat z levé strany blíž k brance. Nizozemky nyní tvrdě a na těsno brání své soupeřky.
46'
Matlaová si vzala příliš velké sousto a ztratila míček. Pokračuje urputný boj o získání míčku.
46'
Začátek čtvrté čtvrtiny.
Třetí čtvrtina byla asi zatím nejvyrovnanější. Zpočátku měly navrch Nizozemky, které však postupem času uvadly a naopak Britky začaly být aktivnější ve své snaze docílit vyrovnání.
45'
Konec třetí čtvrtiny.
44'
Ihned po rozehrávce vyvíjí Britky velký pressink na Nizozemky, což jim občas dělá problémy.
43'
Blíží se nám závěr třetí čtvrtiny. Velká Británie se v jejím závěru snaží o vyrovnání stavu zápasu.
42'
Velká Británie nyní trochu prováhala rychlou střelu, ta přišla o něco později, ovšem bez přesné rány.
41'
Koningová nyní musela rychle zakročit, neboť britská hráčka se neohroženě z úhlu dostávala do těsného zakončení. Nakonec je to trestný roh pro Britky!
39'
Nizozemské hráčky nyní nedokázaly využít svůj další trestný roh k brankové radosti a stále drží těsné vedení.
37'
Rayerové se dokonce z nosu spustila krev, ovšem po svých nyní odchází na střídačku, kde dojde k dalšímu ošetření.
37'
Rayerová a Stamová se nyní v souboji srazily hlavami. Nyní probíhá ošetřování obou hráček. Zejména Rayerová je více otřesena.
36'
Kombinace Britek, kterým schází závěrečná souhra, ze které by mohlo dojít k ohrožení branky.
35'
Skutečně se Nizozemky opět herně zvedly a nyní diktují tempo této čtvrtiny.
34'
Leurinková ihned po obdržené přihrávce střílela z první a poslala míček vysoko nad branku!
33'
Dobrý pas a následně dobrý průnik do střeleckého prostoru. Hráčka Nizozemska z úhlu ještě chtěl přihrávat na střed, ale míček zastavila bránící hráčka.
32'
Nizozemské hráčky se snaží dostat ke své hře v úvodu zápasu, kdy měly víceméně hru pod svou kontrolou.
31'
Začátek třetí čtvrtiny.
Ve druhé čtvrtině Britky výrazně přidaly a dařilo se jim už dostávat před Koningovou. Tu však nedokázaly překonat a stále ztrácí jednu branku. Po krátké desetiminutové pauze, budeme pokračovat.
30'
Konec druhé čtvrtiny.
28'
de Goedeová nyní dostala hokejkou do tváře, ale naštěstí pro kapitánku Nizozemska nepůjde o nic vážného.
26'
Nizozemky jsou nyní trochu rozhozené a nedaří se jim získat na delší dobu míček. Nyní spíše brání snahu soupeřek.
25'
Z něj přišla dobrá střela k levé tyčce, kde však nestačila míč dorazit do branky jedna z hráček Británie!
24'
Tohle byl hodně drzý a dobře provedený průnik od Robertsonové, která se sice nedostala do zakončení, ale vybojovala trestný roh!
23'
I Britky nyní dokázaly přesně a rychle kombinovat. Nicméně stále jim dělá obtíže finální řešení, tedy vyslat nějakou střelu směrem na branku soupeřek.
21'
Střela se zastavila o bránící hráčku, která se obětavě postavila do dráhy střely!
21'
Trestný roh pro Nizozemky a další šance, jak docílit další branky!
21'
Pokus o střelu ze strany Nizozemska, která však nebyla razantní a byla úspěšně zastavena.
19'
Nizozemky si přihrávají na polovině hrací plochy a trochu zariskovaly, neboť jejich soupeřky už měly dobrý pressink a moc nechybělo, aby kombinující duo Nizozemek dovedlo k nějaké chybě.
18'
Nicméně Britky zlepšily držení míčku a nyní mají více ze hry ve své kombinaci.
17'
Krátká přihrávka po rozehrávce Velké Británie, která se mohla dostat k ohrožení branky, ovšem zatím marně se dostávají do blízkosti Koningové.
16'
Keetelsová nedokázala zpracovat prudkou přízemní přihrávku na pravé straně a Nizozemky tak přišly nyní o míček.
16'
Začátek druhé čvrtiny.
První třetina byla hlavně v režii Nizozemska. To se v závěru dostalo do vedení. Ovšem Britky čelily častým a nebezpečným útokům ze strany Nizozemek a rozhodně by měly zlepšit svou hru směrem dopředu.
15'
Konec první čtvrtiny.
13'
Nizozemsko právě vstřelilo branku!
FREDERIQUE MATLAOVÁ se ujala zahrávání této situace a bezpečně dostala míček do branky a posílá svůj tým do vedení.
13'
Po videohovoru s rozhodčím, je tu penalta pro Nizozemsko!
13'
Přesné přihrávky Nizozemek a najednou před brankou mohla střílet Weltenová, která však minula minula míček a následně jedna z bránících hráček odehrála míček.
12'
Snaha Velké Británie o rychlý protiútok, ovšem Nizozemky se stihly včas vrátiti a dokázaly rychle ubránit tuto situaci.
11'
Nizozemky následně zahrávaly dva trestné rohy a pokaždé úspěšně zasáhla Hinchová!
10'
Weltenové se sice nepodařilo přejít přes bránící hráčku. Ovšem Britky si nyní moc nerozuměly v obraně a nakonec se hra přesunula až do těsné blízkosti branky, kdy jedna z hráček musela na brankové čáře zakročit a zastavit míček!
9'
Křižná střela z levé strany nakonec šla vedle a dobře to věděla Hinchová, která nechala míček pod svou nohou proplout až do zázemí.
8'
Rychle rozehrání a tvrdá přizemní střela, kterou v rozkleku dokázala vykopnout Hicnhová!
8'
Nyní první trestný roh pro Nizozemky a Velkou Británii nyní čeká perná práce před jejich brankovištěm.
7'
Nizozemsko je aktivnějším týmem a častěji se hráčkám daří dostat do blízkosti branky.
6'
Verschoorová dokázala zpoza bránící hráčku vystřeli a brankářka dobře viděla vysoký míček a vyrazila jej k boční lajně.
5'
Oba týmy se střídají v podnikání útoků. Většina z nich skončí bez nějakého zakončení.
4'
Vysoký míček nedokázala nizozemská hráčka zpracovat a pokoušela se jej následně vybojovat, což se jí nakonec nepovedlo.
3'
Už i Velká Británie se dostala do blízkosti branky Nizozemska, ale k zakončení je obrana nepustila.
2'
Jedna z hráček Nizozemska si hezky prošla až k brance a přihrávala ještě do příhodnější pozice. Její přihrávku nevyužila žádná další hráčka. Ovšem poté následovala střela, kdy Hinchová vyrazila před sebe.