OH - Pozemní hokej (ženy) - Čína - Nový Zéland -  ONLINE PŘENOS -  31. července 2021   02:30

Čína - Nový Zéland

To je ode mne vše, na počtenou!
Čína proti Novému Zélandu předvedla fenomenální výkon a vítězí těsně 3:2, jenže k postupu do play-off jí to nepomůže! Základní skupinu tak jako tak zakončí na páté příčce, Španělsko půjde dál. Aspoň se tedy s turnajem důstojně rozloučily.
Konec utkání.
60'
Hraje se před O'Hanlonovou, tohle už Čína zvládne!
59'
Míříme do poslední minuty základní hrací doby!
58'
Čínským hráčkám se podařilo vstřelit čtvrtou branku, která ale po stížnostech novozélandské brankářky nakonec není uznána! Žena u videa jí dala za pravdu!
57'
O'Hanlonová si počíhala na zakončení z dílny Ping-feng Ku, které vyrazila za branku.
57'
Čína se ujme dalšího trestného rohu a dostává příležitost definitivně rozhodnout.
56'
Hra se sice drží před čínskou svatyní, protihráčkám se ale nedaří dlouhou souhru přetavit ve střelu.
55'
Papírově hostující celek má šanci srovnat, Jang Čchen (CHN) dostává zelenou kartu!
54'
Čína právě vstřelila branku!
Extrémně důležitý gól pro asijský celek! Novozélanďanky si nezvládly pohlídat MEJ-JÜ LIANG, která z bezprostřední blízkosti klece letící balónek protečovala za O'Hanlonovou – 3:2!
53'
Rozhodující branku chtěla vstřelit Tchien-tchien Luo, která ale nakonec jen minula svatyni.
52'
Nový Zéland působí bezzubě, ve čtvrté čtvrtině se v zatím v poslední části hrací plochy trápí.
51'
Vůbec bych se nedvili, kdyby toto utkání skončilo nerozhodně. Remíza by mu i celkem slušela.
50'
Michelsonová se zbavila protihráčky a úspěšně míček předala Keddellové, která míří do útoku.
48'
Obrany obou celků pracují na plné obrátky a likvidují jednu akci soupeřek za druhou.
47'
Jing Čang se nyní blýskla parádním obranným zákrokem a rychle připravila pronikající protihráčku o balónek.
46'
Novozélanďanky ubránily pokus soupeřek o rychlý výpad a samy se nyní snaží přesunout hru dopředu.
46'
Začala čtvrtá čtvrtina.
45'
Třetí čtvrtina skončila.
45'
Velká komplikace pro Čínu, jedna z jejích hráček dostává zelenou kartu! To znamená další dvě minuty početní nevýhody!
45'
Nový Zéland právě vstřelil branku!
Nedáš? Dostaneš! Novozélanďanky se prosazují z protiútoku a těsně před koncem třetí čtvrtiny srovnávají stav utkání! Na střeleckou listinu se zapisuje ROSE KEDDELLOVÁ, která krásně zakončila k levé tyči – 2:2!
44'
Místo ní to teď zkusila její kolegyně v obraně – Jing Čang. Ani ona ale nemířila přesně.
44'
Ping-feng Ku zahodila další příležitost, tentokrát po zahraném rohu svatyni úplně přestřelila.
43'
Čína si aktivní hrou před brankou svých soupeřek vybojovala další trestný roh.
42'
Michelsenová zkusila štěstí z hodně velké vzdálenosti, Li si s pomalou střelou poradila hravě.
41'
Střela Hullové po nařízeném trestném rohu zasáhla jen zakročující Li, čínská brankářka si teď počínala skvěle a do dráhy balónku vysloveně padla.
40'
Papírově hostující celek se po inkasované trefě postupně oklepává a začíná znovu promlouvat do dění.
39'
Čína si na hřišti počíná sebevědomě, její soupeřky naopak působí opařeným dojmem.
38'
Novozélanďanky prožívají krušné chvíle. Další trestný roh nyní ubránily, jenže hned uvidíme další.
37'
A další gól! C'-SIA OU svůj tým posílá poprvé v zápase do vedení, míček za O'Hanlonovou uklidila z hranice půlkruhu! Její zásah musela ještě potvrdit žena u videa, sudí na hřišti se totiž obávala, že čínská hráčka balónek zahrála odvrácenou stranou hole – 2:1!
36'
Další trestný roh pro Čínu.
35'
Sledujeme svižnou a stále vyrovnanou podívanou, oba celky se pravidelně střídají v ofenzívě.
34'
Tým z Oceánie zneškodnil čínský výpad a nyní se snaží se usadit před klecí Tung-siao Li.
33'
Merryové se ani tentokrát nepodařilo novozélandský výpad přetavit v úspěšnou střelu mezi tři tyče.
32'
O'Hanlonová znovu potvrdila svou kvalitní formu a poradila si se střelou z dílny kapitánky Jang Pcheng.
31'
Ralphová poslala balónek do rohu na hůl Merryové, která byla následně velmi rychle odzbrojena.
31'
Začala třetí čtvrtina.
Polovina střetnutí mezi Čínou a Novým Zélandem je minulostí, oběma týmům se dosud podařilo brankářku soupeře překvapit jednou. Více byly na hrací ploše vidět hráčky asijského výběru, papírově hostující tým se ale také nenechával zahanbit. Vše je zatím otevřené. Uvidíme, jakou podívanou nám nabídne další část.
30'
Skončila druhá čtvrtina.
30'
Nový Zéland se ještě snaží udržet atakující protihráčky na uzdě, což se jim zatím celkem daří.
29'
Poslední minuta druhé čtvrtiny!
28'
Charltonová na sebe upoutala pozornost čistě propagační střelou, která postrádala přesnost.
27'
Druhá čtvrtina se pomalu ale jistě chýlí ke konci, do sirény zbývá dohrát jen něco přes dvě a půl minuty.
26'
Novozélanďanky z rukávu zničehonic vytáhly rychlý výpad, napadající bojovnice nicméně nebyla schopna zakončit.
25'
Více ze hry mají jednoznačně hráčky Číny, kterým vstřelená branka vlila do žil čerstvou krev.
24'
Číňanky tentokrát také přetavují nařízený roh v gól, máme vyrovnáno! Z pravé strany se prosadila MENG LIOU, O'Hanlonová byla na její zakončení krátká – 1:1!
24'
Papírově domácí tým si vyhádal další trestný roh, soupečky čekají další těžké chvíle.
23'
Čínský roh opět zůstává nevyužit, novozélandské hráčky zblokovaly hned dvě střely krátce po sobě.
22'
Nyní neuspěla ani Doarová na druhém konci hrací plochy, Li má na kontě úspěšný zákrok.
21'
Čína měla šanci odpovědět, Ping-feng Ku tentokrát z trestného rohu poslala balónek pod víko. O'Hanlonová se ale natáhla a vyrazila ho nad břevno.
20'
Tentokrát už trestný roh končí gólem! Obrana asijského výběru si nepohlídala ELLU GUNSONOVOU, která z bezprostřední blízkosti brankové čáry doklepla volný balónek za bezmocnou Tung-siao Li – 0:1!
19'
Papírově hostující tým utahuje smyčku, sérií krátkých přihrávek se přibližuje k čínské brance.
18'
Novozélanďanky ještě k tomu zahrávaly trestný roh, Tung-siao Li zastavila zakončení Merryové.
17'
Zelenou kartu následuje žlutá, kterou dostává Mej-jü Liang (CHN)! Velká komplikace pro Čínu!
17'
Ralphová hledala Merryovou, její krátká přihrávka ale přes bránící protihráčku neprošla.
16'
Čínské hráčky rychle zastavily pokus Nového Zélandu o rychlý útok a dostávají se na balónek.
16'
Začala druhá čtvrtina.
15'
První čtvrtina skončila.
15'
Sledujeme poslední sekundy úvodní čtvrtiny, která se dohrává před brankou O'Hanlonové.
14'
Ani tenhle zásah se nebude počítat, Siao-süe Čang balónek zahrála nedovoleným způsobem!
13'
Dění se přelévá z jednoho konce hrací plochy na druhý, míček nyní často mění majitele.
12'
Čína tentokrát roh přetavila v gól, který je ale po stížnosti Nového Zélandu odvolán!
12'
První zelenou kartu utkání dostává Frances Daviesová (NZL), Čínu čeká další trestný roh!
11'
Keddellová se protlačila až před pravou tyč svatyně soupeřek, na poslední chvíli ale byla ozbrojena.
10'
O'Hanlonová musí být takřka konstantně ve střehu, Čína prožívá kvalitní pasáž hry v ofenzívě.
9'
Charltonová vypíchla protihráčce balónek z hole, Číňanky si ho ale rychle vybojovaly zase zpět do své moci. Jejich mírný nápor na branku stále pokračuje.
8'
Sledujeme velmi otevřenou hru na obou stranách, defenzívy zatím nepodávají ten nejlepší výkon.
7'
Zakončení se ujala obránkyně Ping-feng Ku. Její projektil proletěl po vnější straně pravé tyče.
7'
Uvidíme první trestný roh v dnešním utkání, kterého se ujmou hráčky čínské reprezentace.
6'
Na druhém konci hrací plochy zkusila štěstí Merryová, jejíž střele ale chyběla notná dávka přesnosti.
5'
O'Hanlonová si na své konto připisuje první úspěšný zákrok, projektil Čchen jí nepřekvapil.
4'
Čang protáhla míček po pravé straně a pokusila se ho prostrčit na střed před branku, nabíhající spoluhráčka ho ale následně nezvládla zachytit.
3'
Za obranu soupeřek nyní pronikla Michelsenová, která z poměrně nadějné pozice minula čínskou klec! Balónek letěl nad břevno.
2'
Úvodní tažení na branku nebylo úspěšné, ke střele nevedl ani protiútok čínské reprezentace. Hra se ale stále drží před svatyní O'Hanlonové.
1'
Jako první se balónku ujaly hráčky Nového Zélandu, které okamžitě míří před Tung-siao Li.
1'
Utkání bylo zahájeno.
Hráčky jsou na ploše Oi Hockey Stadium, z reproduktorů hraje čínská národní hymna. Za chvilku ještě zazní ta novozélandská, pak už startu nebude nic bránit.
Ještě jednou vás zdravím a přeji vám příjemné brzké ráno, bitva začíná za pár minut! Níže si můžete rychle prohlédnout úvodní sestavy obou výběrů.
‏‏Úvodní sestavy:

Čína: Tung-siao Li – Ping-feng Ku, Jing Čang, C'-sia Ou – Mej-jü Liang, Chung Li, Ťin-žung Čang, Na Wang – Jang Pcheng (C), Siao-süe Čang, Meng Liou.
Náhradnice: Čchiou-sia Cchuej, Jang Čchen, Tchien-tchien Luo, I Čchen, Ťia-čchi Čung.

Nový Zéland: O'Hanlonová – Daviesová, Gunsonová, Thompsonová, Hullová – Charltonová, Keddellová, Smithová, Michelsenová (C) – Merryová, Ralphová.
Náhradnice: Daveyová, Shannonová, Dickinsová, Joppová, Doarová.

Rozhodčí: Delforgeová (BEL), McCleanová (TTO).
Číňanky se nachází v hodně složité pozici. Pokud chtějí v Tokiu bojovat o medaile, musí proti Novozélanďankám, které už jsou jednou nohou v play-off, bezpodmínečně uspět. Ani to by je ale nemuselo zachránit – pokud totiž Španělky v průběhu dne porazí outsidera v podobě domácí reprezentace, což není nepravděpodobné, snahy asijských hráček vyjdou vniveč. Jak to dopadne?
Příjemnou sobotu u sledování olympijského hokeje! Poslední hrací den skupinové fáze ženského turnaje otevře souboj mezi Čínou a Novým Zélandem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 02:30.