OH - Pozemní hokej (ženy) - Neznámý - Neznámý -  ONLINE PŘENOS -  2. srpna 2021   14:00

Španělsko – Velká Británie

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a dalších olympijských přenosů se budu těšit na počtenou.
Nájezdové drama zvládly pozemní hokejistky Velké Británie, které doplnily semifinálovou čtyřku a zahrají si o medaile.

Britky v průběhu utkání dvakrát vedly, soupeřky se ovšem dokázaly v obou případech dotáhnout. V dovednostní disciplíně otevřela skóre ve druhé sérii Hannah Martinová, jež tak dala psychickou výhodu na stranu Britek. Španělkám se nájezdy vůbec nedařily, zatímco za Ostrovanky uspěla i ve třetí sérii Sarah Louise Jonesová a bylo tak jasné, že Pérezová musí dát. To se jí ovšem nepovedlo ani nadvakrát, čímž ukončila zápas v neprospěch svého týmu.

Velká Británie vyzve v souboji o finále Nizozemky, které si poradily 3:0 s Novým Zélandem a na turnaji dosud neprohrály.
Je rozhodnuto! Beatriz Pérezová musela proměnit, což se jí nepodařilo. Po prvním neúspěchu dostala ještě jednu možnost kvůli provinění brankářky, ale selhala i napodruhé. Po bekhendové kličce střílela do Hinchové a dorážku poslala nad bránu.
Britky jsou blízky! Sarah Louise Jonesová naznačila kličku do bekhendu, čímž gólmanku nachytala. Míček si pak stáhla do forhendu a uklidila jej do odkryté brány. Španělky musí dát!
Geogina Olivaová zkusila kličku do bekhendu, avšak Hinchová nadále kraluje. Položila se na zem a nepustila míček za svá záda.
Hannah Martinová otevírá skóre! Po bekhendové kličce ještě ležící Ruízová dosáhla, ale s dorážkou už nemohla udělat vůbec nic.
Červené světlo se rozsvítilo i po nájezdu Begony Garcíaové. Střelu k levé tyčce Hinchová vyrazila do zámezí.
Anna-Frances Tomanová rovněž nedokázala vstřelit gól, po první vteřiny je tak skóre bezbrankové. Gólmanku neprostřelila ani nadvakrát.
Clara Ycartová se rozběhla, položila si gólmanku, ale neuspěla! Střelu poslala do její výstroje.
Začaly samostatné nájezdy.
O posledních čtvrtfinalistkách olympijského turnaje v pozemním hokeji rozhodnou samostatné nájezdy! I ve druhé polovině skóroval každý tým po jednom gólu. Britkám vrátila vedení Fiona Anne Cracklesová, avšak v poslední čtvrté čtvrtině upravila na konečných 2:2 Berta Bonastreová, jež využila zaváhání obránkyně.
60'
Čtvrtá čtvrtina skončila.
59'
Defenziva v červeném zdvojila Martinovou, která tentokráte bez úspěchu hledala cestu až k bráně. Španělky si mohou odškrtnout další výborně ubráněnou akci.
58'
Z nouze vypálila Barriosová, již balónek směřoval z dobré střelecké pozice. Skočila po něm a bekhendem ho napálila výrazně vedle brány.
57'
Ostrovanky pokračují ve vyvíjení drtivého tlaku na soupeřky. Ty si však vedou statečně a drží s favoritem skvělý výsledek.
56'
Co chybělo! Hannah Martinová opět ukázala individuální dovednosti, když se po pravé straně dostala přes dvě protihráčky do kruhu soupeřek. Překonala i gólmanku střelou mezi betony, od gólu jí ovšem zabránila pravá tyč!
55'
Rozhodčí přerušily hru a nařídily rozehrávku od poloviny hřiště ve prospěch Britek. Po souboji došlo ke hře nohou v podání Iglesiasové.
54'
Příliš dlouho držela balónek na hokejce Martinová. Nezbavila se jej ani v momentu, kdy se k ní přiblížila Mejíasová, která míček vypíchla a odpálila do bezpečí.
53'
Některé hráčky se na drama ani nemohou dívat, Olivaová nervózně schovává hlavu v dlaních. Hráčky ví, že jde o hodně.
52'
Začínáme prakticky od znovu, ačkoli do konce základní hrací doby zbývá posledních osm minut. Rozhodovat nyní bude každá chybička.
51'
Španělsko právě vstřelilo branku!

Jako blesk z čistého nebe přichází vyrovnání! Unsworthová selhala při odpadlu míčku z obranného kruhu, načež Rieraová posunula na BERTU BONASTREOVOU. Španělka si hokejkou udržela míček ve vzduchu, aby jej následně ještě před dopadem poslala pod břevno mimo dosah Hinchové – 2:2.
50'
Naopak vystartovala do slibného protiútoku Hannah Martinová. Kličku do středu ovšem naznačovala příliš dlouho, Ycartová jí míček vypíchla.
49'
Španělky vybojovaly trestný roh, z nějž se jim dnes už jednou podařilo skórovat. Jenže už podruhé v řadě selhalo zpracování.
48'
Půlkruh soupeřek navštívily rovněž Britky. Ale ani ony si požadovaný penaltový roh nevybojovaly, budou rozehrávat z větší vzdálenosti.
47'
Rozehrávka čtvrté čtvrtiny patřila Španělsku. To se dostalo až do blízkosti britského půlkruhu, žádnou šanci si ale nakonec vytvořit nedokázalo.
46'
Čtvrtá čtvrtina začala.
45'
Konec třetí čtvrtiny.
45'
Španělsko mělo v závěru vekou příležitost, kterou ale Jiménezová neproměnila, gólmanka Hinchová včas srazila betony k sobě. Následoval ještě penaltový roh a zelená karta pro Cracklesovou, ale Ycartová si neporadila se zpracováním těžké nahrávky.
44'
Rayerová chtěla trefit nohu sokyně a tím přerušit hru, nicméně ji trefila smolně o hokejky, čímž vlastně darovala hrací předmět do držení konkurentek.
43'
Po delší době kombinují Španělky, ale hodně daleko od vlastní brány. Z vlastní poloviny se Petchameová s balónkem na hokejce jen těžká dočká vyrovnání.
42'
Olivaová se hodně diví, že rozhodčí přisoudily balónek soupeřkám. Měla pocit, že totiž dokázala trefit náčiní jedné z protihráček.
41'
Ostrovanky kontrolují hru. Drží dění daleko od vlastní brány a soupeřky k ničemu nepouští. Iniciativu, zdá se, definitivně převzaly do vlastních rukou.
40'
Trest Ycartové vypršel, španělské pozemní hokejistky hrají v plném počtu. Podaří se jim vyrovnat i podruhé, nebo si již Britky náskok udrží, případně navýší?
39'
Hráčky v bílých dresech se probojovaly do španělského půlkruhy, ale penaltový roh vybojovat v tomto případě nedokázaly, Iglesiasová hrála hokejkou.
38'
Přesilová hra Velké Británie pochopitelně pokračuje. Pokud by dokázala skórovat znovu, byla by to pro Španělky možná rozhodující rána pod pás.
37'
Velká Británie právě vstřelila branku!

Do třetice Ostrovanky trestný roh přetavily v gól! FIONA ANNE CRACKLESOVÁ po sklepnutí od spoluhráčky vypálila nechytatelnou ránu do pravé šibenice, míček proletěl nad hlavou u tyčky bránící Barriosové – 1:2.
37'
Důležitý moment zápasu? Clara Ycartová obdržela za vražení do soupeřky zelenou kartu, na Britky tak čeká dvouminutová přesilovka.
36'
Kam se také španělská kapitánka dostala, ale jen na chvilku. Poté, co adresovala těžkou nahrávku Jiménezové, se její spoluhráčce balónek odrazil do těla, jímž se hrát nemůže.
36'
Hodně odvážně proběhla Carlote Petchameová kolem dvojice protihráček. Nicméně se dostala za jejich záda a může pokračovat na útočnou polovinu.
35'
Jak Španělky vstoupily aktivně do začátku utkání, tak nyní nechávají hrát spíše soupeřky. Zřejmě chtějí pošetřit síly před závěrem, kde budou hodně potřeba.
34'
Netrvalo dlouho, než si Britky vzaly balónek zpátky do své moci. Tomanová obtěžovala Olivaovou tak dlouho, až ji přiměla zaváhat.
33'
Míček se stěhuje zpět na hokejky Španělek. Townsendová se provinila proti pravidlům, když si balónek přikopla do běhu.
32'
Rozehrávku Rieraové vystihla Martinová, která v pokleku vyslala na zteč Unsworthovou, jíž nevyšla nahrávka na McCallinovou.
31'
Začala třetí čtvrtina.
Poslední čtvrtfinále pozemního hokeje žen nabízí velmi vyrovnanou podívanou. Do vedení se v v 17. minutě dostaly favorizované Britky zásluhou pěkné individuální akce Hannah Martinové, avšak Španělky dokázaly o tři minuty později odpovědět Belenou Iglesiasovou, jež stála na konci výborné sehraného penaltového rohu. Ani jeden z týmů nemá nijak výrazně navrch, i druhá půle slibuje napínavou podívanou.
30'
Konec druhé čtvrtiny.
29'
Tvrdou srážku s protihráčkou tvrdě rozdýchává Owsleyová, která musela vystřídat. Rozhodčí situaci vyhodnotily jako čistý souboj.
28'
Odvážná rozehrávka Martinové vyšla. Tato hráčka si zřejmě zvýšila sebevědomí vstřeleným gólem. Aby se jí ovšem přílišné riskování časem nevyplatilo.
27'
Brejkovou akci táhla po levé lajně Iglesiasová. Bránící Robertsonová jí ale chytře vypíchla míček, který se jí odrazil do nohy Španělky, ty tak o balónek přišly.
26'
Hokejistky Velké Británie začínají přitápět pod kotlem, určitě by rády šly do šaten za příznivého stavu. Oba týmy však zatím hrají do defenzivy velmi dobře.
25'
Ostrovanky ovšem, na rozdíl od protihráček, dnes už napodruhé velké výhody nevyužily. Mizernou střelu Jonesové po zemi zastavila hokejkou Rieraová.
24'
Trpělivou hrou zkouší uspět také Britky. A moc nechybělo. Do půlkruhu Španělska si naběhla Townsendová, jejíž kličku nohou zastavila Jiménezová. Následuje penaltový roh.
23'
Pochopitelně se ale hraje na góly a vedlejší statistiky jsou vedlejší. Brity už jednou ukázaly, že dokáží udeřit zničehonic.
22'
Hokejistky z Pyrenejského poloostrova jsou výrazně aktivnějším týmem. A to hlavně co se týká držení balónku, který soupeřkám půjčují je výjimečně.
21'
Po ztrátě Martinové vyběhla do protiútoku Alicia Magazová. Rychle ji ovšem zakřižovaly dvě soupeřky, přes které se Španělka neprobila.
20'

Je vyrovnáno! Španělky dostaly výhodu penaltového rohu, který sehrály fantasticky. Lópezová střílenou přihrávkou našla hokejku BELENY IGLESIASOVÉ, která poslala míček do levého horního rohu brány, zcela mimo dosah gólmanky – 1:1.
20'
Nebezpečná tečovaná střela Iglesiasové málem skončila v bráně. Překvapená Hinchová si mohla oddechnout, míček projel vedle její pravé tyče.
19'
Odvážný dlouhý nástřel Petchameové vůbec nevyšel. Vystartovala za ním Rieraová, nicméně míček dostihla až mimo hrací plochu.
18'
Britky jsou ohromně nabuzené. Okamžitě se natlačily zpátky na polovinu soupeřek, kde se ale jedna z hráček provinila hrou nohou.
17'

Britky se ujímají vedení! Parádní individuální akcí se prezentovala HANNAH MARTINOVÁ, jež se kličkou dostala za záda obránkyně až do španělského půlkruhu, z nějž vypálila mezi betony Ruízové – 0:1.
16'
Konečně se Španělky dostaly k zakončení. Bekhendem zkoušela štěstí Jiménezová, ale britskou bránu minula.
16'
Druhá čtvrtina začala.
15'
Konec první čtvrtiny.
14'
Míček si několikrát vyměnily Lópezová s Iglesiasovou, což jsou hráčky, které jsou nejblíže vlastní brankářce. Dopředu neměly kudy a na koho.
13'
Barriosová přecenila rychlostní schopnosti spoluhráčky Ycartové. Adresovala jí nahrávku, za níž neměla sebemenší šanci doběhnout.
12'
Vyloučení Jonesové je minulostí. Hokejistka reprezentující Velkou Británii se vrátila do hry a okamžitě se zapojila do výpomoci v defenzivě.
11'
Britky ovšem brání skvěle. Protihráčky zatím nepustily do žádné šance, který by byť jen zaváněla gólem. Brankářka Hinchová zůstává bez práce.
10'
Sarah Louise Jonesová si za svůj skluz vysloužila kartu zelené barvy. To znamená, že si Španělsko zahraje dvouminutovou přesilovku.
9'
Individuální dovednosti ukázala Aisnleyová, když se stahovačkou zbavila jedné soupeřky, a když se blížila mezi další dvě, tak jednu trefila do nohy, aby udržela míček v držení britského týmu.
8'
Kromě trestného rohu se zatím nic moc zajímavého neděje. Španělsko sice kombinuje, jenže víceméně pouze v polovině hřiště.
7'
V obraně příkladně zabojovala Olivaová. Proti dvěma protihráčkám udržela balónek na hokejce a vyběhla s ním až na útočnou polovinu.
6'
Favoritky přežily první velkou šanci a dostalo důrazné varování, že další nepozornost by jim už nemusela projít. Hokejistky v červeném kontrolují míček na hokejkách.
5'
První velká příležitost gólem nekončí. Vystřelila Rayerová, avšak přímo do gólmanky Ruízové, která balónek bezpečně vyrazila.
4'
První trestný roh rozehrají Britky. Ansleyová se krásně probojovala až do brankoviště, kde trefila soupeřku do nohy. Nebylo co řešit.
3'
Dolní končetinou posléze zahrála také Španělka Lópezová, jež nezvládla zpracování pouze hokejkou. Připravila tak tým o míček.
2'
Španělsko od úvodních vteřin kombinuje na polovině soupeřek. Hru na pár okamžiků přerušila Tomanová, jež zahrála nohou.
1'
Britky o utkání nastoupily v bílých dresech, Španělky hrají v červeném. Mírnými favoritkami jsou hráčky z Pyrenejského poloostrova, jež postoupily ze skupiny z druhého místa.
Zápas začal.

Španělsko: Ruízová – Ycartová, Petchameová (C), Lópezová, Iglesiasová, Rieraová, Ponsová, Garcíaová, Pérezová, Olivaová, Jiménezová.
Náhradníci: Barriosová, Bonastreová, Mejíasová, Torresová-Quevedová, Magazová.

Velká Británie: Hinchová – Unsworthová, Tomanová, Jonesová, Townsendová, Robertsonová, Rayerová, Ansleyová, Pearneová-Webbová (C), McCallinová, Owsleyová.
Náhradníci: Martinová, Petterová, Wilikinsonová, Cracklesová, Balsdonová.

Rozhodčí: Neumannová (AUS), Rostronová (RSA).
Velká Británie

Přestože hokejisty Velké Británie postoupily do čtvrtfinále ze třetího místa a čeká je utkání s druhým týmem z druhé skupiny tedy Španělskem, budou považovány za favoritky na postup. Ostrovankám také nevyšel vstup do turnaje, když prohrály 1:2 s Německem. Po dvou vítězstvích 4:1 nad Jihoafrickou republikou a Indií přišla očekávaná porážka s favorizovanými Nizozemkami, skupinu pak Britky zakončily vítězstvím 2:0 nad Irskem.
Španělsko

Španělky vstoupily do turnaje mizerně, když na úvod podlehly silné Austrálii, načež prohrály 0:3 s Argentinou. Posléze ale zabraly a postupně porazily Nový Zéland, Čínu i Japonsko. Navíc využily faktu, že Argentina překvapivě padla s Novým Zélandem a díky lepšímu skóre se tak celek z Pyrenejského poloostrova dostal do play-off z druhého místa, takže dostal pro čtvrtfinále přijatelnějšího soupeře.
Všem sportovním fanynkám a fanouškům přeju krásné pondělní odpoledne. Vítám vás u sledování čtvrtfinále utkání pozemního hokeje žen, v němž změří síly Australanky a Britky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 14:00.