OH - Pozemní hokej (ženy) - Neznámý - Neznámý -  ONLINE PŘENOS -  4. srpna 2021   12:00

Argentina – Indie

Argentina to dokázala, v možná až nečekaně vypjatém semifinále vyhrála 2:1, přestože už v úvodních minutách prohrávala 0:1. Stav otočila a uhájila si ho až do posledních chvil. Ve finále se tak utká s Nizozemskem, které porazilo Velkou Británii 5:1 Indii čeká souboj o bronzovou medaili právě s Británií 06.08. ve 03:30 našeho času. Finále je na programu tentýž den ve 12 hodin.
Konec zápasu
00:08'
Argentinky vyhodily míček přes celé hřiště a už se pomalu chystají slavit!
00:17'
Ohromně důležitý zákrok teď předvedla Succiová, která zbystřila míček, který se nečekaně odrazil k Indce ve střeleckém kruhu a ta ho tečovala na branku.
01:35'
Další špatná indická přihrávka poslala do rychlého brejku dvě argentinské útočnice, které sice gól nakonec nezaznamenaly, ale aspoň opět ukrojily podstatnou část ze zbývajícího času.
02:10'
Argentinky drží míček v posledních minutách skoro jen na útočné polovině a moc ho protihráčkám nepůjčují. Od finále je dělí skoro jen dvě minuty.
03:53'
Další akce Indie skončila ve třetí čtvrtině herní plochy. Teď už je opravdu bez sil a vypadá to, že dnes už branku nezaznamená.
05:45'
Už to pomalu vypadá, jako by Asiatkám došly síly. Jejich aktivní pressing je pryč, už se ani tolik nedostávají k míčku a pouštějí soupeřky do hry.
06:47'
Merinová se krásně protáhla podél vnější brankové čáry poté, co si míček několikrát přiťukla hokejkou ve vzduchu. Jenže před branku se dostala už bez něj.
07:31'
Snad poprvé se do útoku dostaly v poslední čtvrtině i hokejistky Argentiny. Ty chvíli kombinovaly u vnější brankové čáry, ale absolutně nic z toho nebylo.
09:06'
Hráčky z Asie nakonec po další akci vybojovaly trestný roh. Vypálily velmi dobře, ale pohotovým zákrokem ve skoku do pravé strany se blýskla gólmanka Argentiny Succiová.
09:34'
Indky dlouho kombinoval na pravé straně. Nakonec ale nic nezískaly. Není z toho ani střela.
10:49'
Lalremsiami tečovala tvrdou střelu spoluhráčky těsně před gólmankou Succiovou. Míček se proletěl kousíček od pravé tyčky z pohledu hráčky!
12:14'
Reprezentantky Indie velmi dobře napadaly a několikrát získaly míče k z argentinské rozehrávky. Stále si ale nevypracovaly žádnou pořádnou střeleckou pozici.
13:30'
Indky do poslední čtvrtiny vlétly opravdu ve vysokém tempu. Vždyť je dělí jediný gól. Argentina se patrně chce zatáhnout a hlavě si hlídat defenzívu.
Čtvrtá čtvrtina
00:15'
Třetí čtvrtina se už spíše dohrává. Oba týmy chtějí pošetřit síly na poslední, závěrečnou část. V ní bude muset Indie opravdu zabrat.
01:32'
Indky se konečně prezentovaly zajímavějším útokem, ale nakonec se stejně nedostaly ke střele. Na hranici střeleckého kruhu byl míček zablokován.
03:02'
Další faul Argentiny opět přenechává míček soupeřkám. Jihoameričanky s tím ale hrubě nesouhlasí. Dnes mají se sudí obrovský problém a už jsou hodně naštvané.
04:01'
Argentina má o malinko větší držení míčku 52%. Indie se hodně zlepšila, protože na konci první čtvrtiny se ho skoro nedotýkala a takových pasáží bylo více.
05:24'
Argentina se valila do brejku, ale po faulu musela odevzdat míček. Na polovině zůstaly jen dvě Indky a brankářka, ostatní se všechny nastěhovaly před branku Argentiny.
07:06'
Je tady první zelená karta zápasu. Tu obdržela Neha Neha.
08:08'
Barrionuevová několikrát zkoušela přihrát spoluhráčce ve střeleckém kruhu, ale ani jednou se jí to nepovedlo, Vždy pak vybojovala míček zpátky a zkusila to znovu .To se opakovalo asi čtyřikrát.
Gól byl uznán, Argentina vede 2:1!
09:55'
Trestný roh se opakoval a tentokrát už úspěšně. Barrionuevová sice tvrdou ránou trefila jednu ze soupeřek, ovšem od ní se míček odrazil do pravého dolního růžku branky Indie. Sudí ještě branku neuznává, půjde se radit s ostatními.
10:10'
Jihoameričanky měly k dispozici trestný roh. Ten ale zahrály špatně, míček vypálil potáhnutím a to šlo přímo do jedné z bránících Asiatek.
10:40'
Jedna z hráček v záložní řadě chtěla přenést hru dlouhým obloučkem. Ten nasměrovala na Jankunasovou, ale ta ho jen sklepla k Indce a už nezískala.
11:39'
Argentinské hokejisty ještě protestovaly a stěžovaly si u rozhodčích, ale nebylo jim to nic platné. Nyní už jsou opět v útoku.
12:23'
Albertarriová práskla holí do míčku těsně před brankovou čarou, bekhendem a úplně naslepo. Ten se odrazil před branku a jedna z Indek ho srazila na zadní tyčku! Obrovská šance.
14:24'
Třetí čtvrtina se už rozběhla a oba týmy do ní vstoupily spíše opatrně, než aby se někam hnaly. S míčem pomaleji kombinují a neženou se do žádných zběsilých útoků.
Třetí čtvrtina
01:54'
Vypadá to, jako by hokejistkám došel dech. Jako by se zápas spíše dohrával do pauzy v polovině.
03:04'
Následoval trestný roh i na druhé straně. Ovšem nebyl vůbec povedený, střelkyně míček napálil jen do boty jedné z Indek v obraně.
03:53'
Měl následovat další trestný roh, ale po dlouhých dohadech a poradě sudích byl nakonec odvolán.
04:03'
Obrovská chyba. Indky totálně zaváhaly, když se hráčka, která měla střílet netrefila do míčku a málem z toho byl brejk, protože jedna argentinská hráčka přebrala míček a rozběhla se kupředu.
04:09'
Je tu ale další trestný roh Indie a tak i další skvělá příležitost ke skórování.
04:20'
Trestný roh nebyl úspěšný. Nebyl moc dobře rozehrán a následná střela mířila jen do některé z hráček Argentiny.
04:28'
Katariya byla bráněna nedovoleně. Z šance Indek bude aspoň trestný roh.
05:40'
Trinchinettiová vypálil z dálky. Míček se nesl směrem na branku, ale nakonec skončil těsně vedle ní a nic z toho není.
08:16'
yní sledujeme pasáž bez nějakých šancí. Oba týmy si v podstatě jen mění míček při vstupu do útočné čtvrtiny.
10:17'
Indie málem chybovala v obraně. Rychlý pas jedné z hráček ze záložní řady propadl obránkyni Kaur a mířil na branku. Nakonec ho ale dobře vykopla Savida.
11:12'
Albertarriová předvelda parádní sprint po levé straně, aby udržela míček před čárou, což se jí nakonec i povedlo, ale pak ho Indky ukradly.
12:29'
Do třetice to už vyšlo! Sauze Valezová míček parádně zpracovala a posunula pro Barrionuevovou která skvělou diagonální ránou poslal míček do pravé části branky – 1:1.
12:47'
Granattová šla do šance jedna proti čtyřem. Nalevo jí ale přiběhla pomoct Albertarriová, která vybojovala trestný roh.
13:47'
Ne, trestné rohy Argentině zatím nejdou. Tenhle byl i špatně rozehraný, než si spoluhráčky stihly míček zpracovat, už u nich byly Indky. Jihoameričanky tak musely kombinovat a nakonec ani nevypálily.
13:56'
Druhá čtvrtina začíná trestným rohem Argentiny. Napodobí předchozí dobrý start Indek?
Druhá čtvrtina
00:30'
Vedle střeleckého kruhu u branky Argentiny se střetly Navneet a Gorzelanyová. Obě hráčky do sebe tvrdě narazily hlavami. A obě nyní potřebují ošetřit.
01:26'
Argentina to zkouší dlouhými pasy na křídla za obranu Indie. Jenže tam se většinou míček od hole hráček odrazí a putuje za čáru.
02:12'
Indky se dostlaly ke střeleckému kruhu, ale následně nedokázaly vypracovat žádnou dobrou pozici a zahrály až do své obranné čtvrtiny.
03:20'
Julia Jankunasová si vyběhla na pravé křídlo pro přihrávku do běhu, ale míček jí utekl za brankovou vnější čáru.
04:04'
Oba týmy si několikrát po sobě měnily míček. Na pořádnou šanci už čekáme hodně dlouho. Neviděli jsme ani žádno ustřelu snad za poslední tři čtyři minuty.
06:10'
Vzdušný míček, který přeletěl celé dvě čtvrtiny hrací plochy, zpracovala jedna z Indek. Tím zachránila svůj tým, protože jinak by argentinská útočnice mohla postupovat sama na branku.
07:23'
Trestný roh ale hráčkám z Jižní Ameriky absolutně nevyšel. Míček se odrazil někam za mantinel do rohu.
07:31'
Argentina se dostala do dobré šance, Sanchez Mocciaová se pak dostala do kolize s jednou z protihráček a je z toho trestný roh pro argentinu.
08:33'
Jihoameričanky míček drží podstatně více času, než soupeřky. Moc se ale nedostávají do zakončení, spíše jen kombinují na polovině svých soupeřek.
09:45'
Albertarriová to zkusila z ostrého úhlu nemířenou ránou z bekhendu. Míček trochu nadělal brankářce Savidě problémy, ale nakonec ho dokázala rozehrát.
10:41'
Indky kombinovaly na třetí čtvrtině hřiště, ale následně chybovaly v přihrávce a rychle se naskytla akce tři na tři pro Argentinu. Ta ale nezakončila.
11:51'
Pokus Merinové končí neúspěšně. Indie si vzala míček a pronikla do útočné čtvrtiny.
12:38'
Argentinské ženy ukázaly parádní kombinaci, díky které prošly z vlastní obranné čtvrtiny až k brance soupeřek. Finální přihrávka byla ale hrozná a proto nakonec branka vůbec nebyla ohrožena.
13:25'
Tak pozor! Indie se dostává rychle do vedení! trestný roh byl využit! Míček si zpracovala Kaur, která se do něj následně i opřela a o nohu brankářky ho dostala do svatyně Argentiny! – 0:1.
13:27'
Indie si připsala velmi dobrý útočný pokus, ze kterého nakonec vytěžil alespoň trestný roh.
První čtvrtina

Argentina: Succiová – Gorzelanyová, Raposo Ruiz de los llanosová, Forcheriová, Barrionuevová (C), Costa Biondiová – Toccalinová, Alonsová, Sanchez Mocciaová, Sauze Valdezová, Trinchinettiová, Reteguiová, Maccariová – Albertarriová, M. J. Granattová, Merinová, M. V. Granattová, Jankunasová

Indie: Savida – Kaur, Ekka, Khokhar, Pradhan, Udita – Kaur, Monika, Nisha, Toppo, Pukhrambam, Tete, Neha – Devi, Katariya, Lalremsiami, Kaur, Rani (C)
Argentina

Argentina se na turnaji prezentuje hezkou hrou. V základní skupině skončila třetí, když prohrála první a poslední zápas s Novým Zélandem, přesněji Argentinou. S devíti mody se o příčku mohla dělit i se druhým Španělskem, které zaznamenalo stejný bodový zisk, avšak to mělo o jeden gól lepší skóre. Ve čtvrtfinále si pak Argentinky překvapivě lehce poradily s Němkami, které vynulovaly a samy nastřílely tři góly.

Indie

Indie ve skupině skončila čtvrtá. S pouhými šesti body jen fous postoupila do vyřazovací části, když vyhrála poslední dva zápasy skupiny s Irskem a JAR, oba shodně o jeden gól. Bylo tak překvapením, když se tato Indie dostala ve čtvrtfinále přes Australanky, které porazila 1:0.

Vzájemné zápasy

Oba týmy si proti sobě v historii zahrály dvakrát. V obou případech jasně vítězila Argentina, a to na LOH 2016 (5:0) a poté i ve Světové lize 2017 (3:0).
Turnaj pozemních hokejistek se přehoupl do vyřazovací fáze, v tomto duelu mezi Argentinou a Indií půjde o postup do finále.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 12:00.