OH - Pozemní hokej (ženy) - Neznámý - Neznámý -  ONLINE PŘENOS -  6. srpna 2021   03:30

Velká Británie – Indie

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji příjemné sledování Her a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Utkání je u konce a hráčky Velké Británie se mohou radovat z těsné výhry. Ve druhém poločasu předvedly obrat ve skóre, když ve 35. minutě srovnala Hollie Pearne-Webbová a vítěznou trefu si ve 48. minutě připsala po trestném rohu Grace Balsdonová. Poslední minuty už byly lehce rozhárané, Indie se marně snažila o tlak a vyrovnání skóre, takže duel o třetí místo skončil 4:3. Velká Británie se může radovat z bronzových medailí, Indii útok na první ženský cenný kov z Olympijských her nevyšel.
60'
Utkání skončilo
60'
Další ztráta Indie, Petterová vyváží míček na útočnou polovinu.
59'
Hráčky Velké Británie jsou po rychlém kontru na útočné polovině, tohle jim v tuto chvíli bohatě stačí.
58'
McCallinová schytala nepříjemný úder míčkem do hlavy, po chvilce ale vstala a po krátkém odpočinku bude pokračovat.
57'
N. Kaurová poslala z levé strany prudký pas, míček však pouze prolétl před brankou Madeleine Hinchové, nenašel se nikdo, kdo by jej sklepl.
56'
Hráčky Indie by potřebovaly finiš, nedaří se jim ale udržet míček na holích. O tlaku si tak mohou zatím nechat pouze zdát.
55'
Jonesová se zleva dostala po pěkné přihrávce do brankového území, na střelu už ale neměla čas, ani prostor.
54'
I ve čtvrté čtvrtině je nařízena pauza na občerstvení, trenéři toho využívají k předání několika taktických pokynů.
53'
Teteová neprošla pravou stranou, navíc se sama dopustila porušení pravidel.
52'
Indie sice dostala míček do branky, gól však nemohl být uznán pro přikopnutí.
52'
Indické hráčky si vybojovaly standardní situaci, jedná se o trestný roh, vše se ale ještě přezkoumává na videu.
51'
Žlutá karta pro Indii, dostala ji Sharmila Deviová.
50'
Nakonec z toho ale byl náznak brejku Velké Británie a do zakončení se dostávala Robertsonová. Byla ale vytlačena z úhlu a o míček ji pak obrana G. Kaurová.
49'
Townsendová zastavila výpad Indie, akce ale ještě bude pokračovat.
48'
Velká Británie právě vstřelila branku! Nakonec z toho byly trestné rohy hned tři, ten poslední byl rozehrán na GRACE BALSDONOVOU a ta svou střelu procedila přes Savitaovou za brankovou čáru. Velká Británie otáčí výsledek a vede 4:3.
47'
Trestný roh pro Velkou Británii, zakončení po zemi bylo sraženo a situace se bude opakovat.
47'
Indická hráčka si chvíli poležela, ale už ránu vydýchala a bude pokračovat.
46'
Rozehrávka šla na Ansleyovou, ta však svou prudkou střelou trefila Nishaovou do hrudi.
46'
Čtvrtá část nám začala zostra. Po faulu na Owsleyovou se bude rozehrávat trestný roh a Uditaová navíc dostala žlutou kartu.
46'
Začala čtvrtá čtvrtina.
45'
Konec třetí čtvrtiny.
45'
I když se hráčky Indie snažily a dokonce přišla jedna střela, Hinchová si své území uhlídala a jistým zákrokem udržela vyrovnaný stav.
45'
A skutečně je z toho trestný roh!
45'
Pokus o nahození před branku Hinchové byl sražen, kontroluje se video, zda bylo vše podle pravidel, nebo jestli se bude konat trestný roh.
44'
Finiš třetí čtvrtiny patří Velké Británii. Přes Savitaovou vznikl velký závar s několika pokusy o zakončení, gól však není ani z tohoto!
43'
Townsendová prostrčila míček na Petterovou, ta byla před brankou, jenže na gólmanku Indie si nepřišla. Ta vytáhla další povedený zákrok a udržela remízový stav.
42'
Nakonec z toho byla i střela z pravé strany, Savitaová prudkou ránu zvládla vyrazit. Velká Británie pokračuje v útoku.
41'
Hráčky v červeném kombinují na útočné polovině, Indie se ale pečlivě brání.
40'
Bez úspěchu skončila i akce Velké Británie, Owsleyová nezpracovala pas na pravé křídlo.
39'
Teteová tlačila akci Indie z pravé strany, přihrávka před branku ale zůstala bez dokončení, míček skončil mimo hrací plochu.
38'
Teplota v Tokiu se dnes drápe vysoko nad třicítku, rozhodčí tak v průběhu čtvrtiny nařizuje přestávku na občerstvení.
37'
Už se zase hrálo u branky Indie, ta byla dokonce po tvrdém souboji hráček lehce posunuta ze své pozice.
36'
Nebezpečnější byl ten druhý, střelu G. Kaurové musela Hinchová pohotově vyrážet.
36'
Indie v útoku, jsou tu hned dva rohové údery.
35'
Velká Británie právě vstřelila branku! No a pokračování akce přineslo vyrovnávací trefu. Od Jonesové se dostal míček před branku, po několika tečích se do něj opřela HOLLIE PEARNE-WEBBOVÁ a její golfák skončil v síti. Brankářka Raniová si sice na něj lehce sáhla, vyrazit jej však nedokázala – 3:3.
35'
Nepřesná rozehra Velké Británie, Lalremsianová však míček tečovala, útok tak pokračuje.
34'
Hráčky Velké Británie se začínají tlačit do útoku, prudký pas z pravé strany se snažila zpracovat Petterová, míček ji ale podjel pod holí.
33'
Nebylo to vůbec špatně rozehráno, u brankové čáry ale skvěle zasáhla Monikaová a čistě míček srazila.
32'
Po akci Jonesové s McCallinovou si Velká Británie vybojovala rohový úder.
31'
Indie zahajuje druhou půli postupnou rozehrávku u středu hrací plochy.
31'
Začala třetí čtvrtina.
Je za námi první poločas, který měl trochu pomalejší rozjezd, vše ale vynahradila druhá čtvrtina, ve které padlo hned pět branek. Hned v jejím úvodu se po akci pravou stranou prosadila Elena Sian Rayerová a když po chvíli skórovala z bekhendu Sarah Robertsonová, vypadalo to na snadnou práci Velké Británie. Jenže Gurjit Kaurová dvěma góly po trestných rozích srovnala a ve 29. minutě Indie dokonala obrat po akci levou stranou a přesné střele Vandany Karariyaové k tyči. Indie tak vede 3:2 a má našlápnuto k vůbec první medaili z Olympijských her.
30'
Konec prvního poločasu.
30'
Ještě jeden pokus Velké Británie o případné srovnání před odchodem do kabin, Indie ale výpad zastavila kousek za půlkou.
29'
Indie právě vstřelila branku! Neskutečné, je tu velice rychlý obrat ve skóre. Z levé strany se míček dostal před branku Velké Británie, po několika odrazech se dostal na hůl VANDANY KATARIYAOVÉ a ta jej pohotově uklidila k tyči. Rozhodčí si pak ještě nechala zkontrolovat video, zda nedošlo ke hře nohou, po chvíli ale gól definitivně uznala – 2:3.
28'
Velká Británie je po ztrátě dvoubrankového náskoku hodně zaskočená, Indie přebírá iniciativu.
27'
Mnoho nescházelo a Indie vedla. Do brejku se dostala Deviová, nasadila blafák gólmance, jenže poté v plné rychlosti zakončila vedle.
26'
Indie právě vstřelila branku! A je srovnáno. Indické hráčky zvládly rozehrávku na jedničku, míček byl opět připraven pro GURJIT KAUROVOU a ta svůj švih uklidila přesně k levé tyči branky Madeleine Hinchové – 2:2.
26'
Další rohový úder pro Indii, Teteová se už prodírala před branku a obrana Velké Británie zahrála nohou.
25'
Indie právě vstřelila branku! Rohový úder byl využitý, po zastavení míčku se do něj opřela GURJIT KAUROVÁ a její švih se i přes snahu obrany dostal do branky – 2:1. Máme tu tak zdramatizování konce první půle.
10'
Tomanová zablokovala prudkou střelu nohou, situace se bude opakovat.
25'
Indie může zareagovat z trestného rohu.
24'
Velká Británie právě vstřelila branku! A je to o dva góly. Po akci pravou stranou přišla přihrávka na střed, tu si zpracovala SARAH ROBERTSONOVÁ a prudkým bekhendem vyslala střelu, která se od tyče odrazila za brankovou čáru – 2:0.
23'
Zelenou kartu dostala Nishaová z Indie.
22'
Hráčky Velké Británie se snaží presovat a napadat rozehru soupeřek, předvádí v horkém počasí velice fyzicky náročný hokej.
21'
Už se zase hraje na opačné straně, z dálky se o střelu pokoušela Townsendová, obrana Indie dokázala pokus zastavit.
20'
Tak tohle bylo hodně překombinované bez pořádné střely, N. Kaurová se pak sama dopustila faulu.
20'
Roh pro Indii.
19'
Zatím největší šance Indie na skórování. Z pravé strany se míček dostal před branku, následnou ránu zadovkou ale Hinchová dokázala vyrazit svou holí!
18'
Akce byla rozehrána s úmyslem nahození na Jonesovou, ta sklepávala těsně vedle branky.
18'
Ten skončil trestným rohem po hře nohou v podání Uditaové.
12'
Další výpad evropských hráček skončil ještě před zakončením, Indie ale míček pouze odevzdala a je tu další protiútok.
16'
Velká Británie právě vstřelila branku! Dlouhou přihrávku na pravé straně přijala ELENA SIAN RAYEROVÁ, pronikla k brance a její přihrávku na střed si Ekkaová srazila do vlastní branky! Nešťastný okamžik pro Indii, Velká Británie vede 1:0.
16'
Začala druhá čtvrtina.
15'
Konec první čtvrtiny.
15'
Poslední akce první čtvrtiny skončila v zámezí, Nehaová nezpracovala prudkou přihrávku na pravé straně.
14'
Townsendové utekl míček od hole, Indie může na chvíli vydechnout a rozehrát.
13'
Indické hráčky začínají lehce ztrácet na rychlosti, soupeřky se tak poměrně snadno dostávají na útočnou polovinu. Koncovka však zatím vázne.
12'
První velká šance Velké Británie. Do trestného území se nejprve probila Rayerová, její střelu brankářka zvládla vykopnout a ta si poté poradila i s dorážkou Jonesové!
11'
Další akce Velké Británie pravou stranou, Savitaová si však svůj prostor pohlídala.
10'
Rozehra ale vůbec nevyšla a pískalo se ještě dříve, než hráčky Velké Británie zpracovaly a vystřelily.
10'
Owsleyová se zprava nahrnula do trestného území, její akce byla přerušena nedovoleným způsobem a Velká Británie má k dispozici trestný roh.
9'
Chyba Indie při rozehře do šířky, Pradhanové utekl míček do zámezí.
8'
Už se hrálo na opačné straně, ale ani tady to ke střele nevedlo a McCallinová nakonec faulovala.
7'
Indie zase u míčku, zkoušela to pravou stranou, pro těsné přistoupení soupeřek ale nedokázala dostat hru před Hinchovou.
6'
Nepovedlo se to ani indickým hráčkám, N. Kaurová hledala Raniovou, druhé jmenované míček odskočil od hole.
5'
Zatím sledujeme hodně opatrně vedené utkání, čekáme na první střelu na branku.
4'
Po zisku míče to vypadalo, že se Indie dostane do brejku, jenže Raniová lehce zaváhala a na středu prováhala dobrý okamžik pro zakončení.
3'
Indie poprvé na delší dobu u míčku, zatím ale sledujeme pouze postupnou rozehrávku do šířky.
2'
Byla to dobře rozehraná akce, následovala střela do horní části branky, Savitaová ale vytáhla skvělý zákrok levou rukou a dostala míček nad břevno.
2'
Je tu první rohový úder pro Velkou Británii, nařízen byl po hře nohou v podání G. Kaurové.
1'
Velká Británie v prvním útoku, Owsleyová byla vytlačena mimo hrací plochu.
1'

Velká Británie: Hinchová – Unsworthová, Tomanová, Wilkinsonová, Ansleyová, Pearne-Webbová (C), Cracklesová, Balsdonová, Costellová – Evansová, Martinová, Townsendová, Robertsonová, Petterová, McCallinová, Jonesová, Rayerová, Owsleyová.

Indie: Savitaová – G. Kaurová, Ekkaová, Khokharová, Pradhanová, Uditaová – N. Kaurová, Monikaová, Nishaová, Toppoová, Pukhrambamová, Teteová, Nehaová – Deviová, Katariyaová, Lalremsiamiová, Kaurová, Raniová (C).

Rozhodčí: Joubertová (RSA), Meisterová (GER)
Oba týmy jsou již na hrací ploše, po národních hymnách může začít samotný zápas.
Zápas na Oi Hockey Stadium North Pitch začne ve 3:30, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.
Velká Británie

Hráčky ostrovního celku se po postupu ze skupiny utkaly se Španělskem, duel dospěl po výsledku 2:2 do nájezdů a ty hráčky Velké Británie vyhrály 2:0. V semifinále však byl nad jejich síly tým Nizozemska, ten se se soupeřkami nepáral a vyhrál jasně 5:1. Velká Británie si tak zahraje o bronz a v dnešním utkání bude velkým favoritem.

Indie

Indické hráčky překvapily ve čtvrtfinále Austrálii, zápas rozhodla jediná branka a najednou tu bylo semifinále. Tam Indie narazila na Španělsko, konal se další dramatický a těsný zápas, ve kterém Španělky vyhrály 2:1. Dnes může Indie pouze překvapit, rozhodně se ale pokusí o další překvapení a zisk bronzu.
Dobré ráno u pozemního hokeje. Společně se podíváme na souboj o třetí místo v turnaji žen, střetnou se Velká Británie a Indie.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 03:30.