ZOH - Curling - Smíšené dvojice - dopolední program -  ONLINE PŘENOS -  7. února 2022   02:05

Ukončeno

Smíšené dvojice - dopolední program

Přenos se aktualizuje automaticky

Poslední zápasy základní skupiny jsou minulostí, semifinálová čtveřice je známá! Zbývalo vyřešit poslední tajenku, a sice kdo doplní Itálii, Velkou Británii a Norsko. A nakonec je to Švédsko, které si prodlouží svůj pobyt na turnaji, byť dnešní program proseděl tento mix u televize, u níž držel palce Italům. Dosud neporažený tým hrál právě proti Kanadě a získanou dvojkou v osmém endu posunul utkání do extra endu, v němž měl svůj kámen o milimetry blíže středu, kýžený bod tak připadl jemu.

Vítězstvím se s olympijským turnajem rozloučili čeští manželé Paulovi. Ti předvedli parádní obrat, když ještě po pátém endu prohrávali s Čínou 1:6, ale v šestém endu získali čtyřku, v sedmém jedničku a v osmém dvojku, po závěrečném kameni se tak mohli radovat z vítězství 8:6. Na turnaji končí na velmi pěkném šestém místě.

Ve zbylých dvou zápasech zvítězili papírové favorité. Velká Británie porazila Spojené státy americké 8:4, Norsko si poradilo se Švýcarskem výsledkem 6:5.
Výsledky:

Švýcarsko – Norsko 5:6
Kanada – Itálie 7:8
Spojené státy americké – Velká Británie 4:8
Česko – Čína 8:6
Program skončil.
Tak to je neuvěřitelné. V extra endu zápasu mezi Kanadou a Itálií zůstaly ve středovém kruhu jen dva kameny. Pouhým okem nebylo možné rozpoznat, který je úplnému středu blíže. Do akce tedy musela kamera, jež o pár milimetrů přisoudila vítězství Italům. Kanada tedy na turnaji končí, do semifinále postupuje Švédsko!
Britové Doddsová s Mouatem si v závěrečném endu pohlídali vítězství, získanými dvěma body porazili soupeře ze Spojených státu amerických 8:4.
To je drama! Italové v osmém endu vybojovali proti Kanadě dvojku a zápas posunuli do extra endu! Výhodu posledního kamene má mix ze zámoří, který potřebuje nutně zvítězit!
V osmém endu vybojovali vítězství Norové. Skaslienová s Nedregottenem využili výhody posledního kamene k jedničce, ta stačila k vítězství 6:5.
Obrat dokonán, Česko vítězí! Přestože měla výhodu posledního kamene Čína, tak manželé Paulovi ty svoje velmi dobře rozhodili kolem středu. Výsledkem je zisk dvou bodů a vítězství 8:6!
Výsledky po 7. endu:

Švýcarsko – Norsko 5:5
Kanada – Itálie 7:5
Spojené státy americké – Velká Británie 4:6
Česko – Čína 6:6
Sedmý end přinesl jedničku pro Velkou Británii, jež lehce navýšila náskok nad USA, momentálně vede 6:4. Ani zde ještě není rozhodnuto.
Takhle se bojuje o postup! Kanada v důležitou chvíli získala v sedmém endu tři body a proti Itálii rázem vede 7:5! Po postup potřebuje zvítězit, jinak postoupí Švédsko.
Velkou bitvu svádějí taktéž Norové se Švýcary. Švýcarský mix v sedmém endu vybojoval dva body a vyrovnal na 5:5, výhoda posledního kamene však připadá Norům.
Drama vrcholí. Česko v sedmém endu získalo jedničku a proti Číně vyrovnalo na 6:6! Do posledního endu ovšem mají výhodu posledního kamene domácí Číňané.
Výsledky po 6. endu:

Švýcarsko – Norsko 3:5
Kanada – Itálie 4:5
Spojené státy americké – Velká Británie 4:5
Česko – Čína 5:6
V jednu chvíli se zdálo, že zápas mezi USA a Velkou Británií skončí předčasně. Ale curleři ze zámoří zabrali a po dvojce v pátém endu přidali jedničku v šestém, rázem prohrávají už jen 4:5.
Kanada je o krůček blíže vyřazení. Do šestého endu nezačínala a Italům povolila jeden bod. To není tak hrozné, uvidíme, co přinese sedmý end.
V šestém endu se přiblížilo k vítězství Norsko proti Švýcarsku. Skaslienová s Nedregottenem urvali dva body a ujali se vedení 5:3.
Ano, takhle by to tedy rozhodně šlo! Výborný poslední kámen manželské dvojice Paulových a čtyři body! Čína rázem vede o jediný bod.
Výsledky po 5. endu:

Švýcarsko – Norsko 3:3
Kanada – Itálie 4:4
Spojené státy americké – Velká Británie 3:5
Česko – Čína 1:6
Bohužel, trápení české dvojice Paulových pokračuje. Také pátý end skončil jedničkou čínských soupeřů, skóre 1:6 nevypadá vůbec dobře.
Spojené státy americké jsou bez šance na postup, ale to neznamená, že by měli poslední zápas prohrát. V pátém endu zabojovali a dvojkou snížili proti Velké Británii na 3:5.
Zpátky ve hře jsou taky Kanaďané! I oni získali dvojku a vyrovnali stav z Italy. Boj o postup je stále otevřený, Švédové jsou u televize určitě hodně nervózní.
V bitvě mezi Švýcarskem a Norskem máme vyrovnáno! Perretová s Riosem zabojovali a získanou dvojkou se vrátili do hry o vítězství.
Výsledky po 4. endu:

Švýcarsko – Norsko 1:3
Kanada – Itálie 2:4
Spojené státy americké – Velká Británie 1:5
Česko – Čína 1:5
Ne, Paulovým se dnes nedaří. Ani ve čtvrtém endu nevyužili výhodu posledního kamene, Čína skórovala za jedna. Vede o čtyři body a zdá se, že se s turnajem rozloučí vítězstvím.
Velká komplikace pro Kanadu. Homanová s Morrisem nevyužili výhody posledního kamene a Italům umožnili skórovat dokonce za dva body. V klíčovém souboji tedy prohrávají 2:4.
Skaslienová s Nedregottenem z Norska si proti Švýcarům vzali zpět dvoubodové vedení. Švýcaři ztrácí 1:3, v pátém endu budou mít výhodu posledního kamene.
Výsledky po 3. endu:

Švýcarsko – Norsko 1:2
Kanada – Itálie 2:2
Spojené státy americké – Velká Británie 1:4
Česko – Čína 1:4
Ve třetím endu pouze jeden bod i pro Velkou Británii. Ta vrátila náskok proti USA na tři body, zápas má pod kontrolou.
Drama o postup pokračuje. Italové ve třetím endu vyrovnali proti Kanadě na 2:2, zase jí tak o něco více zavařili.
Jedničky se kupí v zápase mezi Norskem a Švýcarskem. Tentokráte zabodovali Švýcaři, kteří stáhli manko na 1:2.
Obrovská nepříjemnost pro manžele Paulovy. Třetí end vůbec nezvládli a domácí posledním kamenem vybojovali tři body, vedou tedy 4:1!
Výsledky po 2. endu:

Švýcarsko – Norsko 0:2
Kanada – Itálie 2:1
Spojené státy americké – Velká Británie 1:3
Česko – Čína 1:1
Ve druhém endu zabodovali i Američané, ale pouze jedničkou. Velká Briánie tak vede 3:1 a má stále o poznání blíže vítězství.
Kanada bojuje! Ve druhém endu zapsala dvojku a rázem je proti Itálii ve vedení 2:1. Připomeňme, že curleři ze zámoří musí pro jistotu postupu zvítězit.
Norové Skaslienová s Nedregottenem udělali další důležitý krok směrem k vítězství. Proti Švýcarům získali i ve druhém endu jedničku, ačkoli jej uzavíral soupeř.
Je tomu skutečně tak. Čína podle očekávání vyrazila posledním kamenem ten český, načež Zuzana Paulová nezaváhala a dokázala stejnou mincí soupeřům vyražený kámen vrátit. Je vyrovnáno.
Češi to zvládli! Tomáš Paul zahrál výborný kámen, kterým sice vyrazil dva své, ale i nejlepší čínský kámen. V kruhu zůstal jeden český a je tedy pravděpodobné, že druhý end skončí českou jedničkou.
V polovině druhého endu je zaděláno na další bodový zisk Číny. Ta má kámen nejblíže středu, navíc těsně před tím českým. Bude tak velmi těžké ho odstranit.
Výsledky po 1. endu:

Švýcarsko – Norsko 0:1
Kanada – Itálie 0:1
Spojené státy americké – Velká Británie 0:3
Česko – Čína 0:1
Nejlepší vstup do utkání prožila dvojice z Velké Británie. Hned v prvním endu zadělala na vítězství proti USA, a to získanými třemi body.
Důležitou bitvu o postup hrají Kanaďané. A proti dosud neporaženým Italům nezačali dobře, prohrávají 0:1. To však rozhodně není skóre, které by nemohli otočit.
První end je minulostí také v utkání mezi Norskem a Švýcarskem. I zde byl k vidění zisk jediného bodu, ten pro sebe získali seveřané.
Fantastický předposlední kámen v podání Číny. Fan Su-Jüan jej hodila skvěle, Ling Č' neméně dobře metl. Kámen žluté barvy dojel nejblíže středu, načež Češi zahráli defenzivně a domácí dvojku raději neriskovali, v prvním endu se spokojili s jedničkou.
Čína zkusila projet kamenem nejblíže středu, ale neuspěla. Dva kameny z každé strany, momentálně by manželé Paulovi brali dva body.
V utkání mezi Českem a Čínou odehrály obě dvojice po dvou kamenech. Nejblíže středu je zatím ten český, nicméně výhodu posledního kamene mají domácí.
Zápasy začaly.
Program:

Švýcarsko – Norsko
Kanada – Itálie
Spojené státy americké – Velká Británie
Česko – Čína
Už jen o čest budou hrát v závěrečném utkání proti domácí Číně manželé Paulovi. Šance na zachování semifinálových ambicí byla blízko, bohužel v zápase proti Kanadě nevyužili v extra endu výhody posledního kamene a prohráli o jediný bod. Pokud Češi zvítězí, mohou pomýšlet na konečnou šestou příčku, v opačném případě hrozí pád až na devátou pozici.
Jistotu postupu do semifinále už má neporažená Itálie, spolu s ní i Norsko s Velkou Británií. Pod tlakem bude smíšený tým Kanady, který pro postup musí porazit dosud suverénní Italy. Tento zápas u televize určitě bude pečlivě sledovat švédské duo, v případě italského vítězství by totiž právě ono postoupilo mezi nejlepší čtyři, protože Kanadu ve vzájemném utkání porazilo. Stejnou bilanci jako Kanada mají aktuálně i Norové a Britové, ti ovšem skrze minitabulku vzájemných zápasů z elitní čtyřky vypadnout nemohou.
Třetí olympijský den startuje curlingem, kde se dozvíme poslední postupující mix do semifinále. Bude se radovat Kanada, nebo Švédsko?
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 02:05.
Články odjinud