ZOH - Curling - Ženy - odpolední program -  ONLINE PŘENOS -  20. února 2018   06:05

10. Dánsko 1/6
Po desátém kole už je znám první účastník semifinále, kterým se staly domácí Korejky, jež si poradily se Spojenými státy. V dalších dvou zápasech se bojovalo také o play-off a všechny čtyři týmy si chtěly vylepšit dosavadní pozici, což se rozhodně povedlo Velké Británii, která vyzrála na dosud skvěle hrající Japonsko a díky výhře se mu vyrovnala v tabulce.

Situaci si naopak výrazně zkomplikovalo kanadské kvarteto, které prohrálo po třech výhrách a jeho naděje na účast vplay-off výrazně klesly. Čína si naopak díky čtvrté výhře na turnaji udržela ještě naději, i když má oproti Kanadě odehráno o jedno utkání více.
Desáté kolo curlingového turnaje žen právě skončilo.
10'
Korejky podobně jako Britky si zajišťují výhru závěrečným take-outem a udělaly další krok směrem k play-off, které si jako první tým s předstihem zajistily.
10'
Ke konci už se blíží i poslední zápas v rámci odpoledního programu mezi USA a domácí Koreou.
10'
S vypětím všech sil dostaly poslední kámen na kruhy Číňanky. Musely hodně metat, protože kámen byl pomalý, ale zatavil se před kanadským a a asijské družstvo díky tomu vyhrálo.
10'
Také se tak děje a Velká Británie ve velmi důležitém zápase pro ní vítězí 8:6 a nadále živá naději na play-off.
10'
Japonky sice dostávají druhý kámen na kruhy. Samy mají k dispozici už ale pouze jeden. Britské skipce Eve Muirheadové stačí jeden z nich vyrazit a Velká Británie zvítězí.
10'
Desátý end už vrcholí mezi Čínou a Kanadou, kde do konce zbývá odhodit tři kameny. Číňanky brání vlastní nejlepší kámen.
9'
Průběžné výsledky po 9. endu

Velká Británie – Japonsko 8:5
USA – Jižní Korea 6:9
Kanada – Čína 5:6
9'
Japonky naopak závěrečný kámen zvládly a to natolik, že získaly dvojku a vedou před desátým endem o tři body, stejně jako Britky.
9'
Japonky pokazily závěrečný kámen v devátém endu, kterým si velmi pravděpodobně prohrály zápas, protože prohrávají s Velkou Británií o tři body a jejich soupeř bude mít navíc v desátém endu výhodu posledního kamene.
9'
Ostatní zápasy jsou v závěru devátého endu a momentálně mají blíže k bodům týmy Velké Británie a USA.
9'
Kanadská skipka Rachel Homanová poslala na kruhy razantní kámen, kterým zahrála double take-out, k většímu chyběly centimetry. Kanaďanky získávají bod, ale potřebovaly dva v lepším případě. Čína nadále vede a navíc má výhodu posledního kamene v dalším endu k dobru.
8'
Průběžné výsledky po 8. endu

Velká Británie – Japonsko 7:5
USA – Jižní Korea 6:7
Kanada – Čína 4:6
8'
Američanky se vrací do zápasu, když se jim dvojkou daří snížit na rozdíl jediného bodu v zápase proti Korejkám.
8'
Britky závěrečným draw jistily jedničku, sice chtěly získat o bod více, ale kámen se těsně zastavil před vnitřním kruhem a nebyl lepší než japonský kámen.
8'
Eve Muirheadová skvělým draw posnunula vlstní kámen a T-line a zároveň posunula japonský kámen z nejlepší pozice. Skvělá byla i práce britských metařek.
8'
Japonky mají na kruzích hned trio kamenů a mohly tam přidat další. Rozhodly se ale raději postavit guard před kruhy.
8'
Číňankám se ale podařilo s vypětím všech sil zahrát kámen na T-line a nakonec berou bod. Kanaďanky tak budou muset získat větší bodový zisk při vlastní výhodě.
8'
Kanaďanky přidávají na kruhy další end a před Čínou stojí velmi složitý kámen.
8'
Kanaďanky proti výhodě Číny drží vlastní jediný kámen na kruzích, který se rozhodly bránit dvěma guardy.
7'
Průběžné výsledky po 7. endu

Velká Británie – Japonsko 6:5
USA – Jižní Korea 4:7
Kanada – Čína 4:5
7'
Málem se tak stalo. Korejky sice vytlačily americký kámen z kruhů a ten jejich už mířil rovněž pryč z kruhů, jenomže se zastavil o další americký a Korejky těsně připisují bod.
7'
Korejky útočí na další body předposledním kamenem vyrazily nejlepší kámen z vnějšího kruhu. Pokud následně Američanky vyrazí opět korejský kámen, dojde velmi pravděpodobně k čistému endu.
7'
Naopak Japonkám se podařil závěrečný double take-out a díky němu se dvojkou dotahují na Velkou Británii na rozdíl jediného bodu.
7'
Mezi Kanadou a Čínou došlo opět k nulovému endu a skóre se tedy v tomto zápase nezměnilo.
7'
V ostatních dvou duelech se sedmý end již nachýlil ke konci. Britky mají momentálně na kruzích nejlepší kámen před dvěma japonskými a navíc je dokonale schovaný.
6'
Průběžné výsledky po 6. endu

Velká Británie – Japonsko 6:3
USA – Jižní Korea 4:6
6'
Američanky závěrečným take-outem vyrazily jeden korejský kámen, ač chtěly dva. ten druhý se však zastavil na hranici vnitřního kruhu. Tým USA sice získává bod. Ten je ale pro ně v tuto chvíli málo.
6'
Korejky útočí na další body proti Američankám. Na kruzích mají před posledními kameny endu dva nejlepší, které jsou zároveň dobře schované za hradbou guardů.
6'
Kanadě se v souboji s Čínou podařilo uhrát při vlastní výhodě nakonec jeden bod a nadále na svého soupeře ztrácí.
6'
Japonky nedokázaly rozrazit dva britské kameny ve vnitřním kruhu a Británie získává důležitou trojku před závěrem zápasu, kdy se ujímá vedení o tři body.
6'
Číňankám se nepodařilo úplně podle představ zahrát kámen mezi kanadské gaurdy.
6'
Číňanky znovu útočí na dvojku. Kanaďanky mají před kruhy sice tři guardy, ale jejich asijské soupeřky mají dva kameny na kruzích.
5'
Průběžné výsledky po 5. endu

Velká Británie – Japonsko 3:3
USA – Jižní Korea 3:6
Kanada – Čína 3:5
5'
Američankám závěrečné draw nevyšlo. Jejich kámen narazil do jednoho z korejských v mezikruží a zastavil se. Domácí tým tak získává hodně velkou psychickou výhodu do přestávky, protože zapisuje čtyřku a výrazně otáčí zápas na svou stranu.
5'
Korejkám se ale potlačilo dostat americký kámen z nejlepší pozice a rázem útočí na zisk až čtyř bodů.
5'
Korejky svádí boj s Američankami na vnitřním kruhu, kde mají tři kameny. Lepší je však jeden americký.
5'
Velká Británie s Japonskem uhrála v pátém endu nulu a v jejich zápase se skóre neměnilo.
5'
Číňanky navíc závěrečným draw dávají zapomenout na chybu z konce čtvrtého endu a dvojkou si berou zpět vedení a na pauzu mohou jít spokojenější.
5'
Kanadská skipka Homanová sice rozrazila kameny na vnějším kruhu, ten její se ale zastavil na hranici vnitřního a Číňanky jsou stále blíže k zisku bodu.
5'
Kanada s Čínou už dostaly pátý end do druhé poloviny a zatím mohou spojenější Asiatky, které mají na kruzích dva lepší kameny a další v závěsu oproti jednomu kanadskému.
4'
Průběžné výsledky po 4. endu

USA – Jižní Korea 3:2
Kanada – Čína 3:2
4'
Korejsky posledním kamenem v endu posunuly svůj další tak, aby byl těsně lepší než ty americký a domácí tým snižuje na 2:3.
4'
Japonky se pokusily posledním kamenem o double take-out, ale jeden z britských kamenů zůstal na kruzích o centimetry těsně lepší a Velká Británie jedničkou srovnává krok s Japonskem.
4'
Číňanky závěrečné draw nezvládly a Kanada připisuje cenné dva body a prozatím otáčí vývoj zápasu na svou stranu.
4'
Čínské skipce se ale podařilo prvním kamenem vyrazit dva kanadské a její sokyně Rachel Homanová reagovala postavením dalšího gaurdu.
4'
Kanada chyby Číňanek využila a hned postavila guard, aby ubránila své kameny.
4'
Čína se dlouho s Kanadou přetahovala na kruzích, teď jí ale nevyšel take-out a naopak její kameny odjely pryč.
3'
Průběžné výsledky po 3. endu

Velká Británie – Japonsko 2:3
USA – Jižní Korea 3:1
Kanada – Čína 1:2
3'
Američanky závěrečným take-outem zachránily bod proti Korejkám, které útočily na čtyřku, a tým USA si nadále drží náskok před asijským soupeřem.
3'
Kanada závěrečným draw k T-line připisuje bod a její ztráta na Čínu už je poloviční.
3'
Eve Muirheadová zahrála skutečně pouze jeden bod a věčně usměvavým Japonkám tak jejich úsměv nadále z tváří nemizí.
3'
Japonkám se podařil parádní hit and roll a donutí britské soupeřky zahrát zřejmě pouze jedničku.
2'
Kanaďanky zatím takticky chytře schovaly vlastní kámen za guard a pomýšlí minimálně na dvojku.
3'
Japonky jsou při chutí a nyní útočí na krádež bodu při britské výhodě. Momentálně mají lépe postavený kámen než dva britské.
2'
Průběžné výsledky po 2. endu

Velká Británie – Japonsko 1:3
USA – Jižní Korea 2:1
Kanada – Čína 0:2
2'
Korejky zvládly závěrečné draw a vyrazily nejlepší americký kámen. Zároveň si přispaly bod a snižují ztrátu na tým Američanek.
2'
Číňankám se obrana povedla a nakonec dotáhly svůj plán k zisku dvěma bodům a mírného náskoku nad Kanadou.
2'
Japonky ale zvládly situaci skvěle a závěrečným kamenem vystrnadily pryč nejlepší britský kámen a samy si poté připisují hned tři body.
2'
Britský tým dostává Japonky pod tlak a na kruzích útočí hned trojkou.
2'
Kanaďanky sed vzápětí nezbavují pouze guardu, ale i kamene na kruhu.
2'
Číňanky chrání vlastní jediný kámen na kruzích a staví guardy před kruhy.
1'
Průběžné výsledky po 1. endu

Velká Británie – Japonsko 1:0
USA – Jižní Korea 2:0
Kanada – Čína 0:0
1'
Američanky si pojistily posledním draw prvního endu dvojku a jako jediné se dostávají zkraje zápasu do většího vedení.
1'
Britská skipka Eve Muirheadová posledním kamenem zařídila v přetahované s Japonskem na úvod jeden bod.
1'
Američanky mají před posledními kameny tři své na kruzích a snaží se je chránit guardem.
1'
Mezi Kanadou a Čínou došlo nakonec k nulovému endu a skóre tedy zůstává nezměněné.
1'
Britská trojka Anna Sloanová sice předvedla úspěšné draw těsně za T-lin. Japonky však na její tah zareagovaly totožně a poslaly na kruhy lepší kámen.
1'
Kanaďanky a Američanky už posílají kamny na kruhy. Zatímco Kanada však posílá na opačné vnější strany kruhu, tak hráčky USA směřují přímo k T-line.
1'
Všechny týmy na úvod postavily guardy před kruhy.
Desáté kolo curlingového turnaje žen právě začalo.
Posledním zápasem v rámci odpoledního programu bude zápas Číny s Kanadou.

Asijský tým na turnaji střídá lepší okamžiky s horšími. V prvním kole porazil vysoko Švýcarsko 7:2, následovaly dvě těsné prohry. Poté naopak cenná výhra nad Japonskem a důležité vítězství nad Dánskem. Jenomže v posledních dvou duelech přišly dva těžké debakly. Nejprve 5:12 s domácí Koreou a následně 4:10 proti USA, proto jsou Číňanky až sedmé.

Ani Kanada není na tom o mnoho lépe. Tři smolné porážky zkraje turnaje dostaly zámořský celek do těžké pozice. od té doby ale přichází samé výhry a to celkem s velkým přehledem. Nejprve v kontinentálním souboji porazily Kanaďanky výběr Američanek 11:3, následně přehrály Švýcarky 10:8 a naposled nedaly šanci Japonkám, které porazily 8:3.
Velmi ostře sledovaný duel bude mezi Japonskem a Velkou Británií. Japonky stejně jako Korejky hrají na zimních olympijských hrách ve velké pohodě a po právu jim patří dělené druhé místo.

Britky naopak předvádí rozpačité výkony a při zápasech se dopouští často hodně chybují. Jediná jasná výhra přišla hned na začátku proti Olympijským sportovkyním z Ruska. Jinak přišla dvě utrápená vítězství nad Čínou a Dánskem. Prohry jsou daleko výraznější.
Jedním ze zápasů bude duel Korejek se Spojenými státy americkými. Domácí tým předvádí v Kangnungu skvělý curling a sice překvapivě, ale nutno říci, že zaslouženě se nachází na prvním místě s bilancí pěti výher oproti jediné porážce. Pokud by korejský tým zvítězil a zároveň v souběžně v hraném utkání Japonsko porazilo Velkou Británii, tak by domácí kvarteto mělo již jistý postup do play-off.

Američanky naopak musí nutně zvítězit, aby si udržely naději na vyřazovací boje. Porážka s Koreou by jim značně zkomplikovala situaci.
Hezké úterní ráno. Dvanáctý den XXIII. zimních olympijských her v korejském Pchjongčchangu jw v plném proudu a ani teď nemůže chybět v jeho programu curlingový turnaj. Po mužích, kteří už jednou hráli ráno, je řada nyní na ženskou část , jež nabídne výjimečně pouze tři zápasy v rámci desátého kola základní skupiny.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 06:05.