Oktagon MMA - Louis Glismann - Melvin van Suijdam -  ONLINE PŘENOS -  20. května 2023   22:30

Ukončeno

Louis Glismann - Melvin van Suijdam

Přenos se aktualizuje automaticky

Dánský Spartacus Louis Glismann se stává prvním semifinalistou projektu TIPSPORT GAMECHANGER! Potvrdil předpoklady a i podruhé díky submisi porazil Melvina van Suijdama Tentokrát předvedl neobvyklou techniku zvanou Inverted Omoplata (obrácená Omoplata), kterou Nizozemcovi zamkl rameno a vyvíjel tlak.
Vítěz: Louis Glismann (1.kolo, submise – Inverted Omoplata).
04:57'
Konec zápasu.
04:53'
Louis Glismann těsně před koncem prvního kola nasazuje Omoplatu a van Suijdam rychle s bolestí v obličeji odplácal!
04:39'
Louis Glismann neustále dominuje z horní pozice, ale teď málem inkasoval překvapivý loket. Vysoká škola kontroly ze strany Dána.
04:16'
Nizozemec se na chvíli dostal zpět na nohy, ale Dán se ho držel jako lepidlo a stáhl znovu k zemi.
03:46'
Glismann v half guardu a bije svého soupeře, který na zemi nestíhá jeho tempo.
03:08'
Další tvrdé zásahy do hlavy i těla Melvina. Ten hlavně nechce udělat chybu, kterou by na zemi Glismann hned využil. Pozice se přetáčí a van Suijdam je na zádech.
02:50'
Zatím se van Suijdam statečně brání, ale nemůže Dána setřást ze zad.
02:18'
Glismann je nyní v zádech van Suijdama a po pár úderech se snaží zachytit háčky pod nohami oponenta.
01:42'
Glismann se u pletiva za cenu inkasování loktů ponořil pod van Suijdama, ale rychle si to rozmyslel a šel opět nahoru.
01:10'
Byl to van Suijdam, kdo chtěl vzít první soupeře na zem. Glismann se ale ihned dostal do lepší pozice a teď drží Melvina u sloupku.
00:33'
Nizozemec zkoušel kopnout, ale inkasoval přední.
00:10'
Usměvavý van Suijdam zabírá od začátku střed klece.
00:00'
Začátek 1. kola.
Také jeho dřívější přemožitel Dán Glismann je tu! V rohu má také Joachima Christensena, který tu před lety porazil Miloše Petráška.
Brzy poznáme prvního semifinalistu TIPSPORT GAMECHANGER a poté už přijdou dva hlavní zápasy tohoto večera.
Nástupová píseň z filmu Terminátor hraje při nástupu Melvina van Suijdama. Tu dnes ještě uslyšíme...
Vážení:

Odvetný zápas problémy s váhou nepřekazí!
Melvin van Suijdam má navážení 77,4 kilogramu. Zemařský specialista Glismann šel přesně na limit včetně tolerance, tedy 77,6 kilo.
Louis „Spartacus“ Glismann
Bilance v MMA: 10 výher/2 prohry (OKTAGON MMA: 1 výhra/0 proher)


Dánský Spartacus nemůže mít menší cíl než v organizaci napodobit dánského Žraloka Jonase Mågårda a útočit na titul. Nyní je před ním ale nejprve projekt TIPSPORT GAMECHANGER a další silný oponent, kterého už ale dříve porazil. Dovolím si ale říct, že nikdo v rámci pyramidy nedisponuje na zemi takovou technikou jako Spartacus. MMA je však směs několika bojových umění, které jsou navíc zápasníky upraveny pro potřeby tohoto sportu. Bude tak jen záležet na tom, jak si černý pás v BJJ prosadí své silné stránky a jak dokáže reagovat na ty protivníkovy.
Glismann prohrál hned svůj první profesionální duel, ale od té doby nezvládl za 11 zápasů jen jediný, když ho zdolala francouzská hvězda Abdouraguimov (bilance 16-1). Nebýt této prohry, tak už se na Glismanna díváme spíš na akcích UFC. Před vstupem do OKTAGON MMA dokázal porazit právě veterána této věhlasné organizace, Nora Emila Meeka. Svou jedinou výhru na body má nad Ardou Adasem, jež se v OKTAGON MMA utkal se silným triem Paradeiser, Malach a Kohout.
Taktika člena elitní světové stovky welterové váhy bude jasná a viděli jsme ji už proti Kalašnikovi, tedy přenést souboj na zem a tam pracovat.
Melvin van Suijdam
Bilance v MMA: 12 výher/6 proher (OKTAGON MMA 1 výhra/0 proher)


Devětatřicetiletý zkušený zápasník absolvoval svůj první zápas nezvykle až v 27 letech. Od té doby nasbíral 18 duelů, v nichž 12x slavil jako vítěz. Je aktuálním šampionem největší nizozemské organizace LFL. Porážku musel snést například od aktuálního UFC bojovníka Alberta Durajeva. Nyní van Suijdam okupuje 259. příčku žebříčku FightMatrix. Před soubojem s Úškrtem byl takřka o 90 pozic níž.
Jeho domovským gymem je Days Gym v Almere a jedná se o výborného grapplera, který šest svých soupeřů ukončil submisí. Použil k vítězství nelehké techniky jako ankle lock nebo d‘arce choke. Jako správný Nizozemec se věnuje také kickboxu. Čtvrtfinálový duel ukázal, že se může opřít právě i o postoj a to by měla být ta správná strategie proti černému pásu v BJJ, kterým Glismann je.
Prvního semifinalistu projektu TIPSPORT GAMECHANGER poznají fanoušci v zápase mezi Louisem Glismannem a Melvinem van Suijdamem.
Nenápadný Nizozemec všechny překvapil ve čtvrtfinále, kdy přesvědčivě zdolal Radovana Úškrta. Louis Glismann se musel na poslední chvíli vyrovnat se změnou soupeře a stejně jako van Suijdam, i on postoupil díky bodovému rozhodnutí.
Tito dva už se v kleci střetli před pěti lety, kdy Glismann v hlavním předzápase akce Danish MMA Night – Vol. 1 nasadil Melvinovi během druhého kola vítězný kneebar.
Podle kurzů je jasným favoritem na postup Dán. Van Suijdam má naopak společně s Norem Thinghaugenem nejvyšší kurz na celé kartě.
Vítěze tohoto čtvrtfinále čeká v další fázi lepší ze souboje Kozma – Lohoré.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 22:30.
Články odjinud