SESTŘIH: 12. kolo extraligy, HC Bílí Tygři Liberec - HC Vítkovice Steel 4:1

Ode mne toto byla již poslední informace, děkuji za pozornost a u příštího přenosu na shledanou.
Hosté naopak přicházejí o vydařenou sérii čtyř vítězství, tudíž zůstanou na desáté příčce tabulky.
Šelmy si tak připisují další výhru na domácím ledě. O té dnes rozhodli již v první třetině, kterou vyhráli 2:0. Velmi vydařený návrat do libereckého kádru si připsal Jakub Valský, ten jednu branku sám zaznamenal a na dvě další přihrál.
Nejlepší hráči: Jakub Valský – Rostislav Olesz.
59:25
A znovu první liberecká formace. Bulíř nalezl před bránou osamoceného Birnera, jeho lehká teč však nakonec mezi tři tyče nezamířila.
58:23
Kolouchovu střelu zblokoval obětavý Jonák. Zdá se, že je již o přídělu bodů rozhodnuto.
57:19
Liberci bylo odpískáno postavení mimo hru, následuje poslední dnešní komereční přestávka.
57:11
Burgerova rána z pravé strany sice Lašákovi vypadla z výstroje, nicméně pozorní obránci nakonec odklidili kotouč z nebezpečného území dříve než ho stihli ukořistili hostující útočníci.
56:20
Řepík našel před bránou volného Bulíře, ten však v pádu, který zapříčinil dojíždějící obránce, zamířit přesně nedokázal.
55:10
Hosté sbírají poslední zbytky sil a útočí, avšak prozatím na pozorného Lašáka vyzrát nedokázali.
54:17
Icing Tygrů.
52:49
Liberec právě vstřelil branku!
Hokejová krása! Neskutečná akce v podání šelem končí brankou. MICHAL ŘEPÍK nahrál na pravou stranu kotouč Bulířovi, ten ho šikovnému útočníku přes celou šíři kluziště vrátil. Řepík akci zakončil střelou z první, kterou Kantor nestihl zachytit. Asistence: Michal Bulíř, Michal Birner.
51:52
Bakoš je na ledové ploše, Tygři jsou kompletní, přesilovka zůstává nevyužita.
51:30
Domácí se osvobozují.
50:53
Dvě velké šance Zdráhala! Nejprve z levé strany ozkoušel Lašákovu pozornost a poté dorážel z předbrankového prostoru, zde již ležícího libereckého brankáře zastoupil Ulrych, který projektil vytěsnil do ochranné sítě.
49:52
Velká šance pro Vítkovice. Martin Bakoš (LIB) inkasuje menší trest za hákování. Hokejisté v modrých dresech budou mít i dispozici další početní výhodu.
49:36
Ševc vystřelil, strážce hostující svatyně si připisuje úspěšný zásah betonem.
49:08
Hosté znovu vyhazují kotouč přes tři čáry, kotouč se v ruce čárového sudího vrátí před Kantora.
48:30
Řepík se napřáhl v mezikruží a kdyby trefil kotouč měl by Kantor velké problémy, znovu neinkasovat, avšak liberecký forward pouze naprázdno promáchl, a domácí tedy o velkou příležitost přišli.
46:40
Zakázané uvolnění Vítkovic.
46:14
Kotouč vypadl z ledové plochy, následuje přerušení hry a komereční přestávka.
45:04
Hosté okupují své útočné pásmo, ale prozatím se k ohrožení domácího gólmana neodhodlali.
44:05
Vítkovice jsou kompletní, Jiří Burger už krouží po ledové ploše.
43:24
Stejná situace se opakuje i o chvíli později.
42:37
Hosté se osvobozují, Tygři musejí začít znovu až zpoza Lašákovy brány.
42:11
Martin Ševc se odhodlal ke tvrdé střele od modré čáry, ale ten trefil jen dobře postaveného Hlinku, jenž jeho ránu zblokoval.
42:05
Jiří Burger zahákoval Lukáše Krenželoka, jenž se prodíral za brankou Pavla Kantora. Následuje přesilová hra pro domácí hokejisty.
41:40
Liberec se ale hned dostává do tlaku. Nebezpečně pálil Bulíř i Krenželok, ale ani jeden z nich nedokázal vstřelit branku.
40:37
Po pravé straně to zkusil Rostislav Olesz. Na šikovného hokejistu Vítkovic si ovšem počkal Radim Šimek a o puk jej připravil.
40:10
Úvodní buly třetí třetiny vyhráli hokejisté Liberce, kteří se ihned vydali směrem dopředu.
Na ledové ploše Home Credit Areny jsou oba celky. Za malou chviličku začne třetí část dnešního zápasu.
Druhá třetina končí stavem 3:1 pro domácí. Rostislav Olesz, nejlepší střelec hostů snížil hned v první minutě druhé třetiny. Liberec si ovšem své vedení nechtěl nechat vzít a vzal si jej zpět po krásné akci. Po ose Jelínek – Valský se prosadil druhý jmenovaný. Liberec je aktivnější a míří za další výhrou v sezóně.

Střely na branku: 12-6
40:00
39:48
Liberec nikam zbytečně nespěchá a třetinu dohrává ve své obranné třetině.
39:00
Začíná čtyřicátá minuta utkání. Jde logicky o poslední minutu hry v této periodě. Na obou stranách padla jedna branka.
38:25
Rozhodčí opět přerušuje hru. Po jednom ze zákroků, kdy puk vyletěl mimo mantinel. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
37:53
Zajímavý pohyb hokejistů v bílém byl ukončen poté, co se domácí hokejisté nedomluvili. Jejich kombinace byla nepřesná.
37:23
Po souboji ve středním pásmu rozhodčí přerušuje hru. Nepíská se žádné vyloučení, Jan Výtisk přikryl puk rukavicí.
36:51
Následný protiútok Liberce řešil jeden z domácích hokejistů střelou z levé strany, která ale neslavila úspěch.
36:08
Martin Bakoš delší dobu vedl puk na pravé straně útočného pásma. Nakonec hrál s obránci svého celku.
35:11
Bílí Tygři v další skvělé příležitosti. Z pravé strany se ale nepovedlo jednomu z domácích překonat pozorného brankáře.
34:56
Domácí hokejisté svojí převahu přetavují ve třetí branku. Petr Jelínek poslal skvělou přihrávkou do jízdy JAKUBA VALSKÉHO, který byl sice tísněn a faulován, ale i tak skóroval. Bekhendem překonal bezmocného brankáře! Asistence: Petr Jelínek.
34:25
Delší dobu se bojovalo v rohu za brankou brankáře Jána Lašáka. Poté rozhodčí celou situaci ukončil a hru vykázal do středního pásma.
33:41
Další útok, do kterého se hnal Michal Bulíř, byl zastaven odpískáním ofsajdu. Po této situaci následuje komerční přestávka.
32:50
Následoval protiútok hostů. Vítkovice se dostaly až do brankoviště, ale z této pozice se jim nepovedlo dát vyrovnávací branku.
32:27
Jan Výtisk dostal puk od jednoho ze svých spoluhráčů poté, co přejel modrou čáru. Domácí obránce vypálil, ale trefil jen připraveného obránce.
31:27
Liberec je i nadále aktivnější celkem a svého soupeře absolutně do ničeho nepouští.
30:38
Tlak domácích pokračuje. Petr Vampola dostal přesný pas před branku, odkud jí ale netrefil. Liberecký forvard zamířil vedle branky.
30:12
Po buly to zkoušel od modré čáry Michal Řepík, ale Kantorovi se povedlo jeho svižnou střelu vyrazit.
30:01
Hostům opět nevyšel přechod do útoku. Dvakrát se jim nepovedlo přejít do útočné třetiny, následně se pískalo zakázané uvolnění.
29:23
Hokejistům Vítkovic se aktuálně opět nepovedlo dostat se do útoku. Jejich snažení přerušilo odpískané zakázané uvolnění.
28:44
Bakoš to zkoušel po levé straně, kde střílel zpoza obránce. Brankář Kantor ale nemusel nějak vážně zasahovat.
27:30
Po vhazování ve středním pásmu se směrem dopředu hnali Vítkovičtí, kterým se ale nepovedlo projít přes bránící hráče Liberce.
27:18
Hraje se nyní opatrně, bez velkých šancí.
24:43
Hosté se ubránili hraje se opět v pěti.
22:43
Tomáš Kudělka (VIT) inkasuje od hlavního sudího dvě minuty.
21:40
Do druhé třetiny hostí doslova vlétli a prozatím mají více ze hry.
20:19
Vítkovice právě vstřelily branku!
Liberecká defenziva značně pochybila, čehož využil nejproduktivnější vítkovický hráč ROSTISLAV OLESZ a střelou z pravé strany propálil Lašáka. Asistence: Peter Čerešňák.
20:01
První třetinu jednoznačně ovládly šelmy, které byly mnohem aktivnější a navíc dokázaly vsítit dvě branky zásluhou Petra Jelínka a Radima Šimka. Na to jestli se po přestávce obraz vyrovnaná či jestli budou i nadále hosté tahat za kratší konec si budeme muset ještě chvíli počkat. Druhé dějství začne v 18:49.
20:00
18:37
Hosté nezvládli přechod přes útočnou modrou čáru, hra je přerušena.
17:40
Tygři jsou i nadále aktivnější, ale nejvíce se bojuje ve středním pásmu, větší šance k vidění nejsou.
15:20
Hosté přerušili klidnou pasáž hry zakázaným uvolněním.
13:36
RADIM ŠIMEK se dostal v mezikruží ke kotouči, ten rychle napálil kotouč vstříc Kantorovi a svou ranou do levého horního rohu a něj i vyzrál. Asistence: Branko Radivojevič, Jakub Valský.
11:21
Tygrům se přesilovka vůbec nevyvedla, Olesz je zpět na ledové ploše.
09:21
Rostislav Olesz (VIT) inkasuje od hlavního arbitra dvě minuty za podražení.
08:40
Vítkovická obrana pozapomněla na Petra Vampolu a ten se po přesném pasu z obranných řad řítil sám na Kantora, toho zkusil překvapit bekhendovou střelou, nicméně zamířil pouze nad.
08:08
Krenželok jen těsně minul střílenou přihrávku Jelínka, kdyby ji usměrnil směrem na bránu, skóre by se nejspíše měnilo znovu.
07:42
Vandas stanul sám před slovenským brankářem ve službách Liberce. Hostující útočník ale jako kdyby se příležitosti zalekl a nechal vyniknout Lašáka, ten totiž tygřím skokem kotouč zalehl.
06:45
Severočeši se nepřesnou přihrávkou sami připravili o pásmo.
06:18
Řepíkův projektil z pravé strany mezi tři tyče nezamířil, pouze orazítkoval zadní mantinel.
05:47
Zakázané uvolnění domácích.
05:15
Vítkovičtí jako kdyby byli zaskočeni průběhem úvodních minut, prozatím na Lašáka nevyslali jedinou střelu.
04:36
Stránského rána byla ztečována do ochranné sítě, hra je přerušena.
04:00
Kolouch přihrával před Lašákovu klec, nicméně žádný z jeho spoluhráčů kotouč nestihl ukořistit, a do útoku tak znovu vyrážejí šelmy.
02:02
Velmi rychlá branka domácích. Valský skvěle našel na pravé straně stojícího PETRA JELÍNKA, který backhendovým pokusem vyzrál na Kantora. Asistence: Jakub Valský.
01:34
Icing hostujícího celku, hra se vrátí před Kantora.
01:14
Lašák raději přikryl kotouč, který se odrazil od zadního mantinelu.
00:33
Tygři se ihned vrhli na útočnou zteč, avšak Vampola o kotouč přišel.
00:01

Bílí Tygři Liberec: Lašák (Schwarz) – Šimek, Ševc, Ulrych, Derner, Kajínek, Výtisk (C) – Řepík Vampola, Birner – Bakoš, Bulíř, Radivojevič – Valský, Jelínek, Krenželok – Stránský, Jonák, Vlach – Lakatoš

HC Vítkovice Steel: Kantor (Dolejš) – Kudělka, Čerešňák, Štencel, Sloboda, Pastor, Kovář – Szturc, Strapáč, Olesz – Kucsera, Kolouch, Vandas – Burger (C), Balán, Zdráhal – Húževka, Hlinka, Káňa

Rozhodčí: Fraňo, Úlehla – Kis, Lukš.
Historická bilance

Historické statistiky jsou velmi vyrovnané. Tygři ukořistili o jedinou výhru více než jejich dnešní sok (25-24). Avšak bilance vstřelených branek je již naprosto nerozhodná. Na obou stranách totiž ukazuje číslo 147.
Bílí Tygři Liberec

Avšak Tygři na tom nejsou v žádném případě hůře, ba naopak. Během posledního duelu hraného v Home Credit Aréně sice přišli o domácí neporazitelnost, když podlehli olomouckým Kohoutům, ale jelikož to byla jejich teprve třetí prohra v sezóně, okupují stále samotné výslunní extraligové tabulky. Minulý pátek jim navíc znovu patřil, jelikož dokázali přehrát Zlín, a potřebné sebevědomí jim tak určitě chybět nebude.
HC Vítkovice Steel

Svěřenci trenéra Ladislava Svozila nevstoupili do sezóny zrovna ideálně. Během září vybojovali z šesti duelů pouhých pět bodů. Říjen však jako kdyby hokejistům z Moravskoslezského kraje přinášel štěstí. Vše začalo drtivou výhrou nad Pardubicemi, která nastartovala sérii čtyř utkání bez prohry, což jistojistě budí značný respekt.
Dobrý den, vítám Vás u textového přenosu z utkání dvanáctého kola Tipsport extraligy. Dnes se proti sobě postaví Bílí Tygři Liberec a HC Vítkovice Steel.