SESTŘIH: 32. kolo extraligy, HC Olomouc - Piráti Chomutov 2:1 po prodloužení

Já se tímto s vámi loučím, přeji šťastný Nový Rok a napočtenou v roce 2016! Napočtenou.
Dnešní duel potvrdil předzápasové prognózy o tom, že jsou oba celky nesmírně vyrovnané. I kvůli tomu se utkání dotáhlo až do samostatných nájezdů, v nichž sérii otočili domácí, čímž se radují ze zasloužené výhry. Po celý zápas byli na ledě lepším týmem a jasně přestříleli Chomutov.
Nejlepší hráči:

Jiří ŘÍPA (OLO)
Jakub ČECH (CHM)
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Olomouc, a to díky dvakrát úspěšnému Tomáši Houdkovi, jenž proměnil vítězný nájezd Moravanů.
Ölvecký tenrokrát na Konráda nevyzrál, z výhry se radují domácí!
Olomouc je ve vedení.
Červenka sice kroužil a kroužil, ovšem střelou neobkroužil lapačku Konráda.
Tentokrát Mikúš na Čecha nevyzrál.
Obránce Houdek to udělal moc pěkně. Forhendovým blafákem tefil naprosto prázdnou bránu.
Vondrkův pokus vyrazil Konrád vyrážečkou.
Mikúš krátce promíchal puk na své holi a trefil přesně odkrytý koutek u levé tyče.
Růžička proměňuje.
Lašův pokus trefil pouze tyč.
Ölvecký nic moc nevymýšlel a forhendovou střelou překonal Konráda.
Samostatné nájezdy začínají.
Po krátké úpravě ledu rolbou jsou pro nás připravené nájezdy. Jako první pojede Ölvecký.
Je za námi i pětiminutové prodloužení, které nám ale své ovoce nepřineslo. V této krátké třetině sice dominovala Olomouc, připravený Čech ale nedopustil žádnou chybu. Kdo lépe vyniká v technické disciplíně? Za okamžik bude k vidění napínavý duel v samostatných nájezdech.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:52
Střeleckou prověrkou neprošel ani Mikúš, jehož zakončení skončilo velmi mimo branku Čecha.
64:37
Dobře postavený Buc se sice opřel do puku, trefil ale položeného obránce Pirátů.
63:59
Rutta si neporozumněl ve středním pásmu se spoluhráči, útočnou akci ale dokonal. Bez zakončení.
63:18
Vodný opět drží puk na své holi, čímž vytváří tlak na chomutovskou defenzívu.
62:39
Akce Skrbka s Eberlem sice nevyústila k žádnému výraznějšímu ohrožení branky Chomutova, nicméně vyšší aktivitu domácích to potvrdilo.
61:39
Po bucově nepřesné střele se k puku dostali hosté, ti ale černou gumu poslali pouze do zakázaného uvolnění.
61:16
Houdkovu nabídku před branku zkusil Vodný tečovat, ovšem mimo tři tyče. V porloužení doposud aktivnější domácí.
60:51
Po lehkém nahození domácích skrývá Čech touš pod svým tělem. Následuje buly.
60:39
Okamžitě mohlo být rozhodnuto, ovšem dělovku z pravého kruhu v podání Laše dokázal Čech zastavit.
60:01
Je za námi třetí dějství tohoto utkání, ve kterém ale stejně jako v úvodním nepadl rozhodující gól. Proběhne tedy krátka úprava ledu a čeká nás pětiminutové prodloužení. Pro Kohouty je toto navíc druhé proloužení v řadě, zvládnou tedy tentokrát hru v nastaveném čase? To budeme moci vidět během několika minut.
60:00
59:36
Čech se ale v posledních vteřinách hodně potí, jelikož tempo Moravanů nepolevuje.
59:16
Po chybě jednoho z Pirátů se nečekaně ke střele dostal Knotek. Jeho okamžitá dělovka ale zamířila velmi mimo.
58:27
Hosté ve svém pásmu přebrali kotouč, jenže se jim nedaří dostat do útočného pásma. Jsou okamžitě napadání Olomouckými.
58:03
Po mohutné dorážkové akci Hanáků se mezi celky opět spustila hojná potyčka. Bez vyloučení.
57:51
57:23
Dnešní utkání sleduje 5 052 diváků!
56:48
Další olomoucké útočné snažení pozastavuje ofsajd.
56:40
Při velmi rozporuplné situaci pčed brankou Čecha se k puku dostal jeden z obránců hostů a úspěšně nahodil touš až ke Konrádovi.
56:08
Mora vyhrála vhazování a i nadále drží svého protivníka u jejich brány.
55:51
Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Sklenář - 2 min., krosček).
55:42
Skinner stáhl puk za vlastní klec a čeká na lepší postavení svých spoluhráčů. Po neúspěšném výpadu do útočného pásma se ale musí Chomutovští rychle vracet ke své brance.
54:20
Už se zdálo, že se Piráti na chvíli osvobodí ze svého pásma, ovšem jejich nahození doputoval jen do icingu. Opětovné vhazování po pravici Čecha.
54:02
Zakázané uvolnění vrací herní dění před Čecha.
53:56
Valenta dostal do pravého puku nabízivou přihrávku, kterou si stáhl do přijatelné pozice. Svojí příležitost ale totálně zazdil, když zamířil velmi vysoko nad chomutovskou svatyni.
53:10
Čtvrtá olomoucká formace drží protivníka u klece Čecha. K zakončení ovšem ještě nedošlo.
52:26
Jaroměřský měl u modré čáry dostatek střelu k přesnému zakončení, jeho otálenou střelu ale pohotový obránce Chomutova srazil do ochranné sítě.
51:23
Mikúš sice neuspěl u modré lajny, následně si ale při odpíchnutí puku na spoluhráče počínal jako profesionál.
50:25
V těchto chvílích se zdá, jako by domácí hráli v početní výhodě. Jasná převaha v útočném pásmu tomu dává za pravdu.
49:39
Vodný za brankou Čecha neprošel přes dotěrného Ruttu, avšak Olomouc stále drží svého protivníka pod zámkem.
48:50
Eberle se opět dostal do vyzývavé střelecké pozice mezi dvěma obránci Severočechů. Nicméně i s tímto vysokým zakončením si rodák z Olomouce Čech poradil.
48:23
Třetí formace Pirátů na delší dobu zahnala Olomoucké k brance Konráda. Ten ale nemusel zasahovat.
47:23
I Sklenář měl na druhé straně hřiště dobrou rychlost, jeho přihrávka do prostoru před brnakou ale nenalezla adresáta.
46:32
Eberleho jízdu do útočné třetiny zakončila střela, která ovšem byla zblokována dobře postaveným bekem Chomutova.
45:04
Chomutov sice na krátko zahrozil Olomouci, hned se ale musí vracet kvůli výpadu Kohoutů do útoku.
43:45
A je zde první bitka zápasu! Po zásahu Čecha se do sebe pustili Kafka s Jánošíkem. Druhý jmenovaný dal domácímu Kohoutovi řádnou lekci pěstní výměny.
43:45
43:43
Tempo nabírá na obrátkách a oba celky si v poslední době tvoří velmi výrazné šance.
43:10
Červenka se dostal do úniku, ve kterém ale nechal zakončit Pospíšila. Poslal mu pas přes celou půlku, ovšem druhý jmenovaný zkusil vrátit puk na hůl Červenky. Vynikající zásah Vyrůbalíka ale stáhl kotouč mimo brankoviště.
41:58
Rychlý nájezd valetny od hrazení k Čechovi gólem nekončí, ale ostrou potyčku rozpoutal. Po vyražení branky ze svého postavení se do sebe pustili Jergl s Ruttou. Vylučovat se ale nebude.
41:37
Po šťouchanici u modré čáry se puku zmocnili hosté. Jejich rozjezd do útoku ale pozastavuje ofsajd.
41:11
Olomouckým se nedaří přesně rozehrát v obranném pásmu, čehož může využít Chomutov. Tak se ale nestalo a MOra míří do útoku.
40:27
Olomouc složitě vybojovala vhazování, po chvílí se ale musí strachovat při zakončení Skinnera. Konrád ale parádně zasáhl rozkrokem.
40:01
Prostřední část utkání nám nabídla gólově atraktivnější podívanou, která je ale stejně jako po první periodě vyrovnaná. Nejprve se z rychlé akce prosadili hosté, o 7 minut později ale nečekanou střeou dokázali Hanáci dorovnat stav utkání. Další třetina započna přibližně v 19:42.
40:00
39:55
Buly ve středním kruhu vyhrál Zeman a přenechává puk na holích spoluhráčů.
39:36
Rutta nedokázal přesně rozehrát z vlastního pásma, díky čemu zásluhou Holce zůstává Mora v pásmu Chomutova.
38:57
Řípa vybojoval vhazování vedle olomoucké střídačky, tudíž posílá svůj tým do útočné třetiny.
38:40
Laš nahodil puk do útočného pásma, kde se jej ale rychle zmocňuje soupeř. Jeho bleskovou rozehrávku ale pozastavuje odpískané postavení mimo hru.
38:11
Po buly před Konrádem drží Chomutov Olomouc u její brány.
37:30
Ofsajd Mory pozastavuje její rychlý protiútok ze střední části hřiště.
37:18
Gól nakonec není uznán, přestože za hlasitého pískotu kapitán Vondrka spekuluje s čárovým rozhdočím.
37:04
Puk sice překonal Konráda, rozhodčí se jedou ale poradit s kolegou u videa.
36:15
Střela Holce je sražena Pereťaginem do ochranné sítě. Následuje buly.
36:02
Červenka nabídl Sklenářovi dobře vypadající pas, druhý jmenovaný ale pouze promáchl.
35:15
Chomtov sice po vyhraném vhazování vyhnal olomouc pryč ze své třetiny, hned se ale musí vracet a bránit nápor Kohoutů.
34:33
Herman ze svého pásma vyvezl puk až k brance Čecha, kde ale k žádné výrazné střelecké šanci nedošlo. Lehký zákrok hostujícího brankáře pozastavuje herní dění.
34:00
33:59
I proti střele Jánošíka je Konrád úspěšný. Tlak Chomutovu ale stále stabilní.
33:41
Dělovku Vlacha od modré zblokoval postávající Laš, hra ale stále setrvává v pásmu Moravanů.
33:18
Chomutovským se v posledních vteřinách nedaří usadit svojí hru v pásmu Mory, která po několikáté vyhazuje touš do bezpečí.
32:38
Ihned po vhazování ale Hanáci vyhazují puk na opačnou stranu kluziště a mohou střídat. I když domácí hrají v početní nevýhodě, nebojí se napadat svého protivníka i za bránou Čecha.
32:00
Vyloučení v týmu HC Olomouc (Staněk - 2 min., sekání).
31:59
Růžička jel nikým nerušený na Konráda, jeho svižnou střelu zápěstím ale olomoucký brankář vyrazil do ochranné sítě.
31:38
Valentovo nahození od modré se odrazilo od brusle vracejícího se beka Chomutova. A to přímo před Čecha, jenž nic neriskuje a pokrývá kotouč lapačkou.
30:52
Valach se u modré čáry opřel do puku, jeho silný projektil ale Konrád vyrazil holí.
30:10
Piráti jsou stále pod tlakem, ze kterého se jim nedaří vůbec vymanit.
29:42
Zakázané uvolnění posílá hru zpět ke kleci Chomutova.
28:36
Olomouc právě vstřelila branku!
Naprosto nečekanou branku dává Olomouc. Ta se zároveň po několika šancích konečně dočkává prvního gólu. JIŘÍ ŘÍPA vystřelil z velmi ostrého úhlu, ovšem chomutovský gólman neutěsnil pravou tyč. Střelecká šmudla v podání Řípy tak srovnává skóre. Asistence: Michal Vodný.
27:57
Hra se v těchto okamžicích víceméně přelévá ze strany na stranu. Nakonec se ale hra usídlí u brány Konráda, kde se bude po zakázaném uvolnění vhazovat.
27:16
Vyražení branky ze svého postavení nyní zachránilo Piráty před inkasovaným gólem.
27:16
Do parádního brejku se dostal kapitán domácích Vyrůbalík, jeho dělovku ale Čech vykryl!
26:37
26:28
Hned po vyhraném buly se Chomutovští vysvobozují z pásma, ne ale na dlouho.
26:22
Mora opět kombinuje. I střelu Kafky Čech dobře viděl a pokryl hrudí.
25:57
Opětovná kvedlačkav prostoru před brankou končí pokrytím puku lapačkou Čecha.
25:47
Skoro zámořský hit předvedl olomoucký Robin Skrbek, který ve středním pásmu postavil svým tělem zeď rozjetému Pirátovi.
25:07
Hanáci kombinují u brány Pirátů, bezchybný Čech ale drží dalším zásahem svůj tým ve vedení.
24:37
Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Červenka - 2 min., nedovolené bránění).
24:29
Zeman se ocitl sám před bránou, ovšem nedokázal zpracovat puk.
24:23
Řípa až ze svého pásma dobruslil rozjetý kotouč, vybojoval jej, čímž nabídl střelu svému spoluhráči. Samotnou koncovku ještě tečoval před Čechem Eberle, tudiž s ní měl chomutovský gólman velké starosti.
23:26
Na Konráda se už řítil rozjetý Vondrka, jeho střelu zápěstím ale obětavě pokryl Houdek.
22:37
Mora ale rychle forčekuje Chomutov a zmocňuje se puku. S tím však projíždí pouze ve svém pásmu.
22:00
Piráti právě vstřelili branku!
Až ze středního pásma se ROMAN CHLOUBA prokličkoval mezi několika olomouckými beky a bekhendovou střelou překonal betony Konráda. Bez asistence.
21:48
Valach od modré nečekaně vyslal na olomouckého gólmana rychlou dělovku. Konrád připraven.
21:08
Nyní už ale u puku Chomutov, který také porvěřil připravenost Konráda.
20:56
Vyrůbalík zpoza vlastní brány rozjel útočnou kombinaci Olomouce, která setrvává u branky Čecha.
20:24
Červenka sice vykvedlal puk z buly, poslal jej ale přímo na bránu Konráda.
20:01
Hráči se již rozbruslují na ledové ploše. Pohodlně se usaďte, začínáme!
V úvodní dvacetiminutovce jsme se žádného góliu nedočkali, nicméně šance ke skórování opravdu nechyběly. Na ledě sice dominovala Olomouc, která své zahozené příležitosti ke gólu nemůže ani spočítat, ovšem i Chomutov nebyl od otevření střeleckého stavu utkání daleko. Další třetina začne přibližně v 18:46.
20:00
19:44
Kohouti sice drželi protivníka u jeho branky, po předvedené "plácané" v levém kruhu z nedostatku sil se ale Chomutov dostává na ruhou stranu kluziště.
19:04
Valenta ze svého pásma zkusil najít ve středním pásmu spoluhráče, jeho pas ale zachytil pouze hráč Chomutova. Po odpískaném icingu hostů se bude vhazovat po pravici Čecha.
18:26
Velký balvan ze sdrce spadl Konrádovi, jenž neudržel ve výstroji střelu Hřebejka. Touš ale putoval těsně vedle tyč.
17:30
17:19
Severočeši ale vyhazují z pásma a mohou vystídat. Zdá se, že během přesilovky se už domácí nedostanou k žádné šanci.
17:01
Velký závar před brankou Chomutova nekončí gólem. Puk stále přeskakuje mezi holemi obou celků. Olomouc ale stále tlačí a kombinuje.
16:23
Mora opět zatáhla Piráty k jejich bránce, do rychlého úniku v oslabení se ale dostal Červenka. Jeho dělovku ale Konrád vykryl.
15:30
Valach (CHM) se nejprve dostal ke svižné střele, následně je ale vyloučen na dvě minuty za podražení.
15:16
Ke střele z levého kruhu se dostal Růžička, jeho dělovka ale mířila velmi daleko od brány Konráda.
14:39
Touš stále na holích Olomouce, která po většinu dosavadního času kontoroluje dění na ledě.
14:01
13:50
Buc se musí chytat za hlavu! Nikým nehlídaný kotouč za zády Čecha totiž nasměroval pouze mimo odkrytou klec!
13:11
Olomouc zatáhla Chomutov před Čecha.
12:54
Už to vypadalo, že se Laš s pukem dostane velmi lehce přes modrou čáru, nedokázal se ale vyhnout nastavenému boku obránce protivníka.
12:01
Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Jánošík - 2 min., sekání).
11:55
Kafka si obhodil několik obránců Pirátů, následně o puk ale přišel. z ničeho nic se vzal před brankovištěm Zeman, jeho střela ale mířila velmi vedle.
11:13
I hráči Chomutova si všimli klidného počínání arbitrů a důrazně přitvrzují v osobních soubojích. Možná se během chvíle i dočkáme první potyčky.
10:44
Chomutov si po vyhození protivníka převzal puk za vlastní bránu a rozjel po střídání rychlou útočnou kombinaci. Ta skončila až před brankou Konráda.
09:48
Hlasitý projev domácích fanoušků nyní poukazuje na nepozornost rozhodčích při osobních soubojích.
09:33
Červenka stáhl puk do obranného pásme, poblíž kterého se za malou chvíli odpískal ofsajd Olomouce.
08:56
Do neuvěřitelné šance se před koncem početní výhody dostal Houdek, který po zdlouhavé kombinaci mezi Eberlem a druhým Kohoutem dostal puk přímo před branku soupeře. V brankovišti byl ale zneškodněn obránci.
07:48
07:16
Podobně jako na úvodu utkání se Řípa rozhodl zakončit. Na modrou čáru obdržel přihrávku, na nic nečekal a zápěstím pozdravil Čecha. Ten jistě ve stoje kryje projektil.
06:39
Do výrazné pozice před Čechem se dostal Buc, jeho střelecká minela ale zachránila Chomutov před inkasovaným gólem.
06:20
Kohouti stáhli puk k vlastní bráně a budou se snažit rozjet nějakou slibnou akci.
05:48
Vyloučení v týmu HC Olomouc (Ölvecký – 2 min., podražení).
05:48
05:47
I Konrád několika zákroky podržel domácí celek, který následně po zmatku před bránou vyazuje kotouč do bezpečí.
05:14
Dvakrát po sobě si obětavě dřepl do střely zápěstím Skrbek, zásluhou si získává potlesk.
04:44
První přesilovková formace Pirátů sice kombinuje u modré čáry, netrvá ale dlouho a Hanáci poprvé vyhazují do středního pásma.
03:48
Vyloučení v týmu HC Olomouc (Kafka - 2 min., příliš mnoho hráčů).
03:48
Růžička sice aktivně forčekoval obránce Mory, nic z toho však nevytěžil.
03:23
Vyrůbalík ve střední části skokem odpálil puk zpět do útočné třetiny, kde se Olomouckým dobře daří udržet puk pod kontrolou a vyvíjet tlak.
02:24
Hermanova lajna sice zahnala protivníka do třetiny hostů, ti ale brání jakékoliv střelecké aktivitě Hanáků. Po icingu domácích se bude vhazovat před Konrádem.
01:20
Po chybě Jánošíka u levého hrazení se ve středním pásmu k puku dostal Řípa. Se střelou od modré si ale Čech poradil.
01:00
Vyrůbalík za vlastní brankou zklidnil hru a společně s druhou formací zahajuje útočnou jízdu.
00:28
Knotek prapodivným způspbem vyhrál úvodní buly, Chomutov se lae bleskově tlačí do útoku.
00:01
U středního kruhu se nám už krystalizují první pětky, utkání za nedlouho odstartuje.
Na ledovou plochu nastupují nejprve hokejisté domácí Olomouce, o několik vteřin později i růžičkův Chomutov.

HC Olomouc: Konrád (Vošvrda) – Skrbek, Vyrůbalík (C), Valenta, Jaroměřský, Houdek, Staněk, Ondrušek – Buc, Knotek, Laš – Eberle, Řípa, Vodný – Kafka, Zeman, Mikúš – Jergl, Herman, Holec – Kucharczyk.

Piráti Chomutov:Čech (Kopřiva) – Rutta, Skinner, Valach, Jánošík, Harant, Peretiagin, Mrázek, Dlapa – Pospíšil, Červenka, Tomica – Květoň, Růžička, Vondrka (C) – Hřebejk, Dušek, Ölvecký – Chrpa, Chlouba, Sklenář.

Rozhodčí: Polák, Souček – Barvíř, Blümel.
Řekl před utkáním: Jan KNOTEK (OLO):

„Určitě budeme muset do zápasu proti Chomutovu vstoupit úplně jinak, než tomu bylo v DRFG Arene. Musíme na ně skočit a hrát naší hru. Žádnou speciální taktiku na ně nepřipravujeme, ale pouze chceme hrát svojí hru,“ zavelel člen „elitní fomace“ Kohoutů.

Zmínil se také mimojiné o dvou nejvýraznějších hráčích Chomutova:
„I když to jsou hráči s velkými jmény, nedokázali by zápas utáhnout pouze oni dva. V čem jsou ale velmi nebezpeční, to jsou přesilovky. Oni si je zcela řídí a padají z toho často góly, takže to si musíme pohlídat,“ měl jasno hráč, který se do sestavy Olomouce přidal před sezonou 2013/2014 z druholigového Havlíčkova Brodu.
Vyrovnaná vzájemná bilance

Poprvé v tomto ročníku soutěže se hráči obou týmů střetli na ledě Zimního stadionu v Olomouci. Chomutov tehdy prožíval excelentní období, které jej dosadilo až na špičku extraligové tabulky. Mora všem vyrazila dech, když do brány Kopřivy postupně nasázela pět přesně mířených puků.

Ve druhém střetnutí se možná očekávalo něco podobného, avšak zápas dopadl úplně opačně. Sice Kohouti drželi tempo se svým protivníkem, na góly Kämpfe a Rutty ale nedokázali odpovědět. Karty se tedy srovnaly a zbývá otázka, který tým se po tomto třetím utkání posune o příčku či více nahoru.
PIRÁTI CHOMUTOV

Ani Chomutovským není ve vánočním měsíci příliš do smíchu. Z odehraných sedmi utkání během prosince si pocit z výhry dopřáli třikrát. Ani povánoční období nijak Severočechům nepřeje. Stejně jako ostatní celky extraligy odehráli Piráti po Štědrém dni dva zápasy, ani v jednom ale nebodovali. Především v posledním utkání, které odehráli s jedenáctým Zlínem, se museli svěřenci Vladimíra Růžičky velmi stydět. Ševci totiž Chomutov nemilosrdně rozdrtili 5:1.
HC OLOMOUC

Olomoučtí Kohouti se v posledních týdnech značně trápí kvůli četným prohrám. Série neúspěšných duelů se protáhla již na číslovku čtyři, ačkoliv v posledním utkání zachránili aspoň jeden bod po prodloužení na ledě Komety. Mora tímto zápasem alespoň smazala brankovou absenci, která také svěřence Zdeňka Venery trápí.

Vstup do zápasu proti Brnu sice Hanákům vůbec nevyšel, poněvadž po 12 minutách prohrávali už o tři branky, tuto ztrátu ale dotáhli a donutili soupeře k pokračování v prodloužení. V něm už ale brankář Konrád nevykryl střelu Hrušky, čímž zoufalost po tříbodové výhře pokračuje dál.
Vitám příznivce ledního hokeje u 32. kola nejvyšší tuzemské ligy. V rámci posledního kola v roce 2015 se utkají mimojiné týmy HC Olomouc a Piráti Chomutov. Komu bude přát více štěstí v tomto statisticky vyrovnaném souboji? To můžete sledovat zde od 18 hodin!