Zase Čechov. Bitkař Verot si vyšlápl na Škoulu

Autor: Zdeněk Janda, Kjon
4
Krejčího čas je tady. Zafeiris coby zklamání sezony, potřebuje Zima ochranu?
Kapitán Vrána o pátých mistrovských oslavách v Třinci v řadě: To se nikdy neomrzí

VIDEO - A zase ten Čechov. Pamatujete? V minulé sezoně, když do sídla tohohle „klubu rváčů“ zavítal Omsk, si bitkař Darcy Verot vyšlápl i na Jaromíra Jágra. Zápas se tehdy vůbec nedohrál! Tentokrát to tak žhavé nebylo, ale klub s nevalnou pověstí opět nastřádal 119 trestných minut. Avangard nakonec slaví výhru 4:2.

Provokace. Snaha vyvolat hromadnou bitku. Tohle je prostě styl Čechova. A ani včerejší zápas se z toho nevymykal. „Věděli, že tohle je jejich šance uspět. Chtěli z toho udělat frašku, jinak vůbec nestíhali,“ řekl Sportu chvíli po zápase obránce Martin Škoula.

Byl to on, kdo se ve 12. minutě dostal do sporu s Darcy Verotem, nejobávanějším hokejovým neurvalcem a násilníkem. „Třikrát mě krosčekoval. Takže to už jsem se neudržel a trochu se to semlelo,“ vyprávěl protřelý zadák, jenž v NHL nastřádal 776 zápasů.

Takže je na ledacos zvyklý, přesto chování, jaké produkují hráči Čechova, poznal na vlastní kůži poprvé.

Bitkař Čechova Darcy Verot si tentokrát vyšlápl na českého obránce Omsku Martina Škoulu

„Už od začátku se snažili něco vyprovokovat, neustále si vybírali naše hráče, aby se něco rozpoutalo. Ale my jsme jim rozhodně neustupovali,“ vykládal Škoula, klíčový bek Omsku. A jak dopadla jeho bitka s Verotem?

„No já jsem rozhodně nevyhrál,“ bral to s úsměvem. „Ale hlavní je, že jsme vyhráli jako tým. To je to nejpodstatnější.“

Z bitky si odnesl krvavý šrám na obočí. „Není to nic vážnýho, není to ani na šití. Rozhodně bych z toho nedělal vědu,“ vykládal do telefonu z týmového autobusu. Hlavně v závěru zápasu se ještě domácí mocně snažili, aby vyvolali hromadnou šarvátku. „Ke konci už jen provokovali. Ale naštěstí se už nic nestalo,“ oddychl si Škoula.

Jaromír Jágr se tentokrát do žádné bitky nedostal. Přesto v poslední třetině podle ofi ciálního zápisu odehrál jenom jedno střídání. Že by ho raději trenéři šetřili a nechtěli, aby si ho někdo z rváčů vyhlédl?

Částečně ano. Podle informací Sportu ale může být důvodem i to, že Jágr inkasoval nepříjemné nastřelení pukem, takže potom se raději kvůli lehkému zranění šetřil sám. Ale do dalšího utkání, které Avangard čeká zítra proti Dynamu Moskva, by měl být nejspíš v pořádku.

Když Omsk do obávané arény Čechova dorazil v lednu, byl to právě Jágr, kterého si vybral nechvalně proslulý Verot. Udeřil ho navíc poté, co se oba v zápasnickém sevření dohodli na smíru. „Nebudeme se prát,“ řekli si.

Jedna z největších bitek hokejové historie. Loňské utkání Čechov - Omsk
Jedna z největších bitek hokejové historie - Čechov vs. Omsk

Ovšem za chvilku přišla rána. „Pokud chcete být tvrdý hoch, musíte dodržovat nějaký kodex cti. Ale on je zbabělec,“ rozčiloval se pak Jágr.

Verot, v civilu údajně velmi milý chlapík, se ale hájil tím, že jako první se chtěli rvát hráči Omsku. Ne on. Málokdo mu věřil...

Tehdy se zápas nedohrál, byl přerušen už po čtyřech minutách. Sudí celkem rozdali 600 trestných minut, Čechov následně potrestalo i vedení KHL. Klub prohrál kontumačně 0:5, navíc musel zaplatit čtyři miliony rublů (v přepočtu asi 2,4 milionu korun).

Takhle napadl Darcy Verot hvězdu CSKA Moskva Nikitu Filatova
Darcy Verot napadl hvězdu CSKA Moskva Nikitu Filatova

Tentokrát sice emoce rovněž vládly, ale tak žhavé to nebylo. „Hlavně jsme chtěli hrát svou hru a uspět. Což se povedlo. Vyhráli jsme, to je hlavní. A teď jedeme dál!“ usmál se Škoula. Avangard tak z úvodních pěti zápasů v sezoně slavil hned čtyřikrát. A dokázal, že tentokrát hon na Gagarinův pohár myslí vážně.

Chcete mít sportovní informace jako první? Objednejte si SMS a MMS zpravodajství iSport.cz »