Rozpis zápasů Fortuna ligy 2019/2020 - program 1. fotbalové ligy | iSport.cz | iSport.cz

Rozpis zápasů FORTUNA:LIGA 2019/2020

Z V R P Skóre B
1. SK Slavia Praha 27 21 4 2 55 :8 67
2. FC Viktoria Plzeň 27 18 5 4 56 :22 59
3. FC Slovan Liberec 28 14 4 10 49 :36 46
4. AC Sparta Praha 28 12 8 8 51 :35 44
5. FK Jablonec 27 12 7 8 43 :37 43
6. 1.FC Slovácko 27 11 8 8 33 :30 41
7. FC Baník Ostrava 27 11 7 9 37 :30 40
8. SK Dynamo Č. Budějovice 27 12 3 12 43 :42 39
9. FK Mladá Boleslav 28 11 6 11 46 :48 39
10. Bohemians Praha 1905 28 10 6 12 33 :40 36
11. SK Sigma Olomouc 27 7 12 8 32 :33 33
12. FK Teplice 27 6 10 11 23 :44 28
13. FC Fastav Zlín 28 7 6 15 25 :43 27
14. MFK Karviná 27 5 9 13 21 :36 24
15. SFC Opava 27 4 7 16 13 :44 19
16. 1.FK Příbram 28 4 6 18 17 :49 18

Základní část

1. kolo

2. kolo

3. kolo

4. kolo

5. kolo

6. kolo

7. kolo

8. kolo

9. kolo

10. kolo

11. kolo

12. kolo

13. kolo

14. kolo

15. kolo

16. kolo

17. kolo

18. kolo

19. kolo

20. kolo

21. kolo

22. kolo

23. kolo

24. kolo

25. kolo

26. kolo

27. kolo

28. kolo

29. kolo

30. kolo

Tabulka střelců

Hráč Góly
1. Lukáš Budínský Ml. Boleslav 11
2. Guélor Kanga Sparta 11
3. Pavel Bucha Plzeň 10
4. Martin Doležal Jablonec 10
5. Nikolaj Komličenko Ml. Boleslav 10
6. Libor Kozák Sparta 10
7. Michael Krmenčík Plzeň 10
8. Petar Musa Slavia 10
9. Roman Potočný Liberec 9
10. Muris Mešanović Ml. Boleslav 8

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v novém herním systému. Ligový titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Po základní části, ve které se všech 16 klubů utká dvoukolově každý s každým, se týmy rozdělí v nadstavbové části do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky.

Skupina o titul: prvních šest týmů si proti sobě zahraje jednou, přičemž první tři týmy budou mít výhodu tří z pěti zápasů v domácím prostředí.

Skupina o baráž o Evropskou ligu: týmy na 7. až 10. místě se utkají o sedmou příčku znamenající účast v baráži o Evropskou ligu s týmem na čtvrtém, či pátém místě ze skupiny o titul. Tato skupina se bude hrát vyřazovacím způsobem dvoukolově.

Skupina o udržení: týká se týmů na 11. až 16. místě, hraje se jednokolovým systémem stejně jako skupina o titul, poslední sestupuje přímo do druhé ligy, 14. a 15. tým čeká baráž s druhým a třetím týmem z druhé ligy.

Články odjinud


Články odjinud