ATP Moskva -  ONLINE PŘENOS -  Lukáš Rosol : Juan Ignacio Londero - 14. října 2019   17:05

Bylo to obrovské drama, ale je to tam!

Nakonec se z vítězství raduje po obrovské bitvě český tenista Lukáš Rosol. Ten v zápase trvajícím přes dvě hodiny ukázal, že nepatří do starého železa, a přestože sám odvracel mečbol, tak postupuje dál.

Vítěz zápasu narazí ve druhém kole na Dušana Lajoviče, který byl jako čtvrtý nasazený posunut přímo do druhého osmifinálového kola.
Konec zápasu
6:3
Po vítězném forhendu po lajně je konec! Lukáš Rosol utekl hrobníkovi z lopaty, odvrátil soupeřův mečbol a nakonec ten svůj sám proměňuje a postupuje dál.
40-0
Eso Lukáše Rosola znamená tři mečboly pro českého tenistu!
30-0
Londero posílá svůj return z forhendu jen do autu – 30:0.
15-0
Míček získává Rosol.
5:3
Lukáš Rosol prolamuje jako první servis soupeře v rozhodující třetí sadě, ujímá se vedení 5:3 a aktuálně jde podávat na vítězství v dnešním zápase!
40-30
Londero forhendem po lajně snižuje.
40-15
Po vítězném returnu Lukáše následují dva brejkboly!
30-15
Jedna z nejdelších výměn zápasu končí ve prospěch Londera, který šel na síť a smečí ji ukončuje.
30-0
Míček Londera se od pásky odráží zpátky na jeho polovinu a Lukáš se dostává do zajímavého vedení.
15-0
4:3
Konec přestávky, podávat bude Juan Ignacio Londero.
4:3
Následuje přestávka a výměna stran.
4:3
A dalším esem český reprezentant nenechává nikoho na pochybách. Hned získává důležitý sedmý gem a ujímá se vedení 4:3.
3:3
Po obrovském boji nakonec bekhendem po lajně ukončuje Juan Ignacio Londero šestý gem a stále čekáme na první brejk rozhodující sady.
40-A
Rosol neuspěl s odvoláním, míček jeho soupeře byl dobrý.
40-40
Vítězný return Lukáše!
40-A
Juan Ignacio Londero si došel na síť pro vítězný volej a po delší době má naopak on gembol.
40-40
Ani teď to nevychází, Rosol posílá míček do autu. Teď sledujeme hru plnou chyb.
A-40
Další nevynucená chyba Argentince znamená další brejkbol pro Čecha!
40-40
Juan Ignacio Londero na nic nečekal a vítězným úderem si to uhrál sám.
A-40
A následně dokonce získává výhodu brejkbolu po nepřesném forhendu soupeře.
40-40
Rosol odvrací gembol.
40-A
Dlouhou výměnu napříč dvoce získává Londero, protože Rosol vyhodil svůj forhend kousek za lajnu.
40-40
Dvojchyba Juana.
40-A
Oba hráči se teď přetahují v top úderech. Lukáš byl proti forhendu soupeře bez šance.
40-40
Lukáš ale odpovídá neméně krásným křížným forhendem.
40-A
Londero si došel po vítězný úder na síť a nemýlil se.
40-40
Juan Ignacio Londero dělá dvojchybu – shoda!
30-40
Lukáš Rosol je odměněn za svou bojovnost, když nevypustil sprint přes celou šířku a křížným forhendem napříč kurtu získává bod.
15-40
Bekhend po lajně v podání Čecha končí mimo.
15-30
Následně ale ukazuje naopak vítězný return, který roztleskal osazenstvo.
3:2
Přímým bodem z podání Lukáš Rosol zakončuje gem a získává jej před přestávkou čistou hrou. Sledujeme skutečně obrovsky dramatický duel.
40-0
Parádní kraťas, na který neměl Argentinec nárok!
30-0
Lukáš šel odvážně na síť a vyplatilo se. Krásně se natáhl pro těžký volej a zakončuje.
15-0
2:2
Dalším přímým bodem z podání ukončuje Juan Ignacio Londero čtvrtý gem třetí sady. Oba hráči se hodně soustředí na své podání a jde jim to k duhu.
15-40
...a nyní přidává přímý bod z podání.
15-30
Juan zakončuje výměnu tvrdým vítězným forhendem po lajně.
15-15
Londerův pokus o kraťas byl také příliš krátký.
0-15
Rosol se dostal do úzkých a posílá svůj bekhend tak do poloviny sítě.
2:1
2:1
2:1
A následuje další eso pro rodáka z Prahy, tak tohle byla velká paráda! Oba hráči si zatím drží v rozhodující sadě své servisy.
40-15
Eso Lukáše!
30-15
15-15
Rosol posílá druhý úder hned po returnu do pásky.
15-0
Přímý bod pro Lukáše.
1:1
Juan Ignacio Londero získává přímý bod z prvního servisu a také on si na úvod třetí sady udržel své podání. Pokračujeme za stavu 1:1.
15-40
Chyba Rosola znamená argentinské gemboly.
15-30
Juan otáčí aktuální stav vítězným forhendem po lajně.
15-15
Další ofenzivní pokus českého tenisty hned na returnu už končí mimo.
15-0
Vítězný prohoz Lukáše.
1:0
Po autu Londera nakonec uhájil Lukáš Rosol na úvod rozhodující sady své podání, i když musel odvracet dva brejkboly. Snad jej to nyní nakopne.
A-40
Argentinec útočí jen do pásky.
40-40
Lukáš šel odvážně na síť, ale Juan jej krásným bekhendem po lajně prohazuje.
A-40
...a následně získává výhodu přímým bodem.
40-40
Rosol odvrací brejkbol svým 14. esem v zápase.
40-A
Po krásném forhendu z bekhendové strany po lajně ale následuje další možnost brejku pro Argentince.
40-40
Londero z jasné pozice na síti trefuje jen pásku a moc dobře ví, jakou šanci promrhal.
30-40
Hned v úvodu třetí sady uvidíme brejkbol po chybě Rosola z bekhendu od základní čáry.
30-30
15-30
Juan Ignacio Londero prohazuje z returnu Lukáše.
15-15
Lukáš vyrovnává přímým bodem.
0-15
7:6
Lukáš Rosol nakonec získává druhý set ve svůj prospěch, utekl doslova hrobníkovi z lopaty a srovnává po dalších tiebreaku na 1:1. O osudu vyrovnaného duelu rozhodne třetí set.
8-7
A rázem získává setbol! Dramatická koncovka tiebreaku pokračuje.
7-7
Rosol mečbol odvrací.
6-7
Po krásném vítězném úderu po lajně naopak následuje Londerův mečbol. První v utkání.
6-6
Druhý setbol už ale odvrací i čistým bodem z podání. To je škoda – 6:6.
6-5
První setbol Londero odvrací razantním hřebíkem ze smeče na síti.
6-4
Lukáš dobře zatlačil na bekhend Londera, ten chybuje a jsou tu dva setboly!
5-4
Rosol byl příliš pod míčkem a rotovaným forhendem jej posílá jen do sítě.
5-3
Teď už byla páska proti Rosolovi a Argentinec ještě snižuje.
5-2
Aut po bekhendu Juana znamená, že český pravák vede už 5:2 v tiebreaku!
4-2
Teď Lukášovi pomohla páska, od které se míček odráží hned za síť! Český tenista vede 4:2!
3-2
První minibreak druhého tiebreaku získává Lukáš po chybě soupeře z forhendového rohu dvorce.
2-2
Aut po forhendu Rosola potvrdila i technika. Čárový sudí se nemýlil.
2-1
Eso Lukáše na 2:1!
1-1
Rosol tak dlouho útočil do forhendu soupeře, až jej donutil k chybě.
0-1
Zkrácenou hru začíná fiftýnem na svém podání Londero.
6:6
Český tenista zakončuje dvanáctou hru druhé sady esem v ten pravý čas, srovnává tak na 6:6 a také druhý set bude muset rozluštit až tiebreak.
40-30
Rosolův obranný čop z bekhendu končí v autu.
40-15
Rosol zachoval chladnou hlavu a technicky posílá míček do protipohybu Argentince.
30-15
15-15
Delší výměnu bohužel kazí Rosol. Jeho bekhend z forhendové strany končí mimo.
15-0
Londero chtěl zaútočit hned z returnu, ale nemířil přesně.
5:6
Konec přestávky, podávat bude Lukáš Rosol.
5:6
5:6
Rosol trefuje poslední return velmi nečistě, což znamená, že zahodil možnost brejkbolu a nakonec hru po shodě ztrácí. Opět tak bude podávat na udržení v zápase.
40-A
Eso Londera!
40-40
Juan Ignacio Londero si ale troufá a v klíčový okamžik kontruje krásným stopbalem z bekhendu. Rosol neměl nárok.
A-40
Dlouhá a nervózní výměna končí chybou Londera, což znamená český brejkbol!
40-40
Londero posílá míček do autu a ještě odmítá zisk gemu – shoda.
30-40
Juan Ignacio Londero zatlačil českého praváka, ten chtěl odpovědět prohozem z defenzivního postavení, ale poslal míč bekhendem mimo.
30-30
Přímý bod z podání pro Londera!
30-15
Zatím ne. Londero zatlačil Rosola hned servisem a poté trefuje volnou polovinu dvorce.
30-0
Aut Londera! Blíží se brejkboly pro českého tenistu?
15-0
Parádní kros Rosola jeho soupeř jen stěží doběhl a míček posílá do sítě.
5:5
Český tenista se ještě vzdát nehodlá! Forhendem hned po returnu do protipohybu vyrovnává stav druhé sady na 5:5.
40-30
Lukáš trefuje eso v klíčový okamžik!
30-30
30-15
Londero posílá svůj úder jen do pásky.
15-15
Přesnost Rosolova úderu potvrdila technika a je srovnáno.
0-15
Bekhendový úder ze středu kurtu od základní čáry posílá Rosol do autu a klepe si na hlavu.
4:5
4:5
4:5
Lukášův forhendový return po lajně končí v síti, což znamená, že se Juan Ignacio Londero ujímá vedení 5:4 a Rosol bude po přestávce na podání odvracet konec zápasu.
15-40
Lukáš chtěl jít aktivně na síť, ale jeho nabíhaný volej končí bohužel v autu. Míčku dal moc rotace.
15-30
Po delší době fiftýn pro returnajícího hráče. Postaral se o to Lukáš krásným stopbalem.
0-30
0-15
4:4
Čistou hrou reaguje Lukáš Rosol na nepříjemný obrat ve svůj neprospěch a vyrovnává na 4:4. Poslední míček uhrál po prvním servisu přímým bodem.
40-0
Přímý bod z podání pro českého tenistu.
30-0
Londero z bekhendu netrefil míček čistě a posílá ho do diváků – 30:0.
15-0
3:4
3:4
3:4
Juan Ignacio Londero zakončuje přímým bodem z podání sedmou hru druhé sady a otáčí aktuální stav na 4:3. Argentinec se zase rozservíroval, což pro Rosola není dobrá zpráva.
30-40
Rosolův return se odrazil od pásky mimo singlový dvorec, což znamená gembol pro Londera.
30-30
Juan Ignacio Londero si připisuje po podání do bekhendu Rosola přímý bod.
30-15
Zbytečná chyba Londera na bekhendu od základní čáry.
15-15
Argentinec krásně zkrátil hru a šel na síť, odkud úderem nad hlavou zakončuje rozehru.
15-0
Londero posílá druhý úder po returnu do pásky.
3:3
Dvojchybou na závěr ztrácí Lukáš Rosol šestý gem druhé sady. Přestože vedl 30:0, tak pak ztratil čtyři fiftýny a Londero si bere zpět své podáné.
30-40
A rázem je tu třetím fiftýnem v řadě Londerův brejkbol. Argentínec zaútočil tvrdým forhendem křížem.
30-30
Další páska z jasné pozice, tohle by Londero vůbec neměl, šel do protipohybu.
30-15
Lukáš chtěl bekhendem z čopu zkrátit hru, ale posílá míček jen do pásky. Škoda.
3:2
Čistou hrou získává Juan Ignacio Londero pátou hru druhého setu a snižuje na 2:3 ze svého pohledu. Po pokaženém nástupu do sady se opět nadechuje.
0-40
Eso Argentince!
0-30
Lukáš se pokusil o vítězný forhend po lajně, ale míček končí kousek mimo růžek singlového dvorce.
0-15
Londero tak nepříjemně roztočil druhý servis, že jej Rosol do kurtu nenacpal.
3:1
Lukáš Rosol ve dlouhé bekhendové výměně změnil rytmus, poslal míček do forhendu Londera, který to neustál a posílá míček do pásky.
40-15
Londero posílá jednoduchý forhend od základní čáry do zámezí a je na sebe pěkně naštvaný.
30-15
Eso Lukáše!
15-15
Forhendem do protipohybu Argentince ale rázem srovnává stav.
0-15
Lukáš dělá na úvod gemu dvojchybu.
2:1
2:1
2:1
Škoda. Lukáš Rosol měl dva brejkboly na 3:0, ale Juan Ignacio Londero se nakonec zmátořil a přes shodu snižuje stav druhého setu na 1:2 ze svého pohledu.
40-A
Juan Ignacio Londero zase nabírá dech a teď tvrdými forhendy doslova umlátil Rosola.
40-40
Technika na centrálním dvorci potvrzuje, že míček je dobrý. Další shoda.
A-40
40-40
Juan Ignacio Londero odvrací přímým bodem z podání i druhý brejkbol.
40-30
Londero rotovaným druhým servisem vyhnal Rosola až k mantinelu, ten ale míček přes snahu neuhrál.
40-15
Rosol je opět aktivnější a forhendem do protipohybuje získává dva brejkboly!
30-15
Rosol se možná trochu ukvapil a nabíhaný return posílá do pásky.
30-0
Londero posílá řezaný bekhend jen do pásky. Teď kupí chybu za chybou.
15-0
2:0
Tak tohle vážně není ten Juan Ignacio Londero z první sady. Po další technické chybě je na sebe pořádně naštvaný, Rosol potvrzuje brejk.
40-15
Juan Ignacio Londero po další chybě opět tříská se svou raketou.
30-15
Londero odpovídá vítězným returnem.
30-0
Rosol je v úvodu druhé sady v laufu – vítězným křížný forhend.
15-0
Přímý bod z podání pro Lukáše.
1:0
Lukáš Rosol hned na úvod druhé sady po další technické chybě Argentince prolamuje jeho servis. Londero neustále gestikuluje a na to, že před chvílí získal první set, nevypadá úplně psychicky v pohodě.
40-30
Juan Ignacio Londero odvrací první hrozbu brejku vítězným forhendem po lajně.
40-15
Český tenista dalším pěkným returnem zatlačil Londera, ten pak poslal svůj druhý úder ve výměně do autu. Dva brejkboly!
30-15
Lukáš získává fiftýn krásným křížným forhendem hned z returnu.
15-15
Ani Londero ale následně nedostal svůj forhend přes pásku.
0-15
Druhý set zahajuje na podání Londero. Na úvod posílá Rosol míček jen do sítě. Neměl u něj správné postavení.
6:7
První set je u konce. Lukáš Rosol sice odvrátil dva setboly, ale nakonec přece jen sadu ztrácí v tiebreaku a naštvaně tříská se svou raketou.
2-4
Lukáš teď výborným returnem pod nohy dostal soupeře do úzkých a výměnu zakončil jasnou smečí na síti.
1-4
Rosol odpovídá přímým bodem z podání.
0-4
První delší výměna v tiebreaku končí parádní stopbalem z forhendu Londera, který tak vede už 4:0.
0-3
A následuje další. Argentinec se v závěru sady rozservíroval.
0-2
Přímý bod z podání pro Londera.
0-1
Londero krásně zkrátil hru a bere si na úvod tiebreaku minibrejk.
6:6
Juan Ignacio Londero získává dvanáctý gem čistou hrou, aniž by se míček dostal do výměny. Všechny fiftýny bral po esu nebo přímých bodech.
0-40
Další return Rosola do autu. Tohle je zatím velká argentinská jízda na podání.
0-30
...a po Rosolově returnu za základní čáru přidává přímý bod.
0-15
Juan Ignacio Londero zahajuje dvanáctou hru esem.
6:5
6:5
6:5
Lukáš Rosol pak proměňuje gembol esem a ujímá se vedení 6:5 v prvním setu! Londero před chvílí podával na zisk setu, teď bude podávat na udržení se v něm.
40-30
Úder Londera po lajně musela rozluštit až technika, která říká aut!
30-30
Dlouhá výměna končí forhendem Londera jen do sítě a český tenista se mohutně povzbuzuje.
15-30
Rosol se naštěstí trefil do prvního servisu a získává přímý bod.
0-30
Juan Ignacio Londero teď na servisu soupeře pořádně přitvrdil a ujímá se vedení o dva fiftýny.
0-15
Český tenista posílá obouručný bekhend do zámezí.
5:5
Lukáš Rosol poprvé prolamuje soupeřův servis v ten pravý čas! Do koncovky prvního setu tedy půjdeme za vyrovnaného stavu.
40-30
Čopovaný bekhend z defenzivního postavení posílá Rosol mimo.
40-15
Vítězný return po lajně a jsou z toho dva brejkboly pro Lukáše!
30-15
Lukáš zatlačil soupeře svým forhendem do bekhendu za základní čáru a získává fiftýn.
15-15
Krásná technická výměna, kdy se oba hráči předháněli v pohledných úderech na síti, končí lépe pro Londera.
15-0
Dlouhá bekhendová výměna končí nevynucenou chybou Argentince.
4:5
4:5
4:5
Ano! Lukáš Rosol zabojoval a čtyřmi získanými míčky v řadě od stavu 0:30 alespoň pro tento gem odvrátil konec prvního setu. Teď ale bude soupeř podávat na jeho zisk.
40-30
Lukáš Rosol přímým bodem z podání otáčí vývoj gemu.
30-30
Juan Ignacio Londero posílá čopovaný bekhend od základní čáry do autu a stav je srovnaný.
15-30
Rosol kontruje!
0-30
0-15
Vítězný prohoz Londera roztleskal diváky!
3:5
Dalším přímým bodem z podání potvrzuje Londero zisk osmé hry prvního setu. Zatím dnes vidíme hodně krátké výměny.
0-40
Přímý bod z podání pro Argentince.
0-30
Eso Londera potvrdilo i jestřábí oko.
0-15
Dlouhou bekhendovou výměnu se rozhodl změnit Londero a vítězným forhendem po lajně se ujímá vedení.
3:4
3:4
3:4
Lukáš Rosol zakončuje sedmou hru úvodní sady svým čtvrtým esem v utkání a snižuje na 3:4. První set ještě rozhodně nevzdává.
40-0
Rosolovi pomohla argentincova páska, která míček zpomalila a následoval útok z jasné pozice.
30-0
Těsný aut Londera na returnu.
15-0
2:4
Konečně se dostal míček do výměny a profituje z toho Juan Ignacio Londero, který zatlačil křížným forhendem Rosola do úzkých. Český tenista míček nevrátil.
15-40
Po dvou esech následuje naopak dvojchyba.
0-40
A další eso rozjetého Londera!
0-30
Tentokrát rovnou eso na střed!
0-15
Přímý bod z podání po servisu na střed kurtu.
2:3
2:3
2:3
Lukáš Rosol zabojoval, doběhl nepříjemný úder soupeře a vrátil se do výměny. Odměna na sebe nenechala dlouho čekat, Argentinec svůj čop příliš roztočil a posílá míček do autu.
40-15
Jednu z mála delších výměn zakončuje Rosol krásným vítězným forhendem napříč dvorcem.
30-15
Bekhendový return Londera končí v autu.
15-15
...následuje však naopak česká dvojchyba.
15-0
Eso také pro Rosola. Oba tenisté zatím servírují velmi kvalitně.
1:3
Druhým esem v utkání ale Juan Ignacio Londero přece jen uhájil své podání a potvrzuje brejk z minulé hry. Ujímá se tak vedení 3:1.
30-40
Český tenista šel odvážně na síť a za svou aktivitu je odměněn, pokus o prohoz totiž Argentinec nezvládl.
15-40
Lukáš Rosol se blýskl prvním zkrácením hry. Míček spadl dvakrát, než jej Londero odehrál – první gembol odvrácen.
0-40
Lukáš Rosol posílá křížný return kousíček za základní čáru.
0-30
Eso Londera na střed kurtu.
0-15
Zatím nejdelší výměnu utkání zakončuje Argentinec pěkným obouručným bekhendem po lajně, na který Rosol ani nezareagoval.
1:2
1:2
1:2
Juan Ignacio Londero zaútočil tvrdým forhendem křížem do forhendu Rosola. Český tenista vrátil míček jen do sítě a ztrácí svůj servis.
15-40
Dvojchyba Rosola přináší první brejkboly dnešního zápasu.
15-30
Londero ale returnuje jen do pásky.
0-30
Obrovská chyba Rosola. Český tenista z jasné pozice na síti trefuje pásku a dostává se do nepříjemné situace 0:30.
0-15
Rosol se pouze bránil, Londero si došel na síť pro vítěznou smeč.
1:1
Juan Ignacio Londero se, stejně jako český tenista, mohl opřít o svůj první servis. Dalším přímým bodem ukončuje druhý gem úvodní sady.
15-40
0-40
...a hned následuje další chyba Rosola na returnu.
0-30
Tvrdé podání Argentince na střed Lukáš jen lízl – přímý bod.
0-15
Bekhendový prohoz Lukáše míří do autu.
1:0
Druhým esem Lukáš Rosol rychle zakončuje první hru úvodní sady. Českého veterána opravdu na úvod podržel první servis.
40-15
A po dalším povedeném servisu returnuje jeho soupeř jen do sítě.
30-15
Český reprezentant si zapisuje první eso v utkání.
15-15
Křížný forhend Lukáše se otřel o pásku a vyletěl ven z dvorce.
15-0
Rosol zatlačil soupeře do bekhendové strany a Argentinec posílá míč do sítě.
0:0
Hráči se rozehrávají, na podání začne Lukáš Rosol.
Zápas mezi Garinem a Seppim je konečně u konce, vyhrál Ital v tiebreaku třetí rozhodující sady. Nyní za pár minut tedy dojde na námi sledované utkání.
Předchozí zápas na centrálním kurtu mezi Garinem a Seppim půjde do rozhodujícího třetího setu. Začátek našeho utkání se tak posouvá zhruba na 16.15 hodin
Vzájemný zápas – oba borci na sebe dnes narazí vůbec poprvé. Zejména na základě formy z posledních měsíců a aktuálního postavení na žebříčku sázkové kanceláře považují za mírného favorita Londera.
Juan Ignacio Londero je šestadvacetiletý Argentinec. Na okruhu je od roku 2010 a zatím se může pyšnit jedním titulem, aktuálně je ve světovém žebříčku na 56. pozici. Naposledy hrál s Šanghaji, kde na začátku měsíce podlehl Andy Murraymu po boji 1:2. Na Kremlin Cupu se letos představí vůbec poprvé.
Lukáš Rosol je čtyřiatřicetiletý český veterán, který se na okruhu pohybuje už od roku 2004 a na kontě má dva tituly z ATP. Aktuálně je ale až 152. hráčem světového žebříčku v singlu. V Moskvě o víkendu prošel kvalifikací, poslední tři roky se s ruskou metropolí loučil vždy po osmifinále.
Vítáme vás u on-line přenosu z utkání mezi českým veteránem Lukášem Rosolem a Juanem Ignaciem Londerem z Argentiny. Utkání prvního kola ATP Moskva – VTB Kremlin Cupu začne přibližně kolem 15.40 hodin.