Muži - Čtvrtfinále -  ONLINE PŘENOS -  Novak Djokovič : Tomáš Berdych - 22. ledna 2013   09:46

4

To je z dnešního on-line přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším nashledanou.
Cesta Tomáše Berdycha tak na letošním Australian Open končí ve čtvrtfinále, naopak Novak Djoković může dál pomýšlet na další vítězství na prvním grandslamu sezóny.
Ještě větší rozdíl byl v počtu nevynucených chyb, kdy Djoković chyboval pětadvacetkrát, oproti třiačtyřiceti chybám Berdycha. A to byl hlavní rozdíl v dnešním utkání, neboť Djokovićova hra je založena na dlouhých výměnách, během nichž nutí své soupeře k chybám a ty český tenista v dnešním utkání dělal.
Rozdíl ve hře obou hráčů byl více než patrný. Djoković výborně servíroval a ač míčky z jeho podání nelétaly takovou rychlostí jako u Tomáše Berdycha, dokázala světová jednička nasbírat deset es! Soupeře jich měl o dvě méně.
To již ale bylo ze strany českého tenisty vše, v dalších dvou setech si již Djoković pohlídal své podání, naopak vždy nějaké soupeři sebral a ve třetím setu dokonce hrozilo Tomáši Berdychovi, že dostane nepopulárního "kanára".
Do dnešního utkání vstoupil lépe srbský tenista Novak Djoković, který v prvním setu jasně dominoval. V tom druhém však začal jeho soupeř a pátý nasazený hráč Tomáš Berdych hrát více agresivněji, což na defenzivně laděného Djokoviće platilo a ten tak druhý set ztratil v poměru 4:6.
Konec zápasu
6:4
Je konec! Novak Djoković končí čtvrtý set esem a poráží svého soupeře 3:1 na sety! Český tenista potřetí v řadě končí na Australian Open ve čtvrtfinále, z toho podruhé za sebou na raketě světové jedničky.
A-40
Nicméně Djoković si pomáhá svým servisem ke čtvrtému mečbolu.
40-40
Neskutečné, třetí mečbol také Berdych odvrací po excelentním forhendu! Shoda.
A-40
Nicméně bodem z podání získává světová jednička třetí mečbol.
40-40
Ale i tento mečbol Tomáš Berdych odvrací! To byla velká příležitost pro Djokoviće, ale ten ze své oblíbené pozice kazí! Druhý mečbol také odvrácen.
A-40
To již nešlo, Berdych nezvládl poslední úder, druhý mečbol pro Djokoviće.
40-40
Pokažený "kraťas" Djokoviće, shoda!
40-30
Mečbol, po dvou hodinách a čtyřiadvaceti minutách má Novak Djokovič mečbol!
30-30
Ano, to již byl aut z celkem jednoduchého forhendu, nicméně to není v dnešním utkání nic vyjímečného.
15-30
Berdych zabojoval, což hlasitým aplausem oceňují i diváci v zaplněné Rod Laver Aréně.
15-15
Tento return ale končí v síti.
0-15
Tomáš Berdych začíná dobře, možná rozhodující gem tohoto utkání, vítězný forhend.
5:4
Konec přestávky, na vítězství v tomto utkání jde podávat Novak Djoković.
5:4
Následuje přestávka a výměna stran.
5:4
Přesný forhend, Djoković těžce odvrací, ale míček končí v síti.
15-40
Eso Tomáš Berdych - dva gemboly pro českého tenistu.
15-30
Djoković ale výborně čte hru, nabíhaný forhend do protipohybu soupeře je toho důkazem.
0-30
Berdych si pomohl prvním servisem, po kterém byl Djoković v těžké defenzivě.
0-15
Pokus o čopovaný bekhend Djokoviće končí v síti.
5:3
Eso, Djoković sice "nepálí" do míčku s takovou razancí, o to víc jsou ale jeho servisy přesnější.
40-15
Skvělý forhend s vnější rotací, Djoković jde za pátým bodem neohroženě.
4:3
Konec přestávky, podávat bude Novak Djoković.
4:3
4:3
Dobře připravený útok a Berdych snižuje na 3:4 a stále tak živí naději na to, že tento set nebude poslední!
30-40
Tento stopbal se již ani Berdych nesnaží dobýhat, to je to, co českému tenistovi v dnešním utkání schází.
15-40
Djokovićův forhend končí v autu, Berdych má dva gemboly.
15-30
Dvojchyba Tomáš Berdych, již pátá v utkání.
0-30
Opět bod z podání, bez skvělého servisu to dnes nepůjde.
0-15
Bod z podání Tomáš Berdych.
4:2
Esem získává Djoković tento gem, druhá čistá hra v řadě a světová jednička se ujímá vedení 4:2 ve čtvrtém setu.
40-0
To nešlo doběhnout, tento stopbal již byl nad Berdychovi síly.
30-0
Dobrý forhend těsně za síť, ale míček končí v autu, další fiftýn pro Srba.
15-0
Páska pomohla Berdychovi, který ale touto nabídkou pohrdá a posílá míček do sítě.
3:2
3:2
3:2
Esem končí Berdych pátý gem, snižuje na 2:3, stále má však soupeř jeden brejk k dispozici.
15-40
Výborné první podání, těsně na lajnu, což potvrzuje i jestřábí oko, bod z podání.
15-30
Těsný aut z returnu srbského tenisty.
15-15
Bod z podání.
15-0
Djoković se přimluvil za opakovaný první servis pro soupeře, férové gesto! Navíc Berdych zahrává do sítě, první fiftýn pro Srba.
3:1
Jasná záležitost, čistou hrou potvrzuje Djoković brejk a jde do vedení na 3:1.
40-0
Což dokazuje i v další hře, tři gemboly pro Djokoviće.
30-0
A co víc, v dnešním utkání se, narozdíl od soupeře, může opřít o skvělý servis.
15-0
Změna z obrany na útok jde Djokovići výtečně, křižným forhendem nedává soupeři šanci.
2:1
2:1
2:1
Opět Djoković v obraně daleko za základní čarou, pouze vrací údery na druhou stranu a Berdych v jednom z mnoha úderů chybuje a je tu brejk!
40-30
Konečně se Berdych trefuje do servisu a odvrací první brejkbol.
40-15
Další dlouhá výměna, Djoković jenom čeká na chyby a ty z rakety Tomáše Berdycha "přichází", dva brejkboly.
30-15
Další jestřábí oko, míček končí v autu, toto českému tenistovi vyšlo.
30-0
Famózní return Djokoviće, jestřábí oko potvrzuje, že míček byl ještě uvnitř hřiště.
15-0
K tomu, aby mohl Berdych hrát agresivněji, musí dobře podávat, ze druhého servisu to nepůjde.
1:1
Jasná záležitost, pětinásobný grandslamový vítěz srovnává stav ve čtvrtém setu na 1:1.
40-0
Eso Djoković, tři gemboly.
30-0
Od úvodního míčku byl Berdych v defenizivě, nakonec nedobíhá forhend Djokoviće.
15-0
Nepřesný return Tomáše Berdycha, míček končí v síti.
0:1
Tomáš Berdych získává první bod!
15-40
Do těžké defenzivy zahnal Berdych světovou jedničku a výměnu končí razantní smečí.
15-30
Aut z rakety Djoković, ale zdá se, že do tohoto setu konečně vlétl ten Berdych, jakého jsme sledovali v setu druhém.
15-15
15-0
Djoković prohazuje soupeře na síti.
0:0
Konec přestávky, podávat bude Tomáš Berdych.
0:0
Následuje přestávka.
6:1
Bodem z podání končí Djoković tento set, který získává ve svůj prospěch v poměru 6:1.
40-30
Hodně nepovedený forhend, Djoković má setbol.
30-30
Neuvěřitelná výměna, Rod Laver Aréna bouří, Djoković ji končí dobrým volejem.
15-30
Tento obouručný bekhend Djoković posílá pouze do sítě.
15-15
Druhá dvojchyba Djokoviće v utkání.
15-0
Skvělý obouručný bekhend světové jedničky.
5:1
To Djoković nečekal, Berdych posílá míček do pravé strany, ovšem Djoković čekal na druhou, první bod českého tenisty ve třetím setu.
30-40
Dvojchyba Tomáš Berdych, Djoković odvrací i druhý gembol, ještě jeden zbývá.
15-40
Těsný aut za základní čaru z rakety českého tenisty.
0-40
Konečně povedený první servis a náběh na síť = tři gemboly pro Tomáše Berdycha.
0-30
Skluzy Djoković jsou neskutečně, jako by se ani nehrálo na tvrdém povrchu, ale na atuce! Přesto Srb chybuje.
0-15
Aut z rakety Novaka Djokoviće. První fiftýn pro Berdycha.
5:0
5:0
5:0
Na tento bekhend si Djoković "počkal" a mohl mu tak dát velkou razanci, míček končí těsně u lajny, Berdych ztrácí další gem.
40-15
Bod z podání, Djoković spěje k dalšímu bodu ve třetím setu.
30-15
Opět výborný servis srbského tenisty ven z kurtu!
15-15
Tento forhend Djoković posílá pouze do sítě.
15-0
4:0
Světová jednička opět dominuje na kurtu, přesným obouručným bekhendem získává další soiupeřův servis!
40-15
A vzápětí opět nevynucená chyba, kterou český tenista daruje Djokovićovi dva brejkboly.
30-15
Tomáše Berdycha "opustil" servis, navíc začal opět chybovat, jako v setu prvním.
15-15
Djoković returnuje pouze do autu.
15-0
Znovu se Berdych pouští do dlouhých výměn, navíc stojí hodně za základní čarou, čehož si Djoković všímá a zkracuje své údery, po nichž Berdych chybuje.
3:0
3:0
3:0
Tento prohoz byl ale výborný, Djoković vede 3:0.
40-15
Drop shot Djokovićovi nevyšel, Berdych doběhl míček a umisťuje ho do odkrytého rohu!
40-0
A znovu, Djoković nabíhá na síť a Berdych kazí.
30-0
Následuje chyba returnujícího Berdycha, která zahrává pouze do sítě.
15-0
2:0
Aut, forhend Berdycha byl příliš dlouhý, Djoković bere hned v úvodu třetího setu soupeři podání.
40-30
Bodem z podání odvrací Berdych první brejkbol soupeře.
40-15
Výborný lob z rakety Djokoviće, tento náběh na síť Berdychovi nevyšel. Dva brejkboly pro srbského tenistu.
30-15
Tentokrát zahrává Berdych do autu.
15-15
Jedna z mála dlouhých výměn, při které dokázal Berdych zatlačit světovou jedničku, která následně chybuje a míček končí v síti.
1:0
Esem končí srbský tenista tento gem a ujímá se vedení ve třetím setu.
40-30
Nyní český tenista dobře zareturnoval a Djoković pozdě trefuje míček, ten končí v síti.
40-15
Výtečné forhendy Djokoviće, které rychle padaly, Berdych posílá míček do autu.
30-15
Djoković trefuje síť.
30-0
Berdych trefuje za základní čáru, zbytečný aut.
15-0
Výborný první servis ven z kurtu a přesný volej do protipohybu soupeře, první fiftýn pro Djokoviće.
0:0
0:0
4:6
Náběh na síť, Djoković chybuje, doslova vyhazuje míček ven z kurtu a to znamená, že tento set získává český tenista!
40-A
Setbol číslo dva pro českého tenistu.
40-40
Těsný aut Djokoviće, což potvrzuje i jestřábí oko. Shoda.
A-40
Berdych přestal hrát agresivně, znovu se pouští se soupeřem do dlouhých výměn, to je voda na mlýn světové jedničce!
40-40
Další milimetrový forhend z rakety Tomáše Berdycha, shoda!
A-40
Djoković zahnal svým forhendem soupeře ven z kurtu, další brejkbol pro srbského tenistu.
40-40
Tomáš Berdych zariskoval a vyplatilo se, jeho forhend končí přesně na čáře, shoda!
40-30
Eso Tomáš Berdych, první brejkbol odvrácen.
40-15
Djoković má dva brejkboly!
30-15
Eso v nejlepší možný moment - 197 km/h.
15-15
Novak Djoković ví, že v tomto gemu může ztratit celý set!
0-15
Zkažený bekhend Tomáše Berdych, který podává na vítězství ve druhém setu.
4:5
4:5
4:5
Dalším bodem z podání odvrací Djoković setbol a snižuje ve druhém setu na 4:5.
A-40
Následně jde srbský tenista i do výhody při svém podání, nepovedeným returnem Berdycha.
40-40
Djoković odvrací, hodně razantní forhend pod nohy soupeře, shoda.
30-40
Výtečný return českého tenisty z druhého servisu soupeře, setbol pro Tomáše Berdycha.
30-30
Aut Djoković, tento gem se dramatizuje.
30-15
Dvojchyba, i nejlepší světový hráč nezvládne podání.
30-0
Výborný lob z rakety světové jedničky, i když soupeř předvedl, že má rychlé nohy.
15-0
3:5
Výborný forhend do odkryté části dvorce, Berdych získává pátý bod ve druhém setu!
30-40
A opět - Berdych dobře podává, náběh na síť a je z toho chyba Djokoviće, který zahrává pouze do sítě.
30-30
Jakmile Berdych "přitlačí", je z toho zpravidla bod. To na hodně defenzivně hrajícíhon Djokoviće platí.
30-15
Další nevynucená chyba Tomáše Berdycha, který posílá svůj forhend od autu.
15-15
Ale vzápětí kazí i český tenista, míček končí v síti.
0-15
Vysoký forhend srbského tenisty končí v autu.
3:4
3:4
3:4
Novak Djoković získává sedmý gem druhého setu a snižuje na 3:4.
40-0
A další dobré podání a nabíhaný forhend, Novak Djoković je v tomto gemu suverénní.
30-0
Úžasný forhend z rakety Novaka Djokoviće.
15-0
Míček získává Djoković.
2:4
Eso Tomáš Berdych - 170 km/h.
30-40
Skvělé první podání a těžký forhend český tenista zvládá.
30-30
Jakmile se Novak Djoković dostane do delší výměny, je skoro jisté, že míček získá.
15-30
Fantastický prohoz Djokoviće který se vydal na síť a zahnal soupeře ven z kurtu!
15-15
Dlouhý výměna a na jejím konci opět Berdych chybuje.
0-15
Hra na síti, to je to, co na obranáře Djokoviče platí.
2:3
2:3
2:3
Světová jednička dokázala udržet svůj servis, další výměnu končí nepřesný čopovaný forhend Tomáše Berdycha.
A-40
Novak Djoković si vypracovává gembol, český tenista promarnil dva brejkboly.
40-40
Bod z podání, i druhý brejkbol odvrácen.
30-40
První brejkbol soupeř odvrací po výborném prvním podání.
15-40
Dva brejkboly, Tomáš Berdych zpřesnil hru a forhendem na lajnu si vypracovává velkou příležitost na prolomení soupeřovo podání!
15-30
Krásný vítězný úder Tomáše Berdycha po náběhu na síť.
15-15
Výborný forhend českého tenisty, po kterém Novak Djoković chybuje, zahrává do sítě a ve druhém setu je to zcela jiný Tomáš Berdych!
15-0
Nevynucená chyba českého tenisty.
1:3
Eso Tomáš Berdych - 197 km/h.
30-40
Gembol pro českého tenistu po výborném náběhu na síť.
30-30
Vzápětí ale srbský tenista vyrovnává, dvojchyba Tomáše Berdycha.
15-30
Novak Djoković kazí čopovaný bekhend.
15-15
Ale Novak Djoković bude chtít zabojovat o své ztracené podání z úvodu setu. Berdych posílá svůj forhend do autu.
0-15
Berdych vstupuje lépe do čtvrtého gemu, získává první fiftýn bodem z podání.
1:2
1:2
1:2
Světová jednička získává první bod ve druhém setu, i když o něj musela zabojovat. Tomáš Berdych končí výměnu do sítě.
A-40
Eso a výhoda Novak Djoković.
40-40
Shoda, Tomáš Berdych bojuje, Novak Djoković posílá svůj bekhend do autu.
40-30
Gembol Novak Djoković.
30-30
Opět dlouhá výměna, na jejímž konci je proti českému tenistovi páska, která posílá míček do autu.
15-30
No vida, český tenista jde do vedení i při dalším soupeřovo podání, Novak Djoković zahrává pouze do sítě.
15-15
Ale tento bekhend posílá Srb pouze do sítě.
15-0
Bodem z podání vstupuje Novak Djoković do třetího gemu druhého setu.
0:2
Berdych potvrzuje brejk, zaplněná Rod Laver Aréna aplauduje, český tenista má publikum na své straně.
30-40
Výborná výměna, Novak Djoković předvedl rychlé nohy, ale na síti dominoval soupeř!
30-30
Krásná výměna v níž dominuje, jako tradičně, Novak Djoković.
15-30
Výborný postřeh Tomáše Berdycha na síti!
15-15
0-15
Jestřábí oko zvrátilo výrok čárového sudího, míček byl na lajně, eso!
0:1
Agresivitou si Berdych vypracoval výtečnou pozici pro zakončení a přesným forhendem bere soupeři první servis a vede 1:0.
15-40
A pozor, dva brejkboly pro českého tenistu!
15-30
Novak Djoković posílá svůj forhend pouze do sítě.
6:1
Novak Djoković získává další servis soupeře, tím i celý první set v němž jasně dominoval!
40-30
Novak Djoković si vypracovává setbol při soupeřovo podání!
30-30
Špatně přečetl hru český tenista, který zvolil špatný směr forhendu.
15-30
Povedený náběh na síť po dobrém prvním podání.
15-15
Dobrý return Djokovče, Berdych zahrává pouze síť.
0-15
5:1
Neuvěřitelné, Novak Djoković si dělá na kurtu doslova co chce, je excelentní!
40-0
Výborný forhend ven z kurtu, tři gemboly.
4:1
Ne, při dlouhých výměnách tahá český tenista za kratší konec, tudy cesta nevede. Novak Djoković bere i podruhé soupeři servis a kráčí za vítězstvím v prvním setu.
15-0
Výborná výměna, fiftýn pro světovou jedničku.
3:1
Těžký forhend ze základní čáry Novak Djoković zvládá a posílá přesně do rohu, jasná záležitost v tomto gemu.
40-15
Bodem z podání získává dva gemboly.
30-15
Výborně připravený útok, Srb posílá forhend do odkryté části kurtu a dominuje!
15-15
Po delší době nevynucená chyba srbského tenisty.
15-0
Eso Novak Djoković.
2:1
2:1
2:1
Dlouhé výměny, to je doména světové jedničky, která nyní posílá další přesný forhend a bere soupeři servis!
A-40
Krásná výměna na jejímž konci je přesný forhend "z ničeho nic" z rakety Novaka Djokoviće, brejkbol pro Srba.
40-40
Berdych se dostal mimo "hru" a Novak Djoković posílá forhend do odkryté části kurtu. Shoda.
40-A
Eso Tomáš Berdych - 210 km/h. Gembol pro českého tenistu.
40-40
V kritické situaci si Berdych pomohl výborným prvním servisem. Shoda.
40-30
Brejbkol Novak Djoković - míček z rakety českého tenisty letí do autu!
30-30
Srb posílá obouručný bekhend pouze do sítě.
30-15
30-0
Další chyba Tomáše Berdycha, který posílá ze sítě míček do autu.
15-0
Berdych chybuje, posílá svůj nabíhaný forhend do sítě.
1:1
Čistá hra, český tenista si při tomto gemu v podstatě ani "neškrtl".
40-0
Forhend do odkryté části kurtu, světová jednička si vypracovala tři gemboly.
30-0
Další bod z podání.
15-0
Bod z druhého podání pro Novaka Djokoviće.
0:1
Podávat bude Novak Djoković.
0:1
0:1
Bod z podání, Novak Djoković returnuje pouze do sítě.
15-40
Berdych si nabíhá na síť a donutil soupeře k chybě, ten zahrává pouze do sítě.
15-30
Berdych poprvé kazí, páska posílá míček do autu.
0-30
Novak Djoković chybuje, posílá svůj forhned do autu, takových okamžiků v utkání zřejmě mnoho nebude, forhend je u světové jedničky excelentní.
0-15
Bodem z podání získává Berdych první fiftýn utkání.
0:0
Na podání vstoupí do utkání český tenista Tomáš Berdych.
0:0
Oba borci právě nastupují na kurt, utkání tak začne pravděpodobně až v 9:45 hod.
Vítejte u on-line přenosu tenisového utkání čtvrtfinále Australian Open, prvního Grand Slamu sezóny, v němž se v rámci dvouhry mužů utká světová jednička, Srb Novak DJOKOVIČ se světovou šestkou a pátým nasazeným hráčem, Čechem Tomáše BERDYCHEM.
Favoritem dnešního utkání je pochopitelně Novak Djokovič, který vládne světovému tenistu z pozice jedničky žebříčku ATP a i zde v Melbourne dokazuje, že pomýšlí jen na mety nejvyšší.
Dvojnásobný vítěz Australian Open však musel o postup do čtvrtfinále těžce bojovat v předchozím kole, kdy mu cestu skřížil Švýcar Stanislas Wawrinka. Toho Djokovič porazil až v pěti setech, kdy tvrdá bitva vrcholila v pátém setu, který nakonec světová jednička získala poměrem 12:10 a tím i celý zápas! Jak uvádí tenisportal.cz, Wawrinka do zápasu vlétl nebojácně, tlačil se do vítězných úderů, v prvním setu využil každý ze tří brejkbolů a po 25 minutách hry získal první set. Djokovičovi se nedařilo na podání, o které pětkrát v řadě přišel a za stavu 1-6 a 2-5 to s ním nevypadalo dobře. Srb ale boj o zisk druhé sady nevzdal, získal šest gamů v řadě a vrátil se zpátky do zápasu.
V jeho dalším průběhu už příliš brejků či brejkbolů k vidění nebylo. Třetí set pro sebe získal Djokovič, čtvrtý ale urval skvěle podávající Wawrinka. Ten šel v rozhodujím dějství hned v úvodu do brejku, který však nepotvrdil a na kurtu se strhlo velké drama. Jeho hlavní záplětkou byl devátý game, kdy Djokovič uspěšně odvrátil čtyři brejkboly. Poté následovaly rychlé hry na servisech obou tenistů, než přišel dlouhý 22. game: srbský tenista se v něm dostal k prvním mečbolům a ten třetí po možná nejhezčí výměně zápasu proměnil.
Tomáš Berdych, který v úvodních třech kolech s Russellem, Rufinem a Melzerem neztratil set a ani jednou nemusel do tie-breaku, narazil v osmifinále na Jihoafričana Kevina Andersona, se kterým loni vyhrál všechny čtyři vzájemné souboje, včetně duelů 3. kola na Australian Open (3-0) a na French Open (3-2). A s nebezpečným Jihoafričanem, jehož styl hry je přirovnáván právě k Berdychovi, si nakonec dokázal ve třech setech poradit i popáté. Australian Open je jediným grandslamem, na kterém Berdych ještě nebyl v semifinále.
Berdych má se Srbem bilanci 11 porážek z 12 utkání. Jednou se střetli i v Melbourne - předloni ve čtvrtfinále Djokovič vyhrál 3-0 na sety. "On je velký hráč, velký šampion. Ale nechci končit stejně jako v posledních dvou letech, proto budu bojovat a hrát stejně jako dosud na 100 procent a doufám, že to dokážu změnit. A věřím, že i diváci budou na mé straně," uvedl Berdych.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 09:45.