Muži - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Jürgen Melzer : Tomáš Berdych - 18. ledna 2013   09:26

6

To je z dnešního on-line přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším nashledanou.
Rakušan Jürgen Melzer tak na turnaji končí, ovšem nutno dodat, že dnes prostě na soupeře neměl, ač do utkání nevstoupil špatně a hned v první hře prvního setu si při podání soupeře vypracoval brejkbol. Ten ovšem neproměnil a pak již po celou dobu tahal za kratší konec a byl v podstatě pouhým sparing partnerem svému soupeři.
Dnešní utkání je u konce. Po skvělém výkonu se z výhry a postupu do dalšího kola raduje český hráč Tomáš Berdych, který dnes hrál naprosto fantastický tenis s minimem chyb a spoustou vítězných míčků. Nejvíce čeký tenista těžil ze skvělého podání, v němž svého soupeře jednoznačně předčil.
Konec zápasu
2:6
Je konec! Bodem z podání končí Tomáš Berdych dnešní utkání, v němž doslova exeloval!
30-40
Melzer zabojoval a odvrátil i druhý mečbol.
15-40
První mečbol odvrácen, možná vítězný míček posílá Berdych pouze do sítě.
0-40
Tři mečboly Tomáš Berdych.
0-30
Výtečný forhend, Berdych jde za vítězstvím v tomto utkání naprosto suverénně!
0-15
Eso Tomáš Berdych - 207 km/h.
2:5
Konec přestávky, na vítězství v celém utkání jde podávat Tomáš Berdych.
2:5
Následuje přestávka a výměna stran.
2:5
Bodem z podání končí Melzer tento gem, který získává ve svůj prospěch. Odvrátil dva mečboly, nicméně na vítězství v utkání půjde v následující hře podávat Berdych.
A-40
Aut z rakety Tomáše Berdycha, který musí čelit gembolu soupeře.
40-40
A vzápětí i druhý, po předchozím dobrém servisu.
30-40
Přesný míček na lajnu, to bylo trochu štěstí pro Rakušana, každopádně první mečbol soupeře odvrácen.
15-40
Dva mečboly pro českého tenistu.
15-30
Excelentní return, Tomáš chce rozhodnout již v této hře!
15-15
Chyba Melzera, který ví, že již v tomto gemu může ztratit celý zápas!
15-0
Míček získává Melzer.
1:5
Berdych na síti, volej do odkryté části dvorce, Berdych vede 5:1!
15-40
Tentokrát chybuje i český tenista, stále má však k dispozici dva gemboly.
0-40
Forhend Tomáše Berdycha - to je jistota. Tři gemboly!
0-30
Druhý nepřesný return Melzera.
0-15
Melzer returnuje do autu.
1:4
Konec přestávky, podávat bude Tomáš Berdych.
1:4
1:4
Melzer kazí, přichází o další servis a soupeř jde do vedení na 4:1!
15-40
Berdych na síti, přesný bekhend do odkryté části dvorce, dva brejkboly pro českého tenistu!
15-30
Přesně zakončený forhend ze sítě. Berdych jde do vedení v tomto gemu.
15-15
Míček získává Berdych.
0-15
Melzer kazí čopovaný bekhend.
1:3
No vida, další esem končí čtvrtý gem, Berdych vede 3:1.
30-40
Esem si vypracovává gembol - 214 km/h.
30-30
To vypadalo na aut, ale rozhodčí nezahlásil, Tomáš Berdych však již nestihl zareagovat a kazí úder.
15-30
Aut z rakety českého tenisty.
0-30
Melzer si neví rady s přesnými míčky z rakety soupeře.
0-15
Esem vstupuje Berdych do čtvrtého gemu.
1:2
1:2
1:2
Nepřesný return českého tenisty, Melzer snižuje na 1:2.
A-40
Bodem z podání si Melzer vypracoval gembol.
40-40
Přesný forhend po lajně, na který byl Melzer krátký. Shoda.
40-30
Ale ten první Berdych odvrací.
40-15
Dva gemboly rakouského tenisty.
30-15
To se Melzerovi povedlo, skvělý forhend!
15-15
0-15
Výtečný forhend, následuje náběh na síť a další forhend do druhé strany, Melzer nestíhá.
0:2
Bodem z podání končí Berdych druhý gem, ve třetím setu vede 2:0.
0-40
Tři gemboly pro Tomáše Berdycha.
0-30
Melzer si jde pro jinou raketu, další míček končí v síti.
0-15
Přesný forhend do pravého rohu, na nějž byl Melzer krátký.
0:1
Podávat bude Tomáš Berdych.
0:1
Následuje výměna stran.
0:1
Další nevynucená chyba rakouského tenisty, který vzteky háže raketou o zem, nic to nemění na tom, že ztrácí další svůj servis!
15-40
Melzer kazí forhend, jsou z toho dva brejkboly pro Tomáše Berdycha!
15-30
0-30
Přesný forhend Tomáše Berdycha, i ve třetím setu pokračuje strojově přesná hra českého tenisty.
0-15
Páska nyní pomohla Berdychovi, který si tak připravil vítězný forhend.
0:0
Konec přestávky, podávat bude Jürgen Melzer.
0:0
Následuje přestávka.
2:6
Bodem z podání končí český tenista druhý set, který získává v poměru 6:2 ve svůj prospěch!
0-40
Další eso Tomáše Berdycha znamená tři setboly!
0-30
Eso Tomáš Berdych.
0-15
Melzer na síti zahrává pouze do autu, první fiftýn možná posledního gemu ve druhém setu získává Berdych.
2:5
Konec přestávky, na vítězství ve druhém setu jde podávat Tomáš Berdych.
2:5
2:5
Obouručný bekhend Berdycha končí za základní čarou, Melzer odvrátil dva setboly a snižuje na 2:5.
A-40
Berdych si připravil forhend, ale míček nakonec končí v síti.
40-40
O joj, nádherná výměna na jejímž konci je radost rakouského tenisty. Další setbol odvrácen.
40-A
To jsou skutečně světové údery, kterými si Berdych připravil další setbol.
40-40
Rakušan se trefil do prvního servisu, shoda.
40-A
Ovšem skvělou hrou si Berdych připravuje druhý setbol.
40-40
Těsným autem se Berdych o setbol připravuje. Shoda.
30-40
Přesný prohoz z rakety Berdycha, který si vypracovává setbol!
30-30
Melzer kazí svůj nabíhaný forhend, míček končí za základní čarou.
30-15
Eso Jürgen Melzer.
15-15
Tento forhend po lajně však končí těsně v autu, Melzer srovnává stav v sedmém gemu.
0-15
Je to jasné, na kurtu kraluje Čech, který "ničí" soupeře přesnými údery.
1:5
Melzer vrací pouze znovu do autu, gem pro Berdycha.
15-40
Další z řady excelentních forhendů Tomáše Berdycha, soupeř vrací pouze do autu.
15-30
Další dobře připravený míček Tomáše Berdycha.
15-15
Melzer nyní "přetlačil" soupeře na síti, Berdych posílá míček do sítě.
0-15
Další chyba Melzera, který začal hodně kazit v posledních gemech.
1:4
1:4
1:4
Smečí zakončuje Berdych tento gem, na dvorci jasně dominuje! Bere soupeři další podání a kráčí za vítězstvím ve druhém setu.
30-40
A je tu další brejkbol, Melzer nyní neúspěšný na síti.
30-30
Vzápětí ale posílá míček pouze do sítě.
15-30
Nesmírně těžká smeč v záklonu, po předchozím dalším skvělém drop shotu soupeře. Tomáš Berdych však smeč zvládl.
15-15
0-15
Melzer kazí, míček končí v síti.
1:3
Dalším bodem z podání získává Tomáš Berdych svůj třetí bod ve druhém setu, kdy vede 3:1.
15-40
Dvojchyba českého tenisty, jeho první v utkání.
0-40
Bod z podání, tři gemboly pro českého tenistu.
0-30
Hodně nepovedený return z druhého podání soupeře.
0-15
Aut z rakety Jürgena Melzera.
1:2
1:2
1:2
Těžký míček dokázal Melzer nyní doběhnou a následně vrací po lajně, Berdych se ani nesnažil doběhnout.
40-15
Berdych nyní hodně přitlačil obouručný bekhend, míček končí v autu.
30-15
Znovu výborně připravená pozice po excelentním forhendu pro vítěznou smeč.
30-0
Aut z rakety soupeře vzápětí i druhý fiftýn.
15-0
Míček do protipohybu soupeře přináší Melzerovi první fiftýn.
0:2
Výtečný gem v podání českého tenisty, který předvádí světový tenis v těchto fázích utkání!
15-40
Jasná záležitost, Berdych si připravil pozici pro následnou smeč, dva gemboly.
15-30
Další povedený forhend, kterým se Melzer dostává ven z kurtu, následuje přesný obouručný bekhend, který soupeř nedobíhá.
15-15
Tak konečně - přesný forhend a náběh na síť zakončený stopbekhendem.
15-0
Aut z rakety Tomáše Berdycha.
0:1
0:1
0:1
První dvojchybou v utkání končí Melzer první gem, ztrácí své podání.
15-40
A hned v úvodu druhé sady má český tenista dva brejkboly při soupeřovo podání!
15-30
Následuje další drop shot Melzera, ale Berdych dobíhá a svým fantastickým forhendem posílá míček přesně do rohu.
15-15
Přesný obouručný bekhend Melzera.
0-15
Berdych nyní střídáním úderů dostal soupeře do úzkých, ten zahrává do autu. První fiftýn druhé sady pro českého tenistu.
0:0
0:0
3:6
Těžká výměna, Berdych se nyní nedostal do forhendu, všechny těžké forhendy souipeře odvrací bekhendem, ale dokázal, že světový hráč má oba údery výtečné a vítězným bekhendem k lajně získává první set!
40-A
Bodem z podání získává Berdych třetí setbol.
40-40
Melzer na síti = skoro jistota bodu pro Rakušana, platí to tak i nyní, prohoz Tomáše Berdycha končí v autu.
40-A
Znovu výborně připravený míček Melzera, ale Berdych ze svého "arzenálu" vytáhl výtečný forhend, který soupeř vrací pouze do sítě. Druhý setbol pro Tomáše Berdycha.
40-40
Berdycha rozhodil přesný míček na základní čáru a následně kazí, shoda.
30-40
Bod z podání, setbol pro českého tenistu.
30-30
A opět nejistý náběh Berdycha na síť, kdy nechává celou jednu stranu kurtu "otevřenou", Melzer již poněkolikáté snadno prohazuje.
15-30
15-15
Melzer často stojí, narozdíl od soupeře, před základní čarou a skvělým forhendem dostává Berdycha mimo kurt.
0-15
Dělový forhend Berdycha odvrací soupeř pouze do sítě.
3:5
Výborně připravený míček Melzera po dobrém servisu, třetí bod na stranu Rakušana. Tomáš Berdych jde podávat na vítězství v prvním setu.
A-40
Tomáš Berdych je hodně za základní čárou, odkud nyní posílá svůj forhend do autu. Gembol Jürgen Melzer.
40-40
Obouručný bekhend z rakety rakouského tenisty končí za základní čarou, shoda.
40-30
Jasná záležitost, Tomáš Berdych je mimo kurt, následuje vítězný míček Melzera do odryté části dvorce. Gembol Jürgen Melzer.
30-30
15-30
Melzer zahrává pouze do síťky, Berdycha dělí od vítězství v prvním setu pouhé dva míčky.
15-15
Znovu dobrá hra Melzera, další skvělý drop shot, který ještě Berdych doběhl, ale Melzer zakončuje lehkým forhendem.
0-15
Melzerův forhend je skvělý, ještě štěstí, že jeho nabíhaný forhend končí v síti.
2:5
2:5
2:5
Dalším bodem z podání, kdy soupeře returnuje rámem rakety daleko mimo kurt, končí český tenista sedmý gem prvního setu.
0-40
Bod z podání - 204 km/h.
0-30
Jak jinak - eso Berdych, Melzer znovu nesouhlasí.
0-15
Berdych přečetl hru a posílá svůj forhend do protipohybu soupeře.
2:4
Přesný forhend Rakušena znamená druhý bod.
40-30
Na síti je zatím Tommáš Berdych nejistý, lehký prohoz Melzera.
30-30
Výborný nabíhaný forhend z rakety Tomáš Berdycha do odkryté části kurtu.
30-15
Berdych jako by se zalekla nabíhajícího soupeře na síť a posílá míček pouze do sítě.
15-15
15-0
Výtečný drop shot Melzera do protipohybu soupeře a těsně z síť, výtečný úder.
1:4
1:4
1:4
Zkažený bekhend rakouského tenisty, Berdych vede 4:1.
40-A
Bod z podání, další podivování se v podání Jürgena Melzera, na gembolu pro Tomáš Berdycha to nic nemění.
40-40
Těsný aut, Berdych si žádá jestřábí oko, to potvrzuje, že míček byl snad dva, tři, milimetry za základní čarou. Shoda.
30-40
I Berdych se vydal k síti a hned je z toho dobrý míček, Melzer posílá svůj forhend do autu. Gembol pro českého tenistu.
30-30
Další eso Berdych - 199 km/h.
30-15
Vytrvale nyní "pálil" Melzer do bekhendu Berdycha, následuje chyba českého tenisty, míček končí v síti.
15-15
Eso Tomáš Berdych. Melzer opět kroutí hlavou, nelíbí se mu snad ani jedno eso z rakety soupeře, nad každým se podivuje.
15-0
Melzer nyní "zatlačil" ze sítě, následoval stopvolej, to nešlo doběhnout.
1:3
Obouručný bekhend Tomáše Berdycha končí v autu, první bod pro Jürgena Melzera.
40-30
Bod z podání, Melzer má k dispozici gembol.
30-30
Skvělý bekhend Tomáš Berdycha, který hraje v úvodu utkání ve velké pohodě!
30-15
Melzer na síti, to bude zřejmě častý obrázek v dnešním utkání.
15-15
První eso Melzera.
0-15
Senzační výměna, během které měl Melzer na raketě několik vítězných míčků, ale nakonec zahrává aut a je to fiftýn pro soupeře.
0:3
0:3
0:3
Suverénní gem při podání Tomáše Berdycha, esem zakončený, český tenista vede 3:0!
0-40
Bod z podání, Berdych se náramně trefuje do svého prvního servisu.
0-30
Druhé eso z rakety českého tenisty, což potvrzuje i jestřábí oko.
0-15
0:2
Melzer kazí úder za základní čarou, míček končí v síti, to znamená, že ztrácí své podání a soupeř vede již 2:0!
40-A
Výtečný forhend českého tenisty, přesně na lajnu a za síť! Brejbkol Tomáš Berdych.
40-40
Tento forhend se ale Rakušanovi nepovedl, je tu shoda!
40-30
Excelentní forhend Melzera do levého rohu, to bylo na Berdycha příliš.
30-30
Bod z podání Jürgen Melzer.
15-30
Rámem rakety trefený míček končí kdesi mimo kurt, fiftýn pro českého tenistu.
15-15
Páska nyní připravila dobrou pozici pro Melzera, ten nabízenou výhodu využívá a nabíhaným bekhendem uisťuje míček přesně do rohu.
0-15
Tomáš Berdych hraje opatrně v úvodu utkání, nikam se netlačí a čeká na chyby soupeře.
0:1
Podávat bude Jürgen Melzer.
0:1
0:1
A vzápětí dalším bodem z podání končí český tenista tento gem, získává první bod.
40-A
Bodem z podání si Tomáš Berdych pomáhá k dalšímu gembolu.
40-40
Teď Jürgen Melzer podcenil obranný forhend soupeře, míček dopadá před základní čáru, shoda.
A-40
A pozor, Berdych kazí bekhend, míček končí v síti, brejkbol Melzer!
40-40
Melzer nyní díky jestřábímu oku zvrátil rozhodnutí sudích a pokračuje se ve hře. Původně to byl bod z podání a konec gemu.
30-40
Dobře připravený útok Melzera, přesný forhend do levého rohu. První gembol odvrácen.
15-40
Šaptně trefený forhend z rakety Jürgena Melzera, dva gemboly pro Berdycha.
15-30
Bod z podání, Melzer ještě ukazuje, že míček mohl být v autu, ale pokračuje se dál.
15-15
Těsný aut z rakety českého tenisty.
0-15
Výtečný obouručný bekhend vrací Melzer za základní čáru, první fiftýn pro Tomáš Berdycha.
0:0
Na podání do utkání vstupuje Tomáš Berdych.
0:0
Právě nyní nastupují oba dnešní aktéři na kurt Hisense Arény.
Vítejte u on-line přenosu tenisového utkání 3. kola Australian Open, prvního grandslamu sezóny, v němž se v rámci dvouhry mužů utká šestý nejlepší světový hráč Tomáš Berdych s Jürgenem Melzerem z Rakouska, kterému v pořadí ATP patří 29. příčka.
Rakouská tenisová jednička se v prvním kole prvního grandslamu sezóny utkala s Michailem Kukuškinem z Kazachstánu. Svého soupeře Melzer doslova smetl po setech 6:1, 6:1 a 6:2. Ve druhém kole však Melzera dokonale prověřil šestapadesátý hráč žebříčku ATP, Roberto Bautista ze Španělska. Toho Rakušan přehrál až po pětisetové bitvě, kdy již prohrával v průběhu utkání 1:2 na sety.
Tomáš Berdych vstoupil do letošního Australin Open v 1. kole proti Američanovi Michalelu Russelovi, kterého český tenista porazil hladce ve třech setech 6:3, 7:5 a 6:3. Ve druhém kole "skřížil" cestu pátému nasazenému hráči dvaadvacetiletý Francouz Guillaume Rufin. I s ním si Berdych porail ve třech setech - 6:2, 6:2 a 6:4.
Vzájemná bilance obou hráčů je těsně ve prospěch Tomáše Berdycha, který vyhrál tři zápasy, Melzer dva. V tom posledním, hraním v rámci české extraligy, se radoval z vítětství 2:0 na sety český hráč.
K dnešnímu utkání Berdych pro ČTK uvedl: "Jürgen je skvělý hráč, dokáže být nebezpečný. Ale záleží hlavně na mně. Když budu soustředěný a odehraju svůj vysoký standard, postoupím," dodal šestý tenista světového žebříčku."
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 09:30.