Ženy - 1 kvalifikace -  ONLINE PŘENOS -  Tereza Smítková : Taylor Townsendová - 12. ledna 2017   01:41

7 (2)

Já se tímto s Vámi loučím a přeji hezký zbytek dnešního dne.
Dnešní zápas je u konce. Američanka Taylor Townsendová potvrdila úlohu favoritky, když v úvodním setu nadělila soupeřce kanára za pouhých 19 minut. Druhý set trval téměř hodinu a česká hráčka v něm měla brejk, ovšem vzápětí o něj přišla a nakonec prohrála ve zkrácené hře. Smitková tak prohrává i svůj druhý zápas v novém roce a končí hned v prvním kole kvalifikace na Australian Open. Townsendová postupuje dále.
Konec zápasu
6:7
Využit je hned ten první po přímém bodu ze servisu!
2-6
Townsendová má k dispozici hned čtyři mečboly!
2-5
Smitková snižuje po nedůrazné smeči Američanky a následném forhendu do rohu kurtu.
1-5
Následuje výměna stran, podávat bude Tereza Smitková.
1-5
Townsendové po další chybě Smitkové chybí už je dva body k postupu!
1-4
Townsendová je po přímém bodu ze servisu tři míčky od postupu do 2. kola kvalifikace!
1-3
Smitková míří z forhendu za základní čáru.
1-2
Townsendová má minibrejk, když přešla z defenzívy do ofenzívy a po voleji u sítě donutila soupeřku vyhodit balónek do dalekého autu!
1-1
Minibrejk je pryč po křížném forhendu Smitkové do autu.
1-0
Townsendová zahajuje tie-break svou čtvrtou dvojchybou.
6:6
Smitková dostává druhý set do zkrácené hry po přímém bodu ze servisu.
40-15
Smitková má dva gemboly po vítězném obouručném bekhendu po lajně.
30-15
Townsendová se pokusila vypállit po lajně, ale zamířila jen do autu.
15-15
Townsendová srovnává stav dvanácté hry po vítězném forhendu.
15-0
Američanka dobře returnovala a pak si připravila pozici u sítě, jenže zkrácení hry se ji nepovedlo.
5:6
Konec přestávky, podávat bude Tereza Smitková.
5:6
Následuje přestávka a výměna stran.
5:6
Snadný gem pro Američanku, Smitková bude podávat na udržení se v zápase.
0-40
Townsendová má náběh na čistou hru po razazntním úderu od sítě.
0-30
Townsendová získává druhý fiftýn po čtvrtém esu.
0-15
Smitkové nejprve pomohla páska, poté pokus o zkrácení posílá do sítě.
5:5
Smitková vypálila po lajně a pak zahrála křižný forhend k čáře, v desáté hře tedy srovnává stav druhého setu.
40-15
Smitková zaznamenala přímý bod z druhého servisu.
30-15
Smitková se dostává do výhody po výborném obouručném bekhendu do protipohybu Townsendové.
15-15
Townsendová se snad pětkrát fantasticky ubránila a donutila soupeřku k vyhození forhendu za základní čáru. V desáté hře je srovnáno.
15-0
Po delší výměně zahrála Smitková razantní forhend k čáře a výměnu ukončila dalším forhendem po lajně.
4:5
4:5
4:5
Townsendová po famózním obouručném bekhendu přešla k síti a pak zahrála vítězný forhend k čáře, je tedy jediný gem od postupu! Podávat však bude česká hráčka!
40-A
Townsendová si pomáhá výborným podáním a má po delší době gembol.
40-40
Townsendová zahrála bekhend po lajně a sprintující Smitková odvrací z těžké pozice jen do pásky.
A-40
Třetí dvojchyba Američanky a je tu další brejkbol!
40-40
Townsendová ho odvrací perfektním druhým servisem.
A-40
Smitková zahrála pod nohy soupeřky a ta odvrací do sítě, je tu další brejkbol!
40-40
Townsendová si vytvořila dobrou pozici na síti a pak zahrála vítězný forhendový úder po lajně.
40-30
První odvrácen po přímém bodu.
40-15
Townsendová vyrobila svou druhou dvojchybu a jsou tu dva brejkboly!
30-15
Smitková jde v deváté hře do vedení po vítězném forhendu po lajně.
15-15
Townsendová si pomáhá výborným prvním servisem.
15-0
Míček získává Smitková.
4:4
Townsendová zahrála výborný forhend do rohu kurtu a nakonec donutila soupeřku k vyhození úderu za základní čáru! Brejk je pryč, začíná se odznovu.
40-A
Townsendová se dostává k dalšímu brejkbolu po forhendu soupeřky za základní čáru.
40-40
Smitková ho odvrací kvalitním servisem.
30-40
Smitková udělala svou druhou dvojchybu v tomto gemu a nabízí Američance po dlouhé době brejkbol!
30-30
Smitková uklidila obouručný bekhend do pásky, stav osmé hry je tedy srovnán.
30-15
Smitková si opět pomohla přímým bodem ze servisu.
15-15
Townsendová trefila return nečistě a míček nakonec zastavila páska.
0-15
Smitková vstupuje do osmé hry svou pátou dvojchybou.
4:3
4:3
4:3
Sedmá hra ukončena skvělým servisem, Townsendová ve druhé sadě stále žije.
15-40
Smitková byla v těžké defenzívě, na závěrerčný obouručný volej soupeřky už nestačila. Jsou tu dva gemboly.
15-30
Townsendová přešla k síti a nebyla to dobrá volba, Smitková pak soupeřku prohodila.
0-30
Nyní Američanka zahrála výborný forhend k čáře a vede o dva fiftýny.
0-15
Do sedmé hry vstupuje Townsendová výborným podáním.
4:2
Smitková ukončuje šestou hru skvělým servisem.
40-15
Smitková chybuje od základní čáry, míček vyhodila do autu.
40-0
Po dalším kvalitním servisu a náslendém forhendu odvrací Townsendová do sítě.
30-0
Smitková opět výborně podala a výměnu ukončila vítězným obouručným bekhdenem.
15-0
Smitková dobře podala a pak zahrála vítězný forhend křížem přesně k lajně.
3:2
3:2
3:2
Smitková returnuje z bekhendové strany do těsného autu, Townsendová tak snižuje a ve druhé sadě ještě žije.
40-A
Vzápětí se dostává ke gembolu po druhém esu!
40-40
Američanka srovnává na shodu svým premiérovým esem.
40-30
Smitková se dostává k dalšímu brejkbolu po forhendu Townsendové do sítě!
30-30
Je srovnáno po přímém bodu z druhého servisu.
30-15
Smitková zahrála skvělý obouručný bekhend do protipohybu Townsendové a zaznamenala tak důležitý vítězný úder.
15-15
Smitková po dobrém returnu snižuje.
0-15
Townsendová zahajuje pátou hru přímým bodem ze servisu.
3:1
Townsendová returnuje do autu, Smitková potvrzuje brejk a je tři gemy od výhry v úvodní sadě!
40-15
Smitková má dva gemboly po forhendu Američanky do sítě.
2:1
Ten hned využívá po forhendu Townsendové do autu, ve druhé sadě jde tedy do trháku česká tenistka! To je šance na srovnání stavu!
40-30
Townsendová přepálila forhend za základní čáru a Smitková se tak dostává ke svému premiérovému brejkbolu!
30-30
Americká hráčka si pomohla přímým bodem ze servisu.
30-15
Townsendová vyrobila svou úvodní dvojchybu.
15-15
Po dobrém returnu české hráčky míří Townsendová z forhendové strany do pásky.
0-15
Američanka tlačila od základní čáry a poté přešla k síti, její nabíhaný forhendový volej je nakonec vítězný.
1:1
Townsendová přepálila razanci od základní čáry a míří do autu, česká tenistka získává vůbec první gem v tomto utkání!
40-30
Česká hráčka zahrála skvělý forhend do rohu kurtu a poprvé v zápase má gembol!
30-30
Smitková srovnává stav po přímém bodu ze servisu.
15-30
Smitková skvěle podala, jenže její křižný bekhend obouruč končí v autu.
15-15
Smitková dobře podala a pak přešla k síti, ovšem nabíhaný forhendový volej poslala jen do pásky.
15-0
Smitková předvedla dobrý forhend po lajně a při svém servisu jde výjimečně do vedení.
0:1
0:1
První gem druhé sady je ukončen po dalším přímém bodu ze servisu, Townsendová má stále jasně navrch.
15-40
Townsendová si pomáhá přímým bodem ze servisu.
15-30
Po dobrém returnu míří Američanka z forhendu do autu.
0-30
Smitková dobře returnovala, ovšem následný forhend opět vyhodila do dalekého autu za základní čáru.
0-15
Smitková předvedla dobrý křižný forhend, následný lehký úder ale vyhodila do jasného autu.
0:0
Konec přestávky, podávat bude Taylor Townsendová.
0:0
Tereza Smitková odešla do útrob stadionu a následovat tak bude pauza.
0:0
Zatím je to velmi rychlý zápas a uvidíme, jestli se Tereza Smitková dokáže zvednout!
0:0
0:6
Využit je hned ten první po dobrém returnu a následném vítězném forhendu, Američanka Townsendová získává úvodní set za pouhých 19 minut!
0-40
Townsendová přečetla pokus o zkrácení hry a také zahrála kraťas, ten je nakonec vítězný! Máme tu první tři setboly!
0-30
Dvacetiletá Američanka je dva míčky od výhry v první sadě!
0-15
Townsendová znovu dobře returnovala a opat vede.
0:5
0:5
0:5
Townsendová výborně podala a získává i pátý gem v řadě, je opravdu malý kousek od výhry v první sadě!
40-A
Townsendová chce rychlý konec první sady a má znovu gembol.
40-40
Smitková ho odvrací a srovnává na shodu.
40-A
Townsendová nepouští soupeřku k prvnímu brejkbolu a naopak má další gembol.
40-40
Smitková srovnává na vůbec první shodu v utkání.
30-40
Smitková snižuje a v páté hře ještě bojuje.
15-40
Američanka se dostává k dalším dvěma gembolům.
15-30
Townsendová jde opět do vedení.
15-15
Smitková získává fiftýn, nyní přerušila sérii Američanky, která činila dvanáct míčku v řadě!
0-15
Townsendová vede také v páté hře, vypadá to na velmi rychlý první set.
0:4
Bohužel Townsendová opět získává tento gem po čisté hře a je dva gemy od výhry v prvním setu, Smitková zatím nemá vůbec žídnou šanci.
0-40
Townsendová má k dispozici hned tři brejkboly!
0-30
Townsendová vede o dva fiftýny po třetí dvojchybě české tenistky.
0-15
Townsendová jde do vedení i ve čtvrté hře.
0:3
0:3
0:3
Townsendová je zatím jasně lepší hráčkou, potvrzuje brejk a je tři gemy od výhry v úvodní sadě.
0-40
Dvacetiletá Američanka má opět náběh na čistou hru.
0-30
Townsendová znovu vede o dva fifttýny.
0-15
Townsendová pokračuje ve vysokém tempu a ve třetí hře vede.
0:2
Townsendová využívá hned ten první a v úvodním setu jde do trháku!
15-40
Bohužel americká tenistka se dostává ke dvěma brejkbolům!
15-30
Další míček získává Townsendová.
15-15
Vzápětí Smitková srovnává stav po dobrém servisu.
0-15
Townsendová lépe vstupuje také do druhého gemu.
0:1
0:1
Townsendová s přehledem získává první gem a jde do vedení.
15-40
Smitková poprvé boduje a snižuje.
0-40
Townsendová má k dispozici tři gemboly.
0-30
Také druhý míček jde na stranu americké tenistky.
0-15
První fiftýn získává americká hráčka.
0:0
Já Vás ke sledování tohoto přenosu srdečně zvu a přeji příjemnou zábavu.
Obě soupeřky se spolu utkaly dvakrát. V roce 2014 na turnaji ve Washingtonu uspěla Townsendová po výsledku 6:3 a 6:4, nicméně o necelý rok později prohrála se Smitkovou naprosto stejným poměrem v 1. kole French Open. Utkání je naplánováno jako druhé v pořadí na kurtu číslo 19.
Dvaadvacetiletá Smitková byle nejvýše na 57. pozici a rozhodně byla považována za obrovký talent, momentálně se však spíše trápí. Účastní se hlavně turnajů ITF a na turnajích WTA musí téměř vždy projít kvalifikací. Letos startovala v Hobartu a vypadla hned v úvodním kole kvalifikace s Chorvatkou Fettovou po debaklu 0:6 a 1:6. Dvacetiletá Američanka Townsendová je také na začátku své kariéry. Letos se snažila kvalifikovat na turnaj v Aucklandu, jenže po dvou výhrách prohrála v závěrečném třetím kole.
Česká tenistka Tereza Smitková sice není v té nejlepší formě a momentálně klesla v žebříčku WTA až na 182. místo, ovšem nyní na začátku roku se určitě pokusí svou současnou pozici vylepšit. V prvním kvalifikačním kole Australian Open za favoritku považována nebude, její soupeřka Taylor Townsendová je na 131. místě žebříčku WTA a v kvalifikaci je nasazenou čtrnáctkou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:40.