Challenger Bratislava -  ONLINE PŘENOS -  Jonáš Forejtek : Danylo Kaleničenko - 18. června 2019   10:11

66

V obou setech neměl Jonáš Forejtek dobrý vstup. V každém prohrával rychle 0:3. Avšak v průběhu setu se vždy dokázal dostat zpět do hry a dotáhnou set do vítězného konce.

Druhý set musela rozhodnout až zkrácená hra. V průběhu setu oba hráči jednou přišli o svůj servis. Ve dvanáctém gemu měl dokonce Kaleničenko tři setboly a mohl poslat zápas do rozhodující sady. Ve zkrácené hře měl nejdříve navrch Forejtek, který po výměně stran však začal chybovat a jeho soupeř se dostal k dalším dvěma setbolům. Nicméně ten zahrál dvakrát dvojchybu při vlastním podání a následně přišel mečbol pro českého hráče, který jej ihned využil ve svůj prospěch.
Forejtek, který startuje na divokou kartu, se ve druhém kole střetně s patnáctým nasazeným hráčem a to s U. Ignatikem.
Konec zápasu
7:6
Forejtek proměňuje hned první vypracovaný mečbol a vítězí!
7-6
Kaleničenko nezvládá závěr zkrácené hry a je tu druhou dvojchyba v řadě za sebou!
6-6
Dvojchybou se Kaleničenko připravuje o druhý setbol ve zkrácené hře.
5-6
První setbol odvrácen, avšak nyní půjde Forejtek čelit servisu soupeře, který má vše ve svých rukou.
4-6
Těsný aut a Ukrajinec má dva setboly!
4-5
Kaleničenko otáčí vývoj ve zkrácené hře a nyní musí Forejtek uhrát následující míček.
4-4
Kaleničenko se dostává poprvé ve zkrácené hře k vyrovnání.
4-3
Delší výměna, ve které měl český hráč nejdříve navrch, následně se dostal do defenzívy a zahrává aut.
4-2
Forejtek drží stále vedení ve zkrácené hře a po výměně stran půjde ještě jednou servírovat.
3-2
Kaleničenko zahrával druhý servis, přesto si vypracoval dobrý útok a u sítě zahrává vítězný úder.
3-1
Aut ze strany Ukrajince a český hráč má opět minibrejk.
2-1
Dobrý první servis a nyní půjde Forejtek čelit dvěma servisům soupeře.
1-1
Ten si však soupeř bere rychle zpět.
1-0
Páska vychýlila míček do autu a Forejtek má první minibrejk.
6:6
Forejtek to nakonec zvládá a druhý set musí rozhodnout tie-break!
A-40
Teď už Forejtkovi sedl první servis a těží z chyby soupeře.
40-40
Forejtek ubránil i třetí setbol soupeře.
40-A
Kaleničenko svým úderem k boční lajně zahnal soupeře daleko mimo kurt a následně neměl problémy zakončit u sítě.
40-40
Forejtek zabojoval a dostal důležitý gem na shodu!
30-40
Ten první odvrací dobrým prvním servisem a výborným přechodem k síti.
15-40
Forejtek zahrává síť a nabízí soupeři dva setboly!
15-30
Nyní však výborný return soupeře po druhém servisu českého hráče.
15-15
Dobrý stopball, který Forejtek hrál z první.
0-15
Slajzovaný bekhend končí v autu.
5:6
Konec přestávky, podávat bude Jonáš Forejtek.
5:6
Následuje přestávka a výměna stran.
5:6
Kaleničenko nakonec zvládá kritickou situaci a nyní opět staví Forejtka do pozice, že musí uhrát svůj servis.
40-A
Kaleničenko však nepouští soupeře k důležitému brejkbolu a má opět výhodu na své straně.
40-40
Český hráč však bojuje o tento důležitý gem, který jej může nasměřovat k celkovému vítězství.
40-A
Čtvrtý míček v řadě Forejtek nezískává.
40-40
Z poměrně jasného gemu je tu nakonec shoda!
30-40
Kaleničenko nyní nepochopitelně chtěl zkrátit hru a to se mu stává osudným.
0-15
Základem úspěchu byl nyní dobrý první servis a dva správné údery u sítě.
5:5
Forejtek taktéž odpovídá na soupeřův předchozí gem čistou hrou.
40-0
Dobrý první servis, který nedokázal soupeř vůbec returnovat.
30-0
Bod i po druhém servisu, což je nyní hodně důležité pro českého hráče.
15-0
Forejtek si nyní šikovně rozběhal svého soupeře.
4:5
4:5
4:5
Ta se stává realitou a Forejtek po krátké přestávce půjde podávat na udržení se ve druhém setu.
0-40
A daří se mu nyní na servisu a útočí na čistou hru.
0-30
Kaleničenko si je vědom, že již nemůže udělat žádnou chybu.
0-15
Zatím to však vypadá na zajímavý závěr druhého setu.
4:4
Český hráč nakonec nedopouští další komplikace a po autu soupeře je srovnáno na 4:4! Přijde další dobrý závěr od českého hráče?
A-40
Forejtek si vypracoval další výhodu na svou stranu, když byl v této výměně aktivnějším hráčem a šel si aktivně pro další bod.
40-40
Aut a je tu další shoda.
A-40
I přes druhý servis nakonec český hráč zvládá další důležitou hru a těží z chyby soupeře.
40-40
Třetí dvojchybou však dostává tento gem na shodu.
40-30
Forejtek zvládá důležitý míček.
30-30
Forejtek se po svém druhém servisu dostal do defenzívy a nakonec nezvládá tuhle výměnu.
30-15
Úspěšný první servis na téčko, náběh k síti a zahraný vítězný úder.
15-15
Nyní aut i na druhé straně a nyní sledujeme vyrovnaný průběh hry.
0-15
Zahlášen aut pro českého hráče, avšak ten musel být hodně těsný za základní čarou, neboť byl zahlášen poměrně pozdě.
3:4
3:4
3:4
Kaleničenko následně zvládá hru a ujímá se opětovného vedení.
30-40
Kaleničenko nyní zahrál čáru na boční lajně. Soupeř jen vrátil míček kousek za síť a touto smečí Ukrajinec nepohrdl.
30-30
Výborně Forejtek, který se po druhém servisu soupeře dostal do výměny a vystřihl pěkný vítězný forhend.
15-30
Teď mu však další výměna už nevychází.
0-30
I jeho další výměna měla jasný a rychlý průběh.
0-15
Kaleničenko vyslal servis na střed a následně zahrává vítězný forhend.
3:3
Forejtek zvládl počáteční slajzované údery a donutil soupeře k chybě z forhendu.
40-30
Forejtek si nakonec vypracovává gembol na 3:3!
30-30
Ukrajinci nyní nesedl míček na raketě a poslal forhendem míček hodně daleko za boční lajnu.
15-30
Teď už smeč Forejtka byla dostatečně důrazná.
0-30
Kaleničenko doběhl nepříliš povedenou smeč a prohazuje Forejtka u sítě.
0-15
Forejtek se nyní nechal zatlačit k základní čáře a jeho soupeř si připravil vítězný úder u sítě.
2:3
2:3
2:3
Na podruhé už to jde a Forejtek se dostává zpět do boje o druhý set. Tentokrát to však zvládá o gem dříve, než v prvním setu!
40-30
Tentokrát toho nevyužívá na poprvé, ale má ještě jednu příležitost.
40-15
A Forejtek se dostává k šanci vzít soupeři servis!
30-15
Pokus o zkrácení hry od základní čáry příliš Ukrajinci nevyšel.
15-15
Forejtek však bojuje a vyrovnává po patnácti.
0-15
Kaleničenko však bude chtít vyrovnat a získává úvodní míček pátého gemu.
1:3
Forejtek snižuje a pokračuje ve stejném vývoji skóre jako v prvním setu, pokud by to pokračovalo i nadále, vůbec bychom se nezlobili.
40-30
Druhým esem zažehnává Forejtek počínající další krizovou situaci.
30-30
Ten následně zahrál dobrý bekhend do rohu kurtu a Forejtek reaguje jen zahráním do autu.
30-15
Nyní míček na straně soupeře.
30-0
Forejtek získává další míček, tentokrát při hře u sítě.
15-0
Kaleničenko měl vítězný úder na své raketě, ale náběhem k síti nezvládá smeč nad hlavou a trefuje míček do autu.
0:3
0:3
0:3
Kaleničenko zvládá svou první krizi ve druhém setu a velmi rychle se ujímá vedení 3:0!
40-A
Vzápětí si vytváří výhodu a je blízko k potvrzení předchozího brejku.
40-40
Kaleničenko však dává na shodu.
40-30
Forejtek nakonec má možnost brejkbolu, tak uvidíme...
30-30
Míček získává Forejtek.
15-30
Kaleničenko pokračuje v úspěšném sbírání bodů a zatím se nám začátek druhého setu vyvíjí úplně stejně jako ten první.
15-15
Teď opět využil krátký return soupeře a zahrává vítězný úder náběhem k síti.
15-0
Po druhém servisu zahrával Kaleničenko forhend, který končí v síti.
0:2
Špatný start českého hráče, který stejně jako v prvním setu, přichází o servis a prohrává 0:2!
15-40
Druhou dvojchybou nabízí soupeři hned dva brejkboly!
15-30
Nyní se mu daří snížit.
0-30
Forejtek stejně jako v první sadě nemá dobrý vstup do setu a již prohrává 00:30 při vlastním servisu.
0-15
Forejtek a jeho krátký return, který jeho soupeř ihned využívá.
0:1
Kaleničenko nyní bez problémů zvládá úvodní servis ve druhém setu.
15-40
Kaleničenko odskakuje ve skóre v gemu.
15-30
Forhend Forejtka nyní nebyl přesný.
15-15
Teď však Ukrajinec nedokázal zahrát dobře u sítě.
0-15
Kaleničenko musel přes druhý servis, nakonec to zvládá a připisuje si úvodní fiftýn na svou stranu.
0:0
Přestávka mezi sety bude o něco delší, jeden z hráčů si vyžádal přestávku na toaletu.
6:4
A ten využívá hned ten první a díky výrazně zlepšené hře v závěru setu, se český hráč zaslouženě dostává do vedení!
40-15
Dva setboly na straně Forejtka.
30-15
Kaleničenko snižuje a bude se pokoušet dramatizovat závěr zápasu?
30-0
Dobře zahraný forhend, který skončil přesně na boční lajně.
15-0
Přesný úder do rohu kurtu, na který jeho soupeř reagoval nevynucenou chybou.
5:4
5:4
5:4
Svým aktivním pohybem využívá hned ten první a otáčí zcela vývoj zápasu ve svůj prospěch. Nyní půjde podávat na vítězství v prvním gemu.
40-0
Forejtek je nyní hodně přesný a jeho zlepšená hra přináší ovoce. Nyní má na své straně celkem tři brejkboly.
30-0
Druhý servis musel zahrávat Ukrajinec, následně trefuje síť.
15-0
Forejtek je nyní povzbuzený a trefuje se přesně do kurtu. Nyní těží z další chyby svého soupeře.
4:4
Forejtek nyní ukázal dobré forhendové údery, potvrzuje brejk a srovnává stav zápasu na 4:4! Co nám ukáže koncovka prvního setu?
40-30
Kaleničenko se chystal k vítěznému forhendu, který nakonec končí v síti.
30-30
Forejtek zkrátil hru, ale soupeř stačil doběhnou a bez větších problémů jej prohazuje u sítě.
30-15
Kaleničenko returnuje podání daleko za základní čáru.
15-15
Nyní nevynucená chyba soupeře a je srovnáno po patnácti.
0-15
Dlouhý míček nyní vyletěl z rakety Forejtka.
3:4
3:4
3:4
Boj o sedmý gem nakonec zvládá Forejtek a bere soupeři servis. Tímto se dostává zpět do hry o první sadu! Forejtek až na čtvrtý pokus dokázal využit brejkbol.
A-40
Čtvrtá možnost pro českého hráče...
40-40
A-40
Třetí brejkbol v řadě za sebou pro Forejtka. Soupeřův úder zastavila páska.
40-40
Kaleničenko přešel k síti a donutil svého soka zahrát síť.
A-40
Forejtek si vypracovává další brejkbol a nyní je to pro něj hodně důležitý gem, který jej může vrátit zpět do zápasu.
40-40
Kaleničenko si však pomáhá prvním servisem a máme tu první shodu v dnešním zápase.
40-30
Dlouhá výměna, ve které byl Forejtek pasivnější, nakonec soupeř zahrává aut za boční lajnu a český hráč má první brejkbol na své straně!
30-30
První dvojchyba na straně Kaleničenka.
15-30
Až nyní ztrácí míček.
0-30
Kaleničenko je zatím na servisu ve větší pohodě než jeho soupeř a nedává šanci svému soupeři.
0-15
Míček získává Kaleničenko.
2:4
Zahlášen aut Ukrajince a Forejtek opět snižuje.
40-15
Nyní to vypadá na pohodlnější servis a Forejtek má dva gemboly.
30-15
Další vítězný míček na straně Forejtka, který otáčí vývoj v tomto gemu.
15-15
Nyní však ukázal dobrý pohyb u sítě, kdy musel zakončovat smečí k základní lajně a to se mu daří.
0-15
Český hráč musel přes druhý servis, nakonec zahrává do sítě.
1:4
1:4
1:4
Delší výměna, kdy Kaleničenko zahrál vítězný forhend k boční lajně a Forejtek již nedokázal doběhnout míček.
30-40
Forejtek returnuje druhý servis do autu.
30-30
Avšak následně zahrává aut a je srovnáno po třiceti.
30-15
Dobrý forhendový úder českého hráče, který si vypracovává náskok v gemu.
15-15
Eso pro Ukrajince.
15-0
Forejtek zahrál dobrý lob k základní čáře a to rozhodilo hru soupeře, který zahrává následně aut.
1:3
Kaleničenko trefuje síť a Forejtek získává premiérový gem na svou stranu a snižuje stav ve skóre.
40-30
Forejtek nepouští soupeře k dalšímu brejkbolu.
30-30
Ukrajinec využil druhý servis, nejprve vracel bekhendem, následně forhendem a ten odvrací soupeř do autu.
30-15
Kaleničenko nyní vyhazuje míček mimo kurt.
15-15
Vítězný míček pro českého hráče, který srovnává po patnácti.
0-15
Forejtek dobře zkrátil hru, ale soupeř dokázal doběhnout a vrátit míček za síť. Nakonec Forejtek nedokázal dostat již míček zpět.
0:3
0:3
0:3
Nakonec je to čistá hra a Kaleničenko zatím hraje bezchybně a po třech gemech má pěkné vedení 3:0!
0-40
Útok na čistou hru z pohledu ukrajinského hráče.
0-30
Opět si pomohl prvním servisem a následným vítězným úderem.
0-15
Kaleničenko si připravil útok, který zakončuje nechytatelnou smečí u sítě.
0:2
Hluboko za základní čarou se Forejtek celou dobu bránil. Nakonec zahrává svůj poslední úder do sítě a Kaleničenko se dostává do vedení. Nyní půjde potvrzovat brejk.
30-40
Forejtek musel přes druhý servis a ihned v úvodu nabízí soupeři brejkbolovou možnost!
30-30
Kaleničenko však pomáhá svému soupeři nevynucenou chybou.
15-30
Forhend Forejtka míří do sítě a pouští svého soupeře do vedení ve druhém gemu prvního setu.
15-15
Následný servis už byl daleko lepší.
0-15
První míček na servisu a ihned první dvojchyba českého hráče.
0:1
Hráč z Ukrajiny získává i další míček a nakonec zvládá svůj úvodní servis.
30-40
Kaleničenko využil kratší return soupeře, naběhl si na střed a dělovým forhendem přilepil míček na základní čáru, Forejtek returnuje do autu.
30-30
Ukrajinec si nyní pomáhá prvním servisem a je opět srovnáno.
30-15
Po druhém servisu přišla dlouhá výměna, která nakonec končí nevynucenou chybou Kaleničenka, který zahrává za základní čáru.
15-15
Po delší výměně Ukrajinec srovnává po patnácti.
15-0
Český hráč získává úvodní míček na returnu.
0:0
Skandera Mansouri před začátkem duelu odstoupil a místo něho nastoupí náhradník Danylo Kaleničenko z Ukrajiny. Oba tenisté se momentálně rozcvičují a za malou chvíli zápas začne.

Junior Jonáš Forejtek startuje v letošním roce na druhém challengeru, díky udělené divoké kartě od domácích pořadatelů. Na předchozím challengeru v Ostravě vypadl v prvním kole na raketě Tomáše Macháče (3:6,3:6). Forejtek se jako junior představil na obou letošních grandslamech, na Australian Open a French Open vypadl shodně v osmifinále.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:00.