Challenger Bratislava -  ONLINE PŘENOS -  Vít Kopřiva : Lukáš Klein - 17. června 2019   14:38

6

Zápas byl poměrně vyrovnaný od obou stran. Avšak Klein byl v důležitých chvílích lepším hráčem a zaslouženě nakonec vítězí a postupuje do dalšího kola.

První set nám první brejkbolovou možnost přinesl pátý gem, avšak Kopřiva nedokázal proměnit premiérový brejkbol. Premiérový brejkbol měl Klein v osmém gemu, ale ani on neproměnil. V devátém gemu dokázal Kopřiva již využít nabídnutý druhý brejkbol a dostal se do slibného vedení 5:4! V následném gemu měl dokonce Kopřiva po nevyužitém brejkbolu setbol, který nedokázal proměnit a Klein následným využitým brejkbolem dokázal vzít soupeři servis a srovnat set na 5:5. V následujícím gemu mohl jít Kopřiva opět do vedení, ale opět se mu nepodařilo proměnit brejkbol. Následně Kopřiva nabídl soupeři brejkbol, který byl zároveň setbolem a Klein se mohl radovat ze zisku prvního setu.

Ve druhém setu nabídl Kopřiva celkem tři brejkboly ve čtvrtém gemu, které však dokázal odvrátit. V sedmém gemu měl naopak český hráč možnost pěti brejkbolů a až na popáté dokázal vzít soupeři servis. Klein si však vzápětí čistou hrou dokázal servis vzít zpět a srovnal na 4:4! To jej nakoplo a v závěru druhé sady již byl lepším hráčem a nakonec proměnil hned první nabídnutý mečbol!
Konec zápasu
4:6
Kopřiva zahrál dlouhý bekhend a nakonec zahlášen aut za základní čarou. Následně vztekle odpaluje míček a prohrává tohle utkání.
40-A
A ten je tady! Klein má možnost ukončit zápas!
40-40
A je tu shoda! Kopřiva nyní musí uhrát další výměnu, jinak nabídne soupeři premiérový mečbol.
40-30
Zahlášen aut, ale nakonec umpirový schází na kurt a ukazuje, že šlo o dobrý return ze strany Kleina.
40-15
Klein si naběhl na míček, ale z první se mu nyní nepodařilo jej vrátit přes síť.
30-15
Pěkný úder po čáře, kterým Klein tak trochu překvapil Kopřivu.
30-0
I nyní předvedl dobré první podání a return Kleina nemířil do kurtu.
15-0
A ten začíná svým celkovým šestým esem v zápase.
4:5
Konec přestávky, podávat bude Vít Kopřiva.
4:5
Následuje přestávka a výměna stran.
4:5
Klein zvládá tentokrát svůj další servis a ujímá se vedení 4:5 a Kopřiva nyní musí udržet svůj servis.
15-40
Další náběh k síti a Klein si připisuje další úspěch při hře u sítě.
15-30
Klein prohazuje Kopřivu u sítě.
15-15
Míček získává Klein.
15-0
Dobrý první servis, ale následný úder se slovenskému hráči příliš nepovedl a nedokázal dostat míček ani přes síť.
4:4
Čistou hrou prohrává Kopřiva tento důležitý gem, kdy mohl odskočit soupeři ve skóre, ale nepotvrzuje brejk a máme srovnáno 4:4!
0-40
Klein si to nyní uběhal a vypracoval si tři brejkbolové možnosti!
0-30
Český hráč zatím nezvládá potvrzení brejku a prohrává další míček.
0-15
Klein začíná dobře na returnu a bere úvodní fiftýn na svou stranu.
4:3
4:3
4:3
Ten již český hráč proměnil a dostává se do vedení ve druhém setu. Uvidíme, kolik mu zbylo síly na potvrzení brejku!
A-40
Pátý brejkbol Kopřivy v tomto gemu...
40-40
Klein jeho pokřik vzal za slovo a opět dává na shodu.
A-40
Kopřiva byl opět v této výměně hodně aktivní a přechodem k síti zahrává vítězný úder a křičí na Kleina: "Pojď!"
40-40
Klein si vzápětí pomáhá svým prvním servisem.
A-40
Delší výměna, při které Kopřiva rozdával údery z jedné strany kurtu na druhou a nakonec byl úspěšný.
40-40
Klein odvrací i druhý brejkbol a srovnává na shodu.
40-30
Klein vybírá míček u sítě a zahrává jej na stranu soupeře. Kopřiva byl přikovaný k základní čáře a neměl šanci doběhnout tenhle úder.
40-15
Kopřiva získává další míček a najednou jsou tu dva brejkboly pro českého hráče.
30-15
Hlavní rozhodčí zahlašuje aut Kleina a rýsuje se nám možnost pro Kopřivu.
15-15
Teď však jeho soupeř neuspěl u sítě.
0-15
Forhend Kopřivy končí v síti, ač neměl tuhle výměnu špatně rozehranou.
3:3
Kopřiva přesto dalším míčkem ukončuje šestá gem na svou stranu a je srovnáno 3:3.
40-30
Klein odhadl kratší míček od svého soupeře a ihned přešel aktivně do útoku. Náběhem blíž k síti zasazuje soupeři vítězný úder.
40-15
To jej však nemusí mrzet a vypracoval si dva gemboly.
30-15
Tomu však nepřineslo další úspěch, když se tentokrát netrefil do rohu kurtu.
30-0
Klein trefuje síť a Kopřiva se nyní povzbuzuje.
15-0
Kopřiva začíná další gemo něco lépe než ten předchozí a bere první fiftýn na svou stranu.
2:3
2:3
2:3
A to se slovenskému hráči náramně daří a ten nemá zatím problémy na svém servisu, co se týká začátku druhého setu.
0-40
Útok na čistou hru.
0-30
Klein si vypracoval svým dobrým úderem k čáře útok a Kopřiva už jen stačil rozvlnit síť uprostřed kurtu.
0-15
Čistá smeč od Kleina, na kterou neměl jeho soupeř nárok.
2:2
Klein měl v tomto gemu celkem tři brejkboly, ale přesto Kopřiva dokázal uhájit svůj servis.
A-40
Následně se do výhody dostává český hráč.
40-40
Avšak nakonec nedotahuje svou snahu k odskočení ve skóre a je tu opět shoda.
40-A
Klein se nyní fantasticky bránil od základní čáry a dvakrát snad míček nalepil na čáru. Nakonec nedokázal Kopřiva vrátit jeho poslední forhend a trefuje síť. Zaslouženě vybojovaný brejkbol pro Slováka.
40-40
Kopřiva ubránil i druhý brejkbol a díky těsnému autu soupeře se gem dostává na shodu.
30-40
Klein čelil druhému servisu, dostal se do výměny, ale jeho poslední forhend šel dost nízko a trefuje síť.
15-40
Další nevynucený úder z rakety Kopřivy a najednou jsou tu dva brejkboly pro Kleina.
15-30
Míček končí za základní čarou a český hráč má nyní problémy na servisu.
15-15
Klein si naběhl více do kurtu, ale nedokázal dostat míček zpět do kurtu.
0-15
Kopřiva nezačíná ideálně své další učinkování na servisu dobře a nyní dává bod soupeři.
1:2
1:2
Tentokrát však nepřipouští komplikace a ihned ukončuje gem při své další výměně.
15-40
Aut Kopřivy a dva gemboly pro Kleina...který už však tohle dokázal prohospodařit a nakonec musel gem jít přes shodu.
15-30
Kratší míček od Slováka, který hned Kopřiva využívá a ze středu kurtu napálil míček nechytatelně k základní čáře.
0-30
První forhend dokázal Kopřiva vrátit, ale na ten druhý již nedokázal odpovědět.
0-15
Klein získává úvodní míček třetího gemu.
1:1
Kopřiva po krátkém přerušení nakonec zvládá svůj první servis ve druhém setu čistou hrou.
40-0
Pokračujeme ve hře...Kopřiva bekhendem zkrátil míček, který měl vynikající rotaci a ihned za síti zůstal ležet a jeho soupeř neměl šanci k odpovědi.
Dle předpovědi se jedná o menší přeháňku a určitě se bude co nevidět pokračovat.
30-0
Kopřiva získává i svůj další míček, ale najednou se nám rozpršelo a hra je přerušena.
15-0
Klein se už chystal zahájit útok, ale nakonec trefil síť.
0:1
Kopřiva zahrál svůj křižný forhend za boční lajnu a Klein udržel své první podání ve druhém setu.
40-A
Brejkbol soupeři nenabízí, naopak výhoda na jeho straně.
40-40
Ani ten druhý nedokázal slovenský hráč využít, když Kopřiva dobře returnoval do rohu kurtu. Opět to bude muset Klein hrát přes shodu.
30-40
První gembol zůstane nevyužit.
15-40
A dva gemboly na začátku druhého setu, když Kopřiva zahrává míček do sítě.
15-30
Vzápětí je tu jeho třetí eso v dnešním střetnutí.
15-15
Klein se však při dalším servisu dokázal srovnat a vyrovnává po patnácti.
15-0
Klein začíná úvodní míček druhého setu nevynucenou chybu, když trefuje těsný aut.
5:7
Kopřiva zahrává do sítě a nakonec je to Lukáš Klein, který získává první set!
30-40
Klein byl na síti úspěšný a má také svůj první setbol na své straně!
30-30
Klein nyní nedokázal returnovat první servis, který poslal daleko do autu a opět je tu stav, který bude znamenat buď setbol nebo brejkbol.
15-30
Aut ze strany slovenského soupeře.
0-30
Trefená síť a nyní je to Klein, který má dva míčky daleko od zisku prvního setu.
0-15
Kopřiva nezačíná v důležitém gemu dobře a první míček daruje svému soupeři.
5:6
5:6
Aut Kopřivy a ten půjde po krátké přestávce podávat na udržení se v prvním setu. Uvidíme tie-break?
40-A
Dlouhý míček, který končí za postranní čarou a výhoda pro Kleina.
40-40
Klein mu však při své další výměně nedal ani trochu šanci proměnit nabídnutý brejkbol a podruhé odvrací tuhle hrozbu.
40-30
Kopřiva má další příležitost...uvidíme, jak s ní naloží.
30-30
Teď se však trefuje do prvního servisu.
30-15
Pátá dvojchyba pro Kleina.
15-15
Kopřiva nyní získává po chybě soupeře míček.
0-15
Slovenský hráč bude nyní hodně povzbuzen a uvidíme, nakolik se to promítne do jeho následující hry.
5:5
Klein to zvládá a po boji nakonec dokázal vzít soupeři servis a ten vzteky mlátí raketou o antuku. Kopřiva prováhal velkou možnost se dostat do vedení a pokračujeme v koncovce prvního setu.
40-A
První dvojchyba na straně Kopřivy, která přichází v nepříliš vhodnou dobu.
40-40
Kopřiva se snažil, ale Klein dokázal přejít do útoku a zkráceným míčkem u sítě slaví úspěch!
A-40
Kopřiva po delší výměně získává výhodu a zároveň je to jeho první setbol!
40-40
První servis a následný return za základní čáru. Shoda!
30-40
Žel pro českého hráče, je tu brejkbol pro Kleina. Ten zahrává těsně podél postranní čáry do autu.
30-30
Avšak ještě to bude nejspíše boj, míček končí z bekhendu v síti a nyní nás čeká míček pravdy – brejkbol nebo setbol.
30-15
Klein returnuje druhý servis Kopřivy za základní čáru a český hráč je dva míčky od zisku prvního setu.
15-15
Nyní mu však nesedl úder na raketu a máme tu stav po patnácti.
15-0
Vít Kopřiva začíná velmi dobře a získává úvodní fiftýn!
5:4
5:4
5:4
Klein trefuje aut a český hráč je blízko k zisku prvního setu. Zbývá mu už jen odservírovat následný gem!
A-40
Kopřiva získává výhodu a to znamená jeho druhý brejkbol, který přichází v pravou chvíli!
40-40
Přece i v tomto gemu půjdeme, při podání Kleina, přes shodu.
30-40
Zatím nejsou a díky dobře trefenému podání si Klein vypracoval gembol.
30-30
Čtvrtý dvojchyba pro Kleina a uvidíme, jestli budou další komplikace pro slovenského hráče.
15-30
Delší forhend Slováka, než by sám chtěl a je tu snížení gemu.
0-30
Následně přidává své třetí eso v zápase.
0-15
Klein začíná devátý gem bodem na své straně.
4:4
Kopřiva nedovoluje další komplikace v tomto gemu a je opět srovnáno. Blíží se nám koncovka první sady, kdy již může jakákoliv chyba rozhodovat.
A-40
Výhoda pro českého hráče...
40-40
Kopřiva udržel nervy na uzdě a srovnává na shodu. První gem při jeho podání, který se bude hrát přes shodu.
30-40
Premiérový brejkbol pro Kleina, který jej může nasměřovat k zisku první sady.
30-30
Druhý servis Čecha a nakonec trefuje aut boční pravé lajny.
30-15
Míček získává Kopřiva.
15-15
Vít Kopřiva však razantně srovnává krok v tomto gemu.
0-15
Výborná defenzíva od Kleina, který nakonec přešel do ofenzívy a dobrým náběhem k síti ukončuje vítězným úderem k základní čáře tento gem!
3:4
3:4
3:4
Šest výhod potřeboval Klein k tomu, aby nakonec uhrál svůj další servis a ujal se opětovného vedení.
40-A
Kopřiva trefuje síť a Slovák má již několikátou výhodu, která znamená ukončení sedmého gemu.
40-40
Který ji opět nevyužívá a tento sedmý gem se nám začíná hodně protahovat.
40-A
...přichází dobrý první servis Kleina a následný return do autu...výhoda pro Slováka.
40-40
To se mu však opět nedaří...
40-A
Klein nepouští svého soka k dalšímu brejkbolu a opět má na své straně možnost ukončit gem.
40-40
...ta také zůstane nevyužita a Kopřiva opět dává na shodu.
40-A
A čtvrtá výhoda pro Kleina v řadě za sebou...
40-40
Klein však při své další výměně zahrává do sítě a opět je tu shoda – již třetí v tomto gemu.
40-A
Příliš dlouhý míček od Kopřivy, který končí za základní čarou. Opět výhoda pro Kleina.
40-40
Dvojchybou se nyní Klein připravil o výhodu.
40-A
Klein zkrátil míček, který sice jeho soupeř doběhl, ale již nedokázal adekvátně vrátit do kurtu.
40-40
Kopřiva je však v posledních dvou gemech při podání Kleina lepší na returnu a opět dává gem do shody.
30-40
Třetí míček v řadě za sebou a najednou je tu lepší výchozí situace pro Kleina.
30-30
Kopřiva se v této výměně spíše jen bránil a Klein zaslouženě získává další bod a nepouští soupeře k brejkbolům.
30-15
Nyní však přichází z jeho rakety snížení...
30-0
A je tu další chyba ze strany Slováka a ten se opět dostává do svízelné situace.
15-0
Nevynucená chyba od Kleina.
3:3
Dlouhý forhendový return od Kleina a je srovnáno 3:3!
40-15
Nyní to sice eso nebylo, ale opět si Kopřiva výrazně pomohl svým prvním podáním.
30-15
Vzápětí přidává své čtvrté eso!
15-15
Eso Kopřivy, třetí v dnešním střetnutí.
0-15
Dlouhý bekhend od Kopřivy...uvidíme, jestli se i slovenský zástupce dostane ke svým prvním brejkbolům.
2:3
2:3
2:3
Těsný aut od českého hráče a Klein nakonec drží servis a ujímá se vedení 2:3!
40-A
Lukáš Klein se dostává ze své první svízelné situace a vypracoval si výhodu na svou stranu.
40-40
Klein však riskantně zahrál do rohu kurtu, odkud Kopřiva sice vytáhl ještě míček zpět, ale již do zázemí.
A-40
Kopřiva vycítil šanci na returnu a opět donutil soupeře k chybě a vypracoval si premiérový brejkbol.
40-40
Dlouhý forhend a poprvé v zápase tu máme shodu!
30-40
Náběh na síť se nyní Kleinovi nepovedl a Kopřiva jej prohazuje.
15-40
Třetí bod v pořadí za sebou a slovenský hráč má gembol.
15-30
Druhý servis, ale i díky němu si Klein připisuje bod a otáčí vývoj v tomto gemu.
15-15
Krátký míček od Kopřivy a jeho soupeř si naběhl k síti a neměl problémy zakončit.
15-0
Druhá dvojchyba Kleina, který oba servisy napálil do sítě.
2:2
Čistá hra na straně Kopřivy a zatím se oba hráči na returnu příliš neohřejí.
40-0
Druhé eso českého hráče.
30-0
Slovák se pokoušel nyní útočit forhendy, ale jeho poslední končí na síti.
15-0
Podání ven z kurtu, Klein se sice natáhl po míčku, ale trefuje jen síť.
1:2
1:2
1:2
A ten nyní bez problémů zvládá i svůj další servis, když Kopřiva returnuje do rohu kurtu, ale již mimo vymezené pásmo.
0-40
Čistá hra se nyní rýsuje pro Kleina.
0-30
Opět si pomohl prvním servisem a přechodem na síť si připisuje úspěšný úder u sítě.
0-15
Dobré první podání slovenského hráče.
1:1
Nyní Klein returnuje druhé podání Kopřivy za základní čáru a je srovnáno na 1:1!
40-15
Nakonec nyní musel přes druhé podání a soupeř si připisuje první úspěch na returnu.
40-0
Český tenista získává další míček a má namířeno za první čistou hrou v dnešním zápase.